LIONS VEILING 1997 ...Op os mojje Schouwburgplein...??? Diana mikt op de jeugd VALENTIJNSDAG KAARTJE MAG! Tweede kringloopwinkel een feit Liquidatie Streek VVV kost burger extra geld Presentatie Landelijke Vastenactie Snelheidscontroles gerechtvaardigd f 1 - Oproep Algemene Vergadering van Rabobank Zevenrode Rabobank UW martin cuypers I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I iets te verkopen? rl: 0478-551 640 Ingezonden Infogids over Seniorensport Hervormde kerk Blitterswijck 175 jaar 'EEL EN MAAS Donderdag 6 februari 1997 - Pagina 5 De tweede kringloopwinkel in Venray is open. Zaterdag kocht wethouder Marlies de Loo van onder meer milieuzaken het eer ste artikel en opende daarmee officieel de winkel van kringloop- bedrijf De Cirkel in de Henseniusstraat. De consument <an al langer voor tweedehands goederen terecht bij de Winkel van Sinkel. De kringloopwinkel heeft een oppervlakte van zo'n 200 m2. De medewerkers verkopen er klein huishoudelijk spul als glaswerk en servies, maar vooral meubelen en witgoed. De artikelen worden door De Cirkel zelf ingezameld, geselec- eerd en als dat nodig is gerepareerd voordat ze in de winkel terecht comen. Kringloopbedrijf De Cirkel ïaalt in een aantal gemeenten in >loord-Limburg grof huishoudelijk ifval om het opnieuw te gebruiken. Sinds 1 januari gebeurt dat ook in Venray. De Venrayse vestiging biedt voorlopig werk aan vier mensen, die lijn geworven via de NLW bedrijven en de stichting Werk op Maat. De Cirkel heeft ook vestigin- jen in Helden en Venlo. Daar werd iaterdag ook een kringloopwinkel »eopend. In haar openingstoespraak stond nevrouw De Loo stil bij het belang dat de gemeente heeft bij een kring loopwinkel. Een goed functioneren de kringloopstructuur verlengt de levensduur van producten. Sloop en hergebruik van componenten beper ken de vraag naar nieuwe grondstof fen en verminderen de hoeveelheid afval die gestort of verbrand moet worden. Daarnaast levert de kringloop banen op, vooral voor mensen met minder scholing. Voor de kopers van de goederen betekent een kringloop winkel dat zij met minder geld meer kunnen doen. CONVENANT Na de opening, tekenden De Cirkel en De Winkel van Sinkel een convenant (zie foto) waarin afspra ken over samenwerking en de ver deling van de kringloopgoederen staan. De beide kringloopwinkels hebben onder meer afgesproken dat De Cirkel zich zal concentreren op de verkoop van meubelen en wit goed en dat De Winkel van Sinkel zich toelegt op kleding, boeken en platen. De belangstelling bij de opening van de kringloopwinkel was groot. Al voordat de deur openging ston den klanten te wachten en tijdens het officiële gedeelte werd er druk gesnuffeld en gekeurd. De liquidatie van de Streek VVV, die afgelopen donderdag werd geformaliseerd tijdens een edenvergadering, gaat de burgers n Noord-Limburg totaal vier ton kosten. Omgerekend is dat ƒ0,90 >er burger. De Streek VVV verzorgde alle promotionele aktiviteiten voor de gehele regio. Doordat de fusie met de VVV Limburg stuk liep was opheffing van de Streek VVV onaf wendbaar. Er was te weinig garantie voor een zelfstandig voortbestaan met financiële continuïteit voor meerdere jaren. KOSTEN Het opheffen van de Streek VVV kost in totaal 400.000 gulden. Burgemeester en wethouders had den vorige week dinsdag al besloten om daarvoor een bedrag van 0,90 per burger beschikbaar te stellen. De gemeente betaalde voorheen ƒ0,45 per jaar per burger aan de Streek VVV. VVV VENRAY De huidige VVV A-kantoren, waaronder ook Venray, hebben inmiddels de intentie uitgesproken om een aantal promotie-activiteiten van de Streek VVV voort te zetten. Het is dan ook niet uitgesloten dat de VVV bij de gemeente zal aan kloppen voor de financiële midde len. die in het verleden naar de Streek VVV zijn gegaan. Op donderdag 13 februari 1997 vindt een (openbare) bijeenkomst )laats van het Platform Mondiale Vraagstukken. Tijdens deze bijeen komst zal de Landelijke Vastenactie