PEEL EN MAAS Literaire prijzen uitgereikt erde Sixties Music Club in Venray Uitreiking ISO-9002 certificaat aan Price Cleaning Praktijkcursus eidevogelbescherming Rij simulator laat rijden onder invloed zien Kerstshow bij verbouwde Stoffelhoeve Chipknip ook in de horeca Rozemarijn Thijm ft Picknick wordt Zomerfeest Feest in je haar Twintig bedrijven doen mee aan bodemonderzoek De Rabobank wenst u prettige feestdagen. Venray krijgt golfshop I kndug 29 december houdt de I TV haar derde avond in zaal I t-n Engel met drie acts. W THE CLARKS w le Clarks. the no. I Sixties VI in Nederland. Gelouterd door ing slaat hier een live act op hel J um die u meeneemt op een ical History Tour door de jaren Muziek die steeds weer en Is meer in de belangstelling herkenbaar en vooral dansbaar een breek publiek The Clarks ïn u mee naar de tijd van Cliff. Beatles. Stones. Earrings, etc 1993 stonden The Clarks in de I 0 met de Golden Earrings med- n waren ook de backinggroep af>.a. Frans Krassenburg. Mariska Big John Russel. toernees door Duitsland, enrijk. Frankrijk. IJsland. India, nesië. Monaco hebben The i ks gemaakt tot een internatio- gewaardeerde live act. Th Clarks openen klokslag 20.00 uur de avond. ANTHONY BROOKS Anthony Brooks is in het dage lijkse muziekleven leadzanger van The Dixie Aces. Voor de goede onderlinge contacten is het bereid op een van zijn weinige vrije avon den bij ons op te treden. Anthony zet met gemak de stem van Elvis. Roy Orbison. Roy Black, etc. neer Kortom een zanger met een fantasti sche stem. VEGE BAND VeGe Band is een naam die staat voor de Frans van Gerven Band. De VeGe Band ontstond in de jaren 80. door het uiteenvallen van The Rocking Starfighters, toen Frans. Bas. Grad en iets later Henk. beslo ten terug te gaan naar hun roots nl. de sound van Shadows. Spotnicks. Hunters. Maskers, Giants, etc Hoewel hun optredens sporadisch zijn. door andere muzikale verplich tingen. zijn er toch een aantal hoog tepunten van de laatste vijfjaar o.a. Muziekfeesten te Merselo met The Fortunes. Sandy Coast. Golden Moonlight Music Weekend met The Searchers en Mud. Van hun cd (met twee andere regio groepen) werden er ca. 1000 stuks in de regio ver kocht. Kaarten voor deze avond zijn nu te koop bij café In den Engel. Grotestraat/Poststraat a ƒ12.50 (29 dec. aan de zaal ƒ15.-). Mochten er geruchten gaan dat de zaal is uitver kocht informeer dan even bij onder staande telefoonnummers; hier kunt u tevens uw kaarten reserveren. De zaal gaat open om 19.30 uur en The Clarks beginnen om 20.00 uur Voor info: tel. 0478-580624 of 515355. Wij hopen u op zondag 29 december te ontmoeten en een gezellige avond te hebben met de Sound of the Sixties. d vrijdag 13 december jl. is aan e Cleaning hei ISO-certificaat tieel uitgereikt Deze gebeurte- tond plaats tijdens het jaarlijkse Kt-ln voor alie personeelsleden I Price Cleaning Deze avond j bovendien in het teken van het jaar beslaan van Price Ining Ie uitreiking werd verricht door i a. Soetendaal die. als externe inisalic-adviseur. Price Cleaning ft begeleid tijdens het certifice- rings-traject. In het verlengde van het ISO-ccr- tificaat heeft Price Cleaning even eens het OSB-certificaat verworven. Dit is de landelijke schoonmaak branche-organisatie-onderscheiding die de vak- en organisatorische kwa liteitsaspecten van Price Cleaning verder benadrukt. Op de foto ontvangt Peter Price, directeur van Price Cleaning, het ISO-Certificaat it voorjaar organiseert de stich- Instandhouding Kleine idschapselementen in Limburg L) in Venray en Weert praktijk- bussen weidevogelbescherming, cursus is bedoeld voor mensen aan de slag gaan als weidevogel- chermer. 