Gemeente past voorkeursrecht toe voor Smakterheide II Veronica/ComputerWork verliest laatste uitduel 't Huukske uiterst content met remise REGIOKALENDER Overname fietsenzaak in Ysselsteyn Vlooienmarkt Inschrijftijden peuterspeelzalen Venray Lente dit weekend centraal in de Bonte Koe met 'Kaja' en 'Allez Mama' Info-avond over ziekte van Parkinson Opmerkelijke ontdekking bij onderzoek Peruaans kruid Venrayse zaalvoetballers in onmin met Fermonia Boys Intratuin zorgt voor een decoratief Pasen Pauselijke onderscheiding voor dhr. Overbeek PEEL en maas Donderdag 20 maart 1997 - Pagina 7 Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren organiseert op zondag 23 maart een grandioze Vlooienmarkt. U bent van harte welkom in de Nishal op Sportpark de Broekberg in Wanssum. De hal is open vanaf 13.30-16.00 uur. Aanvang verkoop met opbod vanaf 13.45 uur. De laatste week van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15.-, s.v.p. gepast. Vanaf 2.5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is voor sommige groepen een wachtlijst. Donderdag 27 maart kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel. Beukenlaan 6a, tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161. tel. 510585, van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop. Hubenhof 67, tel. 586446 en van 18.00 tot 19,00 uur: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek. Bachstraat I4a< tel. 583077. Dit weekend staat de lente cen traal in de Bonte Koe en dat bete-, kent feest. Op vrijdag 21 maart begint de lente en zoals gebruikelijk vieren we dat in de Bonte Koe. Een gepaste aankleding, een frisse lente- sfeer. lekkere hapjes en.... live muziek van Kaja zorgen er samen voor dat het een speciale en te gekke avond wordt. De tweemansband Kaja bestaat sinds februari 1996 uit de twee meiden Janine en Karlijn. Reeds vele optredens hebben deze twee vrouwelijke muzikanten ver zorgd op allerlei podia en jongeren- sozen en zalen. Naast een aantal eigen nummers spelen zij hoofdza kelijk covers van banden en artie sten als K's Choice. Alanis Morisetle en the Cranberries. Zaterdag zal d.j. Rick een vrolijke tint geven aan dit lentefeest. Met zijn muziek zal hij de gasten ver wennen op een grootse avond. En dan zondag: dan presenteert café de Bonte Koe de te gekke feest band Allez Mama. Deze omhoog stormende Nederlandstalige Cajun Zydeco-groep gaat binnen afzien bare tijd het succes van genre-geno ten Rowwen Hèze en Captain Gumbo evenaren. De hitsingle 'Je liegt datje barst' was de eerste aan zet. Met 'Zi zo zydeco' (tweede CD) heeft de groep een prachtige plaat gemaakt die bewijst dat de groep zeker een blijvertje is. Katteklopritmes. een jengelende accordeon en een razendsnelle rit mesectie leggen de basis voor de herkenbare teksten van Frontman/trekzakspeler Lenny Laroux. Live trekt de band telkens weer stevig van leer. waarbij het podium pas verlaten wordt als Laroux en de zijnen, drummer Baaf Stavenuiter. gitarist Dikki v.d. Woerdt en bassist Arnoud Faber, tot hun enkele in het eigen zweet staan. Op zich is het een topprestatie dat de band elke keer weer met veel geestdrift het publiek weet plat te spelen. Zeker als je bedenkt dat de groep jaarlijks zo'n honderd keer op de planken staat. Deze zomer toert de uit Louisiana afkomstige saxofonist. Rubboardspeler. Frank Savoy mee met Allez Mama. Dit special ter pro motie van Zi zo zydeco waarbij hij als gastmuzikant op