ff PEEL EN MAAS J DE FAKKEL Mobil vurige wensen Net even anders: burgemeester Waals jjRun op Limburgs boek 'Sporen die bleven' Rozemarijn Thijm Huldiging jubilarissen Koninklijke Harmonie Euterpe Een van Nederlands beste I sigarenwinkels ligt aan de Grote Markt a 14 KARAATS MASSIEF GOUDEN CLOSED FOREVER SCHAKELARMBAND ROOKARTIKELEN STAATSLOTEN KRASLOTEN LOTTO-TOTO Dierproeven voor cosmetica Jubilea bij Kerkkoor parochie Petrus Banden Deborah Jeanne in 't Podium Positiekleding moeilijk? Nee hoor!! iBBb Wandelen, lezen en zingen bij Omroep Venray Met Sinterklaas zorgen wij voor uw uw tabaksspeciaalzaak Abseilen Toggle-afdaling van de Grote Kerk in Venray Bridgedrive Divinolandia leverde 6000 gulden op Paj Verrassing voor Sigarenmagazijn Jansen Zonder enig vermoeden toog lia Jansen vorige week maandag iar Amsterdam naar een bijeen- ;omst van het Vrouwen iigarengenootschap Salomé. Tot laar verrassing werd zij, samen iet negen andere collega's uitge- pen tot de beste sigarenwinkels in Nederland. Nog steeds onder Ie indruk van dit predikaat doet lia Jansen haar verhaal. "Ik was wel op de hoogte van het beslaan van dit genootschap maar niet van hun plannen om de Nederlandse sigarenwinkels te gaan keuren", vertelt ze. "In totaal zijn er 2200 zelfstandige sigarenwinkels. Die zijn allemaal bekeken en daaruit zijn vervolgens 30 winkels genomen die verder gescreend werden." Volgens Mia Jansen is naar alles gekeken: interieur, exterieur, de totale uitstraling, de klantenbenade ring, het assortiment en vooral de Ivisering. Daarbij ging het met name ook om de advisering over sigaren aan vrouwen. "Steeds meer vrouwen roken tegenwoordig een sigaar. Ik doe dat zelf ook Het is rustgevend, iets heel anders dan een shaggie of een sigaret roken". Behalve dal Mia Jansen sigaren rookt, probeert ze continu op de EI ad" hoogte te blijven van haar produk- ten. Ze bezoekt sigarenbedrijven en gaal naar plantages, zoals onlangs nog in Indonesië. "Daardoor blijf je bij. zeker met betrekking tot de laat ste ontwikkelingen. Zo wordt steeds meer aandacht besteed aan melange. Sigaren die een exotische smaak en geur hebben of naar rum of cognac ruiken zijn tegenwoordig zeer in". Door al haar kennis, is Mia Jansen dan ook in staat een goed advies uit te brengen. "Dat is schijnbaar goed overgekomen anders val je niet voor niets onder de beste tien sigarenwin kels van Nederland". Op de foto een verraste Mia Jansen mei enkele collega's. Nieuw programma bij Omroep Venray Steeds meer luisteraars en nieuwe programma's bij Omroep Venray. Iet gaat dus goed met de lokale Dmroep in Venray. Woensdag 4 december start er (alweer) een nieuw programma: 'Net even inders'. Hierin praat Mario Kremers nel bekende en onbekende gasten voor het merendeel wonend in de regio Venray. 'Net even anders' maakt bekende mensen 'gewoon' en ewone mensen 'bekend'. )e allereerste gast is Jos Waals, de lurgemeester van de gemeente Venray. Mario praat met hem over rijn gezin, hobby's en natuurlijk de ispecten van het burgemeester zijn. De muziek in 'Net even anders' wordt telkens uitgezocht door de gasten zelf. 'Net even anders' is te beluisteren bij Omroep Venray. voor de allereerste keer op woensdag 4 december tus sen 18.00 en 19.00 uur. Het pro gramma wordt herhaald op woens dag 11 december om 13.00 uur. Een nieuwe aflevering wordt uitge zonden op woensdag 18 december. Wilt u graag iemand aanmelden voor dit programma of meer infor matie? Schrijf dan naar Omroep Venray, Postbus 91. 