♦«gsau» Venray zoekt naar industrieel profiel Kritiek op scholenbeleid Venray-Centrum Kritiek op scholenbeleid Venray-Centrum „^Taalproblemen oudere allochtonen truikelblok informatievoorziening (griaënD Veel gekker moet het niet worden Unieke samenwerking marktkooplieden en winkeliers Praktische problemen bij nieuwe marktindeling Inalfa Metal r Nieuwhuisweq 'Amos Automaterialen Felix Glas Profnorm Leo Hendriks ijzerwaren-Gereedschappen-Machines Enquête woningbouw Castenray Sanering Endepoel EL EN MAAS Donderdag 20 maart 1997 - Pagina 5 „gemeente Venray, de provin- de Limburgse industriebank de omliggende gemeenten jn overleg over de industriële leien van de gemeenten in [rd-Limburg en de gevolgen rvan voor de inrichting van jrijventerreinen. De gemeente n&ray gaat daarbij voor de hoog- irdige technische toelevering, i van dit jaar moet het overleg afgerond en kan Venray met profiel in de hand op zoek r een nieuw, groot industrie- tein. Een mogelijke lokatie is niet in beeld zegt burgemees- jos Waals. |oor Bert Albers) 'ie Venlo zegt denkt meteen aan stiek. Aan geweldige loodsen, fzienbare rijen vrachtauto's en :ggers. Bij de naam Horst horen en als agribusiness en eeningen van het zuiden. Aan de ni Venray als vestigingsplaats el niet meteen zo'n duidelijk eti- Venray heeft van alles wal: Industrie, geestelijke V5 ondheidszorg. een beetje logis- ,Een paar grote bedrijven, maar ral veel middelgrote en kleinere ememingen. Je kunt dat diversi- noemen en er een marketing- van maken. De mensen achter 'enray Conferentie denken er zo r, Jos Waals heeft op het indus- aii Ie vlak blijkbaar behoefte aan 3d wat vaster omlijnd imago. Dat :o!fieI moet dit jaar worden gete ld door de gemeente, aan het mbord geholpen door de irayse ondernemers, de provincie iet Liof. BANEN PER HECTARE 9! Ie eerste contouren staan trou- is al lang op het bord: door te en naar de 'concurrentie' -lees: gemeenten in de regio- de rayse infrastructuur, de wensen vooral ook naar wat er al aan istrie is, valt een ruwe schets te inray hoort met Venlo, rmond en Weert tot de vier [striële trekkers in Noord- en iden-Limburg. Venlo heeft van e plaatsen het meest duidelijke fiel. Venray moet het dus niet zoeken in de logistieke bedrij- leid. "Daarvoor hebben we endien te weinig ruimte", stelt Waals. De gemeente wil graag en of andere manier een koppe- met het 'natte industrieterrein' ■Mil R°0f SVStems ■ÉirMBMrrBTl Venray is op zoek naar 100 hectare nieuwe industrieterreinen. bij de haven van Wanssum. Dat opent perspectieven wat betreft nieuwe vormen van bedrijvigheid én maakt Venray bijna compleet qua transportwegen-aanbod. Hoe die koppeling eruit moet gaan zien is nog duister, maar de tijd dat er nog kanalen gegraven werden is voorbij. "Het zal dus een functionele en geen fysieke koppeling zijn". "Venray is sterk in hoogwaardige toelevering", noemt Waals een pré van het Venrayse bedrijfsleven. "We zoeken uitbreiding in de sector bedrijvigheid die een redelijke en hoogwaardige arbeidsbezetting heeft per hectare". Twintig hectaren grond verkopen voor een high tech- onderneming met werkgelegenheid voor niet meer dan twintig mensen is dus niet de eerste keuze. NAAR HELMOND Het opleidingsaanbod is in het nagestreefde profiel essentieel. Het TOC (Technisch Onderwijs Centrum) moet er hoe dan ook komen, vindt Waals, mét participa tie van het MBO Noord-Limburg. Het TOC. de hoogst haalbare vorm van middelbaar technisch onderwijs in Venray, is een initiatief dat een traject met hindernissen achter de rug heeft en nog steeds niet is gere aliseerd. Hel TOC moet de krachten van reguliere scholen en bedrijfsop leidingen bundelen. Het MBO Noord-Limburg heeft tot nu toe afgehaakt omdat de bedrijven te weinig van de faciliteiten van deze school gebruik maken. Venrayse bedrijven sturen hun personeel van oudsher eerder op cursus bij de Helmondse LTS dan naar Venlo. Volgens Waals blijken de Venrayse bedrijven meer dan voorheen bereid