w~ De Bonte Koe wint, >mstreden verlies voor Drukshop 't Huukske verspeelt tweemaal een voorsprong Veronica/Computer- iVork overeind in topper Kasteelloop Horst Verslaving: een vicieuze cirkel Kerstconcert Trio Cantabile Kerst-in Levende kerststal op de Grote Markt H Zaalvoetbal^ in Venray Topscorers zaalvoetbal Wereldwinkel Venray Oud papier Was- en strijkservice, nieuw voor Venray Kerst- gezinswandel tocht Veltum Limburgse finale Karaoke Megatour Kerst wandeling in Geysteren Kerstconcert in kerk Blitterswijck 3 - PapL EN MAAS Donderdag 19 december 1996 - Pagina 7 |e Bonte Koe won de uitwed- id tegen Inter'80 uit Tegelen met I Drukshop verloor met grote c ij - I 12-3) van 't Bergske 2 terwijl 't %ke/Harold Lenssen. de derde jrayse ploeg in de tweede klasse, p-j in actie hoefde te komen omdat T" won ia Boys 2 zich terugtrok. rprsEen degelijke overwinning", zo Schreef coach Ben Bakens de 0-3 1 E ie van De Bonte Koe. "Inter is Venn tegenstander waarbij we geduld festen opbrengen. Dat hebben we id gedaan en het was een ver- zege die nog hoger had kun- uitvallen". Sander Brugmans en Tjoine Reijntjes zetten De Bonte op een 0-2 voorsprong bij de jA. De Venrayse defensie, met een JHblinkende doelman Henk "^^^jnders. hoefde geen tegentreffer •mcasseren. Nadat Sjoerd Michiels -de paal schoot bepaalde Pascal iters in de rebound de eindstand 1-3. irukshop. dat eindelijk weer eens npleet kon aantreden, ging in Iden met 12-3 hard onderuit :n subtopper 't Bergske 2. Bij de stond Drukshop al op een kans loze 5-0 achterstand. Drukshop- coach Cor Creemers toonde zich verbaasd over het enorme krachts verschil. Eerder deze competitie was dit duel in Venray nog onbeslist I -1geëindigd. "Door een brief aan de KNVB hebben we hiertegen pro test aangetekend. We hebben het vermoeden dat er zeker drie spelers van hun eerste team meededen. We werden gewoon overklast terwijl wij op ons sterkst waren", aldus Cor Creemers. Na de rust scoorden Ben Beerkens, Geert Vullings en Ron van der Zanden de Venrayse doel punten. Stand 2e klasse A: 't Kesjotje 2 11-27 ZVSV 11-25 Apollo 11-22 De Bonte Koe 11-19 't Bergske 2 11-17 Inter 11-15 Reuver 11-14 't Veldj 11-13 Drukshop 11-10 Hornerhof 11-9 't Trepke 10-0 ^JilVZV/'t Huukske keerde vrijdag- aftnd met lege handen terug uil JÉlii Bosch. De Venrayse eerstedivi- ging met 3-2 onderuit tegen j£~jC7Adviesburo Van Uden. ^Woor de tweede keer op rij verloor ^cjuukskc van een lager geklasseer- JBiegenstander, Maar hel Venrayse Hm bewaart nog altijd een afstand drie punten tot de bedreigde 3^ie. In Den Bosch kreeg 't Jfeikske weinig scoringskansen Hfen het goed verdedigende BZC. if i van Gerven scoorde de opc- (0-1maar vlak daarna de thuisclub de stand weer ijk. Halverwege de tweede helft n Huukske door een treffer van id Jeuken opnieuw de leiding I- Maar wederom beleefde de firaysc ploeg niet lang plezier aan i voorsprong. In korte tijd boog C met twee goede doelpunten de nd om in zijn voordeel: 3-2. In de (minuten yocht 't Huukske lever- tfs voor de gelijkmaker, nvoerder Fred Jeuken: "Een 8 19 ÏJ' gelijkspel zou een betere uitslag zijn geweest. Maar we hebben in de gehele wedstrijd slechts vijf kansen gehad. Ook in de slotfase wisten we ondanks onze druk niet meer gevaarlijk te worden", 't Huukske speelt het laatste duel van de eerste competitiehelft. tegen ZVV Maastricht, op maandag 6 januari in sporthal De Wetteling. Stand le divisie C: Marco Fit 12-32 Tonny Freriks 12-26 SB/Van der Venne 12-26 Meyers Gelecn 12-23 Lions/Nefkens 12-22 Graus bouw 12-21 SK/Konica 12-16 Fermonia Boys 12-14 BZC/Adviesburo 12-14 t Huukske 12-12 ZVV Roosteren 12-11 ZVV Maastricht 12-9 Lotox Sport 12-7 ZVB/Tupamaros 12-2 Venrayse zaalvoetballers terug aan kop 'V