Een eigen onderneming starten? I REGIOKALENDER Muzikale week in schouwburg Paasexpositie van Frank Schaeffers in galerie Toro Wij wensen u prettige Paasdagen! bobank Danche Ranch Gryphus Githa huis PAASBRUNCH SURPRISE PAASMENU Succesvol toernooi voor de Bekse Klinkertjes ^eur^ Doe mee met het literair café Op zaterdag kunt u voor uw bankzaken gewoon bij ons terecht. Rabobank Donderdag 27 maart 1997 - Pagina 3 n de Peel en Maas Regiokaiender vindt u een korte opsomming van nementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze actionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken, aterdag 29 maart: Vierde Euraudax-wandel tocht i n Deume. Gezamenlijke wandeltocht er 25 of 50 km door natuurgebied rondom Deume. Starten vanaf 9.15 bij Hofke van Marijke, Rembrandt van Rijnstraat 5. Deurfte. Voor info: 93)31 63 76 of (0493) 31 3948. jondag 30 en maandag 31 maart: 'ijdens de Paasdagen wordt voor de tiende keer de expositie Pictura luysen gehouden. Niet-professionele kunstenaars uit heel Limburg in daar aan deelnemen. De werken worden door een deskundige jury ieeld. dag 30 maart; Ikersvereniging Horst en omstreken houdt in samenwerking met gbosbeheer de traditionele paaswandeling door natuurreservaat 't mitwater, tussen Broekhuizen en Melderslo. De route is tussen de vier '"en km lang en wandelaars kunnen starten tussen 10.00 en 15.00 uur. en eindpunt liggen bij de parkeerplaats aan de Broekhuizerdijk. indag 31 maart; ning expositie zeefdrukken van Frank Frankema in hofstee De hoeve in Sevenum. Frankema toont een dertigtal zeefdrukken, voorna- ijk landschappen uit Noord wesLOverijsse 1De opening vindt plaats 30 uur. «1 EN MAAS programma met uitersten ■Twee muzikale programma's Lft de Schouwburg komende Kil voor U in petto. dijkertijd twee uitersten. irrt navond, donderdag, staat De last {uwe Snaar op de planken met "Belgische" interpretatie van iziek. Volgende week donder- brengt het Muziektheater van lz*roclaw de operete "Der Graf 5 1 Luxemburg". )e Nieuwe Snaar is een Belgisch ,a" izikaal trio dat hel programma unineurzeven" brengt. De :ywe Snaar staat bekend om het zamelen van te gekke muzikale idsten, het speuren naar onuitge- ten combinaties en het verwerken toevallige bizarre ontdekkingen. 1 arbij maken ze gebruik van v: iclitige en exclusieve muziekins- 4 nienten die ze met de nodige eer- ilzullen mishandelen. )erGraf von Luxemburg was de !ede grote operette van Frans ar. Het verhaald draait om een rslandshuwelijk" tussen een lf en een zangeres. De graaf ft geld nodige en de zangeres titel. Ze trouwen zonder elkaar n zien en worden natuurlijk ver- Si fd. Het Muziektheater van Wroclaw bestaat al meer dan veertig jaar en heeft zich onder moeilijke omstan digheden weten op te werken tot een theater van naam in Polen, en sinds 1993 ook in West Europa. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. De heren De Smet, Vermeulen en De Smet oftewel De Gevoelige Snaar. tomende weken exposeert Frank laeffers in de benedenruimte van st nstgalerie Toro aan de Langeweg ,et Venray. na een geslaagde exposi- n in de Bonte Koe en jongerencen- mDingus (permanente expo). De er ening is op vrijdag 28 maart van ,tei1 OOu tot 20.OOu. De einddatum 3SS al nog niet vast, omdat de galerie oek ik doende is met de voorbereidin- mst ivan het vijF-jarig bestaan, welk sy» ieder geval gevierd gaal worden leen Aboriginal-tentoonstelling. ten i2v, Tank Schaeffers' werk kenmerkt |kas hdoor een mengeling van aige- ne. metafysische en praktische 'ach ma's. Onderwerpen als de stress- aischappij. religie, dromen, Ster- At ven, onrechtvaardigheid, etc. wor den weergegeven in alledaagse, zelfs banale details. Dit laatste moet de vaak ongrijpbare emoties en vage implicaties die een rol spelen bij "de roerselen des levens", duidelijk zichtbaar maken. Door een markant kleurgebruik en surrealistisch weergegeven details, krijgen de schilderijen een magisch aandoende sfeer. De schilderijen worden begeleid door gedichten van Myce Surminski, beter bekend als Werdenibeld. Openingstijden: ma 31 maart (2e paasdag), do t/m zo. 14.00u - 17.00u en vr 14.OOu - 21.OOu (le paasdag gesloten). Spreekuur Hebt u vragen rond het starten van een eigen onderneming? te vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur houden wij spreekuur voor starters. U kunt ook bellen voor een afspraak. Venray-Oostrum, tel. (0478) 530 247 Zevenrode, tel. (0478) 530 444 Vrijdag 18 april is er weer een Dance Ranch avond speciaal voor liefhebbers van Country line dansen bij Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang van deze vrij loegankeljkc avond voor leden en niet-leden is 21.00 uur. Info 0478-510500. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 17 lot en met 23 maart kwamen bij de politie aangif te gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Chauffeursvergunning van taxibe drijf; aanhangwagen Pacton 18 PG wit-blauw, voorzien van 2 draagas- sen, waarde ƒ25.000,-: armband, vrij grof. antiek plaatjes met 2 gaat jes als schakels; bankpas Eurocard van Rabo; analoog horloge, zwarte wijzerplaat met gouden randje; herenportemonnee met daarin o.a. bromfietscertificaat, identiteitskaart, biebkaart; herenportemonnee, inhoud ongeveer 25,- aan klein geld, rabobankpas, Nederlands rij bewijs; sleutel van Fiat auto. GEVONDEN damesarmband schakel, mogelijk doublé; portemonnee met daarin o.a. bankpas voor jongeren, 200 Bf, telefoonkaart en kaart van McCain, speciale kaart om wereldwijd te bel len; bromfiets merk Garelli, vrijwel geheel gesloopt; CD-schijf, 70 sing les Cd 5 dubbel en 24 gewone; klein hondje van onbekend ras; oorbel; stofzuiger merk Ruton met zuig- slang; wieldop Peugeot. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Ei van het jaar Wie zal het wezen, wie zal het zijn. Pasen staat weer voor de deur en dut betekent voor menig inwoner van Vierlingsbeek en Groeningen weer angstdromen en badend in het zweet wakker worden. Niet zozeer vanwege de verkiezing van het Ei van het Jaar. Voor het tiende achter eenvolgende jaar heeft de Vierlingsbeekse en Groeningse bevolking kanditaten voor kunnen aandragen. De stemmen zijn inmid dels geteld en de winnaar is uitgeno digd om de titel en de bijbehorende trofee in ontvangst te komen nemen. Dat gebeurt op vrijdag 28 april. De verkiezing van het Ei van het Jaar wordt muzikaal opgeluisterd door Cat-Noir. een piepjong trio uit Maashees en Holthees dat haar debuut maakte op de verjaardag van de vader van een van de bandleden en sindsdien diverse keren succes vol heeft opgetreden met haar reper toire van pop- en rockcovers. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree is gratis. Vliegende Panters Op vrijdag 1 I april spelen de Vliegende Panters hun cabaretpro- gramma Sex in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus. Rutger de Bekker, Diederik Ebbinge en Remko Vrijdag nemen de bezoeker mee in hun orgiën van pré-puberale jongensfantasieën. Dit resulteert in een bonte aaneenschakeling van absurde liedjes, opmerkelijke pop penkast, een stukje Sesamstraat en veel meer. Gruwelijk, ontroerend en hilarisch. Misschien zegt het genoeg dat de Vliegende Panters in 1995 de Wim Sonneveldprijs wonnen en dat Youp van 't Hek dermate onder de indruk van de Amsterdammers was dat hij ze een plaats aanbood binnen zijn impresariaat. Voor het optreden van de Vliegende Panters zijn kaar ten a ƒ12,50 in de voorverkoop ver krijgbaar bij Gryphus (Grotestraat 18a). Telefonisch reserveren kan via 0478-631802 of 0478-631529. Op maandag 31 maart (tweede paasdag) van 14.00 tot 17.00 uur is iedereen weer welkom om een kijk je te nemen in het centrum. In het Githa huis vinden activitei ten plaats zoals: cursussen in medi tatie, chakra's, nada yoga (klank meditatie d.m.v. zang en muziek), mandala tekenen, natuurgeneeswij zen en muziekles. Tevens worden er energiebehan delingen gegeven op de chakra's en door middel van Reiki. Daarnaast is er een mogelijkheid om je voor een weekend, week, of langer terug te trekken van de dagelijkse beslom meringen. Ook wordt er elke zondag en woensdag van 20.30 tot 22.00 uur een zang- en stilte-meditatie gege ven. Heb je interesse, of wil je gewoon komen kijken hoe het centrum, en wij, eruit zien. kom dan gerust langs om een kopje koffie of thee te drin ken en een praatje met ons te maken. Bij voldoende belangstelling geven we gratis 'proef'-avonden, zodat je zelf kunt ontdekken wat het beste bij je past. Anja en Martin Grob, Veltumse Kleffen 28. 