Nieuwe of bestaande wegen? Voorbereidingen Powerman weer in volle gang De werking van drugs Comité 'Nul Is Genoeg' start acties tegen huurverhogingen '97 Nu ook in Venray Wildbeheereenheid Venray aan de grote schoonmaak Wachtlijst voor verpleeghuiszorg in thuissituatie Nieuwe winkelentree van New Look in de Grotestraat nodigt uit tot een bezoek Wereldwinkel Venray PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 1997 - Pagina 7 Op zondag 13 april is het weer zover en wordt de Powerman Holland in Venray. Honderden topatleten komen aan de start voor het open Nederlands kam pioenschap Duathlon en voor een goede klassering voor het Powerman circuit. Behalve topatleten komen ook veel recreanten aan de start. 's Morgens starten recreanten voor een korte duathlon. Dal houdt in 5 km rennen. 20 km fietsen, 2,5 km lopen. Voor de jeugd van 12 tot 18 jaar is er een sprint duathlon (2,5 km lopen, 20 km fietsen en 1,5 km lopen). Voor scholen en bedrijfen is er de trio-estafette over dezelfde afstand als bij de sprint duathlon. Een trio-ploeg bestaat uit drie per sonen. De eerste rent 2,5 km, de tweede fietst 20 km en de derde loopt 1,5 km. Daarbij wordt steeds het "estafettebandje" doorgegeven. De trio-estafette is speciaal bedoeld voor bedrijven, verenigingen, vrien den, families, scholen of andere groepen mensen die samen aan een leuk sportevenement willen deelne men. Voor de scholieren is bij de trio- estafette een onderscheid gemaakt in diverse leeftijdsgroepen. POWERK1DS Voor het eerst is er ook een wed strijd voor leerlingen van de basis scholen. In september vorig jaar werd al een flitsmarathon gehouden, welke formule als basis dienst voor de Powerkids. De afstand die afge legd moet worden is 450 meter ren nen, 3,6 km fietsen en 250 meter rennen door het centrum van Venray. ORGANISATIE De organisatie heeft ook dit jaar weer gezorgd voor een verkeersvrij parcours van 20 km. Centrale punt is natuurlijk weer het schouwburg plein waar ook de finish is. Recreanten die willen meedoen kunnen inschrijfformulieren krijgen bij het VVV kantoor in Venray of bij de organisatie, Stichting Powerman Holland, Postbus 317, 5800 AH Venray, tel. 571766 Joint It Je kunt drugs op verschillende manieren indelen. Door de manier van inname bijvoorbeeld slikken, drinken, snuiven of spuiten. Of de mate waarin drugs geaccepteerd zijn in de samenleving. Naast legale middelen (alcohol en pijnstillers) heb je voorgeschreven middelen (valium, librium) maar ook gedoog de middelen zoals softdrugs (hasj en wiet) en tot slot illegale middelen (xtc, speed, heroïne, cocaïne). Wij kiezen er echter voor om de middelen in te delen naar de reden van mensen om te kiezen voor een bepaald middel. Die keuze hangt samen met de werking van de drug. Als we kijken naar wat drugs doen dan hebben alle drugs gemeen schappelijk dat het stoffen zijn die de hersenen prikkelen. Die hersen- prikkels veroorzaken op hun beurt allerlei geestelijke en lichamelijke effecten. Deze effecten kunnen sti mulerend. kalmerend (verdovend) of bewustzijnsveranderend zijn. Stimuleren Bij gebruik van deze middelen krijgt de gebruiker het gevoel meer energie te hebben en alerter te zijn. Het is ook zo dat de gebruiker zich energieker gedraagt, men voelt zich erg zelfverzekerd en heeft vaak het idee dat men de hele wereld aan kan, maar het put wel de reserves uit. De risico's zitten dan ook in het overschatten van situaties en het uit putten van de reserves. Middelen met een stimulerende werking zijn cocaïne, amfetamine (speed), maar