PEEL EN MAAS Afscheid van Venrays horeca-monument Herindelingsrondj e Meerlo-Wanssum gestart Venrayse "Zwaan ouder dan "Swalmense" Surprise wenst MMT Veel succes Alleen OZB in 1997 omhoog Klachten over de thuiszorg Rozemarijn Thijm Verbouwing kerk Geijsteren Surprise Bedrijfs Inlijstwerk Joop Colsen Manpower organiseert Verkiezing Secretaresse van het Jaar 1996 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING "Overval" Kinder boerderij agin; Jan en Truus Hulsman met stille trom vertrokken Zo levendig als het café is, zo stil het vertrek geweest van Jan en ruus Hulsman. Na 35 jaar dage- ks in het café, waarvan 33 in het ablissement dat bijna een syno- em is voor de Venrayse horeca, eeft het kasteleinspaar de tap- raan overgegeven aan de tweede eneratie Hulsman. "Het was de edoeling om een groot feest te even, maar m'n ziekte kwam er issen", verklaart Jan Hulsman, nkele maanden geleden onder- ing de kastelein een zware opera- e. maar inmiddels is hij dusda- ig opgeknapt dat er alweer over en feest gedacht wordt. Misschien volgend jaar, als Paul d Mion een jaar in het café zit- n", zegt Truus. Want weggaan zonder een feestje ast niet hij de Hulsmannen. In het ifé aan het Henseniusplein was het nmers in de afgelopen drie decen- ia regelmatig feest. En nog. Café luisman, 'beej Truus' voor de inti- li. is één van die ankerplaatsen aar vaak wat te lachen valt. Niet in laatste plaats door toedoen van kasteleinse. "Gezelligheid, sfeer plezier hebben in je werk. dat voorwaarden voor een goed zegt ze "Je klanten het •el geven dat ze welkom zijn. ze zich thuis kunnen voelen". Jan aan. BEETJE HORECA Het verhaal van het kasteleinspaar egint in juli 1961. als instruinen- nmaker Jan en Truus, die daarvoor j 'Pietje Thielen' werkte, café cardie in de Henseniusstraat over men. Zowel Jan als Truus komen lebei 'een beetje' uit de horeca. De milie Hulsman had vroeger een ifé met weegbrug in Oostrum en as in Venray eigenaar van bier- Duwcrij Wilhelmina in de ruisstraat. De vader en grootvader in Truus hadden in Venray een monadefabriekje. Een door drank tpaald huwelijk dus. Twee jaar na Picardie neemt het ondernemend sl café Sanders aan het taiseniusplein over. Het beschei- sn 'horeca-imperiunV wordt afge- >nd omstreeks 1970 als Jan luisman in het pand van de voor- talige slagerij Goumans aan het Jan en Truus Hulsman op de plek die hen het meest vertrouw d is. Kerkpad slijterij De Wingerd opent. Tot 1981 kunnen daar de thuisdrin- kers terecht. In dat jaar verhuist de familie Hulsman naar Wanssum, waar ze samen een monumentale boerderij hebben gekocht. Vooral vanwege Jan's hobby, klassieke automobielen "Ik wilde wal meer ruimte om auto's te kunnen restau reren". vertelt Jan. die nog steeds eigenaar is van een aantal klassie kers. Italiaanse merken en dan spe ciaal Fiat hebben z'n voorliefde Van het restaureren kwam echter niet veel. vanwege het drukke werk in het café. En dus besloot Jan Hulsman de slijterij een jaar later maar te verhuizen naar Wanssum. LIEDJES Het café aan het Henseniusplein vormde steeds het kloppend hart van het familiebedrijf. In de afgelopen decennia ontwikkelde café Hulsman zich tot een soort symbool. Zo'n café waar de tijd lijkt stil te slaan en waar hel altijd gezellig is. Niet in het minst door de inbreng van café vrouw Truus. het boegbeeld van café Hulsman. Het café wordt bezongen in carnavalsliedjes en de heiligenbeelden boven de tap inspi reerden een groep Venraynaren in de jaren zeventig tot een carnavaleske act. die jarenlang het publiek tijdens Circus Mök wist te boeien. Dit jaar is de familie Hulsman zelf vertegen woordigd bij hel liedjesfestival van de Piëlhaas. Schoondochter Mion schreef samen met Truus' zuster Dien. restaurateur Jac Panken en 'Heeren'-collega Wilbert van Waaijenburg de schlager 'Os Schouwburgplein'. Dat betekent voor Truus trouwens dat ze in het komend seizoen nog