PEEL EN MAAS Gouden bruidspaar in Het Schuttersveld Gouden mantelspeld zet Venray op archeologische kaart Rozemarijn Thijm Presentatie uniek boek over deportatie 1944 1 JAAR in VENRAY- Vierde landelijke groeistudie Kwijt Nieuwe rector in Veulen Zeven jubilarissen op het Raayland College Bijzondere vondst bij opgravingen Antoniusveld Gezondheidswinkels Venio Kimsstkaat 38 - Venray Groïï markt 20 kijk op pagina 14 voor de In Nederland wordt dit schooljaar de vierde landelijke groeistudie gehouden. De resultaten moeten lei den tot nieuwe groei kaarten om groeiafwijkingcn bij kinderen op te sporen. De huidige kaarten uit 1980 voldoen niet meer, omdat kinderen sinds die tijd ruim twee centimeter langer worden. De studie wordt uit gevoerd door TNO samen met GGD'en en het Kruiswerk. In Noord-Limburg is de gemeente Venray geselecteerd voor het onder zoek. Sinds 1991 worden in Nederland jaarlijks gezondheidspeilingen gehouden onder kinderen van 0 tot 20 jaar. In deze peilingen worden gegevens verzameld over diverse onderwerpen, zoals ziekten, medi cijngebruik. gehoor en gewicht, maar ook jeugdpuistjes. De peilin gen worden uitgevoerd doorjeug- dartsen van GGD'en en consultatie bureau-medewerkers van hel Kruiswerk in Nederland. TNO construeert aan de hand van de gegevens een beeld van de gezond heidstoestand van de Nederlandse jeugd. Dit jaar wordt de peiling uit gebreid met een groeistudie. tl 950 De laatste landelijke groeistudie dateert van 1980. Eerdere studies werden gehouden in 1965 en 1955. Door de steeds betere leefomstan digheden in Nederland worden kin deren in vergelijking tot 1950 momenteel op volwassen leeftijd bijna 10 centimeter langer. Dit heeft gevolgen voor de maatschappij. Er komen andere kledingmaten, schoolbankjes moeten groter, bed den langer. Om op individueel niveay te kun nen beoordelen of kinderende klein of te groot zijn voor hun leeftijd, zijn kaarten nodig met de normale groeicurve. Deze groeikaarten moe ten echter om de vijftien jaar ver nieuwd worden in verband met de gewijzigde gemiddelde groei. VENRAY Voor de groeistudie is Nederland verdeeld in vier regio's, waaruit in totaal 24 gemeenten geselecteerd zijn. Venray is de enige geselecteer de Noord-Limburgse gemeente uit de regio Zuid. Uil hel bevolkingsre gister van Venray is een steekproef van 656 kinderen getrokken ver deeld over verschillende leeftijdsca tegorieën. Alle kinderen worden afzonderlijk door GGD of het Groene Kruis uitgenodigd om aan de groeistudie deel te nemen. De groeistudie duurt tot en met februari 1997.De resultaten van de groeistu die zijn niet eerder dan in de loop van 1998 te verwachten. De archieven van de Grote Kerk vormen een grote bron van infor matie voor veel instanties. Zo wordt het archief ook geraad pleegd in het kader van de restau ratie van de beelden van de Grote Kerk. Via rekeningen van schil ders en verf kan men relatief nauwkeurig bepalen in welke periode beelden zijn overgeschil derd. Het kerkarchief is zeer compleet maar mist momenteel een zeer belangrijk boekwerk. "Het gaat om de notulen van het kerkbestuur en betreft de periode van het einde van de tweede wereldoorlog tot en met 1956." aldus Toon den Brok. Dit boekwerk bevat de nodige informatie over met name de her bouw van de kerk maar ook de restauratie van de beelden in die periode". Die restauratie is tóen o.a. uitgevoerd door de kunstenaar van Dongen. Het kerkbestuur is nu zoekende naar de betreffende notulen. Mogelijk dat die bij een van de oud bestuursleden thuis ligt of ergens in een nalatenschap terecht is gekomen. Personen die hier meer over weten, kunnen contact opnemen met het kerkbe- vStuur. DONDERDAG 17 OKTOBER 1996 Nr. 42 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Nog maar ruim een jaar woont het gouden bruidspaar Janssen- Muijzers in een aanleunwoning