Vorstenbal 1997 grandioos öcccte fofo Werkgroep Kinderwoord dienst JUM Merselo PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Carnaval in Gryphus PEEL EN MAAS Donderdag 6 februari 1997 - Pagina 16 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Bindstraat 6, tel. 58!275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 511664. Priester in ernstig noódgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Bindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor Jeu Jenniskens, Ouders Arts-Cornelis- sen en Jenniskens-Jansen. 19.00 H. Mis voor Jan Bastiaans (coll); jrd. Grad Ghielen (coll.); ouders Arts- Dommeck en zoon Jan; jrd. Nel Royens en overl. fam. Ariaens- Royens. Zondag: 5e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor Marie Truijen-Jansen (coll); jrd. Wout en Piet Lenssen-Jeuken; overl. echtpl. H. Gerrits-Hermans en' overl, ouders; overl. ouders Oudenhoven- Thijssen. 11.00 Carnavalsmis en kinderwoorddienst; Agnes Kort- mann-Oehmen (coll); Kitty Pouwels; Cor Janssen. Maandag: H. Scholastica, maagd. 9.00 H. Mis voor Gerarda Broers; overl. ouders H.Th.H. Oudenhoven- Rutten en overl. kinderen; Jan Schmitz. Dinsdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Van Pelt-Stumpen en overl. kinde ren; Herman Schim v.d. Loeff. Woensdag: Aswoensdag. 9.00 Geen H. Mis. Donderdag: 9.00 H. Mis voor een rechtvaaridge verdeling van de goe deren der aarde. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Theodorus Pouwels. Dienbeurten: za 19.00: Maartje, Elena, Nadine. Simone: zo 9.30: G. Hoppenbrouwer; F. Mingels, Hoa, Stafan, Ronny, Thijs, zo 11.00: Joost, Loek, Martijn. Stef; wo: Leon, Pascal, Paul A., Rowan. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapei Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de Sl. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen. Lector: zr. Hélène. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen. Lector: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.00 Liturgieviering in de Vincentiuskapei. Voorganger: W. den Hartog. Dinsdag: Geen viering. Woensdag: Aswoensdag. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel; 18.30 Liturgieviering in de Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Er is gelegenheid om de ziekencommunie thuis te ontvangen. Indien belangstelling, contact opne men met de pastorie. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang; Thei Verschuren. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Jacobus Naus; Huberdina Pala-v. Rooij (coll). Maandag: 19.00 Jan Mandigers; t.e.v. H. Geest en'Ceiina Rojer. Dinsdag: 19.00 Sef Claessens; t.e.v. H. Geest en Constan Rojer. Woensdag: Aswoensdag; geboden Vasten- en Onthoudingsdag. 19.00 M.m.v. Crescendo; Jacobus Naus; lev. en overl. fam. De Haart- Creemers, overl. ouders en Alecsius van Wanroy; jrg. Hay Kleven; Elisa Palm en Jacob Palm; Joos v.d. Bekerom. Donderdag: 19.00 Toon v. Ooi; Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Vrijdag: 19.00 Cato Linders- Strijbosch; Bert Zegers; Mathilde Wascher en Constancia Snijders. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- lering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, lel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor Jos Jacobs; overl. fam. Pefzer-Verpoorl; Harry Thomassen (coll); Toos Siebers (coll). Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie van Vredeskerk en Paterskerk. Woensdag: Aswoensdag; geboden Vasten- en Onthoudingsdag. Geen H. Mis. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Nel v.d. Berg- Linskens; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Ben Valckx; lev. en overl. leden carnavalsvereniging; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem. koor en Eikenhofkapel). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort; overl. fam. Van Heijster. Woensdag: Aswoensdag. 9.00 Voor een zieke (met Rozenkransgebed). 19.