Venrayse beeldhouwster gaat sneeuwsculture maken Twee soorten blauw op straat Commandowisseling marechaussee De Peel Halt-bureau Venray werkt aan naambekendheid Uitslag kerstboomver snippering 1997 Groen licht revitalisering 'Kom- Vierlingsbeek' Ingezonden Dorpsraad bekijkt toekomst kleuterschool 'T VENROcJS LAEVE GETAEKEND Parkeerterrein Zuid-Oost nog steeds in de planning Zonder geld geen promotie STOMERIJ Franssen nieuwe prins Piëlhaas PEEL EN MAAS Donderdag 16 januari 1997 - Pagina 5 "Ik ben apetrots op deze opdracht" De Venrayse beeldhouwster Thérèse Schaeffers is uitgenodigd om deel te nemen aan het festival "Les Sculpture sur Neige" in het Franse Valloire. A.s. zondag ver trekt zij naar de Franse Alpen om daar, samen met twee andere Nederlandse kunstenaars, te gaan werken aan een sneeuwsculpture van maar liefst vier meter hoog. APETROTS "Ik ben apetrots dat ik daar naar toe mag gaan" vertelt Thérèse Schaeffers. Aan het festival nemen tien Franse en vijftien internationale teams van kunstenaars deel. Thérèse Schaeffers werd gevraagd door de Beeselse kunstenaar Jos Beurskens. Die was uitgenodigd door de VVV van Valloire om aan het festival deel te nemen. Het Nederlandse team wordt aangevuld door Ines Hegeman uit Geffen. "We gaan daar werken op 1450 meter hoogte. Daar zijn blokken sneeuw samengeperst tot kubussen van 3.5 meter lang en breed en 4 meter hoog. De blokken worden per loting toegewezen. Binnen 3.5 dag moeten de deelnemers dan een kunstwerk klaarmaken. Dat kunst werk hebben wij al op papier inge zonden en wordt een abstracte vorm van "ruiten koning". Als gereed schap mogen we alleen een ladder, drieschoppen en drie messen gebruiken". INTERNATIONAAL Het festival is een jaarlijks terug kerende wedstrijd. Naast tien Franse teams nemen er vijftien internatio nale teams deel aan het festival dat tevens een wedstrijd is. "Daar zitten teams uil o.a. Finland en China bij. Aan de wedstrijd zijn bovendien enkele prijzen vertegenwoordigd." vertelt Thérèse. "Ik vind het hart stikke leuk om dit te gaan doen. Ervaring met sneeuw hebben we alle drie niet maar dat maakt het juist interessanter. We hebben er wel foto's van gezien dus hebben enigs zins het idee wat ons te wachten staat. Het zal in ieder geval hard werken worden". Thérèse Schaeffers keert volgende week zondag terug met in ieder geval een bijzondere ervaring rijker. Thérèse Schaeffers is apetrots op de uitnodiging voor de wedstrijd in de Franse Alpen. Per 1 februari 1997 gaat de huidi ge commandant van de brigade Koninklijke Marechaussee De Peel. kapitein C.A. van Bakel. met FLO (Functioneel Leeflijds Ontslag). Van Brakel was de eerste com mandant van de marechausseebri- gade De Peel in de Vredepeel. De brigade ontleende haar bestaans recht aan de komst van de 3e en 5e Groep Geleide Wapens van de Koninklijke Luchtmacht vanuit de Duitse Bondsrepubliek naar de voormalige slapende vliegbasis De Peel. Overigens is de marechaussee De Peel belast met de algemene militai re politiezorg in zeventien gemeen ten en levert bij buitenlandse mis sies en oefeningen van de Koninklijke Luchtmacht een deta chement marechaussee, waaronder een dienst doende hulpofficier van justitie. Op I mei 1995 werd de opbouw fase van de nieuw te vormen brigade gestart en vanaf I juli 1995 is deze brigade operationeel. Aanvankelijk ondergebracht in een gebouw op het luchtmachlterrein werd op 8 decem ber 1995 een geheel nieuw gebouw betrokken aan de Ripseweg te Vredepeel. Van Bakel wordt opgevolgd door de sedert 16 december 1996 op de brigade de peel werkzame eerste luitenant J. Clarijs, die per 1 febru ari 1997 wordt bevorderd tot kapi tein. Clarijs is geen onbekende in het Limburgse. Van 1967 tot 1992 was hij werkzaam op de verscheide ne marechausseebrigades te Venlo, Heerlen, Maastricht, roermond en Gennep en werd in