om bij het MBO Noord-Limburg opleidingen in te kopen, waardoor het instituut toch kan instappen bij het TOC. GEEN LOKATIE De gemeente mag dan eerst een profiel wil uitwerken en nog niet over een lokatie willen praten, plus send en minnend op de de Venrayse plattegrond komen er slechts enkele lokaties in aanmerking. Waarbij het gebied zuidelijk van de Deurneseweg. tussen A73 en de spoorlijn Venio-Nijmegen. eruit springt. Venrays burgemeester wil op die suggestie geen ja of nee zeggen. Een lokatie is nog helemaal niet aan de orde. "Het gaat voorlopig om de vraag wat Venray wil, wat de buren willen en wat macro-economisch haalbaar is", zegt Waals. Met andere woorden, er moeten ook bedrijven zijn in de beoogde sector die zich op Keizerveld of Smakterheide I. 2 of 3 willen vestigen. Jos Waals denkt die vooral te halen uit de dichtge slibde Randstad. Industriebank Liof helpt mee met de acquisitie, zoals dat de laatste tijd vaker is gebeurd. GERESERVEERD Eén zaak is nog blijven liggen: is hel nou echt zo krap met de grond op bestaande industrieterreinen als de gemeente wil doen geloven? Wie een fietstochtje maakt over Smakterheide en Keizersveld ziet nog genoeg braak liggen. De schijn bedriegt volgens Jos Waals, die ech ter niet wil zeggen welke bedrijven er binnenkort naar Venray komen. "Er is niet veel meer vrij", verzekert de burgemeester. "Behoorlijk wat grond is gereserveerd door bedrij ven en daarnaast moeten onderne mers wat te kiezen hebben. Je moet bovendien wat speelruimte hebben in je verkaveling". Voor een juist beeld bij fietsende Venraynaren (en zich oriënterende ondernemers) is het misschien een idee om met bor den aan te geven wat de status van een braakliggende kavel is: verge ven, in optie of nog te hebben... wj llochtone oudere mannen zijn welijks op de hoogte van de er; ale, culturele en maatschappe- e mogelijkheden binnen ray. Dat blijkt uit een onder dat door de stichting these en de stichting Symbiose ehouden onder allochtone afkse en Marokkaanse mannen, van de belangrijkste oorza- hiervan blijkt het taalpro- onder allochtonen te zijn. ardat veel allochtonen de erlandse taal gebrekkig of w) machtig zijn, zijn zij onvol- nde op de hoogte van zaken als liszorg, Groene Kruis, oude- ictiviteiten maar ook de moge- leid tot sporten etc. let taalprobleem komt op veel tsen bovendrijven. Allochtone iren voelen zich bijvoorbeeld bij huisarts "snel weggestuurd", ilemen kunnen allochtonen door rekkige talenkennis niet goed .j :r woorden brengen. !'0 udere allochtonen kennen bij- rbeeld wel de bibliotheek maar oeken die niet of nauwelijks. 10" Iproblemen en analfabetisme nen daar volgens het onderzoek reden voor zijn. Wel maken okkaanse mannen meer gebruik Bij het opstellen van het eidsvoornemen om minder □len in het centrum van fray met een aantal zaken te nig rekening gehouden". Dat tWim Lenssen, voorzitter van medezeggenschapsraad (MR) basisschool De Kern. Lenssen ovendien secretaris van de MR l de gezamenlijke scholen en kzaam als onder wijsambte- van de bibliotheek dan Turkse man nen. De Kemphaan met haar activitei ten zijn in zijn totaliteit onbekend bij de oudere allochtone mannen. Zij zijn ook niet op de hoogte van de sportmogelijkheden voor ouderen. INFORMATIE De onderzoekers wijzen erop dat de allochtone mannen wel graag meer informatie willen hebben. Dat zou dan schriftelijk moeten gebeu ren in hun eigen taal. Daarnaast zou mondelinge informatie tijdens bij eenkomsten, ondersteund door een visuele presentatie, een zeer goede bijdrage kunnen leveren om de "onwetendheid" bij allochtone ouderen te verminderen. De onderzoekers onderstrepen echter dat allochtonen die de Nederlandse taal niet voldoende machtig zijn, gestimuleerd dienen te worden om ook zelf stappen te ondernemen om Nederlands te leren. Daarmee kunnen zij zelf deze problemen het hoofd bieden. "Dat is echter niet eenvoudig" laat Kees Moerkerk van Synthese weten. Bij de Stichting Volwasssen Educatie