A l i Stuurloos over sluitingsuur Waar twee vechten... Dorpsraad Oirlo zoekt nieuwe leden VOORVERKOOP Trein bijna ontspoord Reebok in woonkamer Opnieuw abseilen vanaf de Grote Kerk Monoliet hield Kulut in spanning Initiatiefgroep werkt aan beleidsplan ce WINTER '96 ƒ3000,- voor kerk Peeltocht in de kerstvakantie Pap EEL EN MAAS Donderdag 19 december 1996 - Pagina 5 V m( min rn^nd ïn rij Motie en amendementen leiden niet tot aanpassing APV De Venrayse gemeenteraad is et eens over de rijrichting, maar aat op het perron te dubben ver een kaartje eerste of tweede las. Ondertussen vertrekt de «in de andere kant op. Zo is de discussie over het slui- Ingsuur in de Venrayse horeca mien te vatten. Met uitzondering CDA willen alle fracties één of idere verruiming van de slui- ingstijden van de café's. De raad echter verdeeld over hoe die erruiming eruit moet zien. (door Bert Albers) Hot gaat om Hoofdstuk 2. afde- ng 3. subparagraaf 1.2. artikel ,3.1.10 van de Algemene laatselijke Verordening van de Idwi emeente Venray. In dat artikel -ordt geregeld wanneer een café esloien dient te zijn. Tussen 02.00 n 07.00 uur is het verboden een irecazaak open te hebben en logen er ook geen bezoekers wor- :n toegelaten of verblijven. Friet- i shoarmazaken en dergelijke logen een uurtje langer open blij- ;n. Dat was zo in de oude APV. die it 1987 dateert, en dat wil het col- ook in de nieuwe zo laten, leen de frietzaken hebben een ilf uurtje verlenging gekregen om eer tijd te hebben om de klanten it de café's van een hap te voor- I ien. Belangrijkste doel van zo'n arti- I j el is te helpen bij de handhaving an de openbare orde Overlast énra ient zoveel mogelijk beperkt te '27 lorden. Het college kiest ervoor om llles bij het oude te laten vanwege de uniformiteit in de regio. B en W willen ook vermijden dat Venray door een later of helemaal geen slui tingsuur een trekpleister voor 'hore- caloeristen" uit andere plaatsen wordt. LATER Al in de voorbespreking van de APV in de commissie hadden ver schillende fracties het sluitingsuur ter sprake gebracht. De algemene tendens van die opmerkingen ging in de richting van verruiming van de regels. Dat past in de huidige maat schappelijke ontwikkelingen. Mensen gaan later uit en willen dan ook later naar huis. Er worden steeds meer regels afgeschaft of ver soepeld en meer overgelaten aan de eigen verantwoordelijkheid van mensen. Laat ook horeca en gasten maar uitmaken wanneer de kroeg dicht moet gaan. Bovendien, en dal is belangrijk voor een APV. zal de overlast verminderen door het tijd stip van sluiten te verleggen of hele maal geen sluitingsuur meer te han teren. GEEN MEERDERHEID Zo luidden samengevat de over wegingen van de politiek. Met gra daties en met uitzondering van hel CDA. Die partij vindt de huidige regeling goed. In de raadsvergade ring dinsdag wilde elk fractie"haar visie op het sluitingsuur in de APV vastleggen Het gevolg: drie amen dementen én een motie. Die hel geen van allen haalden. Het amendement (aanpassing van een voorstel) van de PvdA wilde het sluitinesuur van 2 naar 3 uur bren gen. de fractie Van de Vorle wil de café's vanaf I uur besloten verder laten gaan tot uiterlijk 7 uur in de ochtend. Samenwerking, de VVD en D'66 willen het sluitingsuur liefst loslaten, maar Samenwerking wil voor de grootschalige horeca (discotheken en dancings) alles bij het oude laten. Omdat geen van de partijen water in de wijn wilde doen kreeg elk amendement te weinig steun en ook de motie van Samenwerking die er achteraan kwam haalde het niet. Alles blijft dus bij het oude. Venray wordt zeker geen 'toeristisch nacht- centrum'. De Venrayse horeca vist daarmee achter het net, want op z'n minst een aantal cafébazen had wel oren naar verruiming van de ope ningstijden Ze moeten nu immers in een paar uurtjes tijd hun omzet maken. VRACHTAUTO'S De stroom moties en amendemen ten over de APV was daarmee nog niet ten einde. Samenwerking Venray trok ook over het parkeren van vrachtauto's in de woonwijken aan de bel en vroeg om snelle maat regelen. Een motie over