3 s Marlboro Classics Met Monumentendag de Peel in REGIOKALENDER Hit the floor in De Bonte Koe Russisch festival in schouwburg Nieuwe opzet liedjes festival De Pielhaas MarlbtM-lassics tot ziens bij CAESAR-BROUWER Inschrijving boek Razzia's sluit maand later Rabo Koersbal- toernooi Dansavond De Zonnebloem Radiohead en REM in De Volle Maan Geslaagd MAPOS- cursus voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar Bibliotheek- nieuws Filmnieuws 27 Maal Airbornemars Pagi PEEL EN MAAS Donderdag 12 september 1996 - Pagina 3 Rondleiding in museum én fietstochten Op zaterdag 14 september ipent wethouder Marlies de Loo, ethouder van culturele zaken, g: rujèm 10.30 uur de Open ®yHlonumentendag 1996. Dat Irioopjebeurt in museum De Peelstreek ie verian de Ysselsteynseweg 113 te sselsteyn. De Open Monumentendag is na tien jaar iet meer weg te denken van het H Nederlandse cultuur-maatschap- I jtelijke toneel. In circa 425 gemeenten in Nederland worden flan monumenten opengesteld V. %oor het publiek. Het totaal aantal toeschouwers lag vorig jaar, even- Hls het jaar daan oor, op ruim 7OO.OOO, waarmee dit het grootste tendaagse culturele evenement is Nat Nederland kent. De Open Monumentendag staat "■lil jaar in de gemeente Venray in het i (eken van 75 jaar Ysselsteyn. J Monumentale historische bouwwer- jen treft men niet aan in Ysselsteyn. De bebouwing is veelal jonger dan 15 jaar, maar is er interessant van- Lege de technologische innovatie in de toegevoegde waarde die de Intginning van de Peel aan de leeldvorming van haar omgeving leeft gegeven. 1 De Peel is eeuwenlang onbe- ebrujf0011^ gebied geweest, vol moeras- iimte'en en heidegronden, ongeveer 70 }rrain|''omeler lang en 15 kilometer •ChiefKeed.Eeuwenlang hebben herders ,erga|r hun kudde schapen geweid en 0p Rebben inwoners van Venray en ïmliggende gebieden er hun huis- ig. Irandturf gehaald. Rond 1917 werd |e grote weg tussen Deurne en Venray voltooid. Hiermee was een iy. belangrijke voorwaarde vervuld |oor de ontginning van een stukje 1 Peel. POELS De aanzet tot de ontginning kwam 1 1919 toen J. Poels in de Tweede Camer een rede hield waarin hij ileitte voor nieuwe vestigingsmoge- ijkheden voor de boeren. Zijn plan ten werden in 1920 door een staats commissie nader uitgewerkt en zij werden ondersteund door de toen malige minister van landbouw H A. van Ysselsteyn. Hel gebied kreeg de naam van de minister... Ysselsteyn. 75 jaar geleden vestigden zich in Ysselsteyn de eerste vijftien ontgin- ningsbedrijven. De ontwikkeling van Peelplan-Zuid, gestart in 1938, was de grote impuls in de verdere groei van Ysselsteyn. Snel ontwik kelde het dorp zich tot een zeer wel varend landbouwgebied met relatief de grootste veestapel van Nederland, wat Ysselsteyn vooral dankte aan de pioniersgeest van de mensen van het eerste uur. Hoe deze veranderingen op bouw kundig, sociaal en op landschappe lijk gebied er uit zien zal u door een bezoek aan dit dorp en het museum tijdens deze tiende Open Monumentendag op 14 september duidelijk worden. In nauwe samen werking met de Dorpsraad van Ysselsteyn heeft het comité een pro gramma samengesteld dat om 10.30 uur start met een ontvangst, waarbij gelegenheid is een kopje koffie te drinken. Frits Ruyten, voorzitter van het comité Open Monumentendag Venray en Jan Houben, eigenaar van De Peelstreek, zullen een toespraak houden. Dc opening zal muzikaal ondersteund worden door het Venrayse strijkkwartet Adagio. Openstelling en bezichtiging van een uitgebreide tentoonstelling/expositie in museum De Peelstreek. Om 12.00, 14.00 en 16.00 uur zijn er vanaf museum De Peelstreek rondritten van ongeveer 22 kilome ter langs de diverse markante dorps gezichten, cultuur-historische en landschappelijke