bij Zorgcentrum Het Schuttersveld. Ze vormen het levende bewijs dat het toch moge lijk is om 'oude bomen' te ver plant. Ze hebben meer dan 48 jaar van hun huwelijksleven onge bonden in de prachtige omgeving van de Testrik gewoond, maar nog geen dag spijt dat ze naar het cen trum van Venray zijn verhuisd. De gouden bruidegom. NARD JANSSEN (75) is geboren in Liessel. Toen zijn ouders zetboer konden worden op de boerderij van slager Goumans op het Roozendaal in Merselo ging de familie met twaalf kinderen verhuizen. In dat gebied, ver van de bewoonde wereld, was geen elektrisch licht, geen stromend water en alleen te bereiken via een karrespoor. Die verhuizing vond midden in de oor log. in 1942. plaats. Dat betekende ook dal de zeven zonen van de fami lie Janssen niet in Duitse dienst hoefden of in Duitsland hoefden te werken. Hun 'mankracht' was nodig op het 40 hectare grote bedrijf. Dat hij in zijn jonge jaren liefde ontwikkelde voor paarden, werd mogelijk veroorzaakt omdat hij zon dagsmorgens zijn ouders naar de kerk in Merselo moest brengen. Door die bezoeken leerde hij zijn vrouw kennen. De gouden bruid, TINA MUIJ ZERS (76) is geboren en gelogen aan het Kleindorp. Ook zij was een dochter van een landbouwer en dat betekende dat ze al vrij jong de han den uil de mouwen moest steken. Haar ouders vonden het toch maar beter dat ze uit ging werken bij de boer. 'want dan leerde ze nog meer". Dat zou ze nodig kunnen hebben als ze eens zou gaan trouwen. Omdat ze ook als jong meisje haar mondje wist te roeren werd ze geko zen tot voorzitster van de Jonge Boerinnen en had ruim tien jaar het vertrouwen van de leden. Daarnaast w ist ze zich ook in te zetten voor het Jeugdwerk. Het was eigenlijk van zelfsprekend dat, toerr ze door haar trouwen de Jonge Boerinnenbond moest verlaten, ze in het bestuur van de Boerinnenbond terecht kwam waar ook die vereniging jaren van haar kwaliteiten in het bestuur kon profiteren. De gouden bruid heeft zich verder vele tientallen jaren ingezet als collectrice voor alle acties die in Merselo werden gehou den. Als ze weer op pad was voor het goede doel kreeg ze de vraag, waarvoor is het nu?, vaak te horen. Beiden vonden in 1946 dat de tijd gekomen was om te gaan trouwen. Aan de Testrik, aan de rand van Merselo kon een bedrijf worden gesticht wat zich later nog kon uit breiden tot een bedrijf van 40 hecta re. Een gedeelte was zelf ontgon nen. Omdat hun huwelijk niet met kin deren kon worden gezegend, namen zij een 9-jarig nichtje in hun huis op. wat daar als hun eigen kind opgroeide. Tot aan haar trouwen, en dat was zeventien jaar later, genoot zij de volle liefde die dit paar haar kon geven. Met haar drie kinderen en het ene achterkleinkind zijn zij vanzelfsprekend veel bij oma en opa. Omdat er geen kinderen waren kon vooral de gouden bruid zich inzetten voor de Merselose gemeen schap, zoals de MuziekfeesTen. Van de Aid Merselse Dag zijn beiden een groot 'fan', maar dat geldt voor alles wat met Merselo te maken heeft. Het gouden feest wordt op dins dag 29 oktober gevierd met een plechtige eucharistieviering in de parochiekerk van Johannes den Doper in Merselo om 14.00 uur. De eucharistieviering zal worden opge luisterd door de zang van zes kinde ren van een broer van de bruidegom, terwijl de tien peetkinderen door hun eigen bijdrage, de viering een aparte omlijsting geven, die uniek is in de Merselose geschiedenis. Voor het verdere feest wordt er uitgewe ken naar zaal Roelanzia in Ysselsteyn. Van 19.00 tot 22.00 uur krijgt iedereen dan de gelegenheid hel gouden paar geluk te wensen. Gezien de omvang van de familie en de bekendheid in Merselo zal het daar wel een zoete inval gaan wor den. Zelfs de kerkelijke fanfare H. Oda zal een muzikale gelukwens aanbieden aan dit gouden paar. wat zoveel voor Merselo heeft betekend. Het