Motorcross in Overloon Dierenbescherming organiseert katten- castratie/sterilisatieactie Bridgeclub Venray Spio Motorcrossers Regio Venray Lopersgroep Peelrunners Bridge-instuif Wieënhof St. Christoffel HBS Diana Lopersgroep Venray De Treffers Sjoelclub Venray UW Ruitersport St. Jan Merselo Jeugdnatuur wacht Venrayse Postzegel vereniging LVB Oostrum Katholieke stem in de politiek JUM Merselo Lourdescomité afd. Venray Reumapatiënten vereniging Venray Jeugd Rode Kruis Venray Inloopmiddag Wao/Waa belangengroep Liever leren dan afleren OJC Gryphus peel en maas Donderdag 27 februari 1997 - Pagina 15 Wat later op de avond dan gebrui kelijk een voorlopige uitslag en toch nog velen, het worden er steeds meer, die wachten op de voorlopige n o uitslag. Twee nieuwe operators, hr. 'fic Keizers en Teunissen, 'die zich de kunst van het invoeren van de scores eigen aan het maken zijn. Het.is ple zierig dat clubleden zich voor elkaar iwillen inzetten en dat anderen rustig ïen willen wachten totdat er een uitslag is. Dat is goed voor onze vereniging. Jammer dat het griepvirus nog niet helemaal uitgebannen is. Zeker nu we competitie spelen is dat voor noj sommigen vervelend. Maar mis- a schien dat een paar weken rust ook 'J de geest zo helder heeft gemaakt dat vanavond de sterren van de hemel gespeeld worden. In de groene groep waren er een aar verrassende uitslagen. Paren die normaal niet zo hoog scoren kwamen nu met een percentage uit de computer rollen dat deze krant gehaald kan worden. Je zag aan de gezichten dat men dat leuk vindt. De uitslagen derhalve van vorige week. Geel: 1. hr. 't Horst-Visscher; 2. ds. Delsing-Volleberg; 3. ep. Meyer; Rood: 1. hr. Arts-Arts; 2. hr. Bender-v. Gaal; 3. hr. Keizers- Teunissen; Groen: 1. ds. Van Gils- geif Kousemaker; 2. mw. Huisman-hr. Vervuurt; 3. ds. Appels-Philipsen. Programma: Vanavond: vijfde avond van de com- v petitie. r. Donderdag 6 maart: laatste competi- 3 vi tieavond van de tweede ronde, ig- Denkt u aan de korting op de score ;ml als u deze avond niet komt. ied Ov Wedstrijdzwemmen Afgelopen weekend was de derde wedstrijd van de C-competitie aan de beurt. Met slechts tien deelne mers vertrokken we naar Roermond. Maar deze tien hebben geweldig gepresteerd. Van de 23 nummer zijn 'Termaar liefst vijftien pr's gezwom men. De uitslagen zijn als volgt: 100m rs m79el: Sanne Vermeulen 28 7 lÓOm rs j79el: Niels Beyer 1.23.4; tjj .Sjuul Aben 1.25.0. 'k lOOm vs h: Michiel Hendriks Mo. lÓOm ss j8lel: Rik Op den Camp 1.26.7; Stefan de Vries 1.29.8 3e. dan 100m rs m83 el: Rianne v.d. ni Bekerom 1.35.3; Nieneke Cuijpers Jat 1.46.3. slOOm rs j83el: Dirk Alders 1.28.9; do Rick Gommans 1.38.2. tngi 50m ss h: Niels Beyer 0.41.3; Sjuul Aben 0.46.4. lOOm ss m79el: Sanne Vermeulen 1.43.3 lOOm ss j79el: Rik Op den Camp 1.26.5; Michiel Hendriks 1.28.7. 