5801 SG Venray. tel. 0478-583857. Diefstal jas Ten nadele van een medewerkster van het aan de Beukenlaan gelegen kleuterdagverblijf werd haar jas ter waarde van F1.300,- gestolen. Die medewerkster is een 43-jarige inwoonster. De diefstal vond vrij dag plaats. beide Paasdagen Aanvang 11.30 uur vohv.: 37,50 knd: 5-12 jaar 17,50 (4 gangen diner) 37,50 Voor de kinderen: "eieren verven" Met uw kortingspas 2de brunch of Paasmenu gratis 0478-589393 Leunseweg 20 Venray Op het internationaal danstoer- nooi van Garde en Showdansen, te Haps, dat zondag jl. plaatsvond, onder auspiciën van de Nederlandse Danssport Organisatie, behaalden de Bekse Klinkertjes uit Vierlingsbeek drie maal een eerste plaats. Ellen Groot werd tweede bij de solo's hoofdklasse eerste divisie, haar dans was goed voor 290 pun ten. Loes de Groot danste bij de solo's jeugd eerste divisie, zij werd eerste met 287 punten. De meisjes van de garde jeugd eerste divisie behaalden een tweede plaats met 261 punten. Tevens behaalde deze groep met hun .showdans 'de Oriëntaals dans' een uitstekende eerste plaats, deze dans was goed voor 284 punten. De meisjes junioren eerste divisie behaalden met hun gardedans een keurige tweede plaats met 276 pun ten. Hun showdans 'Aquarius' was goed voor een vierde plaats met257 punten. De garde junioren tweede divisie werd eveneens tweede met hun gardedans, zij behaalden 231 punten. Voor het eerst danste Milly Tjin bij de solo's junioren eerste divisie en zij werd zevende met 258 punten. Lise Cornelis danste bij de solo's junioren tweede divisie en behaalde met de tweede plaats 236 punten. Het danspaar Ilse Dijks en Bart Wiliems, werd eerste met 218 pun ten, zij dansten in de categorie juni oren tweede divisie. De mini's behaalden een vijfde plaats met hun showdans 'Kermis'. hiervoor behaalden zij 247 punten. Inbraken in bedrijven In de nacht van woensdag op don derdag was door forcering van de zijdeur toegang verkregen tot café Pigs aan het Henseniusplein. De gokkast was opengebroken maar daar lag geen geld in. Een nog onbekend geldbedrag werd meege nomen, evenals drie Cd-spelers, een kastje met 150 Cd's en meerdere flessen drank. De CD's werden don derdag gevonden en aan de politie overgegeven. Bij net aan de Ripseweg in Vredepeel gelegen tankstation zijn de daders van een inbraak op ruwe wijze te werk gegaan. De toegangs deur van het tankstation was met geweld geramd waardoor het alarm afging. Dat is mogelijk het sein geweest dat de daders er vandoor zijn gegaan. De deur was geheel ontzet. Zoekaktie na de politie had geen resultaat. De maand maart. De maand waarin de boekenweek valt, brengt een opga ve, die er mag zijn: het zal veel zoeken vragen om de titel te vinden van het gedicht, waar dit een fragment van is. Vandaar dit keer een wat uitgebreider citaat: "Langs eenzame landwegen rijden waar wilgen en populieren staan vroom te zijn onder de hemel, aan bedsteden staan waar geboortes en sterven slechts licht zijn en schaduw langs de blinde muur vim het leven. Wie is de auteur en uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig? Oplossingen van het gevraagde probleem kunt u voor vrijdag 17 april sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Het gedicht, dat vorige maand gevonden moest worden, was van de hand van Marie Vasalis en heet 'Tijd". Goede oplossingen bij de vleet! De stand in het jaarklassement is nu als volgt: Op de eerste plaats staan 7 dames en een heer, ieder met 20 punten: de dames H. van Beek. L. Colsen. L. Geurts. W. Nelissen-Wijnhoven, T. Peters-ten Have, T. Smits, W. Vink en de heer A. Kroft. Het achtervolgende drietal bestaat uit: mevrouw R. van Dael en de heren A. Leyssen en P. Reiniers, ieder met 10 punten. In het gedicht "Tijd" droomt de hoofdfiguur, dat zij zeer langzaam leeft. In vergelijking met dit zeer trage levenstempo geschiedt alles- zeer snel: de bomen vliegen uit de grond, de seizoenen snellen voorbij, eb eii vloed lij ken slechts