kent men een wachtlijst. Bovendien zal het op de leeftijd van 60 - 70 jaar niet gemakkelijk zijn om nog eens Nederlands te gaan leren. Toch is dat zeer belangrijk omdat met name de kinderen en vooral de kleinkinderen van die mensen steeds meer Nederlands gaan praten en minder hun eigen taal." TERUGKEER Van de Marokkaanse allochtone ouderen heeft het merendeel de hoop opgegeven definitief terug te keren naar hun geboorteland. Zij willen ook liever de oude dag door brengen met hun kinderen. Bovendien zijn de contacten met Marokko in al die jaren verzwakt waardoor daar opnieuw een nieuw leven opgebouwd moet worden. De meeste Turkse mannen daar entegen willen wel terugkeren naar hun geboorteland maar weten niet precies welke gevolgen dat voor hen met zich meebrengt. Meer duidelijk heid waar men informatie over remigratie kan krijgen is bij deze mensen wenselijk. ACTIES In het onderzoek, dat overigens een vervolg krijgt onder allochtone oudere vrouwen, worden diverse aanbevelingen gedaan om de pro blematiek bij oudere allochtone ouderen terug te dringen. "Inconsequente uitgangspunten" tossen verwijt het bestuur endien dat de plannen naar bui- waren gebracht voordat een en U :r aldoendc besproken is in de chillende geledingen van de tol, "Dat heeft geleid tot grote erustheid en onzekerheid bij met e ouders in Venray-west". HISTORIE 'Igens Wim Lenssen is met het dien van de beleidsvoornemens 1 rekening gehouden met hel .jden. Zo is het schoolbestuur bij IKyorige fusie van scholen in het rum de belofte om de Dr. sschiool te sluiten, niet nageko- "Daardoor heeft de Kemp nooit kunnen uitgroeien tot een vol waardige school en was deze afhan kelijk van kinderen uit Veltum. De Petrus Bandenschool werd hierdoor afhankelijk van kinderen uit Landweert." Lenssen ziet in het ver plaatsen van de Dr. Poelsschool naar de Brabander eenzelfde zet als toen. Bovendien wijst Lenssen op een rechtsongelijkheid omdat de mede zeggenschapsraden van scholen van het oude schoolbestuur Centrum (Dr. Poelsschool en Petrus Banden school) meer inslemmingsbevoegd- heden hebben dan de andere MR's binnen het huidige schoolbestuur. "Wil redelijk overleg binnen het schoolbestuur met de scholen moge lijk zijn dan zal aan deze rechtson gelijkheid eerst een einde gemaakt moeten worden." Verder wijst Wim Lenssen op his torisch gegroeide verhoudingen tus sen bepaalde scholen in Venray die alles behalve vriendschappelijk zijn. "Ook daar is in de beleidsvoorne mens aan voorbij gegaan". UITGANGSPUNTEN Het schoolbestuur heeft verder volgens Lenssen verkeerde uit gangspunten gehanteerd bij haar voornemens. Zo worden De Kemp en de Dr. Poelsschool opgeofferd unrtr rnninvlinf nle f»«derwijsVOOr- school in de Brabander. Dat gecom bineerd met de fusie van de St. Petrus Bandenschool en de Bongerd, leidt tot uiteindelijk slechts een school binnen de singels. "De leerlingprognoses binnen de singels rechtvaardigen echter twee katholieke basissscholen in het cen trum. De vraag is of er voorlopig geen drie scholen moeten zijn". ONDERWIJS Ook is volgens Lenssen niet geke ken naar de diverse onderwijsvor men op de betrokken scholen. "De Kemp is een school die in haar opzet zeer sterk gebaseerd is op de uitgangspunten van het Jenaplan onderwijs. Ze heeft uit het Jenaplanonderwijs positieve punten gehaald, maar daarbij duidelijk ook de katholieke waarden niet verge ten" aldus Lenssen. Bij een samen gaan met Coninxhof kan de MR volgens Lenssen dan, gelet op de alternatieven binnen het katholiek onderwijs, ouders alleen maar advi seren hun kind naar de openbare Jenaplanschool (De Keg) te verwij zen. TE VROEG Lenssen verwijt het schoolbestuur MODESCHOENEN Grotestraat 14, Venray, Tel. 0478-581207 23 MAART KOOPZONDAG VAN 12-17 UUR *?tt$ef<MdeK Op zondag 9 maart jongstleden werd de fietstas van mijn fiets afge rukt. In die tas zaten behalve mijn portemonnee en sleutels ook een aantal voor mij persoonlijk zeer belangrijke papieren en pasjes. Alles