VENRAY U komt toch ook Programma veiling 1997 O en geweldige sfeer in Venray Grote Lions-veiling op 22 maart 1997 Er gebeurt heel wat achter de schermen Neem deze krant mee! Win een driedaags weekendarrangement naar Parijs! Boeken, platen en CD's te 9999 Toegang gratis! Vice \ersa Colofon Veilingkrant Veilingmeester Jan de Kroes: k verheug me er weer gewel- op", is het eerste dat Jan de les laat horen wanneer hem aagd wordt om zijn mening •de Lions veiling in Venray te en. De komende veiling zal Jan (roes, 56 jaar en lid van de ns Club Maasland, voor de e keer dde veilinghamer han- L ook voor deze ervaren veiling ster vormt de Venrayse veiling hoogtepunt in zijn rijke loop- i als veilingmeester. En hij heeft J an ook zin in. Hoe gezellig ook, f [veilingmeester dient de gehele ng uiterst geconcentreerd te zijn et spel van opbieden van de vele :ls die ingebracht zijn. Het afge- njaar was er ongeveer vijf uur nodig om in hoog tempo alle Is aan de man of vrouw te bren- een periode die ook het uiterste ;ijn stembanden vroeg. En om ook bij de laatste kavel nog it fit en goed van de tongriem leden te zijn duidt wel op zijn liteiten. "Veilen is een soort ver ing voor mij" zegt hij ervan irniet alleen voor mij maar ook de bezoekers". Spanning en ontspanning Lions veiling gaat bij opbod: rs bieden tegen elkaar op tot de jste bieding bereikt is en met maal, andermaal, verkocht" hamerd wordt. Bieden is span- maar een veiling is niet alleen ning maar ook ontspanning. Er It op de veiling naar hoogtepun- oegewerkt, er wordt gelachen [geademd als de ontspanning er is. Overigens vertelt Jan de Kroes dat hij wel heeft afgeleerd om bij het veilen bepaalde kwinkslagen te maken die verkeerd kunnen vallen. ''"Ik maak natuurlijk wel grapjes" *zegt Jan de Kroes "want we moeten het natuurlijk wel gezellig houden. Maar niemand mag er zich persoon lijk aan storen". Inmiddels kunnen we stellen dat de veilingmeester zijn Venrays publiek uitstekend aan voelt. Nieuwkomers Ofschoon veel mensen de veiling reeds een aantal jaren bezoeken, houdt Jan de Kroes terdege rekening met mensen die, veelal uit nieuws gierigheid, de veiling voor het eerst bezoeken. "Deze mensen moet je koesteren, want het zijn de bieders van morgen" weet Jan de Kroes. Hij houdt er rekening mee en zal ze nooit een loer proberen aan te draai en door ze een kavel in de maag te splitsen die ze eigenlijk niet willen. Zo kan hij uren verhalen over voorvallen die hij tijdens zijn vele veilingen heeft meegemaakt. Vreemde gebeurtenissen, bijzondere mensen en kavels. Verhalen over de spanning, de sluwheid van sommige mensen en de ontspanning wanneer de kavel wordt afgehamerd. Het vormen ingrediënten van een show, een show waar ook veel buiten staanders op afkomen en waarvan Jan de Kroes de regie in handen heeft. En hij heeft er zin in. Op zaterdag 22 maart begint hij aan zijn derde Lions veiling in Venray en dat hij "ervoor gaat" moge duidelijk zijn. t veilingkrant is een uitga- 'an Lions Club Venray in enwerking met drukkerij/ everij Van den Munckhof en wordt verspreid met weekblad Peel en Maas in ray en omgeving, plage: 12.200 exempla- irdinatie: ïmgcommissie is Club Venray. edactie: G. Peters, ito's: linique Meisekens, iirdes dvertentie-acquisitie: is Club Venray.. ions Club Venray. formatie: I [0478)55 1 640 In deze krant is opgeno men een overzicht van de te veilen kavels en van de veilingvoorwaarden. Ook kunt u zien wanneer bepaalde kavels ongeveer aan de beurt zullen zijn. Een overzicht