de overlast van hondenpoep had dezelfde strek king. Beide kregen niet genoeg steun in de raad. De meerderheid nam genoegen met de toezeggingen van het college. In 1997 wil de gemeente een parkeerplaats voor 20 vrachtauto's aanleggen op industrie terrein Smakterheide. Verder wordt onderhandeld met een particulier over de inrichting van een terrein voor bewaakt betaald parkeren voor vrachtauto's Weet U het nog, de commotie rondom de mogelijke t v-uitzending van de prinseninstallatic in het gemeentehuis. Het is al haast een jaar geleden. De uitzending ging niet door vanwege een geschil over de :ameraposities en de LöV. bij monde van programmaleider Cees Mathyssen, speelde de zwarte piet duidelijk naar gemeente-ambtc- pO| nuar Guus Spelbos. en ur ai ïr it ee Deze week is de kwestie opnieuw "in beeld gekomen". In een gezamen- ijke verklaring van hel gemeentebestuur en het bestuur van de Lokale Omroep Venray (LOV) wordt het incident betreurd "waarbij het van de ^jde van Omroep Venray nimmer de bedoeling is geweest de betreffende ambtenaar persoonlijk te beschadigen", aldus Je verklaring. Een en ander tas de uitkomst van een overleg dat beide partijen op 15 november hebben -^5 gehad. i/Of Alles koek en ei. zou men kunnen zeggen, ware het niet dal in diezelfde lof erklaring de zaak aardig verdraaid wordt. "Via de media werd de indruk cwekt, dat de integriteit en oprechtheid van een iur door Christ van den Munckhof ■0een gemeente-ambtenaar van e zijde van de Omroep Venray in twijfel werd getrokken". Einde citaat. Dat is niet juist. De berichtgeving in 'Peel en Maas' over deze kwestie ras puur gebaseerd op uitspraken van met name Cees Mathijssen maar r>k naar aanleiding van een brief van de gemeente. Uitspraken die dhr. lathijsscn bovendien zelf voor de microfoon van Omroep Venray nog ens uitte. "Het ligt niet aan ons, maar aan de gemeente" en "Woordvoerder Spelbos van de gemeente doet de waarheid geweld aan. Waarom weten we niet." als reactie op een artikel in Dagblad De Limburger, zijn daar twee voorbeelden van. Dat leidde vervolgens weer lot een reactie van de gemeente. Burgemeester Waals stelde in een brief: "Omroep Venray heeft ten onrech te een "hetze" gevoerd tegen de gemeente en haar medewerker Guus Spclbus vanwege het niet doorgaan van de live-uitzending van de prinse ninstallatie in Venray". Waals stelt in die brief dat de omroep via diverse media de gemeente de zwarte piel toeschoof. Waals eiste bovendien een lublieke verontschuldiging in alle lokale media aan het adres van ambte- laar Spelbos. Vervolgens werd het stil. lang stil. Wat nu volgde is geen excuus aan de Btbtenaar. Dat beide partijen de zaak uitgepraat heeft is een prima zaak. Zo hoort het ook. Het is echter wrang en hypocriet dat zowel gemeente naar zeker de omroep in een gezamenlijke verklaring stelt dat 'via de media' de indruk gewekt werd dat de integriteit en oprechtheid van een imbtenaar door de Omroep Venray in twijfel was getrokken. "Vla de media", daar zit 'm de kneep. Natuurlijk kwam het nieuws "via de media" lVer" naar buiten. De lijd van de tam-tam ligt immers al ver achter ons. Wat Jeide partijen in hun gezamenlijke verklaring echter suggereren is dat 'door toedoen van' de media de indruk werd gewekt dat... Gemeente en Omroep Venray dichten de pers daarbij een partijdige rol toe. Alsof ze het vuurtje hebben aangewakkerd, zoniet aangestoken. En dat is onder de gor del en bovendien niet waar. Het enige wat de media hebben gedaan is wat ze moeten doen. namelijk informeren. Daarmee wordt de zwarte piet onder andere naar deze redactie geschoven en dat is een volledige verdraaiing van de feiten. Wat zegt het spreekwoord? 