mee speelt. Aanvang 20.00 uur. entree slechts ƒ5,-. De Parkinson Patiënten Vereniging organiseert een informa tie-avond over de ziekte van Parkinson op donderdag 27 maart aanstaande van 19.30 tot 22.00 uur. De bijeenkomst vindt plaats in het Personeelsrestaurant van het St, Elisabethziekenhuis. Merseloseweg 130 in Venray. De zaal is te bereiken via de hoofdingang en is open vanaf 19.00 uur. Het thema is: 'Diagnose en medi catie bij de ziekte van Parkinson'. De avond wordt ingeleid door J. Wiezer. neuroloog in Venray. Verder is er de film 'Een lange adem'. Sinds deze week is de Parkinson Patiënten Vereniging met de stand aanwezig in het ziekenhuis, in de hal voor het geven van informatie wat de vereniging kan betekenen. Deze avond is bedoeld voor patiën ten. partners, familie, hulpverleners en overige belangstellenden. De toe gang is gratis. Inlichtingen en vóór aanmelding bij W. van Leuwen. tel. 0495-521889. Keelkampers- Veronica/ComputerWork 8-6. In de voorlaatste wedstrijd van het seizoen moest debutant Veronica/ComputerWork een record aantal tegentreffers incasseren. In het Zuid-Limburgse Nuth ging de Venrayse hoofdklasser met 8-6 onderuit tegen Keelkampers. Evenals in de week daarvoor tegen VTV/Vaals liep Veronica/ComputerWork opnieuw een snelle 3-0 achterstand op. Maar het Venrayse team slaagde er nu niet meer in langszij te komen. Door treffers van Norbert van Haren (3- 1), Mare Linskens (3-2). tweemaal Leon Vievermans (4-3 en 5-4) en Frans-Jozef van Rooij (7-5) bleef Veronica/Computer Work lang in het spoor van de thuisclub. Coach Henk Baartman: "Het was een felle en harde wedstrijd. Onze spelers ergerden zich aan de dubieuze beslissingen van de scheidsrechter. Ze waren daardoor vaak niet met het spel bezig". Terwijl Leon Vievermans in de slotminuut een tijdstraf uitzat scoorde Mark Swinkels 7-6. Daarna probeerde de Venrayse ploeg in de ondertalsitu- atie nog de 7-7 gelijkmaker te force ren. Maar het dubbeltje viel naar de andere kant en Keelkampers besliste het duel: 8-6. "We kregen heel mak kelijk de doelpunten tegen. Het was te merken dat bij ons de druk weg was. Er valt niets meer te verdie nen". aldus Henk Baartman. Opvallend was dat topscorer Robert Pawiroredjo in dit doelpuntrijke duel niet tol scoren kwam. De Brabantse aanvaller had. zoals meer dere spelers, nogal problemen met de gladde. houten vloer. Veronica/ComputerWork besluit de competitie met de thuiswedstrijd tegen de nummer vier 't Kesjotje met als inzet de derde plaats in de ein drangschikking. Stand hoofdklasse A: Erka Parket (kampioen) 19-46 ZVV Postert 19-37 Veronica/ComputerWork 19-31 't Kesjotje 19-29 Keelkampers 19-28 ZVM/Continue 19-27 Brach/Kia 19-25 Arcan Filmclub 19-25 VTV/Vaals 19-21 ZVV Spee 19-13 Kolonia 18-9 Venrayse degradatiekandidaat op de sprokkeltoer NVZV/'t Huukske-Lions/Nefkens 1-1. Doelpunten: 42. Harald van Boxtel Ö-l; 46. Gert-Jan Wismans l-l. Scheidsrechter: Erkens Kerkrade). Tbeschouwers: 125. NVZV/'t Huukske: Brummelkamp; Beerkens, Van Eist, Van Gerven. Jeuken, Sengers en Wismans. Door Henk Willem,ssen Niet verwacht maar toch gekregen, 't Huukske vierde maandagavond het 1-1 gelijke spel tegen het hoogge- klasseerde Lions/Nefkens als een overwinning, 't Huukske voegde in de strijd om het klassebehoud weer een belangrijk puntje aan haar totaal toe. Toch was de vreugde in het Vertrayse kamp niet geheel op zijn plaats. Opponent Lions/Nefkens maakte wel erg