50m rs h: Niels Beyer 0.38.6. f ku 100m vs j81 el: Stefan de Vries .09.3 3e; Dirk Alders 1.20.1. linS lOOm wsm83el: Rianne v.d. Bekerom 1.41.2; Nieneke Cuijpers 1.52.7 lOOm wsj83el: Sjuul Aben 1.26.8 3e; Rick Gommans 1.37.1 4x100m ws j79el: Stefan, Rik, Dirk, s.1|Michiel 5.43.9. Synchroonzwemmen JDit weekend is er nog gelegenheid a la om foto's bij te bestellen van de dut show. De foto's zijn zaterdag en zondag op het zwembad. Er zal een bestelformulier bij zitten dat ieder- vanften in kan vullen en in kan leveren tegen directe betaling, in een enve- 20, lop met het bestelformulier erbij. De foto's kosten 1,- per stuk. Tevens is van het mogelijk om de video van de show over te laten nemen. Degenen at e die hierin geïnteresseerd zijn, kun- t be nen zich hiervoor opgeven bij me|Anette. Kosten hiervoor zullen 1 n nader bekend gemaakt worden. Zaterdag 1 maart zijn alle ouders, vrijwilligers en vrienden welkom lie geholpen hebben met de show. bOm 17.00 uur verwachten we jullie in de vergaderzaal. Onder het genot van een kop koffie met iets erbij kunnen jullie eventueel de video van de show bekijken en krijgen jullie .een klein presentje uitgereikt als 1 Ie'dank. Mocht je verhinderd zijn, geef lit dan a.u.b. even door aan Anette b tfNatasja. Oefenen a.s. zondag: solo Tane, jjgroep onder 17 jaar, groep senioren. - (v er n°g meer geoefend wordt aijg je a.s. zaterdag te horen. 5"" Zondag na de training is er kader- 1 'ergadering om ongeveer 09.30 uur. ,r" )e trainsters in opleiding worden m^ook bij deze vergadering verwacht. 'n Voorafgaand aan de kadervergade- Is11 ing is er een bespreking voor alle inS' ienioren. Iedereen moet hierbij aan wezig zijn. 1 bil Waterpolo ainingen: Heren: maandag en Hjdag 20.00-21.00 uur; jeugd/aspi- anten: maandag en vrijdag van 8.30-20.00 uur. Programma zaterdag 1 maart: "■piranten-Merlet a.19.15 officials: André Steegs en vonny Brands. '®gir 1-Heren 1 v. 17.45 Verlet 3-Heren 2 v. 18.30 'Cgirjeugd-Heren jeugd v.16.15 Op zondag 2 maart organiseert MSV Overloon haar eerste evenement in 1997. Aan het starthek op circuit Duivenbos komen de klassen junio ren 250cc B, promotie 125cc, promotie 250cc, promotie 500cc, 125cc senioren NK, 500 cc senioren NK. Inschrijven in café zaal Duivenbos, aanvang 08.00 uur. De trainingen beginnen om 09.30 uur. De wedstrijden beginnen rond het middaguur. Voor verdere informatie: secretariaat MSV, tel./fax 0485-383356. Afgelopen zondag werd te Mill de openingswedstrijd van de MON ver reden, waarmee het nieuwe seizoen 1997 officieel van start is gegaan. Bij de gecombineerde klasse 250/500cc wist Maarten v.d. Aa beslag te leggen op een prachtige 19e stek. Bij de zijspannen werden bakkenist Hans Siroo en zijn bestuurder 13e. In de tweede man che kon het duo wegen problemen niet starten. Bij de gecombineerde klasse 125 promotie/senioren behaalde Peter Versteegen na twee manches een mooie 13e plaats. Johan Versteegen, de broer van Peter, wist bij zijn eer ste wedstrijd uitkomen bij de pro motie, de 1 le stek op te eisen. Bij de 250 promotie zijn Thijs Arts en Dave Jacobs de nieuwko mers. Zij finishten uiteindelijk op een 24e en 28e plaats. In de klasse 500 junioren wist Dirk Arts een 10e plaats veilig te stellen, terwijl Ben Bruining als 22e werd afgevlagd. Ronald Driessen eindigde na twee manches als 25e in de daguitslag. Willy Mansvelders bezette een 39e stek. Bij de 250 junioren B moest Michel Camps de eerste manche staken wegens problemen terwijl hij in de tweede manche als 21e finish te. Bij de 125 junioren eiste Ad Coenen een 21e plaats op en kwam de 23e plaats in handen van Edwin Logten. Komende zondag zijn de nationa le wedstrijden te Overloon en Wijchen. Trainingen: Donderdag 27 febr.: Interval-trai ning, 