Theuws overweegt bedrijfsverplaatsing Venray moet royaler minimabeleid hanteren n li 16-Jarige Venrayer krijgt 8 maanden en jeugd-tbs Test jezelf in de bibliotheek Bill Monroe Special bij Omroep Venray Synthese, politie en CAD brengen samen alcohol en drugs onder de aandacht Jong Nederland helpt de natuur Kaartenactie Bibliotheek-nieuws Spreekuur voor mensen in de ziektewet om met een WAO St. Christoffel Studiedag over early intervention Politie Basiseenheid Venray agir; PEEL EN MAAS Donderdag 31 oktober 1996 - Pagina 7 jr I R El 359; RAT vol- fiterpl 997 Voor poging tot moord Een 16-jarige Venrayse jongen is veroordeeld tot 8 maanden cel en jeugd-tbs voor een poging tot moord op een "vriend'' die hem bij de politie had verklikt. De Venraynaar werd veroordeeld volgens het jeugdstrafrecht. De Officier van Justitie had echter 3,5 jaar cel en tbs met dwangverple ging geëist. Die eis was conform het strafrecht voor volwassenen. De rechtbank ging echter op advies van een psychiater en een psycholoog niet op die eis in. De veroordeelde had samen niet een mede-verdachte wraak genomen op het slachtoffer. De mede-verdachte had het slachtoffer nabij de sportvelden eerste met een knuppel enkele malen legen hel hoofd geslagen. Vervolgens werd het slachtoffer door de veroordeelde enkele malen in de rug gestoken. Toen het slachtoffer vervolgens het mes op de keel gedrukt kreeg ontstond een worsteling en kon het slachtoffer ontsnappen. Hij werd vervolgens door sporters gevonden. i De rechtzaak naar de mede-verdachte loopt nog. Scoor op groen. Jongeren kunnen in de week van 4 tot 9 november in de biblio theek hun milieugedrag testen met het computerprogramma 'de persoonlijke milieutest'. Hierin worden gebruiksartikelen die te maken hebben met school, vakan tie, winkelen en wonen onder de loep genomen, de test is ontwik keld door de Consumentenbond. De organisatie van deze milieu- week in de bibliotheek, die is geti teld 'Scoor op groen', is in handen van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer IVROM). SCOOR OP GROEN 'Hoe kun je je elk kwartaal veer tig piek besparen? En hoe kom je aan groene meld? Scoor op groen en doe de persoonlijke milieutest'. In de persoonlijke milieutest kunnen jongeren vragen beantwoorden over uiteenlopende zaken als vervoer, afval en koopgedrag. Spelenderwijs [ontdekken ze de milieugevolgen van 'hun keuzes. De test is te maken op ;n computer of op een formulier. WEDSTRIJD In de week van 4 tot 9 november staan de openbare bibliotheken, en dus ook de bibliotheek van Venray. Km het teken van het milieu, ■borafgaand aan deze week zullen lilde bibliotheken en op de scholen f ansichtkaarten worden verspreid. De kaarten bevatten een prijsvraag. *e antwoorden op de vragen zijn in bibliotheek te vinden. De deelne- Jiners maken kans op het winnen ■van: in-line skates, een NS- iTourTime voor twee personen of leen rugzakje. Gedurende de week wordt door een aantal jongeren tussen Den Haag en Alkmaar een (t)estafette gereden op in-line skates. De dag trajecten starten en eindigen bij een openbare bibliotheek. Jongerenzender Radio 538 zal de (t)estafette volgen en er dagelijks aandacht aan besteden. Iedere dag rond 15.10 uur is er een luisteraars- vraag (van I tol en met 8 november, behalve in hel weekend). Als je iedere dag luistert, dan kun je aan het eind van dc week de letters samenvoegen tot het juiste woord. Luisteraars maken kans op hel win nen van een paar in-line skates. CAMPAGNE 'Natuur' vormt dit jaar het thema van de openbare bibliotheken. In mei van dit jaar werd in samenwer king met Staatsbosbeheer de week van de boswachter georganiseerd. De week in november staat in het teken van het milieu. Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer is de sti mulator. De actie is gericht op jon geren. SAMENWERKING De drie organisaties (VROM. de Consumentenbond en de Openbare Bibliotheek) beijveren zich allen voor het verbeteren van het milieu. De openbare bibliotheek hoopt met deze week weer aan te tonen dat zij een veelzijdig, gezellig en nuttig informatiecentrum is. De Consumentenbond legt zich erop toe om producten niet alleen te testen op kwaliteit en prijs, maar ook op de belasting van het milieu. Ook met educatieve projecten richt de Consumentenbond zich op jon geren. In verband met het overlijden van de 'Vader van de Bluegrass muziek' op september jl. wordt tijdens het countryprogramma Peel Grass a.s. zon dagmorgen stilgestaan bij deze legende en 'maker' van de bluegrass muziek. WIE WAS BILL MONROE? Bill werd geboren op 13 september 1911 en was de jongste in het gezin van acht kinderen van James Buchanan (1857-1928) en Malissa Wandiver (1870-1921). De familie Monroe woonde in het dorpje Rosine in Kentucky cn leefde van landbouw, houthakkerij en primitieve mijnbouw. Bill heeft geen gemakkelijke jeugd gehad, zijn ogen waren niet al te best. waardoor hij nauwelijks niee kon doen aan sociale gebeurtenissen. Buiten dit feit keek hij ook scheel en werd daar veelvuldig mee gepest Op jonge leeftijd verloop Bill zijn ouders cn zijn oudere broers en zussen hadden ook al niet veel begrip voor zijn problemen. Al met al genoeg basis voor de eenzaamheid, de spreekwoordelijk zou worden in de beschrijving van Bill's latere muziek. Bill was een virtuoos op de mandoline, waarop hij een geheel eigen stijl ontwikkelde. Eind twintiger jaren vormde Bill, samen met broer Charlie op ;itaar en broer Birch op fiddle, de Monroe Brothers. Toen het tussen de iroers muzikaal niet meer klikte, vormde Bill in 1938 de Blue Grass Boys. Sinds 1939 is Bill Monroe lid van de Grand Ole Opry. Bill heeft gedurende de bijna 85 jaar dat hij geleefd heeft vele onderscheidingen in ontvangst mogen nemen. De laatste, de 'National Medal of Arts', ontving hij op 5 oktober 1995 uit handen van Bill Clinton. Ondanks dat Bill van een sterk geslacht afkomstig was (hij herstelde van darmkanker, een hartoperatie en een gebroken heup), kwam hi j de beroerte van maart dit jaar niet te boven. De laatste maanden van zijn leven werd Bill in een verpleeghuis verzorgd. Dit en meer in tie special a.s. zondagmorgen tussen 09.00 en 10.00 uur bij Omroep Venray via de kabel op 102.4 MHz en via de ether op de 90.2 MHz. Een keuze uit de nieuwe romans. Burdett, John: Het verleden van Thirst. Een Engelse strafpleiter, die aan een bevriende politiecommissa ris de moord op een vroegere cliënt, een gewiekste gangster, bekent, kijkt terug op de gebeurtenissen die aanleiding gaven tot deze daad. Evanovich, Janet: Knekeldans. Een premiejaagster moet een jeug dige delinquent, die op borgtocht is vrijgelaten maar zich niet meer meldt, terugbrengen voor de rechter en raakt betrokken bij een zaak waarbij wapens uit een kazerne zijn gestolen. Fielding, Joy: Tot de dood ons [scheidt... Na dc dood van de ex- vrouw van haar man vertrouwt een [Engelse vrouw zowel haar broer als [haar man niet meer. Frost, Mark: In het teken van de izes. Conan Doyle, de schepper van Sherlock Holmes wordt, op reis naar Amerika, door een moord gecon fronteerd met hel bestaan van een [manuscript van onschatbare waarde. Heeresma, Heere: Zacht gelag. Korte schetsen, oorspronkelijk voorgedragen voor de VPRO-radio. Ludiuni, Robert: Het Halidon komplol. Een briljant geoloog, ingehuurd om met een team de locatie voor een nieuwe stad op Jamaica te verkennen, raakt verwik keld in bloedige samenzweringen. Morrell, David: Het Santa Fe mys terie. Een Amerikaanse