petten FRABO Dekenaat staat aan vooravond van herstructurering Sloop Fluitekruid nabij Eerste fase winkelcentrum Veltum dit jaar nog gereed Asteria m daewoo WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Groot in jonge mode Venray L Vers vlees van de boerenhof 0478 542022 P0RKHOF Woonwagen bewoner moet sloopafval verwijderen Hotel restaurani nodigt u uit voor.i Gun jezelf het beste! Tel. 510211 &/EM& MINIPOSTERS nu extra voordelig Zie aanbieding pag. 4 Rini v.d. Lc ,eur IONDERDAG 31 OKTOBER 1996 Nr. 44 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS «iajllTGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ irotestraat 68 - Postadres. Postbus 1. 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 TRA I PATERSSIPAAT ISa VENRAY «.TEL, 0478 585558 Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio 46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) >gslj Kerkparochies worden geclusterd Binnen het dekenaat wordt een stuurgroep opgericht die zich gaat bezighouden met de herstructure ring van de parochies. Dat hebben de kerkbesturen dinsdagavond in een gezamenlijke bijeenkomst met een afvaardiging van het Bisdom besloten. De herstructurering zal er toe leiden dat diverse dorpen een pastoor of priester moeten "gaan delen". Verder moet wor den gestreefd naar een aktievere parochie waarbij leken diverse taken op zich gaan nemen. Deken Coenen heeft dit woens dagmorgen desgevraagd bevestigd. "Deze ontwikkeling is het logische vervolg van een nota van het Bisdom, "Op weg naar vitale parochiegemeenschappen"". Daarin wordt een herstructurering van parochies voorgesteld om de problematiek rondom het tekort aan priesters en pastoors op te vangen. Een probleem dat zeer zeker ook in het dekenaat Venray speelt. "De gemiddelde leeftijd van de pastoors ligt boven de 65. De Pastoor van Oostrum is al 81, die van Blitterswijck 80 en van Merselo nog iets jonger. De pastoors dragen, ondanks hun hoge leeftijd, wel dezelfde verantwoordelijkheden voor hun parochie als een pastoor van 40 jaar" aldus Coenen. Coenen stelde dat ook pastoors, als ze 65 jaar zijn. van hun emeritaat moeten kunnen genieten. STUURGROEP Dinsdagavond is besloten een Nog geen ander huis voor bewoners ■(door Bert Albers) Lr is nog geen oplossing voor de ftoners van het pand toitekruid in Landweer!, rijdag 1 november is officieel de eriode verstreken waarin de imilie Verspaget gelegenheid eeft gehad om te zien naar alter- atieve woonruimte. De familie eeft op dit moment nog geen schikte woning gevonden. De Imeente Venray zal de deur- larder opdracht geven het von- s van de rechtbank uit te voe lt. Dat betekent dat het pand op i november wordt ontruimd. (do In de afgelopen maanden heeft 'oningstichting Noord-Limburg, op :rzoek van de gemeente, gekeken lar andere woonruimte voor de milie Verspaget. Vanwege de bij- indere woonwensen van de ïrspagets was dat niet eenvoudig, e familie heeft veel dieren, groen, ist en ruimte rondom de huidige ling en stelt die eisen ook aan de Skomstige woonruimte. De 'oningstichting heeft volgens direc- urR. de Jong de familie Verspaget totaal een viertal alternatieven mgeboden. Vorige week leek het (eindelijk wat te worden: de erspagets waren enthousiast over 'n woning in Vredepeel. Dinsdag ïelde De Jong echter mee dat de milie ook deze woning had afge- ezen. De woningstichting is daarmee >or haar aanbod heen. Voor de oni fatale datum van 1 november beslaat er geen kans meer dat er nog een woning komt die geschikt is voor de bewoners van Fluitekruid. Ook de gemeente is aan het eind van haar Latijn en geduld. "We moeten vast houden aan de afspraken", zegt wet houder Kersten. "Ik heb geen ruim te, de politiek is duidelijk geweest, er ligt een vonnis van de rechtbank. De deurwaarder moet maar gewoon z'n werk doen. Er ontstaat nu een moeilijke situatie, maar die heeft de familie Verspaget wel een beetje over zichzelf afgeroepen vind ik". De heer Verspaget bevestigde dat er nog geen akkoord is over een andere woning, maar wilde verder geen commentaar geven. GROEN De zaak Fluitekruid heeft een lange geschiedenis. Het oude boer derijtje ligt in Landweert. waar mid den jaren zeventig begonnen werd met