die periode veel vuldig gedetacheerd bij de Amsterdamse- en Rotterdamse poli tie. Ook was hij gedurende ander half jaar werkzaam bij het verdo vende middelen team van de politie te Venlo. De laatste vier jaar was Clarijs werkzaam op de luchthaven Schiphol en was aldaar naast de nor male politiezorg belast met de beveiliging van de burgerluchtvaart. In die hoedanigheid maakte hij vele reizen naar Afrikaanse landen als mede naar landen in het midden- en verre oosten. Clarijs is 49 jaar, gehuwd en woonachtig in Venlo. Het HALT-bureau steunpunt Venray gaat door middel van het exposeren van haar presentatiewand haar naambekendheid vergroten. Hel HALT-bureau steunpunt Venray is een bureau ter bestrijding van jeugdcriminaliteit, en is een ini tiatief van politie district Venray, Justitie arrondissement Roermond en de gemeenten Bergen, Broekhuizen, Gennep. Grubbenvorst. Horst, Meerlo- Wanssum. Mook en Middelaar, sevenum en Venray. Hel ligt in de bedoeling dat in de loop van 1997 de presentatiewand op alle politiebureaus en gemeente huizen, binnen het werkgebied van het HALT-bureau, te zien zal zijn. Op de presentatiewand zal infor matie te zien zijn van de werkzaam heden van het HALT-bureau, zoals het afhandelen van de werkstraffen die jongeren via het H ALT-bureau krijgen, lokale voorbeelden van strafbare feiten die via de politie bij het HALT-bureau zijn gekomen. Bij de presentatiewand zullen ook wat attributen liggen die vernield zijn, met een prijskaartje eraan. Op WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar deze manier wordt het duidelijk dat een ogenschijnlijke onschuldi ge vernieling toch een hoop geld kost. Er wordt in heel Nederland voor meer als ƒ555.000.000,- per jaar vernield. Het lijkt ons een goed plan om op deze kosten eens flink te gaan bezuinigen. Naast het repressieve werk (de werkstraffen) heeft het werk van HALT ook een preventieve kant. Deze preventieve kant krijgt gestalte onder ander door de voor lichting op scholen en bij vereni gingen en gemeenten die het HALT-bureau verzorgt. Het HALT-bureau krijgt regelmatig het verzoek een avond te verzorgen bij vrouwenverenigingen of ouderver enigingen van een school. Het par ticiperen binnen netwerken die te maken hebben met jeugdzaken en of criminaliteit is ook een deel van het preventieve werk. Op deze manier gaat het HALT- bureau de bevolking binnen haar werkgebied met de neus op de fei ten drukken en bewust maken van de gevolgen van de 'kleine' crimi naliteit. De presentatiewand is nu te zien lot 17 januari in het politiebureau te Venray en vanaf 20 tot 31 janu ari in de hal van het gemeentehuis Van Venray. Indien u vragen heeft over de inhoud van dit persbericht of een nadere toelichting wenst is dit uiteraard mogelijk. Het HALT- bureau steunpunt Venray is teiefo- Castenrav: 3302 361 1 3627 3651 3661 3673 4212 4242 4259 4281 Oirlo: 0613 0637 0642 0670 0684 0809 0815 0624 0651 0679. Landweert: 0613 0632 0664 0729 0757 0784 0813 0839 0928 2013. Oostrum: 1917 1943 07331 3352 1629 06223 1847 3435 3464 1871 Leunen: 08416 08735 08764 08941 08987 08621 08651 08224 08814 08857. De prijzen kunnen de volgende middagen opgehaald worden op het politiebureau te Venray: vrijdagmid dag 17 januari tussen 13.30 en 16.30 uur; woensdagmiddag 22 januari tussen 13.30 en 16.30 uur en woens dagmiddag 29 januari tussen 13.30 en 16.30 uur. Woensdagavond vond er in de raadzaal van Vierlingsbeek een gecombineerde commissieverga dering omtrent het revitalise- ringsvoorstel 'Kom- Vierlingsbeek' plaats. Tijdens de behandeling bleek snel dat op wat kleine veranderingen na, het col lege kan rekenen op een brede steun van alle in die commissies vertegenwoordigde raadsleden. Het plan omvat een verbetering van de Spoorstraat, het Vrijthof en diverse aanpassingen tot ver hoging van de verkeersveiligheid. De