duidelijk dat voor de Eiftdhovense ploeg de competitie eigenlijk al gelopen was. Juist tegen zo'n plichtmatig opererende tegen stander had 't Huukske voor een ver rassing kunnen zorgen. Maar de Venraynaren waren de 7-1 uitneder laag in Eindhoven nog lang niet ver geten en wensten daarom geen enkel risico te nemen. In de allereerste uit gave van het programmablaadje kondigde de thuisclub al aan: 'elk punt tegen deze sterke tegenstander is pure winst'. Zonder doelman Luc Wientjens (vakantie), hij had in Fred Brummelkamp een waardige ver vanger. Danny Fasen (blessure) en de verhinderde coach Leon Verhorevoort begon 't Huukske aan het 21e competitieduel. Oud-speler John Beerkens nam als coach plaats op de bank maar vanaf de vijfde minuut van het tweede bedrijf keek Verhorevoort over zijn schouder mee. Eigenlijk had de 't Huukske- coach tot dan toe nog niets gemist. Invaller-doelman Fred Brummelkamp hield tot acht minu ten voor het einde met verve zijn doel schoon. Maar tegen de doelpo ging van Harald van Boxtel was de keeper van het tweede team kans loos: 0-1. Amper een minuut later hadden de bezoekers de wedstrijd kunnen beslissen maar de paal stond 0-2 in de weg. Weereen minuut later stonden de partijen weer in even wicht. Frank Beerkens vond Gert- Jan Wismans die 1-1 binnenschoot. Na afloop irriteerden enkele Eindhovense spelers zich over de vreugde-explosie bij 't Huukske. De Eindhovenaren verweten de thuis club er geen wedstrijd van gemaakt te hebben maar Lions/Nefkens mag dat. gezien de stand op de ranglijst, zichzelf evenzeer aanrekenen. "Wij zijn bewust afwachtend begonnen. Tegen deze tegenstander moesten we uiterst geconcentreed blijven. Een compliment aan de spelers dat dat gelukt is", aldus John Beerkens. "We zijn een paar keer goed wegge-, komen. We hebben geen twee pun ten verloren maar één punt gewon nen wat mooi meegenomen is in de degradatiestrijd". Stand le divisie C: Marco Fit 21-57 SB/Van der Venne 21 -45 Tonny Freriks 20-39 Lions/Nefkens 21 -39 ZVV Meijers 20-38 ZVB/Graus bouw20-33 BZC/Adviesburo 20-22 Fermonia Boys 21-22 't Huukske 21 -20 Lotox Sport 20-19 SK/Konica 19-18 Roosteren 20-16 ZVV Maastricht 20-13 ZVB/Tupamaros 20-10 Cat's Claw, Una de Gato, Una de gavilan, is een traditioneel genees middel in Peru en wordt daar beschouwd als een panacee. Het wordt gebruikt als uitwendig middel bij wondverzorging, acne. schim- melinfecties en aambeien. Inwendig gebruikt voor maag- en darmkwalen via artritis en reuma. Onderzoek heeft aan het licht gebracht dat Cat's claw een krachtige stimulans is van het immuunsysteem. In het bijzon der wordt de aktiviteit van lymfocy- ten (witte bloedcellen) en van macrofagen (de 'bacterien-etende' cellen) verhoogd. Andere onderzoe ken wijzen uit dat de hoeveelheid van mutagene (celbeschadigde) sub stanties in de urine van rokers na gebruik van Cat's claw gedurende twee weken waren teruggekeerd tot normaal. De werking schijnt gebon den te zijn aan de gehele plant, hoe wel ook afzonderlijke werkzame stoffen zijn geïsoleerd. De Cat's claw behoort overigens tot een plan- tenfamilie welke zeer rijk is aan inhoudsstoffen en bekend is als de familie waartoe de koffie, de kina boon en de ipecacuanha behoort (Rubiaceae). Bewezen is dat Cat's claw enige malen sterker is dan echinacea. Voor ons is van belang dat door Cat's claw infecties worden bestreden, ontstekingen worden geremd en het immuunsysteem wordt gestimu