Grote plannen voor Schuttersveld-complex Venray moet meer debatteren Ondernemers kerkdorpen beter betrokken bij overleg Eén zorgaanbieder in complex Schuttersveld Woningstichting Gemeente betaalt te geinig aan verbouwing Schuttersveld-flat Je wilt graag weten hoe je economie in de praktijk werkt Rabobank Pj i"EL EN MAAS Donderdag 27 maart 1997 - Pagina 5 De LOZO/VZO afd. Venray heeft met de ondernemers van de kerkdorpen (OOZO en VZO Ysselsteyn e.o.) afspraken gemaakt met betrekking tot onderling overleg en overleg met de overheid. Enkele weken geleden maakten de ondernemers van de kerkdorpen kenbaar dat hun belangen binnen de LOZO/VZO niet behartigd zouden worden zoals zij dat gedacht had den. Met name bij het overleg met de gemeente zouden de kerkdorp- belangen niet goed aan de orde komen. Vorige week heeft overleg plaats gevonden tussen de ondernemers verenigingen en is afgesproken dat de partijen een keer in de drie maan den elkaar zullen treffen. Bij dat overleg zullen een aantal zaken besproken worden die vervolgens in het ambtelijk overleg tussen gemeente en LOZO/VZO meegeno men worden. Verder zal bij het regulier overleg tussen LOZO/VZO en het college van b. en w. in de toekomst ook een vertegenwoordiger van zowel de OOZO als de VZO Ysselsteyn e.o. aanwezig zijn. De drie ondernemersorganisaties onderstrepen hei belang van een samenwerking. "Gezien het aantal aangesloten ondernemers en hun werknemers zijn de zelfstandig ondernemers een van de grootste Werkgevers in Venray." aldus Theo van Waaijenburg. voorzitter van de LOZO/VZO. Volgens van Waaijenburg een reden te meer voor de nog niet aangesloten onderne mers om lid te worden van de LOZO. Tijdens hel overleg, vorige week tussen de LOZO/VZO en het colle ge van b. en w.. heeft het gemeente bestuur positief gereageerd op de gemaakte afspraken. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3. 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 een compleet c^eewol utfeniewi "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage dealer Kerkstraat 47. Tegelen. tel.: 077-3731573 I Komend weekeinde is het weer Pasen. Jong en oud kijkt daar al naar uit. Zo ook woensdagmorgen op Beukenrode. In de tuin van dit verpleeghuis waren jong en oud verzameld om eieren te zoeken. Kinderen van het tegenovergelegen Duimelot konden in de tuin hun hartje ophalen. Voor de bewoners van Beukenrode was de aanwezigheid van deze kinderen een leuke afwisseling. Beukenrode en Duimelot organiseren overigens meer van deze gezamenlijke activiteiten. van een nachstroom-meter voor de minima. Of spaarlampen met kor ting. Als de woningstichting de ver warmingsketels in haar woningen zou voorzien van verwarmingsketels met een hoger rendement, bespaart dat de minima stookkosten. De resultaten van het debat wor den verwerkt in de uiteindelijke ver sie van de Armoedenota die de raad eind april bespreekt. Vrolijk Pasen Ouderzorgcentrum 't Schutterveld gaat medio dit jaar ook de verpleegzorg voor de bewoners van de bejaardenflat overnemen van de kruisverenigin gen en de stichting Thuiszorg. In juli 1996 deed Schuttersveld het zelfde met de zorg voor de mensen in de 24 aanleunwoningen. Door de zorg voor alle bewoners van het complex onder tc brengen bij Schuttersveld is er duidelijkheid gekomen voor de bewoners, zegt directeur Peter Meijs van De Oever, de stichting die de zorgcentra Schuttersveld in Venray en Eldershome in Well beheert. In het verleden .werd de zorg voor de bewoners van het verzorgings huis en die van de