Hoe verzekerd bent u van een prettige vakantie? Dingus Open Air 1997 maar dan binnen! Nakse Dakrame Festival in café ft Podium Voorlichtingsavond voor mensen met fobieën en dwangstoornis Voorrondes Miss Baywatch verkiezing in Time Vloeiende bluesrock van Sugar Mama vervult De Bonte Koe Vocal group Enjoy Together houdt een open repetitie REGIOKALENDER C s4ye*ui<z 'Inspirerend Verleden' Communie show in Venray Dansen voor singles Verloren en gevonden voorwerpen Oud papier pagina 3 lb-Ul 199 i 'i4b Pagina 1 (1,1) (Zwart f lm) PagintaEL EN MAAS I Donderdag 16 januari 1997 - Pagina 3 Eindelijk, op zaterdag 18 januari het zover! Een festival in Dingus, in wat voor een. Al wat je doet op «n festival als Dynamo of Pinkpop jan hier ook. Alleen zonder regen, net een aangename temperatuur en egen een zeer aantrekkelijke prijs. Voor 7.50 voorverkoop bieden wij de volgende attracties aan. Als opener zal de Sevenumse for matie No Compromise de spits ifbijten. Met z'n vieren produceren ze vette hardcore, zowel covers als eigen werk. Als tweede zal de Venrayse band Backwoods het podium betreden, na vele uurtjes gerepeteerd te hebben wordt het eindelijk eens tijd dat het publiek mag gaan meegenieten van deze super hard rock band. Dingus heeft de primeur. De ex-leden van o.a. Suffocate. Karloff en Spelbound zullen de temperatuur even flink laten stijgen. De derde plaats wordt ingenomen door de spijkerharde gitaarrock van Ihuss. Deze band heeft net een nieuwe demo uit onder de titel 'I am as not as you can't be' en staat hier mee op de tweede plaats van de Dingus top 100. Thuss is terug in Dingus, en hoe! Als één na laatste zal onder hel motto 'smoel houwe en ragge!" de Horster formatie De Schummie- beren het podium betreden. Deze band heeft in de afgelopen tijd bijna elk podium in deze omgeving onvei lig gemaakt met hun lekker snelle mnkrock. Vandaag is dingus aan de beurt. Een wasknijper is wel aanbe volen aangezien hun demo getiteld is We stink harder than you can smell'. En last but not least Mennen. Deze moddervette heavy rock band bestaat sinds 1992. Spelend onder het motto niet moeilijk doen. inpluggen en spelen, zijn ze bezig met hun cd-tour Back to the real world". Deze tweede cd is uitgebracht in binnen- en buitenland tol aan Japan toe. Met ex-Zinutra-zanger Joss Mennen als frontman staal Mennen (zie foto) garant voor een waardige afsluiting van dit Dingus Open Air festival. Gedurende het hele festival zullen De Gebroeders Gaarkeukens als theater-duo optreden. Gehuld in rubber, laars en jas bespeelt dit duo sinds enkele maanden de straten van Nederland en Belgié. Gewapend met stof, zuiger en slang besniflen zij het publiek uit vrees voor smet. Onder het motto 'daar waar de Gaarkeukens hun neus in steken is altijd een vuiltje aan de lucht te vin den' creëren ze overwegend chaos. Een festival dus om niet te mis sen! Aanvang voor dit spektakel is 19.00 uur. Voorverkoop a ƒ7.50 o.a. bij OJC Dingus en Vidotheek Videocorda te Venray. Dagkassa is ƒ10.-. Verdere informatie of reserve- rinnen bij OJC Dimius. tel. 0478- 515754. Zondag 2 februari is het weer zover. Hel carnavalsprogramma van café 't Podium wordt ingeluid met het inmiddels beruchte en bekende Nakse Dakrame Festival. Hel is ialweer het zesde jaar dat het festival georganiseerd wordt. In de afgelo pen jaren hebben talrijke Venrayse en Limburgse artiesten het podium van het café bestormd. Hel Nakse Dakrame Festival is inmiddels uit gegroeid tot een vaste waarde in het IVenrayse carnavalsleven. Ook dit jaar is het café er in geslaagd een aantrekkelijk programma op touw te zetten. Het festival is weer een mix van buuts. kolder en veel muziek. Uit Melderslo komt de in deze regio bekende buutreedner Pierre van Helden met zijn nieuwe buut. Peter Vaessen uit Midden- Limburg, jaarlijks aanwezig op het [Nakse Dakrame Festival brengt zijn nieuwe buut 'de conducteur'. Met de/e buut is hij als derde geëindigd in de finale van de Limburgse buut- kampioenschappen. Uit Helden-Panningen komt de koldergroep 'Rabarber Ties'. Zij gaan het publiek vermaken met komische sketches en liedjes. Theo van de Rijt. de enige niet- Limburger in hel gezelschap beoe fend een van de moeilijkste onder delen. namelijk die van bandparodist. het kant vriezen of 't kan dooien!? 