Postert-Veronica/Computer .rk 3-5. ilpunten: Eric van den inckhof 0-1: Berrv Scgcrs 1-1; Segcrs 2-1; Mare Linskens 2- van den Munchof 2-3; Peter kes 3-3; Norbert van Haren 3-4; Pawiroredjo 3-5. leidsrechter: Brummer gberg. Duitsland), fcschouwers: 100. jronica/ComputerWork: Sijbers; (n Haren. Linskens, Van den linchhof, Pawiroredjo. Philipscn, rinkels en Vievermans. veronica/ComputerWork bracht zware uitwedstrijd tegen mede- (npioenskandidLaat Postert tot een :d einde (3-5). Door deze belang- overwinning kwam het nrayse team weer alleen aan de Jing in de hoofdklasse A. /eronica/ComputerWork was iandagavond voor dit inhaalduel volle oorlogssterkte naar het Iddcn-I.imburgse Posierholi afge- sd. alleen coach Edward Linskens test verstek laten gaan. Na een ijkopgaande openingsfase schoot tvoerder Eric van den Munchof :t een afstandschot het Venrayse lm op voorsprong: 0-1De thuis- ib kwam uit een vrije trap op ijke hoogte. Terwijl Veronica nog :ig was een muurtje neer te zetten tide Berry Segers de bal in het el: 1-1. Het Venrayse team was arna even van slag. Postert profi- rde hiervan door een doelpunt n Berry Segers: 2-1, Postert. dal oral gevaarlijk was met afstand- loten, probeerde de voorsprong rder uit te bouwen maar Mare iskens schoot ronica/ComputerWork weer igszij: 2-2. "Dat was een heel langrijk doelpunt". vond ronica-coach Henk Baartman. list in die fase van de wedstrijd Sgen we het moeilijk en hadden ook met 3-1 achter kunnen men". Vlak voor rust schoot Erie n den Munckhof het Venrayse mi opnieuw aan de leiding: 2-3 ttele seconden voor rust moest de nrayse aanvoerder voor twee nuten naar de kant. Ook Peter ilipsen moest na de hervatting or twee minuten gaan zitten maar ronica/ComputerWork wist beide lstraffcn ongeschonden door te men. Na een verdedigingsfout acht Peter Bakkes de stand weer evenwicht: 3-3. Norbert van iron dreef na een terugspeelbal de sterl-defensie zo in het nauw dat 3-4 kon binnen tikken. Zo'n vijf minuten voor lijd bepaalde Robert Pawiroredjo de stand op 3-5. In de slotminuten wisselde Postert nog hun doelman voor een veldspeler maar het mocht niet meer balen. Veronica/ComputerWork kaapte in het hol van de leeuw drie punten weg. "Het was een verdiende zege", vond coach Henk Baartman. "De meeste spelers waren weer ouder wets in vorm en werd goed gecon centreerd gespeeld". Stand hoofdklasse A: Veronica/ComputerWork 11-23 Erka Parket 11-22 Postert 11-21 Keelkampers 10-18 Brach/Kia 11-16 VTV/Vaals 11-15 't Kesjotje 11-13 ZVM/Continue 10-11 ZVVSpce 11-9 Koionia 11 -8 Arcan Filmclub 10-7 Zaterdag 21 december Sporthal De Weert 15.00 Venrode 3-OBR/Electro 16.00 De Bonte Koe 3-Baarlo 2 De zaal voetbalcompetitie wordt hervat op maandag 6 januari 1997. J In de lopscorerslijsi van de zes hoogste Venrayse zaalvoetbalteams gaat Fred Jeuken van NVZV/'i Huukske aan kop met veertien treffers. De stand is bijgewerkt tot 18 december 1996. I Fred Jeuken, "t Huukske 14 2. Robert Pawiroredjo. Veronica 13 Sjoerd Michiels. De Bonte Koe 13 4. Ron van der Zanden. Drukshop 12 5. John Kessels. ZVV Venray 9 6. Sander Brugmans. Bonte Koe 8 7. Jan Eeren, Drukshop 7 Pascal Kusters. De Bonte Koe 7 9. Gert-Jan Wismans, 't Huukske 6 Norbert van Haren, Veronica 6 Marc Linskens. Veronica 6 Leon Vievermans, Veronica 6 Antoine Reijntjes, Bonte Koe 6 Geert Vullings. Drukshop 6 Henri Willems, 't Trepke 6 Een ander kerstverhaal In de binnenlanden van Nicaragua wonen Ramon en Amalia. Zij zijn koffieboeren. Samen met hun kinde ren hebben zij een eind de berg op een kleine koffieplantage. Het werk is hard. Als de bessen aan de kolïie- struiken rood zijn, kunnen deze worden geplukt met de hand. In één zo'n bes zitten twee koffieboontjes, die nog groen zijn. Deze bessen