van eventu ele nagekomen kavels is verkrijgbaar op 22 maart 1997 tijdens de kijkuren (vanaf 16.00 uur) en de veiling (vanaf 18.00 uur) bij de ingang van het Raayland College. Een van de vele kavels Je vindt er meer dan je denkt! Op zaterdag 22 maart is het weer zover. Dan gaat de volgende Lions-veiling van start. Met hon derden kavels. Van antiek tot kunst, van sieraden tot compu ters. Voor elk wat wils. Met span ning, met sensatie. Met gezellig heid. Zes uur aan één stuk. Raayland College Plaats van handelen is opnieuw het Raayland College, lokatie zuid in Venray (v/h Boschveld College). Goed bereikbaar gelegen aan de Zuidsingel, dus eenvoudig te vin den. Er is volop parkeergelegenheid bij de sporthal en de sportvelden aan de overkant van de school. Het parke ren is gratis, Kijkuren Vanaf zaterdagmiddag vier uur is er gelegenheid om de kavels te bekijken die later op de middag geveild zullen worden. Ook tijdens de veiling is er overigens nog gele genheid om de kavels te bekijken. Ieder kavel heeft een nummer, dus wie belangstelling heeft voor bepaalde kavels, doet er goed aan de nummers op te schrijven. De kavels zullen later in volgorde worden geveild. In het overzicht verderop in deze Veilingkrant is te zien wanneer de verschillende kavels ongeveer aan de beurt zullen komen. Wie van plan is om mee te bieden, kan bij de ingang van het Raayland College gratis een kaart met een kopersnummer krijgen. Trouwens, ook als u niet van plan bent om iets te kopen, doet u er verstandig aan een kopersnummer mee te nemen. Je kunt nooit weten Vakantiereis Er is overigens nog een reden om een kopersnummer te halen. Als u de veiling bezoekt, kunt u namelijk meedoen aan de verloting van een driedaags weekendarrangement voor twee personen naar Parijs, beschikbaar gesteld door Reisbureau Vice Versa uit Venray. Deelname is geheel gratis. Uw kopersnummer is uw lotnummer. Boeken en platen Behalve een groot aantal te veilen artikelen is er ook een aparte hoek waar gebruikte err nieuwe boeken, platen en CD's worden verkocht. Hiervoor bestaat altijd veel belang stelling, dus wie iets bijzonders zoekt, doet er goed aan vroeg te komen. Ook tijdens de kijkuren is de stand van boeken en platen al geopend. De veiling Vanaf 's avonds zes uur begint de veiling. Dit vindt plaats in de grote zaal. waar alle kopers en andere belangstellenden bij elkaar zitten en staan. Achter een tafel zit de veiling meester en één of meer schrijvers. De veilingmeester is de baas tijdens de veiling. De schrijvers zorgen dat precies wordt genoteerd welk kavel wordt verkocht en aan wie. Ook is er een notaris aanwezig die toezicht houdt op het correcte verloop van de veiling. Opb#d De kavels worden bij opbod ver kocht. Dat gaat zo: de veilingmees ter noemt het kavelnummer dat aan de beurt is en om welk artikel het gaat. Ondertussen laten enkele hel pers het artikel zien. De veiling meester noemt vaak een beginbe- drag, bijvoorbeeld 25 of ƒ100 en vraagt wie er meer biedt. Een koper in de zaal die belangstelling heeft, steekt zijn kaart met kopersnummer omhoog. De veilingmeester ziet dat en zegt bijvoorbeeld: "ja, daar is 35 geboden; wie biedt er meer?" Een tweede persoon steekt zijn kaart omhoog: "ik zie daar 45; wie biedt meer?" En zo gaat het bedrag omhoog, iedere keer als een koper zijn kaart omhoog steekt. Totdat niemand meer biedt en de veiling meester met zijn hamer op de tafel slaat en het bekende: "eenmaal, andermaal, verkocht!" laat horen. Eenvoudig systeem Het