*V<z&teéaaae#tci tea Oewieë triomfeert in poppenkast van Mök Michiel Hendriks jeugdprins Hazekeutel Martin II prins bij De Zagewetters De Spurriemök Oproep aan verenigingen UW Inschrijven Optocht 1997 Jeugd prinsenbal in Landweert De Karklingels PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Vastelaoves- krant Piëlhaas is weer uit PEEL EN MAAS Donderdag 23 januari 1997 - Pagina 7 Michiel Hendriks is de nieuwe jeugdprins van de Hazekeutel. Hij wordt bij het carnaval vi'eren gehol pen door z'n adjudanten Michiel Janssen en Willem Verhul Ie. Michiel heeft zondagmiddag de scepter overgenomen van prins Bart II. Dat gebeurde aan hel einde van een jeugdzitting waarin veel Venrayse jeugd optrad maar ook de opkomst van de Venrayse jeugd zeer goed was. De nieuwe prins werd overi gens meteen welkom geheten door Prins Paul de 3e van De Piëlhaas. Het jeugdboerebruidspaar 1997 wordt gevormd door Lowieke Kateman van de Deurneseweg en Marloes Manders van de Kattestaart. Lowieke zit op basis school De Hommel, z'n bruidje Marloes leert op De Kruudwis. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op het Prinsenbal bij De Zagewetters is de nieuwe heerser over het Zagewettersland bekend gemaakt. Maar eerst moest er afscheid genomen worden van Rob I. Rob I. die bij zijn afscheid zei 'n enorm fijn vastelaovesjaar gehad te hebben, bedankte alle Zagewetters en Zagewetterinnekes hiervoor. Daarna werd hij opgenomen bij de APM. Toen was hel wachten op de nieu we prins. Om 11 voor l l kwam na 'n zware bevalling als heerser over de Zagewetters prins Martin I (Arts) te voorschijn. Hij zal worden bijge staan door nar Eric (Hendrix), om samen voorop te gaan met Vastelaovend 1997. Prins Martin I, die van beroep meubelmaker-stoffeerder is heeft als lijfspreuk: Ten plats van aldaar stof- fïere, goj ik met owlie vastelaovend jviere'. Jeugdprins De Jeugdvastelaovend is dit jaar 22 jaar actief bij De Zagewetters. Op het jeugdprinsenbal is Bas I (Litjens) uitgekomen als jubileum prins. Samen met nar Danny (v.d. Duy) zal hij de jeugd voorgaan met Vastelaovend 1997. Orde van Verdienste Op zondag 26 januari om 18.00 uur zal in café Den Tom mes voor de negende keer de Orde van Verdienste uitgereikt worden. De orde. ingesteld door vaslelaovesver- eniging De Zagewetters, zal dan uit gereikt worden aan Harrie van de Zanden. Dit omdat hij zich op geheel verschillende terreinen ver dienstelijk heeft gemaakt voor de gemeenschap Merselo. Ook zal op deze avond het Boerenbruidspaar 1997 bekend gemaakt worden. De organisatie van de boerenbruiloft is dit jaar in han den van fanfare St. Oda. Foto,s: Foto-video Rini v.d. Leur Ook zondag kunt u zich weer opgeven voor de Optocht 1997. De commissie optocht heel u van harte welkom in café 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Van 11.30 en 13.00 uur kunt u zich opgeven en eventueel adviezen vragen. Ook de Hazekeutels kunnen zich hier zondag opgeven. Tot zondag. Op zaterdag 25 januari vindt in wijkcentrum 't Stekske aan de Kruidenlaan te Landweert de bekendmaking plaats wie de nieuwe jeugdprins(es) zal worden van Landweert. De avond begint om 19.00 uur en zal duren lot ongeveer 22.00 uur. Uiteraard is er van alles te doen daar in 't Stekske. Muziek van joekskapel Dikke Mik en verder is er een discotheek aanwezig. Hoogtepunt van de avond is natuur lijk het uitkomen van de nieuwe jeugdprins(es) van de Haazepuüet