{Tennisvereniging Ysselsteyn m HSV Het 1 Alvertje HBS Diana De Roos UM Merselo ATB-groep Schuhmacher Darten DC De Piëlhaas Bridgeclub Venray Mooie resultaten tijdens druk weekend voor St. Christoffel Judo Vereniging Venray Triatlon Vereniging Regio Venray Nederlands Kampioenschap Indoor te Baarschot Loopgroep De Barrier Traditionele paasautocross Venray Motorcrossers Regio Venray Schaakvereniging Venray Adelbertvereniging Venray De Treffers Lopersgroep Peelrunners Spio Jeugdnatuur wacht Cursus 'goed gewicht in zicht' Wereldwinkel Venray Sjoelclub Venray linaEEL EN MAAS Donderdag 27 maart 1997 - Pagina 19 >yramide Competitie De indeling voor de pyramide bnpetitie 1997 hangt bij de kanti- De competitie start per 1 april en eerste periode eindigt 15 mei. kin op tijd met het spelen van L wedstrijden, want de periode bo voorbij. jpiet Litjens toernooi (Maandag 31 maart spelen we het it Litjens toernooi. Hierbij strij- iwe om de Piet Litjens wisseltro- die vorig jaar is gewonnen door os Arts bij de dames en Theo 'llen bij de heren. De poule inde- k en wedstrijdschema's hangen Kde kantine. In verband met het jote aantal deelnemers starten we om 08.30 uur.De prijsuitreikint is Inland om 20.30 uur. IDorpencompetitie Aanstaande vrijdag 28 maart om ,00 uur is in de kantine de bijeen- mst voor alle deelnemers van i/Y aan de dorpencompetitie. Ijdens deze bijeenkomst zal de imindelng bekend worden linaakt met de bijbehorende wed- jijdschema's. Dit is een mooie tegenheid om met elkaar afspra- n te maken over wie wanneer kelt enz. Probeer dus hierbij aan- fczig te zijn. |KNLTB-competitie Tonderdag 3 april om 20.00 uur is ide kantine de bijeenkomst voor je KNLTB-competitiespelers. In Tband met landurige blessures van kele basisspelers is een goede (komst gewenst. Maandag 30 maart, tweede paas- g, is de eerste wedstrijd van de 5- tpenserie. Deze wordt georgani- erd door Wellerlooi en wordt dst aan 't Leuken in Well van ,00-11.30 uur. Bijeenkomst op de g om 07.00 uur. Opgeven tot derdg 20.00 uur bij Pieter, tel. •3662920. laandag 7 april is de ledenverga- ing.Deze wordt gehouden in ons bhuis 'De Karklingel' te Oostrum legint om 20.00 uur. )ok in 1997 wordt er weer een gdviscursus gehouden. De data 23 april, 7 en 21 mei. lieden die hieraan mee willen n, moeten zich vóór 1 april even via het blad uit het info- kje 1997. eden die hun contributie voor 7 nog niet hebben voldaan, wil 'erzoeken dit zo spoedig moge- te doen. Visbootbezitters en vis- dhouders dienen de contributie r 1 maart te hebben voldaan, chtingen over deze cursus bij er Kunen, tel. 077-3662920 en oon Langenkamp, tel. 588877. erder zijn vergunningen ver ghaar bij: H. Theeuwen, de iskuilstr. 38 te Wanssum, renspeciaalzaak LIAGRO aan de erloseweg te Wanssumen bij rengilde v. Grootel aan de lionsweg te Venray. erdere inlichtingen bij de secr. -enssen, tel. 0478-587606. i de laatste afdelingswedstrijd :st er door alle zestallen aange- len worden tegen EHS Venlo. eerste zestal behaalde de volle st. Hoogste deelnemer M. jssen. Team 2 verloor nipt. ogste schutter hier H. v.d. ogenhof. Zestal 3 wist deze ont- eting ook winnend af te sluiten, ogste deelnemer W. Brouwers. >r het vierde zestal, niet com- was het een onbegonnen zaak. rvan hoogste R. Klonder. 