berden 14? ft*? Verkeersplein Heide nog voor bouwvak klaar Culturele clubs in Venray bundelen krachten Marktkooplui willen weer naar maandagmorgen positiekleding Noppies Nature ThotiM mode MMi uw Gemeenten gaan samenwerken bij afvalinzameling /enray's rijnhuis Jjaar HILHtüU WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING KOOPZONDAG 23 MAART geopend 12.00 tot 17.00 uur met modeshow op Henseniusplein MODEHUIS Viandel menu 5,65 Spareribs menu 12,15 slechts Aanranding 15-jarig meisje Leuke, vlotte van Anno 1881 Venray Pasen 1997 DONDERDAG 20 MAART 1997 Nr. 12 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG ITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ 16 bestraal 68 - Postadres Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS aankoop verkoop taxaties IPATEPSSTRAAT 19a VENRAY ATEL 0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) VENRAY Positieve reacties op plan van aanpak ,f j Op 1 mei start wegenbouwer leijmans met de realisatie van it verkeersplein Heide. Voor de ^rkzaamheden zijn tien weken [pland zodat het verkeer nog ir de bouwvakvakantie over It nieuwe verkeersplein kan. Tot tijd worden verkeersgebrui- rs op het huidige kruispunt onfronteerd met een waar irkeersknooppunt )at knooppunt zal echter nauwe- s tot vertragingen leiden. Er nen alleen verkeerslichten ten loeve van fietsers, welke uitslui- dop handbediening werken. "We iben te maken mei de belangen idiverse ondernemers (Intratuin iel tankstation) en van het open- ir vervoer te maken" iiett dhr. onings van de provincie Limburg andagavond tijdens een informa- Bjeenkomst weten. "Daarom iden we geen grote omleidingen ken." Ook het gebruik van ver- irslichten was, vanwege te grote tragingen van m.n. het openbaar voer, niet mogelijk, let verkeer wordt nu zoveel gelijk ten zuiden van het huidige ppunt omgeleid en via lussen 1 het verkeer alle kanten op. Ook Hen de diverse parallelwegen igs het kruispunt gebruikt wor- PLEIN iet verkeersplein zal nagenoeg antiek aan dat van Oostrum wor- amet voor de fietsers zg. midden- unpunten bij het oversteken, herder is veel aandacht besteed het kruispunt Deurneseweg- ekweg-Lemmenweg. Op dat lispunt gebeuren relatief veel gelukken. Na de aanleg van het n mag het verkeer op de irneseweg bij dit kruispunt niet er afslaan. Verkeer wat van de ikweg en de Lemmenweg komt g alleen nog maar rechtdoor Weken. )ni de Kiekweg toch bereikbaar houden, zal vanaf het verkeers- de parallelweg langs de urnseweg richting Kiekweg ver- gd worden. Op die weg zullen der verkeersremmende maatre en genomen worden (drempels, X. 50 km/u) om sluipverkeer en te gaan. Het nieuwe wegdek zal overigens niet met ZOAB worden afgewerkt. "Dat wordt alleen toegepast op auto wegen. Op wegen met gemengd verkeer, waaronder agrarische voer tuigen, kan dat niet worden gebruikt omdat het wegdek dan dichtslibt waardoor de geluiddemping teniet wordt gedaan", aldus dhr. Koonings. Het nieuwe wegdek zal worden afgewerkt met stemastiek asfalt dat ook geluiddempend is. Koonings stak niet onder stoelen of banken dat de geluidsoverlast daardoor echter niet minder zou worden. Een ver keersplein met afremmend en optrekkend verkeer brengt nu een maal meer geluid met zich mee. Koonings verwacht dat het geluids niveau gelijk zal blijven. TEVREDENHEID Tijdens de informatie-avond heer ste alom tevredenheid. "Ze hebben goed geluisterd naar ons" laat Ine Poels van Intratuin weten. "In de eerste plannen wilde men de Langstraat afsluiten wat voor ons