Vanaovend Hazinneaovend! Boerenbruidspaar van De Spurriemökke Rabobank steunt Vastelaovend Uitnodiging reünie/ feestavond Hazekeutel Vastelaovend in de Hazehut, Grote Tent en Residentie Boerenbruidspaar Bliekersriek Kloonströppe in Venray Vorstenraadsonderscheiding voor Sef Janssen Carnavalsbal Red Stars Jeugdboeren- bruiloft De Karklingels De Schutteraars 10e maal Vastelaovesca fé De Bonte Koe Grandioze kienderoptocht Carnavals programma Jera Ysselsteyn Carnaval in De Volle Maan Oproep aan alle Venrayse vastelaoves- zangers Haze vur de Piëlhaas PEEL EN MAAS Donderdag 6 februari 1997 - Paginal Het boerenbruidspaar van de Oirlose Spurriemökke wordt gevormd door Dominique van Antoon van Gerritsen Hein uit de Achterhoek en van Anou van Naus Sjaak van de Geiten (Dominique Gerritsen) en Marcel van Jac van Martens Joseph van de Knollekes en van Anneke van Kemmelings Gradje van de Spurriemökke (Marcel Martens). Zij worden carnavalsdinsdag middag om 14.49 in gemeen schapshuis De Linde in de onecht verbonden, waarna aansluitend receptie. De organisatie is dit jaar in han den van de buurt: Geguhooi. Gratis passe-partouts bij jongerenrekening De Rabobank Venray-Oostrum heeft een speciale actie ontwikkeld in samenwerking met jeugdvastela- ovend De Hazekeutel uit Venray en de Karklingels uit Oostrum. Jongeren tussen 0 en 18 jaar die bij de Rabobank Venray-Oostrum een jongerenrekening openen krijgen daarbij gratis een jeugd-passe-par- tout voor een van deze verenigin gen. Daarbij doen niet alleen de jon geren hun voordeel maar ook beide verenigingen, die het reguliere aan koopbedrag voor een passe-partout via de bank krijgen. Overigens is ook rekening gehou den met jongeren die al een dergelij ke rekening hebben. Indien zij komende weken minimaal 10 gul den op die rekening storten krijgen zij een aantrekkelijke korting op de passe-partout. De actie loopt tot de eerste week van februari. Kom snel langs bij de Rabobank Venray- Oostrum want het aantal passe-par touts is beperkt. Op is Op geldt ook hier. Dit jaar heeft de Vorstenraad eenmaal de orde van verdienste uitgereikt. Dat gebeurde aan Sef Janssen uit Veulen. Deze in Montfort geboren Veulense vaste- laovesvierder heeft met name voor 't Dartele Veulen zeer veel gedaan. Zo is hij bestuurslid geweest. Prins en al 22 jaar vertegenwoor digd hij 't Dartele Veulen bij de Vorstenraad. Sef is verder ook lid van de Dorpsraad. Voor zijn inzet in het Veulense heeft hij al eens 't Gaolde Paerd, de onderscheiding van 't Dartelel Veulen, mogen ont vangen. Tijdens het Vorstenraadsbal werd hem vervolgens de Orde van Verdienste overhandigd. Overigens heeft Sef er eigenlijk ook nog voor gezorgd dat Veulen dit jaar een prins heeft want daar zwaait dit jaar Sef jr. de scepter. (foto: Hoedemaekers) De Hazekeutel viert dit jaar haar 3x1 1-jarig bestaan. Dit moet uiteraard volop worden gevierd. Daarom vindt een jubileumreceptie plaats op vrijdag 7 februari van 19.49 tot 21.19 uur in de jeugdtent op het Henseniusplein. Iedereen is natuurlijk van harte welkom. De avond wordt voortgezet met een reünie voor alle Hazekeutels en oud-Hazekeutels. Tevens zal op deze feest avond de Orde van de Hazekeutel uitgereikt worden Brandstichting in leegstaande woning Uit sporen viel op te maken dat na een inbraak opzettelijk brand in een leegstaande woning aan de Prinses Beatrixslraat is gesticht. Het is te danken aan een 43-jarige inwoner dat de brand vrij snel werd ontdekt. De man was op bezoek bij zijn in die straat wonende moeder, toen