Natuurbus komt naar Venray Uw huis is meer waard dan u denkt Oecumene Vroegboeken: het advies voor de vakantie Omroep Venray programma- in fo #c fs - kei kpp 04 ..;-199& lo:21 Paginal (1.1) PEEL EN MAAS :n. L Donderdag 5 december 1996 - Pagina 18 Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraat 6. tel. 580275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel, 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor Jan Jenniskens: ouders Arts-Cornelis- sen; ouders Jenniskens-Jansen en Willy; ouders Janssen-Voermans en WIm Janssen. 19.00 H. Mis voor Fien Beckers (coll): ouders Antoon Janssen-Verdellen: overl. fam. De Vilder-Rutte. Zondag: 2e Zondag van de Advent. 9.30 Latijnse hoogmis jrd. Huub Stoef en overl. fam.: Matha Gerrats-Stienen en zoon Hav: Marie Truijen-Jansen (coll): overl. ouders Vink-Vervoort-Wil msen: overl. ouders Gerardus Thijssen-Martens. overl. kinderen en fam.: overl. echtp. H Gerrits-Hermans en overl. ouders: jrd. Piet Kersten en Mina Kersten-van Bracht. I I.00 H. Mis voor Janette Tillemans-Jansen: Martien Rongen (coll): Mia Janssen-Deters; Harrie Janssen (coll): Cor Vonk en beide echtgen.: ouders Tacken-Maes. Maandag: Onbevlekte ontvange nis van de H. Maagd Maria. 9.00 H. Mis Antoon Leonard Janssen. Dinsdag: 9.00 H. Mis mej. Gerarda Broers. Toon Daniels en Gerrit Theunissen: overl. ouders Van Osch- Hebben en zoon Sjef. Woensdag: 9.00 H. Mis overl. fam. Aldenhuizen-Goumans. Donderdag: 9.00 H. Mis Peter Johan Aben en Maria Louisa Fleurkens. Vrijdag: H. Lucia, maagd en mar telares. 9.00 H. Mis Beb Linskens (buurt). Dienbeurten: za 19.00: Gijs. Joost. Nadine. Stef: zo 9.30: G. Hoppen brouwers. F. Mingels. Eomer. Loek. Pascal. Elena: 11.00: Sylvia. Femke. Martijn. Job. Lectoren: za. 19.00: G. de Groot: zo 11.00: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog: lector: zr. Hélène. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog: lector: zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatius kapel. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de Sl. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmen- groep. Donderdag: 15.00-16.00 Gespreks groep voor zingevende momenten, 6.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Communie-uitreiking zieken thuis. 14.00 Huw. Rob Verheyen en Hariette Kuntjens, Koningskaars 38. 18.00 Volkszang: zwd. Joop Col sen: ouders Manders- Hupen: Gerrit Duijkers (coll); Anna Croymans-v.d. Berg (coll): jrg. Theo Feller. Zondag: 2e Zondag van de Advent. 8.30 Overl. fam. Swinkels. 10.30 M.m.v. Zonnelied: Jacobus Naus: Joop Colsen: Sharon Oomens. 12.00 Doop Erik Janssen. Eisenhowerstraat 2. 12.30 Doop Indy Wijnhoven. Lindenstraat 21 Maandag: 19.00 Fam. Peters-Arts. Dinsdag: 19.00 Sef Claessens en Lien Philipsen. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus. Donderdag: 19.00 Cato Linders- Strijbosch. Vrijdag: 19.00 Betsie Lucassen en Fam. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- lering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leu nseweg 5, ma l/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week die nen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Gregoriaans Koor Venray: overl. Hendrika Huisman; jgt. Anna Appels-den Boer; Dien Willems-v.d. Broek: Toon van Dijck en overl. fam. Van Dijck-Driessen: Jos Jacobs; Toos Siebers (coll). Zondag: 9.30 M.m.v. Mannenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en lijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie van Vredeskerk en Paterskerk: Harrie Janssen en overl. fam.; Marie Kroh-Hout en Maureen: ouders Cremers-van Bree en zoon. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Fleurkens-Broeks; Pierre Wolters; gest. jrd. overl. fam. Claessens- Drabbels; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Peter Haans: Ben Valckx: jrd. Lies Janssen-Wolters: overl. ouders Janssen-Peeters; gest. jrd. Nel v.d. Berg-Linskens: Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot bijz. int Dinsdag: 9.00 Piet Fleurkens, Petronella Camps-v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Gest. jrd. Hubertus Janssen en Wilhelmina van Dijk (Met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan de Schepper van alle leven ook in het ongeboren kind in de moederschoot. 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Mieke van Bracht, Linda Custers. Anneke Delissen. Brendy van Dyck; zo 8.30: Job Euwes. Luuk Gielens, Lennart Peeters, Willem Verheijen: 10.00: Linda Wijnhoven. Erna Gooren. Laura Op den Camp. Dianne v.d. Mortel. Parochie Oirlo 2e Weekend van de Advent. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor): Arjan Classens en overl, fam. Classens-Kieft: Frank Voermans; Gerardus Nelissen en Johanna Geurts en kinderen: Theodora Schepers-Woker: Jan Peeters: Marinus Steeghs. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor): Jan Custers; Henricus Custers en Johanna Keursten: Gerardus Arts en overl. fam. Arts- Heiligers: overl. ouders Hesen- Heijligers en kinderen Harrie en Annie: overl. ouders Tielen- Verstappen. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L Vrouw van Lourdes. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de overl. parochianen. Parochie Castenray Zaterdag: 14,00 T.g.v. 25-jarig huw. Ria en Pieter Maes-van Bree. 19.00 Jrd. overl. ouders Gellings- Verhoeven en Willy Verhoeven; jrd. Jacobus Wismans en Petronella Cleven; Diny Marten-van Haaren; jrd. Roel Smits; Albert Druggen. Deze dienst zal muzikaal worden opgeluisterd door mandolingroep Rosa Musica uit Lottum. Woensdag: 9.00 Overl. ouders en fam. Janssen-Classens. Misdienaars: za 19.00: Sjekky en Rianne. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511454. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen. tel. 571454 bee mevr. Lien Heidens, tel. 571532. De werkzaamheden aan de ramen in de kerk liggen even stil i.v.m. een tekort aan nieuwe steken. Voor Kerstmis echter zal hel bouwkundig gedeelte zijn afgewerkt. Daarna zul len in febr. 1997 de nieuwe ramen worden geplaatst. Parochie Leunen 2e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Lsm. Dien v.d. Berg-Vermeulen: Theo Pouwels; Teng Noijen: mndd. Teng Houben: jrd. Leo Loenen. Zondag: 10.00 Hgm. weekd. Wim Loonen (3) en Fien Loonen- Duijkers: jrd. Handrie Peeters en Bertha Peeters-Martens; gest. jrd. Wim Voermans. 14.30 Doopviering Loes v.d. Heuvel. 15.00 Doopvie ring Freek Althuizen. 15.30 Doopviering Pascalle Cornelissen. Maandag: Onbevlekte Ontvange nis van de H. Maagd Maria. 19.00 Lsm. t.i.v.- fam. Claessens-v.d. Weijer. Dinsdag: 19.00 Lsm. Piet Janssen en echtgen. en overl. fam. Janssen- Martens. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens. Vrijdag: H. Lucia, maagd en mar telares. 19.00 Lsm. Johan v.d. Berg (buurt Vicariepas): gest. jrd. pastoor Vorstermans. Misdienaars: za 19(H): Joep Jenneskens en Linda Houben; zo 10.00: Sanneke v.d. Oetelaar en Inge Smits. Lectoren: za 19.00: Jan Jenniskens: zo 10.00: Jan Reintjes. Gedoopt: Eva Claessens. Albion- straat 46. Rectoraat Heide Zondag: 2e Zondag van de Advent. 