We dreigen onder te gaan aan ons eigen succes Nationaal Nederlands Circus Royal komt naar Venray Raadsvergadering Vierlingsbeek Venrayse bluesrockband Bio Nickles Dimes in de Bonte Koe Manpower verhuist Oud papier College bezoekt Oostrum Nieuw bestuurslid Business Vision Venray UW Paasprogramma café 't Podium •eel en maas Donderdag 27 maart 1997 - Pagina 7 Vorige week vergaderde de raad tin de gemeente Vierlingsbeek Heen èn met de raad van de emeente Boxmeer om de s tand an zaken van de herindeling te espreken. De herindeling ligt op ;hema; zo loopt de sollicitatie voor e post van gemeentesecretaris en rijgt de integratie van de ambtena- :n vorm. De raad was unaniem om mw. fillöms-Cornelissen als lid te enoemen inde raadscommissie [gemeen en bestuurlijke zaken en 5SÖ ^r. Ermens als lid van de commis- euf je ruimtelijk ordening. TIJDELIJK DIENSTHOOFD talri Weinig problemen had de raad om ami »n bedrag beschikbaar te stellen Ok an ƒ115.000,- voor een lijdelijk nd( jensthoold van I april tol en met tien ugustus. Op die datum zal volgens /er) e planning de nieuwe gemeentese- Etaris bekend zijn. diel BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED Zonder al te veel op- en aanmer ingen maar wel veel woorden aren er nodig eerdat met enkele linder belangrijke aanvullingen het estemmingsplan Buitengebied oor de raad werd vastgesteld. Voor et bestemmingsplan Buitengebied (aren maar liefst 35 bezwaarschrif- :n ingediend, vragen en antwoor- en omvatten maar liefst 155 A4- es. Het uit 1984 stammende plan is verouderd en in 1990 waren er |de eerste plannen om dat plan aan passen. Er kwam een begelei- ingscommissie waarin ook de elangengroeperingen zitting had- en. Wethouder betreurde het dat iverse bezwaarschriften juist van belangengroeperingen kwamen jrwijl ze de plannen zelf mee had- en voorbereid. Vanuit de Maaskantfractie werd en motie ingediend die gesteund lerd door alle fracties. Daarmee lijft de mogelijkheid op en voor de anleg van een dierenbegraafplaats, lal was eerder afgewezen. Het col- ;ge nam na ampel overleg die notie over. KAPVERORDENING Met de wijziging van de kapver- unning wil de gemeente 'ierlingsbeek nog mooier en groe- er maken. Ook wil het college in de kapverordening bescherming van het milieu en het natuurschoon waarborgen. Het kwijtscheldingsbeleid van de gemeente Vierlingsbeek is aange past. De uitvoering omhelst het maximale, ook voor de minima. PRIVATISERING TENNISCOMPLEX Bij het voorstel een bedrag beschikbaar te stellen voor de priva tisering van het tenniscomplex in Vierlingsbeek was met name de Pk- fractie het niet eens. Een éénmalige bijdrage van ƒ23.000.- stond niet in de sportnota aangegeven. De tennis vereniging krijgt een geldlening van maximaal 230.000,- en een eenma lige bijdrage om niet van ƒ23.000,-. Wethouder Litjens bevestigde dat de tennisvereniging hetzelfde is behandeld als de voetbalvereniging Volharding, Er komen nog meer pri- vatiseringsvoorstellen en dan zullen die op dezelfde wijze worden behandeld. De PK-fractie stemde legen de verplaatsing van het Gildehuis in Groeningen. Het huidige gildehuis van het St. Anthonis-Nikolaasgilde staat nog steeds op een zeer kwetsbare lokatie voor de dijk. Omdat het gilde zich niet kan verzekeren tegen natuurge weld wil het Gilde hun gildehuis verplaatsen en krijgt daar vanuit het Waterschap Maaskant alle mede werking voor. Nieuwbouw gaat een bedrag ver gen van 230.000,-. De Maaskantfractie vond het jammer dat een gilde niet tot de basisvoor