5800 AB in venray. Omroep venray is te ontvangen op 102.4 via de kabel en in de ether op 90.2. SPAREN VOOR KORTING OP EEN 72 Bij iedere tankbeurt of shop besteding van minimaal ƒ25,- bij ons tankstation ontvangt u een gouden voucher. Voor 3 vouchers en een bijbetaling van ƒ79,- ontvangt u van ons een prachtige gouden schakelarmband t.w.v. 189,-. De vouchers worden gratis uitgegeven tot 31 december 1996, maar blijven geldig tot 31 januari 1997 I Venray, Leunenseweg 12 I Venray, Noordsingel 34 Al ruim 3000 exemplaren verkocht! pi Op zaterdag 9 november jl. vond in de Turfhoeve te Sevenum de pre sentatie plaats van hel boek 'Sporen die bleven' over de razzia's en deportaties in Noord- en Midden- Tevens kregen daar gede- en personen die inge- hebben op het boek van dr A.P.M. Cammaert. gelegenheid het af te halen. Zeer velen maakten daarvan gebruik. Vervolgens ont stond, toen bekend werd dat het boek te krijgen is als het ware een run op het boek. De Stichting was hierdoor snel door haar eerste voor- aad heen en heeft 700 exemplaren dj besteld. Deze bestelling is vanaf i december 1996 beschikbaar. Mogelijk liggen er nog enkele boe ken bij contactpersonen of boekhan dels. NIEUWE BESTELLING VAN 700 EXEMPLAREN Door deze nieuwe bestelling kun nen mensen die hebben ingeschre ven of een speciale gele bestelkaart hebben ingestuurd nog voor de feestdag van Sint Nicolaas in het bezit komen van het boek. Dit geldt levens voor familieleden van gede porteerden. Op woensdag 4 decem ber kan namelijk van 15.00 tot '7.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur het boek worden afgehaald ïn het cultureel centrum 't Hëljes Keteer. Raadhuisplein 4 in Panningen. Inschrijvingen en bestellingen die dan niet worden afgehaald worden na 5 december binnen een week toe gezonden. Bij toezending wordt ƒ10.- verzendkosten in rekening gebracht Informatie: 077-3071671 (L. Steeghs). Sigarenhuis Jansen GROTE MARKT VENRAY (0478) 582196 Nog steeds worden er in Europa dierproeven gedaan om cosmetica te testen. Met het oog op de aanko mende feestdagen zijn de Dierenbescherming en Proefdiervrij aanstaande zaterdagmiddag in het winkelcentrum van Horst en dins dagavond in hel winkelcentrum van venray aanwezig om het publiek te informeren over dierproefvrije cos metica. Aanstaande zaterdag zal de Dieren Bescherming en Proefdiervrij het winkelend publiek informeren over dierproefvrije cos metica. De beide organisaties zetten zich al jaren in voor de afschaf van dierproeven. Bij de stand is een lijst verkrijgbaar waarop diervriendelij ke cosmetica vermeld staat. Op deze lijst staan merkenshampoo. huidver zorgingsproducten, zonnecreme en make-up waarvoor de afgelopen vijf jaar geen dierproeven zijn gedaan. In I990 besloot het Europese Parlement alle ingrediënten van cos metica opnieuw op dieren te testen. Een gezamenlijke actie van de Europese dierenbeschermingsorga nisaties resulteerde in het voorne men om dierproeven voor cosmetica in europa te verbieden met ingang van I januari 1998. De Nederlandse politiek lanceert dit jaar als eerste in Europa een wet waarmee dierproe ven voor cosmetica daadwerkelijk helemaal zijn verboden. Tijdens de onlangs gehouden vie ring van het 25-jarig jubileum van de heroprichting van het Koor en het jaarlijkse Ceciliafeest werden twee leden van het koor gehuldigd voor liet feit dat ze zich 25 jaar hebben ingezet bij de opluistering van de kerkdiensten. Beide heren, te weten Joos v. Dijck en Antoon v. Osch kre gen door deken Coenen de zilveren eremedaille van de Nederlandse Gregoriusvereniging opgespeld en de daarbij behorende oorkonde uit gereikt. Ook waren er natuurlijk bloemen voor de echtgenoten van Antoon v. Osch en voor Joos v. Dijck. Deken J. Coenen sprak zijn dank uit voor de inzet van beide leden en de hoop nog lang van hun diensten gebruik te mogen maken. Zondag I december speelt Deborah Jeanne in 't Podium, de wieg van deborah stond in New York en haar muzikale talenten bezorgden haar vorig jaar een belangrijke prijs: de Songwritersprijs van de ASCAP (de Amerikaanse Buma Stemra). Muziek maken doet ze al haar hele leven, maar pas een jaar of vijf gele den besloot ze op de voorgrond te treden niet een solocarrière. Sinds vorig jaar heeft