1/eidevogelbeschermers werken w samen met boeren die weide- •els op hun land hebben én die e willen beschermen. Hiervoor rden de percelen in het broedsei- n afgezocht. Het einddoel is het den van de nesten en ze samen boeren te beschermen. Aan het de van hel broedseizoen kan de idevogel beschermer zélf het edresultaat vaststellen. Eén vrij- liger kan in één ochtend in de ek ongeveer 25 hectare bijhou- i. Naast het opsporen en bescher- n van nesten wordt ook voorlich- aan boeren gegeven over hoe zij ening met weidevogels kunnen iden Dit is een aanpak die werkt, t afgelopen jaar werden in nburg bijna 500 nesten chermd. Vei de vogels hebben deze hulp t hard nodig. De aantallen kievi- wulpen en grutto's staan onder ik. Steeds minder gebieden zijn ichikt voor weidevogels. In de lieden waar weidevogels wel tot eden komen sneuvelen nesten ir landbouwkundige werkzaam- len. Door de inzet van vrijwillige lidevogelbeschermers kan voor gebieden een broedresultaat van niddeld 70 procent gehaald wor- i. Er zijn helaas nog te weinig pwilligers. met name voor de wei- vogelgcbieden rond de Peel, iord-l.imburg en het land van :ert zijn nog beschermers nodig, larom geeft de slichting IKL de iktijkcursus weidevógelbescher- Ing dan ook in Venray en Weert, ïlgaat om een cursus van vijf dag- len. Na drie theorielessen ver or hel broedseizoen volgen twee aktijklessen in het seizoen, programma praktijkcursus weide- jjelbeschcrming. Les I; Venray 16 Weert 30 jan.: 20.00-22.00 uur: ologie van weidevogels (theorie), s 2: Venray 6 febr.. Weert 20 >r.: 20.00-22.00 uur: ïrkzaamheden op wei- en bouw- ld (theorie). Les 3: Venray 27 Weert 6 maart: 20.00-22.00 Bescherming van weidevogels 50 winkelwagentjes verdwenen Namens de supermarkt Aldi in het nkske werd aangifte gedaan van efstal van 50 nieuwe winkelwa ntjes. Het vermoeden bestaat dat ensen de winkelwagentjes na het inkelen mee naar huis nemen, aar dat kon niet worden bevestigd, ok de daarnaast gelegen super- arkt C1000 klaagt dat er steeds Tkelwagentjes niet meer terugke- theorie). Les 4: Venray 15 maart, Weert 22 maart, ochtend: Gedrag van weidevogels (praktijk). Les 5: Venray 12 april. Weert 19 april, och tend: Bescherming van weidevogels (praktijk). Tijdens de cursus worden cursis ten in contact gebracht met plaatse lijke vrijwilligers die al actief zijn. Bij aanvang van de cursus wordt ook gestart met de beschermingsac tiviteiten. Opgave voor de cursus geschiedt door overmaking van ƒ10,- op Postgiro 5241531 t.n.v. Stichting IKL. Roermond, o.v.v. praktijkcursus weidevogelbescher ming. Venray of Weert (keuze ver melden). In voorgaande jaren was de jaar lijkse picknick voor ouderen in de gemeente Venray een bijzondere gelegenheid elkaar te ontmoeten. Door omstandigheden is dat eve nement in 1996 niet door kunnen gaan. Een werkgroep van de Centrale van Ouderenverenigingen gaat een en ander nieuw leven inblazen door het organiseren van een Zomerfeest voor ALLE 55-plussers in de gemeente Venray. Naast muzikanten, demonstralies door dansgroepen en dergelijke krij gen ook de hobbyisten een eigen plaats op dit feest Een betaalbaar hapje en drankje wordt vanzelfsprekend niet verge ten. De werkgroep hoopt op een brede belangstelling en medewerking van uil de ouderenverenigingen voor dit feest van ontmoeting tussen Venrayse ouderen. Voor suggesties met betrekking tot het programma en medewerking kan men zich richten tot dhr. A. Hoogeveen, tel. 583592. Het afgelopen jaar was weer zeer succesvol voor Hairstudio Essenziale. De haar- en hoofdhuid problemen nemen steeds meer toe, en daar kunnen we met onze hoofd huid- en haarproducten van René Furterer veel aan doen. Door des kundig en regelmatig behandelen met René Furterer producten boek ten wij reeds goede resultaten. Zo hebben we dit jaar onze service uit gebreid door toevoeging van nagel en make-up verzorging, We hebben ook een eigen visagis- te in dienst die alle make-ups zoals b.v. avond-, feest-, bruids-, tv-make- up verzorgt. Zo blijven we in 1997 ook weer zeer actief, zodat wij aan uw wensen kunnen voldoen, zowel voor dames als heren. Als extra service voor de Kerst zijn we op maandag 23 en dinsdag 24 december de gehele dag geo pend. Wij wensen iedereen 'n genageld, opgemaakt en gekapt 1997 toe (advertentie) DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 Nr. 51 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG schoolstraat 18. 