waardevolle ele menten die de ontginning van de Peel aan de beeldvorming van haar omgeving heeft gegeven. De route is ook per fiets te volgen. Er is ook een boekje verkrijgbaar met een beschrijving van de in de route opgenomen objecten. D.Z. In dc Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze «dactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 14 en zondag 15 september: Jubileumrevue 'Wij doen het samen' in openluchttheater De Doolhof in regelen. De revue is speciaal geschreven voor het eeuwfeest van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond. De revue verhaalt over 100 jaar boe- en in Limburg. Kaarten kosten 15,- voor volwassenen en 7,50 voor tinderen. Ze zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV in Tegelen en >ij alle LLTB-winkels. De voorstellingen beginnen om 14.00 uur. Zondag 15 september: Middeleeuwse riddergevechten op het plein voor het Limburgs Museum nVenlo. Om 14.15, 15.15 en 16.15 uur verzorgen leden van middeleeuws «enootschan 'Die Landen van Herwaerts Over' (demons(ratie)geveehten nel zwaard, speer en bijl. Conservator Wim Huppertz geeft tussendoor HIC torte lezingen over oorlogvoering rond Limburgse kastelen T/m zondag 15 september: §ï|l Gladiolenexpositie in Kasteeltuinen Arcen. Daarnaast zijn er zo'n 2500 Adahlia's te bekijken. Het park is nog tot en met 27 oktober'dagelijks open >an 10.00 tot 18.00 uur. Toegangsprijs volwassenen 16,-, kinderen 8,-. Vrgdag 13 t/m zondag 15 september: Grote Internationale kampioenschapstentoonstelling voor rashonden, organisatie: Kynologenvereniging Land van Cuijk. Locatie: enniscenlrum de Maaskant in Nieuw-Bergen. Openingstijden dagelijks -an 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 13 t/m zondag 15 september: Feesten rond 50-jarig bestaan fanfare St. Gerardus uit Westerbeek. Met 'tuier meer een Tiroler avond, optredens van een zestal fanfares, een joeks- apellenfestival en een kindermiddag. Alles is gratis toegankelijk en vindt •laats in de gymzaal van Westerbeek. Voor info: (0478) 546391 of (0485) 184364. Vrijdag 13 t/m zondag 15 september: Honderden Kevers en andere typen van het merk Volkswagen in en rond iportpark De Berckt in Baarlo. Met zo'n 3000 (luchtgekoeïde) VW's, de •rootsle onderdelenmarkt van Europa en tal van andere wedstrijden en ittracties. Zaterdag 14 en zondag» 15 september: Keramisto '96, internationale pottenbakkersmarkt in Milsbeek. Honderd •ofessionele keramisten uit Europa tonen hun werk. Verder demonstraties, akliteratuur, pottenbakkersmaterialen. Keramisto '96 wordt gehouden op icreatieterrem De Grote Siep aan de Rijksweg N271 Nijmegen-Venlo. ~":n beide dagen van 10.00 tot 18.00 uur. Entree 2,50. ondag 15 september: Nationale NKB-kampioenschappen voor landelijke ruiters in recreatie park De Bergen in Wanroij. De beste ruiters van de gewesten ontmoeten ilkaar. Springen, individuele en groepsdressuur staan op het programma, iij het springen is Leopold van Asten uit Ysselsteyn één van de favorieten, in het omlijstende programma onder meer een pas de deux-dressuurde- ~onstratie door moeder Tineke en dochter imke Bartcls. De wedstrijden tginnen om 10.00 uur. Een kaartje kost 12,50 voor volwassenen, kinde ren t/m 10 jaar hebben onder geleide gratis toegang. )naf] 991 Hit the floor! heet de nieuwe band [e is geformeerd rond ex Damn Ones! zangeres Floor Kraayvanger, ïa het uiteen vallen van de soul- 'iand Damn Jones! heeft zij er geen iras over laten groeien en begin mei 76 vond zij ervaren muzikanten oor haar nieuwe band. .Op drums en gitaar ex Credit ex roove Yard muzikanten Raoul Dentken en Raymund van Haaien, fit Isis op basgitaar Tom Janssen. Jok uit Isis tevens ex Groove /ndicate het jonge toetsenwonder >m van Becrs. De muziek