Bijstand watersnood via achterdeur vergoed Collecteweek Prinses Beatrix Fonds Aantal vrijwillige agenten wordt verdubbeld Levens gevaarlijke fosforgranaten gevonden Concert in galerie De Lochting Maak kennis met het Githi huis PEEL EN MAAS Donderdag 12 september 1996 - PaginapEEL Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraat 6. tel. 581275: kapelaan H. de Wit ofm. Whistlerstraat I. tel. 582385: kape laan R. Woutering, Horsterweg 57. Castenray. tel. 571215 of 580202: kapelaan H Bouman. Dr. Poels- straat 4. tel. 511664. Priester in ern stig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor de slachtoffers in België. 13.00 Feestel. huw.mis Marcel van Kruijssen en Veronique Arts. ge gezongen mis. m.m.v. St. Franciscuskoor uit Venlo. 19.00 H. Mis ouders Arts-Dommeck en zoon Jan: Teng Thuyls (verjaar dag); overl. ouders Clephas-Linders en Arno: Fien Beckers (coll); Sjef Jansen; jrd. Piet Arts; Jacob de Bruijn: jrd. Henny-Hanen en overl. fam.; Theo Derks. Zondag: 24e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor Martha Geirats-Stienen en zoon Hay: overl. fam. De Vilder-Rutte; overl. ouders Janssen-Muis; jrd. ouders A. Huijsmans-Turkenburg; Bert v. Vegchel; overl. fam.Aarts- v.d. Leemputten. 11.00 H. Mis Martha van Valkengoed-van Bijlevelt: Ferdi Dobbelaar; Engelina Philipsen; Lien Philipsen: Dora Gheeuwen-Welbers. Maandag: 9.00 H. Mis jrd. José Kremer-Vullinghs. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor alle ern stige zieken in ons midden. Woensdag: 9.00 H. Mis Walter Klaassen: Gerardus Clephas. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid voor Gods zegen. Vrijdag: HH. Andreas Kim Taegon. priester en Paulus Chong Hansang en gezellen, martelaren. 9.00 H. Mis Engelina Philipsen. 13.30 Feestelijke huw.mis Wim Kooien en Annemiek Linders. 15.00 Feestelijke huw.mis Hans v.d. Waerden en Monique Jakobs. Dienbeurten: za 19.00: Sylvia. Femke. Elena. Nadine/Simone. Monique: zo 9.30: L. Truijen. P. Vosbeek, Maartje. Bianca: 11.00: Hoa. Luendric. Tom, Steve/Matt. Steff. Lectoren: za. 19.00: J. Truijen: zo 11.00: W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog; lector: zr. Hélène. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger. W. den Hartog: lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16 45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45 Psalmengroep Donderdag: 16.45 Yoga en medita- Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202 Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Feest van Kruisver heffing. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Gregoriaans Koor Venray; jrg. Harry Bouten; ouders Lenssen-Heiligers; ouders Derickx-Jacobs en Karei. Zondag: Feest van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. 8.30 Elizabeth Sanders-v.d. Heyden col 110.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; Martinus Lenssen. echtgen. en overl. kinderen; Sef Claessens (colILien Philipsen. 12.00 Doop Jordi v. Duuren. Sambastraat 23. Maandag: 19.00 Gerrit Linders en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Elizabeth Sanders- v.d. Heyden; Lien Philipsen; Jac Naus (buurt). Woensdag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. lam.; Hermanus Schollen (coil). Donderdag: 19.00 Fam. Peters- Arts; jrg. Grad Swinkels. Vrijdag: 14.00 Huw. Anita Goorts en Frank Claessens. Dr. Kortman- weg 36. 19.00 Voor de parochie. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou tering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. lel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pasto rie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Wim en Antonet Jakobs- Hanen: overl. Hendrika Huisman; overl. ouders Appels-den Boer; Dien Willems.-v.d. Broek; Leo Ewalls; Dien Bouten-Hendrickx; Heinrich v. Soest; Jan Hendriks; Jan van Cuijck en ouders Pelzer-Verpoort; Herman van Hoof. Zondag: 9.30 Hoogmis m.m.v. Mannenkoor Vredeskerk: voor hel geestelijk en tijdelijk welzijn van onze beide parochies: Nellie Sanders-Emans; Harry v.d. Akker; Harry v. Meijel. zoon Gerrit en dochter Ans. Vrijdag: Kapel: huw. Eric v.d. Ven en Maike Op-Heij. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Piet Peeters en overl. fam.: Pierre Vandevenne; Truus Vendevenne-Vermeulen, Marion Vermeulen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks*Hermans; 10.00 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; Piet Custers (Herenkoor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