PEEL EN MAAS Intratuin haalt het voorjaar in huis -Vorig jaar minder doden in verkeer Groen licht voor trouwen op boot in Meerlo-Wanssum Uitzendkrachten Start gaan 'filmend' het nieuwe jaar in Ontbijt op bed.... Rozemarijn Thijm Midzomermuziekfeest dit jaar op 4 juni Köpkesmert in Maashees Prijs- N winnaars puzzel en teken wedstrijd Mogelijk parkeer plaatsen langs St. Jozeflaan Werk in de Peel! WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Veewagen met varkens kantelde op A73 Omroep Venray programma-info Onrustige tijd voor ziekenhuis 'Werk in uitvoering Meer Bewegen voor Ouderen Groencursus Traditiegetrouw wordt zondag 19 januari weer de Köpkesmert gehou den. Om I 1.00 uur is in samenwer king met het St. Joris- en Antoniusgilde een plechtige H. Mis, waarna we naar het gemeenschaps huis gaan. Daar kun je dan bij hel gilde barakken en het gewicht van schalen met vleeswaar raden. Na Piet, Rien en Pieter de Rüper pro beert René de Rüper de halve var kenskop en de worsten, balkenbrij en bloedworst weer aan de man te brengen.De vleeswaren worden met een opbod van ƒ5,- te koop aange boden. Omdat er in Maashees de laatste jaren veel mensen van buitenaf zijn komen wonen is de Köpkesmert lang niet bij iedereen bekend. De laatste jaren zijn daarom verschil lende verenigingen uitgenodigd om zo weer meer bekendheid te geven aan de Köpkesmert. Het gemengd koor en de joekskapel luisteren de laatste jaren de Koppenverkoop op. Dit jaar is er misschien een optreden van de Maashese volksdansgroep. Degenen die honger hebben kun nen een kop eigen gemaakte erwten soep kopen en tussen de ronden door gezellig buurten of gebruik maken van een van de spelen van het gilde. De leden van het kerkbe stuur proberen ondertussen alles op papier vast te leggen. De opbrengst van de Köpkesmert is samen met de gezinsbijdrage een belangrijke bron van inkomsten om de dienstbaarheid vanuit de kerk in stand te houden. De collectes in de kerk lopen immers zoals overal het geval is steeds terug. Wij hopen, ondanks dat de Köpkesmert in een overvol carna valsprogramma valt, zondag heel wat mensen te mogen begroeten. Voor alle mensen die de winter te slim afwillen zijn en nu al het voor jaar in huis willen halen, zijn er bloeiende bloembollen-op pot. Studenten van het Florens College in Aalsmeer demonstreren vrijdag 17 en zaterdag 18 januari bij Intratuin aan de Langstraat de mogelijkheden met bollen-op-pot. Narcissen, tulpen,krokussen en blauwe druifjes zijn de ideale oplos sing voor zeer vroegtijdige lente kriebels. naast de 'bekende' bollen- op-pot zijn er ook andere bolgewassen die op pot worden aan geboden, zoals sneeuwklokjes, kie vietseitjes en winteraconiet. De gekochte bollen-op-pot kunt u het beste bij thuiskomst zo snel mogelijk uit de verpakking halen. Ze hebben behoefte aan voldoende water, dus kunt u het beste twee maal per week controleren of de potgrond vochtig genoeg is. Verder is het belangrijk dat u de bollen-op- pot op een koele en lichte stand plaats zet. Zo heeft u lang plezier van uw aankoop. U kunt de bollen-op-pot zo in een rieten mand, pot of zinken schaal zetten, ook is het leuk om de bollen onderling te combineren. Hiervoor kunt u de bollen het beste uit de pot h alen en in de aarde zetten. Voor de afwerking kunt u sphagnum of bol- mos gebruiken, maar ook met keien en steentjes kunt u de bollen leuk afdekken. Bollen-op-pot zijn goed te combi neren met andere kamerplanten, het beste kunt u hiervoor speciale pot grond van IntraKeur gebruiken. Vooral hedera. slaapkamergel uk en andere 'makkelijke' kamerplanten lenen zich voor samenstellingen met de bollen. Ook bloeiende kamer planten kunt u combineren met bol len-op-pot. Denkt u eens aan een combinatie met roze azalea en blau we hyacinten. Bollen-op-pot zijn ook geschikt voor mensen die in de herfst verge ten zijn bloembollen in de tuin of in bakken of potten te planten. U kunt deze bollen zo uit het plastic potje halen en in de aarde planten. Natuurlijk moet u er wel opletten dat de grond niet meer bevroren is. