Een eigen onderneming starten? Toneel in Oirlo en Venray Bluesrock centraal deze maand in De Bonte Koe Vals Licht in De Volle Maan Surprise, Surprise!! Afternoon Tea in het Theehuis REGIOKALENDER Dansen voor singles 'Zin in zingen' Romeo en Juliet is een wereldhit Oud papier 50+ Stijldansen in Veltum NARCISSEN- BRUNCH PANNENKOEKEN Verloren en gevonden voorwerpen Bibliotheek- nieuws Reiki, introducé- dagen en -avonden js>EEL EN MAAS Deze maand zullen drie gerenom- ïeerde bluesrockbands het podium in café De Bonte Koe betreden. U te zeggen van La Grange, Free lid Easy en Bio Nickles Dimes har je oude Southern Bluesrock Band it ons eigen Venray). De spits zal jndag 2 maart afgebeten worden tor de Limburgse band La Grange. Van Free tot ZZTop, met ruim 'intig jaar bühne-ervaring, swin- in deze 'oude rotten' moeiteloos lor alle rockstijlen van Chuck rry tot Walter Trout. La Grange is 0-2| formeerd rond de Nederweertse q_I nger en harpblower Jos Saes die pil in de grijze Sixties Limburg veilig maakte met de groep ossip. De rond 1992 opgerichte groep La range richtte zijn repertoire aan- ankelijk op rock en bluesrock. Na leine bezettingswisselingen werd leer en meer gefocust op muziek t sixties en seventies. De nummers orden zo authentiek mogelijk ibracht op een aanstekelijke swin- :nde manier. De leden van de band, voor wie 27pt spelen van deze nummers een soort prettige herhalingsoefening is, weten met hun enthousiasme de vonk dan ook snel over te brengen op het publiek, zodat reeds vanaf het eerste nummer de tent compleet uit zijn dak gaat. Dat La Grange meer in zijn mars heeft en ook op grotere podia zijn mannetje staat, bewezen de zes mannen in oktober '96 met de First Night of the Proms in Asten, waar ze samen met koor en symfonyor- kest, een uitverkocht huis twee dagen lieten trillen op zijn grond vesten. Kortom in de kroeg staat La Grange garant voor een stevig avondje swingen met nummers van Free, Hendrix, Them, Stones, Ram Jam, Deep Purple e.v.a. La Grange bestaat uit: Jos Saes, leadvocal, mouthharp, percussion; René Hendrix, drums; Hub Heynen, bas, vocals; Thijs Reinders, leadgi- taar vocals; Ley v.d. Beuken, lead en slidegitaar; Jack Peeters, piano, hammond. Aanvang 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. Zaterdag 1 maart a.s. is de pre- lière van het toneelstuk "Joost mag et weten" door toneelvereniging IIRATO uit Oirlo onder regie van Hbay Dinghs. De voorstelling vindt Hlaats in het gemeenschapshuis De Hinde en de aanvang is om 20.00 Sur. Zondag 9 maart a.s. is een ijweede voorstelling in Schouwburg ■De Beejekörf" te Venray. Korte inhoud: De logés van hotel "Het Veerhuis" Hebben op het eerste gezicht weinig iet elkaar gemeen. Er logeren een >ng stel (Ronnie Bas), Annemiek milieu-activiste, Joost (directeur in een buitenlandse firma), Ellen n verwaarloosde echtgenote), 'n ientere oma en Kees (een egoïsti- ;he nijdas). De staf van het hotel, iinj bestaande uit eigenaresse Loes met haar dochter Mira, klusjesman Willem en het franse aupair meisje Claudette, verwachten een rustig weekend. Maar dat valt tegen, want de gasten zetten niet alleen de hele etage, maar ook de hotelhuishou ding op z'n kop. Dat geluk en liefde een stevig partijtje meeblazen in dit tumult is een prettige bijkomstig heid. Wilt u genieten van een ontspan nend avondje toneel in Oirlo. Kom dan op zaterdag, 1 maart a.s. naar de Linde of op zondag, 9 maart a.s. naar de Beejekörf. Kaarten voor de voorstellingen zijn verkrijgbaar bij Rabobank Zevenrode