gouden paar kijkt dan ook al reikhalzend uit naar de grote dag. En de dierenliefde... die is er nog altijd. Het dierenparkje bij Het Schuttersveld wordt nog altijd door de gouden bruidegom bijgehouden en is nog dagelijks hel trefpunt voor veel bejaarden. Op zaterdag 9 november vindt in de Hofstee De Turfhoeve aan de Middenpeelweg te Sevenum de presentatie plaats van het boek Sporen die bleven. In dit boek, dat handelt over het gebied tussen de Peel en de Maas, vertelt dr. A.P.M. Cammaert de precieze toedracht van de razzia's en deportatie naar Nazi-Duitsland in de herfst van 1944. Achter in het historische werk zijn de namen van de gede porteerden vermeld. Het programma op 9 november is van tweeërlei aard. Van 13.00 tot 14.30 uur heeft het een officieel karakter. Er zijn toespraken afge wisseld met muziek. Ook wordt voorgelezen uit een dagboek en er kunnen vragen worden gesteld aan de auteur en de stichting. Het eerste exemplaar wordt door een zeer bekend persoon plechtig uitgereikt aan een gedeporteerde. Voor dit gedeelte zijn uitgenodigd de gede porteerden met echtgenote, de sub- sidiënten en de personen die mee geholpen hebben aan de totstandko ming van hel boek. Van 15.30 tot 17.30 uur is ieder een welkom. Er is dan o.a. een film te zien over de bevrijding en er wor den achtergronden belicht van het tot stand komen van het boek door de auteur. Bovendien kan men dan het boek. waarvoor men ingeschre ven heeft, komen ophalen en er gezellig met elkaar over praten. Het rijk geïllustreerde werk van 270 bladzijden kan men thans, uitslui tend schriftelijk, bestellen bij de secretaris van de Stichting Deportatie oktober 1944 Noord- en Midden-Limburg: L. Steeghs. Beringerhoek 8, 5986 AR Beringe. De inschrijfprijs bedraagt tot 9 november ƒ45,-; gedeporteerden krijgen daarop ƒ15,- korting. De oplase is beperkt. Informatie tel. 077-3071671. Diefstal kentekenplaten Een 45-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van de kente kenplaten van zijn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde perso nenauto. De diefstal vond plaats in de nacht van zondag op maandag. Diefstal uit kleedlokaal Nadat een 34-jarige Venray se met haar kinderen had gezwommen in De Sprank, ontdekte ze in het kleed lokaal dat haar leren jas ter waarde van 650,- was gestolen. In de jas zaten ook nog een aantal sleutels. Vernielingen aan personenauto Een 20-jarige inwoner van Leunen deed aangifte van vernielin gen aan zijn aan de Pionierstraat in Ysselsteyn geparkeerde personen auto. Zijn auto was beschadigd doordat diepe krassen in het plaat werk waren aangebracht. Ook was de buitenspiegel er vanaf geslagen. De vernielingen vonden zaterdag avond plaats. Diefstal bromfiets Vier 16-jarige leerlingen van het Raaylandcollege deden maandag middag aangifte van diefstal van een bromfiets cq. pogingen tot dief stal van bromfietsen. Uiteindelijk werd een bromscooter van het merk Apprillia ontvreemd. De waarde van de scooter bedraagt ƒ4.500,-. De diefstal vond plaats tussen 10.15 en 13.00 uur. Tegelijk met het afscheid van rec tor Wijsman is bekend gemaakt dat pater Marinus Bennebroek uit Zeil berg de nieuwe rector van Veulen wordt. Toevallig hoorde Harrie Reijntjes van het bestuur, toen hij in Griendtsveen was. dat er in Zeilberg een missionaris was die graag nog enkele jaren rector zou willen zijn. De contacten en de ontmoetingen in Veulen (o.a. als onopvallend per soon bij de feesten rond het gouden bestaansfeest) hadden pater Bennebroek overtuigd dat Veulen voor hem een mooie plaats was. Pater Marinus Bennebroek is een missionaris van het H. Hart. 69 jaar oud en werd in 1953 tot priester gewijd. Door zijn oversten werd hij in 1955 naar Nederlands Nieuw- Guinea uitgezonden. Daar heeft hij zich 42 jaar met veel liefde voor de Papoea-bevolking ingezet. Nu hij met