weg, in een ruk!!!! Mijn eerste reaktie was dan ook boosheid en ergernis om het feit dat je zelfs in Venray niet meer rustig over straat kunt fietsen! Nu zijn we intussen 1,5 week ver der: de tas is terecht, een aantal van mijn spullen ook, en de daders zijn bij de politie bekend. Dat deze zaak zo snel is opgelost is vooral te dan ken aan de spontane medewerking van grote en kleine mensen in Venray. die zo attent waren om de links en rechts op straat gevonden spullen bij de politie te brengen. Door deze en andere aanwijzingen van getuigen kwam de politie de daders op het spoor. Van enkele eer lijke vinders heb ik intussen naam en adres, en die mensen heb ik dus persoonlijk kunnen bedanken, maar anderen zijn anoniem gebleven. Ook heb ik veel hulp ondervonden van de medewerkers van de Woningstichting Venray en van Collega's uit het St. Vincentiushuis, De politie Venray heeft ook alle mogelijke moeite gedaan om mij bij te staan en de zaak op te lossen. In deze vervelende kwestie heb ik ervaren dat er hier in Venray geluk kig nog heel veel mensen zijn. die bereid zijn veel voor een ander te doen. zelfs als het om een totaal onbekende gaat. Graag zeg ik dan ook: hartelijk dank allemaal: ik ga weer met goede moed verder. M.E. Lindeman. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Alles is erger Aanstaande zondag is het weer zover. Zondag is het koopzon- dag.Ecn van de meest treurige dagen in het menselijk bestaan, 'n Dag om je te schamen voor je soort. Wat is nu een koopzondag!? Ik ben er één keer geweest - één keer "rondgelopen. Henseniusplein, Grotestraat, Markt, Schoolstraat, 'De Bleek'.... en ik dacht Domme man! Ik was met mijn vrouw en zij dacht Domme Vrouw! Wij keken elkaar aan en dachten: Dom Koppel! Hoe konden wij zo dom zijn om te denken dat uitgerekend dé mid denstand ons een dag zou kunnen bieden om nooit te vergeten. De middenstand bestaat bij de gratie van - het midden - en =het midden 'staat' voor niets of het moet de dodelijke 'burgelijkheid' zijn. Er is echt niets te beiéven .Alles is erger dan op een dooide- weeksedag. Wie een volk in al zijn treurigheid wil aanschouwen moet aanstaande zondag zeker naar het centrum van Venray komen. Komt en huiver! Als het een beetje rede lijk weer is zult u soortgenoten kunnen gadeslaan waarvan u het bestaan niet voor mogelijk hebt gehouden. Mannen - vrouwen - kinderen - die in opperste staat geraken bij het zien van een onderbroek die door de week gewoon binneügt maar op koopzondag buiten waar niemand belangstelling voor had, blijkt ineens die grote leegte te kunne vullen Zeeman, één van de vele lelijke winkels die Venray rijk is, wordt bezocht als ware het een vooraan staand modehuis. Bij de ingang van de Hema in de Grotestraat staan ménsen rijen- dik te wachten op een broodje vette worst. En zij -die helemaal- 'los van God' zijn, zitten op de markt. Op het meest smakeloze terras van West-Europa bij de man die ze door de week zo bruin bakt. Hoe komen wij zo een zaam?....... Hoe heeft het zover kunnen komen? En kunnen wij daar nog iets aan doen? Jazeker wel! Daarom, bij deze, een oproep aan iedereen die van plan was naar Venray Centrum te komen om de koopzondag te bezoeken. Niet doen!! Wel komen!! Ook mensen die niet van plan waren te komen wil ik oproepen: kom zon dag naar Venray Centrum. Komt allen!! Parkeer uw auto, maar blijf in uw auto zitten! Allemaal. Van 12.00 tot 17.00 uur, en laten we gezamelijk genieten van het gratis parkeren. Dat zal ons dichter bij elkaar brengen en u heeft een geweldige zondag. Voor alle dui delijkheid, een jeugdpuistje of een kale kop geeft geen recht op een invalideparkeerplaats. Mocht u echt toe zijn aan een nieuwe onderbroek, ga dan gewoond oor de week gezellig naar 't Centrum. Dan kunt u meteen even vaststellen dal het prachtige beeld va Hensenius een waardige plek heeft gekregen. Ik snap niet waar Lowie Ruthen zich zo druk om maakt! Er is maar één Henschenius en dat is Hensenius. Ik