in Oirlo (voorverkoop) en op de dag zelf in de zaal. Donderdag 27 februari 1997 - Pagina 3 Licht is een Brabants trio, at, geïnspireerd door Nirvana, sari Jam, een geheel eigen stijl tn Nederlandstalige popmuziek -erzet. Nedergrunge is niet alle- lagse Nederlandstalige teksten idersteund door energieke grun- e/punckrock. Vals Licht werd eind '94 opge- cht door drie muzikanten die al •n jaar in diverse succesvolle roepen actief waren. Het optre- tn in De Volle Maan is een iderdeel van de promotietour V de nieuwe (maxi) cd single ajaardagsfeest. 'Eindelijk weer eens een product it iets leuks oplevert', en 'een van beste Nederlandstalige acts tot toe' (Aardschok). Het herkenbare 'energieke' duid van Vals Licht, gevormd >or bas, drums, gitaar en zang, ordt met veel kracht afgevuurd zorgt voor bewegingsdrang in beenderen. De groep was al «k te zien op festivals en speelde het clubcircuit in zalen als oorderlicht. Paard, de Effenaar, Melkweg en op vele podia. Vals Licht moet je meegemaakt bben. Zaterdag 1 maart, zaal open •00 uur, aanvang optreden 22.30 >r. Entree ƒ5,-. Vrijdag 28 februari is er weer een gezellige ontmoetingsavond voor single's en alleenstaanden vanaf 21 jaar bij Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang 21.00 uur. Toegankelijk voor leden en niet- leden. Info: 0478-510500. Inbraak in vrachtauto's In de nacht van zaterdag op zon dag is door forcering toegang gekre gen tot de kabines van vier op het parkeerterrein van een vervoersbe drijf aan de Witte Vennenweg gepar keerde vrachtauto's, de dader heeft de in de kabines aanwezige geluids apparatuur gestolen. Hoe groot de schade is is nog niet bekend. Portemonnee gerold Een 50-jarige inwoonster van Leunen is de dupe geworden van zakkenrollerij. Zaterdag tussen 15.00 en 16.00 uur raakte zij, tijdens het winkelen in een supermarkt aan het Henseniusplein haar portemon nee kwijt. In de portemonnee zaten 500,-, pasjes en persoonlijke bescheiden. Toneelvereniging 'Kom Op' Op zondag 2 maart om 20.00 uur in zaal In den Engel aan de Poststraat te Venray. Is dat karaoke zingen...? Nee! Moet ik daar solo zingen...? Nee! Is dat in koorver band zingen...? Nee! Moet ik dan contributie betalen...? Nee! Wat dan wel? Dat zijn vragen van veel geïnte resseerden die maar niet van hut tv- film of vaste kaartavond af willen. Toch is het zeer de moeite waard die zondagavond (vier maal per jaar) eens vrij te maken. U zult verrast zijn en tot de conclusie komen: 'Was ik maar eerder naar 't 'Zin in Zingen' gegaan!' A.s. zondag 2 maart is dus weer zo'n gezellige zingavond, de negen de al. We zingen o.a. Drie schuimtam- boers, Droomland, Twee ogen zo blauw, Chiantilied, Schneewalzer, 't Snotjeungske, Mien Merie, Tiritom- ba, Mie Limburg, Operettepotpour ri's enz. enz. U kent ze allemaal. Piet Huys zorgt voor gezellige muziek op zijn accordeon. Waar nodig, voorgezongen door Wim Smits. Bij de ingang is de zangbundel te verkrijgen, inmiddels de derde uit gave. Uiteraard ook weer de aanvul ling voor al diegenen die reeds de zangbundel hebben. De entree is vrij! Mogen wij u begroeten, wel met een goed humeur! Bioscoopnieuws Shakespeare en toch stromen in heel de wereld de bioscopen vol. De film is dan ook onconventioneel. Zeer modern van opzet. Soms gewelddadig wanneer de strijd tus sen twee rivaliserende families los barst. De film is dan bijna punkach tig. Anderzijds zeer romantisch en dan laat de film wondermooie beel den zien. Men moet er even inkomen, maar naarmate de film vordert komt