ie*t 1/avtaf Elly en Noud boerenbruidspaar in Venray bij De Piëlhaas De nieuwe prins van De Keavers Holtus- Smakt 't Dartele Veule De Huibuuke, Overloon Inschrijven voor kinderoptocht Venray Prinsenbal bij De Klutetrappers Vredepeel Inschrijven Optocht 1997 50+ Avond bij de Piëlhaas 'Golden Hetsbuul' voor kapper Sef Gielens Hetsbuulen Heide Reuzekluut 1997 Prinsenbal De Karklingels Jeugdprins Piëlreuzen Carnavalszondag is traditioneel voor de kinderen. Voor de Venrayse jeugd organiseert de jubilerende JV De Hazekeutel dus ook deze vaste- laovend uiteraard weer de kinderop tocht. In het kader van het 3x1 1- jarig bestaan hopen ze dan ook dat dit de tocht der tochten zal gaan worden. Kinderen die mee willen doen aan de kinderoptocht en daar een leuk idee voor hebben kunnen zich aan melden in café 't Upke aan de Grote Markt op de drie zondagen 19 janu ari. 26 januari en 2 februari. De inschrijving is van I 1.30 tot 13.00 uur Het thema voor deze carnaval is 'Beesten boel' maar voor het eerst zal de jury niet letten op het thema. Men kan dus zelf bepalen hoe je meer wilt doen en watje uitbeeldt in de kinderoptocht. Hel leukste en mooiste telt! De onderverdeling bij de inschrij- WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar ving is: eenlingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. De laatste kans om zich in te laten schrijven is op zondag 9 februari, alleen voor duo's en eenlingen, tus sen 12.30 en 13.00 uur in de jeugd- tent. Na de onthulling van het Piëlhaasmonument zal er worden vertrokken vanuil de Patersstraat. En natuurlijk wordt de kinderop- tocht geheel volgens traditie afge sloten met de prachtige jeugdprin- senwagen van De Hazekeutel met daarop de aarde en de jeugdraad van elf. Voor verdere informatie: voorzit ter optochtcommissie: Ton Thijssen. tel. 588622. Zaterdag 18 januari is het Prinsenbal, aanvang 21.00 uur. in gemeenschapshuis De Kleine Loef. Om 21,49 uur zal prins Piet III met zijn prinses Leon ie en nar Dave aftreden. Om 22.49 uur volgt de bekendma king van de nieuwe prins carnaval 1997 van vastelaovesvereniging De Klutetrappers Vredepeel. PEEL EN MAAS Donderdag 16 januari 1997 - Pagina Dit jaar - 1997 - wordt de Boerebrulluft in Venray georgani seerd door het personeel van het St. Elizabeth ziekenhuis in Venray. Onder het motto van 'Mak lol mit iederieën, dan hildt 't ziekenhuus öw öp de bieën' is een enthousiaste groep mensen aan het regelen geslagen. Dit alles resulteerde afgelopen zaterdag 11 januari in een schitterend onder- trouwbal. Elly (Herraets-van Daal), ver staand van herses en stoekdraod, daochter van Jan van Daal verpleger van de Stationsweg en Mienlje Koonings van de koleboer wordt op 11 februari in de onecht verbonden met Noud (Gielens). de vrolijke noot van klas vief. zoon van Sef den barbier van de Hei en Anneke Litjens, boeredaochter uut Ysselsteyn. In hel dagelijks leven is Noud ver pleger van afdeling vijf. Verder is hij actief in harmonie en joekskapel en is hij hulpsinterklaas. Elly werkt als EEG-laborante of de functie-afde ling van de afdeling neurologie. Deze twee mensen vormen het middelpunt van een gezellige grote familie. Bij het boerenbruiloftsge zelschap komen we de volgende deelnemers legen. Sjampieters (veldwachters), wederzijdse ouders, grootouders, getuigen, peetooms en peettantes, petekinderen, kinder meisjes. bakkertjes, tante zuster en soekertantes. Verder is er nog een groot aantal andere familieleden. Voor de vrolijke noot wordt gezorgd door joekskapel 'Götnef. Het geheel staat onder de bezie lende leiding van-de opperboer Piet, hiërboer beej 't Odapark. himmelpi- loot van 't ziekenhuus. In het dage lijks leven is Piet (Cöp) pastor van het ziekenhuis. 