Bekendmakingen gemeente Venray De binnenkomer van de week woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer Bekend making Herinrichtings plan parallelweg Oostsingel Besluit horeca bedrijven milieubeheer Ontheffingen inrijverbod centrum gebied Koopavond op Goede Vrijdag Kennisgeving Groenplan industrie terrein Smakterheide TAXATIES I fakrtDiiA rtAnsf Tropical Party in De Volle Maan Omroep Venray programma- info Vergeet uw pensioen niet! Praktische Thuishulp zoekt vrijwilligers 'Comedia' staat weer op de planken Herrie in OJC Watjang!?! PEEL en maas Donderdag 6 maart 1997 - Pagina 9 Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het bouwen van een carport aan De Vlies 19 te Veulen tnv L.H.J. Reintjes, De Vlies 19; het bouwen van een varkensstal aan de Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn tnv H.A. Peeters, Heidse Peelweg 47; het bouwen van een loods aan de Stationsweg 82 te Oostrum tnv Mts. Jeuken - De Swart, Stationsweg 82; het bouwen van 13 vrije sector woningen aan de Clara Wichmannstraat te Venray tnv Janssen en de Jong Plancoördinatie, Postbus 131 te Son en Breugel; het bouwen van een carport aan de Marjolein 45 te Venray tnv W.P.M. Mommen, Marjolein 45; het bouwen van een tochtportaal en berging aan de Zandakker 18 te Venray tnv E.A.B. Janssen, Zandakker 18; het bouwen van een carport aan de Kattestaart 20 te Venray tnv PJ.M.Jakobs, Kattestaart 20; het bouwen van een bedrijfsruim te aan het Keizersveld 61 te Venray tnvVerhaeg Ijzerhandel BV, Kerkstraat 10 te Horst; het plaatsen van een tuinhuis aan de Ridderspoor 2 te Venray tnv M.W.H.M. Rutten, Ridderspoor 2; het vergroten van een woning aan de Buitenhof 32 te Oostrum tnv J.A.M. van de Sluis, Buitenhof 32; het bouwen van een woning aan de Twistweg te Vredepeel tnv L.P.H.J. van Vegchel, Johan van Wyttenhorstweg 2 te Vredepeel; het bouwen van een carport aan de Pinksterbloem 9 te Venray tnv T.J.W.J. van Ooi, Pinksterbloem 9; het bouwen van een carport aan de Pinksterbloem 11 te Venray tnv G. Hendriks, Pinksterbloem 11 Bouwvergunning verleend J Burgemeester en wethouders heb- Ihen in de afgelopen week voor ■nderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het bouwen van een serre/tocht- portaal aan de Helmkruid 10 te Venray tnv P.J.G. van Meijel, Helmkruid 10; het bouwen van hal R 6 aan de Keizersveld 24 te Venray tnv Tegelzettersbedrijf Rongen, Andeslaan 19 te Venray; het herbouwen van de arbeidsthe- rapie aan de Stationsweg 46 te Venray tnv Vincent van Gogh Instituut, Postbus 5 te Venray; het bouwen van een kalkoenenstal aan de Paardekopweg I la te Ysselsteyn tnv G. Arts, Paardekopweg I la. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. het bouwen van een berging aan de Kruidenlaan 2I9 te Venray tnv J.W.P.H. Brueren, Kruidenlaan 2I9. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en irichtingen is verplicht om krachtens je Wet milieubeheer een milieuver- unning aan te vragen. In de milieuver- jinning worden milieuvoorschriften ipgenomen in het belang van de lescherming van het milieu. )e procedure kent 2 fasen: de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; l de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op ien aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet lestuursrecht bekendgemaakt hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet Nlieubeheer hebben verleend aan; J.G.M. Classens, Moostdijk 4, 5813 AV te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkens- en melkrund- veehouderij annex akkerbouwbe drijf, gelegen aan de Moostdijk 4 te Ysselsteyn; P. Geerets, Lollebeekweg 36, 581 I AL te Casten ray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melkveehouderij, gelegen aan de Lollebeekweg 36 te Castenray; lurgemeester en wethouders van de [emeente Venray maken bekend dat ij in