men volkomen in de ban van dit meester werk. De pers is lovend en spreekt van een film zoals er dit jaar wel licht geen tweede komt. Het wordt dus druk in de bio scoop, want daarnaast worden recordbrekers als Ransom, Space Jam, De 101 Dalmatiers, Evita en De Klokkenluider van de Notre Dame geprlongeerd. Er is dus ont zettend veel te beleven in Venrays bioscopen. VELTUM Leden van DOS Venray halen op vrijdag 28 februari weer het oud papier op in Veltum (gebiedsdeel gelegen tussen de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg. Men wordt ver zocht om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed zetten. LANDWEERT III Maandag 3 maart halen leden van biljartvereniging DOS wederom het oud papier op in Landweert III. Men wordt vriendelijk verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zet ten. 'T DESSELKE Vrijdag 28 februari wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Wilt u het papier gebun deld of in een doos aan straat plaat sen voor 18.00 uur. Indien mogelijk wilt u er rekening mee houden voor het parkeren van uw wagen, daar we met een containerwagen door de straat moeten. Bij voorbaat dank. VREDESKERK Woensdag 5 maart wordt er papier opgehaald route Vredeskerk, aan vang 18.00 uur. Wilt u het goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. De Wijkvereniging Veltum start op Vrijdag 4 april aanstaande in het Wijkcentrum 't Schöpke aan de Veltumse Kleffen 62 B met stijldan sen voor 50-plussers. Gestart wordt met 10 lessen stijldansen door een bevoegd lerares. Het wijkcentrum is open vanaf 14.00 uur. De lessen lopen van 14.30 tot 15.30 uur. Daarna is het vrij dansen tot 17.00 uur. Deze activiteit is vooral bedoeld voor wijkbewoners. Maar ook 50- plussers van andere wijken zijn wel kom. Zij die willen deelnemen aan de lessen en het vrij dansen na de les worden verzocht zich telefonisch te melden. Voor informatie een aanmelding kan men bellen naar dhr. Chr. Ter Beek op tel. 58 28 39 (bij voorkeur tussen 18.00 en 20.00 uur. Thee met Mallemoer Over het bospad langs achtergebleven sculpturen kom ik op een open plek waar achter halfronde ramen en voor de hoge muren mensen zich verzamelen venx'onderd kijken zij om zich heen dan weer gaat hun blik naar buiten en door de halfronde ramen verwarmt de zon hun thee '94 Wyl. Zondag 9 maart zal in het Theehuis in het Odapark de in deze regio bekende groep Mallemoer een theeconcert geven. De muziek die Mallemoer brengt is niet onder één noemer te van gen. Dit is ook niet de bedoeling. Mallemoer speelt in op wat er gaande is of zich voordoet. De meeste liedjes zijn Nederlands talig (soms ook dialect), Engel-sta- lig en er staan ook enkele Italiaanse nummers op het reper toire. Tijdens het optreden worden er verschillende soorten thee geschon ken met diverse soorten cake, koek je en andere zoetigheden. De entree voor deze afternoon tea plus concert bedraagt 12,50 per persoon. In het Theehuis kunt u ook nog genieten van het fotografisch werk van Wil Friesen die er op dit moment exposeert. Gezien het aantal plaatsen in het Theehuis is reserveren vóór vrijdag 7 maart noodzakelijk. Thee met Mallemoer begint om 15.00 uur. Spreekuur Hebt u vragen rond het starten van een eigen onderneming? Elke vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur houden wij spreekuur voor starters. U kunt ook bellen voor een afspraak. Rabobank Venray-Oostrum, tel. (0478) 530 247 Zeven rode, tel. (0478) 530 444 zondag 16 maart Aanvang 11.30 uur volw.: 32,50 knd; 5-12 jaar 15,00 