bedrijf zeer slecht zou zijn. Nu blij ven we toch goed bereikbaar." Dhr, Peters van. de Deurneseweg wilde weten met welk materieel het wegdek opengebroken zou worden. Bij de vorige reconstructie had hij daar veel overlast van gehad en waren barsten in zijn woning ont staan, Hem werd verzekerd dat het huidige materieel minder geluids- en vooral trillingsoverlast met zich mee zou brengen Alleen agrarisch ondernemer Michels had nog een probleem. Als ondernemer van de Lemmenweg moet hij regelmatig op zijn land langs en aan de overkant van de Deurneseweg zijn. Nu hij die weg niet meer op mag draaien moet hij met zijn landbouwvoertuigen kilo meters omrijden met alle gevaren van dien. Dhr. Michels kan daarvoor geen standaard ontheffing krijgen maar de gemeente en provincie zul len zijn probleem nader bekijken. PEEL EN MAAS WEEKBLAD 6,65 nu 13,15 nu Paterslaan 1 5801 AS Venray Tel. 0478-510211 fax 0478-513238 Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 26-3-97 Family pizza pepperoni 25,OO nu Een zestal organisaties die zich in Venray bezig houden met het brengen van kunst en cultuur op professioneel niveau gaan de krachten bundelen in het Cultuur Platform Venray. De organisaties willen op die manier het cultuur aanbod naar een nog hoger plan tillen en Venray een plaatsje geven op de cultuurkaart van Nederland. De gemeente Venray ondersteunt het initiatief. In het Cultuur Platform in oprich ting doen mee de schouwburg, de Venrayse Kunstkring, de stichting Odapark. Culturooy, het Literair Café Venray en Fred Renirie Concertorganisatie. De zes organi saties hebben in januari van dit jaar de koppen bij elkaar gestoken om samenwerking te bespreken. "De individuele partners leveren stuk voor stuk professioneel werk af, maar als kleine organisatie zit je toch een keer aan je plafond", ver duidelijkt P. Jansen (stichting Odapark) het initiatief. Het Cultuur Platform Venray wil de activiteiten van de leden op elkaar afstemmen en de gesprekspartner zijn bij bij voorbeeld overheden, fondsen en sponsors. Andere vormen van samenwerking liggen op het vlak van gezamenlijke publiciteit, onder linge hand- en spandiensten en het samen ontwikkelen van nieuwe cul turele projecten. De deelnemers blij ven echter hun eigen identiteit behouden. VONDST Als 'proeftuin' voor het platform, dat nog geen formele status heeft, fungeert de beeldende kunstmani festatie De Ongezochte Vondst, die in september van dit jaar wordt gehouden in het Odapark. Dankzij de medewerking van de andere plat formleden wordt de manifestatie uitgebreid tot een zes weken durend cultureel evenement met muziek, dans, literatuur en beeldende kunst. De gemeente Venray is blij met het initiatief. "Inhoudelijk een goede ontwikkelingen", zegt direc teur H. Wijdeven van de afdeling Maatschappelijke Diensten. "Het past in het cultuurbeleidsplan van de gemeente en ook in de doelstellin gen van de Buck-nota". Volgens de woordvoerder van de gemeente kan het platform voor haat gezamenlijk te ontwikkelen activiteiten rekenen op een bijdrage uit de speciale pot van 30.000 gulden die in de begro ting 1997 is gereserveerd voor cul turele evenementen. Winkeliers voelen er niets voor De marktkooplui willen de maandagmarkt in Venray weer verplaatsen naar de ochtend. Zij hebben dit kenbaar gemaakt tij dens een bijeenkomst op zondag 9 Dinsdagavond 4 maart omstreeks 22.000 uur fietste een 15-jarig meis je vanaf het Brukske de Beethovenstraat in en wilde over het fietspad via de Chopinstraat en