Werkgroep Noord-Limburg een pre sentatie verzorgen over de Vastenactie. Pastoor G. Cuppen uit I Broekhuizen, C. Claassens uit Horst en dr. M. Verhagen uit Venlo zijn al vele jaren actief binnen de landelij ke Vastenactie Werkgroep Noord- Limburg en zullen de presentatie verzorgen. Tijdens de vastentijd, de periode van carnaval tot Pasen, wordt jaar lijks de Vastenactie gehouden. Deze actie is bedoeld ter verwerving van middelen voor de uitvoering van ontwikkelingsprojecten. In hun pre sentatie zullen de sprekers eerst ingaan op de structuur van de Landelijke Vastenactie. De Landelijke Vastenactie is een (atholieke organisatie die zich bezighoudt met de verwerving van Jmiddelen ter uitvoering van ontwik kelingsprojecten. Per 1 juni 1996 is de Vastenactie gefuseerd met Cebemo en werken zij verder onder de naam Bilance. Per 1 januari zijn deze organisaties een samenwerking aangegaan met Mensen in Nood en Memisa en ondergebracht in een Holding onder de naam Cordaid. De oude namen van de organisaties zul len naast de Holdingnaam Cordaid gehandhaafd worden. Vervolgens zullen de sprekers met behulp van een diapresentatie een toelichting geven op de projecten in Ghana, die met middelen van de Landelijke Vastenactie worden uit gevoerd. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd bij deze presenta tie aanwezig te zijn. De presentatie op donderdag 13 februari begint om 20.00 uur en vindt plaats in het gemeentehuis van Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Vastelaovend nadert met rasse schreden. Nog twee nachtjes sla pen en prins Paul wordt geïnstal leerd in het gemeentehuis en zal "Os mojje Schouwburgplein" veelvuldig door de straten en in de horecagelegenheden galmen. Alleen, wie de afgelopen weken over het plein heeft gekeken heeft kunnen constateren dat 't Schouwburgplein eigenlijk "nie mer zo moj" is. Immers, vastelao vend vieren met nog zo'n tien kerstbomen op het plein past niet helemaal, zeker niet als die bomen, zoals afgelopen weekend "aan de wandel gaan". door Christ van den Munckhof Vraag is .natuurlijk, van wie zijn die bomen en waarom staan ze er nog steeds? De eerst voor de hand liggende oplossing is de Venrayse winkeliers vereniging. Daar weet men echter van niets. "Onze bomen zijn netjes opgehaald door leden van zaalvoet balvereniging 't Huukske" aldus Willy Stramm van de Winkeliersvereniging. Freek Smals van 't Huukske bevestigt dat. Hij heeft die andere bomen met het ophalen wel zien staan. "Dat waren heel andere bomen, niet van het Winkelcentrum. Daar zijn we dan ook netjes vanaf gebleven". Volgens Piet van Dijck van de Winkeliersvereniging zouden de bomen van de Schouwburg zijn, dus daar maar eens heengebeld. "Nee", zegt Frans v.d. Heuvel. "Die zijn niet van ons. Voor zoveel bomen hebben wij helemaal geen budget...", aldus Frans die zich ondertussen wel is gaan ergeren aan die boom" "Van wie wel dan Frans?" "Van de VVV!" "Van de VVV? De kerststal stond toch op het ande re plein!" "Mischien dan van de gemeente" vervolgt Frans. Het spoor loopt dus dood want van de gemeente weten we dat zij daar ook geen budget voor hebben. Dan maar eens met Hulsman bel len. "Van de winkeliersvereniging?" vraag Mion Hulsman zich af, zelf vertolkster van "Os Schouwburgplein" Nee dus, dat wisten we al. Mion weet het ook niet. Bijna radeloos nemen we contact op met de buurvrouw, September. Volgens de eigenaresse zijn ze afkomstig van een of ander feest maar hoe of wat weet zij ook niet. Eureka! De Sylvesterparty dus. "Mooi niet," zegt Maria van Meijel van de organisatie. "Wij hadden geen kerstbomen. Alleen maar twee gehuurde palmbomen en die zijn inmiddels retour". Welk feest blijft er dan nog over? Terugkijkend op de VVV aktivilei- tenagenda zien we het kerstconcert van het Venrays Mannenkoor en het Sportgala. Van de laatste organisatie bellen we Joep Vievermans, de voorzitter. We kunnen het niet zien maar hij werd bijna rood aan de telefoon. "Wij hebben kerstbomen