berden 4 2,25 prInt, FRABO Streven naar een lekenaal bureau en pastorale teams pSrkhof Varkenspest (voorlopig) voor Venray's voordeur Competitiebilj arters Kemphaan moeten naar andere lokatie Nog TAXATIE VALENTim errassmgsmenu ®&Vd°c Valentijn weekend MODEHUIS KUNST EN CURIOSA Hotel Asteria 23 febr. '97 Vers vlees van de boerenhof 0478-542022 HILHlUa W Broodje kroket slechts 3,45 W Viandel- menu 5,65 13,65 <5 Srnm 76 DAEWOO ^"gangen GEWOON BRUNCH 14-15-16 Februari Hotel: Asteria Venray MAASHES£WE<yËOA, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL 0478-51 1466 VENRAY Resultaat van overleg kerkbesturen Politie vraagt getuigen Voor drie ergerlijke doorrijdin gen roept de politie dringend om getuigen voor de oplossing. In de nacht van vrijdag op zater dag, omstreeks 02.00 uur hoorden buurtbewoners van de Pavane straat dat een auto met hoge snel heid de bocht nam bij de rondweg Brukske ter hoogte van de Pavanestraat. Die bewoners hoor den een harde klap. Ze gingen op onderzoek en zagen een auto met hoge snelheid wegrijden, terwijl zij constateerden dat een aantal afrasteringspaaltjes omver was gereden en een aantal struiken vernield waren. Zaterdagmorgen ontdekte een 62-jarige inwoner van Veulen dat zijn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde auto enkele behoor lijke deuken had opgelopen. Geen visitekaartje van de vernieler, die gezien de schade dat zeker moet hebben bemerkt. Nog erger waren de vernielin gen die werden aangebracht aan een woning aan de Kerkweg in Ysselsteyn. De 45-jarige bewoner hoorde zaterdagmorgen om 10.45 uur, toen hij op de zolder aan het werken was, een harde klap, waar door de dakpannen van zijn woning gingen schuiven. Hij zag dat een vrachtauto met hoge snel heid verdween richting Timmer- mannsweg en ontdekte dat het boeiboord en de dakgoot waren vernield. In alle drie de gevallen van doorrijding zou de politie graag in contact komen met getuigen die dringend worden verzocht te bel- ^Jen met nummer 531111.y Hasjvangst solo-politiepatrouille Donderdagavond kwam omst reeks 23.20 uur bij de politie een melding binnen dat vanaf de Haag in Merselo een personenauto met gedoofde lichten een veldweg was ingereden en men vond dat maar een vreemde zaak. Toen de politie later op die plaats ging kijken was er niets meer te ont dekken. Vrijdagmorgen omstreeks 09.00 uur kreeg de politie een tweede mel ding binnen dat een auto op dezelf de veldweg was gezien. Op dat moment was de zogenaamde solo patrouille in de buurt. De brigadier traceerde de auto, die er bij het zien van de politieauto vandoor wilde gaan. De politieman slaagde erin de auto te blokkeren en wel zodanig dat de bestuurder en inzittende geen kans kregen er vandoor te gaan. Assistentie kwam en toen konden de mannen, beiden inwoners van Venlo, worden aangehouden. De 26- jarige bestuurder bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs, de auto was niet verzekerd en had geen APK-keuring. De auto werd in beslag genomen. In de auto werden twee blokken hasj aangetroffen met een gewicht van 300 gram. Ook dat werd in beslag genomen. De inzittende, zo bleek in de ver horen. had niets met de zaak te maken. De bestuurder werd in ver zekerde bewaring gesteld en zal worden voorgeleid aan de officier van justitie. dagen en venray is een stuk kleurrijker! Patersstraat 26B 5801 AV Venray Tel. 513102 Fax 514184 van 12.00 tot 16.00 uur organisatie: Lionsclub Venray VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN GOURMETVLEES U belt. Wii brengen! Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuw prijslijst aan! a|ONDERDAG 13 FEBRUARI 1997 Nr. 7 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG 61 PEEL EN MAAS voor: aankoop taxaties TGAVE: VAN DEN MUNCKHOF BV. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per |aar ƒ32.00 etestraat 68 - Postadres- Postbus 1, 5800 AA Venray-Tel. 0478-582727/Fax 510916 «HLLIXULJ-lLr Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) De kiepse zien wèr opgeruumd Venray kan terugzien op een zeer geslaagd vastelaovesfeest. Goed weer, "veul lol" en weinig ongeregeldheden maakten het feest der feesten tot een prachtig geheel. Hei motto van prins Paul d'n derde, vastelaovend vierde nie allieën, dees kieps paest iederieën, werd de afgelopen drie dagen dan ook breed uitgedragen. En wat de Piëlhaascup betreft, die gaat dit jaar naar Ysselsteyn. De prinsen wagen van De Piëlreuzen werd door de jury als mooiste gevonden. Ysselsteyn pakte overigens de "dubbel" want ook de eerste prijs bij de jeugdprinsenwagens ging naar de Piël reuzen. Elders in dit blad meer over de vastelaovend. 