Griegstraat naar de Handelstraat fietsen. Als ze aan het eind van de Beethovenstraat linksaf slaat, komt er ineens een man uit de struiken rennen die haar vastpakt en haar van de fiets aftrekt. Hij houdt haar mond dicht met een hand, duwt haar naar de struiken waar hij haar op de grond gooit. Hij geeft het meisje enkele klappen en gaat op haar buik zitten. De man maakt vervolgens haar kleding los en betast het meisje onzedelijk. Dan maakt de man haar spijkerbroek los, en staat op om zijn eigen broek los te maken. Op dat moment kan het meisje opstaan en wegrennen. Ze wordt door de man achtervolgd, die haar te pakken krijgt, haar diverse klappen geeft, schopt en bedreigt. Vermoedelijk heeft de aanrander toen iets gehoord, waardoor hij het meisje los laat en verdwijnt. Signalement van de aanrander: De dader is een neger, ongeveer 25-30 jaar oud. Lengte 1.85-1.95 cm. Geen snor. baard of bril. Dc man heeft zwart kroeshaar, kort aan de zijkanten en opgeschoren van achter. Aan een hand droeg de man een gouden zegelring en hij sprak Nederlands met een Engels accent. De dader was gekleed in een spij kerbroek (vermoedelijk blauw), droeg lichte sportschoenen en een kort donker jack (mogelijk trai ningsjack merk Kappa). Uit het buurtonderzoek is een getuige naar voren gekomen. De politie vraagt nu de medewerking van eventuele andere getuigen. Ook vraagt zij dringend dat. indien er personen zijn die de verdachte kennen die aan het signalement voldoet, zij zich in ver binding willen stellen met de politie. De informatie zal vertrouwelijk worden behandeld. maart jl. Ook ligt er een verzoek van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel om de markt- tijd ter verruimen, in plaats van te verplaatsen. De Venrayse onder nemers voelen hier vooralsnog niets voor. De Venrayse gemeenteraad besloot in 1989 om de weekmarkt in Venray van de maandagochtend naar de -middag. Dat leidde toen al tot de nodige protesten. Tegelijkertijd gingen de Venrayse winkeliers op maandagochtend dicht. Voor die tijd waren de meeste winkels in Venray op dinsdag geslo ten. De marktkooplui willen weer naar de maandagochtend omdat men van mening is dat de zaken toen beter liepen. Op de eerder genoemde bij eenkomst is dat aan de gemeente kenbaar gemaakt. De gemeente heeft overigens ook een verzoek liggen van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel. Dat verzoek dateert al van vorig jaar. Daarin wordt gevraagd om de markt op maandag al om 10.00 in plaats van 12.00 uur te laten begin nen. De gemeente heeft toen aangege ven dat gewacht zou worden totdat de nieuwe marktindeling een feit zou zijn. Aan de marktkooplieden is toege zegd dat de gemeente de verzoeken zal bekijken. Daarbij zal ook over leg worden gepleegd met de Venrayse ondernemers. ONDERNEMERS Het bestuur van de LOZO/VZO heeft dinsdagmiddag bij het gemeentebestuur aangegeven dat de winkeliers weinig voelen voor uit breiding van de markttijden. en daaraan gekoppeld de openingstij den van de winkels in het centrum. In de laatste ledenvergadering is dit punt aan de orde geweest. De win keliers waren toen nagenoeg una niem tegen. De meesten zien de maandagmorgen niet als een goede verkoopochtend. Bovendien hebben ook de winke liers een beperkte vrije tijd en zijn zij inmiddels aan die maandagmor gen gehecht. Grotestraat 93, Venray, Tel. 0478-581214 Ook dc komende paasdagen bent u van harte welkom! In een vrolijk paasdccor met een zonnige lentesfeer bieden wij voor elk wat wils: On twtcdc