geheim agent, die na zijn ontslag bij de CIA in New Mexico een nieuw bestaan opbouwt, raakt met zijn geliefde verzeild in een net van intriges. Muller, Marcia: Mensensmokkel. Wanneer haar vriend plotseling ver dwijnt, zet een jonge privé-deteclive alles op alles om hem terug te vin den. De openingstijden: maandag van 14.00-18.00 uur; dins dag en woensdag van 11.00-18.00 uur; donderdag van 14.00-18.00 uur; vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. "Gemeente bewijst voor de zoveelste keer niets, niets, niets..." De bewoners van de Serenadestraat en Etudestraat hebben in een open brief forse kri tiek geuit aan het adres van de gemeente Venray. De Raad van State een jaar geleden heeft uitge sproken dat met betrekking tot het coatingbedrijf Theuws er een voorlopige voorziening moet wor den getroffen in de vorm van een verhoogde schoorsteen. Dat zou de stank weg moeten nemen. Tot op heden is echter nog niets gebeurd. "Daarmee bewijst de gemeente voor de zoveelste keer niets, niets, niets..." aldus de bewoners in Brukske. Peter Theuws van het gelijkna mige bedrijf laat desgevraagd weten dat de schoorsteen nog niet gerealiseerd is omdat hij met de gemeente in gesprek is over bedrijfsverplaatsing. De aktievoerders wijzen er nog eens op dat zij al sinds 1982 met de gemeente contact hebben over de stankoverlast in hun buurt. "Maar met veel getoond begrip, veel belof tes en mooie woorden worden wij nog steeds aan het lijntje gehouden" aldus de aktievoerders. Zij vinden dat vreemd omdat de Raad van State vorig jaar de gemeente dwingend een noodmaatregel heeft opgelegd waarmee de stankoverlast wordt weggenomen. "Sindsdien is er echter geen beweging meer te krijgen in de gemeente" valt in de brief te lezen. "De gemeente is niet in staat om haar functie als toezichthouder uit te voeren. Het gaat simpelweg om het verhogen van een schoorsteen. Dit moet een doe-het-zelver toch nog binnen een maand voor elkaar krij gen." In de brief wordt dan ook gesproken over loze beloften, ver draaide feiten, besluiteloosheid en struisvogelpolitiek. De bewoners eisen daarom dat de gemeente haar toezichtfunktie oppakt en de naleving op de vergun ningsvoorwaarden controleerd. Ook dienen de voorlopige voorzieningen aangebracht te worden. De aktie- groep bereid zich in ieder geval voor op een procedure om de gemeente ertoe te dwingen haar taken uit te voeren. VERPLAATSING De reden waarom Theuws nog geen schoorsteen heeft gerealiseerd is vanwege het feit dat het bedrijf met de gemeente in gesprek is over bedrijfsverplaatsing. "Medio mei heb ik met de gemeente een gesprek gehad waarbij ons gevraagd werd of wij wat voelden voor bedrijfsver plaatsing. Wij zien dat op zich wel zitten. Een pijp verhogen helpt wel maar volgens mij zullen de klachten op termijn toch terugkomen." Zelf had Theuws de realisatie van de schoorsteen in juni gepland. "Daar heb ik nu mee gewacht. Het is overi gens niet zo dat een doe-het-zelver die schoorsteen kan realiseren. Daar komt toch iets meer bij kijken Theuws wacht nu op een reaktie van de gemeente Venray. "Als we zo de problemen op kunnen lossen is dat veel zinvoller", aldus Theuws. Theuws erkent overigens wel dat het netter was geweest dat de aktievoe- rende bewoners van deze ontwikke lingen op de hoogte waren gebracht. De gemeente Venray heeft nog niet willen reageren op de brief. "Die reaktie zal eerst naar de afzen ders gaan" aldus de gemeentelijke voorlichtster. ANBO in notitie over ouderen en armoede De gemeente Venray zou een royaler minimabeleid moeten gaan voeren. Zeker waar het gaat om de toepassing van de bijzonde re bijstand en om kwijtschelding van gemeentelijke belastingen. Dat zijn de hoofdlijnen van een notitie van