Gladheid door modder op de weg Sfeer proeven in een sprookjesb os Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray OVB Oostrum LVB Oostrum Jeugd Rode Kruis Venray Hypnotiseur in de Jera Intratuin zorgt voor lichtpuntje in duisternis Weer succes voor de Békse Klinkertjes ATB-groep Schuhmacher ra T'ai chi chuan m PEEL EN MAAS Donderdag 21 november 1996 - Pagina 18 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 581275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via balie zieken huis. tel. 522222. Opgeven misin- lenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor de v luchtelingen van Zaire. 19.00 H Mis voor ouders Van Soest-Backus en zoon Jan: ouders Van Dijck- Derckx: Sef Linders (coll): Johanna Pouwels: lev. en overl. leden Kon. Harmonie Euterpe: mevr. Truijen- Jansen (namens Tuinstraat); Jacqueline Oudenhoven-Aarts; jrd. Gerrit Bekkers; Teng Geurtjens; jrd. Toon Sanders. Zondag: Christus, Koning van het Heelal. 9.30 Latijnse hoogmis Mies Goosserv-Janssen (coll): Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay: Michiel Arts (coll): Jan Verstraelen (van een vriend). 11.00 H. Mis Herman Zegers en Theodora Zegers-v.d. Schans; Lies Sijbers- Heinen (coll): overl. fam. De Vilder- Rutte; Joop Noyens-Kleemans; jrd. Pauline Corsilius; Peter Haegens; Beb Linskens (buurt). Maandag: 9.00 H. Mis pastoor Frans Simons. Dinsdag: 9.00 H Mis mevr. Janssen-de Bruyn: overl. ouders Van Mil. Toon en Victor. Woensdag: 9.00 H. Mis voor een spoedig herstel van pastor De Wit. Donderdag: H. oda Patrones van Venray. 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte; fam. Weys-Houben. Vrijdag: 9.00 H. Mis Theo Vermeulen en overl. fam.: Peter Cremers (coll): Sjef Giesberts. dochter Emmy en kleindochter Auke. Dienbeurten: za 19.00: Gijs. Luendric. Bram. Stef; zo 9.30: G. Hoppenbrouwers. F. Mingels, Femke. Maartje, Elena. Monique: 11.00: Hoa, Bart. Pascal, Tim. Lectoren: za. 19.00: C. Hendriks; zo 11.00: W. Bistervels. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapei Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff: lector: F. Blom. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapei. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapei. Voorganger: Jos Korff. lector: zr. Hélène. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapei. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapei. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur. Woensdag: i 0.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 15.00-16.00 Gespreksgroep voor zingevende momenten. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Tentoonstelling. Mandala tekenin gen. Dagelijks geopend tijdens kan- Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Chrisko; Ben Valckx; Threes Niessen; Thei Verschuren; Sjaak Bexkens: Riet en Piet Stoks-v.d. Wiel; J. v. Els; Teng Hendrix; Piet Claessens; Teng Verschuuren. Zondag: Feest van Christus Koning. 8.30 Overl. fam Swinkels. 10.30 M.m.v. Zonnelied: Sef Claessens; Wim Verlijsdonk; Ad Schellekens (coll); Sjang Mommen (coll): Jacobus Naus; Toon Smits; pastoor Berghs: mw. Smits (zwd). 12.00 Doop Ellen Withagen, Feldberglaan 6. Maandag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam.; jrg. Giel Vermeulen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Piet Spee-v. Osch en overl. kinderen; overl. fam. Van Lieshout-Ardts. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus. Donderdag: 19.00 Bèr en Wim v. Ooi en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Voor de parochie. Vredeskerk .Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Chrisko; voor overl. Hendrika Huisman; Gerlach v. Ass en fam.; Dien Willems-vanden Broek; Wim Pelzer (coll); Toos Siebers (coll). Zondag: 9.30 M.m.v. Mannenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie van Vredeskerk en Paterskerk; Marie Kroh-Hout en Maureen (coll); Cato Linders- Strijbosch. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Broekmans-Bovee; Harry Achten en overl. ouders: Lucy Raedts. vader Raedts; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Overl. ouders Jeuken en fam jrd. Toon Kleuskens; jrd. overl. ouders Janssen-Peeters: Mia Houba; overl. ouders Camps-Willems; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem. koor). Maandag: 9.00 Gest. jrd. overl. ouders Janssen-Tacken. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Jrd. Piet Direks (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, Schepper van alle leven. 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Roel v. Haeren. Noud v.d. Mortel. Rik Op den Camp. Frank Janssen; zo 8.30: Susan Felder. Geertje de Kleijn, Anneke Denissen. Brandy van Dyck; 10.00: Judith Philipsen. Susan Janssen. Dianne v.d. Mortel. Renee Bartram. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor): si. Piet Rongen, Maria Huberdina Strijbos en zoon Martien; overl. ouders Steeghs- Lucassen; Wim Vogelzangs en overl. fam. Vogelzangs-Jeurissen; overl. fam. Noyen-Claessens; Chrit Jacobs (verjaardag); Teng Steeghs en Hendrika Versteegen: Piet Verstappen. Zondag: Hoogfeest Christus, Koning van het Heelal. 10.00 Hoogmis (Herenkoor): overl. ouders Nelïssen-v.d. Sterren tevens jrd. Maria Nelissen-v.d. Sterren. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de overl. van de parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H Machutus. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Harrie. Bert en Jurgen van Kuyck; overl. ouders Maes-Baeten en zoon Martien: overl. ouders Van Kuyck-Munsters: Jan Geerets; Thei Buddiger; overl. ouders Brouwers-Huisman en Toon Brouwers; Nella Classens-Janssen en Geert Classens. Woensdag: 9.00 Deze dienst komt i.v.m. de werkzaamheden nog een keer te vervallen. Misdienaars: za 19.00: Peggie en Annet. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep"mevr Ans Kunen, lel. 571454 bgg mevr. Lien Heidens, tel. 571532. Parochie Leunen Hoogfeest van Christus, Koning van het Heelal; laatste zondag van het kerkelijk jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. lev. en overl. leden Imkersvereniging, regio Venray; overl. fam. Janssen-Lïtjens; Dien v. Osch-Vullings: Mathijs Litjens en echtgen.; Susanne v. Hees; weekd. Truus Reijnders- Goumans (5). Zondag: 10.00 Hgm. uit dankbaar heid (C); Aloys Lucassen; overl. fam. Van Vegchel-Reintjes; overl. fam. Claessens-Gussen; weekd. Wim Loonen 1en Fien Loonen- Duijkers. 11.15 Lsm Harrie Heesen: overl. fam. Litjens- Lucassen: gest. jrd. Gertruda van Opbergen. Maandag: H. Catharina, maagd enmartelares, patrones van onze parochie. 19.00 Lsm. voor het wel zijn van onze parochie; Grad Heldens-Direks. Dinsdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans-Dietz. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam Koenen-Janssen; Piet Janssen en echtgen. en overl. fam. Janssen- Martens; gest. jrd. Peter Loonen en Johanna Willemsen. Vrijdag: 19.00 Lsm. Harriet Weijs; Frans Ballussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: za 19.00: Linda Houben en Joep Jenneskens; zo 10.00: Sanneke v.d. Oetelaar en Inge Smits; 11.15 Jop Janssen en René Geurts: weekdiensten: groep 2. Lectoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo 10.00: Jan Reintjes; 11.15: Harry Bovée. Mededeling: vanaf zondag I december is er geen H. Mis meer om 11.15 uur op zondag. Rectoraat Heide Zondag: Laatste Zondag van het kerkelijk jaar; Hoogfeest van Christus Koning van het Heelal. 9.30 Hoogmis ggjt. Bert Maas; Maria Willems-Gubbers (coll); tot int. van vader Van Kempen en overl. fam. Misd.: Mariëlle, Chiel, Gerard, René, Marjan en Margje. Donderdag: Gedachtenis van de zalige zuster Helena Stollenwerk, medestichteres van de Zusters Dienaressen van de H. Geest. 