hij uit de zijkant van de leegstaande woning rook zag komen. Hij dacht eerst dat het wasem was, maar omdat hij wist dat er geen bewoners waren ging hij even kijken. Hij zag dat een ruit van de keuken kapot was en constateerde de brand. Hij waarschuwde direct de beide buren en liet de brandweer waarschuwen. Toen die ter plaatse kwam was de gehele woning al onder de rookwol ken, die het bluswerk belemmerden. Uitbreiding kon voorkomen wor den, maar de hele woning, waarin nog maar weinig goederen lagen, liep zware rook-, roet- en water schade op. De brandweer heeft geruime tijd nodig gehad om met hun afzuigapparatuur de rook uit de woning te halen. De technische recherche is met het onderzoek gestart. Omtrent de schade kon nog niets worden mede gedeeld. Op 7 februari is het weer zover. Dan wordt er vanaf 19.1 I uur in het tafeltenniscentrum aan de Kiosk het jaarlijkse carnavalsfeest voor alle leden van Red Stars gehouden. Met als hoogtepunten om 20.49 uur de bekendmaking van de prins en prin ses en om 21.41 de huldiging van een persoon die in 1996 veel werk heeft verzet voor Red Stars. Dus pak je carnavalskleren alvast uit de kast en kom op 7 februari vanaf 19.11 uur naar 'de hal'. Op carnavalsdinsdag zullen bij de jeugd Dianne van de Mortel en Gijs Dupont in het onecht met elkaar verbonden worden. Voor dat gebeurt zullen zij eerst om 14.30 uur met paard en wagen door Oostrum trek ken. De bruiloftsceremonie zal dan omstreeks 15.15 uur i n zaal De Karklingel plaatsvinden. Aansluitend natuurlijk een echte receptie, met krentenbrood en cho comel. Wilt u dit gebeuren van dichtbij meemaken, dan bent u van harte welkom. Tol ziens op de bruiloft van Dianne en Gijs. Foto: Geert Thomassen PEEL EN MAAS 'n abonnement waant Een drie-gelegenheden waar de komende carnaval een program ma geboden wordt met een vleug je nostalgie gegoten in een nieuw jasje. Het totaalprogramma voor deze drie gelegenheden ziet er als volgt uit. DE HAZEHUT Dit is een nieuwe tent die op het Henseniusplein staat en die de voor malige jeugdtent vervangt. Hierin vinden alle activiteiten plaats van de jeugdvastelaovesvereniging De Hazekeutel. Daarnaast is er iedere avond vanaf 21.00 uur een Hazebal voor personen vanaf 16 jaar. Op de vrijdagavond is er een receptie van de Hazekeutel in ver band met het 3x 11-jarig bestaan, die begint om 19.49 uur en de entree is gratis. Zaterdagmiddag is er een feest middag voor de jeugd tot 12 jaar; die begint om 14.33 uur en de entree is gratis. Zondagmiddag is er de prijsuitrei king van de kinderoptocht met aan sluitend de receptie van de jeugd prins. Dit begint om 15.33 uur en de entree is gratis. Op de maandag- en dinsdagmor gen is er een kindermatinee. Aanvang 10.33 uur en ook hier is de entree gratis. Iedere avond, van zaterdag tot en met dinsdag begint om 17.33 uur een jeugdbal voor de jeugd tot 15 jaar. De entree hiervoor bedraagt 4 gulden. Dit bal eindigt om 20.45 uur. Om 20.55 uur begint dan een Hazebal voor personen vanaf 16 jaar, waarin naast veel vastelaoves- muziek ook een disco en karaoke is. De entree bedraagt 5 gulden per avond, of middels een passe-partout die ƒ17,50 kost en geldig is voor vier avonden. DE GROTE TENT Dit is de van ouds her bekende tent die op het Schouwburgplein staat. Hierin vindt op zondag-, maandag- en dinsdagmiddag een vastelaovesbal plaats dat begint om 14.00 uur; de entree is gratis. Tevens vindt hier maandagmiddag de prijs uitreiking plaats voor de deelne mers, te weten de groepen van de optocht. Deze