emeritaat kon gaan voelde pater Bennebroek zich meer aangetrokken tot parochiewerk. Toen het verzoek kwam vanuit Veulen en de kennismaking goed viel, verleende zijn oversten toe stemming om aan de bisschop van Roermond instemming te vragen. Met ingang van 1 november is pater Bennebroek rector van Veulen. Op vrijdag 25 oktober zal hij zijn intrek nemen in de rectoraatswoning. Op zaterdag 26 oktober zal hij zijn eer ste eucharistieviering verzorgen. Wanneer de installatieplechtigheid plaats vindt is nog niet bekend. een aun-pleet ütteniewi "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige eclite Gottage dealer Kerkstraat 47, Tegelen, tel.: 077-3731573 De vondst van een gouden man- llelspeld, bijna vier weken geleden 1 in Antoniusveld, is de bekroning I geweest van vijf maanden archeo- I logisch onderzoek in Venray. "Een I broche van verblindende schoon- heid" aldus Louis Rutten die I getuige was van de vondst, maar I tot eind vorige week hierover niets 1 mocht vertellen. Rutten is lid van 1 de Archeologische Werkgroep in I Venray. De mantelspeld is een vijf centi- [meter ronde dunne gouden schijf, [bezet met almandijn. Dit is een half edelsteen. De almandijn is omgeven ;door andere halfedelstenen terwijl de mantelspeld bewerkt is met gouddraad en email. "Op een gege- ven moment stuitten wij op een graf, [midden in de nederzetting die daar ïs aangetroffen" vertelt Louis Rutten. Vanaf dat moment is archeo loog Roy Machiels alleen verder [gegaan in dit graf. Het feil dat iemand midden in een nederzetting werd begraven duidt erop dal liet om een belangrijke persoon gaat. Die werden vroeger vaker in nederzet- tingen begraven omdat er nogal wal waardevolle spullen mee begraven i9 werden. In een nederzetting was de kans op een grafroof veel kleiner", "Op een gegeven moment lioor- i den we een luide kreet" vervolgt Rutten zijn verhaal. "Roy kwam met ;esloten handen op mij af en zei ~il kun je niet geloven". Hij open zijn handen en toonde de mantel speld. Die was van een verblindende :hoonheid". GEHEIM De vondst werd door de belrokke- Iien geheim gehouden en mocht pas naar builen worden gebracht op het moment dal de opgravingen waren afgerond. Afgelopen vrijdag werd het nieuws wereldkundig. De broche is gevonden in het graf van een vrouw. Volgens Rutten is ook dal bijzonder. Volgens hem toont het aan dat de vrouw echtge note was van een niet onbelangrijke persoon. Ruiten sluit daarbij een vorst of andere hoogwaardigheids bekleder uit die tijd niet uit. De vrouw is rond 600 na Christus over- eden. In de afgelopen jaren zijn er slechts enkele van deze spelden in Nederland gevonden. De speld ligt momenteel in de kluis van de Rijksdienst voor liet Oudheidkundig Bodemonderzoek en zal worden gerestaureerd. De ROB wil de resultaten van dc opgravingen overigens exposeren in o.a. Venray en Venio. Of de mantel speld dan ook tentoon wordt gesteld is nog niet duidelijk. Verder is er ir. Antoniusveld nogal wat sclicrfmate- riaal gevonden, evenals een groot aantal waterputten, een schenkkan, een speerpunt en enkele kralen. CONCLUSIES Nu de afgravingen zijn afgerond, zijn diverse conclusies te trekken. Venray is weer een stuk ouder dan dat men voorheen aannam. Dc vondst van de mantelspeld is van dermate groot archeologisch belang dal Venray daarmee definitief op de archeologische kaart is terug te vin den. "Mogelijk spreekt men later over "De vrouwe van Lull" laat Louis Rutten weten. Ruiten trekt ook zo zijn eigen conclusies. Wal hem opvalt is dat er in het "Frankische" Venray een groot aantal Saksische invloeden zijn terug te vinden. "We vinden dat terug in de oud-Venray se taal. in de boerderij vormen en ook wijst de mantelspeld hierop. Kijk verder naar dc plaatsnamen en neem bij voorbeeld "Lull" Volgens mij is dit een afgeleide van het Duitse Lullen wat