'dag jl. werden te Baarschot de •indoor gehouden. Het afgevaar- le viertal behaalde een plaats in niddenmoot. iderdag trainen. Zaterdag, een de hoogtepunten in het hand- ggebeuren. Het jaarlijkse ■ngsschieten. Dat de beste moge oen, aanvang 14.00 uur. isdag 1 april: inhaalwedstrijd loting 13.30 uur. Schietvereniging 'itslagen: men 1-Melderslo 1 1078-1078 Ne schutter: W. Koenen met 283 Iderslo 2-Leunen 2 1081-991 Geschutter: J. v. Ass met 262 p. Iderslo 4-Leunen 3 941-1001 Me schutter: J. v. Rhee met 263 p. 28 febr.: GESLOTEN, aterdag 29 maart: Geopend af 20.30 uur voor 15 jaar en Ier. ?ndag 30 maart: eerste paasdag SLOTEN 31 maart: tweede paas- vgeopend vanaf 15.00 uur voor jaar en ouder. Optreden van de 'Power Supply". Onze groep bestaat uit mensen uit de hele regio. Daarom was het afge lopen zondag ook mogelijk om ons in de buurt van Tienray te laten "gidsen" door een van onze leden. Het er naar toe fietsen ging rustig maar in de bossen daar aangekomen kon iedereen zich op zijn eigen nivo uitleven. Sorry dames natuurlijk ook op haar eigen nivo. Ja hoor ook de dames zijn in onze groep vertegen woordigd, het zouden er nog wel meer mogen worden. Misschien nu het voorjaar er aan komt. Want in tegenstelling tot wat anderen doen fietsen wij gewoon door tot eind Juni om dan een zomerstop te pak ken. In September gaat het nieuwe seizoen dan weer in. Tijdens de trainingen kan ieder een op zijn of haar eigen nivo te werk gaan. Het infietsen doen we gezamenlijk en daarna fietsen we een aantal herhalingen op een par cours, iedereen op het eigen tempo. We fietsen ook weer samen uit. Dames en heren tussen de 12 en 72 zijn welkom. Voor de komende weken kun je weer kiezen uit een aantal mogelijk heden. Programma voor de komende weken. Zondag 30 Maart vertrek 10.00 voor omgeving Ysselsteyn. Denk aan de zomertijd!!! Zondag 6 April vertrek 10.00 voor omgeving Horst. Zondag 13 April geen training ivm Powerman Venray. Zondag 20 April vertrek 8.00 voor Reichswald Milsbeek. Het vertrek is altijd van Zwembad de Sprank in Venray. Dinsdag 22 April 20.00 is de voor jaarsvergadering. Aansluitend een workshop fietsreparatie. Nadere gegevens volgen nog. Heb je interesse kom dan naar een van de trainingen of bel met Eric Steffers 511056 of Piet Dupont 589880 De uitslagen vanh et levensmidde- lentoernooi van afgelopen zondag waren als volgt: Winnaarsronde: 1. Pascal Janssen, 2. Giel ronken, 3. Lamber v. Osch, 4. Peter Willems sr., 5. Piet Xhofleer, 6. Arno Verhagen. Verlilezersronde: 1. Marco v. Boxtel, 2. Carl de Bruin, 3. Arjan v.d Bosch, 4. Rob Swaghoven, 5. Nancy Erens, 6. Truus Cox. Maandag, 2e paasdag, wordt in café de Pielhaas het jaarlijkse paas- darten gehouden. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich tot 13.15 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefonisch onder nr. 582187. Het paastoernooi begint om 13.30 uur. Bekerwedstrijd Dinsdag 1 april wordt in cafe de Pielhaas de bekerwedstrijd Half Urn (Pielhaas) tegen DC de Weyer uit Mielo gedart. De aanvang van de bekerwedstrijd is om 20.30 uur. Ileiaas moet het dartteam Buil Eyes tegen de Flying Arrow uit spe len op woensdag 2 april. Voordat we afgelopen donderdag knden gaan kaarten werd de vierde Nakaarter in de tiende jaargang uit gedeeld. Voorwaar een compliment aan de redactie waard die er toch maar telkens weer in slaagt, met behulp van de leden die mede voor de copy zorgen, een zeer verzorgd uitziend clubblad produceren. Daarna moesten we toch aan de bak. De kampioenscompetitie, uiteraard ook met kans op promotie en degra datie. Een eerste avond waarin som migen al hun visitekaartje hebben afgegeven. In de gele groep scoor den de heren Bender en v. Gaal hoog met hun eerste plaats, pas twee weken na