Sparen is een feest bij de Rabobank! r Aardbeienveld Jeuken mooiste foto Sinterklaas fotowedstrijd 5f REGIOKALENDER Venray Proms wordt groot(s) spektakel Gevarieerd schouwburgaanbod Zomaarpop 6 96 bij OJC Watjang?!? Oirlo Winter- wandeling Merselo Grote rommelmarkt Filmnieuws Want de spaarweek komt er weer aan. Geslaagd Firebird in De Volle Maan agina 'EEL EN MAASDonderdag 17 oktober 1996 - Pagina 3 i ruimi e koala 197Q O ig: balie, 1 1st as Hd!' ;amers verdie reiki Ie sta. 'g. cv lo« Foto's tot en met 26 november in bibliotheek De fotowedstrijd van de VVV, lehouden in het kader van het 50- arig bestaan, is gewonnen door loost Geerraedts uit Venray. geerraedts had o.a. een foto inge- onden van het aardbeienveld van ;uken op Antoniusveld. De foto as in de vroege ochtenduren enomen en werd door de jury als ;ste beoordeeld. In totaal werden veertig foto's ior 19 fotografen ingezonden. De pdracht luiden om Venray zo schil lend mogelijk op de foto vast te eggen. De jury. bestaande uit de akfotogrufen Wilbert Achten en Gé lirdes. hadden bij de beoordeling et niet gemakkelijk. Het bleek ook dat het niet eenvoudig was om Venray zo fraai mogelijk op de foto te zetten. Herkenbaarheid speelde bij de beoordeling bovendien ook een belangrijke rol. De jury was wel van mening dat de opdracht door veel fotografen toch knap was geïn terpreteerd. Bij die interpretatie speelden wel de Venrayse kermis en de Grote Kerk een hoofdrol, maar de hoofdprijs was uiteindelijk weg gelegd voor het aardbeienveld, dat binnen niet al te lange tijd moet wij ken voor woningbouw. De tweede prijs was voor Elly Swinkels, die al zonnend op een bal kon een foto maakte van de Grote Kerk. die af slak tegen een strakke blauwe hemel. Daarbij leek het alsof de toren omhangen was met een bloemenkrans, die in werkelijkheid in een bak aan het balkon hingen. De derde prijs was voor de inzen ding van Peter Smits die de kermis van Venray, met name het reuzen rad, had vastgelegd. De prijswinnaars ontvingen waar debonnen van 250, 150 en 100 gul den, beschikbaar gesteld door de Venrayse fotohandelaren Hoedemaekers. Foto Print Shop, Chris I Uurs foto. Dom Melskens en Rini v.d. Leur. De foto's zijn tij dens openingstijden van de biblio theek te bezichtigen tot en met 26 oktober. WV-voorzitter Erik Peters met v.l.n.iJoost GeerraedtsEllv Sw inkels en Peter Smits In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van rvenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze cdactioneie kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Tot en met 21 oktober: Museum De Wieger, een buitenplaats voor de kunst. De geschiedenis ai het museumgebouw. het voormalig woonhuis van Hendrik Wiegersma, gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het museum. Voor info: S93 ,i-32 29 30. Saterdag 19 en zondag 20 oktober: positie van tiffany-kunstwerken in zaal De Kievit aan de Grotestraat (i Tegelen. De expositie wordt gehouden bij gelegenheid van het eerste ustrum van Tiffanyclub Tegelen. Openingstijden zaterdag van 13.00 tot 7.00 uur, zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijs één gulden en de «reegelden gaan naar een goed doel. Zondag 20 oktober: Limburgse herfstkeuringen voor trekpaarden en Haflingers in manege de fosberg aan de Ninnesweg 173 in Panningen. Zondag 27 oktober: Promsconcert in Grubbenvorst, verzorgd door harmonie St. Caecilia uit Herick en gemengde zangvemeniging Zanglust uit Tegelen. Op het pro- r&mma werk van onder meer Gounod, Mendelssohn Bartholdy, Mo/art 'erdi, Leonard Bernstein. Dvorak en Elgar. Het concert begint om 12.15 mr en vindt plaats in de kerk van Grubbenvorst. De toegang is gratis. Zondag 2 oktober: Veldtoertocht door het bos- en natuurgebied in de omgeving van lelmond, De routes van 25 of 45 km voeren onverharde paden. )eelnetners kunnen tussen 8.30 en 10.00 uur vertrekken vanaf de kantine an Oranje-Zwart op sportpark De BRaak, Goorkesdijk 4 in Helmond. Het ragen van een valhelm