9.30 Hoogmis Maria Willems-Gubbels (coll): lot int. Piet v. Kempen en overl. familieleden; Dora Camps (buurt). Misd.: Gijs, Gemma. Gerard. Koen, Caroline, Rian. Donderdag: Gedachtenis van de H. Johanna Francisca de Chantal, kloosterlinge. 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Misd.: Joep en Frank. 18.10 oefenen. Rectoraat Veulen 2e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Grad Classens. To Classens-Swinkels en zoon Jac: mndd. Piet Spreeuwe- nberg en Maria Spreeuwenberg- Philipsen; jgt. Harry Weys; Tilla Jenneskens-Poels en Mientje Jenneskens: Jan v.d. Aker: Harry Hendrikx; voor priesterroepingen. Zondag: 10.30 Hgm. als jgt. rector Hoogers; overl. fam. Van Staveren- v. Son; voor de parochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: 8,30 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Moniek Classens en Frank Classens; zo: Tom Derks en Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn 2e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. Grad Spreeuwenberg. Zondag: 10.00 (Duo- en Same nzang): geestelijk welzijn van onze parochie. Maandag: Hoogfeest: Maria Onbevlekte Ontvangenis. 19.00 Voor roepingen tot het priesterschap en religieus leven. Woensdag: 19.00 Emilia Vergeldt- Smeets. Vrijdag: 19.00 Overl. parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: J. en R Oonien; zo 10.00: M. en S. Claessens. F. Crienen en E. Spreeuwenberg; ma: J. v. Hees en R. Hesselmans; wo en vr: A, Cox en N. Pouwels. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Rozan Geurts en Sjoerd v. Lipzig. Doopscheina: (dec. en jan.) Op de zondagen 29 dcc. en 12 en 26 jan. kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Paul Koppes en Andy Stevens. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Roy Stevens en Angela van Tilburg. 15.00 Doop Patrick Zegers. Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gielen. echtgen. en overl. kinderen: jgt. Handrie Arts en Karin v.d. Bemt: jgt. Jan Litjens en Henrica Relouw. Kerk poetsen: mevr. Poels- Driessen en Verstegen-Wilms. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Hendriks (fam. Hendriks); Jan van Keijsteren. Zondag: 10.00 Gert Fleuren. Maandag: 19.00 Fam. Huys-v. Enckevort. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: za: Anita en Ellen; zo: Karin v.d. Z., Luc. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. Zondag: 2e Zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis voor ouders Philipsen: Harrie Janssen (KBO): overl. ouders Janssen- Versteegen: overl. ouders Nellen. Lector: Th. Reijnders. Dienb.: Lieke Koopmans en Eefke Koopmans. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis Harrie Janssen (KBO). Van Duuren. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 8 december zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray. ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kinderne- vendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbel toespraak met als thema Het enige genees middel voor de zieke mensheid in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanslaande zondag 8 december is er een woorddienst van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Hel thema van de viering is: Uit- en insluiting. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Hel Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 8 december om 10.00 uur ds. T. Ouwerkerk en om 14.30 uur kand. J.A. v. Ginkel. 