afwijking van de ontwerp- 'eschikking een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend J. Poels, Meerselsepeel 5-A, 5813 AG te Ysselsteyn voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning op grond van arti kel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een fokzeugen- en vleesvar kenshouderij, gelegen aan de Meerselsepeel 5-A te Ysselsteyn. vergunningen worden onder 'plegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de 'escherming van het milieu verleend, let besluit en alle overige op de aan- raag betrekking hebbende stukken ggen ter inzage van 6 maart tot 17 Pnl I997 in het gemeentehuis, badhuisstraat I te Venray, op maan- lagvan 09.00 uur tot 17.30 uur en op Ie overige werkdagen van 09.00 uur 't 13.00 uur (publieksdiensten). De ukken kunnen ook, na telefonische ipraak (0478-523630), op elke don- |fdag van 16.30 uur tot 19.30 uur jorden ingezien. 'edurende een periode van zes "eken met ingang van de dag na de van de terinzagelegging eroepstermijn) kan bij de afdeling 'estuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door; a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen van: ITh. Jacobs, Lollebeekweg I 1581 I AJ te Castenray voor het oprich ten van een propaantank aan de Lollebeekweg I I te Castenray. De melding kan worden ingezien van 6 maart tot 20 maart I997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 6 maart 1997 Burgemeester en wethouders vpor- noemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel dingen. het bouwen van tuinhuisje aan de Kruisstraat 7A te Venray tnv R.J.T.J. Geurts, Kruisstraat 7A. De op de bouwmeldingen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 7 maart I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afde- ling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het bouwen van een carport aan De Vlies 19 te Veulen tnv L.H.J. Reintjes, De Vlies 19; het bouwen van een serre aan de Julianasingel 35 te Venray tnv H.F.A. Schaeffers, Julianasingel 35; het bouwen van een berging en garage aan de Mackenhof I te Venray tnv G.M. Penders, Mackenhof I; het bouwen van een carport aan de Marjolein 45 te Venray tnv W.P.M. Mommen, Marjolein 45; het aanbouwen van een hobby ruimte aan de Laurahof 7 te Venray tnv P.J. den Hoedt, Laurahof 7. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 7 maart I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afde ling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 6 maart I997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de weg Valkenberg nabij De Diepeling in Castenray Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis dat de gemeenteraad van Venray bij besluit van 28 januari I997 nr. R 7I5 heeft besloten tot onttrekking aan het openbare verkeer van: een gedeelte van de weg Valkenberg met een lengte van 450 meter, gelegen nabij de ont gronding De Diepeling in Castenray. Het besluit ligt vanaf heden geduren de zes weken ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis van Venray. Ingevolge de bepalingen van de Algemene Wet Bestuursrecht bestaat voor belanghebbenden gedurende zes weken vanaf datum van bekendmaking gelegenheid om bezwaar in te dienen. Het bezwaar kan worden ingediend bij de gemeenteraad van Venray. Voor informatie omtrent het besluit kan men zich wenden tot de publieks balie van maandag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Venray, 6 maart I997 Burgemeester en wethouders van Venray, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Op dinsdag 25 februari I997 zijn burgemeester en wethouders van Venray akkoord gegaan met het herin richtingsplan van de parallelweg Oostsingel. Dit plan behelst o.a. de velling van 47 lindebomen aan de westzijde van de parallelweg. Hiervoor zijn diverse redenen aan te geven, te weten: onvoldoende ruimte om zowel