bij opbod veilen van artikelen is een eenvoudig systeem datje snel doorhebt. Wie voor de eerste maal een veiling meemaakt, doet er ver standig aan eerst eens even aan te kijken hoe het gaat. Het zal echter niet lang duren voor u de gang van zaken doorheeft en mee gaat bieden. Verslaving U zult dan ook merken dat het bijwonen van een veiling gewoon heel leuk is. zelfs al bent u helemaal niet van plan om iets te kopen. De spanning in de zaal. kopers die tegen elkaar opbieden tot er einde lijk één mee stopt. De grapjes van de veilingmeester, de reacties van het publiek. Voor je het weet, doe je mee en voel je de spanning aan den lijve. En de ontspanning natuurlijk als je erin geslaagd bent om de kavel van je keuze te bemachtigen. Een veiling werkt bijna verslavend, dus pas maar op! Eten en drinken Omdat er honderden kavels te vei len zijn, kan de veiling wel zes uur duren: van zes uur 's avonds tot middernacht. En omdat de veiling zo leuk en spannend is, blijven veel mensen lang hangen. Dat is geen probleem. Er is name lijk van alles te eten en te drinken, tegen redelijke prijzen. En er zijn gezellige plekjes, waar je je even met een gJ aasje kunt terugtrekken, terwijl je toch kunt volgen wat er in de veilingzaal gebeurt. Ook in de veilingzaal zelf wordt trouwens geserveerd, zodat niemand wat tekort zal komen. Kinderen welkom Kinderen kunnen gerust meeko men. zowel tijdens de kijkuren als bij de veiling. Ook voor wat oudere kinderen, is het veilen leuk en leer zaam om mee te maken. En voor de wat jongere kinderen, is een aparte kinderhoek gemaakt waar ze zich tot negen uur 's avonds kunnen ver maken met videofilms en diverse activiteiten. En dat alles onder de enthousiaste leiding van een groep jonge mensen van de serviceclub Rotoract. Kunstwerk Dit jaar zal er rond de klok van 21.00 uur een aparte kavel geveild worden. Het gaat hierbij om een kunstwerk, vervaardigd door de leden van de Lions club" Dit schilde rij wordt speciaal geveild omdat de opbrengst hiervan naar een apart doel gaat. Dal doel is de restauratie van de beelden van de Grote Kerk. Motto Het motto van de veiling is niet voor niets: "Je vindt er meer dan je denkt!" En daarbij hebben we het niet alleen over de honderden artike len die worden geveild, maar vooral ook over de sfeer, de gezelligheid, de spanning. Dat vindt u allemaal op de Lions veiling op 22 maart 1997. Dal mag u dus echt niet missen!!! De bezoekers van de veiling kunnen dit jaaropnieuw gratis deelnemen aan een loterij. Iedere bezoeker van de veiling kan bij de ingang een zogenaamd "kopersnummer" krijgen. Dit nummer kan hij of zij gebruiken om mee te bieden in de veilingzaal Tgewoon omhoog steken). Aan het eind van de veiling wordt een winnend kopersnummer getrokken. De prijs is dit jaar een driedaags weekendarrangement naar Parijs! Een speciale reis met de hogesnelheidstrein Thalys. De winnaar van de reis dient wel voor I november van dit jaar de reis te maken. Deze prachtige prijs is wederom beschikbaar gesteld door het "gezelligste reisbureau van Venray": Reisbureau Vice Versa, in samenwerking met de Hotelplan Internationale Reisorganisatie. De voorbereiding van de veiling begint eigenlijk al als de vorige veiling net achter de rug is. Wat ging goed, wat zou veranderd moeten worden? Nieuwe ideeën worden ingebracht en besproken. Dan wordt er een nieuw plan gemaakt. Alle activiteiten worden op de rij gezet. Een tekening wordt gemaakt van het veilinggebouw waarop precies te zien is waar wat moet