Een flinke stap Bekendmakingen gemeente Venray De binnenkomer van de week woningwet wet ruimtelijke ordening GEMEENTE VENRAY Verkoop bij inschrijving Patersstraat 33 te Venray wet milieubeheer Realiseren verkeers technische maatregelen kruising Deurneseweg Kiekweg TAXATIES I jkfcrüPnA nAus-' peel en maas Donderdag 6 februari 1997 - Pagina 7 Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. - het bouwen van een berging aan de Deurneseweg I 14 te Ysselsteyn tnv LP. van der Hoff, Deurneseweg 114; - het bouwen van een berging/gara- ge/carport aan De Vlies 21 te Veulen tnv C.L.M.L. Kersten, De Vlies 21; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Etnalaan 6 te Venray tnv L.C.A.M. de Kerf, Etnalaan 6; - het bouwen van een serre en bij keuken aan de Kruidenlaan 2I5 te Venray tnv E.W.H.M. Voesten, Kruidenlaan 2I5; - het bouwen van een serre en tochtportaal aan de Helmkruid 10 te Venray tnv P.J.G. van Meijel, Helmkruid 10; - het bouwen van een hobbyruimte aan de Laurahof 7 te Venray tnv P.J. den Hoedt, Laurahof 7; - het bouwen van een kelder aan De Leng 17 te Oirlo tnv J.M. Verdeuzeldonk, De Leng 17; - het bouwen van een garage/ber ging aan de St. Jozeflaan 22 te Smakt tnv J.G.M. den Mulder, St. Jozeflaan 22; - het verbouwen van de woning aan de Julianasingel 27 te Venray tnv F.J.L. Schaeffers, Julianasingel 35; het plaatsen van een dakkapel aan de Melisse 10 te Venray tnv P.J. Koning, Melisse 10; het plaatsen van een dakkapel aan de Melisse 12 te Venray tnv L.J.W.J. Gommans, Melisse 12; het verbouwen van de woning aan de Merseloseweg 65 te Venray tnv J.L.M.Janssen, Merseloseweg 65; het uitbreiden van de woning aan de Zwanebloem 32 te Venray tnv H.F. Bethlehem, Zwanebloem 32; het bouwen van een supermarkt (Aldi) aan de Kiosk te Venray tnv Winkelbeleggingen Nederland BV, Vredenburg 138 te Utrecht. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het vergroten van de woning aan de Pinksterbloem 31 te Venray tnv E.A.S.A. Janssen en M.E.E.Geuijen, Pinksterbloem 31 het bouwen van een zonneranda aan de Lisdodde 14 te Venray tnv J.L.M. Sommers, Lisdodde 14; het bouwen van een carport en erfafscheiding aan de Eisenhowestraat 6 te Venray tnv M.G.P.J. v.d. Heuvel, Eisenhowerstraat 6; het aanbouwen van een keuken Pand inclusief ondergrond (459 m2), gelegen aan Patersstraat 33, met de volgende indeling: - Begane grond: hal, voorkamer, keuken, toilet, douche, een slaapkamer, woonkamer. - 1e verdieping: zolder. Het vigerende bestemmingsplan geeft gemengde bebouwing aan tot maximaal 3 bouwlagen ten behoeve van woondoeleinden, bedrijfsuitoefening in kantoren, baken, ateliers, hotels, cafés, restaurant en bioscopen, met de daarbij behorende voorzieningen. Inschrijvingsbiljetten, verkoopvoorwaarden met omschrij ving van het pand, alsmede een situatieschets zijn ver krijgbaar bij de afdeling Publieksdiensten van het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1Venray of telefonisch aan te vragen (0478-523536 0478-523544). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel via genoemde inschrijvingsbiljetten, bij burgemees ter en wethouders melden tot uiterlijk 28 februari 1997 tot 12.00 uur. Het pand kan bezichtigd worden op maandag 17 februari tussen 14.00 uur en 16.00 uur en op vrijdag 21 februari tussen 09.00 uur en 11.00 uur. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de itillieuvergunning. Hiervoor geldt éèn bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haar voornemen tot intrekking heeft aangegeven, wordt het ontwerp besluit genomen. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning gedeeltelijk intrek ken van: I. P.C.M. van de Zanden,Twistweg 12a, 5816 AE te Vredepeel voor de milieuvergunning nr. 741 voor een kuikenmesterij, gelegen aan de Drabbelsweg 2 te Veulen. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Strateris 32 te Nederweert. Het besluit en alle relevante stuk ken c.q. gegevens liggen ter inzage van 6 februari tot 20 maart 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 i uur tot I/.30 uur en op de overige Werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes .Weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling 5 Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: l a. degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is inge steld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. Venray, 6 februari 1997 Burgemeester en Wethouder voor noemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Colofon Voor meer informatie over de bekendmakingen op deze pagina kunt u bellen met de afdeloing publieksdiensten van de gemeente Venray, tel. 0478-523544 of 523536. Geopend: maandag van 09.00- 17.30 uur, dinsdag t/m donderdag van 09.00-17.00 uur en vrijdag van 09.00-13.00 uur. Bezoekadres: Raadhuisstraat I, 5801 MB Venray. Postadres: Postbus 500, 5800 AM Venray. Fax: 0478-523222. Alle andere informatie over de gemeente vindt u in de gemeen tekrant Venray die elke maand huis aan huis wordt verspreid. aan de Bolderik 23 te Venray tnv J.G.J. de Bruijn, Bolderik 23; het plaatsen van een overkapping aan het Zilverschoon 6 te Venray tnv P.Janssen, Zilverschoon 6; het uitbreiden en verbouwen van een supermarkt aan de Veltumse Kleffen 48 te Venray tnv Schuitema Vastgoed B.V., Postbus 325 te Amersfoort; het plaatsen van een rolstoellift aan de Eindstraat 20 te Venray tnv Gebr. J. en L. van Haren, Aan de Dril 19; het bouwen van een zeugen en opfokstal aan de Twistweg 10 te Vredepeel tnv Maatschap Van Hoof-Fleuren,Twistweg 10; het bouwen van een loods-was- plaats aan de Teeuwenhofweg 4 te Leunen tnv Gebr. Litjens, Teeuwenhofweg 4; het gewijzigd uitvoeren van een verleende bouwvergunning aan de Litsenbergweg 30 te Ysselsteyn tnv Raedts Bouwbedrijf B.V., Mgr.Hanssenstraat 57. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. - het bouwen van een tuinhuisje aan het Zilverschoon 4 te Venray tnv F.A. Keislair, Zilverschoon 4; - het bouwen van een tuinhuisje aan het Nassauplein 11 te Venray tnv G.H.Vollenberg, Nassauplein II; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het vergroten van een winkel aan de Ripseweg 8 te Vredepeel tnv Ned. Oil BV, Postbus 214 te Roermond; het vergroten van een woning aan de Rooseveltstraat 13 te Venray tnv H.F.J.G. Linskens, Rooseveltstraat 13; het bouwen van een serre en tochtportaal aan de Helmkruid 10 te Venray tnv P.J.G. van Meijel, Helmkruid 10; het plaatsen van een dakkapel aan de Melisse 10 te Venray tnv P.J. Koning, Melisse 10; - het plaatsen van een dakkapel aan de Melisse 12 te Venray tnv L.J.W.J. Gommans, Melisse 12; het plaatsen van een dakkapel aan de Laagriebroekseweg 6 te Leunen tnv J.J.G.M, Koenen, Laagriebroekseweg 6; - het bouwen van een keuken aan de Zwanebloem 14 te Venray tnv A.A.C. van Gastel, Zwanebloem 14; het bouwen van een berging/gara- ge/carport aan De Vlies 21 te Veulen tnv C.L.M.L. Kersten, De Vlies 21; het bouwen van een hobbyruimte Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om mede werking te verlenen aan een door het college van Gedeputeerde Staten van Limburg ingediénd voorstel tot het doorvoeren van een aantal verkeers technische wijzigingen op de kruising van de Deurnesweg met de kiekweg en de directe omgeving. De op het voorstel betrekking heb bende bescheiden liggen met ingang van 7 februari 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij de pubiieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij ons wor- den ingediend. Venray, 6 februari 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, aan de Oostsingel 26 te Venray tnv L.L.M. Poels, Oostsingel 26; - het uitbreiden van een horeca gelegenheid aan de Mgr. Hanssenstraat 10 te Oostrum tnv J.H.W. van der Wielen, Mgr. Hanssenstraat 10a; De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 7 februari 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Procedurestart artikel 18a wro t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel- ding. het bouwen van een berging aan de Kruidenlaan 219 te Venray tnv J.W.P.H. Breuren, Kruidenlaan 219; De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 7 februari 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 6 februari 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, Wet