worden in heel grote zakken op de rug naar beneden gesjouwd, een zwaar karwei. Al jaren ploeteren zij zo door. Na de oogst komt de 'coyo te'. de opkoper, langs, maar deze is vaak oneerlijk en betaalt veel te weinig. Als de oogst tegenvalt wordt schraalhans keukenmeester. Voor eigen gebruik verbouwen zij wel wat maïs en bonen op het lapje grond rond het huis. Ook de kinde ren hebben te lijden onder de slechte sociale omstandigheden van hel gezin: zij kunnen niet naar school en de medische verzorging schiet er ook bij in. Onlangs heeft Ramon zich aange sloten bij een coöperatie van koffie boeren uit zijn streek om zo een vuist te kunnen maken. Zij zijn in onderhandeling met een organisatie uit Nederland. Max Havelaar gehe ten. Deze organisatie geeft een keur merk aan goedgekeurde koffie met alle voordelen van dien. Om geac cepteerd te worden heeft de coöpe ratie een proefzending van rauwe koffiebonen moeten sturen. Al een paar maanden zijn voorbij gegaan en de spanning is te snijden in de woning van Ramon en Amalia. Het is kerstavond, de kinderen liggen in bed. maar kunnen de slaap niet vat ten. Dan wordt er op de deur geklopt en een lid van de coöperatie staat voor de deur. 'Feliz navidad. amigo!' zegt hij en brengt het goede nieuws dat zij geaccepteerd zijn door Max Havelaar. de goede kwali teit van hun bonen is bewezen. Nu ziet de toekomst er rooskleurig uit met de vijf voorwaarden voor het keurmerk nl. een vaste prijs, een toeslag op de wereldmarktprijs, voorfinanciering, meerjarencontrac- ten en rechtstreekse inkoop. De Max Havelaarkoffic is te koop in de grote supermarkten en in de Wereldwin kel Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of langskomen. Het adres is: Hcnseniusstraat 3a. De Wereldwin kel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag i?m donder dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur: vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. BASKETBALL-VERENIGING Zaterdag 21 december is hel weer de derde zaterdag van de maand en wordt er weer papier opgehaald door Basketbal Vereniging Jumpers '76 in de wijk begrensd door: Prins Bernhardstraat. Julianasingel, Raad huisstraat. Dr. Kortmanweg. Industrieweg. Nieuwe Maashese- weg en de Oostsingel. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen, voor 10.00 uur buiten te zetten. T DESSELKE Vrijdag 27 december wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Wilt u het papier gebun deld of in een doos aan straat plaat sen voor 18.00 uur. De container bij Hubenhof aan de Westsingel is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Iedereen kan hier papier deponeren ten bate van Lourdeswerk Heil der Zieken. VREDESKERK In verband met de jaarwisseling de eerste woensdag van de maand zal er maandag 30 dec. oud papier worden opgehaald in de route Vredeskerk.Wilt u het gebundeld om 18.00 uur aan de straaï plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.340 lot 17.00 uur Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. VELTUM Vrijdag 26 april wordt er door leden van biljartvereniging DOS wederom oud papier opgehaald in de wijk Veltum en wel in het gedeel te omsloten door Weg in den Berg. Kempwcg, Westsingel en Lang straat. Verzocht wordt om het papier vanaf 13.00 uur goed verpakt aan de straatkant gereed te zetten. Poging diefstal auto Een 44-jarige Venraynaar deed aangifte van poging tot diefstal van zijn personenauto die geparkeerd stona voor zijn woning aan de Langeweg. Zowel het portierslot als het slot van de achterklep waren geforceerd. Er werd niets ont vreemd. De politie denkt dat de dader de auto heeft willen stelen maar in zijn werk is gestoord. Schapen op de weg Donderdagmorgen kwam omst reeks 09.30 uur bij de politie een