wordt aanbevolen. Voor info: J. Kerren, tel. (0492) 1 52 47. Zaterdag 9 november: Presentatie van het boek 'Sporen die bleven'. Het boek handelt over de eportatie van mensen uit de regio door de Duitsers in de herfst van 1944. let boek is geschreven door de historicus dr. Cammaert. De presentatie indl plaats in De Turfhoeve in Sevenum. Het openbare gedeelte duurt van 5.30 tot 17.30 uur. Zondag 10 november: In het Limburgs Museum wordt een middeleeuws noenmaal geserveerd, en soort ouderwetse lunch met gerechten uit de historie. Wie wil aanzitten an tot 21 oktober inschrijven. Er is plaats voor 40 eters en de kosten edragen 35 gulden p.p. Voor inlichtingen: Sef Derkx, (077) 352 21 12. Maandag 11 november: Jamsessie bij OJC Niks. De kans voor beginnende bands danwel solisten m podiumervaring op te doen. Voor apparatuur en instrumenten wordt ezorgd. Voor info: Mark Stroeken, tel. (077) 398 38 38 of OJC Niks, tel. 077) 398 31 20. Saterdag 9 november in sporthal De Wetteling 'Proms' zijn in. Overal in ederland worden tegenwoordig incerten gegeven waarin popu- ire klassieken en klassieke pop- lunen tot een smakelijk geheel orden samengesmolten. In inray wordt zaterdag 9 novem- tr voor de tweede keer een Night the Proms gehouden onder de lel Venray Proms '96. 'Groot' is it trefwoord voor het concert dat sporthal De Wetteling wordt igeven, waar de organiserende irmonie Euterpe ongeveer dui- nd bezoekers verwacht. Meer dan 200 Venrayse muzikan zangers en zangeressen. Een Ega-podium in de sporthal, waar- n de vloer bovendien met een spe- ale beschermlaag bekleed wordt, ills extra ventilatie en luchtverver- ig wordt aangebracht voor het ncert. Een evenement van formaat is met een programma dat door )p. klassiek en musical heenban- lt Een greep uil de 27 titels die ;t gevarieerde gezelschap brengt: örtuna Imperatrix Mundi' uit Carl 'IPs 'Carmina Burana', 'Malle ibbe' van Rob de Nijs, 'Nights in hite Satin'de Sabcldans van Mchaturian, 'Rhapsody in blue' 'n Gershwin en hel trompetconcert Es van Hummel. En niet te verge ten een instrumentale Queen-med- ley en de Liverpool-meebruller van Rodgers en Hammerstein 'You'll never walk alone". Een aantal van de stukken zijn speciaal gearrangeerd door dirigent Stijn Rutten van de Venrayse harmonie. 'Proms '96' wordt georganiseerd door Koninklijke Harmonie Euterpe, maar de harmonie heeft de hulp ingeroepen van andere Venrayse muzikale krachten. Het Venrays Mannenkoor doet mee, trompettist Martien Wijnands en de coverband Design. Vocale solisten zijn Edgar van Kessel, Miranda Willems, Geert Pelzer en Jack van Els. In wisselende samenstellingen spelen en zingen zij zich gedurende vier uur door het repertoire heen. Daarna is het publiek rijp voor een swingende afsluiting, waarvoor Design tekent. Het 'Proms '96'-concert begint zaterdag 9 november om 20.00 uur, zoals gezegd in sporthal De Wetteling. Kaarten voor het spekta kel zijn verkrijgbaar bij de Rabobank aan het Schouw burgplein, bij sigarenhuis Chris Jansen aan de Grote Markt en bij café 't Podium aan de Kruisstraat, De entree bedraagt 15.-, aan de zaal -indien voorradig- kost een kaartje 17,50. Ook deze winter organiseren De Natuurvrienden uit Merselo weer drie winterwandelingen. De eerste tocht van deze serie is op zondag 20 oktober. De start is in café Den Tommes. Grootdorp 40, Merselo, tel. 0478-546236. Er zijn routes van 5, 10. 