de bouw van de huidige woon wijk. Ook de boerderij viel in hel nieuwe bestemmingsplan en zou moeten verdwijnen. Tot het moment van sloop werd de woning verhuurd aan de familie Verspaget, op een tij delijk huurcontract. Onder andere door de aanvankelijke stagnatie in de bouw van Landweert was 'Fluitekruid' niet nodig voor de woningbouw. In de loop der jaren ontwikkelde zich aan het fietspad tussen Landweert I en 3 een groene oase. waar ook de wijkbewoners plezier aan beleefden. Toen de gemeente aankondigde toch het oorspronkelijke plan te wil len uitvoeren leidde dat lot protes ten. De bewoners wilden blijven en beriepen zich op de jarenlang ged oogde situatie. De zaak werd bij de rechter uitgevochten, die in de zomer van 1994 de gemeente in het gelijk stelde. Een aantal wijkbewo ners koos partij voor de familie Verspaget en de politiek plaatste de kwestie opnieuw op de agenda. Fluitekruid moest bewaard blijven, vanwege de cultuur-historische waarde. Ook werd geopperd om van de boerderij een educatieve natuur- boerderij te maken. Het pand werd aan de huidige bewoners te koop aangeboden, maar die koop ging niet door. De gemeente eiste dat het pand zou moeten voldoen aan de huidige eisen. De kosten daarvan werden geraamd op 2,5 ton. De bewoners vonden dat te duur. Uiteindelijk hield de gemeente voet bij stuk. bond de politiek in en ver stomde ook het protest vanuit de wijk. In februari van dit jaar werd besloten dat de boerderij Fluitekruid plaats moet maken voor in totaal zestien woningen. De bewoners kre gen tot 1 november de tijd om uit te kijken naar een ander huis, waarbij gemeente en woningstichting hulp toezegden. De gemeente zou daar naast behulpzaam zijn bij de verhui zing van de familie Verspaget. De bladeren vallen waarschijnlijk voor de laatste keer op het dak van de boerderij aan het Fluitekruid. stuurgroep in het leven te roepen die voor de toekomst een aantal zaken op een rij gaat zetten. De opzet is om diverse parochies te clusteren. "Daarbij wordt gedacht aan een opzet van een pastoor voor ongeveer drie parochies. In die optie zal Venray-kom iets ruimer bemensd worden. In geval van ziekte of vakantie kan dan vanuit Venray voor opvang gezorgd worden. Een twee de optie is twee priesters op 5/6 parochies die elkaar opvangen". Deken Coenen weerlegt de uit spraak van pastoor van Kempen van Geijsteren. die dinsdagavond in een parochievergadering aangaf dat alle tien Venrayse kerkdorpen het moge lijk met een pastoor moeten stellen. "Dat is niet aan de orde". AKTIEVER Een belangrijk aspekt in de plan nen is het aktiever krijgen van de VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN U belt. Wij brengen! Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan! Aan een van de bewoners van de Spurkterhof is woensdag mid dels een lastgeving kenbaar gemaakt dat hij binnen een week de sloopmaterialen op en rond zijn erf dient te verwijderen. Gebeurt dat niet dan is hij een dwangsom verschuldigd van ƒ5.000,-. Die dwangsom kan wekelijks oplopen met ƒ3.000,- tot een maximum van ƒ100.000,- De gemeente constateerde op I 1 juni van dit jaar dat door de betrok ken bewoner op het woonwagencen trum oud ijzer, accu's en autowrak ken waren opgeslagen. De gemeente heeft vervolgens op 19 juni en op 4 juli de betrokkene formeel gelast de materialen te verwijderen op straffe van verwijdering van de gemeente wege op kosten van de betrokkene. De gemeente constateerde onlangs echter dat door betrokkene schrootmateriaal, motorblokken, sloopauto's, opleggers met oud ijzer, banden en velgen worden opgeslagen op het woonwagencen trum. Bovendien zijn enkele vracht wagens aanwezig. "Deze gang van zaken kunnen wij absoluut niet accepteren. Verder achten wij het zinloos steeds weer opnieuw een aanschrijving te moeten verzenden" aldus de gemeente in haar lastge ving. Reden voor de gemeente om de betrokkene een lastgeving te over handigen met als sanctie een dwangsom. Wel spreekt de gemeen te de hoop uit, ook in eigen belang van de betrokkene, dat er geen ver- schuldiging van de dwangsom zal ontstaan en dat betrokkene de niet toegestane materialen verwijderd. "Wanneer dat echter wel het geval is zullen wij niet