ook tabak en koffie. Kalmerend Hierbij krijgt de gebruiker het effect van een roes. Door de kalme rende en ontspannende werking worden de scherpe kantjes van het leven wat minder scherp of volledig weggedrukt. De gebruiker voelt zich rustiger en maakt zich minder druk om zaken. Voorbeelden van midde len met een kalmerende werking zijn heroïne, tranquillizers, zoals valium en ook alcohol. Alcohol heeft in eerste instantie een stimule rende werking, maar die is meestal van korte duur om daarna over te gaan in een verdovende werking. En verder hebben een kalmerende wer king opiaten, morfine en snuifmid- delen (viltstiften en lijm die de stof tri bevatten). Ook hasj en wiet heb ben een kalmerende werking, vaak een combinatie met een bewust zijnsveranderende werking. Bewustzijnsveranderend Bij het gebruik van deze middelen veranderen de stemming en waarne ming. Dit kan variëren van het anders ervaren van kleuren, muziek en relaties tot het ervaren van een compleet andere wereld. Voorbeelden van middelen met een bewustzijnsveranderende werking zijn hasj en wiet, maar zeker ook LSD en andere tripmiddelen. Bewustzijnsveranderende midde len hebben nog meer dan de andere drugs de neiging om de stemming waar iemand in verkeert te verster ken. Als iemand zich slecht voelt dan is de kans dat hij na gebruik zich nog slechter en depressiever voelt. Paddo's (paddestoelen) en peyotie (cactussen) hebben ook een halluci nogeen effect en zijn over het alge meen sterker dan hasj of wiet. Daarnaast kan het effect ook anders zijn. omdat ze meestal worden gege ten. Ook xtc heeft een bewustzijnsver anderende werking. Met de allernieuwste voorjaars- en zomermode voor dames en heren laten Natasja Nooyen en Marlijn van den Boom u kennismaken met hun modezaak. Vanaf 1988 dreef Natasja Nooyen met succes een damesmodezaak in De Bleek in Venray. Toen zich in 1996 de mogelijk heid voordeed om zich in de Groteslraat te vestigen greep Natasja deze mogelijkheid aan om nu samen met haar vriend Marlijn zich hier te vestigen. Niet alleen de betere ligging maar ook de grotere verkoopvloeropper vlakte gaf hen de mogelijkheid naast de damesafdeling nu ook een herenmode-afdeling te creëren. Met de bekende merken Jackpot, Oilily, Mare O-Polo- Tendergrass, Josephine Co, Dutch. Elitair, Forest Fields voor dames biedt New Look nu ook voor de heren een met zorg samengesteld assortiment vrijetijdskleding met de merken Cottonfield en Mare O'Polo aan. Klantvriendelijkheid en goede service staan bij New Look voorop. De klant zal zich in deze zaak thuis voelen, een gratis kopje koffie staat voor iedereen klaar en Natasja en Martijn zijn daarbij de gastheer en gastvrouw die iedereen een bezoek in hun zaak tot een prettig verblijf maken. Met deze nieuwe entree met een geheel eigen gezicht nodigen Natasja en Martijn u uit tot een bezoek aan New Look, Grotestraat 72 te Venray. Poging tot inbraak in school Een inbraak in de basisschool aan de Boterbloem ging mogelijk, door de dikte van het glas, niet door. De ruit zal moeten worden vervangen. De schade bedraagt 500,-. Vernielingen Een 65-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Hondsdraf geparkeerde per sonenauto. In de nacht van zaterdag op zon dag werd de personenauto van een 35-jarige Venraynaar bekrast. De auto stond aan 't Look geparkeerd. Diezelfde nacht werd de auto van een 55-jarige Venraynaar, die gepar keerd stond aan de Weg in de Berg, over de gehele rechterzijde met een voorwerp bekrast. Rabo-symposium over modern agrarisch ondernemen