'Big Benny' luistert vele carna valszittingen en bals op met Limburgse carnavalsliedjes en slaagt er in de stemming op peil te houden. Een waardige afsluiter van het festival. Steeds populairder worden de liedjes van het Venrayse liedjesfesti- val. Ook zij zullen niet ontbreken. Van de eerste vijf geëindigden heb ben de meesten al toegezegd het fes tival te bezoeken. Als klap op de vuurpeil komt Frans Teunisz naar het festival. Afgelopen jaar had hij de carnavals- hit 'Sjeng aon de geng' waarmee hij landelijk hoog scoorde. Dit typische 'café carnavalslied* zorgde voor veel plezier in menig café. Later werd dit nummer gevolgd door 'Sjeng nog eens aon de geng" en andere meezingers. Net zoal andere jaren zorgt het 'huiscarnavalsórkest' 'Blaos urn op' ook dit jaar weer voor de muzikale omlijsting. Zij lopen als een rode draad door het programma en ken nen vele Venrayse carnavalsliedjes. De presentatie is in handen van Geert Pelzer en hij begint en eindigt met het Nakse Dakrame lied. De aanvang is 17.00 uur (we beginnen op tijd) en de entree is ƒ15.-. Kaarten zijn verkrijgbaar in café 't Podium. Reserveren moge lijk, tel. 581143. tot een harmonie te brengen. Door de verschillende disciplines en achter gronden belooft het een fascinerende ervaring te worden om de expositie te bezoeken. Galerie De Lochting aan de Laagheidseweg 16 te Venray is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.30 uur en op telefonische afspraak, tel. 0478-585173. Jos Arts Jeugdmode met filialen in Venray en Boxmeer organiseert voor het vijfde achtereenvolgende jaar een communieshow. Een prach tige presentatie van bekende natio nale en internationale merken laat zien. hoe de communicant anno 1997 gekleed gaat. Naast de mode show voor de communicant wordt ook de nieuwste mode voor volwas senen getoond. Hiervoor draagt Thomassen mode uit Venray zorg. Een ruim twee uur durende show- laat u de mogelijkheden zien. om van uw communiefeest een onver getelijke dag te maken, zowel voor de communicant, als voor de ouders. Een scala van deelnemers belich ten diverse onderdelen welke bij dragen aan een geslaagd commu niefeest. Zo wordt er aandacht besteed aan bloemsierkunst. foto grafie. haarmode, delicatessen en gebak, assurantiën en schoenenmo de. Maar ook de mogelijkheden van de catering worden op een profes sionele wijze getoond. Juwelier Verlinden heeft een primeur van de presentatie van de nieuwe lijn hor loges van het merk Lego. Het opmerkelijke Lego-horloge moet kinderen aanzetten tot creativiteit en vindingrijkheid, zoals u van Lego gewend bent. Twee horloges zullen aan de prijswinnaars van de prijsvraag, uitgeschreven door Jos Arts Jeugdmode. tijdens de show worden uitgereikt. Al met al beslist de moeite waard om deze communieshow te bezoe ken. Voor meer informatie of entreekaarten kunt u contact opne men met Jos Arts Jeugdmode of Verlinden Juwelier. Verdere infor matie vindt u in de advertentie elders in dit blad. Reisverzekering en buitenlands geld ook via internet http:// www.rabobank.nl Gaar u op vakantie binnenkort? De Rabobank kan veel voor u regelen. U kunt er niet alleen terecht voor uw reisver zekering maar ook voor uw buiten lands geld, Travellers cheques en passen/cards. Overigens kunt u voor Belgische Franken en Duitse Marken terecht bij de geldauto maat aan de Wilhelminastraat in Venray. Hierbij komt dat u, volgens de consu mentenbond, ook nog het goedkoopst geld wisselt bij de Rabobank. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530200 530 300 538 200 Op dinsdagavond 21 januari zal in dc personeelskantine van het St. Elisabeth ziekenhuis te Venray een voorlichtingsavond worden'gehou- den voor mensen met fobieën en dwangstoornis. De avond wordt georganiseerd door de Stichting Zelfhulpgroepen voor mensen met fobieën. Deze stichting organiseert zelfhulpgroe pen waarin mensen met fobieën pra ten over hun angsten en - vooral van elkaar - leren hoe zij hun problemen kunnen overwinnen. Dit gaat d.m.v. opdrachten die men zichzelf geeft en waarmee men probeert stapje voor stapje de grenzen te verleggen. Ademhalings- en ontspanningsoefe ningen, positief denken en motive ren van elkaar zijn belangrijke aspecten van de bijeenkomsten. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. De toegang is gratis. Voor nadere inlichtingen over de informatie-avond en de activiteiten van de stichting kan men bellen met de volgende telefoonnummers: 046- 4743969 of 046-4431027. In discotheek Time in Venray worden zaterdag I en 15 februari en I maart de voorrondes van de Miss Baywatch verkiezing gehouden. De finale is gepland op zaterdag 15 maart. De winnares gaat naar de lan delijke finale van de Mis Beauty Holland verkiezing in december. Tevens zijn er tal van prijzen van een reis naar Spanje tot gratis foto series t.w.v. 600.- te winnen. Ook zal de organisatie diverse dames aanmelden voor de Miss Holland verkiezing. Zeker is dat er een aantal mooie vrouwen meedoen aan deze specta culaire Miss verkiezing. Aanvang van deze avond is om 21.30 uur. In samenwerking met discotheek Time zoekt de organisatie nog kan didaten die minimaal 15 jaar oud zijn. De organisatie zal de dames verder begeleiden. De finale bestaat uit drie presenta tie. namelijk vrijetijdskleding, bad kleding en avondkleding. In de jury zal ook iemand van een modellen bureau en een bekende fotograaf zit ten. het komt regelmatig voordat de kandidaten later benaderd worden voor werkzaamheden als hostess, fotomodel of presentatrice. Een voorbeeld van enkele namen die via deze organisatie bekend zijn geworden: Monique Sluyter, Liesbeth Caspers (Miss World Nederland). Angel Visser (Miss Universe). Daphne Dekkers e.v.a. wie zich nog op w il geven voor de Miss Baywatch verkiezing neemt dus ook de stap om verder te komen. Voor inlichtingen en aanmelden bel 0570-617455 of 06-53272160. Je kunt je ook opgeven bij disco theek Time. gelegen aan de Gouden Leeuw in Venray. De Arnhemse bluesgroep Sugar Mama, genoemd naar een song van John Lee Hooker bespeelt sinds 1987 het bluescircuit. Als gevestigde blues(covcr)band trek ken zij in het weekend langs de vele cafés in Nederland. België. Duitsland en Groot Brittannië. In 1993 vond er een slop plaats van een jaar. Een deel van de groep speelde mee in Ierland met de King Bees. De huidige formatie bestaat uil oudgediende Bas de Jong (voe. git.). Bas Kleine (hca.). Willy Buning (drums) en John Kalkman (basgit.). Sinds enige tijd is de groep uitgebreid mei Hans Wagenaar (voc. git.). In de loop der jaren heeft Sugar Mama op vele binnen- en buiten landse festivals gestaan, is te horen geweest bij Vara en NCRV, heeft geopend voor acts als dr. Feclgoed en Rory Gallagher, maar heeft vooral veel kroegen platge- speeld. Dus Sugar Mama. zondag 19 januari in De Bonte Koe. Aanvang 20.00 uur. entree ƒ5.-. Vrijdag 31 januari is er weer een gezellige ontmoetingsavond voor single's en alleenstaanden vanaf 21 jaar bij Partycentrum Janssen. Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang 21.00 uur. Toegankelijk voor leden en niet-leden. Info: 0478-510500. Vocal group Enjoy Together is een koor dat in de breedste zin van het woord met populaire muziek bezig wil zijn. Ons repertoire strekt zich uit over pop, evergreens, jazz. gos pel. musical en zo meer. Het koor wordt begeleid door een voltallig combo bestaande uit een keyboard, basgitaar, gitaar en drums. De muzikale leiding is in handen van Eric munten, hij verzorgt op een vakkundige manier de repetities. Maar wat minstens zo belangrijk is: hij zorgt voor een gezellige ontspan nen sfeer. En daar draait het uiteindelijk toch om! Enjoy Together bestaat uit onge veer 30 leden. Maar wij willen groeien. Juist ja. wij willen meer mensen het plezier laten voelen om samen met muziek bezig zijn. Daarom houden wij voor alle geïn teresseerden een open repetitie op dinsdag 28 januari om 20.00 uur in zaal Forest in Ysselsteyn. Wij zoeken mensen die ongeacht hun leeftijd zich in het bovenstaande kunnen vinden en ons koor vocaal willen versterken. Ook mensen die zich bij ons combo willen aansluiten zijn van harte welkom. Speciaal zijn wij op zoek naar mensen die onze muziekinstallatie willen bedienen, om door middel van onze versterker en mengpaneel een nog betere pres tatie neer te zetten. Voor meer informatie kun je con tact opnemen met Marion de Weert, tel. 0478-541776. In het tijdvak van 7 lot 13 januari werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goe deren: VERLOREN Diverse hankpasje Rabobank. Jongerenpas en Eurorek. Rabobank: mapje met kerstfoto's. naam Kruidvat: zwarte portemonnee met ƒ150.-. studentenkaart en OV-juur- kaart: zwarte herenportemonnee met ƒ700.-: knipbeurs met ƒ100: kinder- beurs met ƒ130.