houden Knol voor Jan Kuenen Aanmelden Scholieren en Bedrijvenloop 1997 Zalig Kerstmis - Voorspoedig Nieuwjaar! Gebed van de kerstnacht Toch geen Kerstmis zonder herstel en verzoening Basisscholen- volleybal toernooi Aciddanceparty in OJC Dingus Ben je nu eindelijk toe aan jezelf Limburgse school- kampioen- schappen 'tosbal' Biodynamische therapie te Holthees telefoon 0478-512772 St.-Petrus'Bandenkerk Proficiat Vormelingen! Een kind is ons geboren STERVEN Opletten! PajEL EN MAAS Donderdag 19 december 1996 - Pagina 9 Hel bestuur van carnavalsvereni- 1g 'i Knölleke Leunen heeft una- |m besloten de hoogste onder- fiéiding, de Gouden Knol. toe te hnen aan Jan Kuenen. voor zijn pte inzet ten dienste van de Jieenschap van Leunen. 2 jaar geleden meldde 'Jan van :nen CorniP zich aan bij fanfare Catharina Leunen-Veulen-Heide, ■■femand heelt ooit in kunnen scliat- i welke carrière hij daar zou gaan {ken Opgegroeid aan de Schei op een nengd boerenbedrijf, met een er die een grote stimulerende rol ft gespeeld in de oprichting en |bouw van carnavalsvereniging 't lölleke Leunen, koos Jan muziek hobby. Ben sax-sopraan was het rste instrument dat hij bespeelde. Na een grondige inspectie van het crenbedrijf en nog was andere assen, koos hij een vaste werk- ïg als chauffeur bij de ons inmid-' s wel bekende Hermus busonder- ning. Hier ontwikkelde Jan zich nu de J,»,- andere door bijscholing en het vde e%)rzit terschap van de onderne- reide ngsraad tol een echte bestuurder, laan-Berst mocht Scouting Don Bosco n aantal jaren van zijn bestuurlijke 'angt waring profiteren, totdat het at'sefVtuur van het inmiddels tol har- zend! -jnie omgedoopte Sl. Catharina mnen-Veulen-Heide het oog op m liet vallen als nieuwe voorzit- l Een functie die hij alweer negen Ir uitvoert. Jan is inmiddels al 28 ir getrouwd met Nelly van jswijek. De combinatie: 42 jaar muzikant. l jaar lid van blaaskapel Die ga oliche Rubenxammler. een 35 stuursfunctie bij de scouting, gen jaar voorzitter van de harmo- i en ook nog tijd over hebben om t vrijwilligers in de Brink te hel pen. heeft het bestuur van carnavals vereniging 't Knölleke Leunen doen besluiten Jan voor deze onderschei ding te kiezen. Wij zijn trots zo'11 mensen in ons dorp te hebben. Zondag 5 januari a.s. krijgt iedereen de gelegenheid om Jan te feliciteren met zijn onder scheiding De Gouden Knol. die uit gereikt zal worden in gemeen schapshuis De Brink, om 14.00 uur. Wij hopen dal hij deze hoogste onderscheiding trots en temidden van zijn familie in goede gezond heid nog lang mag dragen. Afgelopen woensdag 11 decem ber heeft Rooyse VK in samenwer king met de Nevobo voor de tweede keer in Venray het basisscholen-vol leybaltoernooi georganiseerd. Vanwege de grote belangstelling van de Venrayse jeugd werd er in een vlot tempo het wedstrijdpro- gramma afgespeeld. Met twintig teams in drie zalen werden er in totaal 64 wedstrijden gespeeld. Als winnaars van deze toernooi- dag willen wij basisscholen De Kruudwis en Petrus Banden felicite ren met hun eerste plaats. Zij zullen op I maart 1997 de finale gaan spe len in Nederweert en wij hopen uiteraard dat zij ook hier weer goed presteren. Het zou te mooi zijn. als zij ook daar (waar alle eerste plaatsten van de basisscholen uit het district Midden/Noord-Limburg de finale spelen) weer een eerste plaats zou den behalen. Op deze manier heeft de Rooyse VK de Venrayse jeugd weer een prettige en vooral plezierige sport dag kunnen geven. Een woord van dank willen wij aan de vele vrijwilligers richten, want. zonder jullie is zo'n toernooi niet te organiseren. Gewonden bij kop/staart botsing Zaterdagmiddag omstreeks 16.40 uur kon een 26-jarige bestuurster van een personenauto uit 't Eind haar auto niet meer tijdig tot stil stand brengen en botste tegen de auto van een 26-jarige inwoner van Oirlo. Dit gebeurde op de Stationsweg. Bij de botsing werd een inzittende van de Oirlose auto OP zondag 26 januari 1997 wordt de jaarlijkse Vlakwatercross gehou den. Jaarlijks nemen hieraan ook deel de leerlingen van basisscholen en voortgezet onderwijs. Bij de Scholierenloop strijden de leerlin gen van de basisscholen voor de Jo van Oers-Memorial en de eerste twee klassen van het voortgezet onderwijs voor de Lex- Biesselsbeker. De organiserende vereniging AV Venray-Regio vraagt de scholen uit de gemeente Venray en omliggende gemeenten zich aan te melden vóór 20 januari a.s. Inleveradres Niessenstraat 5. Telefonische informatie kan verkre gen worden: 0478-582842. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Op vrijdag 27 en zaterdag 28 december organiseert OJC Dingus wederom een aciddanceparty. Dit tweedaagse gebeuren zal in stijl opgeluisterd worden door bekende namen uil houseland nl. Op vrijdag 27 december de DJ'x Wonderboy en OTB en op zaterdag 28 december zijn de DJ's Winfried. Mikki en Ferenc. De openingstijden zijn dagelijks van 20.00 lot 02.00 uur. De dagkas sa bedraagt ƒ15.- per dag. Passepartouts zijn in de voorver koop verkrijgbaar a 20,- bij Videotheek Videocorda. Goudenleeuwpad 10 dagelijks geo pend van 11.00 tot 22.00 uur en bij Jongerencentrum OJC Dingus. Hoenderstraat 10. geopend woens dag i/m zondag van 20.00 tot 02.00 uur Oh ja. vol=vol. dus koop een passepartout! dusdanig gewond, dat ze voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Na behan deling kon zijn naar huis worden vervoerd. BEDRIJVENLOOP VENRAY E.O. Voor de tweede maal zal tijdens de jaarlijkse Vlakwatercross de Bedrijvenloop Venray e.o. worden gehouden. De deelnemers van de bedrijven in Venray en omgeving kunnen in een onderlinge wedstrijd over 4.000 meter uitmaken wie dit jaar de wisseltrofee in ontvangst mag nemen. Daarnaast zijn er nog ereprijzen. Inschrijven voor de Bedrijvenloop die wordt gehouden in het Vlakwatergebied kan tot 20 januari a.s. Inleveradres van de aanmeldin gen: Sleutelbloem 2, Venray. Telefonische informatie: 0478- 514036. Het adres van AV Venray- Regio is Postbus 365, 5800 AJ Venray. Als je moe bent van alle activitei ten in gezin. werk. hobby's, familie, enz. of als je (soms door een schok) voelt dat er meer is builen de beken de zekerheden, kan dat een reden zijn een nieuwe weg in te slaan. Op dinsdagmiddag 21 januari 1997 start voor geïnteresseerden een begin nerscursus van tien bijeenkomsten. Er wordt een gevarieerd programma aangeboden en ieder voor zich haalt dat er uit van hij/zij nodig heeft. Enkele reacties van cursisten die al enige tijd bezig zijn: 'Ik ben emo tioneel veel sterker geworden". "Ik voel me veel energieker'. 'Ik kan veel meer aan'. 'Ik heb veel meer zich op mezelf en andere mensen". Natuurlijk vormen tien lessen slechts een begin. Daarna beslisje of je verder gaat met deze cursus of eventueel andere cursussen. Voor informatie hierover en ande re mogelijkheden workshops te vol gen (ook op zaterdag) bel naar: Gerda. tel. 0478-581216 of b.g.g. Cecile, tel. 0478-531506. Portemonnees uit rugzak gestolen Zaterdag tussen 23.00 en 02.00 uur werden uit de rugzak en een 22- jarige inwoner van Blerick zijn por temonnee met daarin ƒ500,- en de portemonnee van zijn vriendin met daarin 75,- gestolen. De diefstal vond plaats op het Gouden Leeuwterrein. De benadeelde kon geen verklaring geven hoe de dief stal heeft plaatsgevonden. Sinds vorig jaar organiseren de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond in Limburg de schoolkampioenschappen tosbal Tosbal is een eenvoudige variant op het bekendere honkbal en softbal. Het is eigenlijk ontwikkeld voor jonge kinderen (groep 7 en 8 van de basisschool), om de honk- en softbal sport te leren. Red Caps Venray heeft met ingang van dit schooljaar besloten aan de Limburgse kampioenschap pen mee te doen. Hiervoor zijn 22 scholen in de gemeente Venray aan geschreven. De winnaar van het scholentoernooi. dat voor 24 mei gepland staat, zal Venray e.o. verte genwoordigen in Kerkrade. Red Caps Venray gaat er overi gens niet van uit. dat alle scholen uit Venray aan het scholentoernooi mee zullen doen. Scholen die geïnteres seerd zijn kunnen dit kenbaar maken door