prijsuitreiking begint om 17.1 I uur. Iedere avond van zaterdag tot en met dinsdag is er een vastelaoves bal, aanvang 20.11 uur. De entree 's avonds is middels een dagkaart, die ƒ7,50 kost of middels een passe-par tout die 22,50 kost en geldig is voor alle vier de avonden en tevens geldig is voor de entree in de resi dentie cq. de foyer. Bij alle activiteiten is er live muziek van Design. Foto: Foto Hoedemaekers Op 30 januari jl. was het weer zover: de jaarlijkse zitting en pro- klamatie van de Schutteraars van het Schuttersveld. In een overvolle zaal zorgde joekskapel Luuster Efkes uit Veulen voor de nodige stemming. Na 20 jaar na Kees Kousemaker afscheid als vorst. Kees zal gaan assisteren achter de coulissen. Op deze avond waren verder diverse artiesten te bewonderen, zoals: de kindergarde van de Piëlhaas, de Peeldancers uit Ysselsteyn, de dames van het UW, Janus van Upschoten (directeur P. Meys), Kladder en Kwast (George van Daal en Jeanne Loonen), prins Paul en adjudanten en raad van elf van de Piëlhaas, Aostrumse Zangkompeneej, Oere Toe en Tante Tonia (Fonny Hermans). Kortom, het was een zeer geslaagde avond. Om 21.30 uur brak het hoogte punt van de avond aan. Drie koks kwamen het podium op, helemaal onherkenbaar. Zou onder een van deze mutsen de nieuwe prins zitten'? Maar nee hoor, opeens kwam prins Jan I onder een levensgrote koks muts tevoorschijn. Prins Jan I (van Vegchel) woont vier jaar in Het Schuttersveld. Voorheen woonde hij in Heide, waar hij geboren is op 1 januari 1908. Prins Jan I heeft een dochter, een schoonzoon, vier kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Samen met de Schutteraars hoopt hij er een mooie carnaval van te maken onder het motto: 'Al ziede gries en hedde en gebit, mit de carnaval doen wej alemaol mit!' Prins Jan I houdt receptie op car navalszondag om 10.30 uur. DE RESIDENTIE Dit is dus de foyer van de schouwburg. Hier zal alle dagen veel nostalgie te vinden zijn wat herinnert aan de vastelaovend van jaren terug, echter overgoten met een nieuw sausje. Hier vinden alle binnenactiviteiten plaats van De Piëlhaas. Vrijdagavond is er het 50+-bal dat begint om 19.49 uur. De entree bedraagt 5 gulden maar hier krijgt men dan ook koffie met vlaai gratis. De muziek wordt verzorgd door de Hofkapel en het Seniorenorkest met daartussen door allerlei optredens van verschillende aard. Op de zondagmorgen is er een vastelaovesconcert met een tweetal joekskapellen. boerebrulluft, zang van Geert Pelzer en als klap op de vuurpijl een optreden van Johan van Krey met zangeres Dorolhé van der Heijden. Dit concert begint om 12.33 uur en de entree is gratis. Tevens is dit de verzamelplaats van de deelnemers aan het kloonströppe. Deze verzamelen zich tussen 12.30 en 13.30 uur. Voor het schminken kan met terecht in de Hazehut vanaf 12.00 uur. Zondagmiddag is er de receptie van prins Paul III. Die begint om 16.44 uur voor de genodigden en om 17.33 uur voor alle vastelaoves- vierders. Maandag is in de Residentie de prijsuitreiking van de grote optocht voor praalwagens die om 16.55 uur begint. Dinsdag overdag staat de residen tie in het teken van de boerebrulluft. Om 12.1 I uur is er een koffietafel. Om 16.11 uur is de receptie en om 17.11 uur een boerebrulluft-buffet. Iedere avond, van zaterdag tot en met dinsdag is er een vastelaovesbal met muziek van de Hofkapel. Hierin is verder opgenomen een open bühne. Dit wil zeggen dat liedjes zangers of joekskapellen die zich spontaan melden en in overleg met de Hofkapel de