Rabo Telebankieren hoe werkt dat? infodag telebankieren: chouwburgprogramma =1 Opening Vastelaovend 1996/1997 op Schouwburgplein Uiver en Lindbergh in Venray Sinterklaas fotowedstrijd Architecten gaan "massastudie" maken van Schouwburg zonder koffieconcert in de schouwburg Dansen voor singles OJC Gryphus Doe mee met het literair café Q /4$e*td<a, Ü2 P, EN MAAS Donderdag 31 oktober 1996 - Pagina 3 Ines Contreras (jdag 1 november, 20.00 uur t komt maar weinig voor dat ute topartiesten tesamen in een •anima komen. Flamencodan- e> Ines Contreras is een autoriteit dit terrein. Hierbij laat zij zich r 19] eleiden door absolute top-fla- 380 rnco artiesten uit Spanje. Het 1 ,e9 jarspel is vingervlug en swin- jt,e5 id, de a capella-zang getergd en jn w dans van n'vcau- Ervaar de itrap gische aantrekkingskracht in fla- /eelpnco. Voorafgaand aan de voor- ling is er een voorbespreking arbij achtergrond en ontwikke- >van de flamenco aan de orde zal nen. Ook krijgt de opbouw van |.i dans en de bijzondere ritmes dacht. Tot slot is er een demon- v lie klapritme en voetenwerk. De rbespreking wordt gehouden 6 ir Ineke Vermolen en begint om ■em 10 uur. Tineke Schouten huif- Der Bettelstudent Vrijdag 8 november, 20.00 uur el 88 ond hel zondagmiddaguur van 3 kam« ember vindt een bijzonder kof- en w onccrt plaats in de schouwburg stene fenray. Close Harmonie Groep ertrei fetti uit Venray en Zanggroep rgreen Vierlingsbeek verzorgen gezamenlijk een koffieconcert Ie grote schouwburgzaal van ray. Waarom nu bijzonden beide 'oor' tn hadden enkele jaren geleden Donls a| eens een gezamenlijk concert ara9 rat toen bleek is dat deze combi- evan zang wel zeer welgevallig euKe1 bij het publiek. Jaren na dit tref- snet dan beslist bijzonder beide ggroepen weer gezamenlijk te nen beluisteren en wel in de rt voi ke locatie van de schouwburg- te Venray. mggroep Evergreen Vierlings- bestaat uit 44 leden en staat 12' er enthousiaste leiding van Erik iten. Evergreen of ZEV zoals de D ste leden hun vereniging noe- heeft vorig jaar haar 25-jarig leum mogen vieren. Niet alleen wervelende concertreis naar ven en Brussel was hiervan ige, ook een groots opgezette e-show "Welcome America' van enthousiaste groep zangers en geressen heeft aan het jubileum een zeer bijzondere en gewaar- de kleur gegeven, vergreen brengt op zondag 3 ember o.a. ten gehore het num- 'Breakfast in America' bekend Supertramp. 'Puttin on the Rilz'. :e upon a dream' en een medley van de Beach Boys. Zanggroep Evergreen Vierlingsbeck kenmerkt zich met licht in het gehoor liggen de nummers die extra dimensie krij gen door de dynamische en enthou siaste presentatie. Close Harmony Groep Confetti uit Venray bestaat uit twintig zan gers met een combo bestaande uit bas-gitaar-piano en het geheel staat onder bezielende leiding van Gertie Creemers-Sikes. De close harmony groep bestaat bijna zeven jaar. Confetti sluit dit jaar een zeer fees telijk jaar af aangezien binnen de vereniging zowel prins Hans II als- wel de beide adjudanten Dolf en Rutger aanwezig zijn. Niet zonder reden dat Confetti binnen het Venrayse camavalsgebeuren een graag geziene entertainer is. Op hel koffieconcert van zondag 3 novem ber brengt Confetti ten gehore onder andere 'Bohemian Rapsody' van Queen. Chess' van de musical Chess en 'No bussiness lik showbus- siness'. Close Harmony Confetti kenmerkt haar optredens niet alleen met zomaar close harmony maar geeft door middel van accuratesse en goede afstemming er een bijzon der rijk luistergenot aan. Hei koffieconcert in de schouw burg begint om 11.30 uur en duurt tot ongeveer 13.00 uur met uiteraard een heerlijk kop koffie tussendoor. Break the day en kom gezellig maar bovenal genietend luisteren naar dit. aldus bijzondere koffieconcert. Hg istelaovend 1997 staat weer de deur. Traditiegetrouw nt de vastelaovend op de elfde de elfde. Bij Vastelaovesver- ing De Piëlhaas is de traditie ip deze avond de algemene «vergadering plaatsvindt. Zo dit jaar. og geen traditie, maar wel al ingeburgerd gebruik de laatste is dat voorafgaand aan deze nvcrgadering de vastelaovend lend wordt op het Schouwburg- ikskapellcn. Raden van Elf van [ay en vanuit de omliggende dorpen, leden van vaslelaoves- niging