Fiscaal in zicht r Kermis en Vastelaovend, met Hazepaeper ien de schouwburg Nieuwe outfit De Karklingels Team Huizenaar: Hallo Venray "De dief bestolen" Drukke open dag bij Zevenrode Gulden Humor voor Jack Poels leautydag bij ilTheo en Toos Coenders in I Stevensbeek Intratuin vergeet Sint en Piet niet Introductie van de Max Havelaar- banaan a9ina >EEL EN MAAS Donderdag 14 november 1996 - Pagina 9 j' UI >00, Jack Poels, zanger en tekst- irijver van Rowwen Hèze, zal 30 november a.s. de Gulden imor ontvangen. De Gulden Jumor is de jaarlijkse onder- cheiding van de Samenwerkende .imburgse astelaovesverenigingen (SLV). 'astelaovesvereniging De Piëlhaas 5 lid van deze organisatie. Jack Poels krijgt de onderschei- Rng voor zijn inzet om de jimburgse cultuur nationale jkendheid te geven. Met de groep [owwen Hèze trekt hij niet alleen jer maar in hel hele land volle tien. Bovendien is Jack Poels een ;hte vastelaovesvierder en is iwwen Hèze ook met een vastela- isgedachte ontstaan. De groep >celt nu al tien jaar in ongewijzig- e samenstelling bij elkaar. Jack >00 ie's z'el Gulden Humor, wat 1 en persoonlijke onderscheiding is, Is een hommage aan Rowwen |De onderscheiding wordt op 30 jovember uitgereikt tijdens het lulden Humor feest in Weert, mjdens die avond treedt een keur ian Limburgse artiesten op waaron- ook de Venrayse dansgroep zy. I Jack Poels die de Gulden Humor als een hommage aan Rowwen ■fee. (foto Hans v.a. Beele) Nieuw!!! Ifill u ook wel eens helemaal het el hebben dal de hele dag er n voor u is. Dat kan dan nu bij is op onze beautyverwendag. ikker niets moeten en van alles innen doen. IOE ZIET ZO'N DAG ERUIT? U wordt verwacht rond negen uur. an kunt u iets te drinken nemen en nellen wij iets van wat u allemaal int doen. Tot aan de lunch die aarschijnlijk rond 13.00 uur wordt «erveerd. kunt u gebruik maken in onze accommodatie zoals de nse sauna, Turks stoombad, de whirlpool, het zwembad met jet- :am, maar ook kunt u rustig zitten genieten van onze open haard ider het genot van een fruitdrank koffie. In deze tijd zal u gevraagd orden of u mee wilt gaan om een hoonheidsbehandeling te onder- lan of voor een lichaamsmassage, ilt u een keer onder de snelbruiner is dit ook mogelijk. U zegt het ir. Na de lunch gaan we gewoon lor met het programma zoals 's P orgens is afgesproken. Heeft u g wensen, dan kunt u dit kenbaar aken en zullen win daar zoveel ogelijk rekening mee houden. )nd half vier willen we het pro- amma afronden, uw haren in odel brengen, eventueel opmaken, en wat napraten zodat u met een choon' gevoel (van binnen en bui- n) naar huis toe kunt gaan. pij onze sauna is een ruime par- ferplaats aanwezig. »eze dag wordt georganiseerd in lenwerking met schoonheidssa- 'Marijke' en Sauna en zwem- [hooi Theo en Toos Coenders uit pvensbeek. ziens op onze eerste fcautyverwendag op 18 december jnstaande. leugdleider veroordeeld wegens ontucht De 32-jarige jeugdleider V. uit teugel is door de rechtbank ver- 'tdeeld tot 24 maanden gevange- sstraf waarvan zes maanden voor- aardelijk en een proeftijd van drie ?r en een schadevergoeding van 00 gulden voor een van de slacht- fers. Tevens moet hij een langdu- |e behandeling ondergaan in een ychiatrisch ziekenhuis in ndhoven. pe man werd veroordeeld omdat jarenlang ontucht met kinderen Voorschoten en Venray had pleegd. De uitspraak was conform eis. V. was jarenlang leider van scou- ig De Peelspeurders en later de mo Active Club in Venray. Bij de litie waren zeventien jongeren kend waarmee V. ontucht zou hben gepleegd. Omdat enkele ken verjaard waren en in andere vallen geen aangifte was gedaan, ind de man uiteindelijk terecht or het plegen van ontucht met fie minderjarige jongens. Dit speelde zich af tussen begin 3 en maart 1996. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Het oudste kinderfeest staat bijna weer voor de deur. Natuurlijk is Intratuin Venray aan de Langstraat 133 te Venray op dit feest ook van de partij. En zij nodigt alle kinderen uit om dit traditionele feest mee te vieren. De Goedheiligman wil namelijk dat alle kinderen met hem samen zijn verjaardag bij het groene warenhuis vieren. Om hem te ver rassen, wil Intratuin Venray alle kin deren oproepen om een mooie stoomboot te knutselen of te teke nen. Deze stoomboot kunnen de kinderen t/m vrijdag 29 november inleveren bij de klantenservice. De stoomboot moet voorzien zijn van naam, leeftijd, adres en telefoon nummer van de maker. Zaterdag 30 november zal Intratuin Venray een prijs uitreiken aan degene die de mooiste boot heeft gemaakt. Natuurlijk ligt er voor alle kinderen die hun tekening of knutselwerk terug komen halen ook een pakje klaar. Omdat Sinterklaas en de Pieten Intratuin Venray ook op zijn verjaar dag bezoekt, mogen alle kinderen van zondag I t/m woensdag 4 december bij dit groene warenhuis hun schoen zetten bij de klantenser vice. Op donderdag 5 en vrijdag 6 december kan de schoen weer wor den opgehaald met hopelijk daarin wat moois van de Sint. Natuurlijk is het voor de Sint en zijn Pietermannen bij het groene warenhuis weer goed inkopen doen. Door middels van tafels waarop geschenkartikelen zijn uitgestald, wordt hel de Sint nog gemakkelijker gemaakt. Zo hebben we tips voor bijvoorbeeld romantische moeders, handige vaders, pasgetrouwden, die renliefhebbers. kookgekken en men sen met groene vingers. Ook zijn er cadeautafels met geschenkjes voor een bepaald bedrag, dus tafels met artikelen die niet meer dan 15.-, ƒ25,- en ƒ50,- kosten. 18 november start een grote pro motiecampagne rondom de intro ductie van de Max Havelaar-banaan. Die dag zullen Ghanese en Ecuadoraanse producenten de eerste tros bananen met het Max Havelaar- keurmerk aan premier Kok aanbie den. Het initiatief van deze actie ligt in handen van ontwikkelingsorgani satie Solidaridad. die in 1988 met succes het Max Havelaar-keurmerk introduceerde. Dankzij dit keurmerk krijgen kleine producenten in ont wikkelingslanden een kans hun pro ducten tegen een eerlijke prijs te verkopen. De voorwaarden waaraan een product met het Max Havelaar- keurmerk moet voldoen zijn. 1. rechtstreekse inkoop; 2. kostendek kende bodemprijs; 3. toeslag voor sociale programma's; 4. afnameze- kerheid; 5. productievoorwaarden op het gebied van arbeid en milieu. In de praktijk betekent dit bijvoor beeld 40% meer inkomsten voor de boeren en boerinnen! Ecuador en Ghana zijn verantwoordelijk voor de export van deze kwaliteitsban aan, die de merknaam Oké krijgt. Vanaf volgend jaar zal de Max Havelaar-banaan ook in andere Europese landen geïntroduceerd worden. In Nederland heeft een tiental winkelketens toegezegd deze banaan in het assortiment op te nemen, te weten: Albert Heijn, Cl 000. De Boer. Grasmarkt, Konmar. Nieuwe Weme, Plusmarkt. Spar voordeelmarkt. Super en Vol mar. Enkele van deze super markten zijn franchise-bedrijven, dat wil zeggen dat de lokale onder nemer zelf zijn assortiment bepaalt. Opname van de eerlijke banaan in het assortiment is dus afhankelijk van de vraag van de consument! Groentespeciaalzaken kunnen de bananen via hun grossier bestellen. Venray zal