de bomen aan de oost- als aan de westzijde van de parallelweg te kunnen handhaven. De bomen aan de oostzijde maken, als beplanting van de hoofdrijbaan, deel uit van de hoofdgroenstructuur van Venray en hebben dus de voor keur boven die aan de westzijde. Velling op een later tijdstip bete kent dat de dan te handhaven bomen door de onderlinge con currentie op de raakvlakken kaal zijn. Dit heeft gevolgen voor de habitus en wellicht de verkeersvei ligheid; overlast door luizenafscheiding; de boomwortels brengen schade toe aan het trottoir, het asfalt en de riolering. Tegen dit besluit kan door belangheb benden gedurende een periode van zes weken bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 500, 5800 AM Venray. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, gelet op para graaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht, maken bekend dat zij ambtshalve ten behoeve van de hore- ca-inrichting, bekend onder de naam Picardie, gelegen aan de Henseniusstraat I I te Venray, een ontwerp-besluit tot het stellen van een nadere eis, zoals bedoeld in voor schrift 2.13 van het Hoofdstuk Geluid- en Trillinghinder behorende bij het Besluit Horecabedrijven Milieubeheer, hebben genomen. Deze nadere eis is genomen ter voorkoming van iedere vorm van geluidsoverlast en houdt voor de exploitant van de onderhavige inrich ting de verplichting in een geluidbe grenzer, afgesteld op 82 dB(A) op alle binnen de inrichting aanwezige muzie- kapparatuur, te plaatsen onder de daarbij gestelde voorwaarden. Dit ontwerp-besluit plus de daarbij behorende stukken liggen vanaf don derdag 6 maart I997 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. De stukken kunnen ook na telefonische afspraak (0478- 523536) op de donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien bij de publieksbalie Gemeentewerken. Gedurende een periode van twee weken met ingang van de dag na de bekendmaking, kan een ieder schrifte lijke en gemotiveerde bedenkingen tegen dit ontwerp-besluit indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray. Postbus 500, 5800 AM VENRAY. Er bestaat geen mogelijkheid tot het indienen van mondelinge bedenkin gen. Degene die schriftelijke beden kingen inbrengt, kan het bevoegd gezag verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Venray, 6 maart I997 Burgemeester en Wethouders Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, Voor hetxentrumgebied van Venray geldt een inrijverbod. Het is mogelijk om van dit inrijverbod ontheffing te krijgen indien wordt voldaan aan bepaalde criteria. Hierna worden in het kort de mogelijkheden van ont heffing toegelicht. Wie komt in aanmerking voor een ontheffing? 1. Houders van een landelijke of plaatselijke invaliden-parkeerkaart hebben op basis van deze kaart ontheffing, de kaart geldt als bewijs van ontheffing. 2. Zij die binnen het autoluw gebied beschikken over parkeergelegen heid op eigen terrein kunnen in aanmerking komen voor een ont heffing om deze parkeergelegen heid te bereiken. 3. Zij die gerechtigd zijn om binnen het autoluw gebied te parkeren op particulier (niet-openbaar) terrein kunnen in aanmerking komen voor ontheffing, toestemming van de eigenaar van een dergelijke parkeergelegenheid dient schrifte lijk te worden overlegd. 4. Bewoners van het centrumgebied die een parkeervergunning heb ben voor De Omloop/Mgr. Goumansplein kunnen op basis van deze parkeervergunning in aanmerking komen voor een ont heffing. 5. Tenslotte kan in bepaalde gevallen ontheffing verleend worden van wege andere bijzondere en dwin gende redenen. De ontheffing wordt verleend voor het inrijden van het autoluw gebied zoals dat in het besluit wordt omschreven, parkeren is uitsluitend toegestaan op eigen terrein of op daartoe aangewezen plaatsen. Aanvraag/verlenging van ont heffingen Aanvragen om ontheffing of verlen ging kunnen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders. Aanvraagformulieren zijn desge wenst verkrijgbaar bij de publieksbalie in de hal van het gemeentehuis. Indien wordt voldaan aan de criteria kan ontheffing verleend worden. De leges- kosten bedragen ƒ3 I.