20 en 30 km. die door onze mooie bosrijke omgeving lopen. De startlijden zijn als volgt: 5 en 10 km.: van 08.00- 14.00 uur: 20 km.: van 08.00-12.00 uur; 30 km.: van 08.00-10.00 uur. Speciaal voor gezinnen is er een puzzeltocht van 5 km. Hiervoor kan men starten tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er enkele leuke prijsjes. Op de route van 10, 20 en 30 km. is er op de rustplaats koffie, soep, chocomel, broodjes enz. voor een redelijke prijs verkrijgbaar. Na afloop van de tocht ontvangen alle deelnemers die dat wensen tegen een geringe vergoeding een medail le/cijfertje. De volgende tochten van deze serie zijn op 12 januari en 9 maart 1997. Op 24 november 1996 organise ren wij de Sinterklaastocht. Om het seizoen af te sluiten is er op 27 april 1997 de bekende natuurtocht, tevens een goede training voor de a.s. Kennedymars. Inlichtingen: tel. 0478-546496 of 0478-586035. De buurtvereniging St. Jozef organiseert op zondag 20 oktober een grote rommelmarkt in wijkge- bouw Den Hoender in de Ursulastraat. De entree bedraagt L-. De rommelmarkt duurt van 09.30 tot 13.00 uur. Tol ziens! Voor professor Sherman Klump was het leven geen lolletje. Hij was veel te dik, zijn familie was eigen aardig en zijn liefdesleven was een ramp. Sherman probeerde alles om af te vallen, maar niets hielp. Via de wetenschap ontwikkelde hij een drankje, dat al zijn problemen liet verdwijnen (dacht hij...). Vanaf dit moment begint de film pas echt. Hij wordt dun, wordt weer dik. weer dun en ga zo maar door. Niets maar dan ook niets heeft hij nog in de hand. De rustige Sherman verandert in een feestbeest, die totaal geen controle over zijn daden heeft. Eddie Murpy speelt in deze film maar liefst zeven rollen, hetgeen hij al eerder deed in Coming To Amerika. Toen waren het er echter maar vijf. The Nutty Professor is een waan zinnige nieuwe komedie van de regisseur van Ace Ventura. Dikke pret met Eddie in The Nutty Professor. Vanaf donderdag te zien in Luxor Studio Select Theaters Venray. Breng in de herfstvakantie je spaargeld naar de Rabobank; dan kun je meteen een leuk cadeau uitzoeken. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank tel. (0478) Venray-Oostrum 530200 Zevenrode 530300 Meerlo-Wanssum 538200 Wie heeft de oudste intocht-foto Op zondag 18 november zal St. Nicolaas zijn intocht doen in Venray. Een bijzondere intocht vanwege het feit dat de oud- Venraynaar Piet Muis voor de 50e keer hierbij betrokken is als goed heiligman. Hem zal o.a. in het gemeentehuis een receptie en ont vangst worden aangeboden. In dat kader hebben het St. Nicolaasgilde en Peel en Maas besloten een fotowedstrijd te hou den. De vraag is wie de oudste foto van de intocht van St. Nicolaas in huis heeft. Wekelijks zullen wij de lezers van de inzendingen op de hoogte gaan houden en maken zelf deze week een begin. Onderstaande foto is van de intocht van 1992. Wie kan er ver der terug in de tijd. Uw foto kunt U inleveren op het redaktie-adres van Peel en Maas, Grotestraat 68 te Venray. Uw foto ontvangt U retour. Veel succes. Voor de oudste foto's zijn aardige prijzen te win nen. Aan de TU Delft slaagde Maarten Keuten uit Venray voor ingenieur civiele techniek. Zaterdag 26 oktober staat er wederom een geweldig optreden op het programma. The Firebirds, een Groningse band, maken op de eerste plaats rock 'n roll, maar soms ook punk en surf. Vergelijkbaar met de Treble Spankers maar harder, althans naar hun eigen mening. The. Firebirds houden duidelijk van surf- instrumentals, mede daarom heeft de muziek duidelijk het geluid van de jaren '60. Toch is het niet zo dat ze de originele versies zo authentiek mogelijk naspelen, ze proberen een oud nummer wel degelijk een hedendaagse draai te geven. De rol van bassist Titus is een heel bijzondere. Hij wordt wel Titus de Barwalker genoemd, omdat hij de neiging vertoont tijdens optredens op de vreemdste plaatsen inde vreemdste houdingen zijn partijtje te bassen. The Firebirds hebben een duide lijk idee van hoe rock 'n roll moet klinken. De blauwdruk is in de jaren '50 ontworpen en in de jaren '60- is het juiste geluid definitief vastge legd. Vol huinor, hartstocht en zweet wordt een fikse portie sixties-gara- gerock de zaal ingeslingerd. Zaterdag 26 oktober zaal open 21.,00 uur. entree ƒ5.