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Misd.; Joost en Elke: 18.10 oefenen. Rectoraat Veulen Feest van Christus Koning. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor de overl fam. Cleven-Strijbosch: voor de parochie. Zondag: 10.30 Hgm. Johan Geurts en Wilhelmina Geurts-Ambrosius; mndd. Ser Thissen; t.e.v. Christus Koning. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Richard Mulders en Steffan Mulders; zo. Martijn Nuyten en Nico Knapen. Gedoopt: Rob Jacobs. Parochie Ysselsteyn Laatste Zondag van het kerkelijk jaar. Zaterdag: 19.00 (Kerkelijk gemengd zangkoor b.g.v. het jaarlijkse Ceciliafeest): overl. leden Kerkelijk Zangkoor; t.i.v. fam. Houben (reü nie). Zondag: Hoogfeest Christus Koning. lO.OOMndd. E. Potten- Coopmans; jrd. Gerrit Peelers: overl. ouders en fam. Broers; overl. ouders Winnen-Arts (deze dienst wordt muzikaal opgeluisterd door het Oudercnkoor). Maandag: 19.00 Ouders Van Soest- Swinkels, Jan en Marie. Dinsdag: 19.30 T.e.v. de H. Oda (LVB). Woensdag: 19.00 Ouders V.d. Ven- Winnen en overl. fam.: uit dank baarheid. Vrijdag: 19.00 Overl. parochianen Misdienaarsbeurten: za 19.00: D. Scheepens en E. Spreeuwenberg: zo 10.00: M. en S. Claessens, J. en R. Oomen; ma en di: M. Verheijen en Th. Vogels; wo en vr: D. v. Soest en R. Hesselmans. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Bart Stevens. Puttenweg en Stijn van Soest. Grauwveen. Doopschenia: (december) Alleen op zondag 29 dec. kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toege diend. De andere zondagen zijn 'volgeboekt"! Eventueel op een zaterdag (tussen 16.00 en 17.00 uur) kan ook. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Lei van dijck; Anna en Antoon Arts-v.d. Zanden en overl. fam. Misd.: Erik Janssen en Danny Willems. Zondag: 10.00 Jgt. Sjaak Hendrix en Truus Marcellis en fam. Rongen; fam. Verstegen-Arts. Misd.: Yvonnen Poels en Linda Hoedemakers. Woensdag: 19.00 Jgt. Marijke en Johanna van Rijswijck; Bertha de Rijck-van Rijswijck; jgt. Antonius Poels. echtgen. en zoon Henricus. Donderdag: 8.30 Schoolmis. Kerk poetsen: mevr. Nel Hendrix en Wismans Verwarming in de kerk. Het Kerkbestuur heeft besloteli een nieuwe verwarming te laten installe ren en daarbij op gas over te schake len. Dat gaat een lieve cent kosten (zo'n 50-60.000 gulden), maar het was volgens deskundigen noodzake lijk. Het Kerkbestuur doet een beroep op allen in Merselo mee te helpen in het dragen van de kosten, en dit des te meer omdat de restau ratiewerkzaamheden aan kerk en orgel ook doorgaan. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Dankbaarheid J. v.d. Heuvel-Peters. Zondag: 10.00 Overl. ouders Arts- Cuijpers. Maandag: 19.00 Gert Fleuren. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: za: Mark en Niek; zo: Grard en Luutze. Lezers: za: JanClassens; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 voor Arnoldus Reijnders; overl. fam. De Hoog- Coppus; vader enmoeder Koopmans en zoon Leo; jgt. overl. ouders V.d. Winkel-Geurts: Antoon Janssen en Theodora Vermeulen. Gezinsviering: 'Verwachting'. Dienb.: Lieke Koopmans en Eefke Koopmans. In de St. Jozefkapel t.e.v. St, Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor Harrie Janssen; int. Van Duuren. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 24 november de laatste zondag van h et kerkelijk jaar, zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W. Weersma voorgaan in de dienst. In deze dienst gedenken wij onze gemeenteleden die in het afge lopen jaar zijn overleden. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Jehova's Getuigen Hierbij nódigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Op wiens beloft ver trouwt u? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraal I 1, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 24 novem ber is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld Het thema van de viering is: 'Vergeef ons onze schuld'. Voorganger is pas tor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: I 1.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst. tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 24 novem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kand. C. Schreur. China, 's Middags is er kinderop- Zondagsschool: Voor 4-12-jarigen om 16.10 uur. Bijbel/Contactavond: Donderdag 27 nov. Ds. C M. Buys uit Kesteren zal de Bijbelbespreking leiden. De avond begint om 20.00 uur. Ook u bent welkom. -.jrays_ orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venray.se Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: lel. 0478- 582352 of 582948. Paterskerk Zaterdag 30 november om 18.00 uur is er een gezinsviering in de Paterskerk. Hel thema is 'Advent'. Het koor Vocalise is te gast. Iedereen is van harte welkom. A.s. zondag 24 nov komt St. Nicolaas met zijn zwarte pieten naar de kinderen van de schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray. Het féést wordt gehouden in het Trumke, de aanvang is ongeveer 12.00 uur. Iedereen is welkom op dit Sl. Nicolaasfeesl. Het heerlijk avondje is gekomen. Ook dit jaar vieren we St. Nicolaas en wel op dinsdag 26 november. Zoals gewoonlijk gebeurt dit mid dels een surprisekienavond. Enkele van onze bestuursleden hebben deze avond verzorgd. Deze begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. Donderdag 28 november. 20.00 uur in het gemeenschapshuis: Sjaaltjes knopen. Mevrouw Velthoven uit Bergeijk geeft ons een demonstratie van het knopen op verschillende manieren van sjaaltjes. Na enkele leerzame avonden is dit een ontspannende avond. We hopen daarom veel van onze leden op deze avond te ont moeten. Op maandag 25 nov. gaan we op excursie naar de fysiotherapeut Wij verzamelen ons om 19.45 uur bij de ingang van Beukenrode. Einde ongeveer 20.30 uur. Allemaal in tenue. Begeleiding: Patrick en Maria. Nog nooit onder hypnose geweest en altijd al willen weten hoe dit is? Kom dan op vrijdag 22 november naar de Jera in Ysselsteyn. want daar staat dan een hypnosc-avond op het programma. Op deze avond kan iedereen zich onder hypnose laten brengen tijdens de 'Hypnotic brain power show' van de gerenommeerde hypnotiseur Jos Klaus. Ook als je zelf niet onder hypnose durft is hel de moeite waard om te komen kij ken. want een hypnoseshow staal garant voor veel vermaak De Jera gaat vrijdag om 20.00 uur open en is te vinden aan de Peter Janssenweg 12 in Ysselsteyn. Vrijwilligers van de Doe Een Wens Stichting Nederland verkopen in de week van donderdag 28 november tot donderdag 5 december a.s. bij alle Intratuinen sterren voor in de kerstboom. De opbrengst van deze actie gaat naar deze stichting, die de hartewens van kinderen lus sen de 3 en 18 jaar met een levens bedreigende ziekte vervult. Intratuin roept daarom haar klanten op om een ster te kopen, waardoor deze kinderen weereen lichtpuntje in hun zware leventje krijgen. In hel groene warenhuis staal een stand van de Doe Een Wens Stichting waarin vrijwilligers ster ren verkopen. Op deze sterren kun nen onze klanten een wens zetten. Ook kunnen kinderen de 'lichtpunt jes' versieren. De sterren worden in een enorme kerstboom opgehangen. Verder worden bedrijven van deze actie benaderd. Zij kunnen tegen een bepaald geldbedrag hun visite kaartje naar Intratuin Nederland stu ren. Deze plakt het kaartje op een ster en stuurt het geheel naar een vestiging bij hen in de buurt, waar de ster mét visitekaartje in de boom wordt opgehangen. Alle Intratuinen geven belange loos medewerking aan deze actie, de opbrengst van deze actie is