van Hit the Hoor! kan fet best omschreven worden als lack funky soul. Naast nummers an Betty Wright, Slevie Wonder en lavis Staples wordt er ook eigen ïpertoire gebracht. Wie ooit de and Damn Jones! heeft gehoord jfeet dat men niet om de stem van floor Kraay vanger heen kan. Deze Suldiva zal met Hit the floor! islist weer veel zalen, theaters en feegen in vuur en vlam zetten. Zondag 15 september, aanvang T30 uur, entree ƒ5,-. CilliLWElR EÏCLLIITE IH0P herenkleding venray TEL. 0478-510943 Mensen die in het bezit willen komen van het boek "Sporen die blijven" dat momenteel wordt samengesteld door de Stichting Deportatie oktober 1994 kunnen nog tot I november inschrijven op dit boek. De samenstellers hebben daarmee de inschrijftermijn met een maand verlengd. Het boek handelt over de razzia's en deportaties in de maanden oktober en november I994. In Noord- en Midden- Limburg werden toen ongeveer 2800 mannen groepsgewijs opge pakt en naar Duitsland afgevoerd. Om de oplage van het boekwerk te kunnen bepalen heeft de Stichting gekozen vooreen voorinschrijving. Het boek wordt op 9 november gepresenteerd in de Turfhoeve te' Sevenum. Het boek kost bij voorin schrijving vslechts 45 gulden. Nog in leven zijnde gedeporteerden en hun weduwen kunnen het boek voor slechts 30 gulden in hun bezit krij gen. Het boek wordt maar een keer uitgegeven. Geïnteresseerden kunnen o.v.v. naam. adres en woonplaats hun inschrijving kenbaar maken bij de secretaris van de stichting, L. Steeghs, Bgeringerhoek 8, 5986 AR Beringe (tel. 077-3071671). Op dinsdag 3, donderdag 5 en dinsdag 8 oktober wordt in zaal Roelanzia te Ysselsteyn het Rabo Koersbaltoernooi gehouden. Clubs die willen deelnemen dienen voor 16 september in te schrijven. Inschrijven kost 3,50 per deelne mer. Teams die nog geen inschrijf formulier ontvangen hebben kunnen contact opnemen met Harrie Thijssen in Sevenum, tel. (0478) 467 21 17, Harrie Holtackers in America, tel. (0478) 464 13 98 of met Wim Arts in Ysselsteyn, tel. (0478) 54 16 49. Het inschrijfadres is Wouterstraat 6, 5966 PR America. Op vrijdag 13 september organi seert Fanclub De Zwerver een gezellige dansavond in zaal In den Engel, aanvang 20.30 uur. De muziek wordt verzorgd door De Rotonde Boys. Deze avond is voor iedereen toegankelijk. De regio Venray van de Zonnebloem heeft de jaarlijkse lan delijke lotenverkoop afgesloten met een goed resultaat. Er zijn dit jaar weer meer loten verkocht dan verle den jaar. Het Nationale Bureau in Breda stort een gedeelte van elk door de regio verkocht lot op de rekening van de regio. Met dat geld worden de activiteiten in Venray, georgani seerd door de plaatselijke afdelin gen, bekostigd. Het regiobestuur dankt alle vrij willigers en ook de vriendinnen en kennissen die hen geholpen hebben voor hun grote bereidwilligheid. Tenslotte danken we ook de hele Venrayse bevolking, want zonder gulle gevers hebben onze vrijwilli gers en hun assistenten geen succes bij de lotenverkoop. We hopen het volgend jaar weer op iedereen te mogen rekenen. Caféhouder kreeg proces-verbaal In de nacht van donderdag op vrij dag ontdekte de politie omstreeks 02.40 uur nog een achttal bezoekers in een café aan de Henseniusstraat. De caféhouder kreeg proces-ver- baal. Het folkloristisch muziekgezel schap is op zich al de moeite waard. Het is een samengesteld gezelschap van zo'n 80 zangers, zangeressen, dansers, danseressen en musici uit Rusland, dat op don derdag 12 september arriveert in Venray voor een fantastisch Russisch volksmuziekfeest. Zo zullen er door gedeeltes van het gezelschap op vrijdag 13 septem ber kleine optredens te zien en te horen zijn in het centrum van Venray als opwarmertje voor de gala-voorstelling in de schouw burg, 's avonds