wil hem bij deze waarschuwen: als u een actie begint voor een nieuw beeld van Hensenius, richt ik eeh actiegroep op die ervoor zal zorgen dat de 'Fibula' weer voor eeuwen in de grond verdwijnt! Is dat duidelijk! Jacob Mans De dorpsraad van Castenray gaat volgende week een enquête houden onder de dorpsbewoners. De dorpsraad wil hiermee een inzicht krijgen in de woningbe hoefte in dit kerkdorp. In Castenray kunnen de komende drie jaar 15 woningen gebouwd worden aan de Past. Verheggenstraat en de Rietweg. Bij het overleg tus sen dorpsraad, gemeente en provin cie acht de dorpsraad het van belang om te weten hoeveel personen de komende twee jaar in Castenray willen gaan bouwen. Aan de hand van de enquête kan de dorpsraad een hetere inschatting maken. Oud papier-ophalers opgelet Omdat recentelijk met kraakwa gens waarmee het oud papier wordt opgehaald in den lande twee ernsti ge ongevallen hebben voorgedaan, is de politie verzocht door de Arbeidsinspectie om daar controle op uit te oefenen. Het is namelijk verboden dat 'helpers' bij dat opha len jonger zijn dan 18 jaar. Bij con trole door het ophalen ten bate van de Zangers van St. Frans constateer de de politie dat enkele helpers die leeftijd nog niet hadden bereikt. In overleg met de Arbeidsinspectie zal nu worden bekeken of daar ge zien het doel een ontheffing voor kan worden verkregen. Promotie van het Henseniusplein De winkeliers van het Henseniusplein hebben samen met de ondernemers van de mini- markt een stichting gevormd ter promotie van het Henseniusplein. Op vrijdag en zaterdag voor pasen zal met behulp van de Paashaas een eerste promotie actie worden gehouden. De samenwerking tussen onder nemers en marktkooplieden mag redelijk uniek genoemd worden. "Met de stichting Henseniusplein Promotion willen we het plein meer onder de aandacht van hel kooppu- bliek brengen" Iaat Rob Wagenaar desgevraagd weten. Volgens hem is de stichting niet uit "nood geboren". "We hebben op het plein te maken met een constante stroom klanten maar we zijn en blijven onderne mers en willen er met diverse akties tegenaan gaan en laten zien dat deel van het centrum niet slaapt". Wagenaar laat verder weten dal het centrum van Venray de laatste jaren teveel in het negetieve nieuws is geweest en dat positieve geluiden ook een positieve uitwerking heb ben. Bijna alle ondernemers en markt kooplieden doen mee in de Stichting Henseniusplein Promotion. Volgende week vrijdag en zaterdag laten de ondernemers als eerste actie de Paashaas opdraven om eieren aan de consumenten uit te delen. De marktkooplieden zijn inmid dels grotendeels gewend aan de nieuwe indeling van de week markt in Venray. Dat bleek vorige week zondag tijdens een bijeen komst van marktkooplui in In den Engel. Wel droegen de onderne mers diverse praktische proble men aan die zich sinds de nieuwe indeling hebben gemanifesteerd. Er zijn nogal wat problemen met de aan- en afvoer van met name de grotere (groente)wagens. Die heb ben in de toch al smalle straatjes te maken gekregen met meer obstakels zoals bomen, bankjes en ook terras sen. "Dat loopt volgens de markt kooplieden vrij moeilijk" aldus een woordvoerster van de gemeente. Verder storen de marktkooplieden zich enorm aan de vele. vooral jeug dige fietsers die door het marktter rein heenfietsen. Dat gebeurt vooral tussen de Schoolstraat en Leeuwstraat. De marktkooplui vin den dal daar meer toezicht op moet komen. PLEK De meeste marktkooplieden zijn content met hun huidige plek. Alleen de ondernemers voor Albert Heyn en Hulsman hebben verzocht de kramen toch anders te draaien dan nu het geval is. De gemeente heeft gezegd de situatie te zullen bekijken. Opvallend is dat op de Grote Markt iedereen tevreden lijkt te zijn. "Inconsequente uitgangspunten" "Bij het opstellen van het beleidsvoornemen oin minder scholen in het centrum van Venray met een aantal zaken te weinig rekening gehouden". Dat stelt Wim Lenssen, voorzitter van de