bejaardenflat door verschillende instellingen uit gevoerd. De bejaardenverzorgsters deden hun werk in 't Schuttersveld, flatbewoners kregen hulp van mede werksters van het Groene Kruis en de stichting Thuiszorg. De aanleun woningen vielen aanvankelijk ook onder de ambulante zorg. Vorig jaar nam 't Schuttersveld de zorg in de aanleunwoningen over. Dat is vol gens Meijs goed uitgepakt: "De bewoners zijn nu veel meer betrok ken bij de activiteiten van 't Schuttersveld dan voorheen". De overname ging vorig jaar niet zonder slag of stoot. De stichtingen Thuiszorg en Groene Kruis vrees den voor het wegvloeien van arbeidsplaatsen. Dit keer is de ope ratie volgens Meijs vlotter verlopen. Onder meer dankzij de bijdrage van het ministerie van volksgezondheid. De Oever krijgt jaarlijks van het rijk LI miljoen voor zorgvernieuwing. Tot aan het jaar 2000 neemt dat bedrag nog toe tot 1.7 miljoen. Een deel van dat geld is doorgesluisd naar kruisvereniging en Thuiszorg ter compensatie. "De overname van de zorgactiviteiten gaat op basis van goede afspraken en in goede onder tinge samenwerking", aldus Meijs. Ree aangereden Een overstekende reegeit werd op 'iBeemdweg aangereden door een irsonenauto. Bij de botsing werd reegeit gedood. De bestuurder n de personenauto uit Venray eef met de schade aan zijn auto Iten. i WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Grote buit bij inbraak In een bovenwoning in het Schoutenstraatje werd zondagmid dag ontdekt dat er ongewenst bezoek was geweest. Via een kla- praam was de dader binnengeko men en heeft kans gezien een grote buit naar buiten te slepen. Verdwenen zijn onder andere een gouden damesring, een walkman, stereotoren, Cd-speler, KTV, Videorecorder, rekenmachine, een CD waarop een cursus Italiaans, twee telefoontoestellen, een foto toestel, bestek ter waarde van ƒ3000.- en een geldbedrag van 250,-. Een door de politie ingesteld buurtonderzoek heeft nog geen resultaat gehad, daarom verzoekt de potitie of er personen zijn die in de nacht van zaterdag op zondag iets verdachts hebben gezien in het Schoutenstraatje contact op te nemen. Het Armoededebat is voor her haling vatbaar. Ook voor andere onderwerpen is het goed om rechtstreeks met burgers in de burgerzaal van gedachten te wis selen. Het experiment is in dat opzicht geslaagd. Het debat is niet afgelopen is de voornaamste conclusie die Jos Waals maandagmiddag kon trekken na afloop van het armoededebat. "De armoedediscussie moet niet ophouden bij een jaarlijkse opmer king van bisschop Miiskens", zo verwoordde een andere spreker het wat cynischer. Het feit dat het gehouden is is dus het belangrijkste wapenfeit van het Armoededebat. Iedereen die actief is op en rond de arbeidsmarkt heeft rond de tafel gezeten en leert elkaar kennen. En dat is nodig ook, zo blijkt uit het verslag van het debat. Dc verschillende partijen kennen elkaar nog onvoldoende. Dat mag je ook zeggen van de bereikbaarheid van de sociale dienst op het gemeentehuis. De ambtenaren moe ten dichter bij de klanten staan: ze opzoeken en dat letterlijk. Allochtone cliënten kunnen het beste via tussenpersonen uit de eigen gemeenschap benaderd wor den. PRIVACY Opvallend is dat verschillend gedacht wordt over de waarde van één centraal loket in de hal. De gemeente wil ermee bereiken dat uitkeringsgerechtigden niet onnodig een etiketje krijgen opgeplakt. Sommige werkgroepen omarmen dat idee, anderen vinden het centrale loket een inbreuk op hun privacy. "Twintig mensen om je heen horen je problemen", luidde