zich schriftelijk aan te melden op onderstaand adres: Red Caps Venray Scholentoernooi. t.a.v. R.J.H. Draaisma, Mastbos 7, 5801 SW Venray of per email: redcaps@dds.nl Het staat ook andere basisscholen (b.v. uit Meerlo-Wanssum of Horst) vrij om zich aan te melden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Richard Draaisma. tel. 0478-582907. Verkeersongevallen Maandagmiddag omstreeks 13.30 uur verleende een 78-jarige inwoon ster van Ysselsteyn, op haar fiets, geen voorrang aan een personenauto bestuurd door een 41-jarige inwoner van Mierlo. De vrouw wilde op de Langstraat linksaf de Weg in de Berg inrijden. Bij de botsing kwam de netsster ten val en moest voor behandeling van verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd en ter observatie worden opgenomen. Maandagmiddag omstreeks 19.00 uur verleende een 26-jarige bestuur der van een personenauto van Ierse nationaliteit op de kruising Lang- straat-Zuidsingel-Westsingel geen vrije doorgang aan een personen auto, bestuurd door een 36-jarige in Venray woonachtige Vietnamees. Bij de botsing bleef het bij zware materiële schade. De bestuurders liepen geen noemenswaardige ver wondingen op. Gezien de staat van de auto's na de botsing kunnen beide bestuurders van geluk spreken. In de praktijk voor lichaamsge richte psychotherapie te Holthees werk Leo Oome als biodynamisch therapeut en verzorgt hij een cursus ontspanningsmassage/anti-stressbe handeling. Biodynamische therapie is een lichaamsgerichte psychotherapie die door middel van massage en expres- sieoefeningen de uitwisseling tussen lichaam en geest (psyche) verbetert. Door de massage wordt het zelf- herstellend vermogen van je lichaam en psyche geoptimaliseerd onder andere door verbetering van de werking van het maag-darmka naal en de ademhaling. Door de therapeutische benade ring wordt je levensenergie uitgeno digd je gehele lichaam te doorstro men door het loslaten van energieblokkades en spanningen in spieren, weefsel en darmkanaal. Energie-blokkades door spier spanning wordt grotendeels veroor zaakt doordat jij je aanpast aan je omgeving. Hierdoor verlies jij het contact met hetgeen eigenlijk het beste voor je is. Wanneer jij je lang durig (b.v. door opvoeding, werk druk. weinig sociale ruimte) of plot seling intensief (b.v. door geweld, ongeval, schokkende gebeurtenis) moet aanpassen, ontstaat er een (chronische) spierspanning die vaak leidt tot lichamelijke klachten zoals migraine, spierpijn. buikpijn, gewrichtspijn of psychische klach ten zoals zwaarmoedigheid, luste loosheid. stress, onevenwichtigheid. Geblokkeerde energie veroorzaakt pijn. Stromende energie doet leven. Leven is jezelf kunnen uitdrukken en genieten. De weldadige biodyna mische therapie laatje aan den lijve ervaren wat het betekent als jij je weer thuis voelt in je lijf. jij je weer kunt uitdrukken, jij je weer voelt leven. In de individuele therapie hervind je jezelf. In de week van 20 januari start er een nieuwe cursus. In deze cursus van twaalf avonden, leer je hoe je op biodynamische wijze door massages jezelf en je huisgenoten en vrienden kunt helpen ontspannen. Voor informatie bel je 0478- 636287. Leo Oome, biodynamisch therapeut. Inbraak in winkel In de nacht van donderdag op vrij dag is door inklimming via het bovenlicht, van een brood- en ban ketwinkel aan de Kiosk in het Brukske, toegang verkregen. De winkel was doorzocht. Er werd een bedrag van ongeveer ƒ200,- ont vreemd. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 9 tot en met 15 december werd bij de politie aangif te gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Agenda 'Charles Letts': schake larmband, geel en wit goud: schake larmband. plat en breed soort vis graat: buzzer merk Maxer: portemonnee met Ajax-embleem inh. schoolpas, bankpas ƒ6.-. biblio theekpas: herenportemonnee. Gentleman met telefoonkaart. ABN/Amropasje, donorcodicil. ƒ10,-. ID-bewijs; studentenjaar kaart: herenhoed; zes T-shirts in plastic tas van Scapino; oorbel met 3 diamantjes in gouden driehoek: weekkaart van student, geldig tot 10-97; Nederlands rijbewijs op naam Thomassen; semafoon van PTT. merk Maxer; ƒ500.