'foto: Hoedemaekers De Optocht 1997 belooft weereen mooie happening te worden. De optochtcommissie heeft de route reeds verkend en het is zeker dat op maandag 10 februari weer een grootse optocht door Rooy zal trek ken. Het zal een behoorlijke kluun tocht worden want de commissie hoopt op echt optochtweer, De inschrijving voor de Optocht 1997 start op zondag 19 januari. U kunt zich dan tussen 1 1.30 en 13.00 uur opgeven bij café 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Deelnemers uit de kerkdorpen kunnen zich opgeven bij de vertegenwoordiger in hun dorp (zie ook de advertentie elders in dit blad). Tot zondag. Op vrijdag 7 februari 1997 orga niseert de commissie 50+ een spe ciale avond als voorproefje op de Vastelaovend. Bent u niet meer zo piep, maar wel jong van hart. laat u dan mee drijven in het carnavalse. In de foyer van de schouwburg krijgt u een avond geboden vol muziek, zang en dans. Ook krijgt u zelfde gelegenheid om te dansen. In de entreeprijs van ƒ5,- is zelfs koffie en vlaai inbegrepen. Voor meer informatie kunt u bel len met: C. Epke, tel. 512439 of P. Schaeffers, tel. 582429. Zaterdag 8 februari a.s. zal de 'Golden Hetsbuul' uitgereikt wor den aan Sef Gielens. Sef is een ras echte Heidenaar en zet zich al vanaf zijn zestiende jaar in voor tal van verenigingen. Zo is hij in 1939 jeugdleider geweest. Later nam hij het secretariaat van de beugelclub over. Onder andere was er de jaar lijkse fancy-fair. Later werd dit een 'Heifeest' en de opbrengst was voor de kerk. Om de inkomsten te ver groten voor het nieuwe kerkgebouw werden er nadien nationale en inter nationale motorcrossen gehouden. Deze motorcrossclub heeft 23 jaar onder zijn voorzitterschap en mede door de vrijwillige inzet van wel haast alle Heidse mensen stand gehouden. In 1951 werd handboogschutterij Sl. Sebastiaan opgericht. Vanaf het eerste uur heeft Sef in het bestuur zitting gehad en vanaf 1971 tot vorig jaar, 25 jaar dus, was hij de voorzitter. Nu is hij benoemd tot ere-voorzitter. In 1993 werd mede door hem de KBO nieuw leven ingeblazen. Iedere dinsdagmiddag is er voor ouderen onder andere de mog'elijk- heid om te koersballen, te kaarten of te biljarten. Sef is ook voorzitter van deze club. Naast al deze activiteiten had hij ook nog tijd om een gezin te stich ten. In 1951 trouwde hij met Anneke Litjens, zijn grote steun en toever laat. Samen kregen ze tien kinderen. Later werd de familie uitgebreid met, zoals Sef zegt, 10 'schonne schonkiender' en inmiddels is het twintigste kleinkind onderweg. Sef is bij iedereen goed bekend met name vanwege zijn interesse voor de medemens en zijn gevoel voor humor, 's Zomers kun je Sef en Anneke op vele plaatsen op de fiets tegenkomen. Al met al hebben beiden toch een staat van dienst opgebouwd. U kunt hen feliciteren met deze verdiende onderscheiding op 8 februari in gemeenschapshuis De Gelderkoel. aanvang 20.11 uur. Om 22.00 uur zal de 'Golden Hetsbuul' uitgereikt worden. Tijdens het prinsenbal zijn de prins 1997 en de nieuwe vorst bekendgemaakt. In een grote taart, die met knallen vuurwerk werd bin nen gebracht werd Jan Jenneskens tot prins Jan V uitgeroepen. Samen met prinses José en zijn zus Anneke als adjudante regeert hij over de Hetsbuulen.Ook kwam deze avond de nieuwe vorst binnen gewipt. Hierbij werd Joop Gielens als vorst Joop voorgesteld. Prins Jan V houdt receptie op zaterdag 25 januari 'in de Gelderkoel. Op deze