PEEL EN MAAS Surprise voor Geert Koppes Boek cadeau voor nieuwe scheidsrechter 'Conferenciers die ook verkopen' Rozemarijn Thijm Na zeven mooie jaren afscheid van Veulen NIFR1 75 jaar St. Christoffel Mishandeling invalide Oostrumse schoolkinderen lopen 3300 gulden bijeen Nierpatiënt beklimt kerktoren Ook het publiek werd geïnstru eerd. "Jullie moeten niet als een zandzak gaan staan" aldus Henny Huisman terwijl hij zelf demon streerde hoe het niet moest. Dit tot hilariteit van het publiek. DE KLIM Rond twintig voor een is het zover. Geert had nog even twijfels omdat de kwaliteit van het touw niet goed zou zijn. Er zou teveel rek in zitten maar nadat hij de garantie had dat het touw van onderen strak gehouden zou worden begon hij aan zijn klim. die ongeveer een kwartier duurde. Onder luid gejuich arriveer de hij bij de omloop onder de toren spits om vervolgens langzaam naar beneden te zeilen waar hij nogmaals een ovatie over zich heen liet gaan. En Geert, die vond het een speciale ervaring: "Fantastisch. Het geeft een kick om vanaf die hoogte over Venray uit te kijken. Dal geeft een apart gevoel. Geweldig." De Surpriseshow wordt vanaf 21 november zes donderdagavonden vanaf 20.30 uur via RTL4 uitgezon den. Het is nog niet bekend in welke uitzending Venraynaar Koppes te zien is. Foto boven: Geert op weg naar de top van de toren. Links Henny Huisman en Geert Koppes, voor aanvang van het avontuur. Het was woensdagavond wel even schrikken voor Geert Koppes toen hij onverwacht bezoek kreeg. Terwijl de 29-jarige Venrayse nierpatiënt aan dyalysc- apparatuur aan het spoelen was stond opeens Henny Huisman van de Surprise show aan zijn bed. Ingeseind door zijn tante kwam Henny Huisman een lang gekoes terde wens van Geert vervullen: het beklimmen van de toren van de Grote Kerk om vervolgens weer naar beneden te "seilen". SCOUTING Geert Koppes is lid van Scouting De Peelspeurders en van Speleo. n vereniging die doet klimmen en iseilen langs rotsen en spelonken. 'Regelmatig vertoeven Geert en zijn vrienden in de Ardennen om de klimmen en te dalen. Ooit liet hij ich op de Grote Markt vanaf een raan naar beneden zeilen, als publi citeitsstunt voor Scouting. Maar zijn [grootste wens. het beklimmen van de Grote Kerk. leek niet te realise ren. "Zeven jaar geleden had ik voor hei eerst de droom van het abseilen langs de Grote Kerk. Als je dan bijna iedere dag langs de kerk komt. wordt die wens steeds vuriger" aldus Geert Koppes. In het verleden was daarvoor hel kerkbestuur geraadpleegd maar dat bestuur zag niet zo zitten. SURPRISE N; Zijn tante. Hanny Rongen, zag een mogelijkheid en schreef een naar de Surprise Show. Die brief had succes. Het feit dat is. en toch aktief in >lond. sprak Henny team wel aan. Ie Surprise show ervaringen met opnames in verleden. "Wij komen graag aldus een medewerkster van show. De voorbereidingen van de toren liep al enkele weken, name het kerkbestuur moest hier eerst voor gevraagd worden "adat die groen licht gegeven had in een stroomversnelling. België werd het bedrijf Benji Fun ingeschakeld voor de klimtou- wen etc. Ook Van Rattingen uit Venray werd benaderd voor hel leveren van een kraan en kooi om de klim (52 meter) te kunnen fil- PUBLIEK Na de "overval", vorige week woensdagavond ging alles in een stroomversnelling. Vrienden en bekenden werden gebeld en donder dagmorgen rond 10.00 uur was het al gezellig druk, onder aan de toren. Toch duurde het nog tot 12.00 uur voordat Geert Koppe,-. bij de kerk arriveerde. In de tussentijd werden ter plekke de voorbereidingen getroffen en maakte Henny Huisman, die duidelijk last had van hoogtevrees, een eerste luchtvaart in de kooi aan de grote kraan. I Gezondheidswinkels I Venlo Klaasstraat 38 - Venray Grote markt 20 Zonnebank creme van 19,95 15,95 voor Uw