promotie naar deze groep. Vanavond spelen we onze paasdrive met vor iedereen een aantal eieren. We beginnen zoals gewoonlijk op Witte Donderdag om 20.15 uur. Vanaf deze plaats nogmaals een oproep aan de leden om zich, indien mogelijk, tijdig af te melden. Dit scheelt de organisatie handenvol werk. De eerste twintig paren heb ben zich ingeschreven voor de komende Koninginnedrive. Een record in de clubhistorie. De voorlopige uitslagen van vori ge week: Geel: 1. hr. Bender-v. Gaal; 2. ep. Peetjens, 3. ds. Verbove- de Weert. Rood: 1. ep. Willemsen; 2. hr. v. Lieshout-de Groot; 3. ds. Cals- Poels. Groen: 1. hr. Bolwerk-Janssen; 2. ds. Blok-v.d. Brink; 3. ds. Borssen- Voss. Programma: vanavond 20.15 uur Paasdrive. Volgende week: tweede avond van de kampioenscompetitie. Afgelopen weekeinde was het wederom een druk weekeind voor G.V. St. Christoffel. Zaterdag moes ten de jongens van de C-lijn naar Roermond voor de tweede voorron dewedstrijd van het Nederlands kampioenschap. De uitslagen waren als volgt: Cat. 7C: 4de plaats Randy Gerrits Cat. 6C: 12de plaats Matje Houwen Cat. 5C: 24ste plaats Bart Killaars; 21ste plaats Tom Limpens. Door dit resutaat hebben Randy Gerrits en Matje Houwen zich geplaatst voor de plaatsingwedstrijd van het Nederlands kampioenschap te Kaatsheuvel in het weekeinde van 26 en 27 april a.s. De meisjes apiranten kl. B hadden zaterdagmiddag een competitiewed strijd tegen GV Olympia in Hout Blerick. Deze wedstrijd werd verlo ren met 148,50 punten voor Christoffel tegen 153.85 punten voor Olympia. De persoonlijke uitslagen waren: 12de pl. Elle van de Ligt; 11de pl. Maartje Schuyren; 10de pl. Susan Bakens; 8ste pl. Loes van Dijk; 7de pl. Anja van de Ven en 2de pl. Rianne Kallen. De meisjes junioren kl. A hadden zaterdagmiddag eveneens een com petitiewedstrijd tegen GV Olympia Hout Blerick. Deze wedstrijd werd met 150,60 punten gewonnen tegen 145,90 punten voor Olympia. De persoonlijke uitslagen waren: 11de pl. Anneke de Rhoter; 6de pl. Priscilla Reijnders; 5de pl. Janine Rongen; 2de pl. Loes Goumans; 1ste pl. Femke van Gestel. Op zondag waren de finalewed strijden van het recreatief turntoer- nuoi in de D en E lijn te Nederweert. Ook hieraan hebben een aantal meisjes van onze vereni ging meegedaan in verschillende leeftijdscategoriën. De uitslagen waren als volgt: E-lijn 8-9 jarigen: 51ste pl. Loes de Hoog; 50ste pl. Jonna Janssen; 34ste pl. Susan Bakens en Maartje Schuyren; 19de pl. Eva Koenen; 14de pl. Loes van Dijk; 12de pl. Lisa van der Ligt; 10de pl. Kim van der Putten en 1ste pl. Rianne Kallen. E-lijn 10-11 jarigen: 50ste pl. Sabrina Reijnders; 35ste pl. Anja van de Ven; 33ste pl. Janneke Jegen; 26ste pl. Myrthe Hoekstra; 24ste pl. Linda van Meurs; 23ste pl. Daisy Verbruggen; 19de pl. Lisanne Franssen en 10de pl. Anouk Bakens. E-lijn 12-13 jarigen: 18de pl. Anneke Appeldoorn; 16de pl. Priscilla Huisman; 15de pl. Noortje Derks; 12de pl. Inge van de Ven; 8ste pl. Eefje Doreleijers; 5de pl. Auke Reijnders. E-lijn 14 jaar en ouder: 8ste pl Yvonne Schenkels. D-lijn 8-9 jarigen: 13de pl. Simone Beterams; 12de pl. Melanie Meijer; 7de pl. Simone Boshoven; en 2de pl. Nena van Hagen. D-lijn 10-11 jarigen: 29ste Lotte Niens; 24ste Anne van der Ligt; 20ste Lian Bonants; 9de pl. Kim Coppus; 6de pl. Judith Koenen. D-lijn 12-13 jarigen: 25ste pl. Marieke van Kreij en 23ste pl. José de Jong. Jongens en meisjes proficiat met deze mooie door jullie behaalde resultaten. Op zondag 23 maart vertrokken we met zestien judoka's naar het