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar te melden vorige week tijdens de nieuwjaarsreceptie van hel korps. Hij kondigde aan dat dit jaar de aan pak van de jeugdcriminaliteit extra aandacht krijgt. De aantal gebieds- mentoren wordt uitgebreid. Ook de experimenten met eenmens-surveil lance krijgen een breder vervoilg. In algemene zin blijft het realiseren van meer veilgheid en leefbaarheid belangrijk. De korpschef stipte nog een keer het nieuwe budgetverdeelsysteem aan. De regio heeft van de minister geen extra geld gekregen om de effecten van de grensligging te com penseren. De regio's langs de gren zen hebben met name te kampen met drugstoerisme en hadden daar voor extra geld en mensen gevraagd. Door de krappe budgetten moet de politie prioriteiten stellen en effi cient werken. De burger mag geode zorg verwachten, maar dient zich van de andere kant ervan bewust te zijn dat er grenzen zijn aan die zorg. Goede politiezorg noemde de korpschef een gevolg van de wissel werking tussen politie en bevolking. In het restaurant van het nieuwe politiegebouw aan de Venlose Rijnbeekstraat stak Van Baarle de loftrompet uit voor de 1000 politie mensen in z'n regio. Het aantal dodelijke slacht- iffers in het verkeer is vorig jaar, len opzichte van 1995, fors gedaald. Er vielen bijna 20 doden ninder. Vorig jaar vielen 34 doden te betreuren, tegen 53 in 1995. De politie registreerde een ierugloop van 10% in het aantal aanrijdingen. Het aantal diefstal len is vorig jaar in de politieregio Limburg-Noord met 11% terug gelopen. Werden er in 1995 nog 23.699 diefstallen gepleegd, vorig jaar waren dat er 21.132. Dat wist korpschef Van Baarle van de Politicregio Limburg-Noord De positie van de flexibele arbeidskracht wordt steeds sterker, naast de maatregelen die minister Melkert heeft gepland ter verbete ring van de positie van de tijdelijke werknemer (STAR-akkoord) heeft Start Uitzendbureau zo haar eigen actieplan. BIOSCOOPAVOND Op vrijdag 10 en 17 januari orga niseert Start Uitzendbureau "in Ven ray een bioscoopavond voor haar uitzendkrachten. De bioscoop in Venray is op deze dagen volledig afgehuurd om ruim 300 mensen die via Start werken een hoofdfilm te laten zien die net uitgebracht is. Onder het genot van een hapje en een drankje blijkt dit een creatieve manier te zijn om de relatie uilzend- kracht-Start Uitzendbureau te bevorderen. Eigenlijk heel gewoon, dit soort uitjes organiseren bedrijven toch jaarlijks voor hun personeel! Waarom niet voor uitzendkrachten? Er zijn twee oorzaken aan te geven waarom Start Uitzendbureau het belangrijk vindt hieraan meer vorm te geven. Naast de gebruikelijke cadeautjes die Start gedurende het jaar geven is dit 'personeelsfeest' een nieuwe richting die aantoont dat Start op verschillende manieren bezig is om gemotiveerd personeel aan zich te binden. Immers, schaarste op de arbeids markt is een fenomeen waar niet alleen bedrijven mee te maken krij gen bij de werving van personeel. Start Uitzendbureau heeft middels deze ludieke actie een nieuwe weg gevonden om de kruiwagen met gemotiveerd personeel ook in die kruiwagen tè houden en dus te behouden. Uiteraard kent deze actie naast een economisch belang ook een sociaal belang. Start Uitzendbureau vindt het belangrijk dat alle mensen die dage lijks het vele werk verzetten op een soortgelijke wijze beloond worden als iedere andere werknemer. KORTOM Een 'gezellig' samenzijn van 300 'Starters' met hun partner in de film zaal is iets wat geen eenmalig karakter kent. Een originele start in het nieuwe jaar met een structureel vervolg. De bioscoop is door Start afge huurd van 18.30 tot ongeveer 20.30 uur. Dit houdt in dat de avondvoor stellingen van de bioscoop in Venray gewoon