met uw kortingspas 2de brunch gratis vanaf 8,50 0478-589393 Leunseweg 20 Venray In het tijdvak van 17 tot en met 22 februari werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Dameshandtas met schouderband, middelgroot met o.a. Giromaatpas. envelop met 60,-, leesbril, 2 Nederl. paspoorten, portemonnee met ƒ125,-, sleutels; schoudertas met rijbewijs, damesportemonnee met ƒ100,-, giropas en bankpas Postbank; Big Shopper boodschap pentas met handdoek, oorbellen, zakje Chic en Choc, lidmaatschaps kaart van bieb, haarspeld, portemon nee met 230,- en bankpas Rabo; sleutelbos met huissleutels; schuif- passant; beurs met giropas en rijbe wijs;. Buzzer merk Maxer: horloge, CartierTank; identiteitsbewijs toe gang militaire objecten; 2 verzeke ringsplaatjes bromfiets XZD 434 en XZD 511; tankpas Mobiel; paspoort en rijbewijs; keyprocessor magneet sleutel. GEVONDEN Fietsen: herenfiets, rood, met GTI installatiesticker; kinder- crossfiets merk Action; damesfiets Eroba met terugtraprem; Gazelle damesfiets; jongensfiets. Gazelle Pietpelle met terugtraprem; heren fiets Jumbu superklasse; herenfiets Kalkhof; omafiets Saturnes; heren fiets, Union Savoy met terugtrap rem; herenfiets Valuas. trommelrem en 3 versn. Portemonnee, knipbeurs met stui vers en centen; boodschappentas met oud speelgoed, o.a. dokters- koffertje, schilderijtjes. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Een keuze uit de nieuwe romans. Claes, Jo: De val. Op zijn dertigste verjaardag plaatst een man een contactadvertentie om de ander en zichzelf te vinden. Deveraux, Jude: Als een smeu lend vuur.Drie romantische verha len, spelend in Amerika in een cowboy-achtige ambiance. Devlin, Dean: Independence day. Een computergeleerde en een waaghalzerige piloot trachten met een vroeger neergestorte UFO een dreigende invasie van ruimtewe zens af te wenden. Dorn, Thea: Ontleding van een moord. Een oud-studente filosofie probeert de moorden op een niet bijster geliefde professor en op haar ex-docente d.m.v. filosofische analyses op te lossen. Enquist, Anna: Het geheim, een man komt op het spoor van een vroegere geliefde, een pianiste wier leven door een geheim gete kend is. Heller, Keith: Sneeuw op de maan. Kort na de Tweede Wereld oorlog ontmoet een Amerikaanse in het fascistische Spanje een gevlucht Pools jongetje met een bijzondere gave en besluit hem en zijn zuster te herenigingen met hun ouders die naar Palestina willen uitwijken. Lambert, Joan: Dochter van de godin. In drie verschillende perio den van de prehistorie leidt een vrouw met magische gaven haar stam naar een beter leven. Vincenzi, Penny: De andere vrouw. Wanneer een jonge vrouw op haar huwelijksdag spoorloos verdwijnt, ontdekt haar familie dat ze ook verborgen kanten had. Reiki Master Jeanne Smits orga niseert 4 maart, 18 maar en 15 april introducédagen en -avonden, waar op uitleg wordt gegeven over Reiki, het systeem van natuurlijk genezen. tijdens die dagen en avonden wor den dan ook korte Reiki-behande- lingen gegeven. U bent dan ook van harte welkom. Wanneer u interesse mocht heb ben in deelname aan een van die dagen of avonden, dan kunt u con tact opnemen met Jeanne Smits, Kempweg 99, 5801 VP Venray, tel. 0478-588615. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 28 februari en zaterdag I maart: De open dagen in het onderwijs komen er weer aan. Het Agrarisch Onderwijs Centrum (AOC), een school voor agrarisch middelbaar onder wijs. houdt zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur open huis. Vrijdag van 18.30 tot 21.30 uur doet de Biologische school, een onderdeel van het AOC. het zelfde. Zondag 2 maart: Accordeon- en trekzakfestival in Grubbenvorst. Liefhebbers van deze instrumenten uit Nederland. België en Duitsland zijn aanwezig in gemeen schapshuis 't Haeren aan de Irenestraat in Grubbenvorst. Er wordt gemusi ceerd en er zijn stands met accordeons en accessoires. Het festival wordt voor de derde keer gehouden en georganiseerd door het Grubbenvorster Mannenkoor. Woensdag 12 maart: Workshop Middeleeuwse archeologie voor kinderen. De jeugd tussen 8 en 14 jaar kan vanaf 13.30 uur meedoen aan de workshop, die wordt gehouden in het Limburgs Museum in Venlo. Een kaartje kost 4,50, te bestellen bij de kass or telefonisch, (077) 352 21 12. Het Limburgs Museum ligt ana de Goltziusstraat 21. Zondag 30 en maandag 31 maart: Tijdens de Paasdagen wordt voor de tiende keer de expositie Pictura Heythuysen gehóuden. Niet-professionele kunstenaars uit heel Limburg kunnen daar aan deelnemen. De werken worden door een deskundige jury beoordeeld. Kunstenaars kunnen inschrijven t/m 14 maait bij het secretari aat, postbus 3007, 6093 ZG Heythuysen, tel. (0475) 49 15 16 of (0475) 49 28 83. T/m 14 april: Tentoonstelling figuratief expressionisme in museum De Wieger in Deurne. Getoond wordt de collectie van de familie Smithuis, met daarin figuratieve stromingen in de Nederlandse kunst tussen 1910 en 1960. Museum De Wieger ligt aan de Oude Liesselseweg 29 in Deurne. Geopend van dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Tot eind 1997: Tentoonstelling 'Aangekleed...gaat uit!' in het Limburgs Museum. De expositie _gaat over kleding, mode en uitgaan in de periode van circa 1850 tot 1950. Te zien is onder meer een nieuwe aanwinst, de garderobe uit eind vorige eeuw van een Zuidlimburgse vrouw. Bijzonder daaraan is dat het niet alleen gaat om zondagse, maar juist ook om de veel zeldzamer bewaard gebleven doordeweekse kleding. /4ye*u0i ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker en P. Henkes: za: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 588800 zo: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling H. van WINDEN en E. RUYMBEEK DIEREN A RTSENPR A KTIJ K OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr, Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 vanaf vrijdag 12 tot maandag 8 uur WEÈKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigmgsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Evenals voorgaande jaren zal toneelvereniging Smakt-Holthees weer een toneeluitvoering verzor gen. U kunt ons zien spelen op zater dag 1 maart in De Wildeman te Vierlingsbeek en woensdag 5 maart in het Pelgrimshuis te Smakt. De voorstellingen beginnen telkens om 20.00 uur. U kunt de kaartjes a ƒ7,50 vooraf bestellen op de volgende adressen: Jeanny Koenen te Holthees, tel. 636878 of Cristien Goumans te SMakt, tel. 636676. Dit stuk gaat over Ilona, een vlotte beeldhouwster. Zij maakt liever car rière dan te trouwen. In het eerste bedrijf, dat zich afspeelt de dag voor llona's 30e verjaardag, worden we deelgenoot van allerlei curieuze intriges en dolle ontwikkelingen. In het tweede bedrijf wordt de verjaar dag gevierd en volgen er diverse verrassende ontwikkelingen (surpri se, surprise) welke tenslotte uitmon den in een hoogst originele ontkno ping. Deze en vele andere ingrediënten staan borg voor een toneelvoorstel ling met vele lachwekkende situ aties.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3