milieubeheer en wet verontreiniging oppervlaktewateren Kennisgeving ontwerp-beslui- ten Het Dagelijks Bestuur van het Zuiveringschap Limburg maakt, gelet artikel 7b tweede lid van de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren juncto artikel 14.3 tweede lid van de Wet milieubeheer mede namens het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray, bekend dat zij voornemens zijn om positief te beschikken op de aanvra gen van de N.V. Nederlandse Gasunie te Groningen voor: een tijdelijke vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlak tewateren voor het lozen van grondwater, afkomstig van de grondwatersanering ter plaatse van het meet- en regelstation Venray, Steegse Peelweg ongenum merd te Venray, op het oppervlak tewater genaamd Aanvoerleiding Rouwkuilen (ingeschreven onder nummer V96-I I 10); een vergunning ingevolge artikel 8.17 van de Wet milieubeheer voor het tijdelijk oprichten van een grondwaterzuiveringsinstalla tie voor een termijn van 3 jaar en 3 maanden, gelegen aan de Steegse Peelweg ongenummerd te Venray (ingeschreven onder nummer 96.9785). Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. De aanvragen, de ontwerp-besluiten en andere relevante stukken liggen vanaf 7 februari 1997 tot en met 6 maart ter inzage en wel: op het kantoor van genoemd zui veringschap, Maria Theresialaan 99 te Roermond gedurende de kan tooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (afdeling Vergunningen Handhaving); ten gemeentehuize van de gemeente Venray, Raadhuisstraat I te Venray (publieksdiensten), gedu rende de kantooruren op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur alsmede na telefonische afspraak elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Bovendien liggen alle ter zake zijnde stukken na bovengenoemde datum tot het einde van de beroepstermijn ter inzage tijdens kantooruren op het kantoor van bovengenoemd zuive ringschap en de gemeentesecretarie van de gemeente Venray. Een ieder kan tot bovengenoemde datum schriftelijke bedenkingen indie nen bij: het Dagelijks Bestuur van het Zuiveringschap Limburg, Postbus 314,6040 AH ROERMOND; het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM VENRAY Een ieder wordt na telefonische afspraak, telefoon 0475.-394246 (Zuiveringschap Limburg) of 0478- 523630 (gemeente Venray) in de gele genheid gesteld tot een gedachten- wisseling over de ontwerp-besluiten. Tevens kan een ieder mondeling bedenkingen inbrengen tegen de ont werp-besluiten. Degene die schriftelijke bedenkingen indient kan verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de wijze als boven omschreven en degenen die beden kingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht, alsmede belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten gèën bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Roermond/Venray, 6 februari 1997 Regionale Instelling voor Beschermende Woonvormen start morgen Vrijdag 7 februari nemen twaalf bewoners hun intrek in het pand Patersstraat 26a-e (het voor malige hotel De Keizer). Daarmee gaat de Regionale Instelling Beschermende Woonvormen (RIBW) in Venray echt van start. Eerder werden in de wijk Brukske al enkele woningen in gebruik genomen door de RIBW. Frans de Vries, bewoner van de Patersstraat, en de RIBW-begelei- ders Ernst Brecheisen en Joop Koopmans verzorgden een rond leiding. (door Bert Albers) Aan de fietsen op het trottoir te zien is het pand al bewoond. De schijn bedriegt; de vervoermiddelen zijn van de schoonmakers van de NLW-bedrij- ven die de laatste hand leggen aan een schone oplevering van het pand. Ernst p SMELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Inbrekers met gestolen auto aangehouden Maandagavond om 19.30 uur zag een buurvrouw dat er licht brandde in de woning van haar buren in de Ouverturestraat terwijl zij wist dat die niet thuis waren. Zij waar schuwde de politie. Toen die arri veerde bleek dat er door forcering toegang tot de woning was verkre gen, maar van de inbrekers ontbrak elk spoor. Ook een andere buurtbe woner had een en ander gezien en kon ook een signalement van de auto