voordeel f 4, Geldig tot 19 okt. '96 Special Omroep Venray Omroep Venray zette dinsdag 8 oktober de schijnwerper op St Christoffel. De Venrayse gymnas tiekvereniging viert dit jaar haar 75- jarig bestaan. Met ruim 450 leden in de leeftijd van 3 tot zelfs boven de 65 jaar. mag St. Christoffel zich rekenen tot een van de grootste sportverenigingen in de regio. De vereniging heeft een uitgebreid feestprogramma samengesteld Het hoogtepunt valt in het weekend van 12 en 13 oktober met de St. Chrisloffeldagen in schouwburg De Beejekurf. Bij Omroep Venray zal in ver schillende gesprekken met leden, leiding en (oud-) bestuursleden het wel en wee van de vereniging aan bod komen. Uiteraard zal ook de geschiedenis van Sl Christoffel in deze uitzending worden belicht. De uitzending was afgelopen dinsdag maar het programma wordt herhaald op vrijdag I I oktober tus sen 18.00 en 19 00 uur. Omroep Venray frequenties: ether 90.2. kabel 102.4. In de nacht van vrijdag op zater dag werd omstreeks 00.10 uur op het Gouden Lecuwterrein een 34- jarige Venrayse invalide door drie passerende mannen begroet. De invalide groette vervolgens terug. Nadat ze enkele meters van elkaar waren, keerde het drietal terug. Een van hen gaf de invalide man een trap in zijn rug waardoor die ten val kwam. Vervolgens werd zijn bril van zijn neus geslagen. De invalide krabbelde overeind en werd even aangesproken door een onbekende passant. De invalide hoorde vervolgens weer iemand komen aanrennen en voor de tweede keer kreeg hij een trap in zijn rug en viel hij weer. De invalide kon zich met pijn en moeite naar een nabij gelegen café slepen waar de politie werd ingeschakeld. Toen de politie daar arriveerde wer den ze geconfronteerd met geëmo tioneerde cafébezoekers, die getuige waren geweest van deze misselijke mishandeling. Ze vertelden de poli tie dat hel drietal, dat ij de mishan deling betrokken was. op de Langstraat liep richting Langeweg. De politie zette de achtervolging in en kon op de Langeweg twee van de daders, een 20-jarige en 19-jarige Venraynaar. aanhouden Zij werden naar het politiebureau overgebracht Tijdens de verhoren kwam vast te staan, dat het tweetal inderdaad de mishandeling had gepleegd. Ze werden ingesloten. In overleg met de officier van Justitie werd snelrecht op de jongste toege past. Hij zal zich medio december voor de rechter moeten verantwoor den. De oudste had nog een gevan genisstraf van drie maanden tegoed. Hij kon daarmee op het politiebu reau beginnen. Het slachtoffer werd door de poli tie naar het ziekenhuis gebracht voor het ondergaan van een onder zoek naar de opgelopen verwondin gen. Na het onderzoek kon de man naar huis worden gebracht. De politie is zeer te spreken over de getuigen. Zonder die spontane medewerking was het niet gelukt de daders zo snel in hun kraag te grij pen. De derde persoon blijkt zich niet aan de mishandeling te hebben schuldig gemaakt. Snel Betrouwbaar STOMERIJ REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3. 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Aanhangwagen gestolen Ondanks dat een aanhangwagen met een kabel aan het hekwerk bij een woning aan de Heidseweg was vastgemaakt, werd deze toch gesto len. Dit gebeurde in de nacht van vorige woensdag op donderdag. De kabel was doorgeknipt. De waarde van de aanhangwagen bedraagt ƒ1.300,-. De benadeelde is een 29 jarige Venraynaar. f Scheidsrechtersvereniging Horst-Venray werft nieuwe leden - De scheidsrechtersverenigiög Horst-Venray gooit een nieuw wapen in de strijd tegen het steeds nijpender w ordende tekort aan scheidsrechters in het amateurvoetbal. Iedereen die zich aanmeldt als scheidsrechter en minimaal één jaar lid blijft krijgt een boek cadeau. Als een echte boekenclub werft de scheidsrechtersvereniging Horst-Venray. Wie zich