de ANBO (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen) afdeling Venray. Een werkgroep binnen de ANBO heeft het minimabeleid, in het kader van een landelijk onderzoek, onder de loupe genomen. Hoofdconclusies uit het onderzoek zijn dat er veel onwetendheid is over de diverse voorzieningen die er zijn en de regels die daarbij gelden. De toe gankelijkheid tot die voorzieningen is vaak zo moeilijk dat burgers vaak bij voorbaat van gebruik van die voorziening afzien. Een van die voorzieningen is de bijzondere bijstand. Het Rijk heeft daar gemeenten de vrije hand in gegeven. Dat leidt tot soepelere nor men. In Venray worden echter nog de oude normen gehanteerd waarin sprake is van een drempelbedrag. Venray, maar ook andere gemeen ten, zouden eigenlijk een stimule ringsbeleid moeten gaan hanteren. Daar ligt volgens de ANBO ook een kans voor de gemeente. Het zijn immers de burgers die armoede lij den en uit de boot dreigen te vallen, die de interesse in de politiek verlie zen. Volgens de ANBO wordt er. door ouderen, ook te weinig gebruik gemaakt van de bijzondere bijstand. Hier wordt de bureaucratie van de overheid als een van de oorzaken aangeduid. "Mensen eten liever droog brood of zeggen de krant op". Hierdoor raken de mensen ook in een maatschappelijk isolement. VOORSTELLEN De ANBO doet in haar notitie ook diverse voorstellen. Naast het toe gankelijker maken van de voorzie ningen via één zorgloket zou, ter voorkoming van het maatschappe lijk isolement een declaratie- of reductiefonds in het leven geroepen moeten worden. De gemeente zou aktiever naar ouderen en minima moeten voorlichten. Huisbezoek zou daartoe moeten behoren. Ook zou er een soort ombuds- of vertrou wenspersoon voor ouderen moeten komen Tenslotte stelt de ANBO voor om het aantal AOW-ers in de gemeente de inventariseren. Aan de hand van landelijke percentages kan worden vastgesteld of Venray in de pas loopt met het aantal aanvragen voor voor zieningen zoals bijzondere bijstand.. Toevallig wees deze week een landelijk onderzoek van het FNV uit dat Venray in Limburg het meest ruimhartig omspringt met bijzondere bijstand. Per uitkerings gerechtigde betaalde Venray onge veer 400 gulden meer uit dan Maastricht. Het verschil met Horst was zelfs veel groter. Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt elke week in verschillende plaatsen in de regio spreekuur voor mensen in de ziekte wet, mensen met een (gedeeltelijke) WAO-uitkering cq. invaliditeitspen sioen. Men kan o.a. terecht met vra gen over de verschillende uitkerin gen en de samenloop daarvan, de contacten met de bedrijfsvereniging, de herbeoordeling. In Venlo iedere maandagmiddag van 14.00 lot 16.00 uur in het gebouw van de Volksuniversiteit. Leutherweg 8, tel. (tijdens spreek uur): 077-3515281, alleen tijdens het spreekuur. In Venray wordt momenteel geen spreekuur gehouden. Zodra er in Venray een locatie is gevonden stel len wij u op de hoogte. Gymnastiekvereniging Gymnastiekvereniging St. Christoffel viert in 1996 haar 75- jarig bestaan. Om alle festiviteiten die reeds hebben plaatsgevonden af te sluiten willen zij op 2 november 1996 een grote receptie en feest avond houden in wijkcentrum De Kiosk. Brukske I in Venray. Zij nodigen u uit om vanaf 19.00 uur tot 20.30 uur aanwezig te zijn om onder het nuttigen van een glaasje eventueel samen herinnerin gen op te halen en foto's te bekijken. Dronken bestuurder had pech... Vorige week dinsdagavond omst reeks 19.30 uur raakte een perso nenauto, bestuurd door een 57-jari- ge Venraynaar in de bocht van de Henri Dunantstraat in een slip. Daardoor kwam de auto op het voor het tegenovergestelde verkeer bestemde weggedeelte terecht waar juist een personenauto, bestuurd