aarzelen de verschul digde bedragen middels inschake ling van de deurwaarder bij dwang bevel in te vorderen. Wij hechten er grote waarde aan dat het woonwa gencentrum ook uitsluitend voor het wonen wordt gebruikt". De gemeente is ook op de hoogte van het feit dat Robben, de sloper op Smakterheide, buiten zijn perceel sloopmateriaal heeft liggen. Daarover is met de ondernemer con tact opgenomen. Inmiddels zijn de autowrakken verdwenen. De grote zendmast, afkomstig van de Hoge Beek. zal door Robben zo spoedig mogelijk worden verwijderd. parochie. "We moeten de parochies aktiever krijgen. In de plannen wordt dan ook gekeken naar het onderbrengen van diverse taken bij leken. Gedacht wordt daarbij aan het bezoeken van zieken, het verzor gen van de communie, liturgievie ringen, avondwakes en de catechese op scholen. Taken die de gelovigen bij hun doop en vormsel eigenlijk hebben meegekregen" aldus deken Coenen. Om die taken uit te kunnen voeren zullen de leken in ieder geval begeleid, opgeleid en toegerust wor den vanuit het dekenaat of het bis dom. DRIE JAAR Volgens deken Coenen zal de nieuwe structuur binnen nu en drie jaar vorm moeten krijgen. "Dat houdt niet in dat de oudere pastoors dan ook weg moeten. Maar indien zij wegvallen kan die nieuwe struc tuur ingevoerd worden." De kerkgebouwen staan in princi pe buiten dit verhaal. Het is de bedoeling dat de kerkgebouwen in de dorpen behouden blijven. Zij bepalen volgens de deken, met o.a. de school, het beeld in een dorp. Over de toekomst van de Vredeskerk, deze parochie is samengevoegd met de Paterskerk, is nog geen duidelijkheid. peel-brunch iedere zondag, ri q -n vanaf 11.00 uur J menumakt-mar-wat-vemeg 5 gangen verrassingsmenu, 6 ƒ49,50 3-gangen-keuze-menu (vrijdag, zaterdag en zondag) keuze uit 4 voorgerechten, 4 hoofdgerechten nf. en 4 desserts J uu Paterslaan 1 te Venray Fax 0478-513238 "Ondernemers moeten niet zeuren" De eerste fase van de renovatie van het winkelcentrum in Veltum zal nog dit jaar gereed zijn. Dat zei dhr. Poessiat van NBC, de eigenaar van het winkelcentrum. Volgens Poessiat moeten de ondernemers niet zeuren over het trage verloop. "NBC heeft het centrum op 1 december vorig jaar overgenomen van VHS. Wij zijn de eerste die er de afgelopen tien jaar daadwerkelijk geld in hebben gestoken" Toch zijn de ondernemers niet helemaal gerust en hebben zij opnieuw het programma Breekijzer ingeschakeld. "En deze keer draaien we de zaak niet terug" aldus Bart Oomens, slager in het winkelcen trum. Hij is de ontwikkelingen rond om het centrum meer dan beu. "Het gaat al elf jaar zo, ik ben het zat." LUCHT Oomens vermoed dat men lucht heeft gekregen van de aktiviteiten van de ondernemers want na een maand stilte werden begin deze week de werkzaamheden weer opgepakt. Volgens dhr. Poessiat is dat niet zo. "De onderaannemer die de grondwerken doet had enkele fouten gemaakt. Bovendien moesten we wachten op de tekeningen waarop de diverse leidingen in de grond staan aangegeven. Eerder konden we niet verder". Nu kunnen volgens Poessiat de werkzaamheden weer volop doorgaan en zal de eerste fase nog dit jaar gereed zijn. De tweede fase, de verbouwing van de C 1000 supermarkt, zal vol gens Poessiat niet eerder dan vol gend jaar plaatsvinden. De vergun ning hiervoor is nog niet afgegeven. "Daar moeten bomen plaats maken voor parkeerplaatsen maar iemand die daar zijn hond tegen uitlaat heeft daar bezwaar tegen aangetekend", aldus Poessiat. Bart Oomens moet het nog alle maal zien. "Ik wens zelf geen dis cussie meer met deze mensen. Het is onderhand a-sociaal. ALs ik met deze rotzooi de kerstdagen in moet kost het mij omzet, heel veel omzet". De renovatie van het Veltumse Winkelcentrum lijkt een gebed zon der einde, ondanks de deze week hervatte werkzaamheden. Begrotingsbehandeling Afgelopen dinsdag en woensdag behandelde de Venrayse gemeenteraad haar beiroting voor 1997. Meer hierover op pagina 5 van deze krant. Venlo Vinckenhofstr 123 - (077) 3520100 is de naam van de kersverse Daewoo-dealer voor Noord-Limburg U BENT TOE AAN 'N DAEWOO O Baat 16 foto I video Patersstraat 10. Venray. tel. (0478) 58 44

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1