avond wordt ook het boerenbruidspaar bekend gemaakt. Aanvang 20.11 uur. Zondagmiddag 19 januari wordt op het Buulekesbal de nieuwe jeugdprins of -prinses van Hetsbuulenland bekendgemaakt. Aanvang 14.33 uur in de Gelderkoel met vooraf showprogramma uitge voerd door talent van eigen bodem. Na het aftreden van prins Chiel en zijn gevolg, zullen de nieuwe prins(es), vorst, nar en raad bekend gemaakt worden, (foto Hoedemaekers) PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Krantenbezorger mishandeld en beroofd Donderdagmiddag omstreeks 16.45 uur was een 14-jarige jongen Peel en Maas aan het bezorgen op de Oostsingel, toen hij werd aange sproken door twee, hem onbekende jongens van zijn leeftijd. Die pakten hem vast en sloegen hem, o.a. met een ijsklomp op zijn rug. De knaap wist te ontkomen maar werd inge haald. Opnieuw ontstond er een vechtpartij. Tijdens dat gevecht zagen de overvallers kans met zijn 'bezorgingsgeld' af te pakken. Het onderzoek in deze zaak is lopende. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Diefstal auto Tussen 6 en 9 januari werd vanaf een bedrijventerrein van een garage vaan de Raadhuisstraat een daar voor de verkoop staande Ford Transit personenauto van het bouw jaar 1996 gestolen. De auto heeft een waarde van ƒ40.000,-. De auto was afgesloten. Alarm ging af In de nacht van maandag op dins dag ging het alarm in werking in een aan de Merseloseweg gelegen wijn handel. Toen de pofitie ter plaatse kwam bleek de voordeur geforceerd te zijn. De dader was verdwenen en had de geldlade van de kassa mee genomen. Daarin zat een bedrag van ƒ2.575,-. Voor zover kon worden nagegaan werd er geen drank gesto len. Diefstal uit bedrijf Van een bouwbedrijf dat renova tiewerkzaamheden uitvoert bij een bedrijf aan de Maasheseweg werd een pneumatische boorhamer ont vreemd. De hamer heeft een waarde van ƒ2.00,-. De diefstal werd vrij dag ontdekt. Snelrecht bij winkeldiefstal Een 31-jarige inwoner van Venray werd door personeel van een super markt aan de Bongerdstraat betrapt toen hij een fles Port ter waarde van ƒ8,75 mee wilde te nemen zonder die te betalen. Hij werd aan de poli tie overgeleverd, die hem na verhoor een dagvaarding aanbood om voor de rechter te verschijnen. De hoogste vastelaovesonder- scheiding in het Piëlreuzenrijk is die van de Reuzekluut. Ieder jaar weer reikt VV De Piëlreuzen deze onderscheiding uit aan een Piëlreus of Piëlreuzin die zich belangeloos gedurende een reeks van jaren verdienstelijk gemaakt heeft voor de Reuzesteynse gemeenschap. Het bestuur heeft besloten dit jaar deze onderschei ding uit te reiken aan Harrie Lemmens. Harrie is iemand die zijn sporen binnen SV Ysselsteyn en dus ook binnen de Ysselsteynse (Reuzesteynse) gemeenschap dub bel en dik verdiend heeft. In de periode dat Harrie actief was binnen SV Ysselsteyn, en dan met name bij het voetbalgebeuren, heeft hij mede zijn stempel gedrukt op de ontwik kelingen bij voetballend Ysselsteyn. Gedurende de zeventien jaar dat hij leider was van het eerste elftal heeft hij met tal van trainers samen gewerkt om de teamgeest binnen het elftal op een hoog pijl te houden. Tal van tactische besprekingen zijn er op de van Harrie bekende wijze geweest om het doel te bereiken. Een doel wat voor Harrie als oud keeper geen onbekend terrein is. Dit doel. ook dat van de tegenstanders, is meerdere malen dankzij de inzet van Harrie bereikt. Gedurende die zeventien jaar stond Harrie trainers en spelers altijd met raad en daad terzijde. Door de week, voor, tijdens en na de trainingen, maar ook iedere zondag