-Vl an ballet tot literaire kunst en hilariteit I REGIOKALENDER Drie Betuwse ^unstenaars in galerie De Lochting it-l. j/IODE-BRADERlE Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint met Literair Variété schouwburg Venray De Landschappen van Hubert de Boer Noisy stuff brengt demo uit ..5 DAGEN Muziek uit Merselo Toneel in Oostrum St. Nicolaastocht in Merselo Volop werk in de Peel! Venrayse kunstschilder naar Londen 'Buitenkansjes zijn er om binnen te halen..." Rotaract Venray helpt Sinterklaas Traditionele Vlooienmarkt in Veulen Oud papier EL EN MAAS Donderdag 21 november 1996 - Pagina 3 -Pa I tegel- aapka- Éleze en volgende week is het ouwburgaanbod weer een aar- e doorsnee van het seizoenpro- imma: voor elk wat wils, voor igroot en kleiner publiek. Een oi Russisch ballet kunt u daar- bcter niet vermijden. frijdag 22 november komen de 1974 IctlieHicbbers nl. aan hun trek- bo m'! i. 'Giselle' van Adolphe Adams is tegel-1 topballet, groots van opzet en mooi gecomponeerde muziek. „aa- vei"haal zit vol romantiek en trap te ma. 'Giselle' wordt uitgevoerd sel pri-ir het Russisch ballet St. strook, ersburg en voor de muzikale eleiding zorgt het Litouws Staats nfonie-orkest. rl aterdag 23 november amuse- u van een heel andere orde: I per II. Met een minimum aan y B uisieten brengen Erik Brcij. ns Mulder. Eric Corton en Alfred •j den Heuvel een wereld vol spot zelfspot, poëzie en hilariteit, liegeling en kolder. insdag 26 november treedt Ivo Wijs samen op met Pieter uwint. Meer hierover elders in Had. Woensdag 27 november wordt door hel Staatsphylharmonisch orkest en operakoor van Moldavië het Requiem van Verdi uitgevoerd. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Purper II (foto Joris van Bennekom) de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van menten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze :tionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken, i. eind 19%: ,angekleed....gaat uit!", tentoonstelling over vrouwenkleding in de le 1850-1950 in Limburg. Te zien zijn zowel streekdrachten als De tentoonstelling is tc zien tot eind 1996 in het Limburgs Museum, •iusstraat 21 in Venlo. Voor into: (077) 352 21 12. Knsdag 26 november Ondernemen in je vrije tijd". Presentatie van acht ondernemers uit de io in de showroom van Autobedrijf Repkes Valentines 14 ie Boxmeer. ?lncmcnde bedrijven: Volvodealcr Repkes. Dom Mclskcns. Mario lissen catering. Bloemenboetiek Joselien, Lederwaren En Voyage, Lnd Service. Gerard Koeken tweewielers en Weemen stijl meubelen. De hjw?4 ow 's geopend van 19.00 tot 22.00 uur. ge then vonm rie kunstenaars, die wonen en n in de Betuwe en die intens jen van dit mooie stuk erland is een gemeenschnppe- kenmerk van de expositie in tie De Lochting. die zondag 17 mbcr is geopend. Groter en issanter zijn de verschillen die expositie kenmerken, eerst zijn dat de gebruikte ialen (klein, papier, linnen, en ijzer) maar ook wat de ver lende inspiraties zijn en hoe aan vorm gegeven wordt, ïrt van Santen (1958) uit Varik schilderijen op linnen en er. Vaak is een gedichK regel of lekst een aanleiding, een inspi- en voorde kunstenaar een uil ig tot expressie en vormgeving, lema's in het werk van Ben van en zijn o.a. vergankelijkheid, ge onlieid, erotiek en eigenlijk de t slac ^cr^unst ze'L De huid. de verf- ji is nel zo belangrijk als de kleur. jKam licht, de ruimte van het rivieren- schap hebben een sterke invloed et werk. De werken op papier vaak landschappelijke abstrac- meerdere lagen worden aangc- lit en veelal weer uitgewist, ons 6 t restanten van kleur en lijn jmmt blijven. in v. Baar 1928) is een beeld ver die in brons en staal zijn i. zeer persoonlijke vormentaal rote g« ■uiine uken, escr ber< *en. naai wj. II dak, vooral et Noord-Limburgs kwartet Noisy stuff dat sinds vorig jaar heel ibuig en Brabant heeft geteisterd niet haar agressieve rap-metal voor- 1 van kritisch politieke teksten, brengt voor haar eerste maal een demo 1 vele malen heeft deze viermans-lormatie hel nodige van zich laten rn een behoorlijke indruk weten achter te laten bij jongerencentra en IKar Ya'!