J Powerman Holland wordt Internationaal kracht-festival Tussen vrijheid en controle Herinrichting Oostsingel volgend voorjaar van start Noordlimburgse VVV og helemaal niet zeker Bijna 30.000 arbeidsuren weg door privatisering Politie Basiseenheid Venray Nieuwe sportzaak in Venray Gemeente gaat geld vragen voor "vreemde" kabels KADOTIP^ VAN UW ECHTE BAKKER Meer controle op aantasting landschap Positiekleding moeilijk? Nee hoor!! Installatie rector Bennenbroek Nieuwe sandwich- borden VVV Grote vogelshow EL EN MAAS Donderdag 28 november 1996 - Pagina 5 p zoi t\V( aan i selii ot. ist ar bi we Venrayse duathlon in 1997 breder van opzet or ni fï enray staat op zaterdag 12 en e idag 13 april 1997 in het teken li het jaarlijkse Powerman-fes- al. De duathlon-wedstrijden, onder sportliefhebbers reeds ernationale bekendheid genie- i, worden ditmaal omlijst door je nieuwe activiteiten: het [ernational Power and Food itival en een Teamwork lekend voor bedrijven. Met ;e attracties wordt Powerman ook voor niet-sporters een inement om naar uit te kijken. tie aan itieb oor kre< ie aa ei 500/ erdefr' /oni E>ehe rzoc d ji>7 ei,el ïn. I ht vj 'i hoogtepunt van het erman-festival vormen de pre cieuze Powerman dualhlonwed- jden. die tevens gelden als Open derlandse kampioenschappen. ng polit op m- w OOu m. sact :htii erkejhi 'gs sthoi uige i Doo s toe r :t we war letui dstip ziet coi ti Zowel mannen als vrouwen leggen een circuit af. dat respectievelijk bestaat uit tien kilometer hardlopen, veertig kilometer fietsen en tien kilometer lopen. Het Venrayse Powerman-festival geniet grote faam en trekt traditioneel 's werelds beste atleten. De wedstrijden worden in 1997 voor het eerst opgeluisterd door het International Power and Food Festival (IPFF). 'Krachtpatsers' uit diverse landen, bijvoorbeeld Sumo worstelaars uit Japan, tonen in Venray verbluffende staaltjes van pure kracht. Tijdens het bewonderen van deze traditionele krachtsporten, kunnen bezoekers bovendien genie ten van culinair en muzikaal genot uit verre streken. Bedrijven uil de regio kunnen zich met een zeskoppig bedrijfsteam inschrijven voor het zogenaamde Teamwork Weekend, dat tijdens hel Powerman-festival plaatsvindt. De bedrijfsteams melen onderling hun krachten door deelname aan een wedstrijdprogramma dat helemaal gericht is op teambuilding. De win naar, het team dat het beste resultaat scoort door optimaal teamwork, wordt uilgeroepen tot 'Het Beste Bedrijfsteam van Peel Maas'. Met hun deelname aan het Teamwork Weekend ondersteunen de bedrijven hel Powerman-festival en het sportieve verenigingsleven in de regio. Overigens krijgt de jeugd daarbij in 1997 bijzondere aandacht. gemeente Venray wil direct de winter de parallelweg van Oostsingel gaan herinrichten. voorbereidingen hiervoor zijn niddels in volle gang. De herin- hting is om diverse reden nood- :elijk geworden. let wegdek is in een dermate n. D chte staat dat onderhoudsmaatrc- n acljen niets uithalen. Bovendien heb- boomwortels grote randschade het asfalt en de trottoirs aange- cht. )ie bomen brengen overigens ook ade toe aan de riolering waar- ordeze in slechte staat verkeren, betonnen buizen zijn zeer slecht bovendien moet het riool ver worden. Op het gedeelte tus- Nassauplein en Stationsweg is gens de gemeente "nauwelijks sprake van een riool." De bui- van slechte betonkwaliteil uit u periode direct na de oorlog, zijn rhet grootste deel ingezakt. Op andere gedeelte is sprake van rmatige wortelingroei. laatste leidt