Agrarische ondernemers in de regio twijfelen niet aan de nood zaak van vernieuwing, maar ver schillen van mening over de wijze waarop die gestalte moet krijgen. Ze zijn overigens in goed gezel schap: het deskundig forum kwam er evenmin uit. (door Bert Albers) Dat was de algemene conclusie na drieëneenhalf uur bakkeleien over milieu, markt en innovatie in hel kader van 'modern agrarisch onder nemen in de toekomst'. De Rabobanken Meerlo-Wanssum, Zevenrode en Venray-Oostrum had den donderdag 27 februari een sym posium rond het thema georgani seerd. Over de strenge mestnormen van de overheid, de invloed van consument en grootwinkelbedrijf op de markt van agrarische producten en over de noodzaak voor boeren en tuinders om te komen met nieuwe producten en marketingtechnieken. Uiteraard kwamen de 500 aanwezi gen er niet uit, maar het signaal voor de organiserende banken zal duide lijk zijn: lang niet iedere boer ziet heil in alternatieven. Van welke kant ze ook worden aangeboden. STELLINGEN Die aanbieders van de alternatie ven zaten voornamelijk op het toneel van de tot de laatste stoel gevulde Beejekurf. En niet de eer sten de besten: Gert van Dijck, hoogleraar in Wageningen en ken ner van coöperaties; Jan Douwe van der Ploeg, socioloog en econoom en hoogleraar aan dezelfde universiteit; David Luteijn, lid van de Eerste Kamer en voorzitter van de Cebeco- Handelsraad. En Ria Beckers, oud politica en thans voorzitter van onder meer de Stichting Natuur en Milieu. Vanuit hun visie en overtui ging benaderden zij de drie door de organisatie geventileerde stellingen. 'Agrarische ondernemers die niet aan de milieuregels van de overheid kunnen voldoen moeten stoppen', zo luidde de eerste. Een klassieke bin nenkomer, waarbij de controverse tussen de theorie en de praktijk weer eens duidelijk zichtbaar werd. 'Ambtenaren maken regels vanach ter hun desk en houden te weinig rekening met de praktijk. Wij als boeren willen best, maar geef ons de tijd en de gelegenheid om het op onze manier te doen', luidde samen gevat het inmiddels bekende stand punt van de overgrote meerderheid. Ongeveer 80% van de aanwezigen vindt niet voldoen aan de door de overheid gestelde regels dan ook geen reden tot stoppen. CO-MAKERSHIP Praten over 'de markt' en de daar bij behorende stelling levert minder eensgezindheid op. Van de deelne mers vindt iets meer dan de helft dat het grootwinkelbedrijf per saldo uit maakt wat de boeren moeten produ ceren. Albert Heijn is blijkbaar de grote boosdoener. De producent moet een sterkere positie op de markt krijgen. Dat kan door zelf een stuk productontwikkeling en marke ting ter hand te nemen en vooral door communicatie richting consu ment en grootwinkelbedrijf. Albert Heijn moet over een aantal jaren blij zijn dat in z'n winkels een creatie gemaakt van varkens- of kippen vlees uit De Peel mag liggen. Ontwikkelen van nieuwe produc ten kost veel geld. Prof. Van Dijck ziet mogelijkheden voor de boeren door samen te werken met grote afnemers aan de ontwikkeling van nieuwe producten. Co-makership heet dat in de industrie. Dat biedt meerwaarde voor beide partijen. Collega Van der Ploeg ziet meer in de ondersteuning door de grote coö peraties van nieuwe initiatieven en producten. Tot nu toe gebeurt dat veel te weinig, meent Van der Ploeg. PEELHAM Opvallend is dat vernieuwing vaak geassociëerd wordt met het regionale product: de bekende Peelham van burgemeester Jos Waals. 