melding binnen dat tussen de Haag en Weverslo in Merselo drie bruine schapen op de weg liepen die gevaar voor het verkeer opleverden. De politie trof de schapen aan en dreef ze in een wei. De eigenaar van de schapen, wonende in Vlierden, werd op de hoogte gesteld en moet voor betere afrastering zorgen. Na drie succesvolle voorgaande edities organiseert Scheidsrechters- vereniging Horst-Venray donderdag 26 december. Tweede Kerstdag, voorde vierde maal de Kasteelloop. In de afgelopen jaren heeft de Kasteelloop zichzelf bewezen en een eigen gezicht gekregen. Gezien de trend van de laatste jaren ver wacht de organisatie een opkomst van een paar honderd deelnemers. Wederom vindt een en ander plaats in het rekreatiegebied De Kasteelse Bossen in Horst, op een vlak en goed te overzien parcours. De organisatie heeft niets aan het toeval overgelaten. Er is gezorgd voor een programma voor jong en oude. Iedereen is welkom, zowel trimmers, liefhebbers als wedstrijd lopers. Het programma: 10.15u: Trimloop jongens en meis jes t/m 9 jaar. 750m. I0.30u: Trimloop jongens en meis jes van 10 t/m 12 jaar. I500m; Trimloop jongens en meisjes 13 t/m 15 jaar, 1500m. 10.50u: Dames senioren vanaf 16 jaar, 4800m; Heren senioren vanaf 16 jaar. 4800m; Heren veteranen vanaf 40 jaar, 4800m. Il.45u: Heren senioren vanaf 16 jaar. 9600m: Heren veteranen vanaf 40 jaar, 9600m. De prijsuitreikingen vinden plaats na afloop van iedere categorie, in de kantine van clublokaarTrefhove Tevens wordt er een gratis tombola gehouden. Start en finish zijn bij clubgebouw Trefhove van Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray (ingang naast de ingang van de voetbalvelden van Wittenhorst). Hier is ook hel secretariaat geves tigd. waar men zich vanaf 09.30 uur, en tol een kwartier voor aanvang van de betreffende loop kan inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ3.50 voor junioren en ƒ7.50 voor senio ren: bij voor-inschrijving is dit resp. 2.50 en 6.50. Een uitslagenlijst is voor iedereen na afloop gratis beschikbaar. Iedere deelnemer ontvangt na afloop een mooie herinnering en voor elke categorie zijn ereprijzen beschik baar. Bij het sportpark bestaat een ruime parkeergelegenheid: kleed ruimte en warme douches zullen voldoende aanwezig zijn. De organisatie heet alle deelne mers van harte welkom op donder dag 26 december in Horst. Voor eventuele vragen of informatie omtrent dit gebeuren kan men zich wenden tot Mart Peelers, tel. 077- 4641803. Onder de naam De Wasmegjes is in Venray een bedrijfje gestart dat wasgoed wast, droogt en even tueel strijkt. De initiatiefneem sters mikken met hun bedrijfje op mensen die geen tijd of mogelijk heid hebben zelf de was te doen. Gedacht wordt aan ouderen, alleenstaanden en mensen met een drukke agenda, zoals tweeverdie ners. De was uitbesteden is ook een tijdelijke oplossing als de was machine stuk is of bij ziekte. Voor het gemak van de klant is halen en brengen ook mogelijk. De Wasmegjes denken met hun ini tiatief in Venray in een behoefte te voorzien. Voor meer informatie: tel. (0478) 58 11 10. Terwijl we in het vorige artikel gekeken hebben naar wie er alle maal drugs gebruiken, denken we dat het nu belangrijk is om eens naar het begrip verslaving te kijken en alle facetten die daarbij een rol spelen. Verslaving is een begrip wat voor veel mensen bekend klinkt maar toch ook zoiets als de ver van m'n bed show is. Vaak denkt men voor al aan afhankelijkheid van bepaalde middelen danwel aan gokversla ving. Men komt nauwelijks op het idee dat eigen dagelijks vertoond gedrag te maken kan hebben met onweerstaanbare 'behoeften om zoiets te doen. hoeveel mensen hebben niet bepaalde rituelen, en niet alleen een kop koffie of een sigaret, maar ook