i m PEEL EN MAAS Venrayse Fietsvierdaagse zelfstandig verder ƒ3700,- voor peuterspeelzalen Open dag Muziek- en Maj ore ttensho wkorps St. Petrus Banden U weet wat er van een directeur verwacht wordt Orde van verdienste Hobby/kunst markt in Overloon Politie gaat auto inbraken te lijf Entreekaarten Sportgala Wereldwinkel Venray Jubilarissen Mannenkoor gehuldigd tijdens jaarlijkse feestavond Rozemarijn Thijm directiesecretaresse m/v De Rabobank is een bank van mensen en voor mensen. Betrokken bij wat er in de buurt gebeurt. Dus volgt onze bank het plaatselijke culturele leven op de voet. We sponsoren de zangvereniging of maken het mogelijk dat er een buitenlandse dirigent overkomt. Natuurlijk is onze directeur daar dan bij aan wezig. Als directiesecretaresse maakt u daar tijd voor in de agenda. En u zorgt er voor dat het evenement de nodige aan dacht krijgt in de plaatselijke media. U creëert dus de perfecte voor waarden voor de bank om daad werkelijk onze betrokkenheid te tonen. Maar ook binnen de bank bent u degene die de zaken organiseert. U roept op het juis te moment de juiste mensen bij elkaar, notuleert en brengt ver slag uit. Signalen van klanten en collega's brengt u op eigen initiatief onder de aandacht van de directie. Want u weet wat de directie bezighoudt en heeft aan een half woord genoeg. U hebt een opleiding op mini maal VWO-niveau, aangevuld met een secretariële- of manage mentassistente opleiding. U spreekt en schrijft correct en helder Nederlands. Het voeren van de personeelsad ministratie en her opstellen van arbeidsovereenkomsten is voor u geen enkel probleem. Uit infor matie pikt u snel de essentie op. U reageert alert op opmerkingen en signalen van collega's en klanten, regelt afspraken vlot, werkt efficiënt en zorgvuldig. Vertrouwelijke informatie is bij u in veilige handen. U maakt een kalme en zelfbewuste indruk en bent tegelijk vriendelijk en zakelijk. Rabobank Venray-Oostrum Bent u geïnteresseerd? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M.J.H.H. Wiegman-Bonants, directiesecretaresse, telefoon (0478) 530203. Stuur uw sollicitatie met c.v. binnen 14 dagen naar de directie van Rabobank Venray-Oostrum» Postbus 64, 5800 AB Venray DONDERDAG 21 NOVEMBER 1996 Nr. 47 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG ƒ4500,- voor scouting I Een afvaardiging van Dc Beertjes, een groep geestelijk gehandicapten w/i scouting De Pee/speurders, heeft zaterdag een bedrag van 4500 gui ten in ontvangst mogen nemen. I Dit bedrag was een geste van Thomassen Interieurs in Venray. Ter Vlegenlieid van de verbouwing hield de zaak onlangs een heropening, e giften van relaties op die dag kwamen ten goede aan De Beertjes. dartmarathon van DC 't Kukske heeft een voorlopig eind- jdrag van 5700gulden opgeleverd. bedrag komt ten goede aan de billing Peuterspeelzalen Venray. jorzitter Mat Achten van deze killing ontving de cheque uit han- n van Carl de Bruijn van de orga- ferende dartvereniging. Acht kop- I speelden van zaterdag 12.00 tot mag 27 uur 15.00 uur 27 uur aan n stuk dartpartijen. Toen zondag 15.00 uur het eindschot klonk, ver een ontlading van jewelste in l-bar 't Huukske. Carl de Bruijn i DC 't Huukske was in ieder kal in z'n nopjes: "Na de moeilij ke momenten die de darters toch gehad hebben, was het inderdaad een ontlading. Er werd gezongen en de deelnemers kregen allen een bos bloemen." Overigens is 5700 gulden een voorlopig eindbedrag. Dit kan nog oplopen omdat DC 't Huukske ook een speciaal