langs de lijn, maar zeer zeker ook in de lijn die Harrie voor zich zelf uitstippelde om op een voor eenieder plezierige manier voetbal te spelen. Gedurende zeven tien jaar was Harrie altijd leider en zelden lijder van het eerste elftal, ook bij tegenslagen. Harrie was als leider iemand die de moed er altijd in hield bij zichzelf maar ook bij de trainers en spelers. Plezier had Harrie aan het voetballen. Tijdens de wedstrijden maar ook na de trai ningen op donderdagavond wanneer er gekaart werd. Bij dit kaarten oefende Harrie in de tactiek die hij ook kon gebruiken bij het formeren van de opstellingen. Behalve leider van het eerste elftal was Harrie ook negen jaar lid van het bestuur van SV Ysselsteyn. In die tijd heeft hij ook menig uurtje besteed aan de bouw van de prachti ge kantine van SV Ysselsteyn. Van de bouw hiervan was Harrie hoofd uitvoerder. Een voor Harrie niet vreemde bezigheid aangezien hij van beroep uitvoerder is en al vele jaren bij de fa. Teunissen letterlijk mee de lijntjes uitzet. We zouden ook mogen stellen dat Harrie van zijn beroep zijn hobby gemaakt heeft bij SV Ysselsteyn, want het is niets te veel gezegd als hij gerekend wordt tot de bouwers van het huidi ge SV Ysselsteyn. Bouwen is iets dat Harrie in het bloed zit want behalve SV Ysselsteyn heeft Toneelvereniging Crecendo ook al 23 jaar van zijn vaardigheden kunnen profiteren bij het ontwerpen en opbouwen van de coulissen. Zo stak Harrie ook de helpende hand uit bij de bouw van de coulissen voor de revue in het kader van 75 jaar Ysselsteyn. Mede dankzij Harrie zijn ervaring en inzet hebben spelers maar zeer zeker ook de bezoekers kunnen genieten van tal van spitsvondigheden verwerkt in het decor. Ook fanfare de Peelklank. waar van zij vrouw Agnes bestuurslid is. heeft al vaak mogen profiteren van Harrie zijn twee rechtse handen bij tal van klusjes. Zijn inzet was daar bij zo groot dat hij bij met maken van een dirigentenpodium zelfs stukjes van zijn vingers moest mis sen. Behalve bouwen en voetballen heeft Harrie nog een andere hobby. Harrie is namelijk ook al 22 jaar een trouw lid van gemengd zangkoor Vivace. Ook binnen het vastelaovesgebeu- ren in Reuzesteyn heeft Harrie zijn sporen verdiend. Zo regeerde hij als Harrie II in 1966 over het Piëlreuzenrijk en was gedurende 11 jaar, lid van de raad van elf. De Reuzekluut wordt dit jaar uit gereikt aan een druk bezet iemand. Zo druk bezet dat zijn vrouw wel eens verzuchtte dat Harrie amper tijd had om 's zondagsmorgens thuis de deurklinken vast te zetten. De conclusie mag zijn dat de Reuzekluut dit jaar uitgereikt wordt aan letterlijk en figuurlijk een bou wer in het Reuzesteynse gemeen schapsleven. Bouwers zonder welke Ysselsteyn niet groot geworden was en het leven in Ysselsteyn er een stuk anders zou uitzien. Het is dan ook met groot genoe gen dat VV de Piëlreuzen de Reuzekluut in het jaar van haar 4x11-jarig bestaan op zondag 19 januari in de Smelehof uit zal reiken aan Harry Lemmens voor zijn vele verdiensten voor de Reuzesteynse gemeenschap. APK plak voor mannenkoor Vrijdagavond kreeg het Venrays Mannenkoor in Danscentrum Janssen de APK plak uitgereikt. Deze onder scheiding. ingesteld door de Aid Prinsen van Venray. wordt jaarlijks toegekend. Het Mannenkoor schaart zich als vereniging o.a. in het rijtje van verenigingen zoals De Piëlhaas en Veldeke Venray. Op zaterdag 4 januari hebben de Keavers en Keaverinnen uit Hollus- Smakt hun nieuwe carnavalsheerser bekendgemaakt. Eerst werd afscheid genomen van onze prins Paul 1. Prins Paul die een zeer bewo gen carnavalsjaar