plannen zullen zeven miljoen gaan kosten. Daarover maakte geen van de fracties bezwaren, naar aan leiding van de behandeling zal het college deze week een beslissing nemen en nog deze maand start de uitgebreide openbare voorberei dingsprocedure. Op 13 februari zal een hoorzitting plaatsvinden waarbij iedereen de gelegenheid zal krijgen zijn of haar mening omtrent het plan te geven. Een maand later zal hel college naar aanleiding van de ingebrachte bedenkingen een besluit nemen en op 2 april zal weer een gecombi neerde commissievergadering plaats hebben. In de raadsvergadering van 15 mei zal de raad definitief beslis sen omtrent de kosten van de recon structie. Op 22 mei start de beroepsproce dure en in juni verwacht het college al de goedkeuring van GS hierover. Als op 9 juli geen beroep is aan getekend zal in augustus de start plaatsvinden en dat zal tevens het laatste grote werk wat in de nog zelfstandige gemeente Vierlingsbeek zal worden uitge voerd. De verwachting is niet dat er dus danig beroep zal worden aangete kend. dat de uitvoering vertraging kan opleveren. Ook van de zijde van GS worden geen bedenkingen ver wacht omdat deze plannen geen pot verteren en het verminderen van de bruidsschat beoogd. De plannen waren al jarenlang aan de orde. 'Oud-Venraynaar mag niet met naam op oorlogsmonument' Geachte redactie. Het moet me van het hart hoe. meer dan 50 jaar na de oorlog, tech nocraten op diep krenkende wijze menselijke gevoelens tarten en emo ties los maken. Hoe kan men zich toch druk maken of men als dienst plichtig militair of als beroepssol daat ver van huis voor het vaderland gevallen is. Indien de militair op waardige wijze zijn taak heeft ver vuld - en als hij zelfs zijn leven heeft gegeven, mag men hier redelijker wijs vanuit gaan - dan vraagt dit om een waardige afhandeling en her denking. Het al dan niet bij de gemeente ingeschreven staan, mag in ieder geval geen reden zijn. In de gemeente Venlo weet men heden ten dage bij de afdeling burgerzaken personen al niet meer te vinden. Deze eigen bedachte maatregel, het betreft hier immers de toevoe ging van een naam op een plaquette op het moment voor gevallen Venraynaren in den vreemde, is niet alleen een slag in het gezicht van de familie van oud-Venraynaar G.M.M. van Oyen, maar betekent een feitelijke ontkenning van de his torie. Rouwbeleving wordt hierdoor ernstig belemmerd. Dit op grond van het feit dat iets niet aangetoond is. Kan het nog bureaucratischer? Laten we gewoon eren wie ere toekomt, zeker bij de jaarlijkse dodenherdenkingen voor de gevalle nen uit W02. Ook militairen die elders zijn gevallen en hier niet begraven liggen komt deze eer toe. Is het zo, dat op het Indisch monu ment in Roermond zijn naam is ver meld, dan hadden andere meningen afgewogen kunnen worden. Maar hiervan was nu geen sprake. Wat telt is dat onder verschrikkelijke omstandigheden en onder een ver schrikkelijke dictatuur met minima le middelen gewerkt is aan de aan leg van de Birma-spoorweg. Wie ooit de begraafplaats Kanchanaburi bezoekt en de nabij gelegen river- Kwai brug alsook het museum aldaar, krijgt enig inzicht in de men selijke drama's die zich daar hebben afgespeeld. Met dit inzicht is het niet enkel ongepast, maar zelfs schaamteloos, dat men op deze wijze omgaat met mensen die hun leven hebben gegeven ook ten behoeve van degenen die hier nu in vrijheid en weelde zulke onzin zit ten te bedenken. S. Scholts De dorpsraad van Smakt- Holthees belegt op 17 februari een bijeenkomst om de mogelijkheden te bekijken cq. te peilen voor het kleuterschoolgebouw. Dit gebouw is onlangs vrijgekomen. De dorpsraad heeft bij de gemeen te Vierlingsbeek geïnformeerd wat de toekomstmogelijkheden voor dit gebouw zijn. Aan de hand van die informatie, die overigens nog niet in het bezit is van de dorpsraad, wil de raad