cUenAtett l Fiscaal in zicht spotprent" Intratuin heeft de grondbeginselen van du tuin Feestelijke '85' veroorzaakte brand Dronken in eigen 'gestolen' auto t 14-kerken 02-04-1997 15:20 Paginal (1,1) PEEL EN MAAS Donderdag 3 april 1997 - PaginakEL Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 581.275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 511664. Priester.in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel, 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens. 19.00 H. Mis Drika Peeters-Janssen en echtgen. (coll); jrd. Toon Liniers; lev. en overl. leden fam. Gerrats; Catharina Vollenberg-Jacobs, echtgen. en Piet; Toon v.d. Laar en overl fam. V.d. Laar-Siebers; ouders Duijckers- Philipsen en kinderen; jrd. Sef Linders; zwd. Hans v.d. Heuvel (coll). Zondag: 2e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse hoogmis Leo Gooren; Frans Poulissen; jrd. Harrie en Helm v.d. Ven; voor een dierbare overlede ne; Marie Truijen-Jansen; oud-bur gemeester Janssen en echtgen.; Gerda Janssen; ouders V. Kesselen, zonen Jan en Teng; Riek Bisschops- Hoevenaars en zoon Peter; overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters; overl. kinderen en fam; jrd. overl. echtp. Teng v. Meyel-Truijen. 11.00 H. Mis voor James Portier (coll); jrd. Sjoerd de Jong; Jan Bastiaans (coll); jrd. Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt; zwd. Mia Schillings- Geenen (coll). Maandag: Hoogfeest Maria Bood schap. 9.00 H. Mis fam. Wismans. Dinsdag: 9.00 H. Mis ouders Van Osch-Hebben en zoon Sjef. Woensdag: 9.00 H. Mis Toon Daniels en Gerrit Theunissen; jrd. Frans de Vocht. Donderdag: 9.00 H. Mis mej. Grada Broers, Theodorus Cremers en Helena Poels. Vrijdag: H. Stanislaus. 9.00 H. Mis Frans Schmitz; fam. Duynstee- Wille; Nellie v.d. Berg-Munninghof. Dienbeurten: za 19.00: Leon, Pascal, Bram en Rowan; zo 9.30: W. v. Ham en T. Koopmans; 11.00: Joost, Maartje, Elena en Martijn. Lectoren: za. 19.00: G. de Groot; zo 11,00: C. Hendriks. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lector: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.00 Liturgievie ring in de Vincentius-kapel. Voorganger: G. v. Loenen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: Geen Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmen- groep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Er is gelegenheid om de ziekencommunie thuis te ontvangen. Indien belangstelling gaarne pasto rie bellen. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Gregoriaans koor; ouders Derickx-Jacobs en Karei: Thei Verschuren; Mientje v. Daal-Könings en overl. fam. (coll); ouders Janssen-Franssen; jrg. Ben Valckx. Zondag: 8.30 Margaretha Veld-hui- zen en overl. fam.; 10.30 M.m.v. Zonnelied en kerkkoor Kronenberg; Jacobus Naus; Anna Hoeymakers- Claessen; Wilhelmus en Wilhelmina Tijmensen. 12.00 Doop Shirley Muyder, Chopinstraat 41, 12.45 Doop Arlette v.d. Heuvel, Matterhornlaan 10. 13.15 Doop Demmy v. Zwamen, Langstraat 27. 13.45 Doop Thomas Smits. Vendel 5. Maandag: 19.00 Voorde parochie. Dinsdag: 19.00 Lien Philipsen; ouders Manders-Hüpen; Apollonia Naus-Splinter; ouders Wismans- Savelkoul en Gert; ouders Euwals, Jan en Harrie. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; Gerarda Volleberg-Rongen (coll); ledje Roelofs. Donderdag: 19.00 Fam. V.d. Munckhof-Sangers. Vrijdag: 19.00 Overl. ouders Mulder-Kok en zoon Herman. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202, In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel, 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg o, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 Wim Geurts (coll); overl. ouders Arnold Schwachöfer en Nellie Vermeulen (coll); Rowena Nooijen (coll). Zondag: 9.30 Hoogmis m.m.v. Herenkoor Vredeskerk. Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamenlijke parochie Venray- Zuid; Harry Janssen en overl. fam. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Arjan Claessens en overl. fam. Claessens- Kieft; Marinus Steeghs; Theodorus Peters, Petronella Kemmelings en overl. fam.; Frank Voermans; overl. ouders Nelissen-Gerards (Biljartver. van ouderen); overl. ouders Willems-Geurts; Hay Versleijen (buurt). Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren- koor); Jan Verheijen; Nora en Thei Classens-Wismans; Maria v.d. Aa; overl. ouders Rutten-Simons; overl. ouders Turlings-Thielen; lev. en overl. fam. V.d. Pasch-Jeurissen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 13.30 PI. huw.mis bruid spaar Van Helden-Driessen. Parochie Leunen 2e Zondag van Pasen. Ie Zondag van de maand; bijz. collecte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Bouten-Verheijen, Anna, Gerrit en Wim Bouten; Lod Leijssen (buurt); overl. ouders Heesen-Voesten; Gerrit Janssen, overl. ouders en overl. fam.; Jan Ewals en overl. fam.; weekd. Dien Vogelsangs- Bonants (2); mndd. Michel Loonen en Marie Loonen-van Rens, Elly Loonen en Elly van Berlo. Zondag: 10.00 Hgm. Aloys Lucassen; Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen; Wim Loonen en Fien Loonen-Duijkers; Wiel Keijsers; Nic Ewals en Maria Ewals-van Haeff, Tiny Thijssen- Ewals; jrd. Gerrit Jenniskens en Door Jenniskens-Reintjes; gest. jrd. Jozef Asselberghs en echtgen. Maandag: Hoogfeest, Maria Boodschap. 19.00 Lsm. Frans v. Bavel en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. Pierre Philip sen en Anna Philipsen-Lenssen. Woensdag: 19.00 Lsm. voor het welzijn van onze parochie. Donderdag: 19.00 Lsm. Lod Leijssen. Vrijdag: Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Marieke v. Grop en Geert v. Gorp; zo 10.00: Linda Houben en Debbie Hellegers; weekb. Groep 1 Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes; zo 10.00: EllyTheunis. Rectoraat Heide Zondag: 2e Zondag van Pasen; Beloken Pasen. 9.30 Hoogmis voor Petronella Claes-Derikx; jgt. overl. ouders Nellen-Rutten en overl. fam.leden; jgt. Peter Paul Janssen en Wilhelmina Janssen. Misd.: Mariëlle, Chiel, Gerard, René, Roy, Margje. Donderdag: 18.30 H. Mis Dora Camps. Misd.: Joost en Elke. Rectoraat Veulen 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Petronella Aarts-Roosen; jgt. Teng Jenneskens; mndd. Grad Wilms; voor priester roepingen. Zondag: 10.30 Hgm. overl. fam. Geelen-Boonen; mndd. Piet Spreeuwenberg en Maria Spreeuwenberg-Philipsen; Martien Hagens, dochter Truus en overl. fam. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Moniek Classens, Frank Classens; zo: Roy Smets, Martin Nuyten. Parochie Ysselsteyn 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); J. Vogels (fam. N. en H.); mndd. J. Sanders-van Otterdijk; jrd. A. Verheijen; J. v. Soest: t.g.a. Yvon; zr. Johannettie Peeters (nichten en neven). Zondag: 10.00 (Gregoriaanse Hoogmis); zwd. L. Arts; jrd. L. v. Beers-Stevens; ouders Potten- Coopmans; Lamb, Lemmens-Poels en echtgen. Maandag: Hoogfeest; Maria Boodschap. 19.00 Math. Arts; D. Jansen-Koppens (buren). Woensdag: 19.00 Overl. fam. Philipsen-Cremers. Vrijdag: 19.00 J. Vogels (Ouderen vereniging); G. v.d. Munckhof. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Fr. Crienen en D. Scheepens; zo 10.00: R. Oomen, Th. Vogels. J. v. Hees, R. Hesselamsn; ma: M. Verheijen en J. Oomen; wo en vr: A. Cox en Ds. v. Soest. Vastenactie 1997: Zondag a.s. sluit onze actie. Mocht u nog een leeg zakje thuis hebben liggen, vul het dan nu en deponeer het in de bus achterin de kerk. Met dank! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Vormsel door bis schop Frans Wiertz. Misd.: Paul Koppes en Andy Stevens. Zondag: 10.00 Jgt. Michel Janssen, Weverslo; jgt. Bertha Michels-v. Rijswijck; Wim Michels en Harrie Pingen; overl. fam. Jessen. Misd.: Roy Stevens en Angela v. Tilburg. Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; jgt. Petronella Versteegen- Verlinden; jgt. Piet Pubben en Maria Loenen. Kerk poetsen: mevr. Custers en Gielen-Verstappen. Vastenactie: Er is een bedrag van ƒ2.000,- opgehaald. Hartelijk dank aan allen. Rectoraat Smakt 2e Zondag van Pasen; Beloken Pasen. In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Vic Kersten; René Buijzen; Annie Bonants; Marinus Martens en Hendrika Martens-Michiels en Theo Arts. Lectrice: Olga v.d. Meer. Dienb.: Lieke Koopmans. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor fam. Jessen; voor een man wiens vrouw ziek is; fam. De Haas-Groenen. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 6 april om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. D.J. Budding, Waarder. 's Middags is er kinderoppas. Na de middag- dienst om 16.10 uur is er zondags school voor de kinderen van 4-12 jaar.@Frits:BijbeIgemeente Venray Zondag: 6 april. U bent hartelijk welkom om de diensten bij te wonen in wijkge- bouw 't Stekske (Landweert). Zondags om 10.00 uur. Na afloop koffiedrinken. In deze dienst, waar in eenvoudige liederen zullen wor den gezongen, zal predikant R. Lammers voorgaan. Voor de kinde ren is er iedere zondag een speciaal onderdeel in de dienst waar nieuwe liedjes worden geleerd en oude wor den gezongen. Daarna kunnen za naar hun eigen kinderdienst met verhalen werkjes. Inf. tel. 586001. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948, Snelheidscontroles Donderdag werden snelheidscon troles gehouden van 15.45 tot 16.40 uur aan de Henri Dunantstraat. 383 voertuigen passeerden de controle, 23 reden te snel. De hoogste snel heid bedroeg 106 km per uur. Toegestane snelheid is daar 70 km per uur. Van 17.20 tot 18.00 uur aan dej Deurneseweg ter hoogte van Heide. Daar passeerden 645 voertuigen de controle, 78 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 120 km per uur. Toegestaan is ter plaatse 80 km per uur. Van 19.20 tot 20.35 uur aan de Puttenweg waar 50 km per uur gere den mag worden. Als de verkeers lichten op knipperen staan lappen veel verkeersdeelnemers de maxi mum snelheid aan hun laars. 369 voertuigen werden gecontroleerd, 68 reden te snel en de hoogste snel heid bedroeg 98 km per uur. Een 85-jarige bewoonster van de Helfrichstraat zal de viering van haar 85e verjaardag, vrijdag jl., niet snel vergeten. Een bewoonster van de Tedder- straat zag vrijdagmorgen om streeks 08.45 uur rookontwikke ling vanuit de aan de Helfrichstraat gelegen flat. Ze belde de politie en vertelde van haar waarneming. De politie was snel ter plaatse en de bewoonster en haar familieleden waren ver baasd over de snelheid van de politie. Een beginnende brand was door de bewoonster al snel geblust en had geen verdere schade aange richt. Haar kinderen hadden ter gele genheid van haar 85e verjaardag met waxinelichtjes een '85' gemaakt en die lichtjes aangesto ken. Door oververhitting ontstond het begin van een brand, maar gelukkig kon het vuur snel wor den geblust en bleef de schade kt. \beperk Gestolen bromfiets aangetroffen Nabij het Schuttersveld werd de eerder ten nadele van een 17-jarige inwoner gestolen zwarte Puch Maxi aangetroffen. Inmiddels heeft de eigenaar zijn bromfiets weer terug. In de Venrayse St. Pen Bandenkerk droeg de zoon