>- een jaar hard gewerkt te hebben aan nummers van eigen bodem igt de band hun eerste io uit in eigen beheer. I roduceerd door Stan v.d. Ichof (Bottleneck-studio). demo met daarop de drie rsterke tracks Wisdom. :tion is a drug Negative ons draagt de titel gative nation* met zich 'aarom de demo deze titel gekregen laat •per/tekstschrijver Maarten en ook duidelijk horen, zijn Rage aganist the line-achtige gepreek kt hij duidelijk dat het met maatschappij behoorlijk cerd dreigt te gaan. Ven ïtoor a en al er/tekstschrijver Maarten itercollectie is binnen. Daarom verkopen 8 stanten van de najaarscollectie voor sn waar u van staat te kijken, nt er niet snel genoeg bij zijn, zoveel kwaliteit voor zulke prijzen is 'en op op ÏN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer. Oss, Venray. smeedt. Eerlijk, krachtig en zonder opsmuk of dikdoenerij. Van huis uit is hij smid en vele jaren was het les geven in metaalbewerken zijn vak. Daarom kende hij het materiaal en de weerstanden daarvan reeds door en door toen hij besloot naar de Nieuwe Academie in Utrecht te gaan. Zo werd zijn oude droom van beeldend kunstenaar zijn nieuwe beroep. Sinds '87 woont en werkt hij in de Betuwe en smeedt hij de weerbarstigheid van staal en andere metalen om in ritme, kracht en beweging. Lieke Smits uit Geldermalsen komt uit een steenhouwersfamilie. Zij leerde al jong de weerbarstig heid van harde materialen, na oplei dingen in verschillende technieken ontwikkelde zij haar voorkeur in het werken met klei. Haar technische vak vrouwschap blijkt uit de gebruikte stook- en glazuurtcchnie- ken en de kleur en sfeer, die zij daarmee weet te bereiken. Oorspronkelijk en artistiek zijn de vormen van haar 'werken in klei'.De expositie '3 Betuwse Kunstenaars' in galerie De Lochting duurt tot 23 december. De galerie ligt aan de Laagheidseweg 16. zij weg van de Overloonseweg en is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 lot 17.30 uur en na telefoni sche afspraak, tel. 585173* Zondagochtendconcert Zondag 24 november kunt u genieten van de Drumband Fanfare St. Oda en blaasorkest Die Fidelen Rosentaler. De drumband (eredivisie sectie A- B) behaalde onlangs nog een zeer goed resultaat op het bondsconcours tc Oud Gastel. Zij behaalden hier voor in totaal 87.75 punten. Tijdens dit concert komen bijna alle percus sion en melodische slagwerkinstru menten aan bod. Die Fidelen Rosentaler zullen u verrassen met nieuw werk van diverse genres uit hel programma 1997. Zij staan sinds een jaar onder leiding van Jos Janssen, een zeer goede bekende in de blaasmuziek- wereld. Het zondagochtendconcert begint om 11.30 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. Op zaterdag 23 november brengt toneelvereniging de Vlasbloem uit Oostrum nog een keer de klucht 'De geflipte flierefluiter' van Hub Fober op de planken. De klucht bestaat uit vier bedrijven en wordt gespeeld in het Oostrum's dialect. Opa Brandsma woont in een huis met zijn kinderen en kleinkinderen. Zij zien opa liever gaan dan komen. Van zo'n oude man heb je alleen maar last vinden zijn. Tot op de dag dat opa zegt dat hij een groot bedrag heeft gewonnen in een loterij. Dat dwingt respect af bij zijn familie en hij wordt vanaf dat moment op han den gedragen. Hoe lang kan opa deze grap volhouden'? De Vlasbloem had al twee avon den veel succes met dit toneelstuk. Aanvang van deze avond is 20.00 uur in hel gemeenschapshuis van Oostrum. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Wij hopen u allemaal te mogen begroeten op deze avond. Zondag 24 november organiseren De Natuurvrienden in Merselo voor de 21e keer een Sint Nicolaastocht. De start is in zaal 't Anjer. Grootdorp 73, Merselo, tel. 0478- 546217. Er zijn routes van 5. 10 en 20 km. De starttijden hiervan zijn: 5 km.: van 09.00-13.00 uur: 10 km.: van 09.00-13.00 uur: 20 km.: van 09.00- 12.00 uur. Zoals ieder jaar brengt Sint ook een heleboel Pielen mee. Zij starten om 13.30 uur precies voor een wan deling van ongeveer 5 km door de mooie bosrijke omgeving van Merselo. Na afloop van de tocht ontvangen alle wandelaars, die dat wensen, legen een geringe vergoe ding een medaille of cijfertje en een verrassing van de Sint. Iedereen is van harte welkom, speciaal kinderen met hun ouders. Het inschrijfbureau sluit om 5 uur. Inlichtingen: De Natuurvrienden. Endepoel 20. tel. 0478-546496 of 0478-586035. Noteert u alvast de datums van de komende winterwandelingen: zon dag 12 januari. 9 maart en 27 april 1997 Alvast heel veel wandelplezier. Werkgroep Behoud de Peel en aanhang gaat op zaterdag 23 novem ber de Peel weer in. Opnieuw gaan we naar de Deurnese Peel. om ber ken om te zagen en vergezichten open te houden, Nieuwelingen en mensen die al een tijd niet meer geweest zijn, zijn erg welkom, want al is het nog zulk mooi werk. we krijgen het maar nauwelijks af. Men kan zich telefo nisch opgeven: 0492-515683 of 0493-319610 Verzamelen: zaterdag 23 novem ber om 09.00 uur bij de kerk van Liessel. Gewerkt wordt van 09.00 tot 14.00 uur. Naar aanleiding van een expositie in Oman heeft de Venrayse kunst schilder Harrie Schreinemachers een uitnodiging ontvangen vooreen tentoonstelling in Londen bij Century Galleries. Een gedeelte van deze tentoon stelling zal in de maand december te zien zijn bij Galerie Wim Polman te Malden aan de St. Jacobsweg. De tentoonstelling zal beslaan uit olie doeken. gemengde technieken en aquarellen. De openingstijden van de galerie zijn: zondag van 14.00 tol 17.00 uur. maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 18.00 uur; dinsdag geslo ten. Rabobank Of het nu gaat om een nieuwe auto of om een nieuw bankstel: geld lenen is de normaalste zaak van de wereld. Dus helpt de Rabobank u graag bij het vin den van de juiste oplossing. Praat eerst met de Rabobank als u (meer) wilt lenen. U kunt bij de Rabobank kiezen uit ver schillende soorten krediet. Van een Krediet op de Betaalrekening tot een Doorlopend Krediet. Wij hanteren niet alleen gunstige tarieven maar u krijgt ook meteen uw geld. Kom er maar eens over praten! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530 200 530300 538200 Literair Café Venray blij met 'Vroege Vogels'-presentator Door de goede samenwerking tus sen de directie van de schouwburg Venray en het Literair Café Venray worden dit seizoen bijzondere pro ducties naar Venray gehaald. Eén daarvan is dinsdagavond 26 novem ber te bewonderen. Dat slaan Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint op de bühne in de Venrayse schouwburg met hun succesvol programma Literair Variété. Dat is een. zoals het duo zegt. liefderijk en vreugdevol eerbewijs aan het gesproken en gezongen woord. CABARET Van 1965 tot en met 1979 maak ten Ivo en Pieter deel uit van het Cabaret Ivo de Wijs. een gezelschap dat destijds vier professionele pro gramma's maakte en liefst