geven. Daardoor kon de politie 20 minuten later die auto aan de Oostsingel aanhouden. Die bleek eerder in Hilversum te zijn gestolen. De inzittenden, een 28-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 26-jarige inwoner van Venray werden aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Daar bleek al snel dat er meerde korpsen belangstelling voor de 28- jarige man te hebben. Later werd nog een 28-jarige Venraynaar aan gehouden, maar die bleek volgens het onderzoek in deze zaak niet betrokken te zijn. Omdat het tweetal mogelijk nog betrokken is bij meer dere misdrijven, werden ze in ver zekerde bewaring gesteld. Brecheisen. die de Venrayse RIBW onder z'n hoede heeft, opent de deur. In z'n kielzog Frans de Vries en Joop Koopmans. Het trio gaat voor naar de zolderverdieping. Onder de hanenbal ken liggen twee wat lage kamers, plus een toilet. "De kamers zijn wat klein, daarom heeft deze bewoner er ook twee, en een eigen toilet", legt Brecheisen uit. "Maar daar staat veel privacy tegenover en daarvoor heeft zij gekozen". EIGEN KEUS Gekozen heeft ook Frans de Vries. Hij verhuist naar een ruime kamer op de tweede verdieping. De twee grote ramen kijken uit over de Patersstraat. Handig voor de carnavalsoptocht. De kamer van Frans blijkt de grootste op deze verdieping. De andere bewoners hadden blijkbaar geen behoefte aan zoveel ruimte, want de kamers zijn in onderling overleg verdeeld. Zoals er veel door de toekomstige bewoners zelf is beslist en uitgekozen. Verlichting en vloerbedekking van de kamers bijvoorbeeld. Vanzelfsprekend, maar met voor patiënten van psychiatrische instellin gen, waaruit de meeste bewoners afkomstig zijn. Frans en z'n medebe woners zijn op weg terug naar zelf standig wonen. De 31-jarige De Vries heeft een jaartje of vijf doorgebracht op de Stationsweg. Hij is één van de jongste bewoners van het RIB W-huis aan de Patersstraat. Anderen maken na soms wel tientallen jaren de stap van uit de beschermde omgeving van de instelling naar een woonvorm die dichter bij het 'gewone' leven staat. Op de tweede verdieping van heu grote pand gaan de wat jongere men sen wonen, omdat zij minder moeite hebben met traplopen. Een etage lager hebben de ouderen hun kamers uitge zocht. Alle kamers beschikken over een wastafel. Per verdieping is er een douche, toilet en een wasmachine. Op de begane grond zijn de gemeen schappelijke ruimtes ingericht. Aan de voorkant de huiskamer en keuken voor de 'jongeren'. Met uitzicht op de levendige Patersstraat. De bewoners van de eerste verdieping wonen en eten aan de achterzijde. Vanuit hun woonkamer lopen ze via de tuindeu ren zó de grote tuin in. "Die gaan we ook zelf bijhouden", zegt Frans. "Hij loopt achter dat schuurtje nog door. Leuk hè. die lantaarpaien. Die blijven ook staan". OP EIGEN KRACHT De tuin, de was, de afwas, het koken. Bewoners van een R1BW- woning gaan hel allemaal zelf doen. Onder begeleiding. Ernst Brecheisen vertelt dat elke groep twee woonhuis- begeleiders heeft. Joop Koopmans is er één van. "Ik zorg ervoor dat de mensen zo goed en zelfstandig moge lijk samen wonen", vat hij z'n taak in één zin samen. De laatste tijd heeft hij zich vooral bezig gehouden met het voorbereiden van de verhuizing en met het elkaar laten kennismaken van de bewoners. Elke bewoner heeft daarnast nog een persoonlijke begelei der. Begeleiding van bewoners van een RIBW-huis komt neer op jezelf op ter mijn overbodig maken. "We gaan uit van de sterke punten van de mensen. Wat ze kunnen moeten ze zelf doen. Wij helpen ze en leren ze te leven met hun beperkingen", zegt Brecheisen. "En dat in groepsverband. Dus dat Voor de Lionsveiling van zaterdag 22 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stro men de goederen gestaag binnen.Ter ondersteuning van dit goede doel publi ceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het telefoonnummer 514618 worden ingebracht, indien ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt verkopen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een kaststel, soms een schoorsteenset genoemd. Dat kan ook, maar het 'is bedoeld voor