medezeggenschapsraad (MR) van basisschool De Kem. Lenssen is bovendien secretaris van de MR van de gezamenlijke scholen en werkzaam als onderwijsambte- Lenssen verwijt het bestuur bovendien dat de plannen naar hui ten waren gebracht voordat een en ander afdoende besproken is in de verschillende geledingen van de school. "Dat heeft geleid lot grote ongerustheid en onzekerheid bij met name ouders in Venray-west". HISTORIE Volgens Wim Lenssen is met het opstellen van de beleidsvoornemens geen rekening gehouden met het verleden. Zo is het schoolbestuur bij de vorige fusie van scholen in het centrum de belofte om de Dr. Poelsschool te sluiten, niet nageko men. "Daardoor heeft de Kemp nooit kunnen uitgroeien tot een vol waardige school en was deze afhan kelijk van kinderen uit Veltum. De Petrus Bandenschool werd hierdoor afhankelijk van kinderen uit Landweert." Lenssen ziet in het ver plaatsen van de Dr. Poelsschool naar de Brabander eenzelfde zet als toen. Bovendien wijst Lenssen op een rechtsongelijkheid omdat de mede zeggenschapsraden van scholen van het oude schoolbestuur Centrum (Dr. Poelsschool en Petrus Banden school) meer instemmingsbevoegd heden hebben dan de andere MR's binnen het huidige schoolbestuur. "Wil redelijk overleg binnen het schoolbestuur met de scholen moge lijk zijn dan zal aan deze rechtson gelijkheid eerst een einde gemaakt moeten worden." Verder wijst Wim Lenssen op his torisch gegroeide verhoudingen lus sen bepaalde scholen in Venray die alles behalve vriendschappelijk zijn. "Ook daar is in de beleidsvoorne mens aan voorbij gegaan". UITGANGSPUNTEN Het schoolbestuur heeft verder volgens Lenssen verkeerde uit gangspunten gehanteerd bij haar voornemens. Zo worden De Kemp en de Dr. Poelsschool opgeofferd voor Coninxhof als onderwijsvoor ziening voor Veltum en een nieuwe school in de Brabander. Dat gecom bineerd met de fusie van de St. Petrus Bandenschool en de Bongerd, leidt tot uiteindelijk slechts een school binnen de singels. "De leerlingprognoses binnen de singels rechtvaardigen echter twee katholieke basissscholen in het cen trum. De vraag is of er voorlopig geen drie scholen moeten zijn". ONDERWIJS Ook is volgens Lenssen niet geke ken naar de diverse onderwijsvor men op de betrokken scholen. "De Kemp is een school die in haar opzet zeer sterk gebaseerd is op de uitgangspunten van het Jenaplan onderwijs. Ze heeft uit het Jenaplanonderwijs positieve punten gehaald, maar daarbij duidelijk ook de katholieke waarden niet verge ten" aldus Lenssen. Bij een samen gaan met Coninxhof kan de MR volgens Lenssen dan, gelet op de alternatieven binnen het katholiek onderwijs, ouders alleen maar advi seren hun kind naar de openbare Jenaplanschool (De Keg) te verwij zen. TE VROEG Lenssen verwijt het schoolbestuur dat de voornemens eerst in de publi citeit zijn gebracht en dat daarna pus overleg wordt gestart met de MR's. Volgens hem zullen ouders, die nu een schoolkeuze moeten gaan maken, vermoedelijk nu al overstap pen naar een andere school en hun kind niet op een school plaatsen die gesloten gaat worden. Hij noemt het publiceren van een dergelijk one venwichtig samengesteld beleids voornemen indirect een dolksteek in de rug van een hardwerkend team en een zeer goed functionerende schoolgemeenschap. Lenssen ver wijst hiermee naar net team van De Kemp. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Rectificatie In ons artikel vorige week over de sanering van de Endepoel schreven wij dat de activiteiten van sloperij Robhen aan de Endepoel inmiddels waren voortgezet op industrieterrein Smakterheide. Dat is echter onjuist. De onderne mer op Smakterheide is een andere die in het verleden actief was in de Endepoel en hebben als zodanig niets met elkaar te maken. Vernieling auto Een 25-jarige inwoner ontdekte bij terugkeer bij zijn aan het Gouden Leeuwterrein geparkeerde auto dat er deuken in het dak waren geslagen.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5