van" Landweert. Het uitkomen belooft weer een groots spektakel te worden, iedereen die er vorig jaar is geweest zal weten dat dit geen loze kreet is. Dus, jongeren van Landweert: loop binnen, je zult er geen spijt van hebben. Orde van Verdienste toegekend aan Ser Kessels Op voordracht van carnavalsver eniging De Karklingels wordt dit jaar de hoogste onderscheiding, de Orde van Verdienste, uitgereikt aan Ser Kessels. Gedurende een groot aantal jaren staat Ser klaar voor de Oostrumse gemeenschap. Nooit doet men tevergeefs een beroep op Ser en zijn vrouw An. Ondanks zijn leeftijd (79 jaar) is hij nog steeds actief in enke le commissies. De harmonie is de grote passie van hem ondanks dat hij zelf geen instrument kan bespelen. Vanaf 1963, toen hij voorzitter werd van het uniformenfonds, is hij heel actief voor deze vereniging. In 1963 werden diverse acties op touw gezet om het benodigde kapi taal bijeen te vergaren om de eerste nieuwe uniformen voor de harmonie aan te kunnen bieden. Momenteel is hij nog lid van de Stichting Instrumenten en Uniformenfonds. Belangeloos stelde hij grond beschikbaar voor het telen van gewassen en de opbrengst was voor de harmonie. De stalling wordt nog steeds gebruikt voor opslag van oud papieracties en goederen voor de jaarlijkse rommelmarkt. Vanaf 1967 tot en met 1986 was hij lid van het bestuur van de harmo nie en werd in 1986 benoemd tot erelid. Buiten de harmonie is Ser vanaf 1966 lid van de Financiële Commissie van de kerk. En van deze commissie is hij nog steeds lid. Al ruim 28 jaar lid van de voetbal vereniging die ook nooit tevergeefs aankloppen voor rijdend materieel voor de jaarlijkse oudijzeractie. Ook was Ser 20 jaar voorzitter van de Raad van Toezicht van de toenmalige Boerenleenbank te Oostrum. De Orde van Verdienste wordt uit gereikt tijdens het 'Vastelaovescoricert' op maandag 3 februari 1997. in het gemeenschaps huis, waar men tevens de mogelijk heid heeft hem met deze welver diende onderscheiding te feliciteren. Dave Moor rees prins carnaval 1997 Na een, op twee dagen na, enerve rend jaar van pracht en praal is zaterdagavond prins Rien I afgetre den, nadat hij eerst zijn residentie bij café 't AMC had gesloten. Tijdens zijn aftreden in het gemeen schapshuis dankte hij zijn onderda- Vorige week zondagmiddag is Marco de Mulder in Oirlo uilgeroe pen tot prins Marco d'n Urste van de Oelderse Spurriemökke. Marco is een zoon van Teng en Nel de Mulder van de Leng en hij woont nog thuis. Hij regeert in dit jubi leumjaar samen met zijn prinses Angelique Martens. In het dagelijk se leven werkt Angelique op kantoor en zit Marco tussen de bomen of op de vrachtwagen. Ze gaan bijna ver huizen naar hun nieuwe huis aan de Hoofdstraat in Oirlo en gaan met vastelaovend voorop met het motto: "Carnaval viere ien ut joar 6x 11, dat doede mit hieël Oeldere samen, dan göt dat vanzelluf Lieke Arts is dit jaar in Oirlo gekozen als de nieuwe jeugdprinses Lieke d'n Urste. In het Oelderse Spurriemökkeland is Lieke actief lid bij de fanfare en ze is bij de scou ting. Lieke zal samen met vorst Niek Janssen en nar Pascal Classens Oirlo wel eens laten zien dat ze graag vastelaovend vieren. Prïns Marco d'n Urste en jeugd prinses Lieke d'n Urste houden receptie op zondag 2 februari van 14.11 tot 15.11 uur in de Mökkestal aan de Hoofdstraat. Als boerenbruidspaar 1997 zijn in Oirlo uitgeroepen Marcel Martens en Dominique