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Donderdag: 9.00 Overl. fam. Van Heijster. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om God eerherstel te brengen, schepper van alle leven. 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Roel van Haeren, Frank Janssen, Frank Frederix. Merijn Gloude- mans; zo 9.30: Daan Gloudemans, Derik Gloudemans, Bart Direks, Job Euwes; 10.00: Mieke v. Bracht, Linda Custers, Brandy v. Dyck, Susan Felder; wo 19.00: Annemiek Moraal, Renee Bartram, Mieke Emons, Danielle Wijnen. Aswoensdag: Op Aswoensdag zijn er twee H. Missen om iedereen de gelegenheid te geven een askruisje te komen halen. De H. Missen zijn om 09.00 en 19.00 uur. Aswoens dag: Vasten- en Onthoudingsdag. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis. Thema: Carnaval; m.m.v. Kelder band; overl. ouders Duijf-Rongen en zoon Pieter; Ber en To Willems- Geurts (buurt Zandhoek); Marinus Steeghs (Sl. Antonius-gilde); tot int. van de carnavalsvereniging De Spürriemökke. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); Gerardus Arts en overl. fam.; Gerardus Kessels en Elizabeth Heiligers; Gerardus Kemmelings en Petronella Wilhelmina Ewals; Josef Versleijen en Maria Joosten; tot bijz. int. t.e.v. O.L. Vrouw van de Alt. Dur. Bijstand. Woensdag: Aswoensdag. 19.00 H. Eucharistieviering met wijding van de As en uitreiking van Askruisjes; Johannes Versteegen en Johanna Cleofas. Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. fam. Van Rijswijck-Martens. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Deze dienst staat in het teken van de 'Carnaval'. Voor Grad Drabbels; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck- Verrijdt; overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen; overl. ouders Maes-Baeten en zoon Martien. Woensdag: Aswoensdag. 18.00 Aswoensdagviering. Misdienaars: za 19.00: Sandra, Wilma, Elleke, Karlijn; wo 18.00: Marian, Pleunie, Thijs en Loes. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511454. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen. tel. 571454 bgg mevr. Lien Heidens, tel. 571532. Zoals gebruikelijk wordt tijdens de dienst, die in het teken staat van de beginnende carnaval, door de prins van de Schanseknuppels een cadeau aan onze parochiekerk aan geboden. Tijdens deze dienst is hier voor een speciale collecte. Parochie Leunen 5e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Carnavalsmis; thema: Ervaring. Lsm. lev. en overl. leden van 'l Knölleke; Willem Bal en Denise Bal-Buray. Zondag: 10.00 Hgm. pastoor Jan Hafmans; Liza Breugelmans-Radt; Lod Leijssen (fam. Selen); Wim Manders; jrd. Elisabeth van Nieuwenhoven-Weekers. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: Aswoensdag; Vasten- en Onthoudingsdag. 19.00 Lsm. Sjeng Philipsen en Door Philipsen- Verdijk; overl. fam. Hendrickx- Jenniskens. Tijdens deze avondmis wordt hel Askruisje opgelegd. Donderdag: 19.00 Gest. jrd. Willem, Theodoor en Gertruda van Opbergen en overl. ouders; lsm. Wim Loonen (buurt). Vrijdag: Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Geert en Mariek van Gorp; zo 10.00: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar. Lectoren: zo 10.00: Lies van Bavel. Gedoopt: Anne van Hees, Steegse Peelweg 31; Bayonne Rongen, Kruidenlaan 30, Venray. Opbrengst kerkdeurcollecte voor Memisa: ƒ342,45. Rectoraat Heide Zaterdag: 4e week door het jaar; gedachtenis van de H. Heronymus Emeliani. 18.00 Carnavalsmis. Misd.: prins Roel, vorst René, Gijs, Chiel, Koen en Rob. Zondag: Geen H. Mis. Woensdag: Aswoensdag; Vasten- en onthoudingsdag. H. Mis. Misd.: Sanne. Mariëlle, Simone, Marjan, Caroline en Rian. Donderdag: 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Misd.: Manon en Joost. Rectoraat Veulen 5e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan Verdellen; Petronella Aarts-Roosen; overl. ouders Sanders-Poels en zoon Theo; 3e zwd. Petronella Reintjes- Versteegen; Tilla Jenneskens-Poels. Zondag: 10.30 Hgm. voor de parochie. Dinsdag: 9.00 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag: Aswoensdag. Uitdelen van het Askruisje. 