door een 48-jarige plaatsgenoot naderde. Bij de botsing was zware materiële schade. De politie ontdek te dat de 48-jarige bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde en wel zodanig dat de bloedproef moest worden afgenomen. De man kreeg een rijverbod van 16 uur en de mededeling dat conform de voor schriften zijn rijbewijs zal worden ingevorderd. De Stichting Synthese is in samenwerking met de politie Venray en het Consultatiebureau Alcohol en Drugs (CAD) gestart met de voorbereidingen voor voorlichtingsactiviteiten in de gemeente Venray aangaande alco hol, drugs en andere genotmidde len. In samenwerking met scho len, gemeente en andere betrokkenen streven we naar een scala van activiteiten van oktober tot medio voorjaar 1997, wanneer een grote manifestatie rond dit thema gepland is. AANLEIDING De politie Venray heeft begin 1996 een aandachtsgroep gevormd die wil starten met voorlichtende activiteiten over drugs op scholen. Gelet op signalen over druggebruik onder jeugdigen en jongeren bij het CAD en Synthese is gekozen voor een gezamenlijk initiatief, om te komen tot meer dan een eenmalige voorlichtingsactiviteit op scholen. De drie initiatiefnemende organisa ties hebben er voor gekozen om een werkgroep in het leven te roepen die de kar van het voorlichtingsproject gaat trekken. WERKGROEP Gelet op de plek van het onder wijs in het leven van jeugdigen en jongeren is ervoor gekozen om de werkgroep te laten bestaan uit verte genwoordigers van CAD, Politie, RaaylandCollege (docenten en ouderraad), gemeente Venray, basis scholen en de Stichting Synthese. UITGANGSPUNT Het is belangrijk om jongeren en hun omgeving te attenderen op de gevaren van het gebruik van genot middelen. Daarom is er gekozen om te starten met voorlichtingsactivitei ten aangaande de onderwerpen drugs, alcohol, roken en gokken. Het is de bedoeling om te komen tot activiteiten die ingebed kunnen wor den in de normale programmering van de diverse betrokken organisa ties en instellingen. Dus niet een eenmalige actie. Wel is het de bedoeling dat er middels de bedoel de activiteiten wordt toegewerkt naar een grote manifestatie die ertoe dient om het grote publiek te infor meren. De doelgroep bestaat in eerste instantie uit kinderen van groep 8 van de basisschool; jeugdigen/jon geren van de le t/m 4e klas van het voortgezet onderwijs met een uit loop tot I8-jarigen en ouders. Verder ook leerkrachten, begelei ders van jeugd- en jongerenclubs, alle jongeren en inwoners van de gemeente Venray in het algemeen. Deze week vindt u het eerste pers bericht van deze voorlichtingscam pagne. Gevaarlijke slaappillen verloren Vorige week woensdagmiddag heeft een Venraynaar tussen 16.00 en 17.00 uur, op weg van de Pr. Bemhardstraat naar Hubenhof, een doosje met vijftien slaappillen van het merk Noktamile 2 mg verloren. Deze pillen zijn voor kinderen levensgevaarlijk en indien men merkt dat kinderen daarvan gesnoept hebben dien met direct contact op te nemen met het zie kenhuis.. Voor volwassenen zijn de pillen minder gevaarlijk maar medici ontraden het gebruik anders dan op medisch voorschrift. Stichting 'Down's Syndroom' Vrijdag 15 november houdt de kern Noord-Limburg van de Stichting Down's Syndroom (SDS) een studiedag early intervention. Die term kan het beste worden ver taald met individuele, vroegtijdige, gestructureerde, lange termijn thuis- begeleiding. In het Nederlands wordt dat tegenwoordig ook wel 'vroeghulp' genoemd. Deze voor ons land nog betrekkelijke nieuwe hulpvorm is bedoeld voor de bege leiding van kinderen met ontwikke lingsachterstand. zoals bijvoorbeeld Down's syndroom. Aan de hand van videobeelden zal Marian de Graaf- Posthumus, stafmedewerkster van de SDS en