om 20.30 uur. FESTIVAL Het Russisch festival bestaat uit de Feenist Balalaika's, kozakken- groep Majdan, een folkloristisch ensemble en het jeugdensemble Suboteja. Zij staan garant voor een prachtige muzikale avond, waar de authentieke Russische volksmuziek en dans zullen worden vertolkt, uit gevoerd in de originele kostuums van het land. GASTOUDERS Als je een gezelschap van 80 per sonen in een hotel moet laten over nachten kost dat'veel geld. Daardoor wordt alles duurder, ook de kaartjes in de schouwburg. Zelf willen deze mensen ook veel liever contact met de bevolking zelf, vandaar dat de organisatie van deze concerttoernee door Nederland (totaal 11 dagen) de bevolking van Venray oproept om deze mensen te willen onderbrengen voor twee nachten. Het betreft hier de nachten van donderdag 12 op vrijdag 13 september en van vrijdag op zaterdag 14 september. Donderdag in de middag zal het gezelschap arriveren (bij de Beejekurf) en zaterdag aan het eind van de middag zullen zij naar Hoorn (NH) vertrekken. De ervaring leert, dat er heel bijzondere contacten kunnen ontstaan met mensen uit een ander land en dat de uitnodiging om naar Rusland te komen bij voorbaat al bij deze mensen klaarligt! Zij zul len u dankbaar zijn voor uw gast vrijheid. Voor meer informatie: L.A. Bol, tel. 0478-582027 Nog een dikke week en dan staan er weer vele echte Venrayse artie sten op het podium om u te laten genieten van dertien nieuwe vastela- ovesliedjes. De voorbereidingen zijn in volle gang en we kunnen u nu al vertellen dat de jury het zwaar zal krijgen dit jaar! De kemissie Liedje wil u nog graag wat toelichting even op de nieuw opzet. We hebben er dit jaar voor geko zen om alle gasten een zitplaats aan te bieden in de foyer van de schouw burg. Dit hebben we gedaan om zo wat meer 'rust' in de zaal te krijgen zodat ook hel laatste liedje alle aan dacht krijgt. De artiesten verdienen dat, van het eerste tot het laatste liedje! Alle belangstellenden zullen een plaats krijgen aan lange tafels. Daarom hebben we reeds verschil lende keren aangegeven dat de kaartjes in de voorverkoop te bestel len zijn. Natuurlijk hoeft u niet op een droogje te zitten, er wordt aan de tafels bediend. In pauze en na afloop is de bar ook open en kunt u lekker aan de bar 'hangen'. Misschien denkt u nu, ja... maar... ik wil pas op het laatste moment beslissen of ik wel ga *dat wouden we u niet aanraden, dit Liedjesfestival mag niemand van het vastelaoveslievend publiek mis sen!). Misschien denkt u wel, maar ik wil met mijn hele groep vrienden tegelijk binnen komen en bij elkaar kunnen zitten. Wei nu: dat alles is evei^ goed mogelijk. We geven u de mogelijk heid om kaartjes te reserveren maar het is niet verplicht. Mensen die kaartjes gereserveerd hebben kun nen die van te voren afhalen en kun nen straks op 21 september op ver toon van het kaartje zo doorlopen bij de kassa, dan gaat het daar ook wat sneller. Mensen die kaartjes aan de zaal willen kopen kunnen dat even goed doen maar lopen het risi co dat ze iets verder achter in de zaal komen te zitten. Wie het eerst komt, die het eerst maalt! De kemissie Liedje hoopt van harte dat het voor u duidelijk is dat we met deze nieuwe opzet denken u een nog mooiere avond te bezorgen. Een avond waar u de enige en echte première meemaakt van dertien nieuwe liedjes waar de tekstschrij vers, de muziekschrijvers, arran geurs en onze eigen Hofkapel al maanden mee bezig zijn om er een daverend succes van te maken. De vier winnende liedjes komen ook dit jaar op de vastelaoves-cd en luiden het Vastelaovesseizoen 1996/1997 weer met een groot enthousiasme in! Zorg datje er bij bent! Kaartjes kunnen tot 18 september gereserveerd worden bij Esther Verbeek, tel. 512333 of bij Han Verkuijlen. tel. 589016. Een kaartje kost ƒ5.