een tremor, een trilling van de zee, en de wisseling van dag èn nacht lijken slechts hel flakkeren van vuur. Hoe - zo vraagt de ik-figuur zich af - kon het gebeuren, dat zij - in haar normale levenstempo - geen oog had voor de dingen, die wel star lijken, maar dat niet zijn. Hoe moet zij al dat indrukwekkende dat zij ervaren heeft, ooit weer vergeten? M. Vasalis - TIJD. Ik droomde dat ik langzaam leef de- langzamer dat de oudste steen. Het was verschrikkelijk: om mij heen school alles op, schokte of beefde, wat stil lijkt, 'k Zag de drang waannee de boomen zich uit de aarde wrongen terwijl ze heesch en hortend zongen; terwijl de jaargetijden vlogen verkleurende als regenbogen... Ik zag de tremor van de zee, zijn zwellen en weer haastig slinken, zooals een groute keel kan drinken. En dag en nacht van korten duur vlammen en dooven: flakkrend vuur. - De wanhoop en weisprekendheid in de gebaren van de dingen, die anders star zijn. en hun dringen, hun ademlooze. wreede strijd... Hoe kón ik dat niet eenier weten, Niet beter zien in v meg er tijd Hoe moet ik het weer ooit vergeten? Elke 4e donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtre gels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëziel iefhebber of poëziekenner wordt de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Per keer verdient men 10 punten: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Voor het eerst is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, ook een prijs te verdienen! Daarmee wordt ook voor hen deze wedstrijd aantrekkeli jk, leder dus. die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deelnemers meedingen Sedert enige tijd heeft de Lokale Omroep Venray op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur een literaire programma onder de titel: "Een geur van honing". In dit programma zaJ iedere maand ook aan dacht besteed worden aan de rubriek Doe Mee. Komende donderdag 27 maart zal het gedicht "Tijd" worden voorgedragen door de acteur Henk van Ulsen. Aandacht graag voorde volgende literaire activiteiten in Venray-regio. Op zondag 20 april is het Literair Café in Swolgen, alwaar zij de sterfdag van Bertus Aatjes herdenkt. Na een inleiding door dhr A. Kroft, vriend van de overleden schrijver, zingt Anita Bijvoet, met pianobegeleiding van Kire Petrovsky op een heel bijzondere manier gedichten van de auteur. Plaats: Restaurant La Rondine. Swolgen. Aanvang 11.30 uur. Voor informatie over het Literair Café en de bovengenoemde activiteiten ykunt u terecht bij het Secretariaat: Rochusstraat 1Tel: 0478-582948. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wjttgcn en B. van Casteren-van Gils: Zaterdag en Zondag (eerste paas dag) H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Maandag (tweede paasdag) J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coencn. F. Schmeetz, J. de Vocht. M. v.d. Acker en P. Henkes: Zaterdag en Zondag (eerste paas dag) G. van LOON Patersstraat 60, tel. 588800 Maandag (tweede paasdag) P. HENKES Helfrichstraat la, tel. 582200 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van-17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt, Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurden weg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag Openstelling: zaterdag van 1().(X) tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Dl ERENA RTSEN PRAKT IJ K VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 «f586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuurc. V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling W. DE VOCHT en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazcren H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 vanaf vri jdag 12 uur tot maandag 8 uur W'EEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.(X)-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof FYits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Op 28 maart (Goede Vrijdag) en 32 maart (2e Paasdag) zijn onze kantoren gesloten. U kunt uiteraard 24 uur per dag gebruik maken van de geldautomaten. Venray-Oostrum Zevenrode

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3