gedrag als de krant 's ochtends moeten lezen voordat men lekker aan de dag kan beginnen. Vaak horen we ook als we op bepaald gedrag worden aangespro ken. dat het slechts een hardnekki ge gewoonte is. Maar wanneer is er nu eigenlijk sprake van een versla ving? Als we naar de stadia van kennis making met een middel of bepaald gedrag tot uiteindelijk verslavend gedrag gaan kijken, vallen een aan tal kenmerken op. Kennismaking: zo rond de 14 a 15 jaar maken de meesten van ons en dus ook onze kinderen kennis met drugs, dus ook alcohol. Meestal verloopt deze kennismaking slecht. Ziek worden is geen uitzondering. Meestal bepaalt de groep of iemand door gaal met de volgende fase. Experimenteren: dit houdt in dat de jongere op zoek gaat naar zijn grenzen ten aanzien van dal gedrag- Hij gebruikt eens meer of combi neert/varieert het met andere mid delen. Hier is het van belang dat de ouder om de hoek komt kijken. Hij/zij zal zich open en geïnteres seerd moeten openstellen voor de ervaring van de jongere, zonder de persoon te veroordelen. Wel zal hij de risico's van het gedrag en de grenzen die de ouder ten aanzien van het gedrag in huis stelt aan moeten geven. Bij stiekem experi menteer gedrag bestaat een grote kans dat het middel later een rol gaat spelen in hoe om te gaan met conflicten of met problemen. Sociaal gebruik: dit houdt in dat de gebruiker zelf bepaalt in welke situaties hij wel of juist niet wil gebruiken. De keuze hebben om te gebruiken is hierin bepalend. Gewoontegebruik: hierin bepaalt niet de gebruiker maar de situatie of hij wel of niet gebruikt. Hel dagelijkse pilsje of borreltje is hier een voorbeeld van. Ook vaak het sofldruggebruik onder jongeren die de groepsdruk niet kunnen weer staan en gebruiken omdat de groep dit doet. Langdurig gewoontege bruik leidt tot het onvermogen om problemen goed op te lossen (pro bleemoplossend vermogen). Problematisch gebruik: er ligt een duidelijke relatie tussen een pro bleem en de reactie, namelijk gebruik van een drug (ook alcohol). De gebruiker weel deze relatie ook aan te geven. Hoe vaker zoiets gebeurt, hoe verder de reden van het gebruik naar de achtergrond zal verdwijnen. Uiteindelijk gaat men over naar de volgende fase. Verslaving: hierbij speelt de reden van gebruik geen rol meer. Zodra men nuchter is, is men bezig hoe men aan het volgende gebruik toe kan komen. Men zit als het ware in een vicieuze cirkel. Men zal ande ren moeten benaderen om hier uit eindelijk uil te komen. De verwarring zit hem vaak bij het gewoontegebruik. Het klinkt vaak onschuldig, maar bij langdurig gewoontegebruik is de kans op ver lies van je probleemoplossend ver mogen zeer wel aart viezig. Meer informatie over alcohol, gok ken, drugs en druggebruikers) is te krijgen bij: Consultatiebureau Alcohol en Drugs, tel. 077- 3548200; Stg. Synthese Unit Venray, afd. Maatschappelijk Werk, tel. 0478-583100 of afd. Jongerenwerk, tel. 586245 of de Drugs Infolijn, tel. 06-35012023. Aanstaande zondagmiddag orga niseert de wijkvereniging van Veltum een leuke kerstwandeling voor het gehele gezin, incl. opa's en oma's. Deelnemende wandelaars kunnen tussen 14.00 en 14.30 uur vertrekken vanuit wijkgebouw 't Schöpke voor de 'kerstballen'-route. Onderweg volgen enkele eenvoudi ge opdrachten. Bij terugkomst in 't Schöpke krij gen alle deelnemers lekker kerst brood met koffie of chocomel aan geboden. Terwijl de ouders nog even na kaarten kunnen de kinderen vervol gens ook nog een kerststukje maken op een kerstplaat inkleuren. De prijs voor deze wandeltocht en traktatie bedraagt slechts ƒ2.25 per persoon voor leden en ƒ3.