Herman Verhagen Toernooi in Horst. Het was een goed bezet toer nooi en door een goede inzet van onze judoka's gingen we met zeven prijzen naar huis. De behaalde prij zen waren voor: Deny Kuysters, 2e plaats; Danny Mulder, eerste plaats; Burak Kusvaran, eerste plaats; Victor Benders, tweede plaats; Paul Benders, eerste plaats; Marco Kuysters, eerste plaats; Ruth Benders, tweede plaats. Mededeling: In verband met het ingaan van de zomertijd zal de circuittraining op dinsdagavond anaf 31 maart 1997 worden beëindigd. Het fietswegsei- zoen is begonnen. Dat betekent dat zondags na het zwemmen de fiets training van start gaat. Het mouin- tainbiken op zaterdag vervalt daar mee. Trainingstyden: Zondag: 09.00-10.00 zwemmen vervalt i.v.m. Pasen. 10.15-11.30 duurtocht fietsen, 75 km. hele groep. Dinsdag: 19.15-20.15 zwemmen in de Sprank. Woensdag: 19.00-20.30 baantrai- ning. Met meer dan twee punten kwam het team van Ons Genoegen uit Ysselsteyn tekort om de nationale titel voor de tweede keer te prolon geren. Na de kampioenschappen in 1995 en 1996 was het team uit Baarschot in een spannende finale nu net te sterk. Niettemin mag men heel tevreden zijn met dit resultaat. Door de afwezigheid van Nederlands kampioen Ger Koonings stond met de teamleden Harm en Ron v. Hoff, Mark Poels en Bemy Camps het op één na jongste team ooit op een NK aan de meet. Met een tweede plaats mag men de toe komst dan ook met vertrouwen tege moet zien. Na de open ronde over 60 pijlen gingen zij als tweede de fina leronden in. In de halve finale scha kelden ze het team van Eerde uit. In de eerste serie van de finale, negen pijlen, namen zij een voorsprong van vier punten. In de tweede serie wist men dit verschil te behouden maar met een score van 89 punten in de laatste serie kwam het team uit Baarschot toch nog als terechte kampioen naar de hoogste trede. Het compoundteam van Ons Genoegen miste de finaleronden op 1 puntje. Ger Koonings werd in de eerste finaleronden van het WK in Istanbul uitgeschakeld door de latere wereld kampioen Chung uit Zuid-Korea. Met het Nederlandse team leverden zij een knappe prestatie door het Russisch team in de eerste ronde uit te schakelen. In de kwartfinale ver loren zij met 1 punt van de uiteinde lijke wereldkampioen Zuid-Korea maar door hun hoge score eindigden ze toch op een goede vijfde plaats. Zomertijd slaat toe!! Ja hoor komend weekend wordt de tijd weer een uurtje verzet. Dat is voor ons altijd het moment om weer 3 trainingen per week in het bos te kunnen doen. Wat maakt dat uit? vraagt de leek. Heel erg veel. Voor recreatieve hardlopers is het trainen in het bos lang niet zo belastend als op de harde weg. Dat is natuurlijk voor iedereen, maar een recreatieve loper is bij een bospad meer gebaat. De spieren en gewrichten worden niet zo zwaar belast, de bosgrond geeft van nature al een demping bij de landing. Daar komt natuurlijk bij dat het in het bos ook veel mooier is om te trainen, en veel meer variatie. Onder begeleiding van een gedi plomeerd trainer kunnen er weke lijks drie trainingen gevolgd wor den. Deze trainingen zijn voor alle leden van de groep te volgen omdat iedereen op zijn eigen tempo mag lopen. Na een gezamenlijk inlopen en de rekoefeningen gaan we over tot de kern van de training. Voor de één betekent dit 10 keer 600 meter, ter wijl een beginnend loper blij is wan neer hij 5 keer 3 minuten kan lopen aan een stuk. Dit dan ook nog met een lange pauze. Nieuwe groepsle den worden snel in de groep opge nomen en krijgen in de eerste weken extra aandacht van de trainer op het gebied van techniek maar ook op het gebied van kleding en blessure preventie. Naast deze interval trainingen is er ook de mogelijkheid om één lang stuk te lopen de zogenaamde duur- training. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafe "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafe "de Barrier" Zaterdag Van 16.30 tot 17.30 vanaf Zwembad "de Sprank" Mocht u interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent u van harte welkom. Voor meer informatie kunt u ook bellen met Piet Dupont telefoon 589880 Ook dit jaar organiseerd ACC 't Veule op eerste paasdag weer z'n traditionele paascross. Deze zal platsvinden op circuit 'de Peel' in Venray. Om 13.00 uur gaat de eerste klasse van start en hiermee begint dus een middag vol spanning en spektakel voor de echte auto crossliefhebber. Er wordt gereden onder auspicieen van de ASUZ in de verschillende klassen, zoals: Keverklasse, Toerwagenklasse, vrije klasse, Supperstandaard, 2000 cc, 1600 cc, damesrace, afvalrace, gas- trijders. Nieuw dit jaar is de specta culaire Fun Klasse dat vooral het publiek erg aantrekkelijk is om te kijken omdat er in deze klasse flink geduwd en gebotst mag worden. Dit beloofd dus een klasse vol spektakel te worden, de moeite waard om eens te komen kijken! Als klapstuk van deze middag zal er nog de grote winnaarsrace gere den worden, hierin komen de snelste van iedere klasse tegen elkaar uit o m te strijden voor de hoogste titel voor deze paascross. Wij hopen u allen te zien op 30 maart 1997 (eerste paasdag) om 13.00 uur op circuit 'ae Peel'. Afgelopen zaterdag toog de MON jeugd naar Boekei voor het rijden van hun wedstrijd. Op het circuit Bezuidenhout wist Paul Eickmans bij de 60 automaten beslag te leggen op de vierde beker. Bij de 60 ver snellingen eindigde Dennis de Laar op een prachtige tweede plaats. Voor Kevin Gielens was er na twee man ches een 18e plaats in het dagklasse ment, terwijl Rob v. Benthum een algemene 21e plaats veilig stelde. In de klassen 80A kwam de derde tred eop naam te staan van Dennis v.d. Laar. Bij de 80 hoog reed Niek v. Benthum een sterke manche door beslag te leggen op een elfde stek in de daguitslag. Bij de veteranen ein digde Gerrit Hermsen op een der tiende stek en was de veertiende plaats weggelegd voor Peter Stiphout. Bij de wedstrijden van zondag die ook te Boekei verreden werd wist bakkenist Hans Siroo met zijn bestuurder in de eerste manche een twaalfde plaats te bezetten, terwijl het duo in de tweede manche ten val kwamen en de strijd moesten sta ken. Bij de koningsklasse kwam na twee manches de dertiende plaats in handen van Maarten v.d. Aa. In de klassen 250 promotie eiste Thijs Arts de 30e plaats op en eindigde Dave Jacobs op een algemene 34e stek. Bij de gecombineerde klassen 125 senioren/promotie wist Johan Verstegen als 26e te finishen. Bij de 500 junioren stelde Dirk Arts een zevende plaats veilig en was de 16e plaats voor Ben Bruining. Willy Mansvelders wist na een felle strijd een 24e plaats op zijn naam te schrijven. In de finale manche van de 125 junioren eindigde Edwin Logtens als 23e en eiste Ad Coenen een 32e plaats op. Komende zaterdag rijdt de jeugd hun wedstrijd in Well, waar op paas zondag de nationale aan de start zul len verschijnen. Op paasmaandag is er ook nog een nationale wedstrijd te Stevensbeek. Uitslagen dinsdag 18 maart: H. de Visser-J. Claessens 1-0 R. Keereweer-EJ v. Nuenen 0-1 P. v. Genugten-P. Rouvroye 