-. Voor meer informatie kan telefonisch contact worden opgenomen met de publieks balie via doorkiesnummer 0478- 523536. De bevoorradingsregeling Ten behoeve van de bevoorrading van winkels en bedrijven in het cen trum geldt een bevoorradingsregeling. In beginsel is geen ontheffing mogelijk. Op basis van de bevoorradingsrege ling is inrijden voor bevoorradend verkeer tot maximaal 10 meter lengte (met voor Grotestraat en Passage een gewichtsbeperking tot maximaal 8 ton) toegestaan binnen bepaalde tij den. De regeling geldt van maandag t/m vrijdag van 06.00 tot 12.00 uur, op zaterdag van 06.00 tot 09.00 uur en verder op alle dagen, behalve zon- en feestdagen, gedurende twee uren aan sluitend aan de algemeen geldende winkelsluitingstijd. Burgemeester en wethouders heb ben ontheffing verleend om op Goede Vrijdag, 28 maart a.s. koop avond te houden (tot 21.00 uur). (Voorbereidings- besluiten) Burgemeester en wethouders van Venray, maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 25 februari I997 in voorbereiding heeft verklaard een (herziening van het) bestemmings plan: 1. 'Buitengebied', voor een terrein/perceel gelegen aan de Spurkt te Venray, i.v.m. verplaatsing van een melkrundveebedrijf; 2. 'Buitengebied', voor een terrein/perceel gelegen aan de Roffert te Castenray, i.v.m. uitbrei ding van een glastuinbouwbedrijf. Deze voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 7 maart I997 en liggen voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray. Venray, 6 maart I997 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M. de Bever, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray hebben op 18 februari jl. een positief besluit genomen t.a.v. het groenplan voor industrieterrein Smakterheide. Alle belanghebbende bedrijven zijn inmiddels uitgenodigd voor een voorlichtingsavond op maandag 10 maart a.s. Het plan ligt vanaf 3-maart bij de publieksbalie van het gemeentehuis ter inzage. Een gedeelte van de werkzaamheden kan nog dit plantseizoen worden uitge voerd. Daarmee zal worden gestart op de Nationale Boomfeestdag d.d. 19 maart I997. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING I* DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Zaterdag 8 maart is er weer een Tropical Dance Party in cal'c De Volle Maan in Venray. Deze party's zijn uniek in Venray en omgeving doordat er veel aandacht wordt gegeven aan Afrikaanse en Caraïbische muziek. Veel Afrikanen en immigranten uit het Caraïbische gebied zijn vaste bezoe kers geworden van dit feest dat elke maand wordt gehouden. Tot grote vol doening van de organisatie vinden ook vele Nederlanders de weg naar het feest dat zich kenmerkt door de relax te sfeer waarin erg veel gedanst wordt. De muziekkeuze is apart doordat veel nadruk wordt gelegd op moderne Afrikaanse en Caraïbische muziek, die in Nederland minder bekend is. 'n Wandeling dur 't Rooise land Donderdag gaan we in het Freulckeshuus kijken naar de vond sten uit de Romeinse en Merpvingische tijd. Sef Verlinden ver telt over de ligging van de Burggraaf rónd Venray en u hoort wat er alle maal gevonden is op de plek waar het klooster Bethlehem in Oostrum Stond. Tenslotte bekijken we de mun tenverzameling van het Venrayse museum. Nieuw is het onderwerp voor de wandeling door de natuur. Midden in Venray ligt een prachtig afwisselend park, het St. Annaterrein. Nu vormt het nog een onderdeel van het Vincent van Gogh Instituut. Samen met Mart Philipsen. teamleider groenvoorzie ning en Frits Gielissen, boomtech- nisch