bankrekeningnum mer (17.59.55.905) heeft geopend waarop giften nog steeds welkom zijn. Overigens werd de wedstrijd van de politici gewonnen door de PvdA. Gezien het logo van deze partij mag hel niet vreemd genoemd worden dal zij het meest in de roos hadden gegooid. Kef Janssen van carnavalsverem- |ng 't Dartele Veule is afgelopen ïekeinde onderscheiden met dc van Verdienste van de brstenraad. Janssen kreeg de federscheiding voor z'n vele ver nisten voor de Veulense vaslelao- pgemeenschap.. Hij is nu voorzit ten maakt al 22 jaar deel uit van ft bestuur. is tevens oud-prins van 't irtele Veule en lid van de psraad Veulen. Inbraak in auto In de nacht van zaterdag op zon- ■g is door forcering toegang gekre un tot een personenauto van een arige Venraynaar. De auto stond arkeerd op het Gouden Leeuw in. Uit de auto worden zijn pas- 1, cassettebandjes en enkele cd's 'reemd. Op zondag 24 november wordt er in het gemeenschapshuis van Overoon een hobby- en kunst markt gehouden. Tussen 11.00 en 17.00 uur kunt u van alles op dit gebied vinden en worden er de nodige demonstraties gegeven. De lijst van onderwerpen en akli- viteiten is lang: Amerikaans patchwork. Quilts, demonstratie van patchwork op de naaimachine, beren- en houtdecoraties, zijdeschil- deren met naaldwerk, het maken van kerstdecoraties. Verder olieverf- schilderijtjes. pentekeningen, aqua rellen, glaskreativiteiten, borduren, kreatief met perkamentpapier en driedimensionale technieken. Ook is er nog keramisch boetseerwerk, decoratieve fimo, werken met gekleurd zand en antieke kantjes, randjes en jurkjes. De toegang bedraagt ƒ4,50 (kin deren tot 10 jaar gratis). Het gemeenschapshuis in Overloon ligt aan het 14 Oktoberplein. Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden is een vereniging die muziekspelen combineert met het uitvoeren van shows. Het muziekkorps van de vereniging kan nog wel enige versterking gebrui ken. met name in de kopersectie Op zondag 24 november houd MMSK St Petrus Banden een open dag. Met name de IVM-leerlingen van de Muziekschool Venray (basisop leiding) en hun ouders zijn uilgeno digd. maar ook andere (oudere) beginnende muzikanten zijn van harte welkom. Wat heeft MMSK St. Petrus Banden beginnende muzikanten te bieden? Allereerst een instrument. Verder biedt zijn. an aanmelding bij de vereniging, de mogelijkheid de HAFA-opleiding (Harmonie- Fanfare) bij de Muziekschool te gaan volgen. De vereniging levert eventueel een bijdrage aan de les gelden. Daarnaast geeft zij. middels een interne opleiding door ervaren leden en externe instructeurs, onder steuning bij de lessen. Op het moment dat er een elementaire ken nis van de noten en het instrument aanwezig is. gaat de beginnende muzikant meespelen in het Opleidingsorkest. In de praktijk is dal vaak al het gevel na een jaar opleiding. Het inpassen in het Show-orkest gebeurt geleidelijk, bij gebleken geschiktheid en na het behalen van hel A-diploma. De repetities van het opleidings orkest vinden plaats op woensdag van 18.45 tot 19.45 uur. De onder- steuningslessen van een half uur zijn op zondagochtend tussen 10.30 en 12.00 uur. De contributie bedraagt thans f.125.