op een fraaie kast Want even fraai en gaaf is dit stel. Het is te koop tijdens de Lionsveiling in het Raayland College. betekent dat niet iedereen alles hoeft te kunnen. De één heeft moeite met naar buiten gaan en boodschappen doen, een ander kan niet goed koken. In een groep los je zoiets op". "Als in een gezin", vult Koopmans aan. "Daarom zijn de huiskamergesprek- ken zo belangrijk". In die gesprekken komt wekelijks alles aan de orde wat er in de groep speelt: komen we uit met het huishoudgeld, doet iedereen z'n taken, zijn er geen persoonlijke strubbelingen? Brecheisen: "Deze groep is overigens erg zelfstandig. Dat kan bij een andere bewonersgroep best weer anders zijn. Maar het uit gangspunt blijven de mogelijkheden van de mensen zelf. We blijven zoveel mogelijk op de achtergrond". Om die reden is het in het hetzelfde pand gehuisveste kantoor van de instelling ook niet van binnenuit bereikbaar. GEOEFEND Verreweg de meeste mensen die in RIBW-verband gaan wonen zijn afkomstig uit het Van Gogh Instituut. Opgenomen zijn geweest is echter geen voorwaarde. Het traject werkt ook omgekeerd: mensen die bij het RIAGG onder behandeling zijn van wege psychische problemen kunnen op een gegeven moment ook kiezen om niet langer (alleen) thuis te blijven wonen. RIBW is niet verplicht, maar vrijwillig. Een indicatiecommissie bepaalt of de aanvrager terecht kan. Ook bewoners van de Patersstraat komen uit het Van Gogh Instituut. In tegenstelling tot de toekomstige bewoners van een RIBW-huis hebben zij een jaar kunnen oefenen. In afwachting van het gereedkomen van de woning aan de Patersstraat -waar een vervuiling in de bodem voor ver traging zorgde- namen acht van de twaalf bewoners hun intrek op een verdieping van het Zonnehuis in de Vlierstraat. Oorspronkelijk was het Zonnehuis een verblijfsafdeling van St. Servatius. en later ook St. Anna. Bij de inkrim pingsoperatie van Van Gogh werd besloten het Zonnehuis af te bouwen. De groep van acht aspirant-RIBW-ers en hun begeleiders waren de laatsten die verhuisden naar het Zonnehuis. Ze zijn morgen ook de laatsten die ver trekken. Het gebouw, inmiddels eigendom van de stichting Boncura. staat dan leeg. Wat die er mee gaat doen is nog niet duidelijk, maar sloop van de voormalige verpleegstersflat van Beukenrode is niet uitgesloten. VIER LETTERS Ook na een jaar 'oefenen' blijft het voor Frans de Vries een grote stap. Hij zal zich zelf moeten verzekeren, zelf z'n telefoonrekening betalen en nog tal van andere klussen en dagelijkse dingen moeten doen. "Het wordt wel wat ingewikkelder", zegt hij. "Maar we krijgen er weer een stukje vrijheid voor teiug". Het belangrijkste vindt Frans dat hij en z'n medebewoners van die beladen vier letters af zijn: VvGI. En het adres dat zo'n stempel drukt op de mensen die er wonen: Stationsweg 46. Toch zijn er. misschien een beetje onbewust, nog genoeg lijnen tussen het instituut en haar oud-bewoners. Zeker in het geval van Frans. Hij blijft actief in de bewonersraad van het instituut. Voor de bewoners van het RIBW gaat hij helpen een soortgelijke belangenbehartigingsclub op poten te zetten. Frans blijft ook vorst van bewonerscarnavalsvereniging 't Briikske. Bij stoppen heeft hij nog niet stilgestaan.... De Regionale Instelling Beschermd Wonen (RIBW) is een nieuwe woonvoorziening, bestemd voor mensen die vanwege psychi sche problemen nog niet of niet meer in staat zijn helemaal zelfstan dig te functioneren. Dat zijn. zeker in Venray en omgeving, voorname lijk oud-bewoners van het Vincent van Gogh Instituut. Zij worden begeleid door deskundige medewer kers. De RIBW is werkzaam in Noord- en Midden-Limburg en heeft woningen in Roermond, Weert. Venlo en Venray. De instelling is een rechtstreeks gevolg van de afspra ken over zorgvernieuwing die door het Vincent van Gogh Instituut in 1993 gemaakt zijn met zorgverzeke raars en hel ministerie. Bij de Venrayse RIBW werken acht men sen. De Venrayse vestiging houdt kantoor in het pand aan de Patersstraat, het management is gevestigd in het Vincent van Gogh Instituut.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7