GRATIS portretfoto 10/15 cm Markt krijgt nieuwe indeling IN mu !N Flinke stijging vuurwerkvoorlichtingen op basisscholen! Vrijwilligerswerk in Noord-Limburg, Synthese kan u van dienst zijn! REGIOKALENDER Facelift bij Grieks restaurant Plaka DECEMBER KADO Bronzen Piëlhaas 1997 voor Piet Muis Double A Adams in De Bonte Koe Wortelstemp terug naar hun roots Top 100 in Dingus OJC Gryphus Tropical Party net live optreden Zittingsavonden De Karklingels Oostrum Thema-avond gemeentelijk minimabeleid Zondag ochtendconcert UW Receptie drumband Merselo Wereldwinkel Venray Vrijwilligers gevraagd bij pasfoto's 'Kleintje Kunst' in galerie De Lochting Leerlingen Muziekschool concerteren in schouwburg 'EEL EN MAAS Donderdag 5 december 1996 - Pagina 7 Double A Adams is het geestes- ind van Arno Adams die ca. acht jar geleden via Wim Naus in de uiziek terecht kwam. Aanvankelijk rond Arno voldoening in het 'cover- ierk' voor feesten en partijen, iaandeweg werd de kloof tussen eze muziek en zijn losbandige :ven te groot. Ondanks de overwe- •nd positieve reacties op zijn optre- •n, kon hem dit niet genoeg voldoe ing geven. In de zoektocht naar zijn tuzikale identiteit, vond hij in de ersoon van Ton Clout het ideale lankbord voor zijn muzikale ideeën, 'on Clout, die al jaren met hem peelde, kon zich wel vinden in een ombinatie van eigen werk en cre- lieve covers. Zo is het duo Arno idams en Ton Clout in de winter van 994 aan hel componeren en schrij- en geslagen. De self-made muzikant Arno idams en Ton Clout, de man met het evoelige gitaarwerk en conservato- umachtergrond, vulden elkaar goed an. Na enkele optredens werd het uo uitgebreid met Sanny Jansen op tondharmonica, die al meerdere talen met gerenommeerde muzikan- tn uit de blues-scene furore heeft emaakt. Sanny Jansen die, ondanks aar pure bluesachtergrond, zicht- aar geniet van deze nieuwe uitda- ing. Korte tijd later werden Leon artels op basgitaar en Ruud v.d. Pol 0 uur p drums uitgenodigd mee te spelen D uur ,j combineren strakke en opzwe- :nde ritmes tot een geheel. Double A Adams vond de juiste iroove. wat het zocht. De muziek an Double A Adams staat voor lek- er in hel gehoor liggende muziek iet invloeden uit country. R B. oul en jazz. Het plezier in hun luziek werkt zeer aanstekelijk en is oor de kenner en liefhebber een nim- n en ien, 9- I Double A Adams in de Bonte Koe. lendcrstraat 4 te Venray. Aanvang 1.00 uur en de entree is ƒ5.- Na zes jaar podiumervaring op te ebben gedaan is Wortelstemp weer :rug waar ze ooit begonnen zijn. In e Jcra in Yssclsteyn. Op een regen- chtige zaterdag in 1990 betraden ier heren het podium in de Jera. aar ze een onuitw isbare indruk ach- rlieten. Optreden na optreden volg en de Wortelstemp-mania was niet eer te stoppen de band verdiende strepen ruimschoots als afsluiter 'festivals en grote motor-treffens, aronder het kacheltreffen Lfferden) cn het kleppcnjagerstref- n (Gemert). Na al dit succes kon een eigen cd us niet meer uitblijven en dus ver- chccn in 1995 'Love, peace estruction' die in de Jera werd epresenteerd. In hetzelfde jaar ver- 'enen er nummers van 1950 lortelstemp op een vcrzamcl-cd die vijf verschillende landen werd uit- ebraeht Dit schijfje was puur ericht op het Biker-publiek. Wortelstemp staat garant voor een xplosief. spectaculair optreden. De ctte roek-sound en agressieve podi- mact van het viertal heeft in binnen- n buitenland veel indruk achtcrgcla- n. Hel repertoire bestaat uit enkele 'igen nummers, maar vooral uit lampendc covers van o.a. AC/DC, ed Zeppelin. Black Crowes en immy Hendrix. Wortelstemp is op 7 december te oren en te zien