de Max Havelaar-ban aan op 19 november in Noord- Limburg introduceren. Die dag zul len de volgende activiteiten plaatsvinden. Om I 1.30 uur zal op basisschool Landweert deskundige informatie gegeven worden door Sylvia Ravallo, vertegenwoordigster van de bananenproducenten uit de Dominicaanse Republiek en Maurits van Ravensteijn. medewer ker van de ontwikkelingsorganisatie Oikos. Rond de middag vindt de overhandiging van de Max Havelaar-banaan aan burgemeester en wethouders op ludieke wijze plaats. Vanaf 13.00 uur zal het ochtend programma van basisschool Landweert herhaald worden op De Hommel en vanaf 15.45 uur op kin derdagverblijf Duimelot. Om 20.00 uur vindt een forumdiscussie plaats in De Bonte Koe over 'de macht van de consument Vastelaovesvereniging De Piëlhaas presenteert: Zondag 17 november is het dan zo ver. de feestelijke opening van het nieuwe vastelaovesseizoen. Eigenlijk doen we die opening op de 17e dik over. Afgelopen maan dag, de elfde van den elfde, is tij dens de jaarvergadering van v.v. De Piëlhaas op het Schouwburgplein het startschot al gegeven. 'Hazepaeper' is ook dit jaar een aaneenschakeling van feestelijke activiteiten. Het programma is rond en bevat vele verrassingen. De schouwburg is omgetoverd lot een echte kermis. Er staat een echte draaimolen en een draaiorgel. Clown Bertho zal de hele middag zorgen voor grappen en grollen. Ook is er voor de kinderen de moge lijkheid zich te laten schminken en kunnen kinderen kleurplaten kleu ren De kleurplaten worden beoor deeld en voor de drie mooiste is er een leuke prijs beschikbaar. Zoals elke kermis mysterieuze zaken heeft, denk aan de dame met een nek van l.50m, een vrouw van wel 375 kg, een man zonder hoofd etc. etc., is er deze middag ook een mysterieuze verrassing. Het is een wonderschone dame, ze heet Dalila. Welke act ze tijdens Hazepaeper vertoont laten we nog even in het midden... Wanneer u zondag in de schouwburg bent kunt u haar act met eigen ogen aanschouwen. Naast al deze activiteiten zijn er ook de officiële plichtplegingen, zoals het voorstellen van de nieuwe Raad van Elf. het uitkomen van de nieuwe cd. het aanbieden van de eerste cd aan Frank Peters en de hul diging van de familie Geven van Broekweg 27 en joekskapel Schabberjoeks. Al met al een veelzijdig program ma voor jong en oud. Natuurlijk zijn er de gebruikelijke drankjes en hap jes te koop. De Piëlhaas en de commissie Liedje, die de organisatie in handen heeft zijn er klaar voor. Wij ver wachten u op zondag 17 november in de foyer van de schouwburg. Het feest begint om 14.11 uur. De entree bedraagt ƒ5,- per persoon. Het is weer de elfde van de elfde geweest en dat betekent traditio neel de start van het vastelaoves seizoen. Ook in Oostrum werd het seizoen van de Karklingels begonnen met een jaarvergadering. Aan het eind van die vergadering werden Prins, vorst, jeugdprins, jeugdvorst, bestuur en raad van elf in hel nieuw "gestoken". Allen ontvingen een nieuwe steek. Ook de nar werd niet vergeten want Herman Verheijen liet namens de OOZO weten dat de gezamenlijke ondernemers van Oostrum een compleet nieuw nar- renpak gaat verzrogen. Verder kre gen vorst en raad van elf een aange name verrassing in de vorm van prachtige mantels, gemaakt door Tonny en Margo. De dames werden hiervoor bedankt. De Karklingels willen verder de sponsoren van de steken bedanken. Dat zijn Rabobank Venray-Oostrum. Omnidrink Bierick. Rebuild Industrial Tyres, notariskantoor Paantjens, Brand bier. café-zaal De Karklingel. Nelipak Thermoforming, vishandel