1 3,45 nu De varkenspest die rondwaart in het Brabantse deel van De Peel zorgt in Venray voorlopig alleen nog maar voor onrust en verhoog de staat van paraatheid. Verder is het afwachten, vooral op een bericht over de varkens uit Vierlingsbeek. Als de onderzochte dieren van de Vierlingsbeekse varkenshouder inderdaad de gevreesde ziekte hebben, komt de varkenspest een stuk dichter bij Venray. In verband met carnaval is het normaal gesproken rustig op het gemeentehuis. Veel ambtenaren hebben vakantie en ook de B en W zijn niet voortdurend present. Voor burgemeester en wethouders en betrokken ambtenaren is een bereik baarheidsdienst ingesteld. Afgelo pen weekend heeft mevrouw De Loo, wethouder van milieu en loco- burgemeester, samen met loco secretaris Lucassen, poolshoogte genomen bij bedrijven in Vredepeel. Dit kerkdorp ligt het dichtst bij het gebied waar de varkenspest woedt. In Vredepeel vallen bedrijven bin nen de 12 km-zone waarbinnen geen dieren en mest getransporteerd mogen worden. De route van de car navalsoptocht door het dorp werd gewijzigd, omdat anders tractoren in de 12 km-zone terecht zouden komen. Enkele bedrijven in het dorp zouden zijn gedupeerd omdat er na 1 januari van dit jaar varkens vanuit het besmette gebied naar toe zijn getransporteerd. Dat is niet illegaal, maar minister Van Aartsen heeft wel de export van varkens verboden, die na die datum nog uit het gebied zijn getransporteerd. In het kader van de nieuwe veewet heeft de gemeente bij de bestrijding van de ziekte nauwelijks of geen taken, zo meldt een woordvoerster van de gemeente. Verschillende afdelingen verlenen hand- en span diensten of zijn bereikbaar. Met name de mestopslag baart de gemeente zorgen. "De afdeling milieu is paraat om te helpen bij het zoeken naar oplossingen", aldus de gemeentevoorlichtster. Bij één bedrijf in Vredepeel moes ten mensen van de Algemene Inspectiedienst (AID) bemiddelen toen de gemeente een varkenshou der geen vergunning voor tijdelijke opslag wilde geven. De boer mag nu tijdelijk mest opslaan in speciale mestzakken, zo laat een voorlicht ster van het ministerie van Landbouw weten. Historische belangstelling voor commissievergadering vraag daarbij is of er een samenvoe ging van drie parochies met een pas toor of vijf a zes parochies met twee pastoors plaats moet vinden. Ook zijn de kerkbesturen verzocht na te denken met welke parochies deze samenwerking het beste zou kunnen gaan verlopen. Duur carnaval vieren... Een 19-jarige Amsterdamse had Venray uitgekozen om carnaval te vieren, maar juist in Venray werd uit de garderobe van een discotheek op het Gouden Leeuwterrein haar jas gestolen. De waarde van de jas is niet bekend. In de jas zat haar porte monnee met ƒ45,-, haar rijbewijs, /sleutelbos en persoonlijke beschei den. De diefstal vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Uit de juiste koers In de vroege maandagmorgen, omstreeks 04.30 uur raakte een per sonenauto, bestuurd door een 29- jarige inwoner van Venray, op de Zuidsingel ter hoogte van de sport velden uit de juiste koers en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. De lichtmast en de auto werden totaal vernield, terwijl de bestuurder voor behandeling van een hoofdwond zich onder medische behandeling moest stellen. Zoals gebruikelijk moest de bestuurder ook in het bekend pijpje blazen, maar van drankgebruik was geen sprake. Wat de oorzaak wel is geweest is nog onduidelijk. meerkosten voor ouderen (parkeer- geld, duurdere consumpties etc), niet als meerkosten gezien moesten worden maar dat de ouderen zich moesten realiseren dat zij tot op heden nog "geluk hebben gehad" omdat ze voor weinig geld competi tie hebben kunnen biljarten. Voor meerkosten kan men volgens de wethouder wel een beroep doen op de gemeente. Voor Kessels hadden de plannen nog andere nadelige effecten omdat binnenkort de opgave