PEEL EN MAAS rw- a a Boomplanten op Smakterheide Bert Hageman gestopt als marktmeester 'Venray moet blijven oppassen!" Kerkbesturen kiezen voor kleine parochieclusters Jeugdnatuurwacht Venray deelde 10.000 nestkastjes uit Verfraaiing centrum Castenray binnenkort van start Politie waarschuwt voor illegale collectanten Gevaarlijke kastanjes worden geveld Melka Zwalkend en waggelend De nieuwe zomerkollektie Speciale afdeling voor de bruidegom ol RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN I 0478-511094 I VTop Support dakwerken V.O.FV N. Zuivelweg 2D S Venray-Leunen y' Opnieuw lopen in Venray mensen te collecteren voor hun eigen porte monnee. Momenteel is er de collec te voor het Reumafonds. De organi satrice van deze collecte deed dinsdagmorgen bij de politie aangif te dat er door jeugdigen werd gecol lecteerd aan de Omloop en 't Liene. De collectanten of collectrices van hel Reumafonds zijn echter volwas senen die door de organisatie vers trekte en gemerkte bussen bij zich hebben en duidelijk zichtbaar hun vergunning dragen of tonen. Als men denkt dat een en ander niet in orde is wordt men verzocht direct de politie te bellen. De illegale collec tanten konden door de politie nog niet worden aangehouden. De gemeente wil 'zo znel moge lijk' twee monumentale paarden- kastanjes langs de Julianasingel vellen. De bomen zijn van binnen zo rot dat het gevaar bestaat dat ze bij een storm omwaaien. De gemeente is in dat geval aanspra kelijk voor de eventuele schade. "Jammer van de prachtige bomen, maar het risico is gewoon te groot", zegt een woordvoerder van de afde ling Openbare Werken van de gemeente. De bomen zijn door een boomtechnisch bureau onderzocht op hun weerstand. Uit dat onder zoek is de toestand van de twee paardenkastanjes gebleken. De bomen staan op het zuidelijke deel van de Julianasingel, tussen het bus station en de Paterslaan-Oude Oostrumseweg. Dertien jaar lang stond hij als marktmeester tussen de markt kooplieden. Bert Hageman. Als gevolg van KEERpunt krijgt hij een andere functie binnen de gemeente. Dat hij zijn, niet altijd even gemakkelijke werk, goed heeft gedaan bleek maandag avond toen hij door de markt kooplieden in het zonnetje werd gezet. Bert Hageman heelt niet de meest gemakkelijke periode als markt meester beleefd. Stond de markt in het verleden gewoon jarenlang op dezelfde plek. De laatste dertien jaar is daar veel veranderd, mede door de reconstructie van de pleinen. In dezelfde periode werd de markt van de maandagmorgen naar de maandagmiddag verplaatst. Dat ging ook niet zonder slag of stoot, Bert Hageman stond tijdens felle discussies tussen de marktkooplie den en de gemeente. Als gemeente ambtenaar wist hij echter goed weerwoord te bieden aan de markt kooplieden. als er weer iets niet in orde was. Vooral tijdens de onlangs Praten en wijzen, zo kende men Bert Hageman op de markt "verplaatste" markt waar veel stand houders een andere plek kreeg heeft hij geen gemakkelijke taak gehad. Diezelfde marktkooplieden toon den echter hun waardering voor Bert en schonken hem een horloge. Tijdens diezelfde bijeenkomst werd ook Jan Hermans bedankt. Hermans maakte 25 jaar deel uit van de "marktcommissie" het overlegor gaan tussen marktkooplieden en gemeente. Hermans stopt met deze functie. Ruud Boereboom is de nieuwe marktmeester van de gemeente Venray. Hond verdwenen Woensdagavond ging een inwoonster 'Chinees' afhalen bij een in het Brukske gevestigde Chinees Restaurant. Omdat honden in een restaurant niet zijn toegela ten, legde zij haar hond met de riem vast bij de deur. Toen ze met haar bestelling terugkwam, bleek haar lievelingsdier, een jonge Franse Buldog luisterend naar de naam Simba, verdwenen te zijn. Zoekaktie had geen resultaat. Afscheid van bedrijfscontactfunctionaris Piet Vosbeek le enquête die binnen het dekenaat is gehouden omtrent de komst van de diverse parochies heeft uitgewezen dat een kléi- meerderheid van de kerkbesturen voorstander is van het vor- !n van kleine clusters. Dat houdt in dat