berden prInt. Het zijn de kleine dingen die het doen Het paalzitten komt terug in Venray fieuw initiatief opwaardering Schouwburgplein L3sijJ Winkels moeten 's avonds dicht op Goede Vrijdag Gemeente houdt bedrijven aan het lijntje Ziekenhuis meet N kwaliteit klantenvoorlichting MODEHUIS VENRAY /en ray s rijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... 'tsnmTi'A* Oogletsel door stok in oog IDe familie Stoks heeft plannen i lunchroom-restaurant Lion [or aanzienlijk uit te breiden. Bedacht wordt aan een grand pfé aan het Schouwburgplein iet daarboven een zestal appar- imenten. In een tweede fase kan jet aantal woningen nog worden ilgebreid boven de winkels in de poolstraat. De plannen staan los de verbouwing van de ïhouwburg, maar de initiatiefne- prs zijn ook in gesprek met het jhouwburgbestuur over samen- «rking. [De familie Stoks is eigenaar van [ee horecagelegenheden in het jfltrum van Venray. behalve Lion (or ook lunchroom L'herberie in (Bleek. Lion d'or grenst aan de loqwburg en beschikt over een (ras op de hoek van het jhouwburgplein en de Schoolstraat. Die ruimte willen Math Stoks en z'n beide zonen gebruiken voor de uitbreiding. Het huidige terras wordt een grand café dat -zoals dat hoort- zeven dagen per week zal zijn geopend. Boven de uitbreiding en het huidige restau rant wil de familie zes ruime en zeer luxe appartementen realiseren. Het grand café, het eerste in Venray, en de bovenwoningen vor men volgens de initiatiefnemers een logische afronding van het Schouwburgplein en èen opwaarde ring van de entree van de Schoolstraat. Stoks ontwikkelt de plannen samen met het Venrayse bouwbe drijf Bouwmij Janssen. Hun initia tief staat los van de op handen zijn de verbouwing van de schouwburg, maar past daar volgens Stoks en directeur K. Janssen van het bouw bedrijf goed bij. Er zijn gesprekken geweest met directie en bestuur van de schouwburg over samenwerking bij de verbouwing en mogelijk op horecagebied. Concreet is daar nog niets uit voortgekomen, maar dat maakt voor het doorgaan van de plannen niets uit. "Wij willen graag samenwerken, maar ook afzonder lijk versterken beide plannen de totale horeca op het Schouwburgplein", aldus Stoks. Op het gemeentehuis wordt het initiatief positief beoordeeld, weten Stoks en Janssen. De grond waarop het terras van Lion d'or staat is eigendom van de gemeente. Wethouder Kersten van grondzaken wil volgens de ondernemers best praten over verkoop. Als het aan Stoks en Janssen ligt kan de bouw snel van start gaan al verkeert het project nog in een schetsfase. Jel of niet koopavond op Goede ijdag? De kwestie is zuiver [pothetisch want de inkeltijdenwet is er duidelijk ler'- op Goede Vrijdag na zeven Ur 's avonds moeten alle winkels Nederland gesloten zijn. Een ijstelling verlenen, zoals de meente Venray heeft gedaan, is :l mogelijk. Vorige week protesteerde fotospe- 'l'St Chris van Glabbeek tegen de Ogenomen koopavond van de towyse winkeliers op Goede nJdag. Z'n collega's uil de bran- le sloten zich bij hem aan. Op ^de Vrijdag horen de winkels 's °nds niet open te zijn. vinden de towinkeliers. De fotodetaillisten legden daarom het advies van Winkelcentrum Venray (WVC) om de vrijdagse koopavond op Goede Vrijdag te handhaven naast zich neer. De gemeente Venray had de win keliers toestemming gegeven om de winkels op Goede Vrijdag tot negen uur 's avonds open te houden. Omdat de leden van de winkeliers vereniging daar zelf om vroegen verzocht voorzitter Janssen van WCV om vrijstelling. Die werd op 26 februari van dit jaar verleend. Ten onrechte, zo lijkt het. Want de gemeentelijke winkeltijdenverorde ning, op grond waarvan de vrijstel ling is verleend, is in strijd met de Winkeltijdenwet uit 1996. Artikel 2 van die wet bepaalt dat op Goede Vrijdag na 19.00 uur in heel Nederland de winkels dicht moeten zijn. Er is weliswaar een aantal dagen waarvoor de gemeente vrij stelling kan geven, maar Goede Vrijdag hoort daar niet bij. Het gemeentehuis is de kwestie inmiddels ook ter ore gekomen. Een woordvoerder zegt het nog te moe ten uitzoeken, maar sluit niet uit dat de vrijstelling inderdaad ten onrech te is verleend. FEEL EN MAAS n abonnement waard op kermiszondag en duurt tot woensdagavond 22.00 uur. In mei zal de inschrijving voor deze wed strijd starten. Voor al uw zwart/wit copieën op A4, A3, A2, Al, AO én kleurcopieën op A4, A3 Patersstraat 26B 5801 AV Venray Tel. 513102 Fax 514184 Toezeggingen niet nagekomen De gemeente Venray houdt de plaatselijke hoveniersbedrijven aan het lijntje. Eind vorig jaar zegde de gemeente de bedrijven al een pakket vervangende werk zaamheden toe. Dat pakket moest de weggevallen werkgelegenheid compenseren die is ontstaan na de privatisering van de afdeling Openbare Werken (OVV) van de gemeente. Tot op heden is dat pakket er nog niet. Dat schrijft de plaatselijke LOZO- afdeling in een brief aan het college van B en W, de fractievoorzitters in de gemeenteraad en de leden van de commissies algemene zaken en openbare werken. 