plaatsvindt voor de nieuwe biljartcompetitie. Kessels wist nu niet wat hij wel of niet moest doen. KLACHTEN De wethouder probeerde de aan wezigen ook duidelijk te'maken dat deze plannen zijn uitgewerkt naar aanleiding van klachten met betrek king tot De Kemphaan. "Voor mij hoeft de Kemphaan niet verbouwd te worden als U dat niet wilt" liet de Loo weten. GOED OVERLEG De politici hadden minder moeite met de plannen dan de ouderen. Alleen de fraktie v.d. Vorle had pro blemen met de plannen. Volgens Victorine Derks leiden de plannen tot meer sociale isolatie. Zij vroeg zich af of het gebouw ook anders verbouwd zou kunnen worden. Volgens de Loo is ook die optie bekeken. De andere frakties beaamden dat keuzes maken moeilijk was maar dat zij in grote lijnen accoord gin gen met de toekomstplannen voor De Kemphaan. Daarbij werd wel aangedrongen op een goede uitvoe ring en goed overleg met de gebrui kers. De wethouder kon dat in ieder geval toezeggen. "We hebben nog veel te bepraten en tijd en overleg doet veel. Daarbij kunnen we niet iedereen tevreden stellen maar met goed communiceren komen we er wel uit". Pizza slice -tropical 4^45 nu 6,65 nu Sparerib menu nu Natuurlijk bij: Paterslaan 1 5801 AS Venrav Tel. 0478-510211 fax 0478-513238 Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 19-2-97 In het dekenaat Venray zou een kenaal bureau gerealiseerd oeten worden om de steeds toe- mende papierwinkel te verwer- n. Dat is een van de wensen die dens een overleg met alle kerk- sturen in de "dekenale stuur- oep" naar voren is gebracht. I'dens datzelfde gesprek werd ileit voor het instellen van pas- ale teams waarin leken aktief uden kunnen zijn. De dekenale stuurgroep is eind lober ingesteld. De stuurgroep iet gaan bekijken op welke wijze I priestertekort binnen het deïce- opgevangen kan worden, larbij wordt ook gedacht aan het ier inzetten van leken binnen de rk, let instellen van een dekenaal reau is een van de stappen die nomen zou kunnen worden. De dividuele parochies worden ook meer met een "papierwinkel" confronteerd. Dat zou centraal werkt kunnen worden, evenals de enadministratie van de parochies, let vormen van pastorale teams H inzet van leken zou moeten lei tot een minder zware belasting de priesters. Nu al werken Ierse priesters in diverse ochies en die belasting is erg aar. Het betrekken van leken in pastoraal werk zou ook vanuit dekenale bureaus geregeld kun- i worden. linnen de individuele kerkbestu- zal binnenkort worden gepraat r de clustering van parochies. De nen een aantal aktiviteiten verplaatst te worden naar andere gebouwen. In De Kemphaan zullen dan alleen nog aktiviteiten worden georganiseerd voor mensen die binnen de "sin gels" wonen. Mensen uit de andere wijken zullen in de toekomst op de wijkcentra aangewezen worden. BILJARTERS Die maatregelen zijn bij de oude ren in het verkeerde keelgat gescho ten. Vooral de oudere biljarters, die ook in competitieverband spelen, zullen uit moeten zien naar een nieuwe lokatie. Met name dhr. Kessels, die namens de biljarters sprak, wees op dit voor hen pijnlijke punt. Volgens Kessels hebben de ouderen niet echt de gelegenheid gehad om "in te spreken" op de plannen. Hij, en ook dhr. De Vilder van de Seniorenraad, lieten de wet houder verder weten dat het soosbil- jarten en competitiebiljarten "twee kanten van dezelfde medaille waren". Wethouder de Loo wees er op dat competitiebiljarten niet als een "soos-aktiviteit" gezien moet wor den. Die aktiviteit kan volgens haar ook elders plaatsvinden. De wethou der onderstreepte daarbij dat de Een beetje commissievergade ring op het Venrayse gemeente huis trekt incidenteel eens een bezoeker op de publieke tribune. Vorige week donderdagavond was die publieke tribune veel te klein zo'n zeventig "ouderen" een plaats te geven. De ontwikkelin gen rondom De Kemphaan aan het Kennedyplein, waren debet aan deze grote opkomst. De gemeente Venray wil De Kemphaan om gaan bouwen tot een algemeen diensten- en informatie centrum voor ouderen. Daarom die- Dhr. De Vilder sprak namens de Seniorenraad de commissie toe. Venlo - Vinckenhofstr. 123 - (077) 3520100 is de naam van de kersverse Daewoo-dealer voor Noord-Limburg

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1