'Waar er twee vechten, hebben er twee schuld'. En geen drie De dorpsraad van Oirlo heeft, i haar huidige samenstelling, zit ing tot begin februari 1997. )nulat enkele leden al hebben Uitgegeven om zich niet meer lerkiesbaar te stellen, is de dorps- raad nu op zoek naar nieuwe aspi- ant-leden. Jong en oud, die lelangstelling heeft voor de dorpsraad en die zich wil inzetten voor Oirlo, komt hiervoor in aan merking. De dorpsraad houdt tich o.a. bezig met zaken als woningbouw, verkeersveiligheid, groenvoorzieningen, speelterrei nen, dorpsplein, onderhoud wegen etc. Personen die zich kandidaat willen stellen of die meer inlich tingen willen hebben over het dorpsraadwerk kunnen zich in verbinding stellen met voorzitter Karei Stecghs (tel. 571552) of met de secretaresse, Jeanne Loonen (tel. 571319). Vanaf vandaag kunt u van onze SPECIALE PR IJ ZEN profiteren in dé. - VOORVERKOOP WINTER'96. En we makenalyast van de gelegenheid gébruik om U prettige feestdagen toe te wensen. Graag tot ziens. VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray, De missienaaikranstentoonstel- ling in Oirlo die 29 september gehouden werd heeft een netto bedrag van ƒ3000,- opgeleverd. Het geld is bijeengekregen door de verkoop van artikelen van de missienaaikrans en door de verkoop van loten. Bovendien is er nog een bedrag overgebleven voor de naai- krans om materialen te kopen zodat ook volgend jaar weer een tentoon stelling gehouden kan worden. Het geld werd onlangs overhan digd aan pastoor te Plate. Onbekenden legden laadbak op spoor Zondagmiddag even na 16.00 uur zijn de inzittenden van de trein tussen Vierlingsbeek en Venray ontsnapt aan een ramp. Onbekenden hadden op het spoor een laadbak met hout geplaatst. Het incident gebeurde tussen het station Venray en de Maasheseweg nabij de Rosmolenbaan. De treinmachinist zag tijdig iets op de rails liggen en remde voluit. Hij kon echter niet voorkomen dat het treinstel toch tegen de laadbak botste. Door de botsing was er vier uur lang geen treinverkeer mogelijk tussen Vicrlingsbeek en Venray. Bij de botsing raakte niemand gewond. De laadbak lag bij een werkkeet van de NS en is door onbekende enkele tientallen meters verplaatst geweest voordat het op het spoor lag. Tot op heden tast de politie in het duister maar een verband met de stenengooiers vanaf het viaduct over dc A73 wordt niet uitgesloten. Hetzelfde geldt met een incident, vorige week nabij Boxmeer, toen een betonblok op de rails werd gelegd. Het komt de laatste tijd ove rigens steeds vaker voor dat onbe kenden voorwerpen op de rails leg gen. De politie richt nu haar hoop op eventuele getuigen die zondagmid dag in de buurt aan het wandelen zijn geweest. Het is nl. niet uitgeslo ten dat men personen nabij de keel heeft gezien of men zelfs mensen met de laadbak heeft zien sjouwen. Eventuele getuigen worden drin gend verzocht contact op te nemen met de politie onder telefoonnum mer 531 111. Inbraak in werkkeet Een 37-jarige inwoner van Kessel deed namens de LLTB aangifte van inbraak in een op het Keizersveld staande werkkeet. Daar is het bedrijf bezig met de aanleg van tuinen. Uit de werkkeet werden tuingereed schappen ontvreemd. De waarde kon nog niet worden medegedeeld. De inbraak vond plaats in de nacht van donderdag op vrijdag. Tanken zonder betalen Vorige woensdag omstreeks 11.40 uur tankte een onbekende vrouw bij het tankstation aan de Albionstraat in Leunen. Zij tankte 51 liter benzi ne. De bestuurder van de auto was achter het stuur blijven zitten. De tankbediende dacht dat de vrouw kwam afrekenen - een bedrag van ruim ƒ100,- -maar in plaats van naar het tankstation te lopen ging ze in de auto zitten die vervolgens met een 'rot'vaart wegreed. Het kenteken nummer kon aan de politie worden doorgegeven. De politie zet het onderzoek in deze verduistering voort. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDING REPARATIES Julianasmgel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 OPENINGSTIJDEN KERSTWEEK: MA. 23 EN Dl 24 DEC. GEOPEND WOE. 25 T/M ZO. 29 DEC. GESLOTEN Een 37-jarige bewoonster van een woning aan de Polkastraat kreeg zaterdagavond rond 18.30 uur de schrik van haar leven. Toen zij thuis kwam zag zij bij de voordeur een kapotte ruit. Bovendien hoorde zij binnen gestommel en direct rees het ver moeden dat een inbreker aan het werk was. Vervolgens schakelde zij haar huurman in en samen gingen ze de woning binnen. Daar troffen ze eerst