achter de tap kraan mag gaan slaan. Als Mion ergens haar lied moet gaan zingen, vervangt Truus haar in het café. GRENZEN Jan en Truus (en hun medewer kers. die er allemaal al vele jaren werken) hebben veel gezien en gehoord in de afgelopen dertig jaar. Veel meer dan ze willen vertellen. "Als kasteleinse ben je ook praat paal. Je weet vaak meer van een man die vaste gast is dan z'n eigen vrouw", zegt Truus. "Maar ik zal het nooit verder vertellen. En dat geldt ook voor het personeel. Alleen lie gen doe ik niet voor ze. Dat moeten ze maar zelf doen" En Truus vertelt de anekdote van de man die dacht een avond te kunnen doorzakken. 'Mijn vrouw kan me niet komen halen', zei hij. 'want ze is vannacht bevallen". Een kwartier later stond ze wel op de stoep". De film van de herinnering bevat vrolijke en trieste zaken. Want als caféhouder verkoop je graag drank, terwijl je aan de andere kant ziet wat alcohol kan aanrichten. Jan en Truus liggen er geen nachten van wakker, maar hebben wel hun eigen grenzen. "Als we zien dat een klant echt genoeg heeft gehad, krijgt hij niets meer", zegt Jan. "Er zijn ook men sen die bij ons bijvoorbeeld nooit sterke drank krijgen. We weten dat ze daar niet tegen kunnen, dus dal schenken we niet. En wie zich mis draagt gaat eruit". Echte problemen met vervelende gasten zijn er nooit geweest. De politie heeft maar één keer een bon uitgedeeld Dat was in 1967. Een wraakactie van een agent die kort daarvoor zelf na sluiting stijd niets meer te drinken had gekregen... Veel van de klanten werden samen met Jan en Truus en met het café ouder. Het kasteleinspaar geeft dat grif toe. Ze realiseren zich dat zoon Paul moet investeren in een nieuw publiek. De tweede generatie is daar overigens al mee bezig. Met steun van hun ouders. "We hebben ook altijd enorm veel steun gehad van onze kinderen. Ze hebben soms veel gehad, maar zich soms ook veel moeten ontzeggen". Jan en Truus volgen de nieuwe tijd van café Hulsman vol vertrouwen op gepaste afstand, vanuit hun woning in het centrum van Venray, op een steen worp van de vroegere slijterij. Hoewel Jan nog steeds redelijk wat lijd besteed aan de administratie van de zaak. zit hun werk erop. En daar mee het einde van een horeca-tijd- perk. Al zal de naam 'beej Truus' nog wel een aantal jaren ingebur gerd blijven. De stelling van de Roermondse mateur-historicus J. Geraedts, at café De Zwaan in Swalmen et oudste café in Limburg zou ijn met dezelfde naam op dezelf- e lokatie, is onjuist. Volgens zijn 'enrayse collega, Louis Rutten, is e Venrayse "Zwaan" zeker 83 Tar ouder. Rutten reageert hiermee op een rtikel in Dagblad De Limburger 'an afgelopen maandag waarin ewag werd gemaakt van het onder- oek van dhr. Geraedts. Daarin werd esteld dat De Zwaan aan de ijksweg in Swalmen al sinds 1700 ie naam draag en op dezelfde laats is gelegen. Paardentrailer gestolen In de nacht van vrijdag op zater- ag werd vanaf een weide aan de Irennenkamp in Oirlo een éénassi- e paardentrailer van het merk leners gestolen. De waarde van de railer bedraagt ƒ2.500,-. De bena deelde is een 63-jarige inwoner van lostrum. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar "Voorbarig" aldus Rutten. die vorig jaar een onderzoek heeft gedaan naar het verleden van De Zwaan in Venray. Dat leidde tot een paginagroot artikel in ons blad. De Venrayse Zwaan bestond in ieder geval al in 1617. Rutten heeft in zijn onderzoek een beschrijving van een caféruzie gevonden in De Zwaan. Ook een boek over uithangborden toont aan dat De Zwaan al voor 1700 in Venray bestond. Dhr. Geraedts was niet voor com mentaar bereikbaar. Beregeningspomp gestolen Uit een boomgaard aan de Ysselsteynseweg in Heide werd een beregeningspomp gestolen. De pomp heeft een waarde van ƒ3.000,- De diefstal vond plaats in de nacht van donderdag op vrijdag. De kerk van Geijsteren is toe aan groot onderhoud. Het dak moet gerestaureerd