Ingezonden Bar Seuren is 'apetrots op zij'n nieuwe car wash Oude fofo Vrijwilligers gevraagd Amnesty International Jantje Beton laat kinderen lachen r.»-i len ub-u.J-1997 16:49 PEEL EN MAAS Pagina 1 (1,1) Donderdag 6 maart 1997 - Paginal Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 581275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis Harrie Messemaeckers; overl. ouders Piet en Nelly Janssen-Muis. 13.30 Feestelijke huw.mis Jan van Dijck en Ine Poels. 19.00 H. Mis Ben Franssen en Dora Graat: overl. ouders Anloon en Maria Sliphout- Claessens; Mia Bouten-Gijsberts: jrd. Peter Johan Verhoeven; Gerrit Peeters en Johanna Claessens. Zondag: 4e Zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 Latijnse hoogmis Marie Truijen-Jansen (coil); overl. echtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders; Eduard v.d. Berg. 11.00 H. Mis Kinder woorddienst voor Sraar Hendriks; overl. ouders Laurensse-Maassen, dochter Riek en zoon Jacques; Ferdy Dobbelaer; uit dankbaarheid; overl. lam. Reijnders-van Els. Maandag: 9.00 H. Mis voor de twee Nederlandse buschauffeurs die omkwamen bij 't ongeluk in Duitsland en de gewonde kinderen die in de bus zaten. Dinsdag: 9.00 H. Mis Frans Schmitz. Woensdag: 9.00 H. Mis voor alle zieke christenen in ons midden. Donderdag: 9.00 H. Mis Mariet en Martha Goumans-Janssen. Vrijdag: 9.00 H. Mis om Gods rijk ste zegen voor alle gelovigen. Dienbeurten: za 19.00: Femke, Maartje, Elena. Nadine; zo 9.30: L. Truijen, P. Vosbeek. Joost. Rob, Martijn. Thijs: 11.00: Hoa, Tom, Pascal, Simone. Lectoren: za. 19.00: J. Truijen; zo 11.00: A. Noyens. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lector: zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de Sl. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen; Lector: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Serva-tiuska- pel. 11.00 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16,45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmen- groep. Donderdag: 14.00-15.00 Cursus over zingeving. 16,45-17.15 Yoga en meditatie. Aanmelden en vragen: Peter Zand vliet. tel. 7581. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- lering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel, 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Er is gelegenheid om de ziekencommunie thuis te ontvangen. Indien belangstelling, contact opne men met de pastorie. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Crescendo; ouders Manders- Hiipen; Harry Gooren (coll); Sjaak v. Leuken; Harry Clephas; jrg. ouders Kanters-Verheggen en ouders Volleberg-Gerrats. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; Sjan Mommen (coll); Jacobus Naus; Lien Philipsen en overl. fam.; Huberdina Pala-v. Rooij (coll); Sjaak v. Rhee; Elisabeth Philipsen; jrg. Bèr Tonen; Piet Pieters, Maandag: 19.00 Pastoor Jacques Haenen. Dinsdag: 19.00 Sef Claessens; ledje Roelofs. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; ouders Lenssen-Heiligers. Donderdag: 19.00 Joop Colsen (coll); jrg. Jac v. Dijck, Lambert Kerkhoffen Piet Jacobs. Vrijdag: 19.00 Jan Mandigers; Petronella Brand-v. Horck en overl. fam. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- lering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. lel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Harry Swinkcls en overl. fam.: ouders Van Cuijck-Gooren; Toon Baltissen (coll); jrd. Harrie Claessens; jrd. Piel Swaghoven. Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie van Vredeskerk en Paterskerk. Mededeling: Op zaterdag 22 en zondag 23 maart (Palmzondag) is er tijdens beide H. Missen Palmwijding. in de Paterskerk is er 23 maart tijdens de Hoogmis van 10.30 uur Palmprocessie. Wijwater kan worden afgehaald op zaterdag 29 maart tussen 09.30 en 12.00 uur!" Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Toediening van het H. Vormsel door onze bisschop (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Overl. ouders Jans- Verheggen; jrd. Herman de Kleijn; Jan Hubert Deurenberg; Ben Valckx; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem. koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Voor 'n zieke (met Rozenkransgebed). 19.30 H. Mis in Smakt t.i.v. LVB en OVB. Donderdag: 9.00 Gest. jrd. Theodoor Camps en echtgen. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het allerheiligste om God eerherstel te brengen, de schepper van alle leven. 9.00 Gest. jrd. Jan Zegers en Johanna Camps. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Erna Gooren, Linda Wijnhoven, Jacqueline Engels; zo 8.30: Roel v. Haeren, Rik Öp den Camp, Frank Janssen: 10.00: Laura Op den Camp, Suzan Nellen, Mieke v. Bracht, Anneke Denissen. Attentie: Gezien het grote aantal kinderen dat zaterdag in de H. Mis van 19.00 uur hel Sacrament van het H. Vormsel zal ontvangen, zullen zaterdagavond de meeste banken in onze kerk gereserveerd zijn voor de Vormelingen, hun ouders en fami lieleden. Wilt u daar rekening mee houden. Dank u. Parochie Oirlo 4e Zondag van de Vasten (Laetare). Zaterdag: 11.00 PI. huw.mis bruid spaar Van de Lisdonk-van Rijswijck. 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Classens-Volleberg; overl. fam. Heetkamp-Hekking; overl. ouders Joosten-Hoeymakers-Martens; Sef en Antonette Smits-Teuws; overl. ouders Versteegen-Lenssen; Nel Verstappen-Stevens; tot bijz. int. (G). Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); Gerardus Arts en overl. fam.; Theodora Kemmelings. Woensdag: 9.00 H. Mis Mathias Gooren en Gertrudis v.d. Water. Vrijdag: 9.00 H. Mis Willem Hesen en Anna Janssen. Parochie Leunen 4e Zondag in de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Heesen-Voesten; Lod Leijssen (buurt); Johan Meijers; Henricus Leijssen en dochter An; wkd. Anny Willemsen-v. Staveren (3). Zondag: 10.00 Hgm. uit dankbaar heid (L); Wiel Keijsers; gest. jrd. overl ouders Litjens-Keijzers en dochter Mia. Alphons Thiesen- Langekamp; gest. jrd. pastoor Jacques Haenen. Maandag: 19.00 Lsm. t.e.v. H. Apollonia (offerblok). Dinsdag: 19.00 Lsm. Hendrikus van Berge en echtgen. Woensdag: 19.00 Lsm. Leo Loenen en overl. fam. Loenen-Croonen. Donderdag: 19.00 Lsm. Lod Leijssen. Vrijdag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Misdienaars: za 19.00: Geert v. Gorp en Marieke v. Gorp; zo 10.00: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar; weekbeurt: groep I Lectoren: za 19.00: Harry Bovée; zo 10.00: Goen Reintjes. Gedoopt: Carol Bartels, Vicarieweg 20. Rectoraat Heide Zondag: 4e Zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 Hoogmis ggjt. Engelbertus Poels en Gertruda Poels-Voesten; Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen; Petro nella Claes-Derikx (coll). Misd.: Mariëlle, Gerard, Ivo, Marjan en Rob. Donderdag: 18.30 H. Mis Dora Camps. Misd.: Joost en Joep. Rectoraat Veulen 4e Zondag van de Veertigdagen- tijd. Zaterdag: 19.00 Hgm. Petronella Arts-Roosen; Tilla Jenneskens- Poels; 4e zwd. Grad Wilms. Zondag: 10.30 Hgm. rector Hoogers; 6e zwd. Petronella Reintjes-Versteegen; jgt. Piet Spreeuwenberg en Maria Spreeuwenberg-Philipsen. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 8.30 H. Mis voorde over ledenen. Misdienaars: za: Moniek Classen, Frank Classens; zo: Martijn Nuyten, Nico Knapen. Parochie Ysseisteyn 4e Zondag in de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); mndd. Math v. Dijck; D. Jansen- Koppens (oude buurt); jrd. ouders Geurts-Peeters; past. Spreeuwenberg en overl. fam .Spreeuwenberg-Verlinden. Zondag: 10.00 (Duo-samenzang); jrd. W. Spreeuwenberg en echtgen.; jrd. Martien Hendriks. Maandag: 19.00 D. Jansen-Koppen (Ouderenver.); jrd. Grad Arts; jrd. Sjeng Geurts; voor een overledene (D). Woensdag: 19.00 Jos Sanders-van Otterdijk; jrd, Petr. van Well- Thoonen en echtgen.; ouders Vergeldt-Smeets; Coba Gooren (fam. W,); tot zekere int. Vrijdag: 14.00 T.i.v. het zilveren echtpaar Jenniskens-Thijssen. 19.00 Geen dienst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. en S. Claessens; zo 10.00: M. Verheijen, J. Oomen, R. Hesselmans, J. v. Hees; ma: R. en L. Oomen; wo en vr: D. en Ds. v. Soest. Doopschema: (april) Op de zonda gen 6 en 20 kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegediend. In maart alleen nog tijdens de Paaswake, 29 maart om 20.00 uur. Vastenactie: uw (gevuld) zakje kunt u deponeren in de bus achterin de kerk of in de brievenbus (naast de voordeur) van de pastorie! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Leny Michels- Beerens; Annie v. Hoof-Gielen. Misd.: Yvonne Poels en Linda Hoedemakers. Zondag: 10.00 Theodorus Arts, Antoon v. Dooren en Anna v.d. Ven; om goede gezondheid. Misd.: Linda Engels en Janneke v. Rheden. Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Bertha de Rijck-v. Rijswijck; Mariet Wilms-v. Waardenburg; Grard Eals; Lida v. Dijk-Wittop Koning (buurt). Kerk poetsen: mevr. Van Tilburg-v. Meerlo en Hoedemakers-Pluk. Vastenactie: Voor een drinkwater project in Ghane. Drinkwater: een eerste levensnoodzaak. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Fam. Vogelsangs- Gerrits. Zondag: 10.00 Gert Fleuren. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.30 Lof en meditatie in de vastentijd. Misdienaars: za: Luc, Luutze; zo: Grard, Karin v.d. H. Lezers: za: Lies v.d. Heuvel; zo: Jan Classens. Parochievergadering: 20 maart. Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. Zaterdag: PI. Avondmis voor Martines Martens en Hendrika Martens-Michiels en Theo Arts; Louis Hesemans-Douven. Zondag: 4e Zondag van de vasten. 8.30 H. Mis voor zr. Elisa Fleurkens; bedevaart Geysteren; Louis Hesemans-Douven: fam. Ebus-Schrijvers. 10.00 PI. Hoogmis voor Lambert Rouwens en zoon Jan; Louis Hesemans-Douven. Lector: Th. Reijnders. Dienb.: Eefje Koopmans en Susan Geurts. 15.00 Gebedsdienst. Dinsdag: 10.00 H. Mis voor bede vaart Dongen. 13.30 Lof. 14.30 Lof voor Zonnebloem Woensdag: 9e Woensdag voor het feest van St. Jozef. 9.30 H. Mis In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Jeu Custers; Fie v.d. Kerkhof; Louis Hesemans- Douven. 11.00 H. Mis voor bede vaart Gilze. 14.00 H. Mis voor bedevaart Oirlo en zieken Boxmeer, KBO Oostrum. 19.30 H. Mis voor LVB en OVB Oostrum. Donderdag: 11.00 Bedevaart Diessen. 14.00 Lof. 15.00 bede vaart Nieuw Spraeland. Opbrengst collecte Memisa: 80,25. Dank voor uw gave. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 9 maart zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, mevr. ds. P. Kwast uit Veldhoven voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvang stijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kin- demevendienst gehouden. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 9 maart is er een woorddienst van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de woorddienst is: Volhouden. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Acht geven op het profetische woord in de Konink- rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst. tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 9 maart om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kand. G.A. v. Ginkel. 's Middags is er kinderoppas. Na de middagdienst om 16.10 uur is er zondagsschool voor de kinderen van 4-12 jaar. Woensdag 12 maart: 19.00 uur kand. G.J. Blankers, bidstond. De catechisaties voor jongeren zijn op woensdag van 16.15 tot 17.00 uur: 6 t/m 12 jaar en van 17.00 tot 17.45 uur: 12 jaar en ouder. 9® Bijbelavond: Dinsdag om 19.45 uur. Ds. C.M. Buijs zal de Psalmen gaan behandelen. Deze avond is Psalm 1 aan de beurt.Ook u bent welkom. Bijbelgemeente Venray Zondag: 9 maart. Thema: De woonplaatsen van God. U bent hartelijk welkom om deze bijzondere dienst bij te wonen in wijkgebouw 't Stekske (Landweert). Zondags om 10.00 uur. Deze dienst is een gezinsdiens waar aandacht wordt geschonken aan het gezin. Vanzelfsprekend worden er nieuwe en oude kinderliedjes gezongen. En in deze dienst zal Joyce Korver wor den opgedragen. Predikant: R. Lammers. Info Bijbelgemeente en diensten: tel. 0478-586001, R. Lammers. Kinderwoorddienst Hallo allemaal. Na het daverende succes van de carnavalsmis gaan we verder in de vastentijd. De Kinderwoorddienst is zondag 9 maart om 11.00 uur in de Grote Kerk. Tot dan. Werkgroep Kinderwoorddienst Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Synthese is op zoek naar vrijwilli gers die willen meehelpen bij een activiteit voor jongeren. Tijdens de activiteit is er de mogelijkheid om spelletjes te doen, te tafelvoetballen, tijdschriften te lezen, video kijken, muziek luisteren of gezellig onder elkaar te kletsen. Bovendien wordt er ook regelmatig informatie en advies gegeven over allerlei onder werpen, zoals alcohol/drugs, veilig vrijen, school, werk, etc. De jongeren die de activiteit bezoeken zijn tussen de 13 en 18 jaar. De activiteit is op maandag avond van 19.00 tot 22.00 uur. Wellicht worden in de komende periode de openingstijden verruimd. Ben je ouder dan 20 jaar en heb je veel zin om met jeugd en jongeren om te gaan, neem dan contact op met Harry Driessen of Petra Surminsky van Synthese. Unit Venray-Vierlingsbeek, tel. 0478- 586245. Vrouwen op de bres Dit jaar voert Amnesty International in het kader van de viering van de Internationale Vrouwendag, 8 maart, een actie met de slogan 'Vrouwen op de bres'. In deze actie staan vrouwelijke men senrechtenactivisten centraal. Voor vier van hen zijn voorbedrukte kaar ten gemaakt. Daarnaast kunnen ook solidariteitsgroeten gestuurd wor den naar twee organisaties in Turkije en in Guatemala, die net als de Dwaze Moeders in Argentinië iedere week protesteren tegen de 'verdwijning' van familieleden. De Amnesty-groep Venray is ook aanwezig op de middag georgani seerd door de Venrayse Vrouwenraad, op 8 maart van 13.30 tot 17.00 uur in Dansschool Janssen. De aanwezigen ontvangen informa tie en worden in de gelegenheid gesteld bovengenoemde voorbe drukte kaarten of solidariteitsgroe ten te sturen. Het is niet moeilijk om strijdbaar te zijn in ons veilige Nederland. Strijdbaar zijn onder bedreigingen is echter een hachelijke zaak. Het is voor ons een kleine moeite om voor bedreigde strijdbare vrouwen op te komen. Voor