gaan bekijken wat de mogelijk heden van het gebouw zijn. Daarbij kan worden gedacht aan samenge- bruik door verenigingen. Tijdens de bijeenkomst zal moeten blijken of er binnen Smakt en Holthees daadwer kelijk behoefte is aan zo'n ruimte. Inbraken Er werd aangifte gedaan van inbraak in het kantoor van een aan de Ysselsteynseweg in Ysselsteyn gelegen bedrijf. Toegang werd ver kregen door forcering van een deur. Ontvreemd werd een bedrag van ongeveer ƒ1.000,- terwijl de braak- schade ƒ600,- bedraagt. Woensdagavond bemerkt een 49- jarige Venraynaar, toen hij bij zijn woning aan de Veltumse Kleffen terugkeerde, dat de buitendeur openstond. Hij had ongewenst bezoek gehad. De woning was geheel doorzocht. Kennelijk heeft de dader naar geld gezocht - wat niet aanwezig was - en is zonder buit vertrokken. Groter was de buit bij een inbraak in een woning aan de Handelstraat. Hier was toegang verkregen door het vernielen van de onderruit van de voordeur. Ook hier was de woning doorzocht. Ontvreemd wer den een radio, video-apparatuur, foto-apparatuur, veel cd's en sie raden. De waarde hiervan bedraagt vele duizenden guldens. In de nacht van zaterdag op zon dag is door forcering toegang ver kregen tot een leegstaande woning aan de Wilhelminastraat. De woning staat leeg omdat de bewoonster recentelijk is overleden. De inboe del was nog in de woning aanwezig. Wat er precies ontvreemd is kon nog niet worden medegedeeld. In dezelfde nacht is er ook inge broken in een leegstaande woning, waar verbouwingswerkzaamheden worden uitgevoerd, aan' de Juliana- singel. Ook hier kon nog niet wor den medegedeeld of er goederen zijn ontvreemd. Inbraak in varkensstal In de nacht van maandag op dins dag is door forcering van een deur toegang verkregen tot een bij een varkensbedrijf behorende stal. Er moet nog worden onderzocht of er iets werd ontvreemd. Voor het eerst in de geschiedenis van het Venrayse carnaval is een politieman prins van de Piëlhaas. Een duidelijker signaal dat de politie als organisatie meer 'tus sen het volk' wil staan kun je bijna niet geven. Districtschef Jac Rooijmans en de collega's van prins Paul Franssen en adjudant Frans Coumans zijn best trots op 'hun' prins. Rooijmans onderkent ook de risico's en nadelen. (door Bert Albers) 'Die kieps paest iederieën'. De leuze van prins Paul III verwijst dui delijk naar z'n beroep. Een politie man die tijdelijk een andere pet opzet. Enkele jaren geleden was het nog ondenkbaar. Wie koos voor het vak van politieman schakelde zich zelf voor een deel van het maat schappelijk leven uil. Teveel ver menging tastte het gezag aan en zou tot allerlei belangenverstrengelingen en conflicten kunnen leiden. En dus bleven politiemensen 'onder elkaar', ook in hun vrije tijd. "Je zag dat bijvoorbeeld heel duidelijk aan de aparte vrijetijds-verenigingen voor politiepersoneel", zegt Jac Rooijmans, chef van het district Venray-Bergen van de politieregio Limburg Noord. De afzondering had ook een praktische achtergrond: "Door de werktijden van de politie is het ook erg moeilijk om in het reguliere verenigingsleven mee te draaien". ANDERE TIJDEN Dat laatste is niet veranderd, het eerste wel. De politie-organisatie sluit zich niet langer op, treedt meer naar buiten toe en dat geldt ook voor de individuele medewerkers. Het heeft volgens Rooijmans meer met de tijdgeest dan met strikt beleid te maken. Andere tijden, andere denk wijzen, andere manieren van met elkaar omgaan. Het praktische pro bleem van de werktijden blijft natuurlijk, maar over zaken als gezag en geloofwaardigheid wordt tegenwoordig heel anders gedacht. Politiemensen zijn ook mensen en dat mogen ze best laten zien. In hun werk en daarbuiten. Door actief te zijn in het verenigingsleven of in de politiek. Of als prins Carnaval. Het feit dat de Piëlhaas een poli tieman heeft