Gerritsen. Allebei woonachtig in de buurt Geguhooi die dit jaar dit feest gaal organise ren. Op carnavalsdinsdag zullen ze 's middags om 14.49 uur in het onecht verbonden worden. De boe- renbruidegom is overigens een broer van prinses Angelique Martens. Foto 's: Foto Hoedemaekers Gisteravond kreeg prins Paul III het eerste exemplaar van de nieuwe carnavalskrant van De Piëlhaas overhandigd. Dat gebeurde op ludieke wijze tij dens de pauze van de Circus Mök voorstelling. De krant bevalt naast alle wetenswaardigheden over de vas telaovend natuurlijk weer de nodi ge "flauwekul". Het blad is dit jaar voor het eerst op een betere kwaliteit papier vervaardigd waar door foto's en kleuren beter over komen. De inhoud en layout maakt het een "actueel" "story- aeluige krant" met een breed "panorama" voor de "weekends" maar ook voor door de week. De krant wordt dit jaar weer verpsreid door leden van St. Christoffei, de Zamo Active Club en jeugdvastelaovend De Hazekeutel. Zij zijn vanaf woens dag op pad om de krant bij U aan de deur aan te bieden en daar een vrijwillige bijdrage te vragen. Geven hoeft dus niet maar wordt wei op prijs gesteld. Vanaf maandag is de Vastelaoveskrant te verkrijgen in boekhandel van den Munckhof, Groiestraat 68 en bij het VVV- .kantoor. De bewoners van het ver zorgingshuis Schuii.ersvcki kun- inert de krant bij de receptie: ^verkrijgen, J nen voor het welslagen van zijn stijlvolle regeerperiode. Nadat hij van zijn prinselijke waardigheden was ontdaan, werd hij omgeturnd tot lakei door de leden van de Aid Aostrumse Prinse. Zij vormden een menselijke kleedcabi ne. waarin hij bijna 'tot op het bof werd uitgekleed. Volgens de spreek- stalmeester stond er een echte Chippendaler. dit tot hilariteit van de aanwezige dames. Daarna werd hij opgenomen in de AAP, de ver eniging van Aid Aostrumse Prinse en mocht hij als lakei de oud-prin sen een drankje aanbieden. In de regeerloze periode werd de inmid dels sfeervolle zaal door het sinds jaar en dag bekende orkest de Aces opgewarmd. Opeens ging het licht uit en van achter uit de zal kwamen op de tonen van muziek uit diverse beken de musicals enkele feestelijk uitge doste gezelschappen naar voren. Op de vorst Bert bekende wijze vertelde deze de verhalen van de herbergscè ne uit Cyranno, de studentenopstand uit Les Miserables en het bal mas qué uit de Phantom. In deze sketches werd de span ning langzaam opgebouwd en toen kwam uit een mengeling van rook en blacklight een gedaante omhoog. Vanuit het rookgordijn sprong Dave Moorrees te voorschijn als prins Dave I. Onder een daverend applaus kreeg hij de tekenen van zijn waardigheid omgehangen en natuurlijk mocht zijn Kristel hem als eerste felicite ren. In zijn maidenspeech vertelde prins Dave dat hij er dit jaar zeer deftig zou opstaan omdat zijn prin selijke overhemden, volgens een oude belofte, door een van de dames van de raad van elluf zouden wor den gesteven en gestreken. Uitbundig en glunderend riep hij niet alleen alle Karklingels, maar vooral ook de jeugdige Oostrummers op samen met hem in Oostrum vastelaovend te vieren. Samen met zijn trotse Kristel danste hij de traditionele prinsendans waar na zij beiden door mensen in rijen dik werden gefeliciteerd. Al snel was duidelijk dat de nieuwe prins als stralend middelpunt een bijzon dere populariteit geniet in de Oostrumse gemeenschap. Daarna werd het gezellige en zeer druk bezochte