gelegenheid krijgen om op te treden. Daarnaast zijn er optredens van de raad van elf en zul len de verschillende liedjes van de vastelaoves-cd gepresenteerd wor den. Geert Pelzer zal tussendoor ver schillende liedjes zingen en tenslot te is er iedere avond een optreden van de Venrayse troubadour Johan van Krey. Dit alles in een sfeer van een Grand Café waar ook de gele genheid is om af en toe een dansje te wagen, waarvoor de Hofkapel garant staan en die tevens een combo in hun midden hebben. De vastelaovesbals beginnen iedere avond om 20.11 uur. De entree bedraagt per avond 7,50 of middels een passe-partout die 22,50 kost. Deze is geldig voor alle vier de avonden en tevens gel dig voor de entree in de Grote Tent. Leden van De Piëlhaas kunnen op vertoon van hun lidmaatschapskaart zaterdagsavonds tijdens het Hofbal gratis binnen. Zoëas gillie ziet zien de volgende joekskapelle wer van de parteej. Dikke Mik, Gen Tied, De Baetere Schabberjoeks, Van Toete noch Blaoze, Urn te Baoke. Göt Net, Noeët Tuus, Noeët van Gehuurd en Rats d'r Nèvi Ok staon van negen cafes de deuren wer wagewied ope. 't Upke, de Hentobar. de Koets, 't Podium, Seven Hulsman, de Heeren van Aemstel, de Volle Maan en de Bonte Koe. Alle Hazinne en anverwante vrollie verwaachte weej um 20.22 uur op de Groeëte Mernt, wor de joekskapelle al op stöt te waachte. Tot vanaovend. HAZINNE AOVEND 6 FIBBERWARIE 1997 Noeët van Gehuurd Dikke Mik Gen Tied De Baetere Helft Rats d'r Nêve Schabber joeks Van Toete Noch Blaoze UmTe Baoke 't Göt Net No Ti 20.30 uur Podium Seventy's Hulsman Heeren van Aemstel Volle Maan Bonte Koe 't Upke Hentobar De Koets Pa 21.15 uur Seventy's Hulsman Heeren van Aemstel Volle Maan Bonte Koe 't Upke Hentobar De Koets Pauze Poa 22.00 uur Hulsman Heeren van Aemstel Volle Maan Bonte Koe 't Upke Hentobar De Koets Pauze Podium Sevi 22.45 uur Heeren van Aemstel Volle Maan Bonte Koe 't Upke Hentobar De Koets Pauze Podium Seventy's Hull 23.30 uur Volle Maan Bonte Koe 't Upke Hentobar De Koets Pauze Podium Seventy's Hulsman Heen Aei 24.15 uur Bonte Koe 't Upke Hentobar De Koets Pauze Podium Seventy's Hulsman Heeren van Aemstel Volle 2.00 UUR EINDE HAZINNE AOVEND Mit de bus naor de Groeëte Mernt I9.30 uur Merselo; 19.35 Vredepeel; 19.40 Ysselsteyn; 19.50 Veulen; 19.55 Heide; 20.10 Smakt; 20.15 Maashees; 20.20 Geysteren; 20.25 Oostrum; 20.30 Oirlo; 20.35 Castenray; 20.40 Leunen. 01.00 uur terug. Carnavalszondag zal ook dit jaar weer in het leken staan van het enige en echte Vaslelaovescafé. Het zal voor de tiende keer zijn dat dit spek takel in De Bonte Koe plaats vind. Een keur van Piëlhazen en Piëlhazinnen zullen hun favoriet carnavalslied ten gehore brengen onder de muzikale ondersteuning van ons vastelaovescafé-orkest bestaande uit Pierre Pijpers. Johan van Krey, Gerard Schütte, Amy Ebberenk en Edwin Kainaïna. Alle zangers en zangeressen zijn allen van harte uitgenodigd om hun carnavalslied te komen zingen. Maandag zal na de optocht de Mökkeband optreden in De Bonte Koe. De Mökkeband bestaat uit Johan van Krey, Ingrid Strieck en Mare Rombouts. Afgelopen zaterdag hebben zich, tijdens het drukbezochte gezellige Aide Wievenbal in Maashees, ver loofd: Sonja Ars en Fred Rijnders. Zij zijn voornemens om zich op car navalsmaandag in de 'onecht' te laten verbinden. Of ze dit alleen doen om weer eens uit de bol te gaan of uit werkelijke onechte liefde is niet geheel duidelijk, maar ook de andere Bliekers zien het feest wel zitten. De club van Alt-Prinsen heeft ook dit jaar de