'Het regionale product heeft de toekomst' luidde de derde stelling van de avond. In het verenigd Europa lijken de streekproducten in opkomst, deels als uiting van de regionale identiteit. Het past ook in het patroon van de consument die op zoek is naar herkenbare produc ten. Peelham komt ergens vandaan, het is geen naamloos product. Dat geeft een veilig gevoel, daar is niet mee geknoeid. Maar ook over deze stelling bestond geen eensgezindheid. Een deel van de Noord-Limburgse boe ren in de zaal en ook een deel van het forum vindt het allemaal wel leuk en aardig met die streekproduc ten, maar het kan hooguit een deel van de problemen in de sector oplossen. De concentratie van bedrijven in de regio is te groot en de productiewijze te zeer gericht op grootschaligheid. De meeste boeren zullen het toch moeten blijven zoe ken in zo efficiënt en goedkoop mogelijk produceren. VIDEO De Rabobanken toonden met de organisatie van het symposium aan wel te voelen voor vernieuwing. Niet alleen door de samenstelling van het forum, waarin vreemde eend Beckers zorgde voor de nodige levendige discussie, maar ook door de vormgeving. Een professioneel gemaakte video met opnamen van betrokkenen uit de regio leidde de discussie in en zorgde voor een vlot intermezzo. Het electronische stern- kastje, nieuw voor Venray en omge ving, zorgde eveneens voor afwisse ling en maakte er een interactieve bijeenkomst van. Het forum op het toneel: v.l.n.r. Van Dijck, Van der Ploeg, Beckers en Luteijn. Dit is een foto van showdansgroep Youneek. Tijdens Circus Mök '97 dansten zij een Zigeunerdans op de muziek Volare van de Gipsy Kings. De showdansgroep kan nog nieuwe leden gebruiken. Aanmelden bij Ellen, tel. 514740, na 15.00 uur. Foto: Hoedemaekers Comité 'Nul Is Genoeg' gaat deze week zo'n 4500 kranten ver spreiden onder de huurders in Venray. Al eerder zijn in Horst en Sevenum kranten verspreid. Met de verspreiding van de huurkran- ten start het comité haar acties tegen de huurverhogingen die per 1 juli 1997 zullen worden doorge voerd. Het comité heeft voor dit jaar een actieplan opgesteld. Dat actieplan is vooral gericht op het informeren en vervolgens mobili seren van de huurders. Voor dit jaar streeft het comité naar een verdubbeling van het aantal deel nemers aan de acties tegen de huurverhoging vergeleken met vorig jaar. Toen namen in de gemeente Horst ruim 560 huur ders deel aan door het comité Nul Is Genoeg georganiseerde huurs- taking. ACTIEPLAN Het comité "Nul Is Genoeg' heeft in het actieplan de volgende zaken opgenomen: het verspreiden van een Nationale Huurkrant onder alle huurders van Woningstichting Noord-Limburg in Venray en Horst en Woningbeheer Limburg in Sevenum. Daarnaast wordt in het actieplan er van uit gegaan dal bin nenkort overleg plaats vindt met onder andere Woningstichting Noord-Limburg. In mei wordt een forumavond georganiseerd door het comité. De acties die vervolgens gevoerd gaan worden, zijn sterk afhankelijk van de opstelling van de verhuurders en dan vooral de mate waarin de huur dit jaar verhoogd wordt. In ieder geval zullen de acties zich niet alleen richten op de verhuurders, maar ook op politiek 'Den Haag'. NATIONALE HUURKRANT In Venray, Sevenum en Horst worden in totaal ruim 7.500 Huurkranten verspreid. In die krant worden de huurders geïnformeerd over de acties zoals die de afgelopen vier jaar hebben plaats gevonden en de resultaten daarvan. Verder wordt uitgelegd wat er dit jaar op het pro gramma staat en worden huurders opgeroepen zich als actief mede werker van het comité op te geven. FORUMAVOND Maandag 26 mei a.s. organiseert het comité in 't