doorgang kunnen vinden. In de maandagavond gehouden raadsvergadering van Meerlo- Wanssum werden met name gesproken over het trouwen op de Maas. De raad had geen moeite met het voorstel van het college om huwe- 'ksvoltrekkingen op het schip Filia osae goed te keuren. Men kan, zo merkte het college op in het voorstel, letterlijk in het huwelijksbootje stappen. De heer Scholten had om die medewerking gevraagd. In het Amsterdamse stadsdeel Bos en Lommer is een dergelijke mogelijkheid öok gere geld. Dat blijkfin een grote behoefte ie voorzien. Op grond van artikel 63 van het burgerlijk wetboek moet een huwelijk in een gemeentehuis wor den voltrokken, maar in bijzondere gevallen kan de gemeenteraad ook andere panden voor de voltrekking aanwijzen. Uiteraard moet de huwe lijksvoltrekking wel plaatsvinden binnen het grondgebied van de gemeente, dus of in hel havengebied of op de Maas tussen Oijen en Maashees en aan de westelijke zijde van de Maas. De beide trouwambtenaren van de gemeente zijn positief over het idee en willen graag hun medewerking daaraan verlenen. Het college houdt er verder rekening mee dat de boot ook inwoners van buiten de gemeente zal aantrekken waardoor het aantal gesloten huwelijken in de gemeente zal stijgen. De tarieven daarvoor werden bepaald op 750,-. Dal royally geen privé/even heeft, merkte dinsdag Ed Versdmuren. Hij is weliswaar geen echte prins, maar in deze tijd hen je als prins van de Ysselsteynse Piel reuzen minstens zo belangrijk. Dinsdag was Ed jarig en (kit bracht de vrouwen van de Raad Mm Elf op een idee: we brengen de prins ontbijt op bed. Onder het motto Wie moet hem anders verras sen'. Prins Ed is namelijk vrijgezel en woont bij z'n ouders. In alle vroegte togen negen Ysselsteynse dames naar het Lovinckplein. gewa pend met een mand lekkers en een ladder. De laatste werd tegen het slaapkamerraam van de prins gezel en met enkele tikjes op de ruit werd de schone snurker gewekt. Vier als- serveersters geklede dames brach ten de verbouwereerde Ed verse broodjes, twee lekkere eitjes en een kan koffie. Op de foto de aangenaam verras te prins die zich te goed doet aan het ontbijt. Hel is meteen de presentatie van de Ysselsteynse prins in dit weekblad. Weer eens wat anders dan een staatsieportret. RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 0478-511094 Top Support dakwerken V.O. F. Zuivelweg 2D „Venray-Leunen Tientallen tekeningen en enkele honderden oplossingen van <ie fcerstpazzet videre afgelo pen weken bij ons op het bureau. Ondanks dat de oplos- si ngsbalk van de puzzel in een deel van de oplage niet helemaal leesbaar was (waarvoor onze excuses) waren de meeste inzen dingen van de puzzel toch cor rect "Een stralende ster in de donke re nacht Het licht in de wereld: wordt verlangend verwacht." was de enige juiste oplosing. Uit de goede inzendingen hebben we twee oplossingen getrokken. Dhr. of mevr. J. Martens, Boodenstraat 12 uit Leunen en Mevr. J. van Bindsbergen-Beterams van de Hoge Beek 5 zijn de gelukkige winnaars geworden. Zij kunnen hun prijs, een pennenset, op ver toon van een legitimatiebewijs af komen halen in onze winkel. Bij de kleurwedstrijd hebben we de inzendingen verdeeld in drie categorieën. In de categorie t.m. 4 jaar is de prijs gegaan naar Nicoie Peters. Teunisbloem 18. In de categorie 5 en 6 jaar wist Guusje Jongen, Florishof 10. de fraaise tekening tc maken. Bijzonder mooi was ook de teke- ïlng m Ma »lj< Vuilings u de VicarieWeg 34: uit Leunen-, Dit drietal kan in onze boekhandel een doos viltstift en op komen halen. Indien de dorpsraad van Smakt-Holthees tot overeenstem ming kan komen met het Carmelietenklooster zullen er langs de St. Jozeflaan, ten zuiden van het Pelgrimshuis, insteekpar- keerplaatsen komen. De gemeente Venray heeft aangegeven dat zij daar geen bezwaar tegen heeft. Bij aktiviteiten in Smakt en bij feestavonden in het Pelgrimshuis