organisatie van het gehele Boerenbruiloft-gebeuren op zich genomen. De plechtigheden vinden plaats in de verwarmde droge grote zaal van 'De Bolle Buik'. De stoet die het bruidspaar, ouders en getui gen gaat ophalen vertrekt vanaf het gemeenschapshuis. Ook dit jaar rijdt er weer een gra tis 'taksi' mee om de wat minder goed ter been zijnde ouderen en jeugd toch aan de stoet te kunnen laten deelnemen en naar het feest te kunnen brengen. Carnaval in Landweert Op vrijdag 7 februari vindt weer de grandioze kienderoptocht plaats in de wijk Landweert. Alle leerlingen van de Landweert, de Vlaswei en de Kruudwis doen hieraan mee. Om 13.00 uur starten zij bij de Vlaswei en de Landweert en om 13.15 uur gaan we officieel van start bij de Kruudwis. De route is als volgt: Gentiaan, Heggewikke, Boterbloem, Krui denlaan, Klaproos, Koningskaars. Kroonkruid, Wijnruit. Vinger hoedskruid, Fluitekruid. Iedere school staat onder leiding van zijn eigen prins en prinses. Wij hopen dat u met velen naar deze bonte stoet komen kijken. Mocht het om 13.00 uur regenen gaan we gewoon een half uurtje later van start. Dus tot vrijdagmid dag 7 februari bij onze grandioze kienderoptocht. Zoals ook alle andere jaren kun je ook nu weer alle dolle dagen in Ysselsteyn doorbrengen, want de meest gezellige soos in de verre omtrek is vier dagen lang geopend voor alle carnavalsvierders. Op zaterdag-, zondag-, maandag en dinsdagavond zal de Jera om 20.1 1 uur haar deuren openen voor de bezoekers vanaf 14 jaar. Op zondagmiddag is het de beurt aan de kinderen tot 12 jaar. Zij kun nen van 14.11 tot 18.00 uur op het carnavalsbal hun carnaval vieren. Verveel je dus niet en kom met de carnaval naar de Jera om er samen met jeugdprins Jhonny en jeugd- vorst Ferdy mooie dagen van te maken. De Jera ligt aan de Peterjanssenweg 12 in Ysselsteyn. Het is een goed gebruik gewor den in carnavalvierend Venray, het 'kloonströppe' op carnavalszon dag. Wat is 'kloonströppe"? Het woord 'kloonströppe' valt moeilijk in goed Nederlands te ver talen. Je kunt het omschrijven als het gezellig met zijn allen, ver kleed als clown, door Venray zwie ren. Begonnen als reactie op de clown-activiteiten in vele andere Limburgse dorpen en steden, start te de carnavalsvereniging enige jaren geleden deze happening voor Het carnavalsprogramma van De Volle Maan staat in het teken van de gezelligheid. Donderdag is De Volle Maan een Hazinnecafé. Hazen die in de buurt komen worden afgeschoten. Vrijdagavond vindt de lichting van de spaarkas plaats. Zaterdag begint carnaval met vro lijke carnavalsmuziek in het café. Zondag, maandag en dinsdag is het café open vanaf 10.00 uur. Zondagmiddag na de kinderoptocht zorgt joekskapel De Plaarzèk voor de juiste carnavalssfeer. Maandag na de optocht is De Volle Maan het ontmoetingscentrum om na te geniéten van de ongetwij feld weer bijzonder fraaie optocht. Dinsdag om 11.00 uur zorgt joeks kapel Lang Zök voor de muziek en 's middags om 16.00,uur doet de bekende Familiekapel hetzelfde. Herringschelle op woensdag met Muskogee, ouderwets gezellig. Muskogee maakt muziek die valt in de categorie country, rock roll en hillbilly. Een breed repertoire met af en toe een gastoptreden van Mientje en/of Mieke Hermsen. Muskogee is Bas van Meygaarden, Paul van Waayenburg, Boudewijn Pelzer en Ber Hermsen. Let op: zaterdag 15 febr. is er een optreden van The Treble Spankers. Muziek gebaseerd op de 60er jaren in de stijl van The Shadows en The Spotnicks. De vette knipobg naar de jaren zestig, uitgevoerd