ze een contract bij een platenmaatschappij en neemt haar ster de snelheid aan van een komeet. Vragen waarom ze muziek maakt is voor haar net zo onlogisch als vragen waarom ze adem haalt. Haar muziek heeft de kracht om zowel ouderen als jongeren te pak ken en ze verstaat de kunst om iedereen het gevoel te geven dat ze speciaal voor hem/haar zingt. De muziek en zang van Deborah heeft veel invloeden uit allerlei cul turen. van folk tot jazz en luister liedjes. Volgens critici is ze nog het beste te vergelijken met de stijl van Joni Mitchell en Suzanne Vega. De aanvang van het optreden is gepland om ongeveer 20.30 uur. De entree is vrij. Grotestraat 93 Venray a.s. zondag geopend Op zondag 27 oktober werd in Oirlo het herdenkingskruis aan het Boddenbroek ingezegend. Een kruis dat herplaatst is als herinnering aan de noodkerk die tijdens het laatste jaar van de Tweede Wereldoorlog in de schuur bij de familie Classens gevestigd was. U hoort a.s. donder dag de reportage die Liesbeth Lucassen daar maakte. Na de inze gening had Liesbeth nog een gesprek met o.a. pastoor Te Plate en dhr. Classens, de eigenaar van de boerderij aan het Boddenbroek waar het herdenkingskruis geplaatst is. In de Maasheggen in Groeningen vertellen Riek en Martien Verstraelen over de iepen, wege- doorn, heggerank en andere planten die we zien. Terug bij het beginpunt van de wandeling gaan we naar het gebied rechts van de Maasheggen. Daar liggen de Groeningse duintjes: een stuifzandgebied met een heel andere vegetatie dan de Maasheggen. Riek Verstraelen ver telt over het ontstaan van dit stuif- duinengebied en wijst ons op de eik evaren die je nog maar zelden ziet, en het judas-oor, een zwam die veel op vlierehout voorkomt. (Donderdag van 19.00 tot 20.00 uur, herhaling op maandag van 18.00 tot 19.00 uur.) 'N GEUR VAN HONING Alweer een nieuw programma van Omroep Venray. Donderdagavond kunt u gaan luiste ren naar de tweede aflevering van dit literaire programma in samen werking met het Literair Café Venray Regio. In het vorige seizoen van het Café waren o.a. te gast Jan Mulder en Remco Campert. Het duo trok zeer succesvol met hun pro gramma door heel het land en kwa men zodoende ook in Venray terecht. Het aanwezige publiek genoot er zichtbaar van. Donderdag 28 november (vanavond) om 18.00 uur (na Lokaal Centraal) hoort u de opnamen die wij maakten. Met andere woorden: ga d'r maar eens goed voor zitten en geniet opnieuw van Remco en Jan. WAAR ZIJN DE TROUBADOURS GEBLEVEN? 'De Trots van het Zuiden', zo heet de nieuwe cd van de formatie Peanuts uit Kerkrade. Een naam welke verbonden is met die groep is Jo Smeets. Hij is donderdagavond de gast van Oscar Hovens in zijn programma 'Waar zijn...'. Als u vragen wilt stellen aan Jo Smeets mag u altijd bellen tijdens de uitzending: 512362. (Donderdag van 21.00 tot 22.00 uur. PEELGRASS Peelgrass-presentalor Rein Wortelboer praat a.s. maandagavond met Kees v.d. Loo. gitarist, harmo nica-speler en zanger van 'West Virginian Railroad' Vorige maand verscheen van hen hun zevende album getiteld 'Family Fair'. De cd geeft een uitstekend beeld (geluid dus) van het muzikaal vermogen van deze band. voldoende aanlei ding om de plaat te bombarderen tol album van de maand december in Peelgrass. Hel gesprek met Kees v.d. Loo wordt uiteraard omlijst met muziek van 'Family Fair'. Dat deze band al jarenlang de toon aangeeft in Nederland mag blijken uit de awards die ze drie opeenvolgende jaren ontvingen voor de beste band van het jaar. uitgereikt door de Dutch Country Music Association. Omroep Venray zendt via de kabel uit op 102.4 en is in de ether te ont vangen op 90.2. Gezondheidswinkels Venlo Klaasstraat 38 - Venray Grote markt 20 Een gedicht of rijm lukt altijd met een kado van Rozemarijn Thijm Kom er eens kijken! eett kado voor at prijs DONDERDAG 28 NOVEMBER 1996 Nr. 48 