voor drie parochies priester beschikbaar moet komen. )e uitslag houdt overigens niet in dat ook daadwerkelijk voor te opzet gekozen gaat worden. Het komend jaar zal daar meer idelijkheid over komen. De optie van twee priesters voor vijf a parochies blijft open. erder gaat het dekenaat inventariseren hoeveel leken op dit intent al binnen de parochies assisteren. De rol van leken in de ochies zal in de toekomst nl. belangrijk worden om zo de prie- te ontlasten. latzelfde geldt voor een dekenaal bureau dat zorg moet dragen >r de begeleiding van de leken en de kerkelijke administratie. Lzo'n bureau zou de taken bij de priesters ontlasten. Momenteel n er gespreken gaande met andere dekenaten in Noord-Limburg lmogelijk samen zo'n bureau op te zetten. .s. vrijdag neemt Piet Vosbeek cheid van de gemeente Venray. i gevolge van KEERpunt kreeg de mogelijkheid om van de X gebruik te maken. Piet sbeek is binnen Venray vooral iend als de eerste Venrayse irijfscontactfunctionaris. Die ictie bekleedde hij tussen 1988 1995. jet Vosbeek kwam in 1975 in pst bij de gemeente Venray als jjdsmedewerker op de afdeling ale zaken. "Toen al speelde de ag of de afdeling sociale zaken i alleen met uitvoering bezig pde te houden of meer moest en" aldus Piet Vosbeek. "Die jo is nu met KEERpunt pas plwoord. Toen was het meer een iverleningsinstelling" De afde- waar Piet Vosbeek werkte werd (je loop der jaren dan ook een jfieke zorgafdeling. "De inspan den om het behoud van het St. abeth ziekenhuis staan mij uit periode nog het meeste bij. Er ren plannen om het ziekenhuis te ren. Met name de toenmalige houder Paula Rutten heeft zich i sterk gemaakt voor hel behoud de basisvoorzieningen zoals die log in het ziekenhuis zijn". BEDRIJVEN ind tachtiger jaren kreeg Piet ibeek de kans om iets heel anders doen. "Binnen de gemeente am een vacature werkgelegen- len bedrijfscontacten. Ik wilde wat anders en kreeg het vertrou- i van het college. Deze functie voor Venray iéts nieuws en er dan ook geen echte functiebe- ijving. Verwacht werd dat ik zo mogelijk grond zou verkopen", jen moeilijke taak want eind in tachtig was er een algehele lomische malaise. Bovendien de lang verwachte A73 nog ds niet langs Venray. Die grond verkopen was een leilijke maar noodzakelijke taak. financiële problemen van Venray en juist bij het grondbedrijf, ray had veel grond en verkocht n meter. Door de economische atie investeerden ondernemers in onroerend goed. Venray was ook niet de enige gemeente die a grond verkocht. Ook in leenten met een professionele lisitie werd nauwelijks grond bedrijven verkocht." ilgens Piet Vosbeek waren er diverse interne factoren de oor- ;van de geringe grondverkoop. je geen goed product hebt ver- p je niets. De grond was wel Imaar daar hoort meer bi j zoals infrastructuur. De gemeente had gekozen voor aanleg van voorzie ningen na verkoop. In mijn optiek had er echter eerst een product moe ten liggen wat zich dan verkoopt. Het bedrijfsleven wilde in veel gevallen snel beslissen en als dan nog procedures opgestart moeten worden gaat de ondernemer elders kijken." ANDERS Piet Vosbeek geeft aan dat dat nu anders is. "De neuzen staan intern nu meer dezelfde kant op. In het. begin keek men vreemd als ik als bedrijfscontactfunctionaris zaken kwam opvragen. Ik noem dat maar intern boodschappen kwam doen. Nu worden zaken meer projectmatig aangepakt." PAS OP Maar Venray is er volgens Piet Vosbeek nog niet. De laatste ander half jaar is Piet Vosbeek meer beleidsmatig op de achtergrond bezig geweest. Hij constateert momenteel wel een dip in de grond- verkopen aan bedrijven, met name in Keizersveld. "Venray moet blij ven oppassen!" is het advies van de scheidende ambtenaar. Hetzelfde geldt voor het centrum. "Venray heeft een goede winkel voorziening en moet dat zo houden. De herziene centrumvisie geeft ech ter een overschot aan vierkante meters winkels aan. Kijk maar om je heen naar de lege winkels... Die kale vlekken die staan toch ergens voor." Venray doet er dan volgens Piet