adviseur, lopen we door dit gebied en vertellen u over de bijzon derheden die het park zo interessant maken: honderd jaar oude bomen, stuifduinen, het miljoenenlaantjc van Venray, de prachtige kastanjebomen en niet te vergeten een van de mooiste treurbeuken van Nederland. (Donderdag om 19.00 uur: herhaling maandag om 18.00 uur.) Troubadours Ger van den Heuvel uit Heeswijk- Dinther komt donderdagavond op bezoek in Oscar Hovens' programma 'Waar zijn de troubadours gebleven?' Ger is presentatrice van een dialect programma bij de lokale omroep in Heeswijk-Dinther. Bij Omroep Venray gaat ze live zingen! Op 13 maart zullen de leden van 'Die Lustige Freunde' uit Beringe te gast zijn, o.a. naar aanleiding van hun vorig jaar verschenen cd. U kunt tij dens het programma reageren op tele foonnummer 512362. (Donderdag om 21.00 uur.) Minderheden Iedere eerste vrijdag van de maand om 18.00 uur worden twee program ma's gemaakt door leden van de Griekse werkgroep Apollo uit Venray en de Surinaamse gemeenschap uit Venray. Het eerste half uur is voor Apollo met informatie en muziek uit, de Griekse wereld. De Surinamers zijn daarna aan de beurt met een hele boel informatie en natuurlijk muziek. Programmering Wanneer wordt Net even anders, Ger gedaon. Lokaal Centraal of 't Venrods Ketierke nou precies uitge zonden? Veel luisteraars vragen regel matig naar de programmering van Omroep Venray. De week een over zicht van de programma's op maan dag, dinsdag en woensdag. Maandag: 09.00u Muziekprogramma l O.OOu Houen zo 11,00u De beste tijd I2.00u Omroep Limburg I4.00u Na tweeën 15.0ÖU Muziek met Dennis ló.OOu Primetime I7.()()u Lokaal Centraal I8.00u Wandeling dur 't Rooise Land (hh) 19.00u Venrodse hutspot 20.00u Peelgrass. Dinsdag: Zie maandag vanaf I4.00u. I8.00u Special of nonstopmuziek I9.00u Hitjungle. Woensdag: Zie maandag vanaf I4.00u. I8.00u Net even anders (2-wekelijks) I9.00u Verzoekplaten met o.a. Venrods Ketierke. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. De studio van Omroep Venray is gevestigd aan de St. Antoniusstraat la te Venray, tel. 0478-512362, fax 513656. Milieucontrole Donderdag werden in het gebied van de basiseenheid Venray van het district Venray, met ondersteuning van een politiehelikopter milieucon troles uitgevoerd. Een landbouwer in Smakt kreeg proces-verbaal wegens het uitrijden van mest die niet werd onderge werkt of in het land werd geïnjec teerd. Een inwoner van Castenray kreeg proces-verbaal wegens het zonder vergunning kappen van bomen op zijn bedrijf. Op de parkeerplaats bij de grens Ysselsteyn-Deurne werden illegaal gestorte autobanden en auto-onder- delen aangetroffen. Een nader onderzoek door des kundigen zal worden verricht op een bedrijf in Castenray om te kijken of de mest deugdelijk is opgeslagen. Ook zal er een onderzoek worden ingesteld naar het illegaal storten van bouwafval langs het talud van de Loobeek in Spurkt. Voor de Lionsveiling van zaterdag 22 maart a.s. bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag binnen. Ter ondersteuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het telefoonnummer 551640 worden ingebracht. Indien ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt verkopen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een schitterende icoon. Nederlandse Oorsprong naar Russisch origineel en vervaardigd met de originele Russische tecluiieken. Een kost baar bezit. U kunt in het bezit komen van deze prachtige icoon of van andere mooie, kostbare en minder kostbare zaken tijdens de Lionsveiling op zaterdag 22 maart vanaf 18.00 uur. Kijken vanaf 16.00 uur. waarvan de opbrengst is Bij scheiding voor 27 november 1991 moet aan de volgende vier voor waarden zijn voldaan om voor pen sioenverevening in aanmerking te komen: 1. het huwelijk moet tenminste 18 jaar