- en ƒ100,- aan bankbiljetten, vergeten mee te nemen bij pinautomaat bank. GEVONDEN Handtas La Toscana. klein recht hoekig enveloppemodel; zegelring, goud. heren, met vierkante zwarte steen; etui met 5 sleutels; dames trouwring, gevonden in losgeldauto maat: wieldop Helips 13. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING ENUITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN 'BELVOOR MEER INFORMATIE Berichten van onz.e kerkgemeenschap 1996-12 Ziekencommunie Zoals u weet. bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door: die maakt vervolgens een jafspraak met u over hel tijdstip 'waarop en door wie de Communie gebracht wordt. er lige lijk Soms maakt lift geen verschil of we onze ogen open of gesloten honden zo donker is hel in de wereld wij zouden wel licht willen zien daarom zijn we hier omdat we een gerucht hebben gehoord (mulat we een ster hebben gezien Omdat we hopen dat hel gerucht tot lied zal worden en dat de ster op uw komst zal wijzen. Heer, wil ons laten zien hoe groot hel verschil is tussen de nachten die wij wakker liggen van angst en verdriet en deze nacht waarin U verschijnt. Wij bidden U; wordt geboren onder ons en maak onszelf lol lichtbrengers in Uw Naam in de nachten die komen gaan in de dagen van duisternis waarin we bestaan. Amen Maria de Groot "Werd Christus duizend maal in Bethlehem geboren. en niet in U, voor eeuwig blijft dan al verloren." Angelus Silesius, !7e eeuw filosoof (uit: huisblad St.Paulus-st. Sirtard). Samenstelling priesterteam Deken J. Coenen. Eindstraut 6. tel 581275 Kapelaan R. Woutering. Horsterweg 57. Castenray. tel. 571215 Kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 511664 In een enthousiaste viering ontvingen 67 kinderen het Vormsel uit handen van Mgr. Wiertz. De bisschop wist de goede loon te treffen en de vor melingen deden goed mee. Onze dank gaat met name uit naar allen die deze viering hielpen verzorgen; Mevr. Joke Halmans. Patrick, José en Tomorrow People, de werkgroep uit de ouders van de Openbare School Landweert, de leerkrachten van de vier betrokken scholen, de misdienaars en vele anderen. Beste vormelingen laat zien dat je gelooft in Jezus en zijn Blijde Boodschap: door woor den. maar vooral in je doen en laten. Proficiat! Een speciale felicitatie aan Priscilla die ook haar E.H. Communie deed! J. Coenen pr, deken. Allen zijn we op zoek. op zoek naar antwoorden op echte levens vragen. Vragen die gesteld worden bij het zien van zoveel leed in de wereld. Ervaren van eenzaamheid en leed in ons eigen leven en dat van anderen. Zonder dat te willen zon der werk komen. enz. Dat stelt de vraag naar hel "waar om", naar de zin van ons leven. En we gaan op zoek naar antwoorden We zoeken antwoord in materieel bezit: wat wordt er veel gekocht. We zoeken antwoord in aanzien, in macht, maar dal "werkt" niet. Het enige dat een begin van een ant woord geeft is onze relatie met anderen: je kunt je gelukkig voelen temidden van medemensen, van vrienden en goede bekenden. Je zoekt elkaar op. deelt ervaringen en meningen. Dat doet goed. Maar: niet zelden valt de ander me tegen. En ik val mezelf tegen. En ons aan voelen zegt dat we op deze weg toch verder moeten. Echt antwoord komt in onze relatie met God. Hij die nooit tegenvalt. Hij die mij accep teert zoals ik ben. ook met mijn kleinheid. Hij reikt ons de hand; Hij wordt mens in Jezus van Nazareth om ons te ontmoeten. Openen we (misschien: opnieuw) ons hart voor Hem. Laten we naar Hem op zoek gaan. En we zullen ervaren dat Hij inderdaad antwoord is op onze echte levensvragen. Dat die Jezus in ons hart geboren mag worden, dat wens ik U en mezelf toe. In deze zin van harte: "ZALIG KERSTMIS EN VOOR SPOEDIG NIEUWJAAR!" namens het kerkbestuur en het priesterteam van "Venray-kom" J.Coenen, pastor - deken. Bereikbaarheid dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt u van maandag t/m vrijdag van 