overgeno men van het kerstconcert. Na het gala zijn die buiten neergezet in de veronderstelling dat de vuilnisop haaldienst die mee zou nemen." Het mysterie lijkt dus opgelost. Lijkt, want de vraag blijft wie die bomen netjes heeft geplaatst en vastgebonden zodat het als echte kerstversiering leek. Terug dus naar Frans v.d. Heuvel, die bevestigt dat de mensen van het Sportgala de bomen uit de schouwburg naar bui ten hebben gebracht. Hij neemt meteen de zorgen van Joep Vievermans weg want volgens Frans hebben de mensen van het Sportgala de bomen ook netjes afgevoerd. Marga Valckx van de VVV brengt ons op het goede spoor. "Het Venrays Mannenkoor heeft voor de Kerst In ook buiten bomen geplaatst". Frans Oudenhoven van het Mannenkoor bevestigt dat het Mannenkoor bomen buiten ter ver siering had geplaatst. "Dan zijn jul lie die vergeten op te ruimen" is onze reaktie. "Nee" zegt Frans in eerste instantie maar hij verwijst naar Jan Herraets die bij de organi satie van de Kerst In betrokken was. De reaktie van Herraets was wat vreemd. "Hoe kan iemand nu zien of een kerstboom van de winkeliers vereniging is of van iemand anders, en iaat die vervolgens staan", aldus Herraets, die overigens terecht opmerkte dat er zondag en maandag ook bomen van het Vorstenhal rond slingerden. Hij zegde wel toe dat het Mannenkoor de. bomen zouden ver wijderen. Dus als alles goed is kunnen we nu, terwijl U dit leest, weer echt pra ten over "Os mojje Schouwburgplein". Honderdjarige kan aanwas best gebruiken Handboogsportvereniging Diana viert volgende week haar eeuwfeest. De oudste nog bestaan de (handboogsport)vereniging van Venray is springlevend, maar kan best wat aanwas van jongeren gebruiken. De club geeft, vooral sinds ze beschikt over een eigen lokaal, de jeugd dan ook alle ruimte. (door Bert Albers) Het gedwongen vertrek uit café zaal In den Engel, na de jaarverga dering van 1991, is achteraf een hele goede zet geweest. Na 45 jaar kon digde zaalhouder Van den Munckhof aan dat Diana moest uit zien naar een andere baan en besloot de vereniging dat er een nieuwe eigen huisvesting moest komen. Die werd vier jaar geleden, na zeven maanden van noeste arbeid, in gebruik genomen. Dankzij de eigen 'doeF kreeg de vereniging niet alleen meer mogelijkheden om te trainen en wedstrijden te organise ren, maar kon Diana zich vooral ook ontdoen van het etiket 'café'. Hoewel het Diana-bestuur nog steeds geen kwaad woord wil horen over Den Engel, waar ze zo lang )e Rabobank is een coöperatieve ink, mét als doelstelling leden- ondernerneis te financieren legen age rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering nvloed kunnen Uitoefenen op het >eleid van hun plaatselijke bank. 'o is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en de cliënten zwaar meetelt. Hierdoor roept de coöperatieve Rabobank Zevenrode B.A. haar leden op tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering die gehouden wordt op donderdag 20 februari 1997 óm 20.00 uur in het Gemeenschapshuis de Smelehof te YsselsteynPuttenweg 2a. Verkorte agenda 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Voorstel tot fusie met de Coöperatieve Rabobank Meerlo-Wanssum B.A. gevestigd te Wanssum, gemeente Meerlo-Wanssum en in verband daarmede: a/wijziging statuten en het huishoudelijk reglement; b. benoeming lid van het Bestuur; c. benoeming leden van de Raad van Toezicht. 4. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening liggen vanaf heden op hét kantoren van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur Zevenrode onderdak hebben gehad. "Niks ten nadele van Den Engel", zegt bestuurslid Van den Hoogenhof. "Maar iets als jeugdbe leid kregen we daar niet van de grond. We konden er maar één keer per week terecht en dat is natuurlijk te weinig". Plus dat ouders hun kin deren liever niet naar een café sturen om sport te bedrijven. Dat is in de eigen huisvesting op sportpark De Wieën heel anders. "In principe kunnen leden zeven dagen per week schieten", zegt bestuurslid Piet Jacobs. Dat biedt mogelijkhe den voor'iedere doelgroep. De jeugd wordt de entree bovendien gemak kelijk gemaakt. Consumpties half geld en enkele maanden gratis mate riaal van de vereniging maken het erg aantrekkelijk om een jeugd- schutter te worden. Ook scholen zijn welkom op d'n doel. Het jeugdbeleid heeft resultaat gehad. Handboogsportvereniging Diana heeft een behoorlijke jeugd afdeling opgebouwd. Uitschieter is natuurlijk Wendy van Ooi. die tot de besten van ons land behoort en nog hogerop wil. Het Diana-bestuur begrijpt best dat zo'n talent niet alleen door haar beleid zover is gekomen, maar maakt er evengoed dankbaar gebruik van in de promo tie van de vereniging. SPONSOR GEZOCHT Onder meer dankzij promotie- activiteiten als open dagen en hand boogavonden voor bedrijven is het ledental van Diana de laatste jaren constant gebleven. Om de sport nóg aantrekkelijker te maken zou de ver eniging graag de schietbaan hele maal overdekken. "Dan zijn we niet meer afhankelijk van het weer en kunnen we de ruimte veel beter gebruiken", zegt het bestuur. Maar verbouwen is duur en de sport zelf kost al zoveel geld. Voor de kosten van verenigingsbogen. blazoenen en andere uUgaven die direct met schieten te maken hebben, zeg maar de 'sportieve exploitatie', is hand boogsportvereniging Diana op zoek naar een sponsor. De vereniging kan daar ruime reclame-mogelijkheden in de eigen accommodatie, op shirts en briefpapier tegenover stellen. En natuurlijk Wendy van Ooi, die alleen al voor de nodige 'exposure' kan zorgen. OPEN DAG De ongeveer veertig leden van Diana vieren het weekend na carna val het eeuwfeest. Ook het feestpro gramma staat gedeeltelijk in het teken van de promotie van de ver eniging en de handboogsport. Zaterdag 15 februari wordt van I2.0(i tot 17.00 uur open huis gehoudenKennismaken met de handboogsport is dan wel heel erg gemakkelijk. Iedereen, jong en oud is welkom op d'n doel op sportpark De Wieën. Vrijdag 14 februari houdt de honderdjarige op dezelfde lokatie van 18.30 tot 21.30 uur receptie. Later in het jaar, op 5 mei, houdt de vereniging nog een groot toer nooi en op Koninginnedag is Diana prominent aanwezig in het centrum. Ook dan laat de vereniging zien dat handboogschieten een toffe sport is. PEEL EN MAAS WEEKBLAD i i i i i i i i i i i PASSAGE 17 VENRAY TELEFOON 0478 58 40 07 SCHOOLSTRAAT 26 VENRAY TEL. 0478 58 66 16 Sinds de Jan Poelsweg en de Puttenweg in de kom van Ysselsteyn zijn aangepast, komen er bij de poli tie met de regelmaat van de klok klachten binnen, dat er vooral 's avonds te hard gereden wordt. Dan zijn bij het Lovinckplein de ver keerslichten op knipperen gezet. Ook werden door de dorpsraad klachten bij de gebiedsmentor van de politie ingediend. Dat leidde afgelopen weken tot diverse snel heidscontroles. Op woensdagavond 22 januari hield de politie van 19.00 tot 21.00 uur'een controle. 384 voertuigen passeerden de radar. Daarvan reden er 118 hoger dan de toegestane snel heid van 90 km per uur. Gezien die score hield de politie donderdag 30 januari van 19.45 tot 21.15 uur op dezelfde plaats opnieuw een controle. Er passeer den in dat tijdvak 210 voertuigen de controle. Daarvan lapten 72 bestuur ders de snelheidsbeperking aan hun laars. Een woordvoerder van de politie verklaarde desgevraagd, geschrok ken te zijn van het feit dat bijna één van de drie bestuurders zich niet aan de snelheid houdt. Indien er man kracht cq. vrouwkracht beschikbaar is, zullen de controles worden her haald. Overigens werd op woensdag 22 januari ook gecontroleerd op de Deurneseweg. tussen 17.30 en 18.30 uur. Daar passeerden 465 voertuigen de radar. 