- voorverkoop. ƒ7,50 dagkassa. Voorverkoopadressen o.a. Music World Venray en café De Volle Maan. Diefstal scooter Zaterdagavond werd tussen 19.30 en 20.30 uur een nabij het danscen trum aan de Raadhuisstraat staande scooter, merk Peugeot, gestolen. De scooter was goed afgesloten. De waarde bedraagt ƒ5.000,-. De gedu peerde is een 21-jarige Venraynaar. Tuinmuurtje vernield In de nacht van zaterdag op zon dag werd een gemetseld tuinmuur tje, bij een woning aan de Julianasingel, vernield. Over een afstand van enkele meters waren er enkele lagen stenen vanaf geslagen. Pech Zelfs met pech staande bromfiet sen zijn niet meer veilig. Dat onder vond een 22-jarige inwoner van Overloon. Die had donderdag zijn Puch Maxi (die het niet meer deed) neergezet aan de Westsingel en goed afgesloten. Toen hij de bromfiets enkele uren later wilde ophalen bleek die verdwenen te zijn. Van Harold Pinter tot Puccini Wie de komende dagen naar de Venrayse schouwburg wil, kan kiezen uit een gevarieerd aanbod aan voorstellingen. Van Pinter tot Puceini om zo maar eens te zeg gen. Wie Puccini zegt, zegt Tosca. Deze bekende opera wordt vrijdag 18 oktober in Venray opgevoerd door De Staatsopera van Tartastan. Hetzelfde gezelschap bracht vorig jaar La Traviata van Verdi in Venray op de planken en staat garant voor topkwaliteit. Donderdag 24 oktober spelen Rick Engelkes en Isa Hoes "De Minnaar" een toneelstuk voor twee maal twee geliefden van Harold Pinter. Engelkes en Hoes zijn van de fans van Goede Tijden Slechte Tijden geen onbekenden. Het stuk handelt over een jong getrouwd stel van goede komaf dat een huis gekocht heeft in een luxe buiten wijk. Om uit de dagelijkse sleur te ontsnappen gaat het tweetal over op een gevaarlijk spel van verzonnen en gespeelde minnaars. Aan het eind blijken beide gevoel voor realiteit en fictie verloren te hebben. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Voor donderdag 31 okto ber staat Jeans op het programma terwijl een dag later de Flanmenco danseres Ines Contreras haar opwachting maakt in De Beejekurf. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 zo: L. BRUINTJES Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 lot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling V. GEURTS EN W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.513727 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA. Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie BertAlbers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. f daarna heb je de hele herfstvakantie om uit te slapen! Zomaarpop kende de afgelopen jaren veel grote hoogtepunten. Om maar wat te noemen: Miz-pah. Sjako!. La Lupa. Prodigal Sons, Brotherhood Foundation en de Heideroosjes. Ook dit jaar wordt het weer spetterend, met onder andere Undeclinable Ambuscade!" Hel programma: Zaterdag 19 oktober, aanvang 20.30 uur. entree 3 knaken: Forefront (hevige hardcore); Curfew (bevlogen gitaarrock); Undeclinable A mbuscade (punk roe k/fartcore) Zondag- 20 oktober, aanvang 14.30 uur. entree 4 knaken: Grum (gitaarrijke Grumrock); Onattic (creatieve gitaarswing); Noisy Stuff (funky-rap-metal); Wombat (didjeri- doos en djembé. onder in de soos); Automatic Teller Machine (stevige metal); Chantilly Lace (rock'n roll): Scum mieberen (skate-punk) (foto). Tot ziens bij Zomaarpop in OJC Watjang?!?, Hoofdstraat 34 in Oirlo. In het weekend van 19 en 20 okto ber is het weer tijd voor hel jaarlijks terugkerende, tweedaagse festival Zomaarpop. Ongetwijfeld kom ook jij Oirlo op z'n kop zetten, want Onder invloed In de vroege zaterdagmorgen omstreeks 04.00 uur verloor een 33- jarige bestuurder van een personen auto uit Venlo op de Deurneseweg, tussen Leunen en de afslag A73, de controle over zijn auto. Volgens zijn verklaring moest hij uitwijken voor een overstekend konijn. Zijn onbe stuurbaar geworden auto kwam in de bermsloot tot stilstand. De politie constateerde dat de bestuurder onder invloed van alcohol verkeer de. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur opgelegd en de medede ling dat proces-verbaal zal worden opgemaakt. Conform de voorschrif ten werd zijn rijbewijs ingevorderd.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3