bloedsporen aan waarna het tweetal bij de verwarming het lichtgewonde dier aantrof. De politie werd ingelicht en een jager werd ingeschakeld om het dier te verdoven. Zondagmiddag werd het dier in de natuur vrijgelaten. Bij de politie was zaterdagmiddag al eerder een melding binnengeko men dat er een reebok rond zou lopen nabij de school Flierefluit. Het dier werd toen niet gevonden. Wel vroeg de dienstdoende agent toen nog of de kerstman en de bijbe horende arreslee ook gesignaleerd was. Die was echter niet in de buurt. Ondanks alle commotie rondom het abseilen van kerktorens, gaat hel zondag a.s. toch weer gebeuren. Het winkelend publiek in Venray kan voor ƒ25,- de 65 meter hoge lijnaf- daling van de Grote Kerk maken, de eerste 80 waaghalzen hebben op zondag I december de afdaling met groot enthousiasme reeds gemaakt en hun grenzen verlegd, Misschien wordt de mogelijkheid voor een afdaling van de Grote Kerk wel voor de laatste keer geboden. De organisatie gaal daarom deze keer met twee afdaalpunten werken om de deelnemers gemakkelijker te kunnen verwerken en de wachttijd in de toren te reduceren. Op deze manier kunnen de deelnemers met tweetallen tegelijk afdalen. Natuurlijk kan er ook weer getog- gled worden. Voor ƒ15,- kan deze 100 meter lange. 40 meter hoge en zeer snelle afdaling door alle waag halzen vanaf 12 jaar worden gemaakt. De activiteiten zullen zondag rond 11.00 uur aanvangen. Wederom zal van de opbrengst van iedere afda ling ƒ5,- worden overgemaakt naar de stichting Restauratie Kerktoren Venray. Aanmelden kan ter plaatse, maar beter is het om, vanwege de te verwachten drukte, je van te voren even op te geven via telefoonnum mer 0478-513270, Harold Stevens, 0478-513209. Maurice Jansen of 0478-50289-, Hans Berkers. Dan ben jij in ieder geval zeker van een afdaling. Tol ziens op 22 december bij de Grote Kerk. Op avontuur dwars door de Peel Iets voor jou! Op dinsdag 24 en vrijdag 27 december maken we een Peeltocht. De start is om 13.00 uur bij het Bezoekerscentrum Mijl op Zeven. De tocht zal ongeveer drie uur duren, Elke deelnemer krijgt een verras sing onderweg en na afloop is er een gezellig samenzijn onder de kerst boom met erwtensoep met brood. De kosten zijn: volwassenen ƒ10.- en kinderen tot 12 jaar ƒ7.50. Opgave: Vooraf aan de balie of telefonisch tol 22 december, tel. 0495-641497. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Landelijke betonrot-affaire 20 jaar geleden Twintig jaar geleden zat Nederland midden in een groot bouwschandaal, de Monoliet affaire, genoemd naar de prefab- betonvloerplaat die de aanleiding voor het rumoer vormde. Door een productiefout vertoonde deze vloerplaat ernstige gebreken, die op termijn gevaar konden opleve ren voor de constructie van de woningen. In heel Nederland wer den in de verdiepingsvloeren van honderden nieuwbouwwoningen Monoliet-vloerplaten verwerkt. Ook in Venray, waar aannemer Verhoeven in opdracht van Centraal Beheer in totaal 178 woningen ging bouwen in het plan Kulut I. In één van de drie typen woningen, ook bekend als de Wybertjeswoningen, vanwege de ruitvormige bovenzijde van de gevel, werden fouten in de vloer platen ontdekt. Een aantal wonin gen was op dat moement al opge leverd. Deze en volgende week blikt 'Peel en Maas' terug op deze kwestie die destijds de gemoede ren danig bezighield. We schrijven hel jaar 1976. Venray breidt nog steeds uit. Na de grote wijk Brukske vindt de afron ding van Veltum plaats middels de plannen Kulut I en II In de hoek lussen Langstraat en de Weg in den Berg bouwt aannemer Verhoeven koopwoningen, die vooral zijn bedoeld voor de 'instappers' op de markt, mensen die hun eerste eigen huis kopen. De eerste woningen zijn al klaar als Nederland wordt opgeschrikt door het Monoliet-schandaal. De eerste berichten komen uit Oss. In een flatgebouw zijn fouten in de vloeren geconstateerd. De vloeren zijn door een Bredase betonfabriek gemaakt en worden onder de naam Monoliet-breedplaatvloer op de markt gebracht. De Monolietplaten bestaan uit met ijzer gewapende 5 cm dikke beton, waarop