zieningen behoort terwijl een gilde als culturele vereniging toch belang rijk is voor de dorpsgemeenschap. De raad had geen bezwaar tegen het verstrekken van een eenmalige bij drage van ƒ50.000,- en' het college zegde toe dat indien het gilde door die verplaatsing nog aanwijsbare tekorten krijgt zij als ieder andere vereniging een beroep op de gemeente kan doen. Het voorstel om een subsidie te verlenen aan de VVV Boxmeer van ƒ2400,- als aanvullende subsidie was voor de PK fractie aanleiding het college erop te wijzen dat dit niet juist was. Volgens de voorzitter paste dit echter in het toekomstig beleid. Voor de Pk-fractie was hei wel reden om tegen het voorstel te stemmen. In antwoord op Jacob Mans "Alles is erger' Een domkop en of een dom kop- el zijn hen die over en op alles aan- loot geven, kortom, de boel op zijn bp zetten, om zich daarna van de lomme te houden. Koopzondag is iet veel discussies door de Iverheid goedgekeurd, bestemd oor de geldverslindende en honge- ge geldwolven. Zeeman pracht- aak, dobberend met je portemon- denkt deze met u mee, ntastisch toch! Hema? Zonder een Hema zou je leen al veel schoenen verslijten. U aag waarom zijn we zo eenzaam'? jmdat we nooit (merendeels) heb- :n kunnen of willen begrijpen wat ioede Vrijdag en Pasen inhouden jandaar dat we zonder Herder dwa- inde zijn in de woestijn! Uw vraag tinnen we er iets aan doen? Uw aaste lief te hebben, ongeacht wel fgeen kale kop, wel of geen puis- n, wel of geen kreupele. Dus in les en in allen saamhorigheid aan e dag leggen. Hensenius staat precies waar die aort: op de markt tussen het volk. let is treuriger gesteld met de aan- oop van ƒ60.000,- dat kunst wordt tenoemd, het bevindt zich op het [rasveld bij het Schuttersveld. Het ou zeer geschikt zijn voor een penbaar toilet, waardoor het zich an zelf kan terugverdienen. U wens ik veel wijsheid toe. Hoogachtend. N.R. Wind. VELTUM Leden van DOS Venray halen op hai rijdag 28 maart weer het oud ietlapier op in Veltum (gebiedsdeel to elegen tussen de straten 'estsingel. Langstraat, Weg in den erg en Kempweg. Men wordt ver- ocht om het papier vóór 13.00 uur ebundeld aan de straatkant gereed Sten. 'T DESSELKE Vrijdag 28 maart wordt er papier )2 Pgehaald in de route 't Desselke. fill u het papier gebundeld of in en doos aan straat plaatsen voor 8.00 uur. Indien mogelijk wilt u er ekening mee houden voor het par eren van uw wagen, daar we met en containerwagen door de straat )orl toeten. Bij voorbaat dank. VREDESKERK Woensdag 2 aprilwordt er papier Pgehaald route Vredeskerk, aan- eng 18.00 uur. Wilt u het goed a'ul ebundeld aan de straat plaatsen. Z03 De container aan de Westsingel, etil ,arkeerplaats Hubcnhof is elke atcrdag open van 08.30 tot 17.00 "ur. Hier kan iedereen papier depo- n9e teren ten bate van Heil der Zieken. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard In het kader van de periodieke bezoeken van het Venrayse college aan de dorps- en wijkraden zullen burgemeester en wethouders op dinsdag 8 april aanslaande een bezoek brengen aan Oostrum. Het college wordt om 19.15 uur door de dorpsraad ontvangen en bezoekt vervolgens het dorpsplein. In het gemeenschapshuis begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de dorpsraad met het college van B en W. Op de agenda staan ondermeer de volgende gespreksonderwerpen: - stand van zaken nieuw bestem mingsplan Oostrum; - renovatie Mgr. Hanssenstraat/aanpassing dorpsplein/woonzorgcomplex; -aan passing Sparrendreef i.v.m. bereik baarheid sportpark 'de Spar', uit bouw recreatiepark 'Witte Vennen', nieuwbouw TBS-kliniek; operatie KEERpunt en de betekenis daarvan voor een dorp als Oostrum; rond vraag. Belangstellenden, maar vooral natuurlijk inwoners van Oostrum zijn van harte welkom bij deze bij eenkomst. Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering heeft er een bestuurswisseling plaatsgevon den. Ten eerste werd er afscheid genomen van Godert Kooien, een van de mannen van het eerste uur van de vereniging. Hij is als secre taris ruim 1 jaar lid van het bestuur geweest, maar door ont wikkelingen bij zijn adviesbureau was het voor Godert niet mogelijk om zijn functie kwalitatief te blij ven invullen. Nieuw gekozen in het bestuur is Peter van der Markt, werkzaam bij uitzendbureau Dactylo als vesti gingsmanager. Peter is 34 jaar, gehuwd en vader van een dochter. De genoten opleiding en werkerva ring van het nieuwe bestuurslid zul len een verrijking voor het bestuur betekenen. Op management-, kwali teit- en personeelsgebied zal Peter zijn mannetje staan. Verder staat hij in zijn woonplaats Leunen bekend als een zeer actief persoon in het verenigingsleven. Hij is voorzitter van het Gemeenschapshuis in Leunen en leider van een senioren elftal en trompettist bij joekskapel Noet Tuus. Het bestuur is blij met deze aanvulling, daar het afgelopen jaar duidelijk was geworden dal met vier personen de kar trekken een zware opgave was. Het bestuur wil de uitwisselingsbijeenkomst op 18 april op deze wijze onder de aan dacht brengen. Wij rekenen op een grote opkomst. 5? Enorme stijging alternatieve straffen HALT Het HALT (Het ALTernatief) bureau steunpunt Venray heeft het afgelopen jaar te maken gehad met een enorme stijging van het aantal doorverwijzingen. Die stijging is vooral veroorzaakt door een aantal wetswijzigingen. Ondanks deze stijging zijn de financiële mogelijkheden van HALT niet meegestegen. Den Haag is wat dat betreft nog bezig met een subsidieregeling maar ondertussen stijgt de werkdruk wel. "We dreigen onder te gaan aan ons eigen succes" aldus Jos Waals, voorzitter van het bestuur van HALT. Een en ander blijkt uit het jaarver slag van het HALT bureau, dal woensdagmorgen is gepresenteerd. In het jaarverslag constateert de coördinatrice, Annelies Smits, dat de preventieve werking van HALT in een behoefte voorziet. HALT wordt o.a. steeds meer benaderd door scholen en verenigingen voor een bijdrage bij bepaalde projecten. Het HALT bureau participeert bovendien in samenwerkingsver banden tussen welzijnswerk, gemeenten en politie, gericht op het signaleren van problematisch gedrag en overlast. De preventieve taken komen ech ter in het nauw vanwege de toename van het aantal verwijzingen. STIJGING In het najaar van 1995 werd de regeling rondom verwijzingen naar HALT veranderd. Voor die tijd wer den alleen jeugdige vandalisten doorverwezen. Sindsdien ook daders van winkeldiefstallen en andere lichte vormen van diefstal. brandstichting en inmiddels ook van geweldsdelicten. Deze verruiming heeft ertoe geleidt dat het aantal ver- wijzingefi in 1996 steeg naar 194. In 1995 waren dat er 143. De verwach ting voor dit jaar is dat het aantal verwijzingen boven de 200 zal stij gen. Door de toenemende activiteiten is er ook een toenemende druk ont staan op de twee vaste medewerkers van HALT. Middels HALT Nederland is dit (landelijke) pro bleem in Den Haag aangekaart. Vooruitlopend op een definitieve subsidie is daar in 1996 al wel geld voor vrijgemaakt. Hoeveel