hebben geduurd, en 2. er moet tijdens het huwelijk ten minste één minderjarig kind zijn geweest, en 3. er mag indertijd geen rekening mee zijn gehouden dat één van de ex-echtgenoten op het moment van de scheiding geen ofte weinig pensioenrechten heeft opge bouwd. en 4. u moet vóór I mei 1997 het for mulier mededeling van scheiding en aanspraak op verdeling van ouderdomspensioen sturen naar de pensioenuitvoerder. Voldoet u aan de voorwaarden of kent u iemand die volgens u recht heeft op pensioenverevening, neemt u dan con tact op met het Buro voor Rechtshulp te Roermond, gelegen aan de St. Cornelisstraal 2. U kunt een informa tiemap aanvragen, telefoonnummer 0475-316911. Vraagt u naar Esther van Trier of Nicole Reefs. Praktische Thuishulp ondersteunt de verzorgers van hulpbehoevende ouderen, gehandicapten en chronisch zieken. Een vaste vrijwilliger neemt een paar uurtjes de zorg over. Hij/zij komt oppassen of gezelschap bieden, soms met wat activiteiten er omheen. Zo krijgt de verzorger even lijd voor zichzelf. Wegens de toegenomen vraag is de Praktische Thuishulp op zoek naar vrijwilligers. Heeft u een paar uurtjes in de week over en denkt u dit vind ik leuk en dit zou ik goed kunnen? Meldt u zich dan als vrijwilliger bij Marja Meijs, tel. 515417. Indien u een beroep wilt doen op een vrijwilliger van de Praktische Thuishulp kunt u ook Marja Meijs bellen. Op zaterdag 8 en zondag 9 maart zal toneelvereniging Comedia een blijspel, in drie bedrijven, voor u opvoeren in gemeenschapshuis de Brink te Leunen, aanvang 20.00 uur. Het blijspel 'Wie niet sterk is...' is geschreven door Hans van Wijngaarden. De regie is in handen van Jac Haegens. Het speelt zich af in het huis van Tiny Derksen. een gescheiden vrouw met een drukke baan. die niet toekomt aan de opvoeding van haar dochter Marian. Noodgedwongen plaatst Tiny een advertentie in de krant: Gevraagd hulp in de huishouding. Hierop komt één reactie! Deze persoon zorgt niet alleen voor de huishouding, maar ook voor méér onverwachte zaken dan Tiny zich had kunnen bedenken. Samen met de moeder van Tiny wordt een plannetje gesmeed. Of Tiny hier voor zal bezwijken? Het leidt in ieder geval tot komische situaties, ook de nieuwsgierige buren en het onver wachte bezoek van een tante en oom dragen hier een steentje aan bij. Kortom een blijspel dat blijft boeien. U komt toch ook kijken? Tot 8 of 9 maart in de Brink in Leunen. Ook bij ons in OJC Watjang te Oirlo is er een presentatie van de legendari sche cd Hollandse Herrie I van Windmill records, opgericht door o.a. Marco Roelofs. En wel op 8 maart. Er zullen dan vier bands de zaal proberen plat te spelen. En dat zijn de volgende bands. Dear Mammon. Zij maken een soort Pearl Jam-achtige muziek. Dan volgt de Horster punkband De Scummieberen. Zij zijn vast en zeker wel bekend bij mensen uit de regio, maar ook andere mensen zullen deze Berenbotjc-punk-songs leuk vinden. Daarna wil de band ColE zich er aan wagen. Deze mix van strakke hardco re/crossover herrie zal vast en zeker bij de mensen het zweet doen losbre ken. Als klapper van de avond hebben we tot slot de hardcore band Demon Joker Juniore. die, bij de al door de vorige bands afgebeulde mensenmas sa. het laatste beetje energie er zeker uit zal spelen. Dus een echte aanrader. De zaal zal om 20.00 uur open gaan en de eerste band start al om 20.15 uur. De entree zaf het geringe bedrag zijn van ƒ7.50. Wij raden de mensen aan om zeker op tijd te komen want vol—vol. Inbraak in woning Terwijl de bewoonster van een woning aan de Bosweg in het zie kenhuis verbleef kreeg zij onge wenst bezoek in het woning. Dit werd door een van de kinderen ont dekt. Alle laden en kasten waren doorzocht maar voor zover kon worden nagegaan werd er niets ont vreemd.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9