worden er veelvuldig auto's langs de St. Jozeflaan geparkeerd in de smal le groenstrook. De auto's staan dan nog deels op de weg en nagenoeg tegen de heg van de kloostertuin aan. De dorpsraad heeft de gemeen te Venray enige tijd geleden gevraagd of daar geen parkeerstro- ken gemaakt konden worden. Volgens Pius van Loon van de dorpsraad is daar geen bezwaar tegen maar moet eerst nog met het Klooster gesproken worden. "Als zij die heg iets willen opschuiven kun nen de parkeerplaatsen gerealiseerd worden". Zou het blijven vriezen, ook in de Peel? Voor Werkgroep Behoud de Peel en hun onmisbare en werkgra- ge aanhang zou dat goed uitkomen, want dan kunnen we eindelijk eens de anders meest moeilijk bereikbare plekken op. IJs en weder (en de Peel!) dienende kunnen we eindelijk eens echt overal bijkomen om met de spanzaag in de hand het weidse uitzicht op te schonen. Het kan natuurlijk ook gaan dooien, dus noe men we dit keer beter geen verza melpunt, maar vragen we de deelne mers zich per telefoon op te geven. Verzamelen: zaterdag 18 januari om 09.00 uur. We werken door tot een uur of twee. Graag opgeven: tel. 0492-515683 of 0493-319610. Gezondheidswinkels Venlo Klmsstrmt 38 - Venray Grote markt 20 In korte tijd helpt PURIVITAL u van het roken af1. fpvrr Sltat ANTIE ROOK-KUUR 4X95 slechts DONDERDAG 16 JANUARI 1997 - NR. 3 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Vrijdagmiddag rond 13.30 uur raakte een vrachtauto met aanhang wagen. beladen met ongeveer 240 varkens en bestuurd door een 22- jarige inwoner van Vol kei door de gladheid op de A73 in een slip. De bestuurder kon de combinatie niet onder controle krijgen waardoor deze kantelde. Veel varkens kwa men op het wegdek terecht of raak ten bekneld in de vrachtauto. Enkele automobilisten vormden meteen een cordon zodat de varkens zich niet konden verspreiden. Brandweer. personeel van Rijkswaterstaat, politie, die later assistentie kreeg van de marechaus see van de brigade Venray, namen vervolgens het werk over totdat er vervangende vrachtauto's aanwezig waren. Dat duurde nog geruime tijd. omdat de bestuurders eerst naar een verkeerde locatie waren gestuurd. Het verkeer werd al in een vroeg stadium omgeleid via de Midden Peelweg omdat de rijweg al die tijd versperd was. Twintig varkens overleefden het ongeluk niet of moésten door de dierenarts uit hun lijden worden ver lost. De bestuurder en bijrijder lie pen geen noemenswaardige verwon dingen op. Rond 17.00 uur kon het verkeer weer zijn normale weg vervolgen. Tijdens de file die ontstond lette een 22-jarige bestuurder van een vrachtauto uit Lopik onvoldoende op en reed achter op een personen auto, bestuurd door een 54-jarige inwoner van Oirsbeek. De echtge note van de bestuurder uit Oirsbeek moest voor behandeling van ver schillende verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Deelnameformulieren voor 7 februari inleveren Het Midzomermuziekfeest zal dit jaar op 4 juni worden gehou den. Het feest, dat vorig jaar voor het eerst plaats vond in het kader van het 50-jarig bestaan van de VVV, zal dit jaar georganiseerd worden door de VVV in samen werking met een groot aantal muziekgezelschappen uit Venray en omstreken. Daarvoor is een aparte werkgroep geformeerd. Aan het feest, dat nog een toepas selijke naam moet krijgen, kunnen alle mogelijke muziekgezelschap pen, popbands etc. deelnemen. Hoe breder het muziekaanbod hoe aan trekkelijker het programma wordt. Bekeken wordt of op 4 juni de win kels langer open kunnen zijn zodat het geheel een regionale uitstraling krijgt. Eventuele baten van het festival worden bestemd voor een muziek- kiosk in Venray. De organisatie heeft deze week een mailing laten uitgaan naar een groot aantal muziekgezelschappen in Venray. Zij kunnen via een deel nameformulier kenbaar maken dat zij mee willen doen op 4 juni. Het is echter niet uitgesloten dat er