meer informatie kunt u terecht bij Carola Hoedemaekers, tel, 550230. Lelijk? Venray ziet er in het algemeen niet onaardig uit. In sommige opzichten is het zelfs een woon plaats om trots op te zijn. Maar de laatste tijd groeit er bij mij ook wel eens ergernis. Laat ik een voorbeeld geven. Stel, ik ben weg geweest en ik kom terug naar mijn dorp over de A73 vanuit het noorden. Het eerste wat ik dan van Venray zie is een ongeregelde troep. Ik stel mij zo voor wat een vreemdeling mee maakt. Hij rijdt richting Venray. Het moet zo komen. Aha, hier is de eer ste afrit. Nu moet ik iets van Venray zien, denkt hij. Wat zie ik bij de afslag rechts? Een puinhoop. Afval. Ik denk Venray te zien en ik zie troep. Het is het bedrijf van Maessen. Begrijp me goed. Maessen zal allicht een prima bedrijf zijn. Misschien wordt er wel voorbeeldig gerecycled en is de troep minder ongeregeld dan ik kan zien. Maar door de ligging van hel terrein is de eerste indruk die Venray maakt: dit is een afvaloord. Een gemier en gemodder gemeente. Een puin- plaats. Een dumpdorp. Kunnen we daar iets tegen doen? Kan het terrein aan het zicht ont trokken worden? Kunnen er bomen geplant worden, binnen of buiten het hek'? Desnoods een schutting opgericht? Wat jammer toch, deze 'zichtlocatie'. En dubbel jammer omdat zich net bij deze plek een ander geval van horizonvervuiling voordoet: de M van McDonald's. Even on-Venrays als die grote reclameborden her en der in het dorp. Wat is er toch met Venray aan de hand? Vroeger had den we een schoonheidscommissie. Samen met veel schoonheid is die commissie verdwenen. Tegenwoordig lijkt het erop dat we in plaats daarvan langzamerhand een lelijkheidscommissie hebben gekregen. Ongetwijfeld onder een andere naam. Is dat zo? Zoals ik zei: Venray ziet er in het algemeen niet onaardig uit. En er zijn ergere dingen. Maar ik schaam mij tegenwoordig als ik het dorp inrijd. En ik wil wel een beetje trots kunnen blijven op mijn woonplaats. L.B. Reactie Actiegroep Cellostraat Zoals gezegd in de Peel en Maas stelt Peter Meulenberg van de Raad voor Kinderbescherming dat de juiste weg om kindermishandeling te melden loopt via Bureau Vertrouwensarts, Raad van Kinderbescherming en Stichting Jeugdhulp. Ook hebben wij ver schillende malen de politie gewaar schuwd maar deze kwamen niet of steeds te laat. Wij hebben helaas al vele jaren tevergeefs bij deze instanties aan de bel getrokken, helaas hebben wij nooit gehoor gekregen. Daarom hebben wij na vele jaren en goed beraad onderling besloten om het probleem via de media aan te kaar ten. Natuurlijk, hulpverleners vin den dit nu niet de juiste weg omdat zij hun eigen falen niet toe willen geven. De hulpverlening woont ook niet hier in de straat zodat ze zelf met hun neus op de feiten gedrukt kun nen worden, ze zien de dingen niet gebeuren die wij 24 uur per dag aan zien en horen. Het enige wat de hulpverlening doet is van tijd tot tijd poolshoogte nemen bij de ouders, school en politie. Natuurlijk is er bij de ouders niks aan de hand, ze zou den wel dom zijn als ze dit lieten merken. Vele gezinnen binnen de actie groep worden nu als leugenaar neer gezet terwijl onze ogen ons niet bedriegen. Ook zou het om één per soon in de straat gaan die constant de politie zou bellen. Dit is een con clusie van het desbetreffende gezin zelf. Maar de politie en hulpverle ningsinstanties weten dat er veel meer mensen gebeld hebben dan alleen deze persoon. Ook zou het desbetreffende gezin als zondebok van de straat neergezet worden, ter wijl dit