'Zijn er geen taken overgebleven voor de hove niersbedrijven en kan de BV Buitenbeheer alle taken van OW zelf aan. of was de toezegging een zoethoudertje', zo luidt de strekking van de brief. De brief wordt vandaag of morgen bij de gemeente bezorgd. Met hel schrijven spreken de bedrijven die tot voor kort vaste uit voerders waren van Openbare Werken hun teleurstelling uit over de handelwijze van de gemeente en haar directeur Stedelijk Beheer. W. Backx. Die zou de bedrijven hebben medegedeeld dat de BV Buitenbeheer niet alle werkzaamhe den zou kunnen uitvoeren, vanwege de omvang of de specifieke kennis of apparatuur die daarvoor nodig is. Voor de oudgediende bedrijven zou een deel van het werk overblijven. Het werk zou in een aantal pakket ten op de vrije markt worden gebracht en de Venrayse bedrijven zouden daarover worden geïnfor meerd. Voor I december 1996 zou den de bedrijven op de hoogte wor den gebracht over het overblijvende werk. Tot op heden is dat nog niet gebeurd, aldus de LOZObrief. ONDERDAG 3 APRIL 1997 Nr. 14 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS aankoop verkoop taxaties HILHUH lagi TG AVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ itestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 I PATERSSTRAAT 19a VENRAYTEL 0478 S85956 Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Het leven in Oirlo is veilig Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VEWtAY INLEN RESERVERINGENTEL0478-511466 Nieuwe stichting wil evenementen organiseren Lion d'or wil uitbreiden met grand café woning te Oirlo" aangeboden. In dit rapport wordt het veiligheids gevoel van 55+ers in Oirlo weer gegeven aan de hand van een enquête onder 154 inwoners. Lit het rapport blijkt dat slechts 5% van mening is dat het in Oirlo "onveilig" is. Het leven is dus vei lig in Oirlo, maar eens te meer blijkt dat het vaak de kleine din gen zijn die het doen. 92% Het onderzoek is een initiatief van Stichting Synthese in samenwerking met de KBO afdeling Oirlo en de dorpsraad. Uitgangspunt van het onderzoek was het gegeven dat vei ligheid voor met name een belang rijk onderwerp is en dat dat groten deels het wooncomfort bepaald. Van de 154 aangeschreven oude ren hebben ijiaar liefst 141 meege daan aan de enquête. Een respons van maar liefst 92%. De vragen gin gen over veiligheid in de woonom geving maar ook over de veiligheid in huis. VEILIG Ruim 70% van de oudere Oirlonaren vindt dat ze in een veilig dorp wonen. Slechts 5% vindt dat van niet. Het onveiligheidsgevoel dat er leeft, wordt vooral veroor zaakt door te weinig straatverlich ting. Opvallend is dat toch 27% van mening is dat er onveilige plekken in het dorp zijn. De oudere Oirlonaar voelt zich vooral op straat onveilig en vindt dat er wat aan moet gebeuren. Oplossingen die o.a. aangedragen worden zijn meer onderhoud, betere straatverlichting, en verkeersmaatre gelen. Initiatiefnemers hiertoe zou den volgens het rapport de gemeen te, politie, de dorpsraad maar vooral ook de mensen zelf moeten zijn. VERKEER Ook de verkeersveiligheid komt in het rapport aan de orde. Het ont breken van trottoirs of het in slechte staat verkeren daarvan wordt regel matig genoemd als onveilige situ atie. Hetzelfde geldt voor het onbre- ken van voetgangersoversteekplaatsen, met name bij de kerk, de bank en de school. Verder wordt door de oude ren gewezen op een slechte straat verlichting en het te hard rijden op Burgemeester Waals ontvangt liet eerste exemplaar van het Oirlose onderzoek. V.l.n.r. Mevr. Jacobs (KBO), burgemeester Waals, dorps raadvoorzitter Toon Ewals en Cees Moerkerk van Synthese diverse wegen. Pluspunt in het rapport is dat de geënquêteerden zelf met oplossin gen komen voor de diverse proble men. Aardig voorbeeld daarvan is het plaatsen van zoutbakken zodat inwoners bij gladheid zelf kunnen strooien. Tenslotte missen de Oirlonaren diverse noodzakelijke voorzienin gen (postkantoor, winkels) en is men niet tevreden over de openbaar vervoer mogelijkheden IN HUIS Bij de vragen over de veiligheid in huis is bijna 20% van mening dat zijn of haar woning onvoldoende beveiligd is tegen diefstal. Voor de KBO afdeling Oirlo is dat aanlei ding om daar een