5801 bp venray, tel 0478 588777 Meer dan 20 bedrijven in de gemeenten Horst, Sevenum en Meerlo-Wanssum hebben zich tot nu toe aangemeld bij de stichting Bodemsanering Bedrijfsterreinen (BSB). De bedrijven laten via de stichting gezamenlijk de bodem van hun bedrijfsterrein onderzoe ken. Dat biedt organisatorische voordelen en kan een kostenbe sparing van maximaal 30% ople veren. Dc stichting Bodemsanering Bedrijfsterreinen is opgericht door de Limburgse Kamers van Koophandel. de Limburgse Werkgeversvereniging (LWV) en de LOZO. Achtergrond van de stich ting is de nieuwe Wel Bodembescherming. Met die wet in de hand kan de overheid bedrijven verplichten een onderzoek naar de gesteldheid van de bodem te laten doen. Ondernemingen die dit niet willen afwachten of om een andere reden een bodemonderzoek wensen (bijvoorbeeld voor aan- en verkoop, bouwplannen of een milieuvergun ning) kunnen de BSB inschakelen. Deze stichting begeleidt bedrijven bij het onderzoekstraject. Een bodemonderzoek bestaat uit twee fasen, waarbij elk bedrijf beslist of het wel of niet deelneemt aan de volgende stap. De eerste fase is een historisch onderzoek, dat resulteert in een zogenaamd basis onderzoek. Aan de hand daarvan beslist het bedrijf of er daadwerke lijk een veldonderzoek moet plaats vinden. De kosten voor een basisdo cument bedragen 450,- per bedrijf. De kosten van veldonderzoek varië ren per bedrijfsterrein. Diefstal auto Dinsdagmorgen werd een op de Julianasingel geparkeerde personen auto, een rode Opel Kadett, van een 52-jarige inwoner van Blerick gestolen. In de auto waren zijn por tefeuille met persoonlijke beschei den, zijn paspoort en rijbewijs aan wezig. Vernielingen aan auto Een 38-jarige Venrayse deed aan gifte van vernielingen aan haar aan de Kamperfoelie geparkeerde perso nenauto. Naast krassen in het plaat werk was ook een ruit ingeslagen. Of de dader in de auto is geweest kon niet worden vastgesteld. voor geen voornemens te hebben? Ach, eigenlijk maakt her niets uit hoe u het nieuwe jaar inluidt. Als u het maar goed doet. Wij wensen u in ieder geval prettige feestdagen en een uitstekend 1997. Heeft u voor volgend jaar uw lijstje al klaar? Want naast de bekende 'niet meer snoepen', 'minder eten', 'stoppen met roken' zijn er misschien nog tal van andere zaken die u volgend jaar anders wilt gaan doen. Of neemt u zich dit jaar Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Op dinsdag 24 december zijn we open tot 16.00 uur. Op 31 december tot I 3.00 uur. U kunt uiteraard 24 uur per dag gebruik maken van de geldautomaten. Betaalopdrachten 1996 uiterlijk 22 december inleveren. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 'Raadselige Roos' De literaire prijzen 1996 van het Literair Café Venray-regio zijn naar amateurschrijvers buiten Limburg gegaan. Ditmaal zelfs ver builen deze provincie. De 'Raadselige Roos", de jaarlijkse wisseltrofee, is voor poëzie toegekend aan Annette Brattinga-Aeneae Venema uit Kootwijk en voor proza aan Rob Boudestein uit Hollandscheveld. De BIJ-prijs, de publieksprijs voor poëzie die voor het eerst werd uitgeloofd, ging naar Mientje Wever uit Boxmeer. Venrays burgemeester drs. J. Waals reikte zondag tijdens een druk bezochte literaire happening in De Witte Hoeve in Venray de prijzen uit. Bij deze vierde wedstrijd van het Venrayse Literair Café zonden 63 amateurdichters en -schrijvers, voornamelijk uit Zuid-Nederland, werk in. De jury beoordeelde 31 gedichten en 35 verhalen, zonder de naam