Prinsenbal voortgezet tot in de kleine uurtjes. Aldewieverbal Zaterdag 25 januari wordt in hel gemeenschapshuis van Oostrum het Aldewieverbal gehouden. Deze avond is voor jong en oud toeganke lijk. Aanvang 20.30 uur. Op deze avond wordt het Boerenbruidspaar 1997 aan het publiek bekend gemaakt. Dit jaar wordt de boerenbruiloft georgani seerd door de carnavalsvereniging zelf. Laot ow verrasseü! Foto'sFoto-video Rini v.d. Leur Peel en Maas besteedt traditioneel in de weck voor vastelaovend extra aandacht aan de programma's van de diverse verenigingen tijdens deze dagen. Van enkele verenigingen hebben we die programma's ai binnen. Om echter een volledig beeld te hebben van bet programma verzoeken wij alle verenigingen hun programma zo spoedig mogelijk in te leveren op ouze redaktie zodat wij zorg kunnen dragen voor een correcte uitvoering. ^Alvast bedankt voor de medewerking. Toppers in kwaliteits-show subtiel. De drie (ex-)ambtenaren van de gemeente bespraken als drie sollicitanten voor het baantje van Venray-manager wat Venrayse zaken. Het was allemaal te weinig puntig om het publiek te laten schuddebuiken. Maar ja, alle begin is moeilijk en je mag eigenlijk ook niet van loyale ambtenaren ver wachten dat ze hun werkgever echt stevig op de hak nemen. MöK IN MöK Meteen na Stadse Fratse liet de Oostrumse groep Oewieë zien hoe het moet. De groep rond Willy Voesten en Rob van Lieshout -zoon van Trennesetter/Amatie René- leverde een prestatie van formaat door eigenlijk een kleine voorstel ling op zichzelf neer te zetten. Een liedje, een sketchje, een goochelact en zelfs een poppenkastvoorstelling. Die op zich weer een Circus Mök in het klein was. De juiste dosering van meligheid, kritiek -'Wat is dat schouwburgplein veranderd hè?. Twee bomen en een bankje'- provo catie en sentiment. Gebracht op een manier die de mensen vooral aan het lachen bracht. Het geheel was opge hangen aan het niet verschijnen van de eigenlijke act, waardoor er naar stig naar vervangers moest worden gezocht. Dat werden achtereenvol gens goochelaar Gradje van de Laan die het presteerde een snoeppot wit poeder naar binnen te snuiven, Willy Voesten, inderhaast opgetrommeld en dus nog in pyama en knutselaar Janssen met z'n poppenkast. Alleen dit gedeelte van de act leverde al een donderend applaus op, maar daarna was de Oewieë-koek nog niet op. Als laatste onderdeel kwam nog een groepje slome figuren op het podi um, die eigenlijk door de commissie waren afgewezen, maar nu kun kans schoon zagen. Met jampot-brillen en ijsmutsen bracht het kwartet een ode aan Circus Mök. Een compli ment aan de commissie Mök die de artiesten inhoudelijk en qua tijd alle ruimte hebben gegeven. PRINS JOOST 'Zoë, zoë' moest het vooral heb ben van de vocale kwaliteiten. Met 'Zoë, zoë' pakten vier Venraynaren de draad weer op die ze een jaar of tien geleden lieten liggen na succes volle optredens als 'Böllekes ien de soep' en 'Stoekdraod'. De thematiek was het zelfde als toen: kritiek op het gemeentelijk beleid van veel huizen en weinig groen, de teloor gang van het carnaval en hoe men sen toch kunnen veranderen. Prachtig gezongen, soms a capella, het publiek werd er stil van. Dat bleef het ook een beetje, omdat in de bijdrage van 'Zoë, zoë' de balans te ver leek doorgeslagen naar de langzame nummers, waardoor het allemaal wat zwaar op de hand werd. Gelukkig eindigde de groep met een swingende schets