leerd. Het is energie- en uithou- dingsvermogenverhogend bij perso nen die lijden aan uitputting als gevolg van de moderne levenswijze. In de fytotherapie zou hel volgende gebruik van belang zijn: virusrem- mënde werking: bij griep en ver koudheden. immuunstimulerend: herstel na doorgemaakte griep; bescherming legen infectie; algeme ne verhoging van de weerstand, toniserend en uitwendig: oppervlak kige verwondingen en aambeien. In Amerika is Cat's claw al een ware rage. nu is het ook verkrijgbaar in Nederland. Het is op de markt gebracht onder de naam Lucovit. in de vorm van tabletten en druppels. De Lucovit Cat's claw tinctuur is zowel voor in- als uitwendig te gebruiken en bevat 100% Cat's claw. De Lucovit Cat's claw Plus tabletten bevatten naast Cat's claw onder andere ook Echinacea (alge meen weerstand verhogend). Guarana (toniserend en stimule rend). Hydrastis (voor de slijmvlie zen) en Vitamine C ester (langdurig effect, werking vergelijkbaar met vitamine C en E. anti-oxydant). Kortom, twee complete producten die, onder de naam Lucovit, zonder recept verkrijgbaar zijn bij drogist, reformhuis en apotheek. Rozemarijn Thijm heeft voldoende voorraad in huis om aan de eerste grote belangstelling te voldoen. Zij zijn gevestigd aan de Klaasstraat 38 te Venlo en aan de Grotemarkt 20 te Venray. (Advertentie) Inbraak in woning Tijdens de afwezigheid van de bewoners was vorige week donder dag door inklimming via het boven licht toegang verkregen tot een woning aan de Spurkterdijk. De gehele woning was doorzocht, •ntvreemd werden sieraden, oa. een ring en armband, ƒ600,-, che ques, pasjes, een pc en cd's. Totale waarde ongeveer ƒ3.600,-. De Klerk opgestapt; Van Sinderen en Sijbers kondigen vertrek aan Door Henk Willemssen Met hoge verwachtingen begon een kwartel Venrayse zaalvoetbal- Iers aan het avontuur bij het ambiti euze Fermonia Boys. Nu een half jaar later dreigt de Venrayse kolonie de Roermondse club weer massaal de rug toe te keren. Niels de Klerk is inmiddels al afgehaakt. Twee weken geleden besloot de aanvaller het boeltje erbij neer te gooien. De Klerk kreeg van coach John Fermont dit seizoen slechts heel weinig speeltijd toebe deeld. Het ligt in de verwachting dat Niels de Klerk zal terugkeren naar 't Huukske. Maandagavond had De Klerk al een gesprek met coach Leon Verhorevoort. Stefan van Sinderen gaal de Roermondse club aan het einde van het seizoen verlaten. Vorige week maandag kondigde Van Sinderen, die eerder al driejaar voor Fermonia Boys uitkwam, zijn vertrek aan. "Het is een puinhoop bij ons", zo typeert Stefan van Sinderen de toe stand bij Fermonia. "Elke wedstrijd is er trammelant en ook de sfeer is daardoor slecht. Zelf draai ik best een redelijk seizoen maar zoals het er hier aan toegaat, dat heb ik nog nergens meegemaakt". Fermonia Boys, dat verleden jaar nog net de titel was misgelopen, presteert lot nu toe uiterst teleurstellend en bevindt zich in de groep degradatie kandidaten. Stefan van Sinderen weet nog niet waar hij komend seizoen gaat spe len. "Misschien stop ik wel hele maal indien zich geen goede club aandient. Ik wil op zo hoog moge lijk niveau zaalvoetballen maar de sfeer is ook erg belangrijk", aldus Van Sinderen die contacten heeft met een Zuid-Limburgse eerstedivi- sieclub. "Ik zou best weer in Venray willen spelen. Maar ik wacht het verder wel af. Ik ga mezelf in elk geval ner gens aanbieden", aldus Stefan van Sinderen