19.00 H. Mis voor de lev. en overl. leden van de carnavalsvereniging. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de overl. Misdienaars: za: Sjef Classens en Willem Classens; zo: Roy Smets en Eric Wismans; wo: Martijn Nuyten en Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn 5e Zondag door het jaar (B). Zaterdag: 19.00 (Gemengd Kerke lijk Zangkoor); geestelijk welzijn van onze parochie. Zondag: 10.00 (Duo-Samenzang); uit dankbaarheid (L). Maandag: Geen dienst. Woensdag: Aswoensdag; Vasten dag; Begin van de Veertigdagen- lijd. 19 .00 Eucharistieviering met samenzang. Na het Evangelie wordt de as gewijd en het askruisje gege ven. Vrijdag: 19.00 Voor onze overl. parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Sj. Ewals en R. Keijzer; zo 10.00: J. en R. Oomen, M. Verheijen en A. Cox; wo 19.00: M. en S. Claessens, D. v. Soes, J. v. Hees; vr. N. Pouwels en Th. Vogels. Doopschema (febr.-maart): op de zondagen 23 febr., 9 en 23 maart kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Eveneens tij dens de Paaswake, zaterdag 29 maart tijdens de dienst van 20.00 uur. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. lev. en overl. leden Zagewetters; Marie van Osch. Misd.: Danny Willems en Jolanda Willems. Zondag: 10.00 Jgt. Hub. Janssen, echtgen. en zoon Henricus; overl. fam. Pouwels-Pubben. Misd.: Yvon ne Poels en Linda Hoedmakers. Woensdag: Aswoensdag, dag van vasten en onthouding. 19.00 H. Mis met uitreiking Askruis; Peter Mathijs Gielen, echtgen, en overl. kinderen; Piet Janssen; t.e.v. O.L. Vrouw. Misd.: Linda Engels en Janneke v. Rheden. Kerk poetsen: mevr. Poels-Nooyen en Van Dijck. Memisa-collecte: opbrengst ƒ300,40. Heel hartelijk dank. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.30 Carnavalsmis voor lev. en overl. leden van de vereni ging- Zondag: 10.00 Gert Fleuren. Woensdag: Aswoensdag. 19.30 Voor de parochie; tevens uitdelen van het askruisje. Donderdag: 19.00 Fam. Huys-v. Enckevort. Misdienaars: za: carnavalsclub; zo: Leonie en Mark; wo: Luc en Ellen. Lezers: za: carnavalsclub; zo: Maria Lenkens; wo: Lies v.d. Heuvel. Rectoraat Smakt 5e week door het jaar. In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Harrie Janssen en Herman Janssen. Lector: O. v.d. Meer. Dienb.: Eefje Koopmans en Susan Geurts. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 5e van de 9 woensda gen voor het feest van St. Jozef. 9.30 H. Mis voor Harrie Janssen en fam. Bastiaans. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 9 februari zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kinderne- vendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Wees verstandig in uw keuze van metgezellen in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 9 februari is er een woorddienst van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de woorddienst is: Utopie, tussen visioen en werkelijkheid. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindernevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a. Horst. Evangelist: Clap- vaeren 4, Horst, teT./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 9 februari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kand. J.A. v.d. Berg, Harskamp, 's Middags is er kinderoppas. Na de middagdienst om 16.10 uur is er zondagsschool voor de kinderen van 4-12 jaar. De catechisaties voor jon geren zijn op woensdag van 16.15 tot 17.00 uur: 6 t/m 12 jaar en van 17.00 tot 17.45 uur: 12 jaar en ouder. Bijbelavond: Dinsdag 11 febr. om 19.45 uur in gebouw Rehoboth. U wordt hartelijk uitgenodigd deze bij te wonen. Er is volop ruimte om uw vragen over de Bijbel en andere dingen te stellen. Ook als u alleen Op verzoek deze week een foto van de gekostumeerde voetbalwed strijd tijdens de