geld HALT de komende jaren kan ver wachten zal in de loop van dit jaar duidelijk worden. Om aan de verwachtingen te kun nen voldoen zou het HALT steun punt Venray ongeveer 75.000 gul den extra nodig hebben. VERDUBBELING De meeste verwijzingen zijn daders van diefstallen (87) gevolgd door vandalen (71 De meeste delicten zijn in Venray gepleegd (70). Ten opzichte van 1995 is dat een verdubbeling. "Dat betekent niet dat de jeugdcriminali teit in Venray is toegenomen. De stijging is het gevolg van de verrui ming van de regeling" aldus Annelies Smits. Broekhuizen is in het werkgebied van het steunpunt Venray de rustigste plaats. Daar zijn vorig jaar geen delicten gepleegd waarvan de daders naar HALT waren doorverwezen. SCHADE Behalve dat de jeugdigen een alternatieve strafkrijgen zet HALT zich ook in voor bemiddeling bij schade. In 1996 is dat bij 30 geval len gebeurd en hebben de benadeel- den^totaal ƒ38.015.62 terugbetaald gekregen. Overigens worden niet alle door verwijzingen positief afgesloten. In twee gevallen kreeg HALT geen medewerking van de ouders. In twee andere gevallen bleken de jon geren al eerder met de politie in aan raking te zijn geweest. Hun overtre ding is door Justitie afgehandeld. In een geval is de alternatieve straf niet goed uitgevoerd. Verder telt HALT zeven gevallen waarin de doorverwezene zich niet schuldig achtte. Die zaken zijn teruggegeven aan de politie. KWALITEIT Dit jaar heeft de afdoening van verwijzingen de hoogste prioriteit en zullen de preventieve activiteiten zich met name richten op de basis school leerlingen van groep 7 en 8. Financieel is HALT afhankelijk van de steun van de betrokken gemeenten en van Rijkssteun. De landelijke HALT organisatie is met Den Haag in overleg over uitbrei ding van de Rijkssteun. "Wij streven daarbij naar een situatie waarbij de gemeentelijke bijdrage gebruikt gaat worden voor preventieve acties en de Rijkssteun voor de afhande ling" aldus voorzitter Waals. "Voor ons staat voorop dat de kwaliteit van de afdoeningen overeind blijft" Die afdoeningen krijgen dan ook de meeste aandacht en hebben ook suc ces. Slechts 20 tot 25% van de ver wezen jongeren komen na hun alter natieve straf opnieuw in aanraking met de politie. 300 Vrijkaarten bij uw uitgever Het Nationaal Nederlands Circus Royaal komt naar Venray. Van 4 t.m. 6 april geeft het circus in totaal vijf voorstellingen. Het nieuwsblad Peel en Maas en Kabelkrant Venray stellen maar liefst 300 kaarten beschikbaar voor de eerste avondvoorstelling, vrijdag 4 april om 19.30 uur. Circus Royal bestaat al meer dan honderd jaar en heeft de pretentie om ook in de volgende eeuw "het" circus van Nederland te zijn. Het circus streeft dan ook elk jaar naar een nieuw en ander programma. Dat kan doordat het circus zelf geen die ren heeft. Daardoor kunnen de die- renacts elk jaar gewisseld worden. Circus Royal staat haast synoniem voorde familie Teuteberg. De naam van deze (clowns)familie is al vele jaren met dit circus verbonden. Deze clowns keren wel jaarlijks terug in het circus maar de Teutebergjes zijn daar zeer innova tief mee bezig. Nadat het circus zich een aantal jaren heeft teruggetrokken in Dordtrecht en daar met succes een winterkerstcircus verzorgde kocht Joop Teuteberg zoveel wagens dat ze weer het land in konden. Samen met vrouw Marianne en zoon Tonie trekt hij nu weer het land in. DIERENACTS Circus Royal brengt dit jaar Indische olifanten, paarden en hon den als dierenacts. Oh ja, en dan is er ook