benaderd bewijst vol gens Rooijmans ook dat er anders gedacht wordt over de positie van de politie. "Ik kan me tenminste niet voorstellen dat er bij de prinsenkeu ze alleen naar z'n maatschappelijke betrokkenheid gekeken wordt. Wat hij in het dagelijks leven doet speelt zeker mee. En als je dan als organi satie de prins mag leveren in een stad als Venray ben je zo slecht nog niet bezig denk ik". TWEE GEZICHTEN Desondanks is het koord waarover een politie-prins tijdens de dolle dagen loopt dunner dan voor andere beroepen. "Meer dan bij anderen wordt de koppeling gelegd met z'n beroep. Maar ik ben er voor meer dan 100% van overtuigd dat deze prins voortdurend beseft dat hij politieman én stadsprins is", zegt de chef van de prins. Met die dubbelrol zal Paul Franssen niet echt moeite hebben, schat Rooijmans. "In ons dagelijks werk moeten we ons vaak ook op heel verschillende manieren gedragen. Soms wil je meejanken en dat mag ook. een andere keer moet je keihard kunnen optreden, desnoods met geweld. Maar is car naval niet ook een feest met twee gezichten. Een lach en een traan?" Rooijmans heeft dus het volste vertrouwen in z'n prins. Om alle mogelijke risico's te vermijden heeft hij hem echter aangeraden een lijstje te maken van alle mogelijke cadeaus en giften die hij als prins van de Piëlhaas ontvangt. Dat lijstje legt de prins, als hij weer gewoon Paul Franssen is, bij z'n chef neer. Zodat niemand er later in een conflictsitu atie misbruik van kan maken. EXTREEM BLAUW Het optreden van een agent als prins Carnaval moet het imago van de politie als een extern gerichte organisatie versterken. Ook intern is de keuze van de Piëlhaas goed gevallen. "We zijn er best een beetje trots op en de collega's zijn bereid om waar nodig in te springen voor Paul en Frans, zodat zij hun taak als tweederde van het Piëlhaas-trio goed kunnen vervullen. Dat zal ech ter niet eenvoudig worden, omdat ook politiemensen graag carnaval vieren en er juist meer blauw op straat nodig is met dit soort dagen". Het blauw op straat tijdens carna val baart Jac Rooijmans ook om een andere reden af en toe zorgen. "Met carnaval hebben we twee soorten blauw op .straat: de mensen die in hun eigen lijd hun enthousiasme voor hun prins en hun organisatie uitdragen en de mensen die ervoor moeten zorgen dat alles in goede orde verloopt. Iedereen hier is enthousiast, maar we zullen er reke ning mee moeten houden dat we niet op een extreme manier blauw gaan inzetten. Voor de burger is het allemaal hetzelfde blauw. Voor je het weet wordt gezegd van 'Kijk. nu hebben ze ineens mensen genoeg. En dat allemaal van onze centen'. We hebben soortgelijke opmerkin gen gehad na de Ronde van Nederland. Als je dan uitlegt dat een grote groep afkomstig was van de politieschool die in het kader van hun opleiding ook ervaring moeten opdoen met de begeleiding van grootschalige evenementen, is er veel begrip. Maar dat is achteraf en dat willen we nu voorkomen". De gemeente wil nog steeds een parkeerterrein in het zuid-ooste lijk deel van het centrum (tussen Poststraat, Patersstraat en Julianasingel) aanleggen. De par- keerbehoefte is er en het terrein is min of meer beloofd aan de ondernemers. Alleen ligt de BV Postkantoren dwars, over wiens grondgebied in de Poststraat de gemeente de uitgang van het par keerterrein heeft gepland. En inmiddels is het potje met geld voor de voorbereiding leeg. Het parkeerterrein Zuid-Oost dateert uit de tijd van wethouder Truijen en de invoering van het betaald parkeren. Later werd in de studie naar de parkeerbehoefte tot 2006 de noodzaak van het parkeer terrein nog eens bevestigd. Enkele jaren geleden lagen er al tekeningen, werden informatie-avonden voor omwonenden belegd en werd ook al gesproken over grondaankopen. Eén van de belangrijkste partijen waarvan de gemeente grond moest