de toelichting van een groep. De werkgroepen kwamen ook met tal van praktische vragen en opmer kingen. Zoals het gratis verstrekken HAVO/VWO'ers m/v Een slechte zomer en een kleding zaak blijft al gauw met een hele partij luchtige bloesjes zitten. Toch is bet weer een economische factor die je in maar weinig school boekelf aantreft. Dus leer je er als HAVOWWO'cr alles over bij de Rabobank. Je leert dat je regelma tig bij je klanten langs moer gaan. Om re horen hoe het gaat. En te kijken of je in actie moet komen. Je loopt stage door de hele bank heen. En ziet dat je zelf net initiatief moet nemen. Je komt met ideeën, advie zen en plannen voor onze klanten. Want de Rabobank is een bank van mensen en voor mensen. Met een sterke binding met de lokale markt. Je werkt daadwerkelijk met klanten samen. Met de zakelijke, maar natuurlijk ook met de particuliere. Je sluit een leer-/arbcidsovereen- komst nier ons af voor maximaal 32 uur per week. In twee jaar kom je van alles te weten over her bank wezen. Dc theorie via de Stichting Ecabo. De praktijk natuurlijk bij ons. Wij betalen je Ecabo-oplciding en je krijgt gewoon salaris. Je laat ons tijdens je opleiding zien dat je klantgericht denkt en werkt. Dat je commercieel, ambitieus, leergierig en creatief bent. Dar je durf hebt. Dan kijken we na je opleiding samen wat je mogelijkhe den zijn. Venray-Oostrum Je doet dit jaar eindexamen HAVO of VWO en je hebt economie in je pakket. Je bent niet ouder dan 23 jaar en geïnteresseerd in ons aan bod. Stuur dan je brief met c.v. op korte termijn naar dc directie van Rabobank Venray-Oostrum BA, Postbus 64, 5800 AB Venray. Woningstichting en stichting De Oever willen het complex Schuttersveld nog voor het jaar 2000 ingrijpend verbouwen en uitbreiden. Van het verzorgings huis worden de 125 éénkamerap- partementen verbouwd tot 67 tweekamer-uitvoeringen. Het ver zorgingshuis wordt uitgebreid met 25 appartementen, speciaal voor dementerende ouderen. Om de verminderde capaciteit te com penseren hebben De Oever en de woningstichting hun oog laten vallen op het naastgelegen De Clockert. Van dit gebouw wil de Woningstichting 41 (luxe) appar tementen maken. Het bestuur van De Clockert staat niet negatief tegenover het idee. De ambitieuze plannen kosten tussen de vijftien en twintig miljoen gulden. (door Bert Albers) Directeur R. de Jong van Woningstichting Noord-Limburg en directeur P. Meijs van stichting De Oever hebben dat deze week laten weten. De woningstichting is eige naar van het eind jaren zestig gebouwde complex, dat bestaat uit het verzorgingshuis en de bejaar denflat. De flat is vorig jaar ingrij pend gerenoveerd. Begin jaren negentig is het zorgcomplex uitge breid met 24 aanleunwoningen. Het gebouw bij de tijd brengen en daarin" de visie op ouderenzorg mogelijk maken. Dat zijn de twee doelstellingen van de renovatie. Woningstichting en De Oever willen van.heJ Schuttersveld een centrum voor gedifferentieerde ouderenzorg maken. Voor elke oudere wat wils. zowel financieel als qua zorgaan bod. Van helemaal zelfstandig wonen tot complete verzorging. Voor mensen met een kleinere por temonnee is er de flat -met de huidi ge huurprijs van nog geen 420 gul den. Voor ouderen met meer inkomen zijn er in de toekomst de luxere appartementen. Allemaal op één plek. Directeur Meijs van De Oever, waartoe ook bejaardenhuis Eldershome in Well behoort, noemt gedifferentieerde zorg een belangrij ke toekomstige ontwikkeling in de ouderenzorg. NAAR VOREN Eigenaar en zorgaanbieder noe men de