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Zaterdag 23 november jl. heeft de Koninklijke Harmonie Euterpe van Venray vier van haar leden gehuldigd vanwege hun 25-jarig resp. 40-, 50- en 60-jarig jubi leum. Hen werd het Bondsinsigne van de FKM uitgereikt. De huldi ging vond plaats tijdens de jaar lijkse feestavond van de vereni ging in het verenigingslokaal De Perdstal aan de Kempweg in Venray. De jubilarissen zijn: José Janssen-Sools (25-jarig jubi leum). José Janssen-Sools was, voordat ze in Venray kwam wonen, lid van het muziekgezelschap van Budel-Dorplein. Zij krijgt het zilve ren bondsinsigne uitgereikt en is daarmee in onze regio de eerste vrouw die deze onderscheiding in ontvangst kan nemen. Het vrouwen lidmaatschap leidde 25 jaar geleden nog vaak tot heftige discussies, maar de jubilerende muzikante heeft al die stormen heelhuids doorstaan José is gehuwd en moeder van drie kinderen. Samen met haar man runt ze een groot agrarisch bedrijf. Maar dat alles belet haar niet steeds pre sent te zijn op de wekelijkse repeti ties en bij alle uitvoeringen aanwe zig te zijn. Martin Sijbers (40 jaar lid Euterpe). De tweede jubilaris is Martin Sijbers, de klarinettist en een van Euterpe's trouwste leden. Al vroeg trad hij in de voetsporen van zijn vader die meer dan 44 jaar lid was van het Venrayse muziekkorps. Jan Derks, al 60 jaar muzikant, krijgt van voorzitter Hans Thomassen het bondsinsigne van de FKM uitgereikt. Martin Sijbers is nog een muzikant uit de eigen euterpe-school. Hij kreeg zijn opleiding van de bekende Venrayse musicus Jo van Els. Fer van Els (50 jaar muziekjubi- Ieum, een leven vol muziek). Fer van Els viert zijn 50-jarig muziekju- bileum. Hij is een telg uit de beken de muzikanten-familie Van Els en heeft in het Noord-Limburgse muziekleven, met name in de drum bandwereld een prominente rol gespeeld. Hij was als instructeur verbonden aan diverse drumbands in Geysteren. Blitterswijck, Sevenum, Smakt-Holthees. Wanssum en was ook betrokken bij de oprichting in Overloon en Merselo. Bij Ëulerpe ging hij meer dan 30 jaar letterlijk en figuurlijk voorop, als tambour-maitre en als instructeur van de drumband, waar hij vele successen mee behaalde. Daarnaast was en bleef hij ook als blaasmuzikant actief. Aanvankelijk op de klarinet en later als bassist. Tijdens zijn diensttijd maakte hij deel uit van het vermaarde muziek korps van de Limburgse Jagers, ach tereenvolgens als tamboer, bassist en tenslotte als bekkenist. Vele malen fungeerde hij als jurylid op drumconcoursen. Hij componeerde de mars 'Sevenum Sounds' die jarenlang op concours-repertoire prijkte. Voor zijn vele verdiensten voor de muziekwereld werd hij in 1986 onderscheiden met de zilveren ere medaille van Oranje Nassau. Jan Derks (60 jaar ras-muzikant). Ondanks zijn leeftijd, hij wordt bin nenkort 73 jaar, is Jan Derks nog altijd volop actief bezig. Dagelijks bespeelt hij de tuba. Nog steeds een uitstekend muzikant bij euterpe en bij het Venrayse seniorenorkest en dat betekent twee repetities per week en vele optredens. Om dat op deze leeftijd nog goed aan te kunnen is naast een goede fysieke gesteld heid ook een goede muzikale en technische vaardigheid vereist. En daar beschikt Jan Derks over. Een goede en ervaren muzikant die in het verleden op tal van con coursen veel lauweren oogstte. Meer dan 35 jaar was hij lid van de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela en ettelijke jaren tegelijker tijd ook van de Venrayse harmonie. Maar twee gezelschappen tegelij kertijd werd te veel en hij moest kie zen en daarvan profiteerde Euterpe. want daar koos hij voor. Jan Derks is muzikant in hart en nieren en het gebeurde meer dan eens dat hij midden in de nacht opstond om toch maar op tijd klaar te zijn met hel werk op de boerderij zodat hij 's avonds op tijd naar de muziek kon. schoolstraat 18, 5801 bp venray