muziekgroepen, bands etc. zijn, die deze mailing niet hebben ontvan gen. Willen zij toch meedoen, dan kunnen zij contact opnemen met de VVV, tel. 501505. De deelnamefor mulieren moeten voor 7 februari retour zijn. DE Zj. JAARGETIJ DEN 1 Sat4 Jjufbe* '1/&vi een OMHfUeet óHt&Uewi "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage j dealer Kerkstraat 47, Tegelen, tel.: 077-3731573 Vastelaovend beej Umroep Rooi! Traditiegetrouw schenkt Omroep Venray veel aandacht aan de vaste laovend in het Rooise land. Dus dit seizoen ook weer. We geven u een overzicht wanneer een en ander wordt uitgezonden. Noteer deze in uw agenda of knip hem uit! Let wel: voor enkele data geldt nog een 'onder voorbehoud'. I9jan. !7.00u: Bonte Avond Oirlo 22 jan. 18.0üu; Net Even Anders; met prins Paul III (van Rooi) en zijn adjudanten. 23 jan. 18.00u:Jeugdzitting Venray (1) 24 jan. 18.00u: Jeugdzitting Venray (2) 25 jan. 20.00u: Circus Mök Venray (live) 26 jan. 17.00u: Bonte Avond Leunen 29 jan. 13.00u: Net Even Anders (herhaling); met prins Paul III (van Rooi) en zijn adjudanten. 31 jan. 20.00u: Bonte Avond Heide 2 febr. 17,00u; Bonte Avond Oostrum 4 febr. 20.00u: Bonte Avond Veulen 6 febr. I8.00u: 50+Bonte Avond Castenray 8 febr.. 14.00u: Opstoekmatinee; I5.00u: Prinseninstallatie; 20.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek. 9, 10 en 11 februari Vastelaovend Met de drie dolle daag vervalt de normale programmering. Daarvoor in de plaats, zoals u dat van Omroep Venray inmiddels gewend bent. bijna 24 uur per dag uitsluitend vas telaovesmuziek! Niet alleen muziek uit Venray maar natuurlijk ook uit bijvoorbeeld Oostrum, Heide, Merselo, Leunen en Oirlo. De discotheek van de omroep mist nog enkele nummers uit de kerkdorpen. Heeft u vastelaovesmu ziek uit uw woonplaats op de plank liggen waarvan u vindt dat die gedraaid moet worden? Neem dan zo spoedig mogelijk contact op met Omroep Venray en vraag naar Gerrit Baten. Ons telefoonnummer is 512362. Tot slot de programmering tijdens de vastelaovend 9 februari: 06.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek. I0.30u: Vastelaovesmis (live); Nonstop Vastelaovesmuziek. 10 februari: 06.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek. 09.00u: Lenie's Carnavalspotpourrie. lO.OOu: Houwen Zo De Beste Tijd (op de vastelaovestoer). I2.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek. 11 februari: 06.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek. *n Wandeling dur 't Rooise land A.s. donderdag gaat 'n Wandeling dur 't Rooise Land terug naar het museum van Servaas. Wim Lakeman en Lot Dirkx vertellen over de verschillende taferelen die uitgebeeld zijn: een ziekenkamer, werkplaats en leslokaal. Het is mogelijk om in groepsver band het museum van Servaas te bezoeken. U kunt. bel len met de heer Wim Lakeman van het Vincent van Gogh Instituut, tel. 0478-527527. Met Wim spreekt u af wanneer u kunt komen, krijgt een rondlei ding met uitleg. Op De Hamers volgen we voor een deel de rode wandelroute. We zien een vers dassenspoor en staan stil bij het oorlogsmonument. Jan Michels en Martin Verstraelen vertellen verder over de bijenvolken die op de heide hun honing vergaren en zien een aantal roofvogels waar Martin het een en ander over vertelt. Donderdag vanaf 19.00 uur, herha ling maandag om 18.00 uur. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. De studio van Omroep Venray is gevestigd aan de St. Antoniusstraat la te Venray. tel. 0478-512362. fax 513656. Wie thans, maar zeker het komende anderhalf jaar in het ziekenhuis komt te liggen, hoeft er niet op te tellen dat hij of zij daar "rust zal vinden". De verbouwing cq. renovatie van het St. Elisabeth ziekenhuis gaat nu echt beginnen. Inmiddels is de gehele tweede verdieping leeggemaakt. De bedden zijn verplaatst naar andere afdelin gen. Daardoor is het op die afdelin gen allemaal een stuk drukker en moet er regelmatig met bedden ver schoven worden. De verbouwing leidt er bovendien toe dat bet aantal bedden vanaf mei dit jaar aanzien lijk zal afnemen. Om de bedden zo goed mogelijk te gebruiken zal een actieve ontslagplanning worden gehanteerd wat inhoudt dat patiën ten eerder naar huis moeten. De renovatie zal ook het nodige geluidsoverlast met zich meebren gen. Patiënten worden hierover geïnformeerd in een speciale folder en in een tweewekelijks bouwjour- naal. Voor de ergste herrie kan de patiënt echter oordopjes krijgen. Bovendien zullen er overdag tussen 12.00 en 13.00 uur geen bouwakti- viteiten zijn zodat de patiënten toch een beetje rust krijgen overdag. Maar echt rustig liggen zal er niet bij zijn. Nieuw programma bij Omroep Venray Zo heet het nieuwe verzoekpla- tenprogramma van Omroep Venray op dinsdag- en vrijdagmiddag van 15.00 tot 16.00 uur. De muziek wordt samengesteld door medewerkers van bedrijven, instellingen, verenigingen, stichtin gen. clubs, enz. Met andere woor den: door uzelf! Ga er met uw collega's maar eens even voor zitten om een lijst samen te stellen van 20 nummers die u graag zou willen horen. Zend deze samen met wat informatie over uw bedrijf, instelling of vereniging naar: Omroep Venray, Postbus 91 5800 AB Venray. Of deponeer uw lijst in de brievenbus bij onze studio (St. Antoniusstraat la). Wij bij Omroep Venray zien uw reactie graag zo spoedig mogelijk tege moet. De eerste aflevering van 'Werk in uitvoering' is er dinsdagmiddag 21 januari om 15.00 uur. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. Tel. 0478-512362. Zwemclub De Meerpaal Het nieuwe jaar is weer begonnen en er is (doordat anderen afvallen) gelegenheid om zich bij onze zwemclub aan te sluiten. Wij zoeken jongere ouderen, 55 jaar of ouder, die op woensdag van 18.00 tot 18.45 of op vrijdag van 16.00 tot 16.45 of van 16.45 tot 17.30 uur willen komen zwemmen onder deskundige leiding. Zowel in het diepe als het ondiepe is plaats. De kosten zijn ƒ40.- per kwartaal. Wilt u zich melden aan de balie van het zwembad van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg. U kunt ook bellen voor inlichtingen naar tel. 583309 of 585048. IVN Geysteren- Venray Venray wordt omringd door prachtige natuurgebieden. Deze natuurgebieden staan centraal in onze groencursus. Niet alleen theoretisch, maar zeker ook via excursies leert u deze natuurge bieden kennen. In een inleidende avond wordt een uiteenzetting gegeven over de geo logie en met name die geologie die van belang is voor het begrijpen van de ontstaansgeschiedenis van de landschappen. We bestuderen ver volgens vijf verschillende land schappen in onze omgeving. De cur sisten gaan aan de hand van een uitgezette wandelroute allereerst een verkenningstocht maken door het gebied. Hierop volgt voor elk gebied een theorieavond, waarbij het gebied goed onder de loupe word genomen. Vervolgens wordt dezelfde wandelroute nogmaals gelopen, maar dan onder leiding van een deskundige gids. De volgende gebieden zullen wor den behandeld: Heidse Peel. Maasheggen, Castenrayse Vennen, Boschhuizen, Landgoed Geysteren. De data voor de theorieavonden zijn: dinsdag I 1 maart, 15 april, 13 juni. 10 juli, 2 en 23 september: de dat voor de excursies: zondag 27 april. 1 en 22 juni. 15 september en 5 oktober. Afsluitend is er nog een fietstocht op 12 oktober. De theorieavonden vinden plaats in basisschool De Foekepot. Kiosk 3 in Venray. aanvang 20.00 uur. De excursies starten steeds om 10.00 uur. De cursisten ontvangen een cur susmap waarin alle behandelde gebieden staan beschreven. De deel namekosten zijn ƒ50,-. Inlichtingen en aanmeldingen bij dhr. J. Michels, tel. 0478-541563 of mw. A. Verheijen. tel. 0478-585693. Het maximum, aantal deelnemers voor deze cursus bedraagt 30. Inschrijvingen geschieden naar volgorde van binnenkomst.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11