149 reden harder dan de toegestane snelheid van 80 km per uur. De hoogste snelheid bedroeg 121 km per uur. Donderdag 30 januari is ook van 16.40 tot 17.10 uur op de Stationsweg gecontroleerd. Hier passeerden 350 voertuigen de con trole waarvan er 84 te hard reden. De hoogste snelheid bedroeg 89 km per uur. Die avond werd ook op de Deurneseweg gecontroleerd. Tussen 21.10 en 2L40 uur passeerden 74 voertuigen de radar. Er reden er 30 te snel. De hoogste snelheid bedroeg 123 km per uur. Al die bestuurders kunnen bin nenkort een acceptgirokaart in hun brievenbus verwachten. 'Vrouwelijke uitvaartverzorgster' (Peel en Maas, 22 januari 1997) Fijn. zo'n uitvaartverzorgster! Supervrouwelijk bovendien, getuige de omschrijving: 'vrouwelijke uit vaartverzorgster' Wat te denken van al die 'manne lijke verplegers'. Echte macho's misschien??? Overigens, alle respect voor het initiatief van de vrouwelijke uit vaartverzorger. Veel succes wens ik haar. Joke Brands Waar was de Opperpiëlhaas? Op zondag 2 februari werd voor de tweede maal het Opstoekmatinee georganiseerd door het Venray's Mannenkoor. Veel mensen hebben genoten van een gezellige zondag middag met als een van de program mapunten de uitreiking van de De Werkgroep Sportstimulering voor Senioren, waarin vertegen woordigd de Centrale van Ouderenverenigingen, Stichting Synthese, afdeling Ouderenwerk Venray, Gemeente Venray en Stichting Symbiose, brengt medio januari de informatiegids Seniorensport uit. Bedoeling van deze gids is senio ren (55-plussers) te attenderen op de vele sport(ieve)-mogelijkheden die binnen de gemeente Venray aanwe zig zijn. Het gaat hier om mogelijk heden zoals tafeltennis, tennis, fiet sen, trimmen. etc. Sporten, overigens waarbij ontmoeting met anderen, gezelligheid en plezier belangrijke aandacht krijgen. Daarmee komt deze gids tegemoet aan de groeiende vraag van senioren naar sportieve activiteiten, die afge stemd zijn op hun specifieke wensen en behoeften. Zowel voor de echte beginnende sport(st)er, als voor die genen die reeds enige sportervaring hebben. De gids, die'tot stand is gekomen middels een inventarisatie binnen de sportverenigingen, is te vinden op alle plaatsen waar senioren regelma tig komen, zoals wijkcentra, post kantoor, bibliotheek, enz. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de Stichting Synthese, afdeling Ouderenwerk Venray, tel. 0478-586706. Bronzen Piëlhaas. Dit jaar werd die uitgereikt aan dhr. Piet Muis die zich 50 jaar inge zet heeft voor de Venrayse gemeen schap. Tot mijn grote verbazing was de grote afwezige bij dit Opstoekmatinee de Opperpiëlhaas, die tevens beschermheer van het VMK is; de heer J. Waals, in het dagelijks leven burgemeester van Venray. Het is een jarenlange traditie dat de Opperpiëlhaas aanwezig is bij de uitreiking van de Bronzen Piëlhaas. Dit jaar liet de Opperpiëlhaas het afweten... Heeft hier de heer Waals weer niet een grote steek laten vallen: Of paest dees kieps um toch nie helemaol... E.J. Pannekoek-Ophuis Noot van de redactie: Navraag bij het bestuurssecretariaat van de gemeente leerde ons dat de burge- meester/Opperpiëlhaas op die dag 'verplichtingen elders' had. Ook zonder Opperpiëlhaas Jos Waals werd de Bronzen Piëlhaas uitgereikt aan Piet Muis, bij de kin deren beter bekend als Sinterklaas. Dit jaar is het 175 jaar geleden dat in Blitterswijck de Hervormde Kerk werd gesticht. Die kerk staat onder beheer van de samenwerkende Protestant Christelijke kerk in Venray. De voorbereidingen voer de vie ring zijn in volle gang en er zal nog veel werk moeten worden verzet. Zo zal de kroonluchter een opknapbeurt krijgen, de Statenbijbel wordt geres taureerd. nieuw stucadoorwerk en het kerkzaaltje wordt gewit. Het podium zal verder een facelift ondergaan. Toch hoopt men tussen Pasen en Pinksteren, op een bescheiden wijze, het 175-jarig bestaan te herdenken. Er werden in 1996 in die kerk zestien diensten gehouden. Er namen 704 mensen aan die diensten deel. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard '1/wi ca*nfileet inteniewi "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottagé dealer Kerkstraat 47, Tegelen, tel.: 077-3731573 'i I

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5