nog een koe en een stier. De olifanten zijn afkomstig van het voormalig staatscircus van Oost- Duitsland. De 2 meter 90 hoge kolossen zorgen voor een mooie oli- fantendressuur onder leiding van Silvio Swichtenberg. Hasso Mettin is de dompteur van Los Ginos het paardennummer en heeft al vele prijzen op zijn naam slaan. In de piste van Circus Royal werkt hij met zes edele warmbloeden en zes shet- landponys. Roger Mettin laat zien wat jongleren op een paard inhoudt. Het hondennummer van Rosie Hochecker is meer dan een dieren- nummer. De dieren helpen Rosie met haar werk en dat werkt weer op de lachspieren van de toeschouwers. En dan die koe en de stier. Circus Royal is het enige circus in de wereld met een een act van een grote koe en een kleine stier. Boer Harmsen ontbreekt daarbij natuur lijk niet. SPANNING Een circus zonder spanning is geen circus. Circus Royal brengt diverse topacts in de lucht en op de grond. De Washington trapeze van het duo Protsenko is zo'n topact. Dit duo won de zilveren clown in Monaco. Hun kunsten worden omschreven als ballet in de lucht waar U met ingehouden adem naar kijkt. De Marcello Musketiers zijn van een heel andere orde. Tijdens deze sabelbalance act dreigt een van de "musketiers" vrijwel constant door boord te worden als hij een zeven meter hoge ladder beklimt. "Tempo Tempo" is het motto van een acht man sterke "Troupe Casablanca" uit Marokko. Salto's, flic-clacs, piramides worden in een hoog tempo uitgevoerd. De artiest Marcus heeft een bij zondere balanceer act op een tafel die ronddraait en waarvan het publiek verwacht dat deze elk moment hun kant op geslingerd kan worden. De Biasini's uit Italië zijn ook al een oude circusfamilie. Marco Biasini brengt een jongleurnummer met ballen, messen en al het andere wal hij in zijn vingers krijgt. De andere familieleden laten zien wat je zoal op een fiets (met een wiel) kunt. CLOWNS De clowns ontbreken natuurlijk niet. De familie Teuteberg brengen als Los Ginos de beste Europese muzikale clownsact: een gegaran deerde schaterlach voor jong en oud. Los Ginos hebben o.a. optre dens verzorgd voor de prinselijke familie in Monaco en Bondskanselier Kohl en zijn vele malen op tv te zien geweest. VOORSTELLINGEN De voorstellingen van Circus Royal zijn op vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 april. Vrijdag is de eer ste voorstelling om 16.15 uur. de avondvoorstelling begint om 19.30 uur. Op zaterdag zijn de voorstellin gen om 15.00 en 19.30 uur. Zondagmiddag is de laatste voor stelling die om 15.00 uur begint, waarna het circus elders haar tenten zal opslaan. De prijzen variëren van ƒ15.- (kinderen ƒ12.50) tot 30.- (kinderen 27,50). De kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij het VVV kantoor en bij Kessels Versmarkt aan de Mgr. Hanssenstraat 43 in Oostrum. 300 KAARTEN Peel en Maas en Kabelkrant Venray stellen hun lezers 300 toe gangskaarten ter beschikking voor de uitvoering van vrijdag 4 april om 19.30 uur. Op Kabelkrant Venray zullen wij bekendmaken wanneer U die kaarten kunt afhalen in onze boekhandel. Hiervoor geldt maxi maal twee kaarten per persoon en op is op! Overigens zal het circus op don derdag 3 april met de twee Indische olifanten door het centrum trekken en o.a. een bezoek aan onze boek handel brengen. Jongleren op de rug van een paard door Roger Mettin. PEEL EN MAAS WEEKBLAD In café 't Podium in Venray slaan met de paasdagen twee bands, waar van er een een oude bekende is in de regio en de andere (de Bengels) dit wel zal gaan worden. Op eerste paasdag, zondag 30 maart, is er een optreden van Benny and the Amazing Twenty Fingers. Met zijn hartverscheurende stem is Benny een graag geziene en gehoorde gast in menig café in de regio. Volgens traditie komt hij altijd op eerste paasdag naar 't Podium. Iedere keer weer slaagt hij erin het publiek te boeien met eigen nummers en covers. Het optreden begint om 20.30 uur en de entree is ƒ5.