zacht kabbelend betekent. Dat zou ook de naam Lollebeek kunnen verklaren. Hoe die Saksische invloe den ontstaan zijn. weet Rutten niet. "Dat kan door handelsbetrekkingen maar ook door kolonisatie". VRIJWILLIGERS Rullen is namens de Archeologische Werkgroep vijf maanden lang nauw betrokken geweest bij dc opgravingen. "Maar zonder de vele vrijwilligers was deze vondst nooit tot stand geko men" laat Ruttcn weten. "Vooral mensen als Wim Moorrees, Sjef Beerkens. Noud Kempen en Joost v.d. Vorle hebben, zonder anderen tekort te doen. gëtieel vrijwillig veel werk verricht. Zij waren er bij goed en bij slecht weer en vormden een waardevolle ondersteuning voor de archeologen." Diefstal sporttas Een 14-jarige jongen deed maan dagmiddag aangifte van diefstal van zijn sporttas met sportspullen, die hij even onbewaakt had gelaten op het speelveldje bij het 'zwarte pad' in het Brukske. De spullen hebben een waarde van 235,-. ||iet Raayland College beslaat nu ruim één jaar en is nu in een rustiger vaarwater terechtgekomen na de fusie op 1 augustus 1995. De zeven jubilarissen hebben dan ook op de ierste plaats hun sporen verdiend op Ie voormalige scholen, waaruit dc irede scholengemeenschap is voort gekomen. Gedurende 24 jaar heb- len zij zich ieder op een eigen spe- :ifieke wijze ingezet voor dc legeleiding en de ontwikkeling van le aan hen toevertrouwde leerlingen lil het Noord-Limburgse land. De jj hele schoolgemeenschap zal de 9 jubilarissen op vrijdag 18 oktober in Vp en matinee in de schijnwerpers zel en. Aansluitend aan deze officiële lining in de aula van de school 'indt er een besloten receptie plaats oor alle genodigden. Martin van Dijk, geboren te dill, is als adjunct-directeur afkom stig van de MAVO de Kolk te (Venray. Zijn onderwijsloopbaan egon hij in 1964 in het basisonder wijs. Naast zijn onderwijsakte •ehaalde hij de bevoegdheden voor de vakken Engels en Jaatschappijleer. In 1976 wordt hij lecaan en begeleidt hij samen met ïerrit Janssen de MAVO-leerlingen lij hun studie- en beroepskeuze, fonaf 1989 vormt hij als adjunct- lirecteur samen met Wim Baken en ombert Manders de directie van de flAVO. De leerlingen van MAVO 3 O 4 zijn ook nu op het Raayland -ollege bij hem in goede handen, rant met grote zorg en betrokken- *neid leidt hij hen naar het eindexa- nen. Hij is een geboren leerlingbe- jeleider. die zich met hart en ziel iver zijn leerlingen ontfermt. Zijn [unctioneren wordt gekenmerkt •or bedachtzaamheid, bctrokken- id en collegialiteit. Jan Coolen, van Eindhovense fkomst, heeft vóór de fusie zijn jpecifieke kwaliteiten als adjunct- firecteur en docent Tekenen voor de •pleiding van de leerlingen van de 'TS ingezet. Vanaf 1987 tot 1995 'as hij adjunct cn o.a. verantwoor- lelijk voor alle zaken, die hel iebouw en de inventaris betreffen. Set AOV.I-project [Arbeidsoriëntatie voor Jongeicn) leeft hij vorm en inhoud gegeven. Hrenlang heeft hij ook als voorzitter lan de personeelsvereniging vele eestelijke gelegenheden voorbereid in verzorgd. Na de fusie functio- leert hij als docent Tekenen met een [rote belangstelling voor de becl- 'inde kunst. Ook in zijn vrije tijd 'fzamelt hij allerlei kunstvoorwer- ;n. Als bijzondere taken heeft hij [innen het Raayland College het "•zetten en inrichten van het chief, een monnikenwerk, en is hij ituurlijk weer lid van de commis- ie. die de activiteiten van "lief en ied" coördineert. In zijn woon plaats Wanssum is hij lid van de 'erkgroep "kruisen en kapellen" en Icretaris van het kerkbestuur. Piet van Gcnugten, geboren te Hertogenbosch, studeerde na zijn lyninasiumopleiding Engelse Taal letterkunde en werd in 1971 •noemd aan het toen nog jonge Boschveldcollege. Ogenschijnlijk onverstoorbaar brengt hij in zijn geheel eigen stijl zijn gedegen ken nis over op de leerling. Met zijn analytische geest weet