van bekende dokter Ellerbeck, pa I Sigifridus Ellerbeck o.f.m. Eerste Paasdag in april 1906 z eerste plechtige H. Mis op. We zien hem hier op de fo helemaal achteraan, temidden i zijn vader (met witte baard) moeder vanuit de kerk door feestelijk versierde Hoenderstri huiswaarts keren. Ook dit feestelijk gebeuren we muzikaal opgeluisterd do Venrays fanfarekorps Euterpe. Dokter Adolf Ellerbeck vestig zich als arts te Venray in 181 Bijna 40 jaar als zodanig wei zaam te zijn geweest overleed op 31 oktober 1911. De foto genomen vanaf het woonhuis de familie Ellerbeck, het beken pand in de Hoenderstrai Momenteel is hier Dingus gehui vest. Jan v.d. Puit "WINSTSPLITSING OVER MAN EN VROUW? BIJ ONDERNEMERS KAN ALLES! In een vijftal spectaculaire arresten heeft de Hoge Raad op 12 februari 1997 afgerekend met het beleid van de fiscus inzake de man/vrouw-maatschap (of V.O.F. of C.V.). Bijna alles mag! Het beginsel is eenvoudig. We heffen in Nederland belasting met een oplopend tarief. Partners wor den individueel belast. Indien een der partners 150.000 verdient en de ander niets, betaalt men meer in ver gelijking tot het geval waarin beiden 75.000 verdienen. Het verschil bedraagt in dat geval ƒ8.497. Dit verschil is louter tariefsmatig. Bij ondernemers dragen de diverse faciliteiten, die dan tweemaal toege past kunnen worden, mogelijkerwijs nog flink bij. Sinds 1990 bestaat de mogelijk heid om aan echtgenoten, jonger dan 55 jaar, (een deel van) de onder neming zonder fiscale consequen ties over-te dragen. Veel onderne mers namen uiteraard die stap. De jaarlijkse belastingbesparing woog veelal zwaarder dan bijvoorbeeld de aansprakelijkheid. In een streven om ook die voordelen te bereiken, zoch ten veel ondernemers met hun advi seurs de grenzen van het haalbare op. Op de bres voor 's Rijks schat kist blokkeerde de inspectie die fir ma's en maatschappen die, in hun ogen, onvoldoende reëel waren. Denk daarbij aan zogenaamde "ondermaatschappen" en situaties waarin het onaannemelijk leek dat Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. de echtgenote daadwerkelijk een feitelijke taak in de onderneming had. De Gerechtshoven èn de Advocaat-Generaal (adviseur van de Hoge Raad) steunden het beleid van de fiscus. De Hoge Raad heeft dit alles nu van tafel geveegd. Recht op het "liquidatie-saldo" gecombineerd met dan wel arbeid, dan wel kapitaal leidt tot onderne merschap èn derhalve de mogelij heid om winsten te verdelen. Deze arresten (vijf tegelijk) ge« M£ een bijna onbegrensde mogelijkhi om een deel van de winst, nu wi licht belast tegen 60%, over te hei len naar de partner indien die e lager tarief heeft. Werkt hij ofj elders? Geen probleem. Werkt hiji zij helemaal niet in de onder ming? Geen probleem. De enige beperking wordt "ei zakelijke wjnstverdeling". De" tende" ondernemer zal een zakelijl vergoeding voor arbeid en kapii: moeten genieten. Dat lijkt de ps slechts zeer ten dele te bedreve Verwijzingsuitspraken zullen wijzer maken. Ook is het mogelijk dat (eventus later) een van beiden zijn of hi aandeel inbrengt in een B.V., terwi Wai de ander ondernemer blij Heroverweging van de fiscale po tie van de ondernemer en parte lijkt zeer op zijn plaats! Voor dep nen die in 1997 nog optimaal will profiteren, lijkt enige haast op plaats. Terugwerkende kracht slechts in bijzondere situaties mop lijk. Als de wetgever wil ingrijpen, het ondernemersbegrip in de drastisch aangepakt moeten wordt grot Het is zeer de vraag of men overgaat. Het budgettaire belang er groot genoeg voor. Voorlopig js werk aan de winkel. Ik zal veel eci paren ook zakelijk nader tot elks brengen. Maart 1997 Mr. T.C. van