Ed. Camps. Vee- en varkenshandel G. Camps, het Gemeenschapshuis Oostrum, brood banket Herman Verheijen. R>B> Intertrans, GIBO groep, GHV garage, Inalfa, tuincen trum A. van Soest, de Aostrumse Aid Prinse, Theo Theeuwen en 't Allemanscafé. Bovendien hebben raad van elf, vorst, prins en hun respectievelijke dames, het bestuur en de nar zelf bijgedragen in de nieuwe outfit. Vorst Bert krijgt zijn nieuwe steek opgezet. Nieuwe kapper met nieuwe formule Met diverse opvallende acties heeft op 1 november in de Hofstraat een nieuwe kapsalon haar deuren geopend. Naast zaken in Venlo en Bierick, beschikt Team Huizenaar in Venray over een derde kwaliteits salon. Voor dames, heren én kin deren. NIEUWE KLANTFORMULE Team Huizenaar bestaat uit een groep kappers en kapsters die wer ken volgens een inventieve, nieuwe formule; het Pivot Point Systeem. Deze uit de Verenigde Staten overgewaaide werkwijze houdt in, dat in principe elke kapper elk model kan knippen en van een eigen, passende coupe kan voorzien. Een interne opleiding, gegeven door een docente van de kappersdagvak- school en de salonmanagers, heeft gezorgd voor de nodige kennis en vaardigheden. Alle medewerkers van het team beheersen de diverse specialisaties. Een klant hoeft bij een behandeling niet langer meer te wachten 'op die ene kapster die zo goed is in een bepaalde discipline". Iedereen binnen het team bezit alle creatieve vaardigheden. En wellicht één van de belangrijkste is, het met open oor luisteren naar de klant. 'Goede communicatie is een absolute voorwaarde' benadrukt teamdirecteur Frank Huizenaar. 'Overigens mag die klant natuurlijk best z'n voorkeur uitspreken voor een bepaalde medewerker. Daar wordt dan vanzelfsprekend rekening mee gehouden. Want ook dat heeft alles te maken met een persoonlijke benadering'. OPMERKELIJKE ACTIES De nieuwe 120 m2 ruime kap perszaak van Team Huizenaar heeft een stijlvolle, enigszins neo-klassie- ke uitstraling met een aantal eigen tijdse accenten. Naast een vooruit strevend behandelingssysteem, heeft de nieuwe salon ook een heel klantvriendelijke inplanning. Dat gebeurt volgens telefonische afspraak, maar cliënten kunnen ook gewoon binnenlopen. Een bordje aan de buitenzijde informeert over de eventuele wachttijd. Om de nieu we kapsalon duidelijk in de ope- nings-schijnwerpers te zetten, genieten alle klanten de eerste twee weken (t/m 16 november) van veel aantrekkelijke acties. Sommige ervan betreffen ook de salons in Venlo en Bierick. 60 jaar Kappers-Team Huizenaar. Vanaf 1 november ook in Hofstraat 4a, Venray. (zie voor de acties de specifieke fol der. Overigens is er bij Team Huizenaar nog plaats voor enkele enthousiaste en leergierige kappers en kapsters Woninginbraken In de nacht van zondag op maan dag is door forcering van de achter deur toegang verkregen tot een woning aan de Mambostraat. De woning was doorzocht en er werd een geldbedrag van ƒ400,- ont vreemd. In dezelfde nacht was op dezelfde wijze, toegang verkregen tot een woning aan de Meester de Haanstraat in Leunen. Ook hier was de woning doorzocht. Ontvreemd werd een geldbedrag van ƒ1.500,-. Zondag werd ontdekt dat er was ingebroken in een woning aan de Wilgenstraat. De bewoners hadden enkele dagen terug ontdekt dat de achterdeur was geopend. Ze hadden daar verder geen aandacht aan geschonken. Toen zii zondag hun geldkistje wilden pakken was dat verdwenen. In dat geldkistje zat een muntenverzameling ter waarde van ƒ300,-, hun trouwboekje en enkele sleutels. In de nacht van zondag op maan dag was gepoogd in te breken in