in de Jcra in 'sselsteyn. De Jera is te vinden op tier Janssenweg 12. Vrijdag 6 en zaterdag 7 december irganiseert OJC Dingus voor de esde keer de jaarlijkse Top 100. )eze lijst bestaat uit de 100 favorie- e nummers van de bezoekers. Dit icgafestijn mag natuurlijk niemand lissen. Op beide dagen is het café m 20.00 uur open en begint de Top 00 om 21.00 uur. De entree is gra- is cn de drankjes staan koud. We aan jullie zien. >2 irk. Op zaterdag 7 dec. vindt in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een danceparty plaats, Circus Maximus. Circus Maximus, een Circus waarin de dj's van dienst trakteren op een avond vol hiphop. Britpop. triphop, heftige gitaarklanken cn andere vrolijke dansmuziek. Het geheel zal worden opgeleukt met een sfeervolle aankleding en een hele serie lampen en lichteffecten. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5.-. Discussie-avonden Info-café is de naam van een serie informatie- cn discussie-avon den die op de woensdagavond plaats gaan vinden in jongerencen trum Gryphus aan de Grotestraat 18a te Vierlingsbeek. Het eerste Info-café wordt gehouden op woensdag 11 dec. en heeft als thema 'Beweegredenen en gevoe lens van vluchtelingen'. Waarom komen vluchtelingen naar Nederland? Uit welke landen komen zij? Hoe voelen zij zich hier? Sprekers van Vluchtelingenwerk Nederland en Vluchtelingenwerk Vierlingsbeek en jonge asielzoekers die gehuis vest zijn in Maashees (Op den Bosch) geven tekst en uitleg. Tevens is er gelegenheid tot discus sie. Het Info-café begint om 20.00 uur. De entree is gratis. De Volle Maan Zaterdag 7 december is er weer een Tropical Dance Party in café De Volle Maan in Venray. Deze party's zijn uniek in Venray en omgeving doordat er veel aandacht wordt gegeven aan Afrikaanse en Caraïbische muziek. Veel Afrikanen en immigranten uit het Caraïbische gebied zijn vaste bezoekers geworden van dit feest dat elke eerste zaterdag van de maand wordt gehouden. Tot grote voldoening van de organisatie vin den ook vele Nederlanders de weg naar het leest dat zich kenmerkt door de relaxe sfeer waarin erg veel gedanst wordt. De muziekkeuze is apart doordat veel nadruk wordt gelegd op moderne Afrikaanse en Caraïbische muziek, die in Nederland minder bekend is. Voor het eerst is er deze keer een live optreden geboekt. Perron is een dance- en percussiegroep gespecialiseerd in Afrikaanse muziek. De formatie zal rond 22.30 uur en rond 24.00 uur optredens verzorgen. Geen entree. Let op: Vrijdag 13 dec. De nacht van de kaartverkoop Circus Mok. Zaterdag 14 dec. Beestfeest met de Brajopies. Zondag 22 dec Limburgse finale Karaoke Megatour. Zaterdag 28 dec. Johan (zie OOR decembernummer). Op vrijdag 10 cn zaterdag II januari 1997 worden weer de zit tingsavonden gehouden in het gemeenschapshuis. Een keur van artiesten zullen deze avonden voor het voetlicht treden. Hoe komt men in het bezit van kaarten? Leden: Zondag 8 december a.s. afhalen van entreekaarten. Aanvang 11.00 uur tot 13.30 uur in het Allemanscale. Komt dit tijdstip ongelegen dan is er vanaf maandag 9 december tot uiterlijk zaterdag 14 december, op het adres Randenra.de 50, tel. 584114 nog een mogelijk heid om in het bezit van kaartjes te komen. Vrije verkoop: Zondag 15 decem ber in hel Allcmanscafé van 11.00 tot 13.00 uur. Dit jaar zullen 25 scholen binnen iet werkgebied van het Halt-bureau fenray vuurwerkvoorlichting krij- en Dit is een fikse stijgen ten pzichte van het vorig jaar. er waren Den zeventien scholen die gebruik naakten van deze mogelijkheid. Er zal 30x een vuurwerkles gege- en worden, met name de groepen 7 n 8 van de basisschool