beslist niet waar is. Wij als actiegroep hebben nooit de naam van het gezin blootgegeven, dus het kunnen vele gezinnen betreffen. Het gezin waar het om gaat is zelf in de openbaarheid getreden omdat het zich aangesproken voelde. Het enige doel is het belang van de kin deren en dat de hulpverlening nu eens wel gehoor geeft aan ons jaren lange bellen. Wij hopen dat ze nu eens serieus naar de problemen van de kinderen gaan kijken. Wij wensen de kinde ren het allerbeste toe want niemand verdiend het om zo behandeld te worden! 'Actiegroep Cellostraat' Reactie op artikel 'Uitbreiding notariskantoor' In het artikel wordt gesproken over een kort geding maar het ging om een gewone beroepszaak die diende bij de arrondissementsrecht bank Sectie Bestuursrecht. Aldaar concludeerde de rechter dat de verleende bouwvergunning, de locatie waar de uitbreiding is gerealiseerd en de aldaar geldende bestemming niet met elkaar sporen. Dat Zanders van de gemeente Venray kadastrale gegevens en per ceelsnummers niet zo belangrijk vindt is voor zijn rekening. Wij beschouwen het in ieder geval als een overwinning dat nu ook de rechter heeft vastgesteld dat de gevolgde procedure juridisch niet correct is verlopen. De rechter trok fel van leer toen de gemeente zich beklaagde over het feit dat Sijbers vaak bezwaar maakte. 'Elke burger heeft het volste recht voor zijn belangen op te komen', aldus de rechter. Wellicht was het verstandiger geweest als de heer Zanders zelfde gemeente verdedigd had en dit niet had overgelaten aan een op juridisch gebied ongeschoolde ambtenaar die niets anders wist in te brengen dan dat de gemeente fouten had gemaakt. Inmiddels hebben de gebr. Sijbers en hun architect de toezegging gekregen van de gemeente dat alle medewerking aan hun bouwplan zal worden verleend. Zanders stelt in zijn commentaar dat de gebr. Sijbers zich met hun protesten op het randje van het toe laatbare begeven. Het feit echter dat een bouwplan zonder steekhouden de argumenten 2,5 jaar in de kast blijft liggen geeft reden om aan te nemen dat de gemeente Venray hier mee de grens van het toelaatbare ver heeft overschreden. Gebr. Sijbers, Venray/Overloon Feest in Leunen. Op zoi augustus 1929 zal dhr. W, de Ha hoofd der openbare lagere schoo Leunen het onderwijs gaan veria en door de leerlingen en oud-leerl gen van Leunen. Veulen en Hei en tevens de gehele Leunse geme schap gehuldigd worden. Mees De Haen werd als onderwijzer Leunen aangesteld op 1 septemi 1895. Hij was daarvoor ook onderwijzer in o.a. Merselo. In 1896 werd hij als hoofd van o.I. school aangesteld. Sindsdi heeft hij onafgebroken zijn be krachten gegeven aan de opvoedi van de Leunse jeugd. In Leunen een straat naar hem genoemd. De huldiging vond plaats in! P® R.K. Patronaatsgebouw te Leuner Op deze foto zien we de jubila temidden van zijn collega's, famil leden en het huldigingscomité. Van links naar rechts herkenn we: Grad Poels, Mina v.d. Be Sjang Loenen, Jeannet Ess Cornel is Creemers, zoon Frans Haen, Grad Lucassen, mees Willem de Haen, Piet Verschuur! dochter Tilla de Haen, Sjang Boom, meester Jan Janssen, Gi Wismans, Grad Reintjes, To Droessen, Thies Geurts en Handi Asselberghs. Jan v.d. Puit Onder het motto: 'Jantje Beii laat kinderen lachen' organise! het fonds van Jantje Beton van tot en met 15 maart voor de ds tigste keer de Jantje Beti 5! Collecte. Meer dan 50.000 colli tanten zullen in die week op pi gaan om te collecteren voor Jam Beton en voor hun eigen jeug club. De Jantje Beton Collecte is collecte met een