die zelfs een terugkeer naar 't Huukske, waar hij anderhalf jaar geleden boos opstapte, niet geheel uitsluit. Ook Stephan Sijbers zal Fermonia Boys na één seizoen de rug toeke ren. "Het is als buitenstaander moei lijk om er daar tussen te komen. De sfeer is slecht en de spelers hebben geen inbreng. Dat zijn voor mij de redenen om weg te gaan". Stephan Sijbers, die voorheen uitkwam voor Veronica en 't Huukske, verwacht komend seizoen weer bij een Venrayse club aan de slag te gaan. Binnenkort heeft hij een gesprek met 't Huukske. "Vanwege mijn werk en het veldvoetbal zal ik de nodige trainingen en ook enkele wedstrijden moeten missen. We moeten samen bekijken wat moge lijk is", aldus Sijbers. Over de toekomstplannen van Bert Spee, de vierde Venraynaar bij Fermonia Boys, bestaat nog geen duidelijkheid. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 22 maart: Informaticmorgen over zweefvliegen, georganiseerd door de Vcnlose Zweefvliegclub VZC). De bijeenkomst vindt plaats in het clubgebouw van de vereniging aan de Bloemartsweg 62 (Grote Heide) in Vcnlo Aanvang 10.30 uur. Onder de bezoekers worden drie vluchten verloot. Zondag 30 en maandag 31 maart: Tijdens de Paasdagen wordt voor de tiende keer de expositie Piclura Heyfhuysen gehouden. Niet-professionele kunstenaars uit heel Limburg kunnen daar aan deelnemen. De werken worden door een deskundige jury beoordeeld. Kunstenaars kunnen inschrijven t/m 14 maart bij het secretari aat, postbus 3007. 6093 ZG Heythuysen. lel. (0475) 49 15 16 of (0475) 49 28 83. T/m 14 april: Tentoonstelling figuratief expressionisme in museum De Wieger in Dcumc. Getoond wordt de collectie van de familie Smithuis, met daarin figuratieve stromingen in de Nederlandse kunst tussen 1910 en 1960. Ivfuseum De Wieger ligt aan de Oude Liesselseweg 29 in Deume. Geopend van dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. 1 Wie ten oosten van de Iverloonseweg en ten zuiden van eSpurkt een lap(je) grond bezit n dat wil wil verkopen, moet 'k'e oortaan eerst even langs het emeentehuis. De gemeente 'enray maakt namelijk sinds vorige week gebruik van de Wet ('oorkeursrecht gemeenten. Die vet biedt gemeenten de mogelijk- ieid om projectontwikkelaars luiten de deur te houden. Eigenaren van grond in het gebied |ai ligt tussen het bestaande indus- rieterrein Smakterheide. de )verloonseweg en de weg Spurkt noeten hun grond als ze willen ver lopen eerst aanbieden aan de 1 enieente. Pas als die geen interesse eeft mag de grondeigenaar met indere gegadigden gaan onderhan- lelen. De Wet Voorkeursrecht gemeen- len is medio 1996 aangepast en A( liedi de gemeenten sindsdien meer nogelijkheden om greep te krijgen op de plaatselijke onroerend goed- markt. De wet geldt voor gemeenten die van de overheid een meer dan lokale taak hebben gekregen op het gebied van woningbouw'of bedrij vigheid. Dankzij de wet kunnen gemeenten zonder gigantische grondkosten de hun opgedragen taak uitvoeren. Het gebied dat de gemeente heeft aangewezen moet industrieterrein Smakterheide II gaan worden. Het gebied is onge veer 50 ha groot en behoort aan ver schillende eigenaren. Volgens het Streekplan is Venray een hoofdcen trum met (boven)regionale verzor- gings- en werkgelegenheidsfuncties. Toepassing van het voorkeurs recht is een belangrijk onderdeel van de nota 'Strategische grondver werving'. Aan de invoering kleven echter ook nadelen, zo staat te lezen in het