zullen de 'uurwerkles krijgen, vorig jaar varen dit in totaal 23 lessen. De lessen zullen gericht zijn op iel veilig gebruik van vuurwerk, het erkennen van illegaal vuurwerk en e regels en straffen bij het vuur- 'erkgebruik. Naast deze voorlichting van het lalt-bureau Venray zal er nel als orig jaar ook weer op de scholen e vuurwerkkrant verstrekt worden n zal Sire, Stichting Ideële Reclame, postermateriaal verstrek en. Er zal niet alleen op scholen aan dacht zijn voor preventie-activitei ten maar ook binnen het openbaar busvervoer zal er aandacht worden besteed aan de overlast van vuur werk. De busmaatschappij Hermes gaat in de bussen die van en naar scholen lopen folders hangen waarin gewaarschuwd wordt voor de gevol gen van vuurwerk. De politie heeft ook een Hink aan deel in de vuurwerkcampagne, zij zullen actief reageren op overtredin gen van de vuurwerkregels en zo nodig proces-verbaal opmaken. Jongens tussen de 12 en 18 jaar heb ben. als ze aan bepaalde voorwaar den voldoen, de mogelijkheid om hun boete om te zetten in een Werk straf via het Halt-bureau. Op deze manier gaat het Halt bureau Venray in samenwerking met de scholen, de Hermes-groep en de politie de overlast van vuurwerk bestrijden. De marktkooplieden in Venray hebben maandag hun nieuwe standplaatsen toegewezen gekre gen. Vanaf volgende week zal de markt anders ingedeeld zijn in verband met de herinrichting van de pleinen. De marktkooplieden reageerden verdeeld. Voor een aantal verandert er weinig, voor anderen, naar hun zeggen, veel te veel. Op het Henseniusplein zullen de groente mannen komen. De kramen gaan hier een rechthoek vormen met een ruim middenterrein. Op het Schouwburgplein verandert nauwe lijks iets. Op de Grote Markt worden de kramen in de lengterichting geplaatst. De nieuwe indeling vol doet slechts gedeeltelijk aan de wens van de marktkooplieden. Die zagen de indeling het liefst ongewij zigd. Door de herindeling zouden daardoor 10 ondernemers hun vaste plek verliezen en zou er geen ruimte meer zijn voor kooplieden zonder vast contract. Nu zijn alle vaste kooplieden ingepland maar is er nauwelijks plaats voor "niet-contractanten". Al vele jaren ondersteunt de Stichting Synthese duizenden vrij willigers die in Noord-Limburg actief zijn om de leefbaarheid in ons gebied te bevorderen. Of het nu gaat om jeugd en jongeren, ouderen, dorpsraden, gemeenschapshuizen, allochtonen, gehandicapten, daar waar vrijwilligers aan de slag zijn. tref je ook Synthese aan. Het vrij willigerswerk si vaak de kurk waar de samenleving op drijft, het is de olie die de machinerie doet lopen Onze vrijwilligers moeten we koes teren. daar moeten we zuinig op zijn. Synthese draagt daar zeker aan bij. Op grond van haar jarenlange ervaring is Synthese hél adres bij uitstek waar vrijwilligers cn alle mensen die nog geen vrijwilliger zijn maar hel willen worden, terecht kunnen met vragen over: waar kan ik vrijwilligerswerk doen; hoe kom ik als organisatie aan vrijwilligers; welk werk kan heel goed door vrij willigers gedaan worden; hoe zit het met verzekeringen, contracten, bij verdiensten. etc. In de units Gennep/Bergen/ Arcen-Velden en Horst/Sevenum/ Maasdorpen heeft Synthese een vrijwilligerscentrale opgericht, in de unit Venray wordt eraan gewerkt Wilt u ook een beroep doen op Thema-avond U.G.O. Op dinsdag 10 december organi seert de UGO (Uitkeringsgerech tigden cn ouderen) van de FNV afdeling Venray een thema-avond met als thema's Minimabeleid en Algemene nabestaandewet. Op deze avond zal dhr. Zeelen directeur Sociale Zaken 'Het gemeentelijk minimabeleid' toelich ten en eventueel verduidelijken. Verder zal dhr Göbbels van de FNV uitleg geven over de nieuwe Algemene Nabestaanden Wet. Deze thema's roepen nogal wat vragen op dit temeer omdat steeds meer mensen er mee te maken krij gen. Zowel leden als niet-leden zijn welkom op deze avond die gehou den wordt in De Kiosk in het Brukske, aanvang 20.00 uur. Synthese in verband met vrijwilli gerswerk, dan kunt u contact opne men: in Bergen met Richard Huwaë. lel. 0485-342770; in HQrst met John Theeuwcn of Yvonne Vaessen, tel 077-3986565 en in Venray met Kees Moerkerk, tel. 0478-586245. De muzikanten van de jeugd drumband en drumband van Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide en blaaskapel Die Fröhlichen Rubensammler zullen zondag 8 december een concert ver zorgen in de Venrayse schouwburg. De drumbands staan onder leiding van Jan Voesten. De jeugd-drumband speelt de Kapel Mars en First Start.De drum band zal de volgende werken uil- voeren; Natascha. Flash, Concert for Naomi. Tim Tom Effecten en West Side. Blaaskapel Die Fröhlichen Rubeiisammler onder leiding van Leo Reintjes brengt een mix van Tsjechische. Duitse en Nederlandse muziek. Uit te voeren werken zijn o.a.: Polka ze Strani. Wenn der Tag zu Elide Geht, Schone Serenade en Frag mich nie. Het concert duurt van i 1.30 tot 13.00 uur en de toegang is gratis. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Zondag 8 december recipieert de drumband St. Oda uit Merselo. Tijdens het podiumconcours bij de R.K. Westbrabantse en Zeeuwse bond in oud Gastel behaalde Si Oda een eerste prijs. In de Ere-afdeling sectie A-b werd onder leiding van isntructeur Wil v.d. Horck 87 punten gehaald. De receptie is zondag van 11.30 tot 12.30 uur in zaal 't Anker te Merselo. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en akthiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. programma. Vrijdag 6 december: Reünie Middelbare Technische School Venlo ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van het schoolgebouw aan de Waterhoenstraat. De reünie is bedoeld voor personeel, oud-personeel en oud-cursisten en wordt gehou den in het schoolgebouw. De avond begint om 19.00 uur. Voor info: 077- 359 73 11. Maandag 9 december: De Tweede Kamerleden Anne Lize van der Stoel. Nellie Verbugt, Piet Blauw, Johan Remkes en Jos van Rey (allen VVD) brengen een werkbe zoek aan de gemeenten Broekhuizen, Grubbenvorst en Horst. De dag wordt afgesloten met openbare avond, 'VVD Speciaal' in 't Gasthoes te Horst. Arno Korsten, hoogleraar bestuurskunde aan de Open Universiteit, interviewt drie kamerleden en leidt ook de discussie. De avond begint om 20.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Tot eind 1997: Tentoonstelling 'Aangekleed...gaat uit!' in het Limburgs Museum. De expositie gaat over kleding, mode en uitgaan in de periode van circa 1850 tot 1950. Te zien is onder meereen nieuwe aanwinst, de garderobe uit eind vorige eeuw van een Zuidlimburgse vrouw. Bijzonder daaraan is dat het niet alleen gaat om zondagse, maar juist ook om de veel zeldzamer ^bewaard gebleven doordeweekse kleding. J Kerstpakketten uit de Wereldwinkel: een goed idee! Nog enkele weken en dan worden er weer talloze kerstpakketten uitge deeld! Een kerstpakket wordt gege ven als blijk van waardering voor vriend of collega en is bij uitstek geschikt om eerlijke producten te promoten. Een eerlijk product bete kent een eerlijke prijs voor produ centen uit Afrika, Azië en Latijns- Amerika. Wereldwinkel Venray is een aantal maanden geleden begon nen met de promotie van kerstpak ketten, met succes! Scholen, wijk centra. bedrijven en andere geïnteresseerden hebben een eerlijk kerstpakket besteld. Kerstpakketten kunnen 'kant en klaar' geleverd wor den door één van de erkende impor teurs of worden op maat gemaakt in overleg met de klant. Het is ook mogelijk één eerlijk product of een WereldWinkel- geschenkbon cadeau te geven. Een origineel idee is een pakket met lou ter producten uit één streek of conti nent, bijvoorbeeld uit Afrika. Afrika heeft de afgelopen twee jaar volop in de belangstelling gestaan dankzij de actie 'Vijf voor Afrika', die tot eind dit jaar duurt. Deze actie heeft tot doel een genuanceerd beeld van Afrika te geven, omdat dit continent niet alleen armoede maar ook hoop volle omwikkelingen kent. Een mooi product is het Bushmen-ser- vies uit Zimbabwe, bestaande uit borden, mokken, schalen en vazen. Dit najaar zijn er nieuwe Afrikaanse food-producten op de markt gebracht, zoals de Kilimanjaro-kof- fie, Kaliyo-thee uit Zimbabwe, wijnazijn uit Swaziland en heerlijke Zuid-Afrikaanse wijn. De Wereldwinkel profileert zich steeds meer als cadeauwinkel, maar foodproducten zullen altijd een belangrijke plaats in moeten blijven nemen! Daar is het tenslotte alle maal mee begonnen. Producten uit de Wereldwinkel garanderen niet alleen een eerlijke prijs, ze hebben ook een uitstekende kwaliteit' Mocht u interesse hebben in een kerstpakket, dan kunt u vrijblijvend langskomen. U kunt ook telefonisch een afspraak maken. Voor meer informatie: tel. 0478-588571. Het adres is Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur: dinsdag l/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tol 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tol 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uil. winkel open! De Stichting synthese, afdeling Ouderenwerk Venray zoekt enthou siaste vrijwilligers voor het Woonzorgproject voor Ouderen Si. Joriskwartier. Ten behoeve van de gemeen schappelijke ruimte bestaan de werkzaamheden onder andere uit: bezoekers voorzien van een kopje koffie/thee; bezoekers ontvangen, te woord staan en - indien gewenst - een praatje maken; telefoongesprek ken aannemen/afhandelen. Ten behoeve van de dagopvang voor ouderen bestaan de werkzaam heden onder andere uit: begeleiden en aanbieden van creatieve en ont spannende activiteiten: deelname aan vrijwilligersoverleg: op vrijdag beschikbaar zijn. Dus. heeft u belangstelling en kunt u minimaal 3 a 4 uur per week beschikbaar zijn, neem dan contact op met de Stichting Synthese, afde ling Ouderenwerk Venray. Kennedyplein I te Venray. tel. 0478- 586706. b.g.g. 0478-584444. De afgelopen twee weken heeft het Grieks Restaurant Plaka in de Passage een grondige facelift ondergaan. Ex- en interieur zijn weer volledig bij de tijds en straalt nog meer dan voorheen een Griekse sfeer uit. Opvallend is met name de lange muur, waar een fraaie Griekse beschildering op is aangebracht en met spiegels een speciaal effect geeft. Het interieur is een stuk lichter dan voorheen en straalt een zomerse Griekse sfeer uit. Verder is de inrichting iets gewijzigd waardoor de gasten meer privacy hebben als ze bij Plaka gaan eten. Want eten. daar draait het natuurlijk om bij Plaka. De uitge breide kaart met Griekse gerech ten behoeft nauwelijks introductie. "Vanaf heden introduceren wij een vijftal nieuwe gerechten" aldus de broers Mihoglu. Al 15 jaar runt de familie Mihoglu het Griekse res taurant in Venray en telt een grote vaste klantenkring die of komen eten in het restaurant, of de gerechten komt ophalen om thuis te eten. Vanaf vrijdag is Grieks Restaurant Plaka weer normaal geopend. SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Naast de lopende expositie van drie Betuwse kunstenaars, heeft galerie De Lochting op dit moment ook diverse kleine en zeer betaal bare kunstvoorwerpen in huis. Met het oog op de komende feestdagen, waarbij geschenken een vaste plaats hebben, heeft de galerie van verschillende kunste naars klein werk in stock. Het gaat om etsen, zeefdrukken, schilderij en en beelden in verschillende materialen. Overigens kun u voor een bezoek ook telefonisch een afspraak maken. Galerie De Lochtim Laagheidsewes 16. Venray. 0478-585173, a: Op vrijdag 13 december zal in de zaal van de schouwburg De Beejekurf door leerlingen van de Muziekschool Venray, als afsluiting van het jubileumjaar 1996 een uit voering gegeven worden. Er wordt voornamelijk in groter en kleiner ensembleverband gemu siceerd; op het programma staan composities van o.a. C. Saint-Saëns, B. Bonsoren Ostransky. Medewer king wordt verleend door de ballet afdeling Venray van de SKVNL te Venlo. Aanvangstijd van de uitvoering is 20.00 uur. Kaarten a ƒ5.- vanaf 2 december verkrijgbaar bij de admi nistratie van de Muziek-school Venray. Vastelaovesvereniging De Piël haas heeft de Bronzen Piëlhaas voor het nieuwe vastelaovesseizoen 1996/1997 toegekend aan de heer Piet Muis. De Bronzen Piëlhaas is de hoog ste onderscheiding van de vastelao vesvereniging. Met deze onder scheiding wil de vereniging haar waardering uitspreken voor hen die grote verdiensten hebben op hel sociale en/of culturele vlak binnen de gehele Venrayse samenleving. Piet Muis krijgt deze onderschei ding omdat hij 50 jaar lang gefun geerd heeft als Goedheiligman (wie kent hem niet?) bij de intocht van Sint Nicolaas in de gemeente Venray. Dat Piet Muis een echte grote kin dervriend is blijkt wel uit het feit dat hij net na de oorlogsjaren betrokken was bij de scouting. Hij was samen met Joop Colsen en Jeu Custers, hopman bij de welpen en verken- nersgroep St. Petrus II. Daarnaast heeft hij vanaf 1962 t/m 1978 eveneens als Goedheiligman gefungeerd in zijn toenmalige en op dit moment nog steeds zijn huidige woonplaats Arnhem. Echter toen de intochten van Arnhem en Venray gelijktijdig gepland werden koos hij voor zijn geboorteplaats Venray. De parel van de Peel zoals hij hel zelf zegt. Een echte ambassadeur voor Venray getuige de landelijke belangstelling bij zijn huidige gou den jubileum. Bovenstaande kan gezien worden als de sociale ver diensten binnen de toekenningscri teria. Hiervoor ontving Piet Muis in 1977 reeds de APK-pIak. Ook cultureel heeft Piet Muis zijn steentje bijgedragen. Hij is namelijk een van de weinigen die twee keer Prins Carnaval is geweest. In 1958 was hij prins bij vastelaovesvereni ging De Piëlhaas als Prins Piel I. In 1960 was hij eveneens prins maar dan in zijn woonplaats Arnhem. Tevens heeft hij ongeveer zeven tien jaar deelgenomen aan de orga nisatie van de vastelaovend in Arnhem. Voor dit alles heeft vaste laovesvereniging De Piëlhaas beslo ten om deze 'gouden' Goedheiligman de hoogste onder scheiding. de Bronzen Piëlhaas toe te kennen. Deze onderscheiding zal uitge reikt worden op zondag 2 februari 1997 in de foyer van de schouwburg in Venray tijdens het Opstoekmatinee georganiseerd door het Venrays Mannenkoor. De Ceremonie Protocollair zal een onderdeel zijn van deze zingende en swingende middag. Groepjes vanuit het Mannenkoor en externe groep jes. waaronder Confetti, zullen oude Venrayse vastelaovesliedjes ten gehore brengen die iedereen mee kan zingen. Ook Piet Muis zijn lievelingslied je 'Knoevele' zal in het programma opgenomen worden.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7