gebeuren. Taken worden ver deeld. Ieder lid van de Lions Club en de echtgenotes die meewerken krijgen een taak. Iedereen werkt mee. oud en jong, ervaren en onervaren. De één zit in de organisatie, de ander werft adver tenties. dè derde serveert drankjes of smeert broodjes. En dan publiciteit. Want er moe ten kavels worden ingebracht, liefst veel en van een goede kwaliteit. Een paar mensen bezoeken de inbren gers, beoordelen de artikelen en nemen ze mee naar het Lions-maga- zijn. Er worden advertenties geplaatst. Iedere week verschijnt in Peel en Maas de "binnenkomer van de week". Aankondigingsborden worden geplaatst. Alle artikelen worden omschreven en in de catalogus geplaatst. En er moet natuurlijk van ieder artikel Net als andere jaren is er tijdens de kijkuren en de veiling weer een stand ingericht waar boeken, pla ten en CD's gekocht kunnen wor den. Het gaat zowel om nieuwe als om gebruikte exemplaren, veelal afkomstig van particulieren. Juist omdat de boeken en platen afkomstig zijn uit particuliere verzamelingen zitten er vaak bij zondere exemplaren bij. En de prijzen liggen niet hoog. Als u op zoek bent naar iets bij zonders, moet u zeker komen kij ken. Wel is het verstandig om dan niet te laat te komen. Bijzondere boeken en platen zijn vaak snel weg. U kunt op zaterdag 22 maart a.s. al vanaf 16.00 uur terecht in het Raayland College aan de Zuidsingel in Venray. bekend zijn wie het heeft inge bracht. Dan gaat het gebeuren, de veiling dag breekt aan. De leden van de Lions Club zijn vroeg op. soms wat zenuwachtig. Zou hel weer goed gaan, zouden er weer veel mensen komen, zou de verkoop weer goed lopen? Op naar het veilinggebouw. Stoelen en tafels klaar zetten. Kavels ordenen. De administratie gereed maken. Drank en eten aans lepen. De bar installeren, voorraden controleren. Totdat om vier uur de eerste bezoekers binnen komen, de kijkers. Uitleggen hoe het allemaal gaat. Kopersnummers uitgeven. Opletten dat er geen artikelen worden beschadigd of "verdwijnen". De veilingmeester is aangekomen. Hij bekijkt nog eens de opstelling in de zaal, de kavels en spreekt nog even de gang van zaken door. Dan is het zes uur. Iedereen zit op z'n plaats. De veiling begint. Dames en heren, goedenavond, we wilden maar eens beginnen, we beginnen met Kavels worden aan en afgesleept, er wordt geboden, er wordt geschre ven, de gang van zaken nauwlettend in de gaten gehouden. Sommigen het zweet in de handen, anderen op hel voorhoofd. Zes uur later is het voorbij. Zijn alle kavels verkocht? De verkochte kavels worden uitgegeven. Er wordt betaald, spullen worden afgevoerd. Eindelijk rust. De bezoekers zijn weg. De leden van de Lions Club zitten nog even bij elkaar, drinken een laatste glaasje. De balans wordt opgemaakt. Tevreden? In elk geval moe. Morgen zien we verder. De volgende dag. Rommel oprui men, schoonmaken. De laatste kavels worden opgehaald. Napraten natuurlijk. Hoe is het gegaan? Wat ging goed, wat zou veranderd moe ten worden? Nieuwe ideeën worden ingebracht en besproken Op weg naar de volgende veiling. Datum: 22 maart 1997. Plaats: Raayland College (voormalig Boschveld College), Zuidsingel 1, Venray. Kijkuren: vanaf 16.00 uur. Start veiling: 18.00 uur. Einde veiling: 23.30 uur. Volop parkeergelegenheid (tegenover het school gebouw). Tel. veilinglokaal: (0478)551640 Informatie inbreng kavels en algemene informa tie: tel. (0478)551640. Een van de kavels EN MAAS 'fcisburea^

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11