- per jaar. De vereniging stelt het instrument ter beschikking, zonder dat daarvoor verdere kosten worden berekend. MMSK St. Petrus Banden maakt niet alleen muziek, maar ook shows Dit betekent dat er ook vaak buiten wordt gespeeld en geoefend: in het voorjaar en gedurende de zomer maanden wordt de show gerepeteerd op de sportvelden van het Vincent van Gogh Instituut tegenover het verenigingsgebouw. De vereniging is een graag geziene gast op Taploe's en festivals in binnen- en buitenland. Zelf organiseert zijj'aar- lijks de Taptoe Venray op de Grote Markt. Kortom, voor iedereen die meer wil dan alleen muziek maken biedt MMSK St. Petrus Banden zeer goede mogelijkheden. Wie meer wil weten is van harte welkom op de OPEN DAG op zon dag 24 november van 12.00 tot 15.00 uur in het verenigingsgebouw de Opmaat aan de Oostsingel 37 te Venray. Eventuéel kunt u ook een van de repetities bezoeken. Voor nadere informatie kunt u bellen met het secretariaat van de vereniging, dhr. Gerrit Kateman. tel. 0478- 511647. De politie is onlangs begonnen met een voorlichtingscampagne met betrekking tot het parkeren van auto's op inbraakgevoelige lokaties. Steeds vaker komt het voor dat bij auto's, die ergens afgelegen geparkeerd staan wordt ingebroken of dat die auto zelfs wordt gestolen. Een van de plekken in Venray waar dat regelmatig aan de orde is is de parkeerplaats bij het ziekenhuis aan de Merseloseweg. De politie is daar begonnen met het uitdelen van folders aan automobilisten. Hen wordt dan ook gevraagd of de auto goed is afgesloten en of er nog waardevolle spullen in liggen. Vaak komt het voor dat zaken als autopa pieren. fototoestellen, kleding e.d. nog in de auto liggen. De automobilisten worden verder gevraagd de folder goed te lezen en de tips zoveel mogelijk op te vol gen. Verder verzoekt de politie om. indien iets verdachts op een parkeer terrein wordt geconstateerd, dit direct te melden bij de politie. Alleen dan kunnen autodiefstallen en -inbraken aangepakt worden. Bedrijfsongeval Maandagmorgen raakte een 30- jarige heftrucbestuurder bekneld tussen zijn heftruck en een aantal pallets. De man had niet in de gaten dat de heftruck nog niet stil stond. Hij moest per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd voor diepe vleeswonden aan zijn benen. Hij werd ter observatie opgenomen. Het ongeval vond plaats in een bedrijf aan de Maasheseweg. In samenwerking met de Arbeids inspectie stelt de politie een onder zoek in hoe het ongeval kon plaats vinden en of de veiligheidsvoorschriften in acht waren genomen. Er blijkt nogal wat onduidelijk heid te zijn met betrekking tot eventuele entreebewijzen voor het sportgala op zondag 22 december De organisatie laat weten dat de entreebewijzen voor het merendeel naar de genomineerde verenigingen gaan. Ook de diverse sponsoren krijgen een aantal entreebewijzen. De resterende kaarten zijn voor diegenen, die meedoen als publieks jury, en die op het formulier hebben aangegeven aanwezig te willen zijn bij hef evenement. Die kaarten zijn vanaf maandag 16 december af te halen bij het VVV kantoor aan de Grote Markt. Hiervoor geldt wel: op op. Schoudertas gestolen Een 50-jarige Venray se deed aan gifte van diefstal van haar handtas. Daarin zaten persoonlijke beschei den en geld. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Ideeën over toekomst evenement liepen te ver uiteen Venray krijgt een eigen fiets vierdaagse en Fietsvierdaagse De Peel gaat zonder Venray verder. Deze week is bij de notaris de akte gepasseerd voor de oprichting van de stichting Fietsvierdaagse Venray. Eerder trokken de Venrayse bestuurders zich al terug uit de van oorsprong Deurnese stichting Fietsvierdaagse De Peel. De breuk wordt voornamelijk veroorzaakt door verschillen van inzicht over de te volgen koers in de toekomst. De Venrayse organisatie