carnavalsdagen in 1951De aftrap werd verricht door prins Cas I (Fonck). Het is een tref fen tussen leden van de plaatselijke buurtvereniging o.a. Overloonseweg en Hoenderstraat. Situatie: sportpark aan de Leunseweg. Op deze plak staat Venray's tweede torenflat. Helaas zijn niet van alle spelers de namen bekend. Vierde van links is Piet Rongen, Theo Swinkels, Louis Michielse, prins Cas I, Sjaak v.d. Laar, Harrie Gerrats, vorst Karei Wijnen, Toon Peters, Fun Odenhoven, met hoed is Jan van Wel, helemaal rechts Piet Evers en liggen vooraan de hofnar Sjaak Janssen. Jan v.d. Putten maar graag luistert bent u hartelijk welkom. En, neem gerust eens iemand mee. Hallo allemaal! Zondag 9 februari is er weer een Kinderwoorddienst. Het thema van deze zondag is carna val. Jullie mogen verkleed naar de kerk komen. Wij hopen dat jullie ook komen. Tot zondag in de Grote Kerk om 11.00 uur. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Vlaggenstok met vlag gestolen Tussen vrijdag en maandag is een bij een bedrijf aan de Stationsweg hangende vlag met vlaggenstok gestolen. Het gaat om een witte vlag, waarin ook geel en zwart is verwerkt en daarop de naam Somphi. Vernieling auto Een 50-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen aan zijn personenauto die geparkeerd stond aan de St. Antoniusstraat. Spiegels en antenne waren vernield, terwijl er ook krassen in het plaatwerk waren aangebracht. Inbraak in activiteitencentrum In de nacht van zaterdag op zon dag is door forcering van de voor deur toegang verkregen tot het aan het Kennedyplein gelegen activitei tencentrum De Kemphaan. Een juiste inventarisatie moet worden opgemaakt maar zeker is dat een geldbedrag is gestolen en een nog onbekend aantal flessen drank. Schapen en pony op Deurneseweg In de nacht van maandag op dins dag kwam er omstreeks 02.10 uur bij de politie een melding binnen dat op de Deurneseweg een aantal scha pen en een pony zouden lopen. Toen de politie ter plaatse kwam was de eigenaar met enkele andere mensen bezig de dieren terug te drijven. Toen er varkens geladen werden bleek het toegangshek niet goed te zijn afgesloten. Daardoor hadden de dieren de kans gezien aan de wandel te gaan, gelukkig zonder dat er ongelukken gebeurden. Inbraken in auto's Woensdag werd tussen 17.45 en 19.00 uur ingebroken in de perso nenauto van een 35-jarige inwoon ster van Cuijk. Zij had haar auto aan de Langeweg geparkeerd. De rech ter ruit was verniel. Ontvreemd werd de radiocassettespeler. In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken in de perso nenauto van een 37-jarige inwoner van Ysselsteyn die zijn auto bij zijn woning aan het Veenmos had gepar keerd. De dader was door forcering in de auto gekomen. Ontvreemd werd de radiocassettespeler ter waarde van ƒ400,-. In diezelfde nacht is ook door for cering toegang verkregen tot een op de parkeerplaats van de St. Antoniusstraat geparkeerde auto van een 41-jarige Venraynaar. Uit de auto werden de radiocassettespeler en een losse cd-speler ontvreemd. Dat alles ter waarde van ƒ1.000,-. Toegangsbord gestolen Een inwoner van Heide had met toestemming van de gemeente een verbodsbord geplaatst op zijn erf aan de Deurneseweg. Dat bord ver biedt zonder toestemming dat ter rein te betreden. Het bord heeft maar korte tijd dienst gedaan want de volgende dag was het al gestolen. Het Vorstenbal 1997 dat afgelo pen zaterdag in de schouwburg plaatsvond heeft wederom alle voor gaande edities overtroffen. Het was drukker, er was meer kleur maar vooral meer geluid. Dit Vorstenbal vond duidelijk inspiratie in de kleur en de kieps van prins Paul III. Een ongelooflijk geluidsniveau maakte het de Hofkapel praktisch onmogelijk om nog tot normaal musiceren te komen. Zwaailichten en sirenes en niet te vergeten slage rij Van Kampen deden de Beejekurf schudden op haar grondvesten. Voor de jury lag daar de bijkans onmoge lijke opdracht om tot een goede