er toe dat met .0 K>t v 1 (at l name de bomen aan de westzijde van de parallelweg, zullen worden gerooid. Deze Linden hebben naast het riool aangetast, ook het trottoir weggedrukt en de kronen groeien in elkaar met de bomen aan de oostzij de van de parallelweg. Omdat de bomen nog niet volgroeid zijn kun nen ze nu nog uit elkaar gehaald worden zonder nadelige gevolgen. Tenslotte druipen de Linden waar door alles wat onder de boom staat plakkerig wordt. VERKEER De parallelweg van de Oostsingel gaat straks deel uitmaken van de 30- km zone die de gemeente wil instel len in de Oranjebuurt. Daardoor worden ook diverse verkeersaanpas- singen gerealiseerd. Zo zal de aan sluiting met de Oude Oostrumseweg voor autoverkeer worden afgesloten. De totale kosten van het project bedragen 1.33 miljoen gulden. Na de reconstructie zal het onderhoud aan deze weg jaarlijks ca. 1.075,- minder zijn. Tip van de week Autoruiten winter heeft dit jaar vroeg zijn intrede gedaan. Dat hebben we 's och- Ls vroeg reeds kunnen merken. Juist, de autoruiten zijn weer 'ns dicht- oren. Maar ik ben al zo laat. Vlug even krabben, in de auto en weg. 0 hoort het niet. Neem de tijd om de ruiten rondom vrij te maken van ijs. Stap dan in de auto en laat de motor even warmdraaien. zodat de lagen ruiten kunnen ontwasemen. Deze werkwijze levert veel voordelen Ten eerste rijdt het veel prettiger en ten tweede verhoogt het de veilig- 1 op de weg. Immers de eerste aanrijding tengevolge van beslagen mi- is er al geweest. Dit is dus gemakkelijk te voorkomen en de politie roomt zeker niet u een bekeuring te geven indien u daar onzorgvuldig omgaat. eem even de moeite. Net zo gemakkelijk, nrkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! itie Basiseenheid Venray nseweg 4 rtbus 525 5800 AM Venray elefoon: 0478-531111 itspraken van burgemeester als (als voorzitter van de eek VVV) en wethouder Aerts iVenlo dat Noord Limburg een en VVV zou krijgen blijken matuur te zijn. Met name de V in Venray is verbaasd omdat bestuur en medewerkers een ander uit de krant moesten en en nog nergens van op de Ogte waren. So meldde Dagblad de Limburger 21 november dal de grote VVV's. Venlo en Venray. hierover al een gesprek zouden hebben gevoerd. Dat was echter niet juist. Pas afgelo pen maandag hebben de beide voor zitters een eerste gesprek gehad. Burgemeester Waals liet desge vraagd weten, gezegd te hebben dat er ontwikkelingen gaande waren, maar ontkende gesteld te hebben dat er al overleg was geweest tussen Venlo en Venray. "De voorzitter van de VVV Venray houdt mij wat dat betreft goed op de hoogte van de ontwikkelingen" aldus Waals. De LOZO/VZO heeft de gemeente dinsdag in een schrijven laten ïten dat door de privatisering van de afdeling openbare werken in Ier geval bijna 30.000 arbeidsuren bij Venrayse bedrijven verloren an. Dat is het resultaat van een eerste inventarisering bij zes bedrij- n die nu nog opdrachten van de gemeente hebben, maar door de richting van de BV Buitenbeheer. hun werk kwijtraken. Verder laat dc LOZO/VZO weten dat er nog dertien andere bedrijven. t niet benaderd zijn. momenteel nog opdrachten uitvoeren voor de meente maar dat ook zij waarschijnlijk uren moeten gaan inleveren, halve uren is er ook nog sprake van machines die hierdoor "stil komen te an". De omvang daarvan is niet bekend. Twee weken geleden trokken zes Venrayse bedrijven aan de bel. nadat ze or de gemeente Venray "te elfder ure" waren ingelicht over de ontwikke len rondom de privatisering van