1-0 T. Coopmans-W. Dokter 1-0 E. Habers-H. v. Bommel 1-0 G. Breukers-H.Meijer 0-1 Gerard Breukers startte goed tegen Henk Meijer. Al snel kwam hij een kwaliteit voor met behoud van aanval. Al te overmoedig speel de hij toen g4 waarna Henk die altijd blijft loeren op een tegenkans toesloeg en nog won. De spanning in de top is terug door een snelle overwinning van Erwin Habers op Harold v. Bommel. Na een Boedapestergambiet werden de dames geruild op de tiende zet. Harold offerde traditioneel een pion maar had zich dit keer vergist. Hij verloor een kwaliteit zonder com pensatie en moest snel opgeven. Het was de tweede goede overwinning van Erwin die vorige week in een stijl die aan de grote Smyslov deed denken, Piet Rouvroye had versla gen. Ton Coopmans en Piet v. Genugten kregen beiden de Maroczy opstelling op het bord tegen de Siciliaan. Ton won via de opgen g-lijn met een indrukwekken de aanval culminerend in een toren offer en mat. Piet wist via een the matisch schijnoffer op d5 een sterke vrijpion te creëren op c6 die hem snel de overwinning bezorgde. De verrassing van de avond was de goede overwinning van Erik-Jan v. Nuenen op de immer aanwezige Rob Keereweer. Hij speelde het Koningsgambiet origineel tegen, rokeerde lang en drong met zijn torens diep in de witte stelling. Rob wist zich geen raad met zijndame, verloor een pion en werd vakkundig uitgeteld. De stand met tussen haakjes het aantal gespeelde partijen is boven aan als volgt: 1. E. Habers 6,5 (9); 2. P. v. Genugten 5,5 (7); 3. T. Coopmans 5,5 (8); 4. H. v. Bommel 5(7). Iedere dinsdagavond vanaf 19.00 uur spelen de junioren, in gebouw de Kemphaan, Kennedyplein 1, tel. 580257. Belangstellenden zijn wel kom. Op dinsdag 1 april 1997 om 20.15 uur zal prof. Dr. J. sijben spreken over 'de hobbelige weg naar de EMU', in de bezoekerszaal van Beukenrode. Prof. Sijben is hoogle raar Monetaire Economie en is ver bonden aanhet Center of Economie Researcch van de KUB. Hij is tevens Kroonlid en plaatsvervan gend voorzitter van deSER. U bent, samen met introducé(e)s van harte welkom op 1 april. Vernieling Een 65-jarige inwoner deed aan gifte van vernielingen aan zijn in de Tinnegieterstraat geparkeerde per sonenauto. Duidelijk was te zien hoe er deuken in het plaatwerk waren geschopt en dat was ook gebeurd met ae buitenspiegel van de auto. Luchtbuks schietvereniging De Treffers - De Rangers990-1014 Hoogste schutter: Fr. v. Soest, 263r. Met het kampioenschap reeds op zak wa sde laatste wedstrijd tegen reservekampioen het Wapen 2 (Velden) nog maar een formaliteit. Een tegenstander die er op gebrand was te bewijzen dat zij ook van de kampioen konden winnen en een kampioensteam wat ontspannen de competitie wilde afsluiten. In die zin waarschijnlijk iets te ontspannen want de overwinning ging aan de gasten. Zoals reeds heirvoor vernoemd, voor de eindyitslag was deze wed strijd echter niet meer van belang. De eerste drie plaatsen in de tweede klasse KLSB stonden al vast. Wij gaan ons nu concentreren op de individuele titels die behaald kun nen worden op het KLSB-bonds- toernooi van 12 en 13 april aan staande te Meerlo in het Brugeind. Daarna willen wij het kampioen schap op passende wijze gaan vie- Mededelingen Tot 6 april bestaat de mogelijk heid om copy in te leveren voor het Doorlopertje. Vriendelijk verzoek om diegene die copy heeft dit zo spoedig mogelijk te doen. Ook de loopneus en de estafettevlam is nog niet in ons bezit. Opgeven voor hulp op 13 april in Venray bij de