-; telefoontoestel. PTT Mobiel: dameshandschoen, leer met bruin: identiteitsbewijs: oorbel: studentenjaarkaart. VERMIST Boerenfox. op halsband penning met tekst Bram 588621wit konijn met grijze vlekken. GEVONDEN Herenfiets: omufiets: omalïets Plus: wielrenfiets. Magneet Intercycle: damesfiets Starrider; herenfiets Sport. Nieor; damesfiets Supersiyle; handtas Kipling Sport met div. papieren: keu ringsrapport geldig tot 4-11-97: pas poort op naam Rapali: knipbeurs met ƒ9.- en haarspelden: sleutelbeurs. twee ritsjes, inh. ƒ135.-. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kantooru ren op het politieburo aan de Leunseweg. BASKETBALL-VERENIGING Zaterdag 18 januari is het weer de derde zaterdag van de maand en wordt er weer papier opgehaald door Basketbal Vereniging Jumpers '76 in de wijk begrensd door: Prins Be r n h a rd s t raa tJ u I i anas i ngel Raadhuisstraat. Dr. Kortmanweg. Industrieweg. Nieuwe Maashcseweg en de Oostsingel. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen, voor 10.00 uur buiten te zetten. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. programma. Zondag 19 t/m woensdag 22 januari: Geitenkermis in Broekhuizenvorst. Traditioneel einde-winterfeest met als hoogtepunt het slachten en opeten van de geiten. Zondag 19 januari t/m 14 april: Tentoonstelling figuratief expressionisme in museum De Wieger in Deurne. Getoond wordt de collectie van de familie Smithuis, met daarin figuratieve stromingen in de Nederlandse kunst tussen 1910 en 1960. Museum De Wieger ligt aan de Oude Liesselseweg 29 in Deurne. Geopend van dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Maandag 20 januari: Bij de Alliance Francaise geeft mevr. Leunissen-Gramilli een lezing over de Franse schrijver Marcel Pagnol. De lezing draagt als titel 'Le petit monde de Marcel Pagnol'. Aanvang 20.15 uurTin het gemeenschapshuis van Asten, Kerkstraat 8. De entree is gratis. Woensdag 29 januari: Workshop Middeleeuwse archeologie voor kinderen van 8 tot 14 jaar in het Limburgs Museum te Venlo. Kinderen kunnen zelf proberen om met 500 jaar oude scherven weer een pot te maken. Er kunnen maximaal 35 kinderen meedoen. Aanmelden bij het museum in de Golziusstraat, tel. (077) 352 2112. Deelname kost 4.50. Tot eind 1997: Tentoonstelling 'Aangekleed...gaat uit!' in het Limburgs Museum. De expositie gaat over kleding, mode en uitgaan in de periode van circa 1850 tot 1950. Te zien is onder meer een nieuwe aanwinst, de garderobe uit eind vorige eeuw van een Zuidlimburgse vrouw. Bijzonder daaraan is dat het niet alleen gaat om zondagse, maar juist ook om de veel zeldzamer bewaard gebleven doordeweekse kleding. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor dc patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F Schmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker en P. Henkes: P. CORV ER Kennedy plein 8. tel. 581393 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data hij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dki. Keijzer en dkl. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tol maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurden weg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKEN VERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage I, tel. 581255 van vri jdagavond 18.00 uur tol volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goede«ebuure. V. Geurts. R. Eelderink en G. Gellinu G. GELLING en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN. tel. 0478-532273 vanaf vrijdag 12 uur lot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eertcn. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. lel. 0478-641327 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Nieuwe expositie in De Lochting Onder de titel 'Inspirerend verleden' is er van 19 januari tot en met 2 maart een nieuwe expositie in galerie De Lochting te Venray. Er wor den schilderijen (op linnen, paneel en pupier) van Trix Rijpkema. foto's (in verschil lende technieken) van Peter Bersch en bronzen beelden van Sias Fanoembi gepresen teerd. De muzikale omlijsting bij de opening wordt ver zorgd door Lonneke Eibers en Eefke Hoex op dwarsfluit. Hun grote inspiratie halen de kunstenaars op verschil lende manieren uit het verle den. Peter Bersch gebruikt oude technieken uit het begin van de ontstaans-geschiedenis van de fotografie. Trix Rijpkema laat zich inspireren door voor-historische rotste keningen en Sias Fanoembi probeert in zijn werk zijn Ee„ mn de werken ran Sias Fwwemhi oosterse en westerse wortels

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3