op de bouwplaats nog een betonlaag moet worden aangebracht. BETONROT Hel blijkt dat de fabriek tussen november 1975 en maart 1976 door een fout in de dosering te veel calci- umchloride (CaC12 2H20) aan de beton van een aantal vloerplaten heeft toegevoegd. Dit middel wordt gebruikt als verhardingsversneller. In combinatie met een te hoge poro siteit van de beton zorgt het calci- umchloride ervoor dat de wapening gaat roesten en er stukjes van de beton kunnen loslaten: het ver schijnsel dat in de volksmond betonrot wordt genoemd. Dat ver oorzaakt aanvankelijk alleen roest- plekken in de plafonds, maar na ver loop van een aantal jaren kan de constructie gevaarlijk zwak worden. Nadat in Oss alarm is geslagen komen in het land meer gevallen van gebreken aan de Monoliet-platen aan het licht. Waaronder dus in Veltum. Op 4 juni 1976 schrijft makelaar Van Soest, druk doende met de afwikkeling van de verkoop, een brief aan de kopers van de hui zen in de Florishof, Eligiusweg, Gozewijnhof en Dagoberthof. Daarin erkent de makelaar dat er problemen zijn, maar die komen 'in het gehele plan vermoedelijk slechts hier en daar voor'. De makelaar kan verder nog niet veel zeggen, want er loopt een onderzoek naar de ernst van de zaak. In diezelfde maand krijgen de kopers van woningen die nog niet zijn opgeleverd ook een brief van de makelaar. Zij worden gevraagd hun handtekening te zetten onder een schrijven waarin ze erkennen op de hoogte te zijn van de problemen, afstand te doen van schadeclaims die direct of indirect voortvloeien uit de reparatie en de woning te willen aanvaarden. Een aantal kopers richt de kopersvereni ging Kulut I op. TWEE OPLOSSINGEN De Monoliet-affaire houdt intus sen half Nederland bezig. Er wordt een landelijke 'Werkgroep proble men Monoliet' in het leven geroe pen. Die moet bekijken hoe groot de problemen zijn en minister Hans Gruijters adviseren over oplossin gen. De werkgroep komt in septem ber 1976 met haar eindrapport. Daarin twee oplossingsrichtingen nu meteen oplossen of wachten tot echt ingegrepen moet worden. In het tweede geval zou een garantiefonds moeten worden ingesteld om te ver zekeren dat over een aantal jaren ook geld aanwezig is. Ook technisch zijn er twee manieren om het pro bleem te tackelen. Chemiereus Akzo zoekt naar een chemische oplossing, andere partijen zien meer in een extra constructie onder de bestaande vloer. Bij de laatste oplossing moet het Rijk wel de bouwregels aanpas sen. omdat de huiskamers van de woningen feitelijk te laag worden. De werkgroep verzekert overigens dat bij beide oplossingen de veilig heid van de bewoners niet in gevaar komt. 40% AANGETAST Onderwijl bekijkt een technisch onderzoeksbureau woning voor woning de toestand. In januari 1977 concludeert hel bureau dat 42 van de 78 Wybertjes-woningen geheel of gedeeltelijk versterking nodig heb ben. Circa 40% van de 312 gebruik te vloerplaten is aangetast. In der tien woningen zijn alle vier de platen in de vloer aangetast. Nog 'ns 32 woningen staan op de lijst voor observatie. Gedurende vijf jaar wordt elk plafond jaarlijks gecon troleerd. Als het nodig is kan later alsnog versterking worden aange bracht. Op basis van die gedetail leerde informatie stelt het iTureau de ondernorm op 1%. Bouwbedrijf Verhoeven gaat met die veilige onderkant akkoord, maar moet in de slag met de eigen verzekering. Die wil pas uitkeren als meer dan 1,3% van een vloer is aangetast. De keuze voor de oplossing van het probleem is inmiddels ten gun ste van de technische constructie uitgevallen. De plafonds in de 42 woningen krijgen een ondersteuning van voorspankabels van de firma Atlas. Die moeten een eventueel inzakkend plafond opvangen. Het herstelwerk begint in maart 1977. Voor zover de huizen bewoond zijn moeten de bewoners enkele weken elders onderdak zoe ken. In juni van hetzelfde jaar is het werk klaar. In de pers verschijnen artikelen over bewoners die tevre den zijn met werk van de Venrayse aannemer. Verhoeven schat dat de hele affaire het bedrijf zo'n 750.000 gulden heeft gekost, de juridische onkosten niet meegerekend. Een deel van de schade wordt door de verzekering vergoed. (Volgende week gesprekken met bewoners en betrokkenen van des- tijds). FOTO: De Wybertjeswoningen in Kulut I kenden een moeizame start. Veel draagvlak voor ideeën Venray-promotie 'Een ambitieus en haalbaar voorstel'. Dat is de algemene reac tie van betrokken organisaties waarmee de Initiatiefgroep Venray Conferentie in de afgelo pen twee maanden ideeën voor marketing en promotie van Venray besprak. De voorstellen van de initiatiefgroep werden in grote lijnen positief en enthousiast ontvangen. 