beoordeling te komen. Deze 'opstoe- ker' van de vastelaovend zal op vele manieren weer terug te zien zijn in de optocht die maandag door Rooy zal trekken. Het hoogtepunt van de carnaval 1997 kende de volgende winnaar die in de prijzen vielen (smakelijke tegoedbonnen) die beschikbaar waren gesteld door een vijftiental Venrayse horecabedrijven. Enkelingen: Ik vis d'r neve. 93-jarige veroorzaakte aanrijding Zondagmiddag omstreeks 14.55 uur wilde de 93-jarige bestuurder van een personenauto uit Veulen, vanaf de Eijkenhofweg de Putten- weg oprijden. Hij zat een over de Puttenweg rijdende personenauto bestuurd door een 34-jarige inwoner van Someren te laat. Bij de botsing werden beide auto's zwaar bescha digd en kwam de bejaarde bestuur der bekneld in zijn auto. Hij moest later naar het ziekenhuis worden vervoerd. De gealarmeerde brand weer hoefde niet in actie te komen omdat passanten hem reeds hadden bevrijd. De man verklaarde de auto niet gezien te hebben. Hij overweegt nu wel om met het autorijden te stoppen. Politie vraagt dringend om getuigen De politie verzoekt ons met nadruk een oproep aan getuigen te doen, die mogelijk woensdagavond 22 januari tussen 19.30 en 20.00 uur in of rond het sportcomplex aan de Ysselsteynseweg in Ysselsteyn iets verdachts hebben waargenomen. Rond dat tijdstip waren een aantal mensen aan het sporten. Het staat vast dat het kleedlokaal goed was afgesloten. Toch heeft een onbe voegde kans gezien, met gebruik making van een valse sleutel, om in het kleedlokaal te komen uit de kle ding van acht sporters de portemon nees weg te nemen. De inhoud bedraagt enkele honderden guldens, maar voor de gedupeerden zaten in die portemonnees ook belangrijke persoonlijke bescheiden. Een buurtonderzoek heeft geen resultaat opgeleverd, daarom roept de politie personen die rond dat tijd stip iets verdachts hebben gezien, hoe onbelangrijk het ook mag blij ken, contact te zoeken met de poli tie. Verlichtingscontrole Bij twee gehouden controles kre gen zeventien bestuurders van fiet sen een transactie aangeboden tij dens een verlichtingscontrole. De boete is het veelvoud van de kosten om de verlichting in orde te hebben of te maken. Autobanden gedumpt Met de regelmaat van de klok worden er op parkeerplaatsen bin nen de gemeente gebruikte autoban den aangetroffen, die door de eige naars zijn gedumpt, omdat er anders voor het storten moet worden betaald. Een van de 'geliefde' stortplaatsen is de parkeerplaats op de grens van Ysselsteyn en Deurne. Woensdagavond werden daar bij een milieucontrole door de politie weer vier banden aangetroffen. Ze werden door personeel van de gemeente opgeruimd. Poging diefstal auto Een 47-jarige inwoner van Venray deed aangifte dat gepoogd was zijn aan de Beethovenstraat geparkeerde blauwe Mazda te stelen. Een ruit was ingeslagen en het stuurslot was vernield. De schade bedraagt ƒ600,- Paren: De landmeters van het Schouwburgplein. Kleine groepen: Bekkerij Wout. Midden groepen: Die kieps pest os allèmaol. Grote groepen: Rooyse soldaten. Vrijdag 7 febr.: Jeugdprinsen receptie van 19.00 tot 22.30 uur. Daarna is JUM geopend voor 15 jaar en ouder. Zaterdag 8 febr.: Geopend vanaf 20.30 tot 22.00 uur voor 15 jaar en ouder i.v.m. Prinsenreceptie. Zondag 9 febr.: Optocht! Ge opend van 13.30 tot 18.00 uur voor 15 jaar en ouder. Van 19.00 tot 22.00 uur is JUM geopend voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Maandag 10 febr.: Gesloten. Dinsdag 11 febr.: Geopend van 19.00 tot 22.00 uur voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Woensdag 12 febr.: Herring- schelle, vanaf 20.00 uur. Op zaterdag 8 februari vindt in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus het Kèèsteenebal plaats. CV De Kèèsteene organiseert voor de dertiende keer haar enige carna valsbal dat dit jaar als titel mee heeft gekregen 'Wa dochte d'r zelluf van?'