nu aanmeldt krijgt gratis het boek dat hoort bij het spelregelprogramma 'Klasse scheids" dat KNVB'en Teleac samen hebben ontwikkeld. Komende zondag wordt de eerste aflevering van de zesdelige serie uitgezonden en de regionale scheidsrechters wil len hierbij aanhaken. Want het is volgens voorzitter Chrit Joosten en secretaris Piet Hanen van de vereniging de hoogste tijd. Het aantal scheidsrechters neemt steeds verder af. Volgens Joosten zal het niet meer lang duren eer het moment aanbreekt dat ook voor standaard-teams geen KNVB-scheidsrechter meer beschikbaar is. Lagere elftallen moeten zich nu al vaak behelpen met scheidsrechters uit de clubs zelf. Spelverruwing en agressie in en rondom het veld zijn er de oorzaak van oat steds meer arbiters de fluit aan Maarten geven. Daarnaast zijn ook de clubs zelf schuld, vindt Joosten. "De opvang van scheidsrechters kan, vooral bij de lagere elftallen, veel beter. De clubs zullen de scheidsrechters ook meer bescherming moeten bieden. Daarnaast kunnen de randvoorwaarden zoals een betere vergoeding, gratis uitrusting en bijvoorbeeld gratis kaartjes voor wedstrijden van het Nederlands elftal de hobby- extra aantrekkelijk maken". GROEP De actie met het cursusboek is voor de scheidsrechtersvereniging een nieuwe poging om mensen over de streep te trekken en het tij van dalende aantallen scheidsrechters te keren. Naast de entreekorting biedt de vereniging haar leden training, belangenbehartiging en ontspanning. Joosten: "De arbiter is voor, tijdens en na de wedstrijd een een ling. Als vereniging willen wij een groepsidee kweken met mensen die dezelfde hobby hebben". De regionale scheidsrechtersvereniging houdt wekelijks een trainingsavond, nodigt sprekers uit en organiseert ontspanningsacti viteiten. Scheidsrechtersvereniging Horst-Venray beschikt over een accommodatie op het sportpark in Horst en telt momenteel 78 leden. Voor informatie over de scheidsrechtervereniging kunnen geïnteresseerden contact opnemen met secreta ris Piet Hanen, Burgemeester Esserstraat 70, Venray, tel. (0478) 51 09 74 of met voorzitter Chrit Joosten, ^Engelsweg 1, QveiToon, tel. (0478) 64 13 44. DONDERDAG 10 OKTOBER 1996 Nr. 41 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING kilometers per jaar- te hebben gestaan, prefereert Bol tegenwoor dig het zuiden: Brabant, Limburg en ook Zeeland. "Die benn'n helemaol niet zuuneg", zegt hij lachend. "Zeeuwen willen kwaliteit. In het begin kijken ze misschien een beetje de kat uit de boom, maar als ze een maal klant zijn geven ze liever wat meer uit voor een goed product. Net als Brabanders en Limburgers trou wens". Na het behalen van het kampioen schap zal het wel weer drukker wor den met het presentatiewerk, pro ductdemonstraties. Voor Bol moet het wel een beetje een hobby blij ven, want komende jaren heeft hij nog allerhande plannen met z'n winkel Emobo, die onlangs is uitge breid met een afdeling gebruikte kleding. Volgens Bol zijn kringloop spullen het toekomstige gat in de markt. En van de markt weet de Oostrummer alles. Vernielingen Spelende kinderen hebben twee in de Fagotstraat geparkeerde perso nenauto's bekrast. De 'vandaaltjes' konden worden achterhaald en de ouders zullen de schade vergoeden. Het afgelopen weekend werden enkele vernielingen gepleegd rond en aan de Dr. Poelsscnool aan de Langeweg. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. Ook voor de allersterksten komt er een tijd om afscheid te nemen. Rector Wijsman zal op de dag dat hij 84 jaar wordt, zondag 8.S., zijn laatste eucharistieviering opdragen in de rectoraatskerk van Antonius van Padua in Veulen. Tevens zal tijdens die dienst afscheid worden genomen van de rechterhand van de rector, nister Gertrucia Heidens. Natuurlijk was de scheidende rec- or gaarne bereid om ons zijn evensloop te vertellen, maar hij lenadruktc toch wel de zeven mooie aren dat hij in Veulen rector heeft nogen zijn Geboren en getogen in het Zeeuwse Zierikzee. stond het voor lem vast dat hij priester wilde wor- len in de congregatie van de Paters ialesianen van Don Bosco. Hij oelde zich met name aangetrokken ot de jeugdzorg. Hij trad in I932 in Ie congregatie in het Zuid- -imburgse Lauradorp. waar onder rook van de mijnen deze congre- itie een gymnasium had. De verde- opleiding werd in Turijn. Italië |evolgd. Daar werd pater Wijsman lidden in de oorlog, in 1942 tot "riester gewijd. Het duurde tot I948 voordat hij >or zijn oversten weer naar lederland werd uitgezonden, om ich op verschillende plaatsen rond Imersfoort in te zetten voor de Ieugd. Na vervolgens tien jaar auradorp werd hij benoemd tot astoor in Well. Dal pastoraat duur- le vijftien jaar. Terwijl anderen van ijn leeftijd dan denken om met ensiocn te gaan. wilde hij het Heen rustiger gaan doen. Dat wer en zeven mooie jaren in Veulen. Iu vindt hij de tijd gekomen, om och met emeritaat te gaan. Dat zal ij doorbrengen in hun klooster in riswijk. Natuurlijk zal hij, als men hem at vraagt, nog wel eens gaan assi- teren maar het 'moet dan niet teer'. Het hoogtepunt van de viering van Ojaar rectoraat, staat nog vers in ijn geheugen. "Wat die gemeen- Ichap samen weet op te brengen, let is een aaneengesloten gemeen- chap, die er alles voor over heeft, is het maar om hun dorp Veulen aat. Ik zal mijn hele leven lang nog an dal Veulen terugdenken'. ZUSTER HELDEN Zuster Gertrucia (Dien) Heidens (74) is geboren en getogen aan het Schoor, trad in I943 in bij de con gregatie van de Kleine Zusters van de H. Josef in hel klooster Savelberg bij Heerlen. Toen zij haar Geloften had afgelegd, werd zij door haar oversten ingezet op verschillende plaatsen in de congregatie, tot dat zij gevraagd werd huishoudster te wor den bi j pastoor Janssen in Tegclen. Toen deze pastoor benoemd werd, tot Deken in Sittard, ging ze 'nog even mee', maar toen zij de kans kreeg terug naar Noord-Limburg te gaan om in Well huishoudster te w orden bij pastoor Wijsman, haiï ze geen minuut nodig om toe te stem men. Het werd voor zuster Heidens nog prettiger toen de pastoor rector werd in Veulen en ze eigenlijk weer thuis was. Een huishoudster van de pastoor is een apart beroep of liever gezegd een gave. want huishoudster van een pastoor betekent ook rechterhand zijn en waken dat de pastoor niet te veel hooi op zijn vork neemt. Het heeft die 22 jaar tussen pastoor Wijsman en haar altijd goed geklikt. Zij zal het moeilijk hebben de eerste tijd. als ze weer, gebonden aan de regels, in hel klooster in Haelen ver blijft. De 'vrijheid" van meer dan 25 jaar is dan voorbij. Toch verheugt zij zich met de rector op het afscheid dat hen door de Veulense gemeen schap wordt aangeboden. Degenen die zondag door omstandigheden niet aan daf afscheid kunnen deelne men. kunnen dat ook doen na de eucharistieviering van zaterdag avond om 19.00 uur. Zondagmorgen zal aansluitend op een plechtige eucharistieviering, die om I0.30 uur begint, afscheid geno men kunnen worden van rector Wijsman en zuster Heidens in zaal 't Veulen. Paul Bol opnieuw Nederlands kampioen standwerken Gouden Ridder van de weg Wie TVM zegt, denkt meteen aan wielrennen. TVM is echter een grote Transport Verzekerings Maatschappij. Jaarlijks reikt deze maatschappij onderscheidingen uit aan chauffeurs die schadevrij met hun vrachtwagens over de wegen rijden. Het gaat daarbij om chauffeurs waarvan hun werkge vers deelnemen aan het Veiligheidsplan van TVM. Op 28 september jl. werden de diverse onderscheidingen overhandigd in het Autotron te Rosmalen. Een van de chauffeurs die zich Ridder van de Weg der Eerste Klasse (goud) mag noemen is de Venrayse