Gasthoês in Horst een forumavond voor alle huurders in de genoemde plaatsen. SP- Tweede Kamerlid Poppe, de direc teur van Woningstichting Noord- Limburg, De Jong en de Horster wethouder voor Volkshuisvesting, Driessen, hebben inmiddels hun deelname aan het forum toegezegd. Op de forumavond wordt ingegaan op de woonlasten in de breedste zin van het woord. Daarbij zal natuur lijk de huurverhoging aan de orde komen, maar ook de OnroerendZaakbelasting (AZB) of andere kosten die deel uitmaken van de totale woonlasten. Informatie: Paul Geurts. tel. 077- 3985762. Van Aerssen Metaalslijperij BV Op 6 januari jl. heeft Metaalslijperij Van Aerssen BV uit Bergen (Noord-Limburg) ook een vestiging op bedrijventerrein Smakterheide in Venray in gebruik genomen. De vestiging opereert als een zelfstandige BV onder de naam Van Aerssen Metaalbewerking BV. In de twee vestigingen van Van Aerssen werken in het totaal onge veer dertig medewerkers. Van Aerssen verwacht in 1997 voorde Venrayse vestiging nog acht a tien nieuwe medewerkers aan te trekken. De omzet zal met ongeveer 25% stijgen. Metaalslijperij Van Aerssen BV en Van Aerssen Metaalbewerking BV zijn onder andere gespeciali seerd in handmatig slijpen en hoog- glanspolijsten, het afwerken van rvs-plaatmateriaal, trommelontbra- men, kogelpolijsten en kermo- finish. In Venray zijn ook een machinale stralerij en (aluminium)lasafdeling onderge bracht. HOGE KWALITEIT Van Aerssen is in Zuidoostelijk Nederland een van de grootste toe leveranciers van ontbraamde. gesle pen en gepolijste onderdelen en eindproducten. De kwaliteit van het afwerkingsniveau is zeer hoog. Het bedrijf - met een actieradius tot ver in Brabant, Limburg en Gelderland - werkt onder andere voor de auto- en verwarmingsindustrie. Het is toele verancier van gerenommeerde bedrijven als Ahrend, Giesen, Premetal, Brabant Alucast en Krups (Duitsland). Van Aerssen voert ook kleinere specialistische opdrachten uit. Zoals het polijsten onderdelen van klassieke auto's en motoren. Van Aerssen heeft uitstekende con tacten op de Duitse markt en ver wacht daar binnen enkele jaren een nog steviger positie in te nemen. BLIJVEN GROEIEN Metaalslijperij Van Aerssen BV werd in 1990 opgericht door Hans van Aerssen. Het bedrijf is in een snel tempo gegroeid. In de eerste drie jaar verachtvoudigde de pro ductieruimte. Toen in 1995 de sterke groei aanhield en het bedrijf in Bergen niet meer kon worden uitge breid, besloot Van Aerssen in Venray zijn tweede vestiging te ope nen. Dicht bij de A73, op een locatie die voor toeleveranciers in de metaalnijverheid gunstig is. Op bedrijventerrein Smakterheide kan Van Aerssen Metaalbewerking BV nog met 1200 m2 uitbreiden. Van Aerssen verwacht de komende jaren nog verder door te groeien. Op 15 maart houdt de Wildbeheereenheid Venray in het kader van de Nationale Natuur Schoonmaakdag - een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging en de Stichting Nederland Schoon - een actie om de terreinen die vallen binnen hun werkgebied te ontdoen van hel daar terechtgekomen zwerfafval onder het motto: 'De natuur hou je natuur lijk schoon'. Deze actie vindt voor de zevende keer plaats. Ook de gemeente Venray verleent haar medewerking aan deze actie door de afvoer van het verzamelde zwerfafval te verzorgen. Aan een opgeruimd terrein kan een positieve waarde worden toege kend. In een schone omgeving voelt iedereen zich immers prettig. Dat is dan ook de reden dat heel veel men sen hun medewerking willen verle nen aan het schoonhouden van gebieden