en de woonplaats van de deel nemers te kennen. De Gelderse Annette Brattinga (54) won de Raadselige Roos met haar gedicht 'Vroeger'. Bij poëzie was de tweede prijs voor Emmy Swart-van Opstal (610 uit Voorschoten (voor 'Reiziger') en de derde plaats voor Gerard Beentjes (45) uit Amsterdam (voor 'De nagel van de tijd"). De poëzie-jury kende verder drie eervolle vermeldingen toe: aan Rob Boudestein uit Hollandscheveld (voor 'Impressie'), Helma Michielsen (51) uit Nuenen (voor 'Dit land is mij ontleend') en Margreet Spoelstra (44) uit Deurne (voor 'Zoals soms liefde'). De beide laatsten behoorden de voorbije twee jaar tot de prijswinnaars. Met haar gedicht 'Wachten" won Boxmeerse Mientje Wever (52) de publieksjury voor zich en won daarmee de BIJ- prijs. Bij proza ging de Raadselige Roos naar de Drent Rob Boudestein (49) voor zijn verhaal 'Website Story'. De tweede prijs was hier voor Henriëtte v.d. Noord (35) uil Groningen (voor 'Eén en één is twee') en de derde plaats voor Gerda Kanters (37) uit Afferden (voor 'Er speelt een kind op het strand'Zij was ditmaal de enige Limburgse onder de prijswinnaars. Behalve de Raadselige Rozen - naast de wisseltrofee een blijvend aandenken in de vorm van een roos met zwaan, ontworpen door de Venrayse kunstenaar Tom Rooyendyk - werd ook de winnaars- prijs uitgereikt van de maandelijkse Dichtregelwedstrijd. Aan de hand van een fragment in Peel en Maas moeten deelnemers gedicht en auteur zien te achterhalen. Winnaar werd ditmaal Anton Kroft met 100 punten. Tweede is mevr. H. van Beek met 90 en derde mevr. W. Nelissen-Wijnhoven met 80 punten. Met 60 punten eindigden drie deel nemers op de vierde plaats: de dames L. Colsen en C. Coonen- Huijbers en A. Leyssen. Zevende werd mevr. W. Vink 50, achtste mevr. T. Smits 40 en negende mevr. H. v. Daal met 30 punten. Glaasje op en rijden bij AMV Smakterheide Op zondag 22 december zijn in Venray de meeste autobedrijven geopend. AMV heeft deze koop zondag aangepakt om de aan dacht te vestigen op alcohol in het verkeer. Samen met Veilig Verkeer Nederland heeft men de rijsimu- lator naar het bedrijf gehaald. In die simulator kunt u ervaren wat er gebeurd als U onder invloed rijdt. "Deze tijd is bij uitstek geschikg om weer eens extra aandacht te geven voor "glaasje op, laat je rij den" legt Koos van Haren uil. Kerstfeest, nieuwjaar, vastelaovend, gezellige feesten maar er moeten geen rariteiten plaatsvinden doordat iemand brokken maakt na gebruik van alcohol in het verkeer. Bij AMV kan men zondag de rij- simulator ervaren. Nadat U een of meerdere borreltjes hebt gedronken, mag U instappen. "Men kan dan zelf constateren hoe funest drank in het verkeer is" aldus Koos van Haren. Hij heeft ook een paar "notoire drinkers" uitgenodigd die het vol gens hem wel eens niet zo nauw nemen met alcohol in het verkeer. "Zij hebben hun medewerking reeds toegezegd." Naast de rijsimulator kan men ook een gratis ogentest en een gratis alcoholtest doen. Heeft overigens iemand geen vervoer terug naar huis. als hij teveel heeft gedronken, dan zorgt AMV ervoor dat hij of zij goed thuiskomen. Naast deze veiligverkeersaktivi- teiten kunt u bij AMV natuurlijk ook kijken naar de showroom die in een nieuw jasje is gestoken en waar in de nieuwe Rover-modellen staan te pronken. De Stoffelhoeve, al meer dan twintig jaar het adres voor antie ke en rustieke meubelen en gespe cialiseerd in Zwitserse tegelka chels, heeft de showroom uitgebreid tot zo'n 400 m2. Ter gelegenheid daarvan wordt een sfeervolle kerstshow gehouden, van 18 december tot en met 4 januari. Het publiek is welkom, ook op tweede kerstdag want dan is het van 11.00 tot 17.00 uur open huis bij De Stoffelhoeve. De Stoffelhoeve wordt al die jaren gerund door Jo en Nelly Crijns en Theo en Marjan Camps. In de loop van de tijd heeft het assortiment zich aardig uitgebreid. Ging