- per per soon voor niet-leden. een en ander te voldoen bij vertrek. Aanmelding is mogelijk via het op de Veltumse basisscholen ver spreide formulier, danwel telefo nisch bij Jos Bouten, tel. 586423 of bij Peter Vullings. tel. 510611. De Volle Maan De Limburgse finale van de Karaoke Megatour vindt plaats op zondag 22 december in café De Volle Maan in Venray. 36 kandida ten uit de hele provincie zullen in het strijdperk treden om door te dringen tot de landelijke finale die in januari in Raalte wordt gehou den. Aanvang van de finale is om 16.00 uur, entree ƒ10.-. Met steun van de Venrayse fans moet het mogelijk zijn zeker één van de Venrayse kandidaten, Mirjam Aarts, Cindy en Debby en Fred Pelzer in de landelijke finale te krijgen. De zaal is om 15.00 uur open. Het trio Cantabile verzorgt op zondag 29 december om 16.00 uur een kerstconcert in de kapel van het St. Elisabethziekenhuis. Merselose- weg te Venray. Op het programma staan kersimo- tetten, of eigenlijk kerstduetten, die niet dikwijls te beluisteren zijn o.a. van Heinrich Grimm (1592-1637) het vreugdevolle 'Der Tag. der ist so freudenreich'; van Josef Rheinberger 1839-1901hel 'Puer natus est in Bethlehem' en van Max Reger (1873-1916) 'Maria Wiegenlied'. Verder nog 'Three carols for Christmas' van Clare Grundman. Franse pastoralen, Poolse. Russische en Nederlandse kerstliederen. Er is ook samenzang. Het concert is vrij toegankelijk, duurt ongeveer een uur en kan beluisterd worden door de patiënten van het St. Elisabethziekenhuis via de ziekenhuisradio kanaal 5. Trio Cantabile. Monique de Boer. sopraan, Liduïne Geurts. alt en Henriëtte Spanjers, orgel/piano, ver zorgt sinds 1990 kerstvieringen en - concerten, eucharistievieringen, huwelijks- en jubileummissen, rouwdiensten en (huis)concerlen, klassiek en/of populair. Inlichtingen: Monique de Boer. tel. 0478-581776. Trio Cantabile v.l.n.r. Monique de Boer, Henriëtte Spanjers en Liduïne Geurts Venray's Mannenkoor voegt nieuwe dimensie toe aan Venrayse cultuur! Op zaterdag 21 december organi seert het Venray's Mannenkoor voor de eerste maal de Kerst-in, een, vooral muzikaal, treffen voor jong en oud in de foyer van de streek- schouwburg De Beejekurf. De bedoeling voor de Kerst-in zal voor al ten doel stellen een vredige kerst stemming te creëren voor alle men sen uit de regio Venray. De hele entourage en het programma zal dit benadrukken. Vanaf 14.00 uur is eenieder wel kom in de foyer, waarbij de entree gratis is! De middag wordt geopend door het door het centrum rondtrek ken van de kerstman zelf op een arreslee onder begeleiding van MMSK St. Petrus Banden. Aangekomen in de schouwburg wordt het evenement geopend door deken J. Coenen door het uitspreken van een kerstgedachte. Daarna treden achtereenvolgens op: Venray's Mannenkoor. MMSK St Petrus Banden, Kinderkoor De -Bandelieren. Tomorrow People? zangvereniging Harmony uit Oostrum. Dameskoor Venrode. Gemengde Zangvereniging Arcen, jeugdharmonie Euterpe en het Russische Smol'niy-koor uit St. Petersburg. (Met dit koor concer teert het Venray's Mannenkoor tevens op 21 december vanaf 20.00 uur op in de zaal van de schouw burg; er zijn nu nog kaarten ver krijgbaar aan de kassa.) Alle pauzes worden muzikaal ingevuld door het gerenommeerde orkest Basement Band, wat op zich al de moeite van het 'binnenlopen' waard is! De kerstsfeer zal tevens worden aangemoedigd door het verzorgen van diverse warme dranken zoals koffie, chocolademelk en Glühwein. Voor de kinderen zijn er diverse cre atieve mogelijkheden om de kerst gedachte uit te beelden. Tegen half zes zal deze middag worden afge sloten. Als hel aan het programma en de optredenden ligt. zal dit initiatief van het Venray's Mannenkoor bij voorbaat een succes worden; de Venrayse bevolking zal dit alleen 'kunnen beamen door zelf de kerst sfeer op te komen snuiven in de foyer