chauffeur J. v.d. Laar. Van de Laar is werkzaam bij transportbedrijf Harry Vos uit Oss en vervoert o.a. koelkasten, banden, tv's. Op de foto v.l.n.r. Mevr. v.d. Laar, dhr. v.d. Laar en drs R. Laterveer, directeur van de directie arbeidsomstandigheden van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De leerlingen van de Maria-basis- school uit Oostrum hebben met hun sponsorloop ruim 3300 gulden bij een gelopen voor poliopatiëntjes in Zaïre. De leerlingen van de Maria- school liepen zaterdag 21 september talloze rondjes, waarvoor ze tevoren al sponsorgeld hadden opgehaald in hun omgeving. Vorige week donder dag overhandigden de jongste en de oudste deelnemer de opbrengst aan mevrouw Beyers, die ervoor zal zor gen dat het geld op de juiste plek terecht komt. De Maasheese koopman Paul Bol is voor de tweede keer Nederlands kampioen standwer ken geworden. De jury riep hem afgelopen zaterdag in Almelo tot beste van de 29 deelnemers uit. Tweede werd een standwerker uit Putten, die koeken verkocht. De derde plaats was voor een Rotterdamse collega met porselei nen poppen. Paul Bol werd in 1990 ook al eens Nederlands kam pioen. (door Bert Albers) Net als zes jaar geleden probeerde de in Maashees woonachtige Oostrummer ook zaterdag een spe ciaal mes aan de man en vrouw te brengen. Hoewel het uiteindelijke doel. is verkoop van het product maar een onderdeel van hel stand- werken. "Standwerkers zijn enter tainers. artiesten", zegt Bol. "We zijn conferenciers die ook verkopen. Het komt er op aan in heel korte tijd de aandacht te vestigen op een pro duct. De mensen op een markt komen in eerste instantie niet voor jou. of voor je product. Je moet dus vertrouwen kweken zodat ze zeggen 'Laten we dat maar doen'", Het standwerken is momenteel voor Bol een soort hobby. Sinds drie jaar heeft hij in Vierlingsbeek een winkel waar partijgoederen ver kocht worden. De meeste tijd beste den hij en z'n vrouw aan de winkel. Gedurende de opstartfase heeft Paul het standwerken er helemaal aan gegeven, maar hij kon de markt toch niet missen. Het contact met de mensen, de uitdaging om het publiek voor zich te winnen. JONGERENSOOS Volgens de hernieuwde Nederlands kampioen wordt iemand als standwerker geboren. In het geval Bol duurde het echter een aan tal jaren voor hel aangeboren talent zich openbaarde. Na z'n vrijwilli- gersjaren in het jongerenwerk -hij richtte onder meer soos Iduna in Oostrum mee op- maakte hij van z'n hobby z'n beroep en werd jongeren werker. Paul Bol was onder andere beheerder in de Horster soos Zopo. Beginjaren tachtig richtte hij bijna in Venray een kabelkrant op. Pas toen hij voor een kennis eens een kraampje moest 'bewaken" ontdekte hij het aantrekkelijke van de ambu lante handel en z'n talent voor het vak. Talent alleen is niet voldoende. Een succesvolle verkoopshow ont staat niet zomaar uil de losse pols. Paul Bol bereidt zich terdege voor. Ondanks dat een standwerker op enkele parasols na onder de blote hemel werkt, is een goede presenta tie belangijk. "Ik had alles in rotan stijl opgebouwd. En natuurlijk verse producten om het mes te demonstre ren". De groenten nam hij uit Venray mee, gesponsord door groenteboer Claessens. Ook z'n conference houdt hij niet a l'improviste, al speelt hij tijdens het werk op de reacties van het publiek in. "M'n verhaal verschilt, afhankelijk van de regio en de actu aliteit". De zaak Bolkestein bijvoor beeld. "Bij een Nederlands kam pioenschap komt daar de plaatselijke actualiteit bij. Ik heb de afgelopen dagen kranten uit Almelo en omgeving gelezen, die ik heb laten opsturen". 'NIET ZUUNEG' Het publiek in Almelo kwalifi ceert de kampioen als 'niet gemak kelijk'. Najaren in heel het land op markten en braderieën -90.000 auto-

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11