worden en hetzelfde geldt voor de beelden schat. De totale kosten zijn nog niet helemaal duidelijk maar na toezeggingen van provincie, gemeente en bisdom blijkt dat de kerkgemeenschap zelf 60% van de kosten op moet brengen. Daarvoor zal een aanbevelingsco mité worden ingesteld terwijl men inmiddels ook gestart is met het werven van fondsen. De eerste bij dragen uit het dorp zijn inmiddels binnen. De KBO schonk ƒ1000,- terwijl het St. Willibrordusgilde ƒ2000,- toezegde. Ook zullen er diverse akties wor den opgezet. Zo zullen tijdens de eerstkomende Gildefeesten. in samenwerking met de ANWB. diverse speciale evenementen geor ganiseerd worden. De opbrengst daarvan komt ten goede aan de res tauratie van de kerk. met hun nieuwe Europese Vestiging. Patersstraat 5 Venray Tel. 0478-588587 In Memoriam In de leeftijd van 86 jaar overleed oud-architect Joop Colsen Met zijn overlijden is weer een verdienstelij ke inwoner van Venray van ons heengegaan. Geboren en opgegroeid in het Zeeuwse Terhole, kwam hij in de dertiger jaren naar Venray en vestig de hij zich daar als architect. Hij heeft zich zijn gehele leven ingezet in dat wat hij ons meermalen 'scheppend' beroep noemde. Van zijn hand en onder zijn leiding heeft hij aan de wieg gestaan van vele bouwwerken, niet alleen in Venray maar in de gehele regio. Hij maakte de oorlog mee in Venray. maar ook de verwoesting van dat wat hij ook steeds het mooie Peeldorp noemde. Maar hij hield zich niet alleen bezig met de architectuur, maar ook met de jeugdbeweging. Hij stond mede aan de wieg van de Venrayse verkennersbeweging. In de jaren na de oorlog werd de St. Joriskapel gebouw aan het Desselke. Toen die kapel in verval raakte was het mede door de inbreng van Joop Colsen dat die St. Joriskapel terugkeerde. St. Joris is de patroonheilige van scouting. In de verkennersbeweging werd Joop Colsen niet alleen hopman, later werd hij zelfs commissaris, de hoogste rang in deze organisatie Voor zijn inbreng daarin kreeg hij eerst de gouden Jacobsstaf en weer later de nog hogere onderscheiding van de zilveren Jacobsstaf Ook de inzet voor Venray had Joop Colsen hoog in zijn vaandel geschreven. Hij stond aan de wieg van de Vereniging Venray Vooruit, waaruit later de VVV. die recentelijk het 50-jarig bestaan vierde, ont stond. Na de bevrijding wist hij zich ook in te zetten in de politie en was hij vele jaren raadslid en. onder burge meester Custers, zelfs wethouder van openbare werken. Begin tachtiger jaren was hij ini tiatiefnemer van de Venrayse Monumentencommissie die zich inzet voor het behoud van de Venrayse monumenten. Juist in die tijd. toen Venray met zijn wederopbouw bezig was. had bestuurlijk Venray veel aan zijn des kundige adviezen. Voor zijn verdiensten voor de Venrayse gemeenschap behaagde het H. M. de Koningin hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De laatste jaren genoot hij van een welverdiende rust in de wetenschap dat hetgeen hij in Venray als archi tect begonnen was, werd voortgezet door zijn zoon. Nog vele jaren was hij betrokken bij de ontwikkeling van Venray. De uitvaartdienst vond dinsdag morgen plaats in de Paterskerk. Inschrijving is wederom gestart... De inschrijving voor de Verkiezing Secretaresse van het Jaar 1996 is weer gestart. Het is inmid dels het twaalfde jaar dat Manpower Uitzendorganisatie de toonaange vende verkiezing initieert. De ver kiezing staat bekend om de kwaliteit van de deelnemers en om de profes sionele uitstraling. De datum van de finale van de verkiezing is vrijdag 29 november 1996. De verkiezing zal, net als voorgaande jaren, plaats vinden in de St. Olofskapel van het Amsterdamse Golden Tulip Barbizon Palace Hotel. De verkie zing slaat dit jaar in het teken van emotionele intelligentie. Manpower laat momenteel onderzoeken wat het belang van emotionele intelligentie is voor het goed functioneren van een secretaresse. Tevens