de eerste moeder in Nederland die met een early inter vention programma begon te wer ken, die dag aan ouders, hulpverle ners, onderwijsgevenden en andere belangstellenden uitleggen wat de mogelijkheden ervan zijn en hoe er met kinderen gewerkt kan worden. Zij zal daarbij met name aandacht besteden aan het jongste product van de SDS: 'Kleine Stapjes'. Ouders in de hoofdrol Bij early intervention wordt de hoofdrol in de opvoeding van kinde ren met een belemmering niet lan ger toebedeeld aan specialisten. maar aan de ouders. Mits goed geïnstrueerd zijn die immers veel geschikter voor een optimale bege leiding van hun eigen kinderen. Bij early intervention leren ouders aan de hand van een zeer gedetailleerde zg. 'invullijst' zelf heel precies te- bepalen wat hun kind wel kan. Vervolgens wordt in het programma beschreven hoe daarop in kleine stapjes kan worden voortgebouwd. Zo kan dus worden vermeden dat de interesse van hun kind verloren gaat als gevolg van het aanbieden van taken beneden zijn of haar niveau of dat het gefrustreerd raakt door opdrachten die te hoog gegrepen zijn. Vervolgdag Op vrijdag 13 december komt er een vervolg studiedag early inter vention waarbij het accent op schoolse vaardigheden ligt. De studiedag vindt plaats in het gemeenschapshuis in Ysselsteyn van 10.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen ƒ10.- voor donateurs van de SDS en ƒ15,- voor niet-dona- teurs per persoon. Nadere informa tie en opgave bij Marian Claessens, tel. 0478-541674 of het landelijk bureau van de SDS in Wanneperveen. tel. 0522-281337. In samenwerking met het Natuur Historisch Genootschap Op zaterdag 2 november zal er door de leden en leiding van Jong Nederland Venray een hele happe ning plaatsvinden. Ze zullen zich op deze dag gaan bezighouden met het schoon maken van poelen. Dit zal in samenwerking gebeuren met het Natuur Historisch Genootschap (NHG). Het is de bedoeling dat we de natuur een handje helpen aldus André van Houdt, woordvoerder van de vereniging. Op een vergade ring ergens in Limburg had hij van dit project gehoord. Het bleek in Limburg een groot succes te zijn. Dit gaf Van Houdt de aanleiding om dit project naar Venray te halen. We willen de kinderen erop wijzen dat we zuinig moeten zijn op de natuur. Doordat we met de leden een poel schoon gaan maken worden zij nauwer bij de natuur betrokken. Met het schoonmaken wordt bedoeld dat de rommel die op het water drijft er vanaf wordt gehaald en dat wild groei rondom de poel terug gesnoeid wordt. Verder zal de omge ving rondom de poel opgeruimd worden. Dit zal kunnen leiden dat salamanders en padden zich beter thuis gaan voelen in deze poelen en dat de populatie van deze dieren gaat stijgen. Omdat Jong Nederland dit niet alleen kan. hebben zij de hulp inge roepen van het NHG. Deze reageer de enthousiast toen ze dit hoorden en stelden toen een plan op. De oudere groepen zullen aan dit gebeuren een helpende hand geven terwijl er voor de jongste leden een natuurtocht wordt gehouden. Dit zal echter op 16 november gebeuren omdat dan de leiding al hun aan dacht op de kinderen kan vestigen. Dat er binnen de vereniging alles aan gedaan wordt om de leden en hun ouders erop te attenderen dat er wat gaat gebeuren is al duidelijk te merken. De hal van het clubgebouw is geheel ingericht naar dit thema. Enkele groepen zijn bezig met het maken van dingen die in het clubge bouw opgehangen worden. Zo wor den de leden enthousiast gemaakt om mee te doen aan dit project. Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat St.Petrus'bandenkerk Venray De Petrus'bandenkerk beschikt over een unieke collectie heiligen beelden die dateert vanaf de 15e eeuw. Het bijzondere van deze ver zameling is dat de meeste beelden direct uit hel atelier van de beeld houwer naar deze kerk zijn gebracht om een (gilde) altaar op te sieren. Regelmatig werd u in o.a. 