19.00 uur te Horst. Zaterdag 1 maart: Weerstandtrai ning te Horst, aanvang 15.30 uur te Horst Meterik. Dinsdag 4 maart: 18.50 uur Duurloop in Horst; Sevenum om 19.30 uur Denk aan het opgeven voor onze feestavond op 21 maart. Voor infor matie hierover zie Het Doorlopertje. Voor diegenen die op 20 april in Rotterdam de marathon gaan lopen staan er enkele halve marathons op het programma. De eerste is al komend weekend in Waldniel (Duitsland), starttijd 15.00 uur. Op zondag 16 maart is er in Overloon een halve marathon, starttijd 12.00 uur. Op zondag 23 maart is er in Weert eveneens een halve marathon. Hier zijn verder ook enkele andere afstanden te lopen. Starttijd wedstrijden vanaf 11.30 uur. Wedstrijden: Zondag 2 maart: Eggenberg-lauf te Brüggen (D), afstand 5.2 km, start tijd om 10.30 uur. Zondag 9 maart: Kuukvencross te Baarlo, afstanden 5 en 10 km, start tijden 11.00 en 11.45 uur. Zondag 23 maart: Baanwedstrijden op de baan in Venlo. Starttijden vanaf 10.30 uur. Deze baanwedstrij den zijn gecombineerd met de prijs uitreiking Dagblad Cross Cup. Denk aan de belangrijke jaarverga dering op vrijdag 14 maart. Top van 18 paren: 1hr. Van Gaal- hr. Bolwerk 72.66%; 2. dames Volleberg-Buijssen 69.53; 3 hr. Merkx-hr. Penson 65.01; 4. dames Van Ham-Frederix 59.9; 5. dames Olisiagers-Appels 58.85; 6. ep. Spreeuwenberg 54.69. Stand wintercompetitie: 1mevr. Van Ham; 2. mevr. V.d. Brink. Gymnastiekvereniging Afgelopen weekeinde was het wederom een druk weekeind voor G.V. St. Christoffel. Zaterdag moes ten de jongens van de C-lijn naar Kerkrade om de eerste van twee plaatsingwedstrijden te turnen voor het Nederlands kampioenschap. Hier deden jongens aan mee uit de gehele regio Zuid. De meisjes KI. II moesten thuis een competitiewedstrijd afwerken tegen GV Leonidas uit Tegelen. Zondag waren de meisjes aspiranten aan de beurt. Groep II had een wed strijd tegen Atalanta uit Maasbracht en groep I had een wedstrijd tegen Alcides uit Baarlo. In alle wedstrij den werd goed tot zeer goed geturnd hetgeen ook uit de uitslagen zal blij ken. Maar voordat we de uitslagen van dit weekeinde bekend maken heb ben we ook nog een uitslag tegoed van een wedstrijd uit het vorige weekeinde. Het betreft een wedstrijd van de meisjes kl. 2 poule B tegen G.V. Concordia Panningen. De uitslag was 160,20 punten voor Concordia en 149,20 punten voor GV St. Christoffel. De persoonlijke uitslagen waren: 13e pl. Eefje Koopmans; 1 le Alette Kouwenberg; 9e Bo Bakens; 8e Mieke Janssen; 7e Petra Goumans; 6e Sofie Manders; 5e Iris Kallen. Uitslag meisjes kl. II Leonidas Tegelen. Christoffel 150,10 punten tegen 149,25 punten voor Leonidas. De persoonlijke uitslagen: 11e Eefje Koopmans; 10e Alette Kouwenberg; 8e Bo Bakens; 7e Mieke Janssen; 6e Petra Goumans; 5e Iris Kallen en 3e Sofie Manders. Wedstrijd meisjes asp. kl. A groep 2 tegen Atalanta Maasbracht. 