triathlon verenigi ng is nog steeds mogelijk. We kunnen nog steeds enkele leden gebruiken. Wil iedereen er aan den ken dat in dit weekend de klok een uur wordt vooruit gezet? Dat wil zeggen dat we dan weer op dinsdag gaan trainen in de bossen. Vertrektijd blijft voorlopig om 19.00 uur. Tevens start Geert Tielen op zaterdag 5 april weer met een nieu we instapgroep. Meer informatie hierover volgt volgende week. Trainingen: Donderdag: Intervaltraining, 19.00 uur te Horst. Komt allen op tijd!! Zaterdag 29 maart: Minutenloop in de Schadijkerbossen. Aanvang 15.30 uur. Dinsdag 1 april: 19.00 uur duurloop in Schadijkerbossen en Steegbergerbossen. Wedstrijden: Tweede paasdag: Afferden, paas cross. Te lopen afstanden zijn: 4, 8 en 12 km. Starts vanaf 10.30 uur. Zondag 6 april: IJzerenmanloop Weert. Diverse afstanden van 3,5 tot 17,5 km. Start is om 10.00 uur. Uitslagen baanwedstrijden te Venlo: 5000 m.: Hein Hoeijmakers 16.15; Joop Zanders 17.17; Jan Peeters 18.41; Twan Arts 18.48; Sjaak Geurts 19.17; Andre Roelink 19.19; Erik Arts 22.07; Hans Hermkens 22.24; Sjaak Janssen 25.11. Synchroonzwemmen Aanstaande zaterdag 29 maart is er diplomazwemmen voor het F- en D- diploma. De volgende zwemsters gaan op voor het F-diploma: Anke, Ilse F., Marta en Tetske. Voor het D- diploma gaan op: Moniek, Lotte, Wendy, Cinderella, Amandine, Bianca, Rianne, Kim en Hanneke. Naast zwemsters van Spio komen er zwemsters van Merlet uit Cuijk en Vivalo uit Gennep. Zaterdag is er gewoon training voor de zwemsters die niet op diploma gaan. Aanstaande zondag 30 maart is er geen training. Volgende week is er wel training. Waterpolo Trainingen: Heren: vrijdag 20.00-21.00 Jeugd en aspiranten: vrijdag 18.30- 20.00 Wedstryden: Met pasen geen wedstrijd en geen training! Hallo Jeugdnatuurwachters. Afgelopen week hebben we ons 10.000ste nestkastje afgeleverd op de school de Landweert. Jullie heb ben daarover in Peel en Maas kun nen lezen en deze week staat er een foto van de uitreiking. Jullie hebben ook allemaal de lente-uitgave van De Natuurvriend gekregen en daarin kunnen lezen, dat we met onze voorjaars-puzzelwandeltochten van start gaan. Onze eerste tocht houden we komende maandag, 2e paasdag, in de Ballonzuilbossen. We starten weer tusen 09.30 en 10.30 uur vanaf onze JNW-caravan en deze kun je vinden op de parkeerplaats van de visvijver nabij ae bekende Ballonzuil. Neem je werkmap mee, want natuurlijk worden er weer vra gen gesteld, waarvan je het ant woord kunt vinden in onder andere de Natuurvriend. Verder moet je denken aan goede kleding en vooral goede schoenen of laarzen, hoewel de tocht voert over droge en goede wandelpaden. Nu maar hopen op goed weer en tot ziens op 2e paas dag. Tot volgende week in de Peel en Maas. Jas gestolen Uit het therapiegebouw van het VvGI werd een leren jas van een 49-jarige inwoner van Venlo gesto len In de week van 21 april 1997 start het Groene Kruis weer met een cur sus 'Goed gewicht in zicht' op ver schillende plaatsen in Noord- Limburg. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten die in een periode van twee maanden gegeven worden. Tijdens deze bijeenkomsten staat de zelfcontrole methode centraal. Onder leiding van een diëtist leert men de eigen eetgewoonten kennen en hoe deze aan te passen en te beheersen. Ook wordt er veel aan dacht besteed aan produktinformatie om zo tot een verantwoorde keuze te komen uit het grote aanbod aan levensmiddelen. Daarnaast wordt er in een bijeen komst onder deskundige leiding advies gegeven over houding en beweging. Zowel de diëtist als de cursisten zijn erg enthousiast over deze werkwijze. Door de steun die de deelnemers elkaar geven, gaat het afvallen beter dan wanneer men hier alleen mee worstelt. Voor alle duidelijkheid: de steun bestaat niet alleen uit de competitie wie het meest afvalt, het gewicht wordt in een aparte ruimte individueel bepaalci zonder omstanders. De cur sus is ook geschikt voor groepen, o.a. de tennisclub, de kaartclub, de gymclub, vrouwenbond etc. Zij kunnen speciaal voor hun club een aanvraag voor de cursus indienen. Bent u met minimaal tien mensen die allemaal aan het gewicht willen werken dan is dit misschien iets voor u! Voor inlichtingen en aanmeldin gen kunt u contact opnemen met bureau Klantenservice van het Groene Kruis tijdens kantooruren, tel. 077-3874800. De kosten voor zes bijeenkomsten, incl. materiaal, bedragen F1.75,- (voor leden van het Groene Kruis met pluspakket zijn de kosten F1.60,-). Wereldwinkel Venray anti-racisme en De eerlijke handel De Stichting Nederland Bekent Kleur heeft ook dit jaar weer de Landelijke Actieweek Tegen Racisme gecoördineerd, die jaarlijks wordt gehouden in het kader van de internationale Dag Tegen Racisme op 21 maart. Gedurende de actie week, die liep van 16 tot en met 22 L maart, werden tal van activiteiten georganiseerd, variërend van muziek tot discussies. De actieweek wordt op 29 maart afgesloten met een landelijke anti-racismedemon- stratie en met de beurs van Kleurrijk Nederland in de Beurs van Berlage in Amsterdam. Het doel van deze actieweek is het verkrijgen van meer respect voor andere culturen en ras sen en het protesteren tegen racisme en discriminatie. Wat hebben Wereldwinkels en anti-racisme met elkaar te maken? Wereldwinkels streven naar eerlijke handel met pro ducenten uit het zuiden. Eerlijke handel betekent een goede prijs voor koffieboeren, handwevers en zilver smeden uit ontwikkelingslanden. Deze prijs stelt hen in staat een eigen ontwikkeling te realiseren. Bijna vierhonderd Wereldwinkels verkopen eerlijke produkten van een goede kwaliteit. De Wereldwinkelbeweging is de laatste jaren sterk gegroeid, omdat steeds meer mensen zich bewust worden van het belang van de eerlijke han del. Wereldwinkels zijn een van de vele groepen die zich inzetten voor een 'andere' wereld, of op zijn minst andere verhoudingen. Organisaties als Amnesty International, Greenpeace en Nederland Bekent Kleur ijveren voor mensenrechten en een betere milieu en tegen racis me. Ook Wereldwinkels streven via de eerlijke handel naar goede omstandigheden voor de producent en naar respect voor milieu en ande re culturen. Een consument die een produkt bij de Wereldwinkel koopt, draagt zijn steentje bij aan die 'andere' wereld! Voor meer informatie, tel. 0478- 588571. Openingstijden: ma. 12.00-18.00 di. t/m do. 10.00-12.30 en 13.30- 18.00 vr. 10.00-12.30 en 13.30-21.00 za. 10.00-17.00 Zaterdagavond 22 maart open koppeltoernooi bij de Doordouwers in Heerlen. Liefst 70 koppels stre den om de prijzen in 5 klasses. Kl. A Anny v.d. Heyden/Cora v.d. Voort, 7e, gem. 109; kl. b. Cor Vaessen/Jos Jacobs. 6e, gem. 106.8; kl. b Hans en Toos Monbtijn, 7e, gem. 106.5; kl. c. Harry Rongen en Wil Baltussen, 10e, 96.8 gem.; kl. c. Ben rongen en Wilma Peeters, 15e. 92.7 gem.; kl. d. Mia en Huub Jacobs, le; gem. 95,2; kl. d. Mien Classens en Teng Ewalts, 5e, 92 gem.; kl. d. Rcginc Sanders en Nico v.d. Voort, 7e; 90.5 gcm.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 19