Vosbeek ook goed aan om het Buck rapport aan een herziening te onder- werpern. Een aantal zaken daarin zijn inmiddels achterhaald. Dat geldt o.a. voor de financiële situatie van Venray. "Die is nog niet om over naar huis te schrijven maar we kun nen de broek ophouden. Dat moet in het Buck rapport aangepast worden. Verder dient het "Venray Initiatief" volgens Vosbeek meer handen en voeten te krijgen. "Iedereen vindt wel dat Venray in de vaart der volkeren meemoet maar men weet moeilijk accenten te leg gen. Ik zou het wel weten. Venray is een goede gemeente om in de wonen, te werken, te winkelen en te recreëren. Dat moetje propageren". Piet Vosbeek gaat zich echter met andere dingen bezighouden. Onlangs is hij voorzitter geworden van de Stichting restauratie Grote Kerk. die de restauratie van de toren van de kerk wil aanpakken. Wie vrijdag 21 maart tussen 16.45 en 13 00 uur Piet Vosbeek een hand wil drukken bij zijn afscheidsreceptie kan dan een bijdrage achterlaten voor de restauratie van die toren of voor de Winkel van Sinkel, welke organisatie door Piet Vosbeek zeer gewaardeerd wordt. FASHION DE NIEUWE COLLECTIE IS BINNEN EROM SWEDEN u Venray Grotestraat 27 telefoon 0478 583938 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING ringsvaantje hadden ontvangen. Dat gebeurde op school waarna het gezelschap naar Smakterheide toog. Daar werd door wethouder Driessen, Eric Peters van Inalfa. Koos van Haren van AMV en Martha Peters van de gemeente Venray gezamenlijk de eerste boom geplant nabij Inalfa. Vervolgens gin gen de kinderen in kleine groepjes aan de slag om het industrieterrein "groen aan te kleden". Na afloop van hun inspanning kregen de kinderen een "boomfeest- lincaal" en een appel aangeboden. De boomplantdag in Vierlingsbeek werd gehouden door de leerlingen van de St. Jozefschool uit Holthees. Zij plantten twintig langs de Loonseweg in Holthees. In het kader van de Nationale boomfeestdag is woensdagmorgen op het industrieterrein een groot aantal eiken en iepen geplant. Dat gebeurde door 67 leerlingen van de St. Petrus Bandenschool. De kinderen konden aan de slag nadat de leerkrachten uit handen van wethouder Driessen een herinne- Als de lente begint gaan vogel tjes denken aan idyllische zaken als nestjes bouwen en eitjes leg gen. En aangezien vrijdag 21 maart volgens de kalender het voorjaar begint is het nu hét moment voor de Jeugdnatuurwacht om de nest kastjes onder de schooljeugd van Venray te gaan verspreiden. De Jeugdnatuurwacht bestaat dit jaar 25 jaar en jaarlijks worden er zo'n 400 kastjes uitgedeeld op basisscholen. Een eenvoudig rekensommetje leert dat dit jaar dus het 10.0000e nestkastje wordt opgehangen. En dat moet gevierd worden. De nestkastjesactie is de bekend ste en meest succesvolle activiteit van de Jeugdnatuurwacht afdeling Venray. Een kwart eeuw geleden opgericht met als doel de jeugd een beetje gevoel voor de natuur mee te geven door de kinderen er in hun eigen omgeving mee te laten kenni smaken. Dat gebeurde vanaf het begin door middel van de nestkast jes. Kinderen van de groepen 7 en 8 (toen nog 5 en 6) van de basisschool (toen nog lagere school) krijgen van de Jeugdnatuurwacht een bouwpak- ketje aangeboden. Samen met een begeleidende brief. Daarin wordt beschreven wordt op welke manier je zo'n kastje moet ophangen willen er daadwerkelijk mezen in gaan wonen. EDUCATIEF Want de kastjes zijn in feite bestemd voor de verschillende mezensoorten. In tegenstelling tot bijvoorbeeld mussen maken mezen hun nesten alleen in holletjes. Daardoor zijn ze bijna aangewezen op nestkastjes, zeker in de buurt van huizen. De keuze voor mezenkastjes heeft ook te maken met de aantrek kingskracht van de acrobatische vogeltjes op kinderen. "AI onze activiteiten hebben-een educatieve achtergrond". zegt bestuurslid Wiet van der Hoff. Hij noemt de puzzel-wandeltocht, die zes keer per jaar wordt gehouden en de jaarlijkse zonnebloem-actie als andere voorbeelden van Jeugdnatuurwacht-activiteiten. Ook deze actie is gericht op de