De Piëlhaas, bestuursle- en verder alle rechtgeaarde car- dsvierders verzamelen zich dan vcer het vastelaovcsgevoel te en en de daarbij behorende 'els voor de komende carnaval. ;*e opening begint op maandag de elfde van de elfde om elf minu ten over acht op het Schouwburg plein. Deze opening wordt verricht door de voorzitter, vorst en nog regeren de prins van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. De Venrayse vlag, de Limburgse vlag en de Piëlhaas vlas zullen gehesen worden onder het toezicht van de 'bijlman' van de schutterij. De schutterij zal verder, afhankelijk van het weer, negen, tien of maxi maal elf kanonschoten afvuren, waarna de opening een feit is. Afgesloten zal geworden met het Venrayse volkslied gespeeld door de gezamenlijk aanwezige joekska- pcllen. Daarna gaan we gezamen lijk naar de ledenvergadering in De Volle Maan. Dus tot zien op het Schouwburgplein op maandag 11.11 om 20.11 uur. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 21 tot en met 27 oktober werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Div. bankpasjes ABN/Amro, Rabo: identiteitsbewijs; zesdelig Zwitsers zakmes: damesportemon nee. bruin met ƒ175,- en bankpas ABN/Amro: portemonnee met rits en ringetje met sleutels en ƒ25.-; portemonnee, klitteband met bank pas ABN/Amro: leren handtas met Creditcard Rabo. twee bankpasjes, legitimatiebewijs; 2 Zuid-Afrikaan se paspoorten; Nederlands rijbewijs; 650 DM; voordeursleutel en 4 reser vesleutels voor auto; telefoontoestel PTT Pocket]ine in leren tas, op naam van A. Slabber: groen porte- monneetje met 2 sleutels. GEVONDEN Medicijn Wyeth Isordol hartta- bletten, 6 stuks in strip van 10: sleu tel voor zwembadkluis; knuffel konijn 15 cm.; wieldop Peugeot. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Vrijdag 1 november is er weer een gezellige dans- en ontmoetings avond speciaal voor single's en alleenstaanden bij Danscentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang 21.00 uur. Toegankelijk voor leden en niet- leden. Info: 0478-510500. Kom zaterdag 2 november a.s. naar Rabobank Venray of Leunen. Op zaterdag 2 november a.s. wordt bij de Rabobankkantoren te Venray en Leunen een infodag gehouden over telebankieren. U wilt profiteren van alle gemakken van telebankieren maar u weet niet wat er allemaal bij komt kijken? Kom dan langs op een van de kantoren tij dens de infodag en maak zelf kennis met Telebankieren. Ook met vragen over de benodigde computer en modem kunt u bij ons terecht. Op deze dag kunt u voor een speciale prijs een modem bestellen. U bent van harte welkom! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530200 530300 Luchtvaarttentoonstelling in 't Freulekeshuus zoals we al verscheidene keren in deze krant meldden, is op deze ten toonstelling veel over de ballon vaart en niet te vergeten over de Ballonzuil (Nederlands oudste luchtvaarmonument) te zien. Maar de samenstellers zijn ook onze KLM niet vergeten, zij het meestal op een andere wijze dan we tegen woordig gewend zijn iets van onze nationale luchtvaartmaatschappij in de kranten te lezen. Uit een plakboek uit de jaren der tig halen we herinneringen op aan legendarische vliegtuigen als 'De Postjager'. 'De Pelikaan', 'De Zilvermeeuw' en vele andere para- depaardjes van de toenmalige KLM-vliegstal. Bijvoorbeeld 'De Arend', het vliegende hotel uit 1934. Overbekend is het bezoek van het echtpaar Lindbergh in februari 1934 aan Nederland, waarbij ons land compleet op zijn kop werd gezet. Een ander beroemd vliegtuig was 'De Uiver'. dat in oktober 1934 deelnam aan de Melbourne Race en op de terugweg nabij Bagdad jam merlijk verongelukte. In dat jaar was het goedkoopste vliegtuigje (de zogenaamde 'luchtvlo') te koop voor de prijs van 1000 gulden. Heeft u enige uren vrije tijd bezoek dan deze boeiende tentoon stelling over de luchtvaart, in het bijzonder de ballonvaart uit 1870- 1871 en de oprichting van de Ballonzuil nu 100 jaar geleden. Meer interessante documenten, pla ten. foto's, boeken, postzegels en curiosa over de luchtvaart zijn te bezichtigen op de tentoonstelling, die tot en met 1 december 1996 is ingericht in het museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8. Geopend