die helaas door anderen vervuild achtergelaten worden. De actie past bovendien geheel in het Natuurbeleidsplan, waarin wildbe- heerders een belangrijke bijdrage leveren aan het behouden en verbe teren van de ecologische kwaliteit van het leefgebied van het wild. De WBE Venray speelt krachtig in op dit Natuurbeleidsplan. WBE's zijn samenwerkingsver banden van plaatselijke jachthou- ders op een oppervlakte van 5000 ha of meer. Gezamenlijk wordt gezorgd voor een planmatig wildbe- heer. De WBE Venray omvat een zeer groot gedeelte van het gebied van de gemeente Venray. De actie die op 15 maart wordt gehouden is kenmerkend voor de verantwoordelijkheid die de deelne mers aan het jachtbedrijf kennen voor het beheer van de natuurwaar den. Ruim een jaar geleden startten Zorgverzekeraar VGZ in haar func tie van verbindingskantoor AWBZ (verpleeghuizen, thuiszorg en kruis werk) en de Stichting Boncura (Beukenrode te Venray. Elzenhorst te Horst en de Wietel te Panningen) een nieuwe unieke zorgvorm. Het doel daarvan was te bezien in hoe verre het mogelijk zou zijn om cliënten niet in het verpleeghuis op te nemen maar ze verpleeghuiszorg op maat in de thuissituatie te geven. De aanleiding tot deze zorgvorm was de wens van ouderen de zorg uitdrukkelijk in de vertrouwde thuisomgeving te ontvangen. Wachtlijsten voor opname in het verpleeghuis hebben deze wens ver sterkt. Vanaf den beginne was deze vorm van zorgverlening een succes. Niet tachtig zoals verwacht, maar bijna tweehonderd personen maakten in 1996 van deze zorgvorm gebruik. Ouderen, zo blijkt eens en temeer, willen zo lang mogelijk in hun eigen omgeving blijven wonen, in hun eigen huis. met hun eigen spullen. En ze willen hun leven zo lang mogelijk zelf blijven bepalen. Door de medische en paramedi sche kennis uit het verpleeghuis en samenhang en coördinatie toe te voegen aan de verzorgende en ver plegende taken van de thuiszorgor ganisaties, werd direct op die behoefte ingespeeld. Zodoende wer den de vragen van de cliënten omgezet in een persoonlijk zorg plan. Thans leiden beperkte, door de overheid vastgestelde, budgetten ertoe dat deze stormachtige ontwik keling een halt moet worden toege roepen. Het in 1997 in zorg te nemen aantal cliënten moet derhal ve beperkt worden. Zorgverzekeraar VGZ en Boncura zijn mede tot dit besluit gekomen omdat het aanvul lend ter beschikking komend budget voor 1997 in afstemming tussen de overheden vooralsnog niet aan de regio's is toegewezen. Dat betekent dat overgegaan moet worden tol het aanleggen van een wachtlijst. Concreet houdt dat in dat vooralsnog de komende vier maan den geen nieuwe cliënten via deze zorgvorm in zorg genomen kunnen worden. Met deze lijdelijke cliën tenstop verliest de regio de moge lijkheid snel en adequaat in te spe len op acute situaties. Niet zelden werd in noodsituaties in de thuissi tuatie binnen 24 uur zorg op maat geleverd. Het betekent ook dat mensen met een verpleeghuisindicatie en in aan merking komend voor deze nieuwe zorgvorm en verblijvend in het zie kenhuis noodgedwongen langer in het ziekenhuis zullen verblijven. Boncura en Zorgverzekeraar VGZ staan er borg voor dat alle cliënten die deze zorg reeds voor I maart kregen, deze zorg ook blijven ont vangen zolang dat noodzakelijk is. Boncura en VGZ onderkennen de directe en indirecte gevolgen van dit besluit. Er kunnen minder mensen direct in de thuissituatie geholpen worden, waardoor de wachtlijst van de verpleeghuizen Beukenrode en Elzenhorst geleidelijk aan zal groei en. Daarnaast zullen er