'de Peel en Maas' op de hoogte gehouden van het conserveren en restaureren van de beeldenschat. Recentelijk heeft u gelezen dat St.Lucia naar haar originele middeleeuwse gou den kleurenpracht is gerestaureerd en weer prijkt links voorin de kerk. Steeds meer mensen uit binnen- en buitenland, vinden de weg om de kerk met haar rijke erleden en heden te bezoeken. Ook vragen steeds meer groepen, zoals families, perso neelsverenigingen. scholen e.d. om een georganiseerde rondleiding op een tijdstip dat hen schikt. Genoemde stichting heeft thans een serie kunstdrukkaarten laten maken van beelden of details ervan die voor een breed doel te gebruiken zijn. Het zijn dubbele kaarten met envelop. De achterzijde is bedrukt met summiere kunsthistorische gegevens terwijl de blanco binnen kant ruimte biedt voor uw eigen wensen. De meeste kaarten zijn uitstekend te gebruiken als kerst- en nieuwjaars wens en hebben de volgende voor stellingen: 1Het Marianum. 1460-1470) 2. De bovenzijde van het Marianum: Maria en het Kindje uitvergroot 3. Het Kindje van het Marianum met (vredes)duilje. 4. Engelen uit het retabel van Atelier Cuypers. 1870) 5. Het kindje met St.Jozef. begin 19e eeuw) 6. Barokengeltje afkomstig van het vooroorlogse orgel. (17e eeuw) .7. Het beeld van St.Oda. 1480- 1485) 8. Het beeld van St.Lucia. (±1478) De kaarten zijn per stuk te koop voor a ƒ1,75 Ze zijn vanaf 11 november ver krijgbaar op (in elk geval) de vol gende adressen: Kolkweg 14, (A. den Brok), tel. 581239; Biezenvenneke 2. (Ch. de Vilder), tel. 582352; Mgr. Nolensstraat 12, (W. Kremer), tel. 581000 Serenadestraat 68, (H.Roling), tel. 584927: Julianasingel 20, (A. Swinkels), tel. 51074. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Tip van de week Veiligheid fiets Nu de dagen 'korter' en de nachten 'langer' worden, is het verstandig om ook 'ns te kijken naar de veiligheid van uw fiets, maar zeker naar de tech nische staat, van de fiets van uw kinderen. In de komende tijd is het van het grootste belang dat de zichtbaarheid van uw kind op de tiets goed is: Een goede verlichting is daarvoor noodzakelijk. Ook de reflectie van de fiets is van groot belang. Elk lichtpuntje kan de reddine van uw kind betekenen. Ook de kleding van het kin dis zeer belangrijk. Op vallende lichte kle ding geeft meer veiligheid. Om de fiets nog veiliger te maken, kijk dan ook nog even naar de remmen en het stuur. De remmen laten vaak te wensen over. Al met al een kleine investering, welke grote gevolgen kan hebben. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Winkeldief toch nog aangehouden Vorige week woensdagmiddag omstreeks 15.20 uur hielp personeel in een winkel in de Poststraat twee mannen toen een derde man binnen kwam. Het personeel werd afgeleid en plotseling verdween de derde man met iets onder zijn jas. De politie werd ervan in kennis gesteld en tot hun grote verbazing zagen ze de man die aan het signale ment voldeed zonder jas voor de zaak. Hij werd aangehouden en bekende een reciever ter waarde van ƒ1.200,- te hebben meegenomen. Die werd later terug gevonden. De man was een 35-jarige inwoner van Helmond. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal werd hij naar huis gezonden. Vernieling telefooncel Vorige week woensdagavond omstreeks 20.15 uur hoorden buurt bewoners van de Raadhuisstraat een harde klap. Toen zij poolshoogte gingen nemen zagen zij twee man nen van naar schatting 18 jaar weg rennen. Een ruit van een openbare telefooncel was vernield. Dat was de klap.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7