elke woensdag-, zaterdag en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Personen die belangstelling heb ben om als vrijwilliger iets voor het museum te willen doen (b.v. als suppoost of in een van de wer kruimten), nodigen wij graag uit voor een vrijblijvend gesprek. Wij kunnen nog enkele medewerkers gebruiken, nu wij overwegen om het museum frequenter open te stel len. Bel of schrijf ons voor een afspraakje om mee te werken in een gezellig team. Circus Maximus. de maandelijkse danseparty in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus, vindt plaats op zaterdag 2 november. Circus Maximus, een circus waar in de dj's van dienst trakteren op een avond vol hiphop. Britpop, triphop en gitaarklanken. Het geheel zal worden opgeleukt met een hele serie lampen en lichteffecten. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Op zondag 18 november zal St. Nicolaas zijn intocht doen in Venray. Een bijzondere intocht vanwege het feit dat de oud- Venraynaar Piet Muis voor de 50e keer hierbij betrokken is als goed heiligman. Hem zal o.a. in het gemeentehuis een receptie en ont vangst worden aangeboden. In dat kader hebben het St. Nicolaasgilde en Peel en Maas besloten een fotowedstrijd te hou den. De vraag is wie de oudste foto van de intocht van St. Nicolaas in huis heeft. Wekelijks zullen wij de lezers van de inzen dingen op de hoogte gaan houden. Met de inzending van deze week gaan we bijna dertig jaar terug in de tijd en schrijven we 1968. De naam van de inzender blijft tij dens de wedstrijd nog geheim. Voorlopig is dit de oudste foto maar w ie weet komt U in een oude schoenendoos of in uw foto-album een oudere foto tegen. Die foto kunt U inleveren op het redaktie- adres van Peel en Maas, Grotestraat 68 te Venray. Uw foto ontvangt U retour. Veel succes. Voor de oudste foto's zijn aardige prijzen te winnen. Het Schouwburgbestuur heeft twee architectenbureaus uigeno- digd een massastudie te maken voor de verbouwing van de Schouwburg. Het gaat daarbij om Greiner van Goor Architecten uit Amsterdam en het Architec tenbureau Lerou Lerou uit Venray. Beide bureaus dienen deze "mas sastudie" uit te voeren aan de hand van een programma van eisen zoals dat door het schouwburgbestuur is opgesteld. Het Amsterdamse archi tectenbureau heeft o.a. ervaring met de verbouwing van Carré in Amsterdam en De Flint in Amersfoort. Het Venrayse architec tenbureau heeft de enige jaren gele den gerealiseerde interne verbou wing van de schouwburg onder haar hoede gehad. Beide bureaus hebben enkele weken de tijd gekregen. «aeur va„ Voor de maand oktober bestaat de opgave uit een strofe van zes regels: In tweeërlei opzicht is het gevraagde, nl. de titel van het gedicht en de naam van de dichter, actueel! "Thuis van het dodencarnaval zie je de spiegel in de hal, je schrik is groot: die man daar in het spiegelglas, met die bekende regenjas was die niet dood?" Wie is de auteur van bovenstaand fragment en hoe luidt de titel van het gedicht, waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór vrijdag 22 november a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstr. 1Venray. De septemberopgave deed wal hij moest doen: hij bracht licht tussen de koplopers onderling. Veel moeite hebben degenen die de juiste oplossing inzonden zich ongetwijfeld getroost. Maar de beloning is ernaar: het zoet van de overwinning en het plezier van het vinden. Hulde aan mevrouw H. van Daal en de heer A. Kroft. De stand is nu als volgt: De heer A. Kroft gaat fier aan de leiding met een 100 score van 90 pun ten. Op de tweede plaats treffen we Mevrouw H. van Beek aan met 80 pun ten. Mevrouw W. Nelissen-van Wijnhoven heeft 70 punten. De gedeelde vierde plaats is voor de dames L. Colsen, C. Coonen-Huijbregts en de heer A. Leyssen met een score van 60 punten. Mevr. W. Vink heeft nu 50 pun ten, Mevr. T. Smits 30 punten en Mevr. H. van Daal 20 punten. Hubert van Herreweghen schreef het gedicht waaraan het septemberfrag- ment ontleend was. Het draagt de titel "Brak" Zoals de meute honden geuren en sporen moet zoeken, zo steekt ook de ik figuur, de brak, zijn neus in de vier winden om een spoor te vinden, maar hij vindt geen spoor dat leidt lot een