146,90 punten voor St. Christoffel en 156,40 punten voor St. Christoffel. De persoonlijke uitslagen: 14e Monique Bouten; lie Nicole Rouwette en Simone Boshoven; 10e Miron van Rijswijck; 8e Melanie Meijer; 4e Simone Beterams en Nena van Hagen. Wedstrijd meisjes asp. kl. A groep 1 tegen Alcides Baarlo. St. Christoffel 161,85 punten tegen 152,50 punten voor Alcides Baarlo. De persoonlijke uitslagen: 14e Sanne Arts; 12e Lotte Niens; 8e Anne van de Ligt; 7e Lian Bonants; 4e Judith Koenen; 3e Mariek van Kreij en op een gedeelde eerste plaats José de Jong en Kim Coppus. Dan als laatste nog de uitslag van de persoonlijke wedstrijd jongens in Kerkrade. Cat. IC: 2de plaats Randy Gerrits; Cat. 6C: 12de plaats Matje Houwen; Cat. 5C: 24ste plaats Bart Killaars; 21 ste plaats Tom Limpens. Jongens en meisjes proficiat met de mooi door jullie behaalde plaat sen. Ga zo door!!! Verder maken wij de ouders/ver zorgers van onze jeugdleden nog attent op de info-ouderavond op maandag 10 maart a.s. om 20.00 uur in het wijkcentrum De Kiosk in het Bruukske. A.s. zondag gaan drie meisjes/dames van onze vereniging naar Temeuzen voor de plaatsings wedstrijd van het Nederlands kam pioenschap. Meisjes/dames onzet- tend veel succes. De 6e afd. competitie, het eerste en tweede zestal moesten aantreden tegen OG Ysselsteyn. Twee nederla gen waren het gevolg van deze ongelijke strijd. Hoogste deelne mers werden hier mevr. A. Thijssen en J. Gooren. Het derde zestal wist de eer aan zichzelf te houden. Hoogste deelnemer werd P. Jacobs. Donderdag OC. Vrijdag Rabotoernooi Middelbeers, aanvang 20.00 uur. Zondag aspirantenwedstrijd Gras- hoek, aanvang 10.00 uur. Ontspannen sporten op je eigen niveau, dat kan bij Lopersgroep Venray. Dan bedoelen we stukjes wandelen, tempoloopjes, interval en allerlei spelvormen. Dat kan je mis schien wel op je eigen houtje maar een stok achter de deur om te gaan lopen en, het vol te houden is vaak trainen in groepsverband. Lekker in de frisse buitenlucht op verschillen de plekjes in Venray. Trainingen: Beginnersgroep: Deze groep is bezig met de langere tempolopen van 20-30 minuten rennen met tus- senpauze's. Zij zijn nu gevorderd tot ongeveer 50 minuten tempowerk. Begonnen dus met loopjes van 2 minuten en nu al meer dan 3 kwar tier aan de slag Verder zijn er nog vier niveaugroepen die ingedeeld zijn op trainingstempo's en doelstel ling van trainen. Ook voor de fana tiekere en meer getrainde sporters hebben we dus trainingsmogelijkhe den. De trainingen voor alle groepen starten op Dinsdag en Donderdag vanaf of op de atletiekbaan.De tijd waarop de trainingen beginnen is 19.00 uur. Bostraining: iedere zaterdag vanaf de Oude Barrier aan de Maasheseweg. Gewijzigde aan vangstijd: 16.30 uur. Wedstrijd- groep: zaterdag 1 maart: training "de Vers" Overloon. 15.15 uur ver zamelen bij clubgebouw 't Wisselpunt Wedstrijdagenda: 9 maart: 5de en afsluitende wed strijd "Dagblad Cross Cup" de Kuukven-Cross in Baarlo. Uitslagen: Bij de 4de wedstrijd om de "Dagblad Cross Cup" de Molendijk-Cross in Velden wer den op een zwaar parcours de vol gende resultaten bereikt. 5400 meter: Twan Lenssen 19.21 min.. Mart van Rooy 20.03 min.. Jan Poels 21.31 min., Jan Kirkels 23.04 min., Frank Rijshouwer 23.40 min., Jan Maessen 25.39 min. Dames: Hierbij behaalde Marjo van Heijster een knappe 3de plaats in een tijd van 24.28 min., Angelique van der Linden 30.21 min. Op de 8800 meter startte nog Henk van Dijck maar hiervan is geen tijd bekend. Met nu op 9 maart nog een wedstrijd voor de boeg heeft ook hier Twan Lenssen kans op een podium plaats. Hij staat in het tussenklas- sement op een derde plaats en zal die zeker willen behouden of zelfs nog proberen te