wordt belicht hoe de functie van secreta resse er in het jaar 2010 uitziet. OPROEP SECRETARESSEN Om aan de verkiezing deel te nemen moeten secretaressen (zowel mannen als vrouwen) door hun baas worden genomineerd. Hiervoor worden managers via advertenties, artikelen en radiocommercials opgeroepen hun secretaresse voor deze eervolle titel te nomineren. Hierna ontvangt de manager een nominatie-formulier en de secreta resse een deelnameformulier met daarin zeven praktijkgerichte cases. Hiermee wordt de kennis over en het inzicht in het secretaressevak getest. Na een eerste selectie wordt een tiental genomineerden uitgeko zen voor een persoonlijk gesprek met de jury. onder voorzitterschap van de heer T. E. Westerterp. DONDERDAG 31 OKTOBER 1996 Nr. 44 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG Referendum wordt niet uitgesloten Het college van b. en w. van Meerlo-Wanssum heeft de eerste twee herindelings-sessies achter de rug. Vorige week donderdag werd gepraat met de inwoners van Blitterswijck en afgelopen dinsdag ging het gezelschap op bezoek in Geijsteren. De eerste indrukken van de bijeenkomsten kunnen omschreven worden als belangstellend vanuit de gemeen schap en openheid vanuit de gemeente. Zo wordt een referen dum om zo tot een verantwoorde keuze te komen, door b. en w. niet uitgesloten. door Frits Hovens Bijna 30 jaar geleden speelde in Meerlo-Wanssum (de naam geeft een samenvoeging al aan) ook een herindeling. De discussie daarom heen ging met veel emoties gepaard. De tijden zijn echter veranderd. De bewoners hadden voldoende oor voor wat de gemeente te vertellen had en andersom was dat evenzeer het geval. Er was zelfs lof over het feit dat de gemeente nu een aantal plus- en minpunten met betrekking tol de toekomst op een rij had gezet. Grootste zorg bij de bewoners in Blitterswijck is de rol van de kerk dorpen binnen de gemeente Venray. Een zorg die ook wordt uitgespro ken in de beleidsvisie die het colle ge van b. en w. heeft laten maken met betrekking tot de toekomst van Meerlo-Wanssum. De inbreng van de kleinere dorpen in het gemeente lijk beleid zou minder zijn dan in het geval van samenvoeging bij Maashorst. "Bij Venray zou men aan de laatste mem hangen...". In Geijsteren bestaat die angst minder maar verwacht men ook dat de weg naar het lokaal bestuur lan ger zal worden. Burgemeester Hahn liet, na vra gen uit het publiek over de status van het rapport, dat het college nog nergens aan vast zat. "Indien de raad besluit om eerst een referendum te houden, dan zal het college dit refe rendum laten houden" Tenslotte werd nog wel aangege ven dat de rol van Wanssum (indus trieterreinen) een niet te grote stem pel op de herindeling mocht gaan drukken. Hahn liet in Geijsteren wel weten dat het voor die gemeenschap in feit niet uitmaakt waar ze bij zou horen. "Die gemeenschap is leefbaar omdat de inwoners daar zelf voor zorgen". Baron de Weichs de Wenne, in Geijsteren onder de toehoorders, wilde in ieder geval kwijt dat in zijn opinie alle dorpen, ook Swolgen en Tienray, bij Venray gevoegd moes ten worden. Dat was voor de ont wikkeling van de kernen, mede gerelateerd aan de economische rol van de A73, beter. "De beslissing die nu genomen moet worden is niet voor ons, maar voor diegenen die na ons komen". OPMERKELIJK Hoewel niet uitgesproken lijkt het college van b. en w. in ieder geval voorstander is van het opheffen van een zelfstandig Meerlo-Wanssum. Zo onderstreepte burgemeester Hahn de problemen die zich nu reeds aandienen zoals de delegatie van rijkstaken naar gemeenten en een grotere financiële druk op de kleine gemeente wat een minder gezonde toekomst betekent. Gemeentesecretaris De Ruijter onderstreepte nog dat bij een zelf standigheid het ambtenarenkorps fors uitgebreid moet worden wat met forse verhogingen van de lasten voor de burger gepaard zal gaan. In Geijsteren werd die