hij op een rustige manier de lesstof en zijn oor deel exact en to the point le formu leren. Hij is niet alleen een meester voor de klas. want wie van hem bij het bridgen of schaken wil winnen, moet wel van goede huize komen. Dat ondervond Jan Timman in een schaaksimultaahwedstrijd bij gele genheid van de lustrumviering van het Boschveldcollege in 1990. Gerard Loeffen, geboren te Cuijck. begon in 1969 zijn school loopbaan in het basisonderwijs en gaf hij in Venray les op de Henseniusschool. Na het behalen van zijn akte Lichamelijke Opvoeding gaf hij vanaf 1971 les aan de leerlingen van de KTS. Gerard Loeffen heeft niet alleen een grote voorliefde voor zijn vak. dal hij met veel enthousiasme geeft, maar hij heeft ook een brede belang stelling voor alle nieuwe ontwikke lingen binnen het onderwijs, die hij op de voet volgt en waar hij kan ook stimuleert. Jarenlang hcclï hij als voorzitter van de MR de belangen van de KTS en alle medewerkers gediend. In al die jaren was hij de animator van de sportdagen en andere activiteiten op sportief gebied. Buiten de school is hij zowel in hel bestuur als ook als lid van enkele sportverenigingen zeer actief. Marianne Peters-Gerrits, stam mend uit een Venrayse onderwijsfa- milie. begon haar carrière in 1968 als onderwijzeres aan de Dr. Poelsschool. In 1971 kwam zij als docente Engels op uitnodiging van Rector Gussen naar het Boschveldcollege. Met veel verve en toewijding heeft zij altijd haar lessen gegeven. Zij is van nature opgewekt en altijd positief inge steld. Als mentrix van de brugklas sen heeft zij in al die jaren vele. vele leerlingen met liefde en zorg bin nengeleid in het Boschveldleven. Ook weel zij als geen ander de leer lingen op een directe en ongekun stelde wijze te stimuleren. Bij vele activiteiten heeft zij actief cn inspi rerend haar bijdrage geleverd. Guus Seibert, afkomstig uit het Noordhollandse Badhoevedorp. stu deerde na zijn HBS-opIeiding Scheikunde aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Meteen na zijn doctoraal examen begon hij zijn loopbaan aan het Boschveldcollege. waar hij bewust koos voor een parttime-baan. Zachtmoedig van aard en antiautori- lair ingesteld vraagt hij van zijn leerlingen een grote mate van eigen verantwoordelijkheid en zelfstan digheid. Wanneer de leerling echter gewend is aan zijn pedagogïsch- didactische aanpak, kan hij zich bij hem veilig voelen. Samen met Wim Rambags cn Cees Voets vormt hij in dc beginjaren zeventig de sectie Scheikunde, die in die jaren met de vakgroep van de Universiteit te Nijmegen samenwerkt in het zoge naamde TUE-project (Theorie uit praktijk).Het uitgangspunt bij dit project was. dat de leerling zelf de geheimen van de scheikunde moet leren ontdekken en de verwondering ervaren. Deze TUE-methode was in menig opzicht een voorloper van bepaalde aspecten, van de vernieu wing van het onderwijs, die in 1998 in de "Tweede fase HAVO/VWO" in de bovenbouw uitgevoerd gaat worden. Jan Tenirne, Maastrichtenaar van geboorte, werkte na zijn conservato riumopleiding eerst aan de Muziekschool te Heerlen. In 1971 werd hij benoemd aan de MAVO te Horst en te Venray. In 1974 werd hij ook voor een aantal uren aangesteld op het Boschveldcollege en verzorg de hij samen met Pater Falco het muziekonderwijs. Als mentor van de brugklassen MAVO heelt hij tal loze leerlingen begeleid bij de over gang van de basisschool naar de MAVO. Op een rustige en ontspan nen wijze geeft hij zijn lessen en volgt als het ware een beetje op afstand de ontwikkeling van de aan hem toevertrouwde leerlingen. Niet alleen bij alle lustrumvieringen, maar ook bij dipolma-uitreikingen. hel docentencabaret en andere festi viteiten zorgde hij voor de begelei ding. Op de foto de zeven jubilarissen van liet Raaylandcollege.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 13