voorstel van het college dal de gemeenteraad in april voorgelegd krijgt. De gemeente kan met de wet in de hand niet actief de boer op. Ze moet wachten tot de verkoper zich meldt. Verder draait de gemeente zo'n beetje voor alle kosten op. Renteverlies over de vroegtijdige aankoop, alle kosten van deskundi gen en eventueel de rechtbank als die er aan te pas moet komen zijn voor rekening van de gemeente. De verkopende partij kan op elk moment uit de onderhandelingen stappen zonder dat het hem een cent kost. Hij mag dan evenwel nog steeds niet met derden in zee; het voorkeursrecht van de gemeente blijft bestaan. STIEKEM Het voorkeursrecht voor toekom stig industrieterrein Smakterheide II is vorige week donderdag. 13 maart, in werking getreden. Een dag eerder is het gepubliceerd in de Staatscourant. Eigenaren van grond in het gebied zijn pas later op de hoogte gesteld. Die 'stiekeme' werk wijze is toegestaan in de wet. Op die manier kan de gemeente de eis in de Wet voorkeursrecht dat er een nieu we bestemming voor het gebied moet zijn omzeilen. F1NA £5557 Vorige week vrijdag vond de grootste strategische verplaatsing in de geschiedenis van de Koninklijke Luchtmacht plaats. De Groep Geleide Wapens De Peel verplaatste die dag 276 voertuigen (de zwaarste met een ïewicht 36 ton) en 225 aanhangers in ij2 colonnes van De Peel naar de haven van Vlissingen. De eerste colonne arriveerde rond het middaguur in Vlissingen. De Groep Geleide Wapens De Peel neemt dit jaar opnieuw deel cum 1egrootschalige internationale luchtverdedigingsoefening 'Roving Scmds' in de Verenigde Staten. Het doel is het mefenen van luchtverdedigingsoperaties samen met Amerikaanse en Duitse luchtverdedigingseenheden. Onderdeel van de oefening vormt het daadwerkelijk afvuren van Hawk- en Stingerraketten. In totaal nemen 20.000 militairen, waarvan 500 uit Nederland, deel aan de oefening. Intratuin geeft op zaterdag 22 laart paasdemonstraties. Daardoor an het mede door het groene arenhuis een vrolijk Pasen wor- in. Want wat is er leuker dan zelf- imaakte paasdecoraties voor bin nen buiten. Zo laten wij zien hoe paastakken kunt versieren, geven u tips bij het maken van kransen, aasstukjes en tafeldecoraties. Ook >or buiten heeft het groene waren- lis alles uit de kast gehaald, zoals :t maken van deurkransen, het ver eren van heksenbezems met eitjes, el maken van buitenbakken en het icoreren van etagères. Echte paasartikelen, die in de lasdemonstraties verwerkt worden jn onder andere buxus(takjes), kie- tseitjes en alle voorjaarsplanten ie nu al te koop zijn, zoals ranon- ils, primula's, violen en diverse ilgewassen. Met wat mos of til- indsia maakt u uw paasdecoratie cht af. Ook voor de kleintjes onder >ns heeft het groene warenhuis allerlei artikelen om het paasfeest op le fleuren, zoals felgekleurde konijntjes en eieren, vogelhuisjes en eierkaarsen, maar ook voor uw tren dy paastafel kunt u prima bij het groene warenhuis slagen met vrolij ke servetten en tafellakens. TUINMEUBELSHOW Eik jaar is de tuinmeubelshow van Intratuin weer een lust voor het oog. Dit jaar staat deze show in het teken van het strand. Zo zijn de tuinmeu bels gepresenteerd in een ambiance van onder andere zand, strandhuis jes en meeuwen. Ook dit jaar heeft het groene warenhuis weer het nieuwste van het nieuwste op tuin- meubelgebied, zoals een tuinwerk- bank van vurenhout waar u makke lijk uw potterie op kunt vullen en gereedschap