suggestie enigs zins afgezwakt en sprak Hahn dat het niet om herindelen gaat, maar om de toekomst van de gemeente. Verder lijkt het erop dat Venray bij een herindeling de voorkeur heeft van het college, gezien enkele uit spraken, donderdagavond: Venray zou meer mogelijkheden bieden op het gebied van voorzieningen en aansluiting bij Venray zou sneller gerealiseerd kunnen worden. In ieder geval waren de bewoners van Blitterswijck er nog niet uit ter wijl men in Geijsteren de logica inziet, dat bij een herindeling het dorp Venrays zal worden. Toekomst Meerlo-Wanssum rode draad in begroting De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum stelde afgelopen maan dag haar begroting vast met een tekort van ƒ198.960,-. Dat gat wordt uit de reserves gevuld. De gemeente Meerlo-Wanssum blijkt nog steeds een gezonde gemeente te zijn maar moet de komende jaren toch de lasten voor de bur gers flink verhogen. De toekomst van de gemeente met daaraan gekoppeld een eventuele herinde ling, liep als een rode draad door de behandeling. Opvallend is dat Meerlo- Wanssum de afvalstoffenheffing en het rioolrecht op peil houdt. Alleenstaanden betalen voor de afvalstoffenheffing ƒ204.-. meerper- soonshuishoudens 6.-. Het riool recht blijft in Meerlo-Wanssum op ƒ195,- staan Ook het Havengeld blijft in 1997 gelijk. Daarentegen wordt de Onroerende zaakbelastingen met 7,5% verhoogd. Woningeigenaren betalen in 1997 ƒ3.83 per 5000.- woningwaarde, bewoners ƒ3,07. De PK fraktie zette als enige partij toch enkele vraagtekens bij deze verho ging. "Het is eigenlijk een beetje vreemd, wij zijn een van de goed koopste gemeenten en een van de rijkste en wij verhogen toch de ozb" De fraktie ging uiteindelijk toch accoord. Verder wordt de toeristenbelasting verhoogd van ƒ0.90 naar ƒ0,95 per overnachting. De diverse andere leges worden in 1997 getoetst aan de daaraan gerela teerde kosten. B. en w. van Meerlo- Wanssum zullen daar met een sepa raat voorstel mee komen. TOEKOMST Voor de toekomst zullen de tarie ven wel meer gaan stijgen. Het rioolrecht zal de komende jaren opgschroefd gaan worden naar ƒ500,- en ook de OZB zal blijven stijgen om de gemeentelijke taken uit te kunnen voeren. Hoe die taken uitgevoerd gaan worden (uitbreiding ambtenarenkorps of herindelen) wilde burgemeester Hahn nog niet kwijt. Het college zal haar standpunt daarover pas bekendmaken nadat alle zes de dorpen zijn bezocht. GP94 is echter van mening dat een herindeling onafwendbaar is. De PK fraktie is daar echter nog niet zo zeker van maar stelde dat Meerlo-Wanssum in ieder geval klaar moet zijn voor beide opties, zelfstandig doorgaan of herindelen. Voor beide gevallen zullen nu al de beleidskaders vastgesteld moeten worden. DISCUSSIE De discussie tijdens de begro tingsbehandeling vond voorname lijk plaats tussen GP94 en het colle ge cq. de coalitiepartijen. Zo hekelde de GP diverse beleids punten. Het gemeentebestuur zal meer moeten bekijken of zaken goedkoper kunnen. Als voorbeeld- haalde de GP het beleid omtrent de verkoop van Teststroken grond. In Geijsteren was onlangs grond ver kocht terwijl niet voldaan werd aan de voorwaarden die de raad had vastgesteld. De GP uitte het ver moeden niet serieusgenomen te worden. "Wij worden vaak berispt op onze inbreng" Dat laatste werd tegengesproken door het college, dat aangaf de GP wel degelijk seri eus te nemen. VERKEER Veel aandacht ook voor wegen en verkeer. De raad had begrip voor de forse investeringen die gedaan moe ten worden voor het herstel en onderhoud van de wegen. Die inves teringen zullen volgend jaar middels aparte voorstellen terugkomen in de raad. Het college zegde verder toe om met betrekking tot de verkeersvei ligheid op de Venrayse weg contact te zoeken met de Provincie voor extra maatregelen, o.a. in Wanssum. Ook zullen verkeersremmende maatregelen het komend voorjaar bekeken worden. Vernielingen aan openbare