verbeteren. Informatie: Lopersgroep Venray is een onder deel van Atletiekvereniging Venray Regio.Heb je verder vragen over de lopersgroep of wil je iets meer weten bel dan een van de onder staande nummers: (wedstrijdgroep) Frank Rijshouwer, tel. 586268; (overige groepen) Anja Gooren, tel. 589486; Jos Manders, tel. 585479; Bert Oostdam, tel. 514214. Luchtbuks schietvereniging EMS 2 - De Treffers 1009-1013 Hoogste schutter: Fr. v. Soest, 266r. Zoals reeds voorspeld was de wedstrijd van dit weekend door spekt met spanning. Het tweede team van EMS (Meerlo) bood volop tegenstand en uiteindelijk was vrou we Fortuna ons team goed gezind. Met een minimale overwinning kon den wederom twee punten aan het winstsaldo worden toegevoegd en werd de afstand tot de nummer twee, 't Wapen uit Velden, in de tweede klasse KLSB gehandhaafd op drie punten. Komende zaterdag staat het duel tegen de nummer drie van de rang lijst, de Rangers uit Swolgen op het programma. Evenals dit weekend verwachten wij weer veel spannen en een close resultaat. U merkt, deze sport biedt onge kende mogelijkheden om zowel uw persoonlijke prestaties als ook de teamspirit te kunnen ontplooien. Wilt u ook deze spanning iedere week van dichtbij meemaken en lijkt deze sport iets voor u. Kom vrijblijvend een keertje kijken bij De Treffers. Wij trainen iedere maandagavond vanaf 20.00 uur bij café Hulsman. Zaterdag jl. waren de open Brabantse kampioenschappen te Alphen. Hier werden de volgende resultaten behaald. DB: 11. Anny v.d. Heyden; 13. Truus Jenniskens. DC: 1. Rietje Goumans; 12. Cora v.d. Voort. DD: 10. Regine Sanders. DE: 2. Wilma Peeters; 3. Will Baltussen. HD: 4. Wiel Lennearts; 12. Harry Rongen; 13. Ben Rongen. HE: 3. Wim Jacobs; 6. Sjeng Goumans. Jeugd BuZ^Jereen Broers. Zaterdag 1 maart zijn in Dieteren de laatste wedstrijden om de teamkam pioenschappen van de ANS Regio Limburg. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op de afgelopen weekend verre den Limburgse kampioenschappen in Roggel behaalde Jan Janssen in de hoogste dressuurklasse Zz met zijn hengst Grey Fellow een 8e plaats met 553 punten. Aankomend weekend starten er enkele combinaties in Horst, waar een dressuurwedstrijd voor paarden georganiseerd wordt. Op zaterdag 1 maart zullen in totaal 30 ponyruiters van onze ver eniging examen afleggen voor het rijvaardigheidsdiploma A en C. We beginnen om 09.30 uur met theorie met aansluitend om 11.00 uur de praktische vaardigheden. Om 14.00 uur zal aan de geslaagde kandidaten het behaalde diploma uitgereikt worden. Hallo Jeugdnatuurwachters. We willen nog even terugkomen op onze hyacint-actie. Van verschillen de kanten hebben we gehoord, dat de hyacinten dit jaar bijzonder mooi bloeien. Bij de meesten zal de bloem nu volop aanwezig zijn en het is nu dan ook de tijd, om je bloem op school te laten beoorde len. Je kunt hiermee 1, 2 of 3 stem pels verdienen. Zorg er natuurlijk wel voor, dat je de hyacint bij het vervoer goed inpakt, want het zou jammer zijn als de bloem sneuvelt. Veel succes ermee. Verder zijn we al druk bezig met het ineen zetten van de lente-uitgave van de Natuurvriend en de nestkast jes. Hierover kunnen jullie binnen kort meer lezen in Peel en Maas. Tot volgende week. Ruilbeurs Op zondag 2 maart is er een ruil beurs voor postzegels, munten, ansichtkaarten, telefoonkaarten, flippo's en andere ruilobjecten. Nieuw is: dat er voor jeugdige postzegelverzamelaars een aparte jeugdhoek is onder leiding van onze postzegelvereniging. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. De locatie is: wijkcentrum De Kiosk in het Brukske te Venray. De beurs is voor iedereen toegan kelijk, dus ook voor niet-leden. Er is voldoende parkeergelegenheid. Wij heten u van harte welkom. Donderdag 6 maart, 20.00 uur in het gemeenschapshuis: Lezing door de Vereniging voor Venrayse Volkscultuur 't Veldeke. In de inlei ding zal verteld worden wat 't Veldeke doet en wat de vereniging inhoudt. Vervolgens zal de heer Frits Linsen het e.e.a. vertellen over het Venrays dialect. Na de pauze is er een quiz over het Venrays dialect. Hiermee zijn enkele prijsjes te verdienen. Wilt u voor de quiz een pen meenemen? Ook met-leden zijn welkom. Zij betalen ƒ5,- voor deze avond. De Katholieke Politieke Partij afdeling Limburg houdt voor haar leden en belangstellenden een ver gadering op maandag 10 maart om 19.30 uur in café In den Engel, Poststraat 3 te Venray. De landelijk voorzitter van de KPP mr. G.L.O. baron van Boetzelaer zal er als spre ker optreden en leiding geven aan een forumdiscussie. De Katholiek Politieke Partij (KPP) is in het voorjaar van 1995 opgericht. Ook in Limburg is men actief. Het programma van de KPP stelt de zorg voor de mens en zijn omge ving op de voorgrond. Zij weet zich hierin geïnspireerd door de geesï van het Christendom. De KPP is van mening dat de vernieuwingen zoals deze in het Tweede Vaticaans Concilie zijn doorgevoerd, ook in de politiek navolging verdienen. De KPP zoekt mensen die oprecht willen meewerken aan een vernieu wing binnen de politiek. Voor de uit bouw van de activiteiten zijn nog meer leden nodig die zich zowel plaatselijk als landelijk willen inzet ten. Meer informatie kunt u verkrijgen bij het secretariaat van de Katholiek Politieke Partij, Postbus 8583, 5602 LN Eindhoven. Vrijdag 28 febr.: Geopend van 19.00 tot 22.00 uur voor de jeugd van 12-15 jaar. Er is disco. Zaterdag 1 maart: Geopend vanaf 20.30 uur voor 15 jaar en ouder. Zondag 2 maart: Geopend vanaf 15.00 uur voor 15 jaar en ouder. Op maandag 3 maart is de jaarver gadering in zaal Thielen aan het Kennedyplein. Zoals wij al eerder lieten weten organiseert Stichting Limburgse Bedevaarten naar Lourdes weer diverse bedevaarten. Ook nu is er weer de vierdaagse vliegreis, van 20 t/m 23 mei en deze bedevaart gaat alleen vanaf vliegveld Eindhoven. Als u mee wilt meldt u dan snel want wie het eerst komt die kan mee. Verder zijn er onze vlieg-, trein- en busreizen. Treinreizen van 22 t/m 29 mei (ook voor zieken). Busreizen van 21 t/m 29 mei en vliegreizen (uitsluitend vanaf Maastricht Airport) van 23 t/m 28 mei. Voor pelgrims en bezoekers die Lourdes willen bezoeken wijn wij altijd bereid om alle inlichtingen hieromtrent te geven. Om u eventueel op te geven voor een van deze hierboven omschreven bedevaarten kunt u contact opnemen met het Lourdescomité afd. Venray, bij de volgende adressen: dhr. G. Philipsen. Goudsmidstraat 42, tel. 583575 b.g.g. mw. A. van Stiphout, Clovishof 1tel. 586721 Op maandag 3 maart houden wij onze algemene ledenvergadering. Deze wordt