de afdeling openbare werken. De Üememers zijn van mening dat de gemeente hen. ondanks herhaaldelijk -rzoek, veel te laat heeft ingelicht. ONEERLIJKE CONCURRENTIE De ondernemers zijn verder vooral bang voor oneerlijke concurrentie. L BV Buitenbeheer is nl. voor 50% eigendom van de gemeente zit daar (min of meer aan gebonden. Ook zou een werkgarantie zijn afgegeven ardoof de Venrayse bedrijven per 1 januari a.s. eigenlijk buitenspel an. Het is niet uitgesloten dat de ondernemers dat laatste juridisch willen in aanvechten. REAKTIE De gemeente Venray komt binnenkort met een reaklie naar de ondeme- ts en de VZO. De VZO heeft aangegeven nog meer aanvullende infor- rtie te hebben. De gemeente wacht die eerst af. Wel werd dinsdagavond 'de raadsvergadering nog informeel, maar wel besloten, over dit onder lip vergaderd door de commissie algemene zaken. Olympic Sport is de nieuwe sportzaak die in Venray vandaag haar deuren opende. Olympic Sport is gevestigd aan het Henseniuspiein en eigendom van Gerardien en Ger Schloosz uit Bergen. Daar heeft dit echtpaar drie jaar geleden een sportzaak opgericht. Toen het paar vernam dat Joop Ariaens in Venray stopte met zijn sportzaak hebben ze eigenlijk niet lang geaarzeld en zijn ze in Venray gaan kijken naar een geschikte loka- tie. "Toen dat rond was, hebben we eigenlijk meteen een beetje tam tam gemaakt omdat er meerdere onder nemers in Venray wilden starten. Het gerommel in de markt was daar mee meteen afgelopen". Olympic Sport voert een "trendy" assortiment met diverse merken uit de "top 10" zoals Nike. Adidas, Reebok. Australion. Champion, Kappa. Fila. Oxbow en Speedo. Volgend jaar wordt daar bovendien O'Neill nog aan toegevoegd. Op tennis en badmintongebied worden merken gevoerd zoals Wilson. Dunlop. Head. Slazenger en Yonex. Bovendien kan men voor elke pacific bespanning terecht. Op voelbalgebied wordt het eer der genoemde assortiment nog aan gevuld met Masita en Patrick. Op hel gebied van sponsoring ver zorgt Olympic Sport ook de bedruk king van tassen etc. Als aardigheidje is er nog de Sportbon. die U aan een bekende als cadeau kunt geven. De gemeente Venray gaat met ingang van I januari i997 preca- rio heffen voor het hebben van kabels en/of leidingen in de grond. Het gaat daarbij om kabels van bedrijven en instanties die niet gedoogd hoeven te worden of waar geen afspraken mee zijn. Het tarief komt per jaar op ƒ3,50 per strekkende meter. De gemeente Venray kende nog geen aparte bepaling met heirekking tot vergoedingen voor kabels in de grond. Zo moeten de kabels van de PTT volgens wettelijk voorschrift gedoogd worden en mogen aan nutsbedrijven een precariorechten gevraagd worden. Met MEGA en de Waterleidingmij zijn speciale afspraken gemaakt waardoor ook zij geen precario hoeven te betalen. Het komt echter vaker voor dat anderen dan genoemde instanties in de Venrayse grond kabels of leidin gen willen leggen. Zo heeft de PNEM laatst bij de Spurkt gewerkt en is het AC restaurant langs de A73 op het riool aangesloten door der den. Nelipak wil op Smakterheide in eigen beheer een kabel leggen. Voor deze gevallen zijn nog geen afspraken en bepalingen op papier gezet. Omdat in de toekomst waar schijnlijk meer van dergelijke geval len zullen voorkomen heeft de gemeente die zaken nu wel vastge legd. Met het heffen van precario kan dc gemeente bovendien een deel van het geld terugkrijgen dat de PNEM bij haar in rekening had gebracht voor dc werkzaamheden bij de Spurkt. Die werkzaamheden