basisschool Namens de gemeente werd aan gifte gedaan van vernielingen gepleegd rond de openbare basis school Landweert aan de Boter bloem. Deze keer was het rooster bij de hoofdingang dusdanig verwron gen dat het vervangen moet worden. Ook waren palen vernield, het gaas van de afrastering was vernield en er was grote schade aan de groen voorziening aangebracht. i staatssecretaris Terpstra eerrbri De KBO heeft aan staatssecretaris Terpstra eerrbrief aangeboden met een groot aantal klachten van ouderen over de thuiszorg. De KBO had de mogelijkheid geopend om klachten over de thuiszorg te melden. Volgens de KBO zijn de ontwikkelingen in de thuiszorg verontrustend. Om maar enkele veel voorkomende klachten te melden: Veel ouderen konten in de problemen omdat ze steeds minder thuiszorg krijgen; Veel instellingen hebben de afgelopen periode bezuinigd, waardoor veel oude ren minder uren hulp krijgen dan was voorgeschreven; Regelmatig blijkt, dat de thuiszorg na een ziekenhuis-opname onvoldoende is geregeld. Het komt ook voor dat toezeggingen van de thuiszorgorganisaties niet worden nagekomen; Door een tekort aan thuiszorg zijn ouderen soms gedwongen dure particuliere hulp te huren. Vooral ouderen met niet zo'n hoog inko men zijn daarvan dan de dupe; De communicatie tussen de thuiszorginstel lingen en de ouderen is niet altijd even goed. Ouderen krijgen ineens - zon der tekst of uitleg - minder hulp van de Thuiszorginstelling. De KBO wil van staatssecretaris Terpstra weten wat zij van deze klach ten vindt en wat zij daar aan denkt te doen. Terpstra heeft zich zelf 'de moeder van de ouderen' genoemd. Maar tot nu toe is het meestal gebleven bij veel woorden en weinig daden. De KBO blijft Terpstra volgen om te kijken of er echt iets gebeurt. Een 29-jarige patiënte van een verpleeginrichting heeft vrijdagmid dag voor de nodige consternatie gezorgd, toen zij aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum een bank 'overviel'. De vrouw stapte rond dat tijdstip de bank binnen, strekte haar arm en eiste geld. Omdat de vrouw de mouw van haar jas over haar hand liet hangen, kon de 34-jarige baliemedewerkster niet zien of de vrouw gewapend was. Daarop heeft zij het overvalalarm in werking gesteld. De overvalster verliet daar op de bank zonder buit. De gewaar schuwde politie kon de vrouw korte tijd later in de directe omgeving aanhouden. Zij is overgebracht naar het verpleeghuis. De politie maakt van het gebeurde proces-verbaal op. Gezondheidswinkels Venlo Klaasstraat 38 - Venray Grote markt 20 ECHINACEA Complex 4 Verhoogt de weerstand 4 Is ontstekingsremmend 4 Gaat infecties tegen 4 Geeft griep minder kans 4 Is een volkomen natuurlijk antibioti cum, dat geen bijwerkingen heeft Elders 100 ml. 27.95 Bij ons 100 ml. 17 QC voor I 3 Uw korting f Ov Geldig t!m 7 Nov. '96 De kinderboerderij in Veulen gaat weer in de winterslaap. De poort gaat dicht tot 1 april. Allen hartelijk dank, ook de kin deren voor hun tekeningen die ze maakten. Tot ziens in april. Fam. Van Kempen, Veulen Klok vergeten te verzetten... Twee medewerkers van een bedrijf aan de Maasheseweg, waar continu gewerkt wordt, stonden zondagmorgen verbaasd te kijken dat de politie arriveerde. Die was uitgerukt voor een melding, dat zich bij dat bedrijf twee mannen verdacht ophielden. Men dacht dat er werd ingebroken. Het was snel opgelost. Het ble ken twee in Venray woonachtige werknemers te zijn die om 06.00 uur moesten beginnen. Zij waren echter vergeten de klok terug te zetten en waren zodoende om ^05.00 uur daar. Motor tractor vernield Een 49-jarige inwoner van Heide ontdekte woensdag, dat zijn tractor olie verloor en een ingesteld onder zoek bracht aan het licht dat de motor geheel vernield was omdat zand in de dieseltank was gegooid, waardoor de motor was gescheurd en totaal onbruikbaar was gewor den.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11