een woning aan het Sparveld. Hier voor kwam het deugdelijk hang- en sluit werk dat de dader niet binnen kon komen. Vechtpartij In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 1.00 uur vond er bij een tankstation op de A67 in Maasbree een vechtpartij plaats waarbij een 34-jarige man uit Engeland gewond raakte aan zijn hoofd. Een groep van vier Nederlandse mannen, in leeftijd variërend van 22 tot en met 36 jaar, uit Panningen, Beringe en Venray kregen om onduidelijke redenen ruzie met een groep Wales-suppor- ters. Beide groepen wilden iets eten en drinken bij het tankstation. Buiten ontstond een vechtpartij waarbij met name een 22-jarige man uit Beringe het te verduren kreeg. Zijn vrienden wilden hem te hulp schieten en reden toen met een auto in op twee Engelsen. Deze klapten op ae motorkap waarbij de 34-jarige met zijn hoofd tegen de voorruit van de auto sloeg. Hij was enige tijd buiten bewustzijn en werd door per soneel van een ambulance pas weer bij kennis gebracht. Hierna kon hij op eigen kracht verder. De vier Nederlanders verlieten na het onge val het tankstation maar belden bij een ander tankstation de politie. Zowel de Nederlanders als de Engelsen werden voor verhoor naar het politiebureau overgebracht. De officiële heropening van het Ysselsteynse kantoor van Rabobank Zevenrode heeft het ossenproject van broeder Jenneskens 5000 gulden opgele verd. De open dag, zondag 10 november, bracht 1200 mensen op de been, die een kijkje namen in het uiterst modern bankgebouw. Vrijdag 8 november opende offi cieel het vergrootte en vernieuwde kantoor Ysselsteyn van Rabobank Zevenrode. Het gebouw kent twee noviteiten. Het is de eerste bank in het werkgebied waarvan de bankhal is ingericht volgens het nieuwe bedieningsconcept. Dat concept kenmerkt zich door een optimaal gebruik van automatisering. Dat geeft levert een heel andere entree op dan klanten gewend zijn. Nog maar één balie, waar de klant voor alle kleinere handelingen terecht kan. Daarachter een tweetal werkplekken voor evenzoveel parti culiere adviseurs. De rest van het gebouw herbergt een aantal spreek kamers, waar klanten in rust en pri vacy advies kunnen krijgen. Kantoor Ysselsteyn is ook de centra le plek vanwaaruit alle bedrijfsrela- ties van de bank in de zeven dorpen van het werkgebied worden bediend. Bij de offiële opening stortte voorzitter Jan van Elzakker onder het toeziend oog van algemeen directeur Wim Bens een cheque van 5000 gulden in het nieuwe afstort- apparaat. Het geld gaat naar het coö peratieve ossenproject van broeder Jenneskens in Zaïre. Zondag was het doorlopend druk in het nieuwe gebouw. Tijdens de prima georgani seerde open dag kregen zo'n 1200 mensen tekst en uitleg over bank, producten en werkwijze van Rabobank Zevenrode. Op de foto het "storten van de cheque in het nieuwe apparaat. Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. 5000 Gulden voor ontwikkelingsproject gel aangekondigd. We mogen ervan uitgaan dat de maatregel er snel doorkomt. De kosten zijn niet meer aftrek baar indien de belas tingplichtige wetsover treder strafrechtelijk wordt veroordeeld. Waarom ik dit zo'n slecht wetsontwerp vind? Een goede vondst die "pluk ze teams". Een wettelijke mogelijkheid benutten om misdaad minder lonend te maken. Belastingheffing leent zich daarvoor. Belastingheffing heft echter over inkomèn en deze maatregel zorgt ervoor (met boe ten. renten etc.) dat de wetsovertreder een veel voud van de baten ver schuldigd wordt. Wat hij betaalt, is geen belas ting meer, maar neemt de vorm aan