verwerven was de PTT. Door aller lei oorzaken onder andere de priva tisering van de posterijen, zijn die onderhandelingen nog niet afge rond. Het krediet van 75.000 gulden dat destijds voor de voorbereidingen werd uitgetrokken, is inmiddels meer dan op en daarom heeft de afdeling Openbare Werken deze week opnieuw geld gevraagd. Dit keer gaat hel om 30.000 gulden, ten laste van de voorziening invoering betaald parkeren. De bedoeling is volgens een woordvoerder van de afdeling dat met de BV Postkantoren zo snel mogelijk kno pen worden doorgehakt. Venray Initiatief moet financiers vinden Voorzitter Jan Houben van de stichting Venray Initiatief heeft de gemeente en het bedrijfsleven opgeroepen de stichting niet alleen met woorden, maar ook met geld te steunen. Venray Initiatief, een club die de promotie en marketing van Venray structu reel wil gaan aanpakken, staat op een kruispunt van wegen. Plannen genoeg, maar nog geen geld. Integendeel. Tot nu toe zijn er alleen maar schulden gemaakt: de activiteiten van de stichting heb ben tot nu toe 55.000 gulden gekost. Gemeente en bedrijfsleven zijn aan zet, vindt Houben. (door Bert Albers) Woensdag 8 januari zou de dag zijn dal de promotie van Venray meer handen en voeten zou krijgen. Na een door iedereen positief ont vangen eerste Venray Conferentie in juni 1996 en een 'bidboek' in november, zou de stichting haar Beleidsplan presenteren. Daarin ook een financiële paragraaf. Hoe zou de stichting de geopperde ideeën -zoals een Venray-huis en een Venray- manager- willen realiseren? Helaas, voorzitter Houben moest woensdag tijdens het Venray Forum z'n excuses aanbieden. De beloofde financiële duidelijkheid kon de stichting nog niet geven. Met name aan de inkomstenkant niet. De uit gaven zijn tot op heden wel duide lijk. Ondanks de vele pro deo- inspanningen van gemeente en bedrijfsleven kan niet alles gratis zijn en ligt er een rekening van 55.000 gulden van Peterink Partners, het Venrayse communica tie-adviesbureau waarvan directeur Gé Peterink zo'n beetje de geeste lijk vader van het hele initiatief is. De inkomsten blijven beperkt tot toezeggingen van gemeente en de Industriële Club Venray. 'Substantiële bedragen' aldus Jan Houben. zonder exacte cijfers te noemen. Burgemeester Jos Waals deed dat wel. De gemeente geeft 10.000 gulden subsidie. Waals remde meteen te grote pretenties van de promotie-clüb af. "Niet het Venray Initiatief bepaalt wat er in Venray gebeurt. Er is er maar één die Venray-management doet en dat is de gemeente". Ook over de samenstelling van de nieuwe Initiatiefgroep had de burge meester zo z'n ideeën: in die groep alleen mensen die ook boter bij de vis geven. "Praten over het uitgeven van andermans geld. daar beginnen we niet aan", aldus Waals. De opmerkingen van Jos Waals schoten bij een paar mensen uit het vereni gingsleven als een graatje in het ver keerde keelgat: Leunenaar Gerrit van Kempen voorzag dat op die manier de stoel van verenigingen in de toekomstige initiatiefgroep onbe zet blijft. Door het uitblijven van de boter bleven de vissen uit het Beleidsplan een beetje zwemmen. Hoe betaal je een handig jaargidsje, de huur van het Venray-huis of een promotievi deo? Het waren maar voorbeelden, maar daar zal het bij blijven als er geen forse bedragen op tafel komen. Èn de bereidheid van hel bedrijfsle ven om in natura te. sponsoren wordt ook minder bij het uitblijven van concrete resultaten. Het siert de hui dige initiatiefgroep dat ze de zaken pas overdraagt als die financieel op orde zijn. maar dat biedt natuurlijk geen garantie op succes. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL i KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 "4^7 Prins Carnaval ook belangrijk voor Venrayse politie Dees bril pest ös allemól!

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5