moes ten worden uitgevoerd in het kader van de reconstructie van deze weg. Bejaarde dame beroofd Zaterdagmiddag omstreeks 16.30 uur stak een 70-jarige Venrayse de Merseloseweg over om naar haar geparkeerde auto te gaan. Daarbij werd haar boodschappentas door twee jeugdigen personen uit haar handen gegrist. Het tweetal ging er vervolgens vandoor. De tas werd later, met inhoud, in de Deken Thielenstraat terug gevon den, wel ontbrak haar portemonnee met een bedrag van f.80,-. De vrouw was er overstuur. De politie hoopt dat getuigen zich melden zodat deze beroving opge lost kan worden. De dame kon slechts een vaag signalement aan de politie doorgeven. Het boekje 'Eerlijk Brood Heerlijk' is een leuke surprise voor Sinterklaas. Ruim 100 exclusieve recepten met Brood. Alleen verkrijgbaar bij uw Echte Bakker. Sinterklaas? Maak er meer van! amandelstaven amandelletters macronstaven en -letters worststaven en 4etters speculaas taaitaai borstplaat marsepein chocoladeletters buikmannen effe of rozijnen Vrijdag en zaterdag appeltjes van Oranje (abrikozen) vlaai 12,75 ejfzadenbrood 1,95 echte bakker gommans Versplein Sevenum 077-4674390 Kerkstraat 13 Sevenum 0774671254 Grotestraat 57 Venray 0478-512628 's maandags de gehele dag open in Sevenum ECHT...JE PROEFT 'T! De Gemeente wil een strengere controle gaan toepassen op aan tasting van bomen in het Loobeekdal. De gemeente Venray laat dat weten naar aanleiding van een schrijven van een inwoner van Merselo. Die had geconsta teerd dat het met een aantal bomen, m.n. tussen de Handrik en Weverslo, slecht gesteld was. Diverse bomen verkeren op dat stuk Loobeekdal in slechte staat of zijn reeds dood. De Merselonaar had ook geconsta teerd dat diverse jonge aanplant was verdwenen. De Merselonaar noemt de situatie verontrustend. "Landschapbepalende (groepen) bomen dreigen te verdwijnen in een gebied van zeer hoog landschappe lijke waarde". De gemeente heeft de constaterin gen van de merselonaar nagelrokken en onderschrijft de bezorgdheid van de briefschrijver, "De gemeente Venray stelt zich op het standpunt dat dit specifieke landschap blijvend moet worden beschermd De gemeente wil dan ook een streng handhavingsbeleid beleid nastreven door de terreinen daarop te controle ren". Indien door de gemeente een ver andering van de situatie wordt geconstateerd dan zal de betroken eigenaar/pachter van het perceel hierop aangesproken worden. De gemeente is bovendien voornemens om in het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied het handhavingsbeleid te herijken en met stringentere maatregelen te komen. Zakelijke kwestie... Zondagavond omstreeks 23.15 uur liep een 40-jarige Venraynaar in gezelschap van zijn vriendin op het Blekersveld naar hun auto, toen ze werden aangesproken door twee plaatsgenoten, die nog een zakelijke kwestie moesten regelen met de 40- jarige man. Er ontstond een handgemeen. Op dat moment wist de vriendin in de auto te komen en die te vergrende len. Haar vriend zag ook nog kans in de auto te komen. Beide mannen schopten vervolgens tegen de auto waardoor er deuken in het plaatwerk ontstonden; ook werden de ruiten wissers afgebroken. De identiteit van het tweetal is bekend en het onderzoek is nog lopende. Diefstal bestelauto Een in de carport bij een stomerij aan de Julianasingel geparkeerde bestelauto, een Nissan Vanetta) werd in de nacht van maandag op dinsdag gestolen. Aangifte van de diefstal werd gedaan door een 40- jarige Venraynaar. Grotestraat 93 Venray yj^s^jondajyjeogendy