's Middags is er kinderoppas. Zon dagsschoolvoor 4-12 jarigen om 16.10 uur. Woensdag 11 dec. is er een Bijbelavond in gebouw Rehoboth, 20.00 uur. Ds. C.M. Buys uit Kesteren zal dan een gedeelte v an de Bybel behandelen. Er is volop gelegenheid om vragen te stellen en van gedachten te wisselen. Als u meer van de Bijbel wilt weten of die graag beter wil begrijpen, kom dan gerust. Want iedereen is hartelijk welkom. Overleden. Op woensdag 27 nov. heeft de Heere na een langdurig ziekbed op 43-jarige leeftijd, uit dit leven weggenomen mevr. J.C. (Fien) Burhenne. Kloosterweg 124 te Boxmeer. De uitvaartdienst heeft plaatsgehad op zaterdag 30 nov.. Deze week een foto van in de jaren 40 en 50 veel gehouden melk- cursussen. Een initiatief van de Zuid-Nederlandse Zuivelbond, me medewerking van de Coöp Zuivelfabriek Venray. Deze groep cursisten legde hun examen af oi het boerenbedrijf van Hein v.d Hulst in het Venrayse Broek, buurt Laagheidseweg. Resultaat: Alle deelnemers(sters) geslaagd. Dat was op 15 september 1952, De trotse cursisten lieten zich voor het nageslacht vereeuwigen. Achterste rij v.l.n.r.: dhr. Van Dommelen (meikwinningsgdvi- seur). Wim Muijzers. Jan Rongen, onbekend. Teng Swinkels. J. van Wijck (Rijkszuivelconsulent provin cie Limburg). Gerrit Winnen. Harrie Marcilles. Joos van Well. Alfons v.d, Hulst. Harrie van Lipzig. Piërre Coopmans. Gehurkt: Piet Jacobs. Mia van Lipzig. Truui v.d. Ven, Nelly Jacobs. Lies Geurts. Jo Marcilles en Harrie Voermans. Jan v.d. Putter waarna de berafenis plaats vond op de Algemene begraafplaats van Sambeek. De Heere gedenke de bedroefde rouwdragende familie. Bijbelgemeente Venray Zondag 8 december: Thema: Afgestemd op God! U bent hartelijk welkom om de vieringen bij te wonen in wijkge- bouw 't Stekske (Landweert). Zondags om 10.00 uur. Na afloop koffiedrinken. Predikant: R. Lammers. Voor de kinderen is er iedere zondag een speciaal onder deel in de dienst waar nieuwe liede ren worden geleerd. Daarna kunnen za naar hun eigen kinderdienst met verhalen werkjes. Inf. tel. 586001. Vorige week stond op deze plaats een verzoek aan zangers om zich te melden voor de oecumenische vie ring van de gezamenlijke kerken van Venray op zondag 19 januari 1997. Het thema is: 'Laat u met God ver zoenen'. Men kan zich bij het lezen van dat verzoek afgevraagd hebben wat oecumene betekent. Oecumene: De dikke Van Dalen geeft o.m. de beweging die de tot standkoming van de eenheid van alle christenen nastreeft. De oecu menische werkgroep die in Venray actief wil zijn staat daar volledig achter. Hoogtepunten uit de geschiedenis van de oecumene buiten onze gemeentegrenzen zijn b.v.: - in 1908 werd de Week voor de Eenheid ingesteld: in 1920 riep de oecumenische patriarch de christelijke kerken op te komen tot een vorm van 'koloma' (gemeenschap); In 1948 werd de Wereldraad van Kerken opgericht: - 20 jaar later bevestigde het Tweede Vaticaans Concilie de oecumenische betrokkenheid van de Rooms-Katholieke Kerk: - in 1989 werd in Bazel de Eerste Europese Oecumenische Assem blee gehouden onder het thema 'Gerechtigheid, vrede en heel heid van de schepping'. Ondanks deze stappen op weg naar verzoeking tussen kerken is het dui delijk dat de kerken nog lang niet werkelijk met elkaar verzoend zijn. Er is nog een lange weg te gaan. ook in Venray. De zomergidsen zijn reeds binnen bij de 60 Rottink Reisburo's in Nederland. Zoals ieder jaar geeft dat weer een enorme toeloop op de reis- buro's om een aantal mooie reisbro chures op te halen. Dat betekent dat er tijdens de feestdagen weer druk gezocht kan worden naar de favorie te vakantiebestemming voor 1997. In 1996 zijn er bijzonder veel Last Minute reizen verkocht