- Op tweede paasdag, maandag 31 maart, staan de Bengels (Foto) op het programma. De Bengels bestaan eigenlijk uit ervaren rotten in het vak. Mare Lange. Bart Jan Baartmans, Dominiek Manssen en Willem van Wordrergen hebben gespeeld in bands zoals the Chain Man. Ruby Fruit Jungle. Clemens v.d. Ven. Tuney Tunes. De Bengels is een hechte band die een gezamen lijke liefde hebben voor 'het betere lied in de eigen taal'. De in de herfst opgenomen CD 'Voor Altijd' is er een goede getuige van. De rcakties in de pers waren enthousiast, maar ook cafés en zalen raakten in de ban, Van de CD werden twee CD-tracks gelanceerd. De eerste single 'Wat ze zegt is waar' en de tweede 'Hel beste wal me overkwam' bivakkeer den in de top 100. De singles wer den geproduceerd door Jan Hendriks (Doe maar) en Jos Haagmans (Frank Boeien groep). Het optreden van de Bengles op maandag 31 maart begint om 20.30 uur; de entree is ƒ5.-. De Venrayse Bio Nickles Dimes in de ijzige winter van '96- '97 herrezen uit restanten van de Southern Bluesrock Band. een roemruchte club van overtuigde bluespiraten, die sinds 1988 Nederland en het nabije buitenland afschuimden tol in Noorwegen en Zwitserland toe. De in 1990 uitge brachte CD met de spirituele titel 'If the river was Whiskey, (I was a diving Duck)', spreekt voor zicht. Nickles Dimes is net als de SBRB een typische barband. die met vette bluesklanken en puntige R&B chops het beste aardt in een bruine kroeg waar de alcohol rijkelijk vloeit. De immer beweeglijke front man en zanger Roger weet reeds na enkele nummers de tent compleet op zijn kop te zetten en het publiek mee te sleuren met zijn superieur vet stemgeluid. De beide gitaristen John en Ley weten de adempauzes goed in te vullen om de aandacht niet te doen verslappen. John is spe cialist in het neerzetten van een strakke, vette beat en korte effectie ve solo's a la Albert King en T-Bone Walker, terwijl Ley's specialisme ligt bij het gevoelige slidewerk van 'The late great Duane Allman' en het vuurwerk van Eric Clapton en Alvin Lee, Drummer Alexander en bassist Gerard houden als onver woestbaar fundament alle solisti sche uitspattingen strak in het gareel. Alle superlatieven schieten uiteraard tekort een optreden van Nickles Dimes te verwoorden, Een live-optreden moet men zelf aan den lijve ondervinden, het werkt aanstekelijk en zwaar verslavend. Een avond Nickles Dimes geneest u van de meest vreselijke kwalen en zal u voldaan huiswaarts doen keren. Een pure aanrader dus om deze Venrayse band in hun nieu we bezetting wederom aan het werk te zien in de Bonte Koe. Line up: Roger Pinnow. vocals, harp; John Menheere, guitars, piano, keyboards, vocals; Ley van den Beuken. slide-/leadguitars. vocals, harmonica; Gerard Bastiaans. bas- sguitar. vocals; Alexander Baak. drums. Aanvang 20.00 uur. entree ƒ5.