voorlichtings avond aan te wijden. Verder gaan de vragen over veili ge en onveilige situaties in huis. Met de onderzoeksresultaten wil men ondermeer met de Woningstichting aan tafel zodat gezamenlijk bekeken kan worden hoe onveilige situaties opgelost kunnen worden. EERSTE REACTIE Burgemeester Waals liet in een eerste reactie weten dat hij blij is dat dorpsbewoners zelf het initiatief nemen tot dergelijke onderzoeken. Volgens Waals staan in het rapport diverse aanbevelingen die met bestaande middelen gerealiseerd kunnen worden. "Een verrassend weinig knaojend positief verhaal met handen en voeten, waar we wat mee kunnen doen." Uitvoering wordt daardoor volgens Waals een stuk eenvoudiger. Het stemde Waals bovendien tevreden dat de meeste ouderen in Oirlo zich veilig voelen. Het college zal overigens in juni, als het op bezoek gaat naar Oirlo, met een for mele reactie komen. Stichting Synthese gaat aan de hand van dit onderzoek bekijken of een dergelijk onderzoek ook in andere kerkdorpen gehouden kan worden. Op welke termijn dat kan gaan gebeuren is nog niet duidelijk. Onder de bezoekers van de polikliniek van het St Elisabeth zieken huis wordt momenteel een enquête gehouden waarmee de directie de kwaliteit van de voorlichting op de poli wil gaan meten. Het is dus niet uitgesloten dat u by een ziekenhuisbezoek hierover wordt aangespro ken en verzocht wordt een lyst met 50 vragen in te vullen. De ziekenhuisdirectie is van mening dat patiëntenvoorlichting een essen tieel onderdeel is van het kwaliteitsbeleid van de ziekenhuizen. De enquête vormt een onderdeel van een groter onderzoeksproject omtrent patiënten voorlichting. De vragen zullen betrekking hebben op zaken zoals afspraken maken, de ontvangst in de polikliniek, de wachtruimte, de patiëntvriendelijkheid van de hulpverleners maar ook vragen over de aard van de ziekte of aandoe ning, het onderzoek zelf en de nazorg. Van elke polikliniek zullen tien patiënten geënquêteerd worden. De medewerking van de patiënten wordt zeer belangrijk gevonden omdat met die informatie de voorlichting op de poliklinieken verbeterd kan wor den. Voor het beantwoorden van de vragen dienen de patiënten overigens rekening te houden met een half uurtje werk. Dat gebeurt in een aparte V ruimte en onder het genot van een kopje koffie. J Drie Venraynaren hebben een nieuwe stichting opgericht: "Het Venrays Evenement". Doel is het organsieren van feestelijke en andere spraakmakende evene menten in Venray. Als eerste eve nement hebben Raymond Scholten, Jacques en Toon Rats het Paalzitten weer teruggehaald naar Venray. Tijdens de Venrayse kermis zal het Venrays kampioen schap Paalzitten worden gehou den. "Ik liep al enkele jaren met de gedachte rond iets te gaan organise ren in Venray" vertelt Raymond Scholten, in het dagelijks leven exploitant van het restaurant Etcetera. Dit jaar kwam hij in con tact met de gebroeders Rats. die een organisatiebureau wilden opstarten. "Zij wilden wel meewerken". "De organisatie van het Paalzitten moet je zien als een proeve van bekwaamheid. Als dat slaagt gaan we in de toekomst meer evenemen ten organiseren in Venray." vervolgt Scholten. De plannen van de stichting zijn mede ingegeven door het Venray Forum. Scholten realiseert zich dat hun plannen weliswaar nog klein schalig maar hij is van mening dat ook hiermee een bijdrage geleverd kan worden aan de promotie van Venray. "Bovendien kun je nog te vaak een kanon afschieten in Venray". Scholten geeft aan dat de stichting "Het Venrays Evenenemt" in de toe komst ook samenwerking zoekt met andere organisaties. "Men moet ons absoluut niet als concurrentie zien". PAALZITTEN Het Paalzitten zal bij Etcetera op de Stationsweg plaats gaan vinden. Hierover is al contact geweest met de gemeente die het Paalzitten ziet als een aanvullende activiteit op de kermis. Het gaat daarbij niet om een recordpoging. "De wedstrijd duurt maximaal 80 uur. Recordpogingen worden door het Guinnes Book of Records niet meer opgenomen. Bovendien is de duur van zo'n eve nement dan niet meer te overzien. Daarom gaat het nu om het Venrays kampioenschap. De wedstrijd start Öi c%7 Een 11-jarig meisje uit Venray is maandagmiddag ernstig gewond geraakt aan haar oog. toen ze een stok in haar gezicht kreeg. De stok was door een tot nu toe onbekende jongen naar het meisje gegooid. In het ziekenhuis werd vastgesteld dat de pupil van het oog niet meer func tioneert. De politie stelt een nader onder zoek in. Dinsdagmiddag kreeg burge meester Waals het onderzoeks rapport "Veiligheid in en om de

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1