wil komende jaren het fïetsevenement verbreden met behoud van het over zichtelijke karakter. Fietsvierdaagse De Peel concentreert zich vooral op het fietsen. De Venrayse werkgroep voelt zich daardoor in haar onl- plooingsmogelijkheden geremd. De gedachten over hoe verder met de fietsvierdaagse, waaraan jaarlijks zo'n 5000 mensen meedoen, liepen al langer uiteen. Een enquete onder de dit jaar in Venray gestarte deelne mers bevestigde de ideeën van de werkgroep: de fietsers waren zeer tevreden over de kwaliteit, maar waren kritisch over de omvang. 'Zorg toch vooral dat hel niet te massaal wordt', was de boodschap. OPSTAPPLAATS Daarop werkte de Venrayse werk groep verder aan het uitstippelen van een eigen koers. Die komt neer op het neerzetten van een eigen eve nement met uiteraard Venray als centrale plaats. De bedoeling is dat de deelnemers aan de Fietsvierdaagse Venray elke dag uit Venray vertrekken en daar ook weer aankomen. Daarnaast fungeert elke dag een plaats in de regio als 'opstap-plaats'. Behalve dat alle fietsers hier een stop maken, kunnen dagjesmensen en deelnemers uit die plaats, ook vanuit de opstap-plaats starten en er weer finishen. "Óp die manier willen we de drukte wat spreiden, uit oogpunt van de ver keersveiligheid en om tegemoet te komen aan de wensen van de deel nemers", zegt woordvoerder Verberkt van de Venrayse werk groep. "Het is ook aantrekkelijker voor de lokale organisatie. Daar komen nu verspreid over de hele dag fietsers". De Venrayse stichting is in overleg met VVV's in onder andere Horst. Bergen en Boxmeer over de lokale invulling van opstap plaats. De plaatsen zijn vrij om de omlijsting naar eigen inzicht te regelen. Open dag Dit jaar houdt Wereldwinkel Venray voor het eerst, samen met de andere Wereldwinkels in Limburg, officieel een open dag. Zaterdag 23 november zullen tij dens de open dag de foodproducten uit Afrika bijzondere aandacht krij gen. Het is tenslotte hel Afrika-jaar voor de Wereldwinkels in heel Nederland! Wal betreft de foodpro ducten uit Afrika zijn er uit Swaziland van de Eswatine Swazi Kitchen mangochutney, rozijnen, sinaasappeljam en chilisaus; uit Tanzania behalve de Tanzania-koffie Tabora-honing: uit Kenia Kilimandjaro-koffie. Van de wijn en fruitboerderij 'de Slange Rivier" in Zuid-Afrika komt de basilicum/knoflookazijn en de krui- denwijnazijn. Maar op deze dag worden vooral de nieuwe wijnen in het zonnetje gezet. Zaterdagmiddag is er een wijn proeverij met de wille Chenin Blanc en de rode Merlot van het landgoed Ruitersvlei. dat ligt in het zuidwestelijke kustgebied van In het kader van de presentatie van de Max Havelaar banaan kreeg burgemeester Waals dinsdag offi cieel de "eerste banaan uitgereikt. Waals, niet schuw van enige promo tie. stapte meteen de kantine van het gemeentehuis binnen om daar spon taan de bananen aan zijn personeel uit te delen. de Kaapprovincie. Er zijn ook klei ne Afrikaanse hapjes. Het is een prima gelegenheid voor mensen, die de Wereldwinkel nog niet kennen, om eens rond te kijken in de Venrayse Wereldwinkel op het adres Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur: dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vla uil. winkel open! Tel. 0478-588571. Politiepet gestolen tijdens Sinterklaas receptie Tijdens de receptie, ter gelegen heid van het gouden feest van de hulp-Sinterklaas Piet Muis, werd ten nadele van een 52-jarige poli tieman zijn dienstpet gestolen. Hebben de Zwarte Pieten dan niet opgelet.. Op heterdaad