gehouden in de sport kantine van het Vincent van Gogh Instituut en begint om 19.30 uur. Na de vergadering wordt er een videoband gedraaid over reuma en is er gelegenheid om oud-Hollandse spellen te doen. U bent allen van harte welkom. Op maandag 3 maart staat voor het eerste gedeelte van de avond op het programma: Bloedingen. Voor het tweede gedeelte voorbe reiding stukje kamp. S.v.p. uit werken, aantal personen, wat nodig, de grote lijnen van de tekst. Monique en Bianca telefoon en page spot, Annelies Melkunie, Robert-Jan. Hans Junger en Maqurita Maria Rolo en Toverijs en Pampers en ieder nog een stuk je. Wij gaan hier dan samen één geheel van maken. Denk aan geld foto's en briefjes kamp. Neem alle tekst uit het EHBO- B-boekje door in verband met wedstrijd. Op donderdag 6 maart is er weer een inloopmiddag van de Wao/Waa belangengroep. De middag wordt gehouden in het gebouw D'n Opstap aan de Pr. Bemhardstraat 12a. Tijdens deze middag kan men terecht voor diverse hobby-aktivi- teiten. houd- en metaalbewerking en andere creatieve aktiviteiten. Verder kan men ook terecht voor hulp bij problemen. De begelei ding kan U helpen met het door verwijzen naar instanties. De inloopmiddag is van 13.00 tot 16.30 uur. Van 26 februari t/m 14 maart organiseert de Dierenbescherming afdeling Venray e.o. weer een kat- ten-sterilisatie/castratie-actie. In vrijwel alle grote supermarkten en dierenspeciaalzaken in de regio (gemeenten Sevenum, Horst, Bergen, wanssum. Broekhuizen. Venray, Vierlingsbeek. St. Antonius) liggen folders met informatie over deze actie. Katteneigenaren krijgen tijdens deze actie de mogelijkheid om hun poezen en katers tegen gere duceerd tarief te laten steriliseren of castreren, het doel van deze actie is het inperken en voorkomen van een kattenoverschot. Binnenkort start Dierenbescher ming Nederland met een grote lan delijke voorlichtingscampagne die ertoe moet leiden dat mensen bewuster met katten omgaan. De Dierenbescherming afdeling Venray e.o. organiseert jaarlijks deze actie. Zij wil met haar actie bereiken dat er uiteindelijk minder 'ongewenste' katjes geboren worden. Twee maal per jaar werpt een poes jongen. Wanneer de jongen te vroeg bij de moederpoes worden wegge haald kan ze tot drie maal per jaar jongen krijgen. Er worden veel jonge katjes onnodig gedood omdat de eigenaar de katjes niet kan of wil verzorgen. Gelukkig krijgen veel jonge katjes wel een nieuwe baas. Een groot aantal katten echter belandt in de overvolle dierenasiels of in het ergste geval in de natuur. Zwerfkatten worden aangetroffen bij boerderijen en rond campings. Uiteindelijk zullen deze katten zwichten voor de loop van het jacht geweer of worden overreden door auto's. Dierenbescherming afdeling Venray werkt samen met plaatselij ke dierenklinieken om deze proble men aan te pakken, Mensen kunnen met hun poezen en katers naar de dichtstbijzijnde dierenkliniek gaan. De rekening kan rechtstreeks naar de Dierenbescherming afdeling Venray e.o. gestuurd worden. Uiteraard naam, telefoon en bank gironummer vermelden! Postbus 223, 5800 AE Venray, klachten/info lijn: 0478-515521. Cursus voor vrouwen tussen 35 en 60 jaar Aan de hand van het thema: 'Liever leren dan afleren' start op dinsdagmiddag 11 maart van 13.30 tot 16.00 uur een cursus