. Tijdens dit bal nemen de Kèèsteene afscheid van prins Jan de Twedde en maken zij kennis met hun nieuwe heerser. Tevens zullen er tijdens Wa dochte d'r zelluf van? artiesten van diverse pluimage optreden terwijl de muzikale omlijsting in handen is van joekskapel De Dwarsdrievers. Gryphus is geopend vanaf 20.00 uur. Het programma begint om 20.30 uur. De toegang tot Wa dochte d'r zelluf van? is geheel gratis. Auto gestolen Donderdag werd tussen 15.15 en 16.00 uur een op de parkeerplaats bij het ziekenhuis geparkeerde blau we Audi 80 (bouwjaar '89) gestolen. De eigenaar, een 72-jarige inwoner van Ysselsteyn heeft de aangifte van de diefstal gedaan. Het kenteken van de auto is XV-50-KH. Portemonnees gerold Een zakkenroller is zaterdagmid dag actief geweest in het centrum. In een winkel aan het Kapelaans pad wist hij uit de tas van een Duitse vrouw haar portemonnee te stelen. Daarin zaten ƒ240,-, haar rijbewijs en identiteitsbewijs. De 55-jarige dame was op vakantie in haar bun galow op de camping in Ysselsteyn. Brutaler was een portemonnee- roof uit een schoudertas van een 42- jarige inwoonster van Leunen. In de portemonnee zaten tien cheques die bij verzilvering ƒ3.000,- kunnen opbrengen. Daarnaast zaten er ook ƒ100,- in en enkele pasjes, waaron der haar bankpas. De politie adviseert nogmaals om cheques en pasjes gescheiden op te bergen. Inbraak in kelderbox Een 72-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal uit haar kelderbox onder de bejaardenflats van Schut tersveld. Uit de box werden onder andere een lampenkap, spaarlampen en enkele bloempotten gestolen. De waarde van een en ander wordt op 325,- geschat, maar voor de bejaar de hadden de gestolen goederen meer waarde. Of de dader met gebruikmaking van een valse sleutel is binnen gekomen of dat de deur niet was afgesloten, kon niet worden vastgesteld. Diefstal uit woning Een 38-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal uit haar woning aan de Noordsingel. Gestolen wer den een schrijfmachine ter waarde van ƒ165,- en een bos sleutels. Hoe de dader in de woning is kunnen komen kon niet worden vastgesteld. Henseniusplein 9a, 5801 BB Venray Tel.: 0478 - 58 81 98 Vernielingen in Merselo In de nacht van vrijdag op zater- dag vonden een viertal jongens het leuk om bij een café aan het Grootdorp in Merselo bloembakken te vernielen. Getuigen hebben de vandalenstreek gezien en wisten aan de politie te vertellen dat de jongens gekleed waren in... boevenpakken. Jammer dat het de politie nog niet gelukt is die 'boeven' aan te houden. Rijden onder invloed In de nacht van vrijdag op zater dag viel het de politie op dat een in 1 het centrum rijdende auto geen ver lichting voerde. De auto werd staan de gehouden. Het bleek dat de bestuurder, een 40-jarige Venray naar, teveel alcohol had genuttigd. Hij kreeg een rijverbod van vier uur terwijl op hem het snelrecht werd toegepast. in de vroege zondagmorgen werd j op het Gouden Leeuwterrein een 22-jarige bestuurder van een perso nenauto aangehouden. Ook die bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Hij kreeg een rijverbod van twee uur opgelegd en hem werd een transactie van 350,- aangebo den. Een 25-jarige bestuurder van een personenauto uit Mill reed in de nacht van zaterdag op zondag, omst reeks 00.30 uur in de verboden rij richting van de Kempweg. Dat wekte de aandacht van de politie. Blaasproeven rechtvaardigden een rijverbod van vier uur. Dat beteken de dat hij tot 04.30 uur niet mocht rijden. Ook bij die bestuurder werd het snelrecht toegepast. Pech voor die bestuurder, dat de regiopolitie in Cuijk hem in St. Anthonis staande hield. Dat was om 03.30 uur, dus binnen de tijd dat hij niet mocht rij den. Diefstal jas In de nacht van vrijdag op zater dag werd uit de garderobe van een café-restaurant aan het Schouw burgplein, van een 24-jarige inwo ner van Deurne, zijn jas ter waarde van ƒ750,- gestolen.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 16