minder snel cliënten vanuit het verpleeghuis teruggeplaatst kunnen worden naar de thuissituatie of overgeplaatst kunnen worden naar het verzor gingshuis. Huisartsen zullen mogelijk, gelet op noodsituaties, eerder verwijzen naar het ziekenhuis waar men overi gens op basis van de eigenlijke zorgvraag niet thuis hoort. Toenemende druk op verzorging en verpleging door de thuiszorgorgani saties is het aanvullend gevolg. Boncura en VGZ zullen alle moeite doen om bij de Provinciale en Landelijke Overheden nadrukke lijk aandacht te vragen voor de ont stane situatie. De aanvullend beschikbare budgetten 1997 zullen zo snel mogelijk in zorg omgezet moeten worden. De maatschappelijke en persoon lijke betekenis van deze zorgvorm is immers van groot belang: ouderen blijven langer actief in ons maat schappelijk bestel en blijven zin en betekenis geven aan hun eigen leven en dat van anderen. Mishandeling Vrijdagmiddag omstreeks 14.25 uur wilde een 17-jarige scholier van het Raaylandcollege naar de fietsen stalling van die school aan de Zuidsingel gaan, toen hij werd opgewacht door twee jongens die hem zonder aanleiding begonnen te schoppen en te slaan. Ondanks dat hij een lichte hersen schudding en hoofdverwondingen opliep kon hij wegrennen naar de school. Daar werd hij door een leraar opgevangen die hem naar de EHBO van het ziekenhuis bracht. Na behandeling kon hij naar huis. Dankzij een getuige hopen de politie en het schoolbestuur, die deze mishandeling ernstig opvat, de twee vechtersbazen te kunnen aan houden. Boeken In het kader van de naderende boekenweek wil de Wereldwinkel, die boeken als randassortiment heeft, laten weten dat van de Rainbowreeks een zestal nieuwe titels is ingekocht. Na het thema van de boekenweek 'Mijn God' komen in deze reeks verschillende vormen van geloof aan bod. Uitgever Maarten Muntinga heeft de thema doos met zes boeken 'Hart en Ziel' gedoopt. De boeken zijn: Dalai Lama - De kracht van het mededogen. Boeddhistische lessen van het gezond verstand. De mees ter zelf aan het woord. Irmgard Schoegl - Het pad van Zen. Een bondige uiteenzetting over wat de leer en de praktijk van Zen inhoudt. M. Scott Peck - De andere weg. Een universeel religieus boek. In Amerika zijn meer dan 4 miljoen exemplaren verkocht. Mark J. Piotkin - In de leer bij de Sjamanen. Geeft een bijzonder inzicht in de wijsheid van de mach tigste Sjamanen in het Amazonegebied. Chungliang Al Huang - De Tao van de wijsheid. Gebaseerd op de eeuwenoude Tao-lessen over een uitgebalanceerd evenwicht tussen geven en ontvangen. Legendarische bijbelverhalen. Inmiddels ruim 12.000 exemplaren door de boekhandel verkocht. In de vertaling van hei Nederlands Bijbelgenootschap. Bij ieder bock dat u koopt boven ƒ!(),- geeft de Wereldwinkel een boekenlegger cadeau. Ook zonder boekenweek kunt u vrijblijvend een kijkje nemen in de Wereldwinkel. Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of langskomen. Het adres is: Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 lot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Gestolen bromfiets teruggevonden Een inwoonster van Mcerlo deed maandag aangifte bij de politie van diefstal van haar lichtblauwe Vespa bromfiets, die in de stalling van de NS in Oostrum stond. Enkele uren later deed een 22-iarige Venraynaar aangifte van het feit dat hij aan de Hulstweg een Vespa bromfiets had gevonden. Die voldeed aan boven vermeld signalement. De Meerlose dame heeft haar bromfiets inmid dels terug.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7