-. Kiest u niet voor de reser vering dat staan we voor u klaar bij de kassa. Tot ziens op het Liedjesfestival op 21 september om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. Elke laatste zaterdag van de maand heeft De Volle Maan in Venray een optreden van een top-^ band. Als de gelegenheid zich echter voordoet wil het café ook minder bekende bands, vooral uit de regio, de kans geven op te treden. Aanstaande zaterdag 14 septem ber daarom Interstellar, een band uit deze regio, die zich bezig houdt met stevige gitaarrock. Nummers van Janis Joplin. Buffalo Tom. Sass Jordan, P.J. Harvey, REM en Radiohead komen op hun repertoire voor. Het optreden wordt gecombi neerd met het Beestfeest. Aanvang 22.00 uur. geen entree. (Mochten Radiohead en REM een keer echt in De VoLle Maan komen, dan is er wel entree.) Let op. .Zaterdag 28 september Ceasar met in het voorprogramma Samson's Barber. Voorverkoop ƒ7.50, dagkassa ƒ10,-. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 2 t/m 8 septem ber werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Schakelarmband, kleine schakel-. tjes en 2 grote schakels; stratenboek Noord-Brabant: bankpas Rabo; bril, paars gevlamd montuur; fototoestel. Canon; damesportemonnee met bankpas en travelkaart; rugzak met o.a. pet, stof met speldjes, briefjes en Belgisch geld; ziekenfondskaart; Spaans paspoort; pinkring, breed met 6 diamantjes. GEVONDEN Archieflade; dameszomerjas; Nederlands rijbewijs; jas, driekwart; kat, witgrijs gestreept; sleutelbos met 3 sleutels aan sleutelhanger. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen is Monique Verhaag uit Merselo afgestudeerd als drs. in ont wikkelingsstudies. Erik Janssen uit Leunen is aan dc Universiteit Maastricht geslaagd voor de studierichting bedrijfseco nomie. Motorrijder ten val Zondagavond raakte een motorbe stuurder op Randenrade de controle over zijn motor en kwam ten val. Omstanders waarschuwden de poli tie en de ambulance. Tot verbazing van de omstanders sprong de motorbestuurder, die zeker verwondingen moet hebben opgelopen, weer op zijn motor en reed weg, niet wachtende op de politie en de ambulance. De politie vermoedt dat of drank in het spel was of dat de man geen rijbewijs had. Speciaal voor vrouwen die de leeftijd van 40 zijn gepasseerd start de VIDO (Vrouwen in doorgaande ontwikkeling) op dinsdagmiddag 1 oktober a.s. vanaf 13.30 uur een MAPOS-cursus. MAPOS betekent: maatschappe lijke positie van oudere vrouwen. Deze cursus is bedoeld voor vrou wen die al eerder aan een VIDO- cursus hebben deelgenomen of door deelname aan andere cursussen een groeiproces hebben doorgemaakt. De doelstelling is: Vrouwen sti muleren actief te worden in de maatschappij op zo'n breed moge lijk terrein. O.a. beter opkomen voor jezelf en de rechten en belangen van oudere vrouwen die helaas vaak in het geding komen. Meer mogelijk heden voor jezelf ontdekken en je ontplooien in een groep waar warm te en veiligheid is en waar je kunt oefenen om het geleerde in de prak tijk te brengen om zo steviger op eigen benen te staan. Er wordt gewerkt aan de hand van thema's die vrouwen zelf aan de orde stellen zoals bijvoorbeeld man/vrouw relatie, vrouw en gezondheid en seksualiteit, sociale rechten van oudere vrouwen, vrou- wenzelfhuip en vrouwennetwerken, etc. De eigen ervaringen van vrou wen zijn hierbij belangrijk. De cursus bestaat uit twaalf bij eenkomsten en start op dinsdagmid dag I oktober van 13.30 tot 16.00 uur in de ruimte van het Rode Kruis, De Clockert, Bergweg 4, Venray. Deelname aan deze cursus zal op volgorde van opgave zijn. dus wie het eerste komt het eerste maalt. Voor meer informatie of inlichtin gen omtrent deze cursus: Mientje Lemmens, tel. 0478-580546. Thuis uw bankzaken regelen met Rabo Telebankieren Snel, gemakkelijk, veilig én gratis. Regel zelf uw bankzaken vanachter uw computer. Bel of kom langs! Rabobank Een keuze uit de nieuwe studieboe- kèn Cockell, Jenny: Mijn kinderen uit een vorig leven. Een vrouw vertelt over haar zoektocht naar haar gezin uit een vroeger leven in Ierland in de eerste helft van de 20e eeuw, waar van nog enkele leden in leven zijn. Filippo, Henk: Reishandboek Chili. Holisova, Jaja: Een uurtje over de grens: korte vakanties in België en Duitsland. Maar: Maar vooral lekker licht. Recepten van het Nederlands Zuivelbureau. Sebag, Gérartl: Soha Arafat: haar leven: dochter van het Palestijnse volk. Sulzberger, Robert: Composteren en bemesten. Teunis, Clasien: Een pop, tien gezichten. Ideeën voor het zelf maken van poppen, waarbij voor de gezichtjes wordt uitgegaan van één basistype, dat vervolgens door aan kleding en beschildering wordt gevarieerd. Van Remoortere, Julien: Groot natuurwandelboek Ardennen: 100 wandelingen door het mooiste natuurschoon van Hoog-België. Ze was amper tien jaar oud, ver kracht en mishandeld door twee racistische mannen. Enkele uren later overleed ze aan haar gruwelij ke verwondingen. Gelukkig gebeurt zoiets niet iedere dag, maar in deze samenleving een steeds vaker terug kerend fenomeen. A time to kill is zo'n film die verder ingaat op de gebeurtenissen tussen twee moorde naars die eigenlijk de doodstraf ver dienen en de vader van dit kind. Blind van wraak neemt hij het recht in eigen hand, en vermoordt de daders van zijn verkrachte en mis handelde dochter. Onomstotelijk is er bewezen dat hij nu zelf schuldig is aan moord, maar is er een straf toe te kennen, aan iemand die handelde Tn een vlaag van waanzin. Eén advocaat heeft nu het leven van hem in handen, en zal er alles aan doen om hem vrij te pleiten. Een schitterende actuele film met Sandra Bullock weer met een fan tastische rol. Een film die bij ieder een een brok in de keel geeft. Een film over realiteit, zoals wij dat eigenlijk nooit beseften... Herman Kramer, die vorig jaar afscheid nam van de politie en Anne Beuving hebben dit jaar voor de zevenentwintigste keer de Airborne Mars gelopenrHet tweetal deed dat in een groep van vijftien Venrayse politiemedewerkers. In vlot tempo werden dé 25 kilometer afgelegd. Drie van hen kregen de eerste herin neringsmedaille. Ook dit jaar was weer de 80-jarige oud-adjudant van de gemeentepoli tie, Wim Keijsers aanwezig. Keijsers neemt sinds jaar en dag, ondanks zijn hoge leeftijd, de ver zorging van zijn ex-collega's voor zijn rekening. In elkaar geslagen In de nacht van vrijdag op zater dag om 03.30 uur werd voor een cafetaria aan de Hoenderstraat een 21-jarige Venraynaar in elkaar geslagen door drie personen. Een van de vechtersbazen is bij de poli tie bekend. Het slachtoffer liep ver schillende verwondingen en blauwe plekken op, maar heeft van het voorval nog geen aangifte gedaan. Thuis uw bankzaken regelen met Rabo Telebankieren Snel, gemakkelijk, veilig én gratis. Regel zelf uw bankzaken vanachter uw computer. Bel of kom langs! Rabobank ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler, Th. Lankveld. H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 lot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. van 't HEK, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. EELDERINK en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 Jas gestolen Vorige week woensdagmorgen deed een 26-jarige Venraynaar aan gifte van diefstal van zijn leren jas uit de kleedruimte van een bedrijf aan de Witte Vennenweg. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Öp bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3