van Joost van de Vorle, waarin de Venrayse politicus scherp werd neergezet. Met deze 'koning der dwazen' als prins gaat het Venrayse carnaval in elk geval nooit verloren. BRABANTS De buut van Roggelnaar Ger Frencken was er geen waarmee hij prijzen winnen zal en dus wachtte de zaal met spanning op de volgen de act. Net als de commissie Prinseproclamasie was ook de orga nisatie Circus Mök eens in het Brabantse gaan kijken. De commis sie kwam terug met het 'Boekels Kwartierke'. Gesproken en (goed) gezongen kolder in het dialect dat wij hier zo grappig vinden. De hoof drol in de door drie vrouwen en twee mannen gevormde groep was duidelijk voor de tegendraadse slun gel Jan met z'n melige opmerkin gen. Het Boekels Kwartierke was het tweede hoogtepunt van de avond, met dank aan het dialect. Net als voorgaande jaren mocht dansgroep Dizzy de finale doen. De groep danste een Captain Jack-ver sie van T wanna be your drill instructor' en het Michael Jackson- nummer 'They don't really care about us'. Een dansgroep krijgt zel den de beloning die ze verdient, maar de dans van dit jaar met de camouflagepakken en de legerjeep. had erg weinig carnavaleske inhoud. De bijdrage van Youneek, die voor de pauze met 'Volare' als zigeuners uit een schilderij stapten, paste veel beter in circus Mök. Een andere act op het eind en het publiek gaat zin gend de foyer in. Maar dat zijn klei ne kritiekpuntjes op de hele grote I van een indrukwekkend geheel. De Trennesetters hebben opvol gers gekregen. En het blijft nog in de familie ook. Oewieë uit Oostrum stal afgelopen weekend de show tijdens de eerste twee uit voeringen van Circus Mök. De groep vormde de slagroom op de show. Circus Mök 1977 in z'n geheel is leuk, professioneel, goed georganiseerd en kent een hoge graad van afwerking. (door Bert Albers) Het kan even duren, het vergt soms enig duw- en trekwerk, maar op een gegeven ogenblik staan de kleinste dansmariekes aan het eind van hun optreden toch in één rij om het applaus van het publiek in ont vangst te nemen. In hun nieuwe pakjes, compleet met panties werkten de schatjes van de kinder garde het publiek weer op het gemoed en op de lachspieren. Het optreden van de kindergarde krijgt steeds minder van een verplicht nummer en wordt steeds meer een volwaardig onderdeel van het Mök- programma. Ze kregen na afloop van prins Paul dan ook allemaal een kus en een medaille. En wat belang rijker is, een snoepzak. Het tweede vaste Mök-onderdeel, het optreden van de kindergarde, dit keer voor het eerst samen met de debuterende jeugdgarde van de Hazekeutel, werd op een leuke manier gepresenteerd. Uit een grote surprise-doos kwamen achtereen volgens de jeugdgarde en de kinder garde tevoorschijn. Voorafgaand aan de danseresjes hadden de vier lied jes van de Piëlhaas de zitting geo pend. Het decor van het Schouwburgplein, met een echt bankje en de verlichte boom,.legde de basis voor een vlotte presentatie door de Venrayse artiesten. De dames Trien en Truuyke hiel den hun kibbelgesprek op een origi nele plek: in bed. Rode draad in de act vormde 'vakantie in eigen land' ofwel 'twee oude vrijsters op de harde weg'. De humor van de dames was niet altijd even subtiel en hun schets van het sex-leven van Guus S(p)nelbos ging over de grens van het fatsoen. Het trio 'Stadse Fratse' was daar tegenover misschien weer wat té

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7