volledig bestemd voor de Doe Een Wens Stichting Nederland. Ondanks dat iedereen beseft dat deze kinderen het liefst beter willen worden, waar vaak niemand meer voor kan zor gen. denkt deze stichting hen toch een stukje vreugde te brengen door hun hartewens te vervullen. Op het eerste danstoernooi van Garde- en Showdansen, georgani seerd door Dansvereniging De Peeldancers uit Ysselsteyn, onder auspiciën van de Nederlandse Danssport Organisatie, zondag 17 november te Rips, behaalden de Békse Klinkertjes uit Vierlingsbeek diverse prijzen. Bij de solo's junioren B eerste divisie, behaalde Loes de Groot met 281 punten een eerste plaats, de meisjes van de Garde junioren B eerste divisie werden in hun catego rie eveneens eerste met 268 punten. De Garde junioren A eerste divisie werden derde met 261 punten. Milly Tjin behaalde bij de solo's junioren A tweede divisie een derde plaats met 230 punten en Lise Cornelis werd vijfde met 223 punten. Maandagmorgen werd bij de poli tie gemeld dat er een bromfietser was gevallen op een met modder besmeurd wegdek. Toen de politie ter plaatse kwam trof zij geen geval len bromfietser aan maar wel een besmeurd wegdek. De gehele weg lag bedolven onder een dikke mod derlaag. Deze situaties treft de politie in deze tijd van het jaar vaker, vooral op de zogenaamde binnenwegen. Er worden verschillende soorten gewassen van het land gehaald door de boeren. Zij rijden met hun tracto ren op en neer tussen de boerderij en het veld. Echter door de weersom standigheden van deze tijd wil het nog weieens voorkomen dat. door hel heen en weer rijden met de trac toren. de weg bevuild wordt. Het gevaar van gladheid wordt nog gro ter zodra het begint te regenen. De meeste boeren erkennen dit probleem en proberen dit zoveel mogelijk te voorkomen. Mocht er toch een laag modder op de weg terecht komen dan ruimen zij dit zo snel mogelijk op. Desondanks lopen de weggebruikers het risico dat zij met hun auto. motor of bromfiets in de slip raken of vallen met alle gevolgen van dien. Voorkomen is ook in deze situatie weer beter dan genezen. Het blijft belangrijk uw snelheid aan te passen aan de plaatselijke omstandigheden. Houdt hier reke ning mee als u over wegen rijdt waarvan bekend is dat deze door boeren veelvuldig gebruikt worden. Even voorstellen De wat fanatiekere ATB-er heeft al lang van ons gehoord, maar toch. Onze ATB-groep beslaat nu bijna twee maanden en we bezoeken toer tochten in de regio en we trainen daarnaast ook nog iedere week in de directe omgeving van Venray. Als dit je aanspreekt neem dan gerust contact op of kom naar een van de trainingen. Afgelopen zondag was er weer een toertocht te rijden. Deze keer was het in Stiphout te doen. alwaar er een tocht van 25 en van 40 km uitgezet waren. Het was koud. voor al op de open stukken waar de wind vrij spel had. De nieuwe kleding onderging wat dat betreft al meteen de vuurdoop en doorstond deze dan ook met glans. Voor de komende weken kun je weer kiezen uil een aantal mogelijkheden. Programma: Zondag 24 nov.: 08.00 uur tocht Vierlingsbeek. 10.00 uur omgeving Overloon. Zondag I dec.: 10.00 uur omgeving Ballonzuilbossen. Zondag 8 dec.: 08.00 uur tocht Malden, alleen 40 km!; 10.00 uur omgeving Venray. Vertrek is altijd van zwembad De Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar een van de trainingen of bel met Eric Steffers, tel. 511056 of Piet Dupont. tel. 589880. trouwkaarten geboorte- kaarten ketting formulieren folders drukkerij van den munckhof grotestraat 68 venray tel. 0478-582727 öctde foto. Kort nadat de grote kindervriend in Nederland was gearriveerd, bezocht hij ook Venray. Vergezeld van zijn personeel, het St, Nicolaasgilde. de harmonie en schutterij St. Anna. maakte hij zijn jaarlijkse tocht door de straten van Venray. Blij verrast