Paasdag heb- te, wij tijdens de brunch voor alle hinderen een nrachlift poppentheater mct maar Uctsidne voorstellingen. ffierfijke PAASBRUNCH op le 2e Paasdag voor ƒ35,- p.p. (kinderen t/m 12 jr.: ƒ1,50 per lOcm TA lichaamslengte) 'Zoals op alle andere dagen van het jaar, bieden wij u ook niet Pasen onze PRIJSVR1ENDELIJKE MENUKAART. U kunt uw eigen menu samenstellen in óns restauranP&it op beide Paasdagen geopend is vanaf 12.00 uur. Ook voor de fijnproevers hebben wij een heerlijk Paasmenu samengesteld )Op beide dagen serveren wij een heer- hjk 5-gangen paasmenu voor ƒ59,50. Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, Venray (0478) 511466 Een ongewoon beeld, zaterdagmorgen op Jiel Schouwburg- en Henseniusplein. Met groot militair vertoon werden vijftig Limburgs offi cieel geïnstalleerd bij de Natres Nationale Reserve). De Landmacht wilde met deze beëdiging zich meer aan de anonimiteit onttrekken. Bovendien is de Landmacht van mening dat in een democratie militairen ook openlijk trouw en gehoorzaamheid dienen te betuigen aan het legitie me gezag en de democratisch gevormde wetten. Meer afval kost vanaf 1 januari 1999 in bijna heel Noord-Limburg meer geld. Dat is het gevolg van de voorgenomen samenwerking op het gebied van differentiatie van de afvaltarieven tussen een aantal Noord-Limburgse gemeen ten. Samenwerking heeft een aan tal voordelen. Gemeenten kunnen samen de inzamelsystemen inko pen en de voorlichting verzorgen. Gelijktijdig beginnen met tariefs differentiatie gaat ook afvaltoeris- me tegen. In de afgelopen maanden is onderzoek gedaan naar de voor- en nadelen van een vrijwillige samen werking bij de invoering van tarief differentiatie, diftar in het jargon. Daaruit werd duidelijk dat het voor delig is om samen te werken. Inmiddels hebben de deelnemende gemeenten in principe voor een inzamelsysteem gekozen. Dat gaal uit van de aanbiedingsfrequentie (het aantal keren dat burgers afval aanbieden) en volumedifferentiatie (de hoeveelheid afval per keer). In Grubbenvorst is al een proef met Eigenaar honden achterhaald Het is de politie gelukt de eige naar op te sporen van twee Husky's die het vorige weekend binnen de afrastering zijn gekomen van een aan de Hoogriebroekseweg wonen de fokker van Nando's, een klein soort struisvogels. Niet alleen dat de struisvogels werden opgejaagd maar ook dat deze door de honden werden doodgebeten. Er is proces verbaal opgemaakt en de eigenaar van de nonden is aansprakelijk gestelc^. zo'n systeem gedaan. Bewoners kunnen dan kiezen uit een grotere of een kleinere container. Een chip in de container houdt bij hoe vaak de bak wordt leeggemaakt. Een eerste proeve van de samen werking gaat deze zomer nog van start als de deelnemende gemeenten samen containers voor het restafval gaan aanschaffen. In het najaar moeten de individuele gemeentera den een krediet beschikbaar stellen. In 1998 kan worden proefgedraaid met 'betalen naar aanbod'. Voor de Venrayse burger betekent invoering van gedifferentieerde tarieven niet per se een verhoging van de afvalstoffenheffing. Uit eer ste. nog heel globale, berekeningen blijkt dat het tarief 1997 niet omhoog hoeft bij gezamenlijk inko pen en aanbesteden. Volgens het onderzoeksbureau hoeft de exploita tie van het systeem ook niet meer te kosten dan de huidige methoden. Uiteindeljk doel van de samen werking lijkt een verdergaand ineenschuiven van de totale afvalin zameling in Noord-Limburg.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1