Politiek Venray en de bedrijvigheid De Venrayse gemeenteraad heeft dinsdag opnieuw bij het col lege aangedrongen op objectieve criteria rondom kortingen op grondprijzen en het verstrekken van subsidies aan bedrijven die zich in Venray vestigen. Burgemeester Waals beloofde in het eerste kwartaal van 1997 via de commissies inzicht te even. (door Bert Albers) Regels, handvaten en kaders waaraan hel gemeentelijk beleid ten aanzien van kortingen en grondprij zen getoetst kan worden zijn al lan ger punt van discussie tussen gemeenteraad en het college. Bij de verkoop van de grond aan de trans portbedrijf Vol lenberg kwam de tot standkoming van de uiteindelijke grondprijs aan de orde, in de alge mene beschouwingen kwamen frac ties erop terug en begin deze maand opnieuw bij de verkoop van indus- triegrond aan Nelipak. Die verkoop kwam dinsdag in de raad. De discussie gaat over de grenzen van handelingsvrijheid in een marktsituatie en de controlefunctie van de gemeenteraad in een lokale democratie. Het college en het grondbedrijf willen graag als een marktpartij kunnen opereren. Aan de vestiging van een bedrijf gaan onderhandelingen vooraf, waaruit uiteindelijk een prijskaartje rolt. 'Maatwerk' noemde burgemeester Waals het in een commissievergade ring. Een al te duidelijk lijstje met regels over kortingen en grondprij zen beperkt de onderhandelingsvrij heid. Als dat lijstje ook nog 'ns openbaar is. heeft de gemeente in de praktijk weinig meer te onderhande len, laat staan maatwerk leveren. "Dan kan je net zo goed meteen de grondprijs verlagen", zei wethouder Kersten van grondzaken al in de commissie en burgemeester Waals gebruikte dinsdag ongeveer dezelf de woorden. WILLEKEUR Aan de andere kant is het hek van de dam als het ene bedri jf een heel andere prijs betaalt voor een stuk grond dan het andere. Zeker als de criteria waarop die prijs is geba seerd niet bekend zijn. Voor je het weet doen allerlei geruchten over willekeur en vriendjespolitiek de ronde. De Venrayse politiek wil dat voorkomen en natuurlijk haar rol in het verhaal opeisen. Daarbij moet ze wel oppassen niet te worden afge schilderd als een club die het slag vaardig optreden van de organisatie belemmerd. De Venrayse politieke fracties hebben immers zelf herhaal de malen geroepen dat de gemeente wat meer als een bedrijf moet opere ren. GESLOTEN DEUREN Daarom is in elk geval gekozen om de zaak niet meteen aan de grote klok te hangen. In hel eerste kwar taal van 1997 worden de commis sies VROG (o.a. grondzaken) en Financiële en Economische Zaken achter gesloten deuren geïnfor meerd over de wijze waarop het col lege denkt objectieve toetsingska ders aan te leggen. De politiek krijgt dan ook uitleg over de manier waar op de kortingen tot stand komen. Eerder lichtte Jos Waals in een commissievergadering daarover al een tipje van de sluier op. Aantal en niveau van de arbeidsplaatsen spe len een rol, naast de werkzaamhe den van het bedrijf, milieubelasting, de relatie tot het totale bedrijven aanbod. uitstraling voor het indus trieterrein en de gemeente. Ook het aantal vierkante meters telt mee, niet alleen vanwege kwantumkor ting, maar evenzeer omdat de gemeente bij een groot perceel sim pelweg minder infrastructuur hoeft aan te leggen. Al die aspecten spelen een rol bij het bepalen van de uiteindelijke grondprijs of de hoogte van een ves tigingssubsidie. Als gemeenteraad en college elkaar ergens in het mid den tegenkomen dan rolt er een raamwerk uit met zaken