Zwieten Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray, Reuver en Venlo Zaterdagavond omstreeks 23.10 uur kwam bij de politie een mel ding binnen dat in Leunen een per sonenauto rondreed waarvan de bestuurder zwaar onder invloed van alcohol verkeerde. Op de Albionstraat kon de politie een auto staande houden. Die wérd bestuurd door een 27-jarige inwo ner van Venlo, die zwaar onder invloed van alcohol verkeerde. De man weigerde de medewerking aan de blaastesten. De politie constateerde verder dat de auto als gestolen vermeld stond, maar dat die auto wel eigen dom was van die bestuurder. Die had hem zelf teruggevonden maar daarvan geen melding gedaan aan de politie. De politie ontdekte verder dat de bestuurder niet beschikte over een geldig rijbewijs, terwijl de auto ook niet was verzekerd. Gezien de benevelde toestand werd hij in de daarvoor bestemde ruimte ter ontnuchtering ingesloten en zondagmorgen in vrijheid ^gesteld, Inbraak in woning In de nacht van donderdag op vrij dag was door inklimming via een raampje toegang verkregen tot de woning van een 77-jarige inwoner aan de Prins Bernhardstraat. Uit de woning werd ontvreemd een porte monnee met dertig gulden, een bankpasje en persoonlijke beschei den. Eigenaardig is dat ook enkele doosjes met medicijnen waren mee genomen. Die medicijnen kunnen levensgevaarlijk zijn bij inname. De bewoners lagen te slapen en hadden wel iets gehoord maar gedacht dat dit door de harde wind werd veroor zaakt. Rennen voor hun leven Dinsdagavond omstreeks 20.45 uur moest een op een zebrapad van de Julianasingel overstekend echt paar rennen voor hun leven, om niet aangereden te worden door een per sonenauto die hen geen voorrang verleende. Het geschrokken echt paar wist toch het kentekennummer aan de politie door te geven. Tijdens het verhoor bekende deze 'geen heer in het verkeer te zijn geweest'. Hij kreeg een transactie aangeboden tot betaling van 220 gulden. Vernielingen in kerk en kapellen Tweede Paasdag omstreeks 12.00 uur vernielde, onder het oog van de pastor en verschillende kerkgangers, een 40-jarige inwoner van Maas hees een elftal kaarsen uit de kaar senstandaard in de Paterskerk. Kerkgangers wilden de man aan houden, maar hij ging er vandoor in de richting van het politiebureau aan de Leunseweg waar hij door de poli tie werd aangehouden. Tijdens het verhoor bekende de man, die in psychische nood ver keerde, ook in een kapel in Maashees vernielingen te hebben aangericht. In de St. Annakapel op de locatie Noord van het Vincent van Gogh Instituut heeft de man het in de kapel geplaatst Mariabeeld van de sokkel geslagen waardoor dat beeld werd vernield. De man is ingesloten. Er zal getracht worden voor de man medi sche begeleiding te krijgen. Snelheidscontroles Vrijdagmiddag en -avond werden er in Venray en de kerkdorpen snel heidscontroles gehouden. Dat gebeurde op de volgende 50-km wegen: Horsterweg onder Castenray, 174 voertuigen, waarvan er 31 te snel reden. De hoogste snelheid bedroeg 74 km per uur. Albionstraat, 281 voertuigen, waarvan 64 te hard en de hoogste snelheid hier was 84 km per uur. Noordsingel, 765 passanten, 64 reden te snel met als hoogste snel heid 84 km per uur. Ook de Puttenweg in de kom van Ysselsteyn, 333 voertuigen. 