het in de beginjaren eigenlijk alleen om antieke meubelen en tegelkachels, anno 1996 praten Theo. Marjan. Nelly en Jo liever over sfeervol wonen. Naast antieke grenen meu belen. die overigens nog steeds in de eigen werkplaats gerestaureerd wor den. kent De Stoffelhoeve een ruime keuze in geloogd grenen in dezelfde stijl en repro-antieke meubelen in eiken en teakhout. Voor de aankle ding heeft De Stoffelhoeve ook voor elk wat wils: verlichting voor bin nen en buiten, spiegels en exclusie ve woondecoraties. En wie het niet kan vinden in de showroom, kan op zaterdag en op afspraak in het magazijn terecht om een kijkje tus sen de voorraad te nemen. De tegelkachels is een apart ver haal. De Stoffelhoeve importeert al vele jaren deze kachels die gezellig heid combineren met hoog rende ment en schone verbranding. De kachels worden in de eigen werk plaats gerestaureerd en zijn dan weer als nieuw. In het magazijn staan er wel 150 en als dat nog niet genoeg keuze is. bestaat ook de mogelijkheid om een nieuwe kachel naar eigen inzichten te laten ontwer pen en vervaardigen. De Stoffelhoeve is geopend van dinsdag tot donderdag van 13.30 tot 17.30 uur. vrijdag van 13.30 tol 21.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur. Koffiehuys Zowyzo is de eerste horeca-onderneming in Venray die de chipknip heeft geïntrodu ceerd in het bedrijf. Elly Swinkels van Zowyzo ziet de voordelen van deze manier van betalen wel zit ten en is daarom ook overgegaan op de aanschaf van een automaat. "De eenvoudige betaling aan tafel met onze draagbare chipknip is een snelle en gemakkelijke manier van betalen" aldus Elly Swinkels, "zeker ook voor de klant". Zowyzo is reeds enkele jaren gevestigd in de Grotestraal nabij de Grote Markt en klanten kunnen daar terecht voor koffie en gebak, maar ook voor een zeer uitgebreide lun- chkaart. Tijdens koopavonden kun nen er ook maaltijden gebruikt wor den. Bij Zowyzo kan men trouwens de kerst- en wintersfeer letterlijk proe ven met een heerlijke erwtensoep of 'n glaasje Glühwein. Zowyzo is tij dens de winkel uren geopend. OP 'NPJdSTKq MOMENT/ SHAKEN INT ONS TOP ASSORTIMENT! DE OLIFANT P.C.C. HAJENIUS DE H KEREN VAN RLYSDAEL CHARLES DE BROLCHERE JUSTUS V. M.AURIK COMPAENEN HUISMERK fijne kerstdagen en een gelukkig 199E Sigarenhuis Jansen GROTE MARKT VENRAY (0478) 582196 De gemeente wil meewerken aan de komst van Golf In, een groothandel in golfartikelen. Golf In w il zich vestigen op een zichtlo- katie op industrieterrein Keizersveld. Omdat het bedrijf ook direct aan particulieren ver koopt, moet de gemeente daar voor toestemming geven. In het bestemmingsplan is detailhandel niet toegestaan. Venray wil toch meewerken aan de komst van Golf In omdat het col lege oordeelt dat de detailhandelsac tiviteiten passen binnen de regels van het bestemmingsplan. Zolang het gaat om 'activiteiten die onder geschikt zijn aan de hoofddoelstel ling' kan de gemeente vrijstelling verlenen. Het college overweegt daarbij ook dat Golf In een aanwinst is voor Venray. Het bedrijf trekt klanten uit de Verre omtrek en wil op Keizersveld een representatief pand neerzetten van circa 1000 m2 met daarin onder meer een magazijn en showroom. De klanten van Golf In zijn voor namelijk golfcomplexen. Ook komen instructeurs met hun leerlin gen naar de zaak voor het 'aanme ten' van materiaal als golfclubs. Voor dat doel krijgt het bedrijf ook de beschikking over proefopstellin gen waar de clubs beproefd kunnen worden. Golf In is nu gevestigd in Bunnik en heeft behalve in Venray ook uit breidingsplannen in Rotterdam. De bedoeling is dat voor de zomer de vestiging nog van start gaat. Gezondheidswinkels Venlo Klaasstraat 38 - Venray Grote markt 20 Wij wensen u prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1997 Voor onder de boom! ee»kadoToor|k«KMs-

Peel en Maas | 1996 | | pagina 13