als bodem prijzen. maximum kortingen en cri teria om kortingen te geven. Sloop Fluitekruid De gemeente Venray heeft er geen gras over laten groeien. Nadat maandag de familie Verspaget de sleutel van hun woning aan het Fluitekruid hadden ingeleverd bij de gemeente verhuurder van dit pand), werd dinsdag meteen begonnen met de sloop van deze oude boerderij. Die sloop heeft heel wat stof doen opwaaien de laatste jaren. Uiteindelijk moet het pitoreske boerderijtje plaatsmaken voor woningen voor ouderen. Zaterdag 30 november zal rector Bennenbroek geïnstalleerd worden als nieuwe rector van het Rectoraat Veulen. Dit zal gebeuren tijdens de H. Eucharistieviering van 19.00 uur. Pater.LM. Bennenbroek, missio naris van het H. Hart werd geboren op 26 maart 1927 te Zeilberg, Deurne. Na zijn priesteropleiding werd hij in 1953 tot priester gewijd. In 1955 werd hij door zijn overste uitgezonden naar Nieuw-Guinea. waar hij 42 jaar heeft gewerkt. Na zijn terugkeer uit de missie voelde hij zich nog te vitaal om zich terug te trekken in de stilte van het kloos ter. Een uitdaging om rector Wijsman op te volgen in Veulen stond hem wel aan. Daarom werd hij per I november jl. door de bis schop van Roermond benoemd tot rector van Veulen. Aanstaande zaterdag zullen rector Bennenbroek en deken Coenen om 19.00 uur afgehaald worden door het kerkbestuur. In de kerk zal er eerste een welkomstwoord aan de rector worden gericht door het kerk bestuur. Daarna volgt een H. Mis waarin de benoemingsbrief van de bisschop zal worden voorgelezen en de installatie zal plaatsvinden. Na de H. Mis zal de voorzitter van de dorpsraad de nieuw benoemde rector namens de gemeenschap toe spreken, waarna joekskapel Luuster Efkes het Veulens liedje door de kerk zal laten galmen. Na deze plechtigheid heeft iedereen de gele genheid de nieuw benoemde rector te feliciteren en nader kennis met hem te maken. Het Accountantskantoor Rühl. Haegens, Van Aar sponsort twintig stuks driehoeksborden aan de VVV Venray. Deze borden worden vanaf I januari 1997 door de VVV/ANWB Venray geëxploiteerd. Zondag I december om 14.00 uur vindt symbolisch de overhandiging van deze borden plaats door het Accountantskantoor aan de VVV/ANWB Venray. Dit vindt plaats op het pomppleintje voor het VVV/ANWB-kantoor. Voor nadere informatie over deze borden kunt u contact opnemen met de VVV/ANWB Venray, tel. 510505. Eerste Venrayse Vogelvereniging De Huisvriend organiseert dit jaar de vogelshow van de kring Peel en Maas en omstreken. Deze show wordt jaarlijks bij toerbeurt dooréén van de elf vereni gingen van de kring Peel en Maas e.o. georganiseerd. Tijdens deze show zullen er ongeveer 900 vogels te bewonderen zijn van kanarie tot bastaard, van exoot tot parkiet en zeker niet te vergeten de Europese cultuurvogels. Aan de keurmeesters is elk jaar de moeilij ke taak om uit deze vogels de kampioenen van de kring aan te wij zen. Tijdens de show zal er tevens een expositie zijn van werken van 'Amba Kleinkunst' uit Venray. Iedereen is van harte welkom op deze show. Natuurlijk zijn er ten alle tijden leden van Vogelvereniging De Huisvriend aanwezig tij dens de show en zij zullen u graag van alles over de vogels vertellen De vogelshow wordt gehouden in zaal In den Engel in de Poststraat te Venray. U kunt naar de show op vrijdag 29 nov. van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag 30 nov, van 10.00 tot 22.00 uur en zon dag 1 dec. van 10.00 tot 16.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5