tel. 0478 588777 1 Aanstaande zondag l december is er de nodige spanning en sensatie rondom de Grote Kerk in Venray. Alle inwoners (leeftijd variërend lussen 12 en 100 jaar) van Venray en omstreken, krijgen dan de mogelijk heid om een lijnafdaling (60 meter) of toggle afdaling 10(Tmeter) van de toren van de Grote Kerk in Venray te maken. Het kerkbestuur, gemeente en politie heeft de initiatiefnemers toe stemming verleend voor het uitvoe ren van deze activiteiten, de deelne mers zullen gedurende de activiteiten door professionele instructeurs worden begeleid onder leiding van 'Harold Adventures'. De activiteiten staan onder andere in het teken van de restauratie van de toren, die in april 1997 van start zal gaan. De kosten van deze restau ratie zullen ongeveer 600.000 gul den gaan bedragen. Voor een afda ling zal f.25.- per persoon worden gevraagd. Van dit bedrag gaat f.5,- naar de stichting 'Restauratie Pogingen tot inbraken In de nacht van donderdag op vrij dag was een begin gemaakt met een inbraak in een woning aan de Tangostraat. De achterdeur was reeds vernield, maar toen de buiten lamp aanging is dat vermoedelijk het sein geweest voor de dader om er vandoor te gaan. Bij een poging tot inbraak in een woning aan de Honingklaver bleef het, mede dankzij het goede hang en sluitwerk bij een poging. Kerktoren'. Een fotograaf zal de deelnemers op de spannende momenten vastleggen op de gevoeli ge plaat. Uiteraard kunnen deze actiefoto's achteraf worden bijbe steld. DEELNAME-INFORMATIE De deelnemers worden in groepen van maximaal 15 personen inge deeld. De aanvang van de activitei ten is om 10.00 uur. Ter plaatse aan melden kan, maar beter is het om van te voren even te reserveren door je op te geven via telefoonnummer 0478-513270. Harold Stevens. 0478-513209. Maurice Jansen of 0478-50289-, Hans Berkers (na 17.00 uur), want vol is vol. WAT HOUDT HET PROGRAMMA IN? Begonnen wordt met een korte introductie/uitleg over abseilen/tok- kelen waarbij vooral de veiligheids aspecten aan bod komen. Vervolgens worden de afdaalmate- rialen en klimgordel uitgereikt. Dan volgt de klim naar de top van de toren. Na het bestegen van de trappen en het uithijgen. kan een keuze gemaakt worden tussen de lijnafdaling (60 meter abseilen) of de toggle-afdaling (100 meter schuin over een lijn, hangend aan een lus naar beneden tokkelen). Na een vluchtige blik in de diepte kun nen de deelnemers beginnen aan de afdaling, genietend van het prachti ge uitzicht over het Venrayse land schap. Vrijdagavond 22 november was het weer zo ver; voor de vijfde keer zelfs; een lustrum. En het enthou siasme wordt steeds groter. Nadat 80 paren zich aangemeld hadden moest de organisatie de inschrijving sluiten. En dit alles voor een zeer goed doel: een waterzuiveringsinstallatie voor de inwoners van Gonzaga in Brazilië. Met uw inschrijving is de Stichting Divinolandia weer een slap dichter bij het gestelde doel gekomen. Samen met de sponsoren. Fe denken is aan dans- en Partycentrum Janssen (we kregen de zaal plus het eerste kopje koffie om niet!), Aulobusbedrijf Van Ham (stelde als prijs beschikbaar een reis naar Benidorm, gewonnen door mevr. H. Alkemade), Gorree party service met verrukkelijke hapjes, etc. etc. De Stichting is erg blij bekend te kunnen maken dat hierdoor een bedrag van ca. f.6.000,- bijgeschre ven kan. Hulde aan u allemaal! Er waren zoveel prijzen dat er eigenlijk alleen maar winnaars waren. Alle namen noemen is niet mogelijk, hier volgen wel de groepswinnaars. Blauw: hr. en mevr. De Vocht; Geel: hr. Maes en hr. Schulz; Groen; hr. De Beijer en hr. Smits: Oranje: hr. en mevr. V.d. Beuken: Rood: hr. en mevr. De Vries; Wit: hr. en mevr. Smits. Dankzij het voortreffelijke com- puterwerk van de heer Gijs Verweij was de uitslag snel bekend. Tot vol gendjaar! WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11