van de schouwburg op zater dag 21 december a.s. vanaf 14.00 Traditiegetrouw verzorgt de VVV/ANWB Venray ook dit jaar weer de levende kerststal op de Grote Markt in Venray. De kerststal wordt ook dit jaar weer opgebouwd door schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan. Harry Arts en Marcel Tissen nemen weer de bewaking voor hun rekening. Diverse horecagelegenheden rondom de Grote Markt verzorgen belangeloos, voor beide bewakers, de maaltijden in deze periode. Mede dankzij de inzet van veel mensen, verenigingen en bedrijven staat ook dit jaar de traditionele levende kerststal in Venray. Van zondag 22 december tot zaterdag 4 januari kan hel publiek, tijdens de openingsuren van de win kels. een kijkje nemen in de kerst stal. Op zondag 22 december om 13.00 uur wordt de kerststal officieel geo pend en ingezegend door deken Coenen. Daarna zal het jongeren koor Chrisko uit Venray enkele kerstliederen ten gehore brengen. Aansluitend verzorgen enkele leer lingen van de Muziekschool uit Op 2e Kerstdag, donderdag 26 december, organiseert het Kon. St. Willibrordusgilde uit Geysteren weer zijn traditionele kerstwandeling. Het gaal hierbij om een oriëntatietocht door bossen en landerijen van land goed Geysteren. Aan de hand van een routebeschrijving leidt het gilde u rond en ondertussen beantwoordt u nog enkele vragen. Aan de tocht zijn prijzen verbonden. U kunt kiezen uit twee routes: een kortere van ongeveer anderhalf uur en een langere van ongeveer tweeën eenhalf uur. Het zijn echte gezins- /groepswandelingen. maar u kunt ook als eenling deelnemen. Onderweg is er een pauzeplaats, waar u koffie en warme chocomel kunt kopen. Starten kan tussen 11.30 en 14.00 uur vanuit het gildehuis, zaal Klceven aan de Nieuwlandsestraat in Geysteren. De deelnamekosten zijn voor personen van 16 jaar en ouder ƒ3,- en voor jongeren van 11 t/m 15 jaar ƒ1,50 per persoon; kinderen beneden 11 jaar doen gratis mee. Venray voor diverse instrumentale uitvoeringen. Voor de kleintjes is er ook een kerstman aanwezig tijdens deze openingsactiviteiten. Bij de kerststal is tijdens de ope ningstijden van de winkels glüh wein en warme chocolademelk ver krijgbaar. Zondag 22 december om 16.00 uur vindt in de kerk van Blitterswijck weer het traditionele kerstconcert plaats. Een gevarieerd programma van zang. spel en instru mentale muziek. Voor elk wat wils. Gezamenlijk verzorgd door basis school Si. Anna. de Blitterswijckse koren en fanfare Moed en IJver. Geopend wordt met het kerstver haal muzikaal verbeeld door een groep kinderen van de basisschool. Gevolgd door het kerkkoor onder leiding van Jan Alelijn met Gregoriaans en enkele kerststukken. Het dameskoor De Engelenbak onder leiding van Riet Gardeniers neemt het dan over met een aantal kerstliederen uit diverse Europese landen. Gemengd koor Erato zingt onder leiding van Frans Veldman onder meer werken van Gruber. De Klerk en Bortnianski. Tenslotte laat fanfare Moed en IJver onder leiding van Geert Mooren zich van een geheel onver wachte kant zien. Zij vertolkt o.a. het Limburgs Kers Mozaïek van Jeu Weijers. Een compositie voor vier stemmig koor en fanfare op een aan tal kerstliederen in Limburgs dia lect. Een dubbelkwartet uit eigen gele deren - (sommige) blazers kunnen dus ook zingen! - treedt daarbij aan voor het vierstemmige vocale gedeelte. Als afsluiting wordt onder bege leiding van fanfare Moed en IJver gezamenlijk met alle aanwezigen het Gloria in Excelsis Deo gezon gen. Ook tijdens het concert vindt samenzang begeleid door organiste Helma Rijbroek met allen plaats. Aansluitend wordt iedereen van harte uitgenodigd op het traditionele krentenbrood in het gemeenschaps huis.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7