bij de Rottink Reisburo's. Dat heeft als gevolg gehad dat er toch veel klan ten teleurgesteld werden als het ging om het boeken van de favoriete bestemming. Met name vlak voorde vertrekdata konden de Rottink Reisburo's amper aan de vraag vol doen. Rottink Reisburo. (en in principe ook alle collega reisburo's) advi seert de vakantieganger dan ook voor de zomer van 1997 vroeg te boeken. Mede dankzij de vele vroegboekkortingen van de reisor ganisaties kan daarbij ook nog eens een scherpe prijs worden gegeven. Voor 1997 verwacht Rottink dat met name de verre reizen naar bij voorbeeld de Caribische gebieden, het Verre Oosten en de Verenigde Staten weer zeer in trek zullen zijn, mede dankzij de scherpe luchtvaart tarieven. Natuurlijk blijven Frankrijk en Spanje binnen Europa nog steeds echte toppers. Auto gestolen Een 24-jarige inwoner van Panningen had dinsdagmorgen omstreeks 09.00 uur zijn personen auto, een Opel KAdett, geparkeerd op het parkeerterrein aan de Hoenderstraat. Toen hij na gedane arbeid op het parkeerterrein terug keerde bleek de auto gestolen te zijn. De waarde van de auto bedraagt ƒ5.000,-. 1996 is voor de Nederlandse Openbare Bibliotheken het Jaar van de Natuur. De Natuurinformatiebus is een onderdeel van deze campagne en reed in 1996 door heel Nederland. De bus toert in decem ber door Limburg. Op 11 december staat hij van 14.00 tot 17.00 uur bij de bibliotheek van Venray, De bus trekt door zijn lengte en zijn kleurige opvallende buitenkant zeker de aandacht van het publiek En dat is precies de bedoeling: de natuur onder de aandacht brengen Het interieur van de bus geeft de suggestie van een doolhof. In zes verschillende ruimtes ondergaat u de sensatie van een wandeling door de natuur. Een geurig bos op een dauwige ochtend, een wei met opvliegende vogels en wegrennende dieren, een onweer met wind. blik sem en donder. De bus is bedoeld als teaser, om te prikkelen en nieuwsgierig te maken Als afsluiting van de doolhof vindt u een verwijzing naar de bibliotheek voor meer informatie over de natuur. Om de natuur te beleven kunt u naar natuurgebieden van Staatsbosbeheer en andere beheren de instanties. Natuur is niet alleen heel gewoon, natuur is ook ons dagelijks plezier. De Natuurinfor matiebus is ingericht door hei NBLC (het landelijk centrum voor bibliotheken) en Staatsbosbeheer. Financiële steun werd verleend dooi het VDB-fonds. Iedere belangstel lende is van harte welkom in de natuurbus en ontvangt een milieu vriendelijke attentie. 'n Wandeling dur 't Rooise land Wekenlang heeft u op donderdag avond van alles kunnen horen over reparaties van beelden en corpora. De Stichting Kruisen en Kapellen voert de reparaties uit in hun atelier op het 'St, Annaterrein'. De afleve ring van a.s. donderdag is helemaal gewijd aan hoe deze reparaties in zijn werk gaan. Piet Clephas van de slichting doet uit de doeken wat de werkwijze is. Daarnaast vertelt hij precies hoe een replica gemaakt wordt. Kortom. Liesbeth Lucassen en Huub Geurts gaan nou eens een keer niet 'de hort op' maar blijven lekker binnen! (Donderdag 19.00- 20.00 uur. herhaling maandag 18.00-19.00 uur.) Waar zijn de troubadours gebleven? Donderdag geen gast in 'Waar zijn...'. Wat dan wel Het program ma zal vanwege Sinterklaas in het teken staan van 'pakjesavond'! U mag dal letterlijk nemen want pre sentator Oscar Hovens gaat cd's weggeven aan de luisteraars. Hoe hij een en ander aanpakt, hoort u in 'Ger Gedaon" tussen 20.00 en 21.00 uur. De beste tijd Ouderen en het RIAGG. Dat is a.s. maandag het belangrijkste onderwerp van gesprek in het oude- renprogramma van Omroep Venray. Riet v.d. Geer heeft het daarover met dr. Smeets. geriater bij het RIAGG (Maandag 9 dec.. 11.00 uur.) Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. De studio van Omroep Venray is gevestigd aan de Sl. Antoniusstraat la te Venray, tel. 0478-512362. fax 513656. Diefstal ruitenwisser Een 40-jarige Venraynaar ontdek te dat de ruitenwissers van zijn auto waren gestolen. Deze stond gepar keerd bij het ziekenhuis. Inbraak in woning Een 43-jarige man deed aangifte van inbraak in zijn woning aan de Vèrkleystraat in Leunen. De achter deur was geforceerd en de woning was doorzocht. Alle laden en kasten stonden open maar er werd niets ontvreemd. Kennelijk heeft de dader naar geld gezocht maar dat was niet aanwezig. De diefstal vond plaats donderdag tussen 17.30 en 18.30 uur. Inbraak in auto Een 26-jarige Venraynaar deed aangifte van inbraak in zijn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto. Door forcering was toegang tot de auto verkregen. Ontvreemd werden de autoradiocas- settespeler en een rugzak met kle ding en toiletartikelen. De inbraak vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. Zakkenroller weer actief Vrijdagmiddag heeft tussen 17.30 en 17.40 uur een zakkenroller kans gezien toe te slaan. Deze keer in een winkel aan de Grote Markt. Het slachtoffer was een 25-jarige Venrayse. Uit haar jaszak werd haar portemonnee met daarin ƒ50,-, bankpasje, identiteitskaart en per soonlijke bescheiden gestolen. Slaapbank van balkon gegooid Een 55-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal cq. vernieling van zijn slaap-zitbank die hij had uitgeleend aan een plaatsgenoot die in een flat aan de Haammakerstraat woont. De man had zich echter van die slaap-zitbank ontdaan en die over de balustrade 'gekieperd'. De waarde van de bank bedraag ƒ200,-. Het onderzoek loopt nog. Alarm zorgde voor aftocht In de nacht van zondag op maan dag werd het alarm in werking gesteld in een loods aan de Molenhofweg. De buurman hoorde het alarm afgaan en waarschuwde de politie. Toen die arriveerde was de dader verdwenen maar er kon worden vastgesteld dat een toe gangsdeur was geforceerd. De dader is ook binnen geweest want een kast was opengebroken en er was materi aal omgevallen, waardoor mogelijk het alarm in werking werd gesteld. Er werd niets ontvreemd. Diefstal jas Weer werd een jas uit een café aan het Schoutenstraatje gestolen. Nu was de gedupeerde een 22-jarige Venraynaar. Hij had zijn jas, met een waarde van 389,- niet aan de kapstok gehangen maar op een ven sterbank neergelegd. Inbraak in De Bleek Door forcering van een deur is toegang verkregen tot het kantoor van de Zorgverzekeraar VGZ aan De Bleek. Alle laden en kasten waren doorzocht en uit een geldkist je werd een bedrag van ƒ2.500,- gestolen. *r. ME el. (0- Vid Coi 2D Ko| Atv Ov Actief optreden politie b(j vuurwerkoverlast In overleg met Justitie en met hel Haltbureau gaat de politie streng1 optreden tegen het afsteken van "j vuurwerk anders dan in de toegesta- modÉ ne uren tijdens de jaarwisseling. ^teur Er is overeengekomen dat de jeugdigen onmiddellijk naar het Haltbureau worden verwezen vooi het ondergaan van een alternatieve straf terwijl bij de ouderen het snel recht zal worden toegepast. |wera ING Bank Venray Een huis is een waardevol bezit en waarschijnlijk bezit de eigenaar meer dan hij zelf denkt. Want de waarde van de meeste huizen ligt op dit moment aanzienlijk hoger dan het nog resterende