aan op kunt hangen, bistrostoelen en tafels in frisse zomerkleuren, zoals geel en oranje en verschillende meubels in bam boe, metaal, hout, riet en kunststof. Bert en len v. Vegchel (van rij- ielhuis v. Vegchel) houden het na [ftien jaar 'in de fietsen' voor zien. In Ysselsteyn was het iwenst dat er toch een fietsenzaak dii blijven. Bert kende Richard iwett van vroeger. Hij heeft veel iet Bert gesleuteld in de fiets- össperiode waar Richard actief nmee deed. Vandaar dat hij veel i Bert te vinden was. Dat Bert z'n uze op Richard is gevallen is arom ook niet zo verwonderlijk, ichard Juwett zal de winkel en de irkplaats over gaan nemen. Bert I voorlopig Richard met raad en 'ad blijven bijstaan om een 'zo led mogelijke service en kwaliteit inde klanten te kunnen bieden'. Bert wil overigens nog de 'batterij Usen' blijven maken. Dat zijn ver- ogde fietsen voor in de kippen ren. Om de kippen en eieren te ntroleren 'die tegenwoordig vaak 5 hoog boven elkaar zitten' is zijn :|s absoluut een must. Voorlopig zullen de winkel en fkplaats nog op hetzelfde adres ln (Litsenbergweg 31) daar een ^de locatie in Ysselsteyn nog niet orhanden is.Zo gauw deze moge- dieid zich voordoet zullen winkel werkplaats naar een nieuwe Ioca- verhuizen. Op 22 en 23 maart 'Ben de collecties van Gazelle - "ion en Sparta tentoongesteld °rden. Tevens een grote collectie communiefietsen en kinderfietsen. Ook zullen er een aantal 'speciale' fietsen staan zoals de electrofiets van Sachs. Die wordt aangedreven door middel van 'zelf te fietsen en de electromotor'. Des te meer druk je uitoefent op de pedalen, hoe meer ondersteuning je krijgt, des te harder je gaat. Deze fiets hoefje 'in tegenstelling tot een Spartamet' niet te verzekeren. Wij hopen u te zien op 22 en 23 maart tijdens de opening van 10.00- 17.00 uur. Juwett Tweewielers Litsenberg weg 31 Tel. 0478-541975 Op zondag 16 maart 1997 kon deken Koenen aan dhr. Bep Overbeek uit de Prinses Marijkestraat mededelen dat de paus voornemens is hem de onder scheiding 'Pro ecclesia et pontifice' toe te kennen. Dat deze pauselijke blijk van waardering voor verdien sten 'Voor kerk en paus' zeer ver diend is moge blijken uit onder staande globale staat van dienst. Vanaf 1 juni 1978 is dhr. A.P. Overbeek lid geweest van het kerk bestuur van de Paterskerk in Venray. Tot 1 oktober 1994 was hij secreta ris en vanaf die datum was hij vice- voorzitter. Hij was ondermeer zeer betrokken bij de vele herstelwerk zaamheden aan kerkgebouw en pas torie. bij de renovatie van het orgel en in laatste instantie bij de totstand koming van de huidige parochie Venray-Zuid door fusie van de parochie O.L. Vrouw van Zeven Smarten (Paterskerk) per 1 oktober 1994 met de parochie H. Franciscus van Assisië (Brukske) en per I juli 1996 met de parochie Christus Koning (Vredeskerk). Toen enkele jaren geleden duide lijk begon te worden dat de Franciscanen de parochie zouden gaan overdragen aan het bisdom, was dhr. Overbeek de initiator van vele ontwikkelingen, die ertoe geleid hebben dat, er een bijzonder hechte en zeer efficiënt functione rende organisatie 'lekenhulp' ont stond. De totstandkoming van de parochieraad en de uiterst heldere parochiestructuur zijn voor een aan zienlijk deel aan hem te danken Dhr. Overbeek heeft reeds gerui me tijd geleden aangekondigd zijn kerkmeesterschap per I juni 1997 te willen beëindigen.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7