9.30-10.30 u.. behalve op donder dag Wilt u de deken zelf spreken, bel dan gerust op. Is hij niet thuis, geef dan uw telefoonnummer: hij belt u zo spoedig mogelijk terug. De ergste ontwijding van de mens en de wereld zijn de zonden, het kwaad. Wat God gebonden heeft mag de mens niet scheiden; het "mag" niet. "kan" wel. We ervaren het immers iedere dag. En heus niet alleen wanneer een huwelijk uil elkaar spat. maar tel kens wanneer we niet naar God wil len kijken, telkens ook wanneer we geen oog hebben voor onze mede mens. Telkens wanneer we alleen onszelf zien. Dan overkomt ons in hoogste mate die "ergste vergissing die^we kunnen begaan: iemand verdriet doen "(Albert Camus). Dan ontheiligen en ontwijden we de wereld. Dan ontheiligen we de medemens de en onszelf. Dan ontluisteren Godgewijdheid in ons. De ernstige vergissing is het kwaad de zonde! Geef daarom acht op de boetevierin gen en de Biechtgelegenheid. Er is royale mogelijkheid alles weer in orde te maken! Boetevieringen: St.-Petrus'Bandenkerk: vrijdag 20 december 19.00 uur. Paterskerk: donderdag 19 december 18.30 uur. Bereikbaarheid van de geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wanneer geen geestelijke direkt bereikbaar is, kunt u gebruik maken van een oproepsysteeVn: u kunt deken Coenen, danwel Kapelaan Bouman bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelij ken benaderd. Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis "fyony Direks-Smits, 83 jaar; Petronella Jeuken-Camps, 82 jaar. Sterven is afscheid nemen van de tijd niet van het leven, is zichzelf blijven, zoals men geworden is. Het is het ene mysterie verlaten om het andere in Ie gaan het is, op het woord van Jezus, de hoop verwisselen voor de zekerheid dat God liefde is. Als iemand in nood is en zegt: "Er is geen God, er is geen recht en de mensen zijn slecht," antwoord dan: "Misschien, maar ik ben er." Joodse wijsheid In verband met diensten in andere parochies zijn de Mistijden een beetje veranderd. Hier zijn de tijden van de H.H. Missen op 24 december GEZINSMIS om 19.30 uur: JON GERENMIS om 21.15 uur: NACHTMIS om 23.00 uur. Op Ie KERSTDAG is het KIN- DEKE - WIEGEN voor de aller kleinsten 's middags om 14.30 uur. een mooie gelegenheid om een fris se neus te halen en de kerststal te bewonderen. Op Ie en 2e KERSTDAG zijn de H.H. Missen net als op zondag. Werden door het DOOPSEL kind van God en lid van onze geloofsgemeenschap Priscilla van Hek. Sharon en Melissa Relouw, Nord Goossens, Dion Mentrop. Doop lied. bi je moeders schoot geweven tot een wonder van bestaan, kwam je bij ons in leven, dankbaar zeggen wij jouw naam: opnieuw mogen wij beleven wal wij zien maar niet verstaan welk een groot geheimenis jong geboren leven is. Aan een lange reis begonnen die een levensloop beslaat, zul je door een wereld trekken waarin heel veel kwaad bestaat, al vanaf je eerste schrede bidden wij dat met je gaat die ons geest en adem geeft en jou geschapen heeft. Hoeveel liefde wij ook geven en hoe weerbaar je ook wordt kwetsbaar zul je altijd blijven mensenmacht schiet toch tekort Door de doop ben je opgenomen kind van mensen kind van God in de kring hier om je heen. leven kun je niet alleen. Marijke Koijck - de Bruijne God is gekomen als een kind geheel qOiankelijk van de mensen. Maria zal Hem voeden, kleden, zij zal Hem leren lopen, spreken. Jozef zal voor Hem het brood ver dienen. God heeft zich kleine mens gemaakt. De armoe van de stal wordt verge ten omwille van de vreugde. Dit is het grootste geschenk dat aan mensen ooit werd gegeven. God zelf komt bij mensen wonen! Ik dank U. God.' Nu weet ik dat het schoonste van het leven is: zichzelf te geven. Ik leg mijn leven in uw hand, zoals Gij het Uwe in de onze hebt gelegd. Gij zijl mijn hoop, mijn liefde Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is. bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75.-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen. Stationsweg 15. tel. 583869. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9