waren de hon derden kinderen die de kou trotseer den om toch vooral maar niets te missen van de feestelijke intocht van St. Nicolaas. Zo was het op zondag 30 novem ber 1946. Zo was het ook afgelopen zondag 17 november 1996. Op deze foto zien we de hoge Spaanse gast temidden van zijn Venrays personeel. De foto is gemaakt op de binnenplaats van hotel De Zwaan. V.l.n.r. zien we achteraan de leden van het St. Nicolaasgilde nl. Bert Clephas. Eugéne Sijbers, Emanuel Bartels. Frans van Opbergen en Frans Janssen. Op de onderste rij de Zwarte Pieten. Jaap Oudenhoven. Frits Dupont en Jeu Gielen Helemaal rechts (vorige weck zat hij op hel paard) de heraut Harrie Gerrarts. in het midden St. Nicolaas (Jozef Peelers. Heuvelstraat). Jan v.d. Putten Berly Fleurs Kerstwereld '96: Kerstmis is meer dan ooit een feest van sfeer. En juist omdat we in die donkere decembermaand zelf zo weinig buiten komen, halen we met Kerstmis de natuur naar binnen. Kerststukjes, siertakken. kransen en natuurlijk de kerstboom brengen de geuren en kleuren van het bos in huis Het arrangeren van die kerst decoratie is voor veel mensen een creatieve uitdaging die lang van tevoren wordt voorbereid en uitge dokterd. Voor die mensen is er Berly Fleurs Kerst wereld '96. In de geheel vernieuwde bloemenzaak treffen we op het gebied van kerstversiering de nieuwste snufjes aan. Met Berly Fleurs Kerstwereld '9i is niet alleen de winkel van onder toj boven opgetuigd met kerstmisdeco- raties, ook de woonkeuken en kame van eigenares Liny Nelisscn hebbel een ware metamorfose ondergaan ei zijn bij wijze van uitzondering voi publiek toegankelijk. 'Het is dc bedoeling dat het publiek door on; Kerstwereld '96 wordt geïnspf reerd', legt Liny uit. 'Dat bereik ji door zoveel mogelijk sfeer te creë ren. dus niet alleen een product laten zien maar ook de entourage. Vandaar dal we het woongedeelte erbij betrekken'. Verder zijn demonstraties te zien op het gebied van guirlandes maken en keramiek beschilderen. Verschillende ondernemers Overloon dragen bij aan Berly Fleurs Kerstwereld met sfeervolle stillevens van brood, wijnen en een bijzondere tafelschikking. VERBOUWING Het publiek wordt bij Berly Fleul getrakteerd op warme chocomel ol een kop koffie. 'Dat is ook een beet je om de verbouwing te ieren'. legl Liny Nclissen uit. 'We lopen all enige tijd rond met plannen om dc zaak een andere indeling te geven en opnieuw in te richten. De :el Kerstwereld biedt een mooie gele Vélt genheid om dat uil te voeren en hei Pr. nieuwe Berly Fleur feestelijk te pre senteren' Berly Fleurs Kerstwereld '96 is L geopend op vrijdag 22 november van I6.(X) tol 20.00 uur. zaterdag 2? november van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 24 november van 10.00 lot 17.00 uur. U weet wat het zo ongeveet inhoudt, u wilde al langer geleden beginnen, dit is uw kans. Er zijn echter velen die de behoef te voelen om met behulp van een methode plezier te beleven aan hel gecoördineerd bewegen van lichaam en geest. Om daarna zonder bewuste coördinatie natuurlijker te bewegen (en te staan), en dat mede daardoot het innerlijk besef groeit van een eenvoudig en natuurlijk aanwezig zijn. Maar men is onbekend met hd feit dag T'ai chi chuan dit kan geven. Om kort te zijn: T'ai chi chuan is een beproefde bewegingsleer (ol kunst) met een martialen, gezondheidskundige en een medita tieve pijler. Steeds bij elke beweging maken alle drie de pijlers deel uil van de oefening. Gaandeweg zul je zelf ontdekken wat de oefening je geeft en dat wordt dan je motivatie. Wil je je een beter beeld vormen; dan kun je eind november deelne men aan een open les. Er starten groepen in Venray, Roermond en Kerkrade. Informatie kun je verkrijgen op onderstaand tel.nr. 077-3519839. 0| ro; Rijst Alk Ck

Peel en Maas | 1996 | | pagina 14