-. Kinky Koe De laatste vrijdag van de maand staat weer in het teken van Kinky Koe. Op deze avond draait d.j. Frank weer veel soorten muziek dan menigeen gewend is. Dit is niet de hele avond harde muziek, maar een mix van brilpop. new-wavc. gitaar bands, synthi-pop en oude zoge naamde soosmuziek. Enkele namen hierbij zijn: Oasis. Ann Clarke, Bush. Pearl Jam. U2. Depeche Mode. REM. Doors en vele ande ren. Gezellige swingende muziek en verzoekjes zija welkom. Eerste paasdag is het paasfeest met Frank en Jeroen. Deze twee muziekliefhebbers uit Oostrum en Venray laten op geheel eigen wijze akoestisch eigen werk horen, afge wisseld met covers. Vier maanden geleden waren ze al eens te gast en wegens enthousiaste reacties beslo ten wij ze nogmaals uit te nodigen. Tweestemmige zang en gitaar maken het dc moeite waard te swin gen en te luisteren. Aanvang 22.00 uur; entree vrij! Officiële opening door Burgemeester Waals Manpower Uitzendorganisatie gaat verhuizen. 'Manpower Venray' is al vijf jaar aktief in de regio van uit haar huidige pand (Schoolstraat 25a). De Venrayse vestiging van 's werelds grootste uitzendorganisatie verhuist per I april naar Schoolstraat I, het voormalige pand van Jola Mode. MEER RUIMTE De komende dagen zal Manpower gebruiken om de laatste hand te leg gen aan het nieuwe onderkomen, dat voor alle betrokkenen dc nodige voordelen biedt. Ruimere werkplek ken en een aparte test- en trainings ruimte bieden de bezoekers meer privacy. Met parkeerplaatsen op korte loopafstand is dc bereikbaar heid ook makkelijker geworden. Hel is Manpower uitstekend gelukt om aan de wensen van inleners. uit zendkrachten en de eigen medewer kers te voldoen. OFFICIËLE OPENING Vanaf 1 april zal Manpower de deuren van haar nieuwe vestiging openen, Vanzelfsprekend zullen zij dit heuglijke feit niet zomaar voorbij laten gaan. De officiële opening zal dan ook verricht worden door bur gemeester Waals en wel op vrijdag 4 april om 17.00 uur. Aansluitend is men welkom voor het bezichtigen van ons nieuwe pand en een toost uit te brengen op dit succes. Middels de 'Manpower Oscaruitreiking' zullen er door de burgemeester ook nog een aantal uitzendkrachten speciaal in het zon netje worden gezet. OPEN DAG Op zaterdag 5 april zal Manpower vanaf 10.00 uur een open dag orga niseren. waarvoor iedereen van harte is uitgenodigd. Tijdens deze dag stelt Manpower werkzoekenden in de gelegenheid zich in te schrij ven. Onder alle inschrijvers en uit zendkrachten zal Manpower een aantal prijzen verloten. Hierbij valt behalve aan wat 'kleinere" prijzen, te denken aan o.a. een aantal tickets voor het aanstaande concert van Michael Jackson. De meeste energie zal Manpower echter steken in het vinden van een passende baan, wal natuurlijk de hoofdprijs is. Winkeldiefstallen Maandagmiddag waren drie 16- jarige meisjes aan het winkelen in een schoenenzaak in de Bleek. Ze deden dat zo, dat het personeel door twee meisjes werd afgeleid, zodat de derde een paar schoenen ter waarde van ƒ59,- wilde meenemen zonder te betalen. Maar personeel had de jongedames in de gaten gehouden en toen ze de zaak wilden verlaten werden zij door het perso neel aangehouden en later aan de politie overgedragen. Het Halt-bureau zal worden inge schakeld voor het uitvoeren van een alternatieve straf. Maandagmiddag omstreeks 17.30 uur dacht een 50-jarige Venrayse op een goedkope manier aan groenten te kunnen komen. In een super markt in Brukske woog ze naar groenten af, plakte de sticker er op en deed er vervolgens extra groen ten bij ter waarde van ƒ4,45. Die truc was door personeel gezien en toen de dame aan de kassa kwam werd ze aangehouden en aan de politie overgegeven.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7