onderdak, een thuis. Hij ruikt slechts geuren, die hem van de wijs brengen, maanzaad, gebak en zuivelproducten in de provisiekelder en zure lucht van verrotting buiten. Ook de heerlijke bloesemgeuren van de pioenrozen en de lindebomen bren gen hem niet in de goede richting. Hij moet de sporen blijven volgen, die tot de juiste geur leiden, tot een "onder-dak". H. van Herreweghen - Brak Het is een geur die gij moet vinden, het is een spoor, geen onderdak. Ik die de kriebeling beminde die jong in mijn neusvleugels stak, ik steek mijn neus in de vier winden gelijk een afgerichte brak. gewarige oren, poten strak. Het is een geur die ik moet vinden, het is een spoor, geen onderdak. De geuren die de reuk verblindden, 't laf maanzaad en het klef gebak. 't geschifte zuivel in de spinde, de z.ure rotting van het wak. De honig van pioen en linde 'erdoolt me en zet mijn poten strak, mijn natte neus in de vier winden. Het is een geur die ik moet vinden, het is een spoor, geen onderdak Vanavond donderdag 31 oktober zal de Lokale Omroep Venray - 102,4 FM - dit gedicht uitzenden. Tussen 17.00 en 18.00 uur is het te beluisteren, voorgedragen door mevrouw Rennie van Windt. Let op: Eerstvolgende gasten van het Literair Café Venray-regio zullen zijn Ivo de Wijs samen met Pieter Nieuwint op dinsdag 26 november in de Schouwburg! Aanvang: 20.00 uur. Meer informatie over het volledige programma, het donateursschap en ver dere activiteiten van het Literair Caté Venray-regio kunt u verkrijgen bij het Secretariaat: Rochusstraat I, Venray. Telefoon: 0478-582948. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker en dkt. Henkes: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. van HEK, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelline E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 0478-532273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16. Overloon tel. 0478-641327 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.512727 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albeis Christ van den Munckhof Rits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch,: uitsluitend tot vrijdag 17,00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanle ver en advertenties Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Der Bettelstudent, een operette van Karl Millöcker, wordt dooreen internationaal topgezelschap uit Wroclaw in de Venrayse schouw burg gebracht op vrijdag 8 novem ber. Uniek hierbij is dat de casting van de solisten heeft plaatsgevon den in Wenen. Salzburg en München. Top-solisten die de verfij ning van de taal beheersen. Buiten de muziek zult u genieten van de decors en rijke kostumering. Speciaal voor Der Bettelstudent is namelijk een artistiek team aange trokken die eerder verantwoordelijk waren voor de door dezelfde muziektheater uitgevoerde 'Viktoria und ihr Huzar'. Deze operette werd met veel succes door dit gezelschap uitgevoerd en kreeg bijzonder lovende recensies. Overigens brak 'Karl Millöcker' met deze operette, die haar première kende in 1882 in Wenen, door. Hij kon zich van de ene op de andere dag meien met de grote operette-componisten Franz Suppé en Johan Strauss jr. Der Bettelstudent speelt zich af in 17-4 tegen de achtergrond van de Poolse vrijheidsstrijd ten tijde van de over heersing van de Saksen. Talloze onvergetelijke melodieën zijn wereldberoemd. Het verhaal kent drie centrale motieven: wraak voor het geleden leed door het uitlokken van een huwelijk onder valse voor wendsels; het motief van de brief, die de bedrogen persoon niet op lijd bereikt; en tenslotte de ware liefde die uiteindelijk het bedrog overwint. euke i' Dinsdag 5 en woensdag 6 november, 20.00 uur leke komt met haar programma ;h Vegas' waar zij het vorig sei- al triomfen mee vierde. Tineke HUItfn staat het publiek constant te assen met maffe sketches waar- ieuwe en bekende typetjes op de ne worden gebracht. Naast deze tomische scènes brengt zij isseling met haar liedjes bege- t door een showorkest. Dat :ke van vele markten thuis is en n compleet avondje ontspanning vertier bezorgt bewijst zij toiieuw in haar programma, slaaf Wie heeft de oudste intocht-foto

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3