speciaal bedoeld voor vrouwen tussen 35 en 60 jaar. Deze cursus wordt georganiseerd door de VIDO (Vrouwen in door gaande ontwikkeling). Vrouwen zijn nooit te oud om te leren en zij hebben vaak heel wat levenservaring achter de rug. Vido is een organisatie die uitgaat van de kracht van vrouwen. In deze cursus Ieren vrouwen te zien wie ze zijn, wat de zin van hun leven is en wat ze zelf willen. Een Vidocursus betekent investeren in je toekomst en positief ouder worden. Deze cursus is dan ook bedoeld voor vrouwen als een opstapje om te leren grenzen te verleggen, eigen keuzes te maken en nieuwe activi teiten te ontplooien. De eigen erva ringen van vrouwen zijn belangrijk en komen in de cursus aan de orde. Hierdoor ontdekken vrouwen dat ze weer de moeite waard zijn en zo leren ze stap voor stap hun leven weer in eigen hand te nemen en goed voor zichzelf op te komen. Deze cursus is dan ook bedoeld voor vrouwen: die een nieuwe uit daging aandurven, zodat ze zich kunnen ontplooien en meer inzicht krijgen in hun eigen mogelijkheden. Dus betere kansen voor een gezond en zinvol leven, kansen voor ver nieuwing en kansen voor een posi tieve overgang. Deze cursus bestaat uit twaalf bij eenkomsten en de eerste bijeen komst is op dinsdagmiddag 11 maart van 13.30 tot 16.00 uur in de kelder van De Clockert, Bergweg 4. Venray (ingang vanaf parkeerter rein). Voor meer informatie of opgave deze cursus: Mientje Lemmens. tel. 0478-580546 of Joke Phillipson, tel. 0478-583198. Danceparty Op zaterdag 1 maart vindt in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een danceparty plaats. Circus Maximus. Circus Maximus, een wervelend Circus waarin de dj's van dienst trakteren op een avond vol hiphop, Britpop. triphop, tech no, heftige gitaarklanken en andere vrolijke dansmuziek. Het geheel zal worden opgeleukt met een sfeervol le aankleding en een hele serie lam pen en lichteffecten. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5.-. Op Ut Tuffelke Gryphus organiseert in samen werking met stichting Op de Töffel op zondag 20 april een open podi um: Op Ut Tuffelke. Regionale popgroepen krijgen tij dens dit open podium de kans zich te presenteren. De band die op hel podium als 'beste' uit de bus komt wordt uitgenodigd om als openings- act te fungeren van het popfestival Op de Tóffel '97, dat gehouden wordt op zondag 29 juni op het Vrijthofplein in Vierlingsbeek. Bands die interesse hebben om deel te nemen aan dit open podium kunnen vóór 1 maart een demo met biografie sturen naar: OJC Gryphus. t.a.v. Op Ut Tuffelke, Postbus 15. 5820 AA Vierlingsbeek. Meer weten over Op Ut Tuffelke? Bel na 18.00 uur tel. 0478-631928 (Sander) of 0478-631676 (Patrick). Gevonden tas later weer kwijt Zondagmiddag vond personeel van het MacDonalds restaurant aan de Maasheseweg een tas met daarin onder andere twee rijbewijzen, twee paspoorten en persoonlijke beschei den. Aan de hand van het adres op het pasje kon de identiteit van de eigenaresse worden achterhaald. Dat bleek een inwoonster van Ottersum te zijn. Die werd in kennis gesteld van het vinden van haar tas. De dame keerde terug naar het restaurant maar toen bleek dat de tas verdwenen was. Ven die diefstal werd bij de politie aangifte gedaan.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 15