plannen ambitieus. Of het allemaal doorgaat hangt af van de uitkomst van een haalbaarheidsstu die. Die moet in de loop van dit jaar zijn afgerond. Renovatie van het bejaardenhuis is nodig. Het bijna dertig jaar oude gebouw voldoet niet meer aan de huidige eisen. De kamers zijn te klein en dat geldt ook voor de gemeenschappelijke ruimte. Maar verbouwing staat eigenlijk pas na de eeuwwisseling op de plan ning. Met steun van de provincie willen De Jong en Meijs dc operatie naar voren halen. Met de haalbaar heidsstudie en het integrale renova tieplan in de hand wil men voor I januari 1998 een besluit van de Raad voor de Ziekenhuiszorg. De raad adviseert de minister van volksgezondheid. MET AFWIJZEND De Clockert dateert uit dezelfde periode als 't Schuttersveld. Het complex is geen eigendom van de woningstichting, maar van dc stich ting Sociaal-Medisch Centrum. Die verhuurt het onder meer aan wel- zijnsinstelling Synthese. RIAGG, consultatiebureau voor Alcohol en andere Drugs (CAD) en het Bureau voor Rechtshulp. Het bestuur van de stichting slaat volgens Meijs en De Jong niet afwijzend tegenover de plannen van de woningstichting en De Oever. Woningstichting en De Oever heb ben een oogje op De Clockert Ook over andere onderwerpen rechtstreeks praten met publiek Woningstichting Noord- iburg vindt dat de gemeente Inray meer moet bijbetalen aan verbouwing van de bejaarden- it bij het Schuttersveld. De iningstiehting heeft bezwaar laakt tegen de afwijzing van r subsidieverzoek. Ze had rekend op geld in het kader van Wet Voorzieningen eliandicapten (WVG). p De woningslichting heeft vorig ifaut arde flat op de hoek Bergweg- jenderstraat flink gerenoveerd. De legankelijkheid van het gebouw, el name voor rolstoelers, is aan- enlijk verbeterd. Er is een nieuwe gang gemaakt, er zijn nieuwe lift- 'uren en de drempels tussen gale en en woningen zijn verlaagd, In woningen zelf zijn douche en toi- j| I gemoderniseerd en beter toegan- ijk gemaakt. )m al deze verbeteringen aan oningen betaalbaar te houden is de :l Voorzieningen in hel leven roepen. In het kader van deze wet arden vergoedingen uitgekeerd, uitvoering van de WVG ligt in handen van de gemeenten. Die lieren ook de bijhorende pot met REGULIER ONDERHOUD Voor de aangebrachte verbeterin- n had de woningstichting gehoopt op een bijdrage uit de WVG-pot. De aanvraag is echter grotendeels afge wezen. Volgens directeur R. Dc Jong van 'Noord-Limburg' omdat de gemeente alleen betaalt aan indi viduele aanvragers. Aan de veel duurdere collectieve voorzieningen als de nieuwe ingang en de schuif deuren in de lift betaalt de gemeente niet mee. Woordvoerder Wijdeven van de gemeente bevestigt dat de gemeente de aanvraag deels heeft afgewezen. Maar niet op grond van het criteri um individuele aanvrager. De gemeente vindt dat vervanging van liftdeuren tot het reguliere onder houd behoort en daarvoor zijn WVG-gelden niet bestemd. Aan de nieuwe entree betaalt de gemeente volgens Wijdeven wel mee. Ook naar de aanpassingen aan douches en toiletten in de woningen gaat WVG-geld aldus Wijdeven. De directeur maatschappelijke diensten wil niet zeggen om hoeveel geld het gaat. "Een behoorlijk bedrag", wil hij alleen kwijl. Het geschil tussen woningstich ting en gemeente wordt binnenkort voorgelegd aan de commissie voor bezwaar en beroep. De gerenoveer de flat wordt donderdag 3 april offi cieel 'heropend'. Dat gaat gepaard met een feestelijk samenzijn, speci aal bedoeld voor de bewoners.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5