hoogste twee groepen van de basisschool. De Jeugdnatuurwacht is eveneens betrokken bij de jaarlijkse boom plantdag, die toevallig deze week weer in Venray werd gehouden. Kinderen van de Dr. Poelsschool plantten woensdag bomen om industrieterrein Smakterheide wat op te fleuren. De Jeugdnatuurwacht in Venray heeft een kleine 500 leden en is één van de weinige verenigingen die helemaal gesubsidieerd worden Diefstal uit lokaal Vincent v. Gogh Er werd aangifte gedaan van diefstal van een overheadprojector, met projectscherm en verlengsnoer uit een lokaal van de afdeling Oostweert. Totale waarde van het gestolene bedraagt F1.1650,-. Wanneer de diefstal precies heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. door de gemeente. Ook de nestkast jes worden dus eigenlijk door de gemeente Venray betaald, vertelt Van der Hoff. JUBILEUMKASTJE Gemaakt worden de bouwpakket ten van de mezenkastjes door bestuurslid Leo Swinkels. Hij doet dat ook al 25 jaar. dus alle 10.000 kastjes komen uit zijn werkplaats. Een prestatie op zich. Het tiendui zendste kastje heeft Leo voorzien van een extra opschriftje. Wie het kind wordt dat het jubilcumkastje in ontvangst mag nemen is nog een geheim. Vandaag en morgen gaat het bestuur van de Jeugdnatuurwacht de basisscholen langs om de kastjes te overhandi gen. Het mezenpaar dat de woning gaat betrekken zal het een zorg wezen of ze in een jubileumkastje of in een gewoon kastje wonen. Als ze komende weken maar een dak boven hun kopje hebben. In de nacht van donderdag op vrij dag zagen politiemannen in de Niessenstraat een auto rijden, die geen verlichting voerde. Dat wekte hun aandacht. Toen de auto staande was gehouden kwam die bestuurder, een 40-jarige inwoner van Roemong. zwalkend en waggelend uit zijn auto. Zijn gezicht zat onder het bloed en de adem van de man rook naar een hoog alcoholgehalte. Bovendien had de auto 'verse' scha de. De man had zonder toestemming van de eigenaresse, een 36-jarige inwoonster van Deurne. haar auto 'geleend'. Hij weigerde iedere vorm van medewerking aan de blaasproe- ven. Tijdens de verhoren bekende hij in een café te hebben gevochten, alleen wist hij niet meer welk café/ Vervolgens was hij tegen een gepar keerde auto gebotst. De politie kon die beschadigde auto opsporen en mededeling doen aan de eigenaar dat de dader van die beschadiging bekend was. De politie ontdekte nog meer. De man had namelijk een ontzegging van de rijbevoegdheid. De auto was verder niet verzekerd, daarvoor kreeg de eigenaresse een proces ver baal aangezegd. Eind maart, begin april zal wor den gestart met de verfraaiing van het centrum van Castenray. De dorpsraad van Castenray doet een oproep aan dorpsbewoners oni mee te komen hei pen met de werkzaamheden. Samen met de gemeente en het kerkbestuur is eenplan ontwikkeld waarbij de terreinen rondom de kerk, het gebied voor café Hesen en het dorpsplein worden verfraaid. Die laatste twee locaties worden herbeklinkerd en met elkaar verbon den doordat de bestrating van de Lollebeekweg ook in klinkers wordt uitgevoerd. De dorpsraad heeft inmiddels de benodigde subsidies aangevraagd en al deels toegewezen gekregen. Toch zijn er nog diverse werkzaamheden die de dorpsraad samen met de dorpsbewoners moet uitvoeren. Daarbij gaat het om verwijdering van oude beplanting, spitten en plantklaar maken van teeltaarde. het planten van bomen, heesters en hagen, het plaatsen van een zitbank je en afzetpalen, het metselen van enkele muurtjes, en verplaatsen van zonnewijzer en vlaggenmasten en diverse opruim werkzaamheden. Vrijwilligers kunnen zich hij een van de leden van de dorpsraad aan melden. De dorpsraad zal hen dan t.z.t. benaderen voorde uitvoering. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Geachte mevrouw. Het is weer zover: hangt nu in onze winkel en is zeer de moeite waard! Voor deze complete dames-kollektie hebben we gébruik gemaakt van diverse kleuren in verschillende op elkaar afgestemde thema's Schoolstraat 24 Tel. 583S00

Peel en Maas | 1997 | | pagina 19