unieke formul 50% van de opbrengst is besten voor de deelnemende clubs en 50 voor het fonds van Jantje Beton. B fonds van Jantje Beton heeft nam lijk toestemming om de helft van collecte-opbrengst over te maki als 'doeluitkering' aan de deeln mende organisaties. De andere hel wordt besteed aan allerlei ande zinvolle jeugdwerkprojecten in h M land. De Jantje Beton Collecte sla P- open voor alle clubs en organisali 5f uit het vrijwilligersjeugdwerk, zich inzetten voor een goede opva en vrijetijdsbesteding van kindei met een leeftijd tot ongeveer 16 ja Voor meer informatie kunt u cc tact opnemen met het fonds vi Jantje Beton in Utrecht, tel. 03 2447000. Geef om het kind van nu. Ge aan Jantje Beton! LANDWEElJS In de wijk Landweert gecollecteerd door vrijwilligers vi de Wijkvereniging Landweer! Peulerspeelzaal De Blokkendoc Dat de Wijkvereniging Landwef goede dingen gaat doen met opgehaalde geld (de helft) kunl zelf zien op zaterdag 8 maart. Dl zal om 11.00 uur de overdrac plaatsvinden van een speeltoesl aan peuterspeelzaal De Blokke1 doos. Neem gerust uw kind mf wijkvereniging Landweert zoi voor het kopje koffie en de ranja. Self Service Carwash Venray maakt zemen overbodig Na bijna twee jaar touwtrekken met gemeente en enkele buurtbe woners is het er dan toch van gekomen: de carwash op Zuidsingel 6a draait sinds enkele weken. Drie jaar geleden moest Bart Seuren, zoals zoveel tankstation houders in Nederland, zijn tank station aan de Lottumse Hoofdstraat wegens milieuproble men sluiten. Hij ging door met zijn auto wasserette en bandenser vice en ging op zoek naar een geschikte locatie in een grotere plaats om een tweede carwash te beginnen. Bij de firma Beerkens Banden BV vond hij gehoor, hij kon een stuk grond huren en daar een wasserette starten. Maar voor dat de eerste auto kon worden gewassen waren er nog heel wat hordes te nemen. GÈDEMINERALISEERD WATER Nu staan er drie overdekte was- hallen en een onoverdekte was plaats voor hogere busjes en cam pers. Er kunnen zodoende ca. 24 auto's per uur gewassen worden; men hoeft dus nooit lang te wach ten. De hallen en de apparatuur werd geleverd door de firma Autorette uit Helmond, de nieuw ste snutjes zijn erin verwerkt. Wie op de knop 'Actief Schuim' drukt, ziet zijn auto in korte tijd gehuld in een flinke laag schuim, dat krachtig op het vuil inwerkt. Hierna kun de auto rpet de hoge drukspuit en/of met de roterem borstel verder worden gewassf en in de was worden gezet. V» het 'glansdrogen met gedeminen liseerd water' is in de machiw ruimte een ingenieuze installal geplaatst. Het leidingwater d voor dat programma won 5 gebruikt wordt van te voren goed gefilterd, dat er zich get kwalijke stoffen, zoals kalk, me in het water bevinden. Als mem auto met dit 100% zuivere wad naspoelt, is zemen werkelijk ove bodig geworden. De auto glan als nooit tevoren, hinderlijke viel jes en strepen behoren tot het ve leden. Een wasbeurt kost circa ƒ5, de auto er vuil dan kan dit enke guldens duurder uitvallen, wiezi auto wekelijks wast, kan met ƒ3 a ƒ4,- al klaar zijn. Bedrijven kunnen wasmuntji kopen en zodoende het autowa sen ook fiscaal aantrekkeli maken. Voor informatie hierovJ - bel Bart Seuren in Lottum, tt 077-4631700. APETROl Hoe 'apetrots' Bart Seuren zijn nieuwe carwash is kon u vr dag 28 februari en zaterdag maart zelf zien aan een acht mei hoge gorilla die het dak van buu man Beerkens Banden sierde. Self Service Carwash VenrayJ zeven dagen per week van 07.1 i tot 23.00 uur geopend. 23

Peel en Maas | 1997 | | pagina 18