zes lang speelplaten. In 1980 viel het kwartet uit elkaar. Ivo de Wijs ging schrij ven voor het theater en presenteren voor de radio. Hij is de dragende kracht van het bekende zondagmor gen Vara-radioprogramma Vroege Vogels. Pieter promoveerde na de breuk en werd docent aan de Katholieke Universiteit Brabant. Drie jaar geleden is een cd uitge bracht 'Terug naar de wortels", een hommage aan een van de spiritueel ste cabarets van de jaren zeventig. TROUW Het bloed kruipt waar het eerder gekropen heeft: goeddeels los van elkaar zijn Ivo en Pieter het podium trouw gebleven.. Ivo geeft lezingen en voorlezingen en Pieter treedt op met liedjes van eigen makelij. Af en toe vervlechten zij hun repertoire tot een literair Variété met raadselrij- men. oogrijmen en stuntrijmen door Ivo en nieuwe gezangen en een gloedvol pianospel door Pieter. En natuurlijk ook een enkel nostalgisch duel als Goed Nieuws. Tristoire of Het Muurtje. Ivo de Wijs geniet grote bekend heid door zij vakmanschap. Hij won de Edison, een Gouden Harp, de Zilveren Reiss-microfoon, een Zilveren Griffel en de Kees Stip- prijs voor light verse. Het Literair Variété van Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint is dinsdag avond 26 november om 20.00 uur in de schouwburg De Beejekurf te Venray. De entree is maar 20 gul den. Donateurs van het Literaire Café Venray Regio krijgen liefst vijf gulden reductie. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa van de Venrayse schouwburg. In het Theehuis Venray: Hubert de Boer (Renkum 1937) studeerde landschapsarchitectuur en stedebouwkundig ontwerpen in Philadelphia USA en in Wageningcn en werd in 1991 benoemd tot hoogleraar stedebouw kundig ontwerpen aan de Faculteit der Bouwkunde TU Delft. Naast zijn werk in de landschapsarchitec tuur en stedebouw is en blijft schil deren en tekenen voor Hubert de Boer de belangrijkste bezigheid met altijd hel landschap als hoofdonder werp. De landschappen zijn geen exacte weerspiegeling van de wer kelijkheid maar veeleer een weerga ve van de indrukken die hij opdoet tijdens een van zijn vele wandelin gen in de natuur. Een verblijf aan de Baie de Somme leverde een hele reeks nieuwe schilderijen op die De Boer speciaal voor de expositie in het Theehuis maakte. Het landschap wordt sterk geab straheerd een vormen en kleuren zoeken hun eigen weg. De schilde rijen zijn vaak opgebouwd uit recht hoekige kleurvlakken en is in ver schillende lagen opgezet. Door onderlinge verwijzingen in de kleur stelling ontstaat een harmonieuze opbouw van het werk. Hij streeft naar steeds eenvoudi ger en directer uitdrukkingsmidde len om het landschappelijke gege- De Goedheiligman is weer in het land. Afgelopen zondag was hij in Venray, Zoals iedereen weet heeft hij een druk programma. De Rotaractclub Venray. een club jonge mensen in de leeftijd tussen 18 en 29 jaar die zich inzet voor een goed doel, zal ook dit jaar weer Sint Nicolaas een helpende hand bieden. De Rotaract zet zich elk jaar met veel plezier in. Zo kan de Sint meer kinderen blij maken met een bezoek en Rotaract kan een goed doel in de regio verblijden met een financiële bijdrage. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Rotaract Venray, tel. 0317410421. ven in zijn voor hem essentiële bete kenis vast te leggen In het werk is invloed waar te nemen van de Amerikaanse schilder en graficus Richard Diebenhorn en van de Duitse abstract-expressionist Emil Schumacher. Zijn werk bevindt zich in collectie van particulieren en het bedrijfsleven. Voor het kunstpro gramma van Henk Seventer zijn begin dit jaar tv-opnamen gemaakt in het atelier van de Amsterdamse kunstenaar. Tijdens de tentoonstel ling in het Theehuis zal hiervan een videoband te zien zijn. De expositie van schilderijen en aquarellen van Hubert de Boer loopt van 24 november 1996 tot en met 5 januari 1997 in hel Theehuis, gele gen in het Si. Odapark aan de Merseloseweg te Venray en is geo pend op woensdag, donderdag, vrij dag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Op zondag 24 november is de jaarlijkse vlooienmarkt en veiling van oude spullen in zaal Het Veulen. Veulenseweg 49 in Veulen. De aan vang is 13.00 uur en de toegang is gratis. Deze traditionele vlooien markt, waarvoor het hele jaar spul len worden verzameld, wordt geor ganiseerd door CV Ut Dartelen veulen. Er is van alles te verkrijgen: aar dewerk, porselein, schilderijen, gebruiksvoorwerpen, textiel, meu bels. boeken, oude gereedschappen, werktuigen, antiek, curiosa, koper, tin. huishoudelijke artikelen enz. voor elk wat wils. Deze markt onderscheidt zich van andere vlooienmarkten omdat dit op de eerste plaats de oudste uit de regio is. en zich jaarlijks van heinde en verre mag verheugen op bezoe kers uit Noord- en Midden-Limburg als ook wel oostelijk Brabant. ook de opzet is verschillen: groot materiaal ligt buiten opgestapeld, kleingoed binnen op tafels uitge stald, terwijl wat rond het podium ligt geveild wordt bij opbod. DE VVIEËN e.o. Wijziging tijdstip ophalen! Vanaf woensdag 27 november zal Atletiekvereniging Venray-Regio voortaan oud papier ophalen op de laatste woensdag van iedere maand in wijk De Wieën. Dit betekent dat de bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, St. Antoniusstraat, St. Franciscuslaan en de Kruisstraat worden gevraagd om op de laatste woensdag van de maand, uiterlijk om 18.00 uur het oud papier gebundeld aan de straat te zetten. MOLENKLEF/BIEZENVENNE KE/AAN DEN DRIL e.o. Vanaf 27 november zal Atletiekvereniging Venray-Regio voortaan iedere laatste woensdag van de maand oud papier ophalen in liet gebied dat gelegen is tussen Parkweg. Westsingel, Beekweg. Hiept, Vlakwater. Wij vragen de bewoners van Molenklef. Biezenvenneke, Vlakwater II. Aan den Dril en omgeving het oud papier uiterlijk om 18.00 uur gebundeld en/of in dozen aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising Veltumse KI effen/Kul utweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 16.30 uur. Info: 583529 of 582842. Dader konijnenmishandeling aangehouden De laatste weken werd tweemaal aangifte gedaan, door een 58-jarige inwoner van merselo, dat uit zijn kooien in de bossen aan de Hanseberg, konijnen waren verdwe nen. Er werden zelfs door een hond kapot gebeten konijnen aangetrof fen. Het lukte de politie, mede dankzij een tip, een 19-jarige inwoner van Overloon aan te houden, die tijdens de verhoren bekende 'een leuk spel letje te hebben bedacht. Het aoor zijn hond achterna zitten en het doodbijten van de konijnen. In totaal bekende de Overloner een tiental konijnen op die wijze te heb ben gedood. Na verhoor en opmaking van pro- ces-verbaal werd de man huiswaarts gezonden. Hij is door de konijnen fokker aansprakelijk gesteld voor de schade. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: L. BRUINTJES Langstraat 106, tel. 583558 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker en P. Henkes: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. v. GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling G. GELLING en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16. Overloon tel. 0478-641327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tol vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorgmg gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3