'De basis is gelegd. We kunnen nu verder onze aandacht besteden aan de nadere uitwer king van de rol van de Venray- manager, de financiering en het Venray-huis. Op 8 januari willen we tijdens het Venray-forum con crete ideeën - die we in een beleidsplan beschrijven - met Venraynaren bespreken', aldus Jan Houben, voorzitter van de ini tiatiefgroep. 'Vertegenwoordigers van betrok ken organisaties moedigden ons aan om door te gaan met het initiatief. We spraken met verschillende orga nisaties. onder andere de horeca, de VVV. de gemeente Venray. de LOZO. Business Vision, vertegen woordigers van de agri-business, de winkeliersvereniging, de Industriële Club Venray en de Woningstichting. Iedereen ziet het belang van een gezamenlijke aanpak van de marke ting en promotie van Venray. Ik denk dat we nu een goed beeld heb ben van de wensen en ideeën die in de Venrayse gemeenschap leven', aldus Houben. FORUM Coördinatie van de uitvoering van de activiteiten kan het beste aan één persoon worden overgelaten, zo bleek uit de gespreksronde. Deze zogenaamde 'Venray-manager' is een professionele kracht die anderen begeleidt, motiveert en stimuleert in de uitvoering van projecten. Ook het idee van een Venray-forum waarin Venraynaren twee keer per jaar bij elkaar komen werd positief ontvan gen. In dit Venray-forum bespreken betrokken Venraynaren ideeën en suggesties. Het forum is de basis van de marketing en promotie van Venray. Tijdens dit forum kan ieder een zijn ideeën kwijt. Ook kan wor den bekeken in hoeverre projecten en activiteiten worden ondersteund en gewaardeerd. VENRAY-HUIS Het opzetten van een Venray-huis biedt volgens betrokken organisaties veel voordelen. Belangrijk is dat een Venray-huis een centraal en herken baar punt is. zodat iedereen weet dat daar de promotie van Venray wordt gecoördineerd. Bevolking, bezoe kers en bedrijven kunnen daar terecht voor informatie en service verlening. De Venrayse belangenor ganisaties vinden de huidige muziekschool aan de Grote Markt een prima locatie voor het Venray- huis. De bijzondere uitstraling en de centrale ligging spelen daarbij een belangrijke roT. "Belangrijkste is echter dat men het idee van een Venray-huis ondersteunt. Waar we dit huis vervolgens lokaliseren is stap twee', stelt Houben. FINANCIËN Volgens Houben was één van de belangrijkste vragen tijdens de gesprekken: 'hoe gaan we de struc turele opzet van de marketing en promotie financieren?' 'De betrok ken organisaties gaven hiervoor sug gesties. Zo kun je bijvoorbeeld bestaande geldstromen voor Venray- promotie bij elkaar brengen. Op die manier zet je een breed gedragen Venray-promotie met meer moge lijkheden op. Wat voor ons echter nog veel belangrijker is. is dat ieder een mee wil werken aan het initia tief. Als we echt met z'n allen vin den dat goede promotie van Venray nodig is. dan vinden we ook de mid delen om dit uit te voeren. We wil len nu in een beleidsplan voor 1997 aangeven welke middelen en activi teiten we komend jaar kunnen ont wikkelen. We hopen dat veel Venraynaren naar het Venray-forum komen om aan te geven was ze van de ideeën vinden'. Diefstal gasmeter Er werd door een bouwbedrijf uit Budel aangifte gedaan van diefstal van een gasmeter uit een in aan bouw zijnde woning aan Alfridahof in het St. Jozefkwartier. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Onafhankelijk rustpunt hij onroerend goed transakties Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5