achter de rug heeft was vol lof over zijn regeringsjaar en liet dat blijken door het zingen van een mooi afscheidslied waarin hij alle Keavers en Keaverinnen bedankte voor een mooi carnavals- jaar. Nadat hij opgenomen was in de rijen van de oud-prinsen konden wc ons opmaken voor de act waarin de nieuwe prins 1997 tevoorschijn zou komen. Deze act was een samen spraak van Jomanda en Rasta Rostelli. Zij voerden de spanning tot een hoogtepunt, daar waar de mees te Keavers en Keaverinnen op ludie ke wijze op een dwaalspoor werden gebracht. Maar met een grote klap waar adn alle kanten vuurwerk knalde sprong hij letterlijk en figuurlijk in het Keaversriek. Onze prins carnaval 1997: prins Niels I (Koopmans). Hij werd stormachtig toegejuicht door de aanwezige Keavers en Keaverinnen. Voor de meeste van hen was dit een complete verras sing. In de toespraak van prins Niels I was direct te horen dat hij een echte carnavallist is en dat hij er erg veel zin in heeft en hij maakte meteen zijn lijfspreuk bekend: 'Mit enne schuuper vurop. kan de lol nie mer op'. Prins Niels 1, die in het dagelijks leven Niels Koopmans heet. is van beroep kraanmachinist. Na dit officiële gedeelte werd er onder aanvoering van prins Niels I en zijn vriendin Anita nog menig uurtje carnaval gevierd. foto: Hoedemaekers Jeugdprins Willem II (Classens), jeugdprinses Femke (Dirkx) en narretje Patric (Classens) van 'l Dartele Veulen. Huikraker 1997 In een goed gevulde Kuituurbunker is de groep VALS met het liedje 'Shit, wind ien', win naar geworden van de Huikraker 1997. Evenals in 1993 en. 1995 wist deze groep weer met de eer te gaan strijken. VALS staat voor 'Voor Alle Lonse Senioren' en bestaat uit voet ballers van de veteranenafdeling van voetbalvereniging SSS" 18. Als tweede eindigde de 'Road van Elluf' met het liedje 'Lot de boel mar waeje' en was inhoudelijk geba seerd op het carnavalsthema van dit jaar: 'Lol mar waeje'. Op de derde plaats eindigde de groep 'Moj Simpel', met de carnavalskraker 'Lot mag goan'. Deze groep wist vorig jaar nog als eerste te eindigen en scoorde ook dit jaar weer hoge ogen. Prinsenbal en kostumeringswedstrijd Zaterdag 18 januari houden wij weer ons jaarlijkse Prinsenbal. Op deze avond zal naast het bekend worden van de nieuwe prins ook het boerenbruidspaar en de organiseren de vereniging onthuld worden. Tevens wordt deze avond de nieuwe road van elluf aan u voorgesteld. Tijdens deze avond houden wij ook een kostumeringswedstrijd. U kunt zich aan de kassa inschrijven in de categorieën enkelingen, paren en groepen. Het Prinsenbal begint om 20.30 uur en wordt gehouden in residentie De Kuituurbunker. Een uitstekend live-orkest zal zorgen voor een gepaste entourage. Toegangsbewijzen kunnen aan de kassa gekocht worden. Bovendien geven ook de passepartoutkaarten recht op toegang. Zaterdag 18 januari wordt het Prinsenbal gehouden in het gemeen schapshuis te Oostrum. Om 21.30 uur zal prins Rien I aftreden en rond 21.30 uur wordt de nieuwe prins bekendgemaakt. Net als voorgaande jaren belooft dit weer een enorm spektakelstuk te worden. Op 10 januari is Jhonny I (Peeters) uitgekomen als heerser over de Ysselsteynse Piëlreuzenjeugd. Samen met jeugd- vorst Ferdy (Seuren) zullen zij de jeugd voorgaan tijdens de carnavals dagen. Jhonny ontvangt de titels groeët- vorst van de Hedse Pielweg. jonk- hiër van de Racket, groeëtbezitter van de Blikskes, beschermhiër van de Jera. Jhonny's leus is: 'mak 't nie te grof. carnaval vier is tof'. foto: Chris I uur foto's

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7