van een boete. Die boete hoort thuis in het strafrecht en niet in het belastingrecht. Zo verlaagt de wetgever zich tot het niveau van de wetsovertreder: diefstal. De kans is niet zo groot dat een belangengroep van het dievengilde of de vereniging van drugsbaronnen zich als pressiegroep tegen het wets ontwerp keren. We moeten ons ech ter als "brave" kant van de maat schappij niet verlagen tol een niveau dat evenzeer bedenkelijk is. Misdaad dient te worden bestreden met alle mogelijke middelen binnen de wet. Het strafrecht geeft daartoe de ruimte en waarborgt een eerlijk proces voor beide partijen. Het belastingrecht is een hulpmiddel om de winst af te romen en heeft een boetestelsel dat de wetsovertreder toch al altijd zal treffen. Het verhef fen van de gewone belastingregels tot boete staat echter gelijk aan dief stal. Ik ben dus tegen. Mr. TC. van Zwieten Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadvi seurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver. Tel. 0485-576464 Belastingheffing is immoreel. Begrijp me echter niet verkeerd. Belastingheffing is een absolute nood zaak om de maat schappij draaiende te houden. De bedoeling van de eerste zin is dan ook anders. Alle econo mische activiteiten worden belast, of ze nu legaal zijn of niet, of ethisch woord zijn of niet. Prostitutie, drugs handel, afpersing, allemaal activiteiten waarvan opbrengst volgens de fiscale regel: gewoon belast wordt. Als regels gewoon wor den toegepast dan geldt dat ook voor de aftrekbare kos ten. Dat leidt tot vermakelijke aftrek posten en een merk waardig wetsvoor stel. Het begon allemaal met de "pluk ze kaal"-teams. Strafrechtelijke aan pak van de dief of drugshandelaar had veelal niet het beoogde effect. Eenmaal terug uit het gevang bleken de opbrengsten soms moeilijk te ontnemen waardoor het misdrijf als nog loonde. Zelden doen wetsover treders uit zichzelf aangifte van de verdienste van hun duistere activi teit. Worden ze ontdekt, dan hebben ze dus ook altijd fiscale fraude gepleegd. Bij gebrek aan een boek houding (die is er dus ook nooit) "keert de bewijslast om", krijgen ze een enorme aanslag mét 100% boete en mét rente. Dan is de dief dus kaalgeplukt. Zo werd ook een drugsdealer gesnapt en veroordeeld. Hij zou ƒ500.000,opbrengsten hebben gehad en werd aangeslagen. Hij ver zette zich met enthousiasme en won zijn procedure Hij claimde bijna ƒ300.000,aftrekbare kosten. Uiteraard kwam de inkoopwaarde van zijn goederen ter sprake. Maar ook vond hij dat alle benodigde attributen voor de duistere praktijken aftrek baar dienden te zijn. Zijn vuurwa pens hadden hem een rib uit het lijf gekost. Zo ook de sportwagen om het goed te vervoeren, hel reisje naaCColombia voor de nodige con necties, de drie appartementen als afleveradressen, de steekpenningen om de weg voor de verdiensten te vereffenen en natuurlijk de bewa king in de vorm van menselijke gorilla's en een onmenselijke pit bull. Uiteraard kreeg de man gelijk. Belastingheffing gaat over de netto- verdienste en niet over de bruto- bate. Als we over immorele baten willen heffen, moeten we ook de bijbehorende immorele aftrekposten toeslaan. Desondanks was deze compleet juiste en zelfs eerlijke stel- lingname van de rechter een steen des aanstoots in dit land. De aftrek van de pitbull haalde de krant en hel journaal, maar de bonafide midden stander mag zijn beveiliging, inclu sief herdershond, toch ook aftrek ken? Er werd schande van gesproken en een wettelijke maatre-

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9