89 Chauffeurs reden te snel en de hoogste snelheid was 90 km per uur. Op de Wanssumseweg (waar 80 km gereden mag worden) waren 860 voertuigen gecontroleerd, 89 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg hier 113 km per uur. Opstoken afval Donderdagmiddag kwam er bij de politie een melding binnen van rookoverlast nabij de kruising Timmermannsweg-Paardenkopweg in Ysselsteyn. Op een bedrijfsterrein was een grote hoop afval in brand gestoken, waaronder snoeiafval, struiken, houtpallets, papier en plas tic. De eigenaar was zeer verwonderd over de komst van de politie want hij meende zeker te weten dat hij voor dat opstoken geen vergunning nodig had. Het vuur moest worden gedoofd. Intratuin vindt dat de natuur ons de grondbeginselen van de tuin heeft geleerd. En daar moe ten wij ook gebruik van maken. Daarom staat Intratuin vanaf 2 april in het teken van 'vloerbe dekking'. Bijna is het zover. Dan gaan de deuren naar onze tuin of balkon weer open. Daarom is het nu de tijd om even te kijken hoe het met de 'vloerbedekking' is gesteld. Zijn de tegels verzakt? Mag het terras niet wat ruimer, de vorm wat speelser. Voor wie wat anders wil zijn de mogelijkheden bij Intratuin onbe perkt. Zoals (natuur) steen, sierte- gels, houten tegels, grind, schelpen, split, kiezels en boomschors. Maar ook met bodembedekkende groene en bloeiende planten of gras kunt u prima een nieuwe 'vloerbedekking' creëren. Een gazon is voor veel mensen een ideale 'vloerbedekking'. 'Weinig onderhoud en heerlijk voor de kinderen om op te ravotten', zijn veel gehoorde uitspraken. Natuurlijk is dat zo, maar vergeet u daarbij niet dat een gazon wel speci fiek onderhoud nodig heeft. Daarom Man maakt amok bij instituut Toen een 36-jarige Venlonaar dinsdagavond rond 18.00 uur niet werd opgenomen in het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg maakte de man amok in de entree van het gebouw. Hij zwaaide met een broodmes en vernielde onder andere een telefooncel, een compu ter en ruiten van het gebouw. Ook stichtte hij een brandje in de hal van het instituut. De gealarmeerde poli tie wist de man te bedaren. Hij gaf zichzelf daarna een kalmerend spuitje. In afwachting van een oplossing is de man ingesloten. Het schadebedrag is niet bekend. Diefstal jas Uit de garderobe van een restau rant aan het Schouwburgplein werd ten nadele van een 23-jarige Venraynaar zijn jas ter waarde van ƒ750,- gestolen. is het belangrijk om vooraf alfi keuze te maken: wordt het een sis gazon of een grasmat waarop kinderen kunnen spelen. Voore siergazon is het onderhoud minn eus en intensief. U moet vaaki regelmatig maaien, kanten stekc sproeien en knippen. Maar dan hs u ook een echte blikvanger. E speelgazon is ruwer en stugger structuur. Ook op bestratingsgebied hei Intratuin heel wat in hui Getrommelde stenen, .sierbestrat natuursteen of betontegels; u ku het zo gek niet noemen. Voor» wat anders wil zijn de mogelijkk i den bij het groene warenhuis onh perkt. Een nieuw terras hoeft he' maal niet duur te zijn. Combine bijvoorbeeld bestaande bestralii met nieuwe tegels. Of leg ze met de onderkant boven, dat direct een aparte 'verweerde sfeer' Bij elke Intratuin kunt u onzegi tis brochure. Intra Nova, die i thema heeft: 'de natuur heeft onsi grondbeginselen van de geleerd' ophalen. Deze staat boori vol tips en ideeën over dit ondi werp. Diefstal uit volière Namens een instituut Stationsweg werd aangifte gedl van diefstal van zeven parkieten drie witte duifjes uit een volière het terrein. Al Gierwagen besmeurd Hl weg Een niet geheel functioned afsluiter van een gierwagen ven1 jn zaakte donderdagmiddag verkei overlast op de Horsterweg en naastgelegen fietspad. Het weg V werd spiegelglad door de drijfn» d Onduidelijk is nog wie de verotf 'y ker is omciat er rond dat tijdstipf loonwerkers actief waren met uitrijden van mest. Monsters nu* uitmaken wie werkelijk de vervu Cal is geweest. Een van de loonweii >8( begon wel onmiddellijk met Teli schoonmaken van wegdek en ft Teli pad. 0

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14