betrapt Vorige week woensdag omstreeks 15.30 uur zag personeel van een kle dingzaak aan het Henseniusplein, dat een man een jas in een tas stop te. Het personeel stapte op de man toe. Die ontkende eerst dat hij een jas in de tas had verstopt. Plotseling haalde hij de jas uit de tas en rende weg. Het personeel kon een goed signa lement van de man doorgeven, maar een zoekactie had geen resultaat. MEER WERK De nieuwe opzet is volgens Verberkt organisatorisch ingewik kelder dan de vorige constructie. De Venrayse werkgroep heeft echter haar organisatorische kwaliteiten voldoende bewezen, meent hij. Behalve een sterke organisatie heeft de nieuwe stichting echter nog niets, "Routeborden, briefpapier, boekjes, het moet allemaal nog gemaakt wor den". De nieuwe stichting beschikt inmiddels wel over een eigen logo, dat gisteren gepresenteerd werd. De stichting Fietsvierdaagse De Peel in Deurne heeft volgens Verberkt 'teleurgesteld maar met respect' gereageerd op de Venrayse actie.'Venray werd elf jaar geleden toegevoegd aan de Fietsvierdaagse De Peel. als startplaats. In de achterliggende jaren ontwikkelde Venray zich tot de grootste start plaats en overvleugelde Deurne. Dit jaar ging ruim de helft van de 5500 deelnemers vanuit Venray van start. Door het succes nam de werkgroep Venray de laatste jaren al een wat zelfstandiger positie in binnen de stichting Fietsvierdaagse De Peel. Door zich los te maken heeft Venray helemaal dc handen vrij om er een lokaal evenement van te maken. De Venrayse stichting zegt samen te willen werken met de stichting in Deurne. Afgelopen zaterdagavond organi seerde het Venrays Mannenkoor weer haar jaarlijkse feestavond. Het werd een avond die bol stond van muziek en zang. De rode draad door de hele avond was het amusements orkest 'Flavour', waardoor succes bij voorbaat al gegarandeerd was! Een bijna overladen programma liet de zangers en partners geen moment rust. Na de opening door voorzitter Wim van Osch werden in eerste instantie vier 12,5-jange jubi larissen gehuldigd. Wim Jeuken. Piet Heidens. Wim Heidens en Piet Arts ontvingen uit handen van hun beschermheer, burgemeester J. Waals, een jubileumbord en bloe men voor de partners. Later op de avond vond de huldi ging plaats van de 25-jarige jubila rissen Jac Noyen. Sjef Fleurkens en Hans Gommans. Zij ontvingen uit handen van oud-dirigent P Geerits de bondsspeld namens de KNZV. evenals de gouden jubilaris Jan Oudenhoven, die tevens als eerste de verenigingsspeld de "Gouden Luit' opgespeld kreeg. Een langdu rige receptie sloot dit gedeelte af. Diverse groepen Mannenkoorleden luisterden de avond op. waaronder een accor deon-ensemble, het welbekende barbershopkoor Octetnog en diverse anderen. Naast de huldiging van de jubila rissen waren enkel andere hoogte punten o.a. een bezoek van Sint Nicolaas. die diversé leden op de vingers likte omtrent hun gedrag tij dens het afgelopen jaar. en over buurman Hensenius die oude herin neringen van het koor ophaalde. Cecilia zelf was meegekomen om een aantal leden op een vrolijke manier op de korrel te nemen. Na ook de inwendige mens goed te hebben verzorgd, ging eenieder in de vroege uurtjes tevreden huis waarts. Burgemeester Waals, bescherm heer van hel VMK speldt Jan Oudenhoven de Gouden Luit op. Gezondheidswinkels Venlo Klaasstraat 38 - Venray Grote markt 20 Een gedicht of rijm lukt altijd met een kado van Rozemarijn Thijm Kam er eens kijken! een kado

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7