door een topband uit de negentiger jaren. Vorig jaar stond hun cd wekenlang hoog genoteerd in de cd-top 100. Het optreden op Pinkpop vorig jaar sloeg in als een bom. Entree ƒ15,-. voorverkoop: 17,50 dagkassa. Voorverkoop bij Music World en De Volle Maan. Carnavalszondag 9 februari vindt in café De Bonte Koe het enige en echte vastelaovescafé-gebeuren plaats en wel voor de tiende keer. Allen Venrayse vastelaoves-zan- gers en -zangeressen zijn van harte uilgenodigd om hun favoriete carna valslied ten gehore te brengen. De zangers en zangeressen zullen wederom begeleid worden door het eigen vastelaovescafé-orkest onder leiding van Johan van Krey, Aanvang van dit spektakel zal rond de klok van 16.00 uur zijn. Aanmelden is mogelijk in De Bonte Koe, maar niet noodzakelijk. Tot ziens op 9 februari. jong en oud in Venray. In de be jaren was het aantal carnavals* ders dat zich als clown verk had nog aan de beperkte kant, de laatste jaren is het 'klöonsli pe' in Venray uitgegroeid tol niet meer weg te denken onder in het uitgebreide programma de carnavalsvereniging Piëlhaas. Honderden carnavals* ders als clown verkleed zorgei carnavalszondag voor een kleu ke start van de drie dolle dagen Reeds vroeg in de ochtend dek je de eerste clowns in het trum van Venray. Na de carnav mis in de Grote Kerk loopt Vei langzaam vol met clowns, de nog mooier verkleed dan de Terwijl de kleinsten gratis wor geschminkt leggen de ouderei laatste hand aan hun vaak schi rende creaties. Tegen de tijd dat de officiële ning van het carnaval op het boi van het oude raadhuis gaat be nen staat de Grote Markt in Vet vol met clowns in alle maten soorten. Diverse muziekkapel zorgen voor de juiste stemming Als dan om 14.11 uur bui meester Waals zijn taken offic overdraagt aan de prins van Piëlhaas door middel van de zc naamde sleuteloverdracht, hos de honderden clowns met elk over het marktplein en omligge straten. Het echte 'kloonströppe begonnen. Gezellig met z'n al jong en oud, vader en moeder de kinderen, opa en oma mei kleinkinderen en alle echte car valisten zwieren door Venray. Ei samen kijken naar de kinden tocht die voorbij trekt, om dan gezelligheid op te zoeken in diverse horecagelegenheden, in feesttenten of in de officiële r* dentie van de prins: de foyer van schouwburg. Tot in de late uurtjes bruist he het centrum van Venray van gezelligheid, al liggen de jon» clowntjes dan al lang en breed een oor. Wanneer vader en moeder babysit aflossen en gaan slap constateren zij met een g gevoel dat het, zoals elk jaar nu weer 'een biëstig i kloonströppe' (vreselijk geze clownsfeest) is ge.weest. U bent van harte welkom om alle Venrayse Piëlhazen dit gr familiefeest samen te vieren! Iedereen weet dat Piëlhaas de Venrayse vastela Vesvereniging is. Dat er o< een café De Piëlhaas is, is 1 minder mensen bekend. Tot is het daar tijdens Vastelaovend vaak heel gezt lig of kan men op rustj momenten even op ade komen. Het café hangt vol met zakt die doen herinneren aan het rijk verleden van de schutterij en nj pullen bier boven de bar. Enke klanten drongen laats bij Nel Jan Willems aan om die pull raaar eens te vervangen dot baasjes. Wat is immers café Piëlhaas zonder haasjes. Nel n dat wel zitten, alleen haar kind ren zijn groot en ze heeft dl zelf geen knuffels. Iedereen d thuis nog haasjes heeft liggö groot of klein, dik of dun, kan i tijdens de carnavalsdagen 6 Nel en J an af komen geven zo ze een mooi plekje kri jgen in café

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14