hypotheek bedrag. De 'overwaarde' die daar door is ontstaan, kan de eigenaar op verschillende manieren gebruiken. Er kan bijvoorbeeld de verbouwing of renovatie van de woning mee worden gefinancierd. Maar in veel gevallen is het ook mogelijk om met de overwaarde van het huis een pen sioen te versterken of de studie van de kinderen te betalen. Door de aflossing op een hypo theek neemt de hypotheeksom (het bedrag dat de eigenaar nog aan de bank schuldig is) in de loop van de jaren af. Als de woning is gefinan cierd met een lineaire- of een anuï- leitenhypotheek dan wordt daardoor een voorwaarde opgebouwd. De kans is dus groot, dat de woning vandaag zou kunnen worden ver kocht voor beduidend meer geld dan er destijds voor betaald is. Maar ook als er geen verkoopplannen bestaan, kan er worden geprofiteerd van de gestegen waarde van de woning. TALLOZE MOGELIJKHEDEN De heer F. Thijssen. hypotheek- specialist van ING Bank Venray. zegt hierover: 'Vroeger koos cïe cliënt een standaard hypotheek uit en wi j keken of de lasten opgebracht konden worden. De bank zag toen een hypotheek als een schuld die snel moest worden afgelost, Vandaag de dag zien wij de hypo theek meer als een mogelijkheid tot vermogensopbouw. Stel, u verkoopt uw huis met aanzienlijke winst. Dat is niet ondenkbaar in de huidige markt. Aan de transactie houdt u een aardige som over. Vroeger werd deze verkoopwinst simpelweg van de benodigde nieuwe hypotheek afgetrokken Tegenwoordig zijn er talloze opties. Eén daarvan is de belastingvrije vermogensopbouw: met als doel lage nettolasten als gevolg van een uitgekiende combi natie van belastingaftrek en belas tingvrijstelling. Dubbel fiscaal voor deel dus. 'Kortom', aldus de heer Thijssen. 'wij hebben tegenwoordig veel instrumenten tol onze beschik king om voor huizenkopers of -eigeJ naars tot een optimale oplossing tel komen. Er is geen enkele redenl waarom de cliënt daarmee niet zijn| voordeel zou doen'. VOORBEELD Een voorbeeld van zo'n instru-l ment is de Bcleggcrshypothcek.l Uitgangspunt daarbij is dal door ter beleggen een kapitaal wordt opge bouwd. waarmee later de hypotheel moet worden afgelost. Gedurende de gehele looptijd wordt niets afge lost (dus maximaal belastingvoor-j deel), maar belegt in plaats daarvan] in ING Bank Belcggingsfonds(en).] Aan deze hypotheekvorm is geen] enkele beperking gebonden: inleg, opname, looptijd en aflossingen] kennen geen wettelijke begren/in-| gen. OPTII Nog een voorbeeld. Heeft de] woning een veel hogere marktwaar-' de dan de hypotheek die erop loopt, dan is er de mogelijkheid van een aflossingsvrije hypotheek Daarop wordt alleen rente betaald. Deze optie kan door eigenaren worden gebruikt als hun vermogen in het huis vastzit en zij maandelijks wat extra financiële ruimte willen heb ben. Bijvoorbeeld wanneer de kin deren gaan studeren, als zijzelf in de VUT gaan en het inkomen plotse ling daalt. PERSOONLIJK GESPREK De heer Thijssen: 'In het kort heb ben wij enkele mogelijkheden genoemd, maar in een persoonlijk gesprek bij de eigenaar thuis of hij ons op de bank. kunnen wij alle mogelijkheden in detail bespreken Daarbij is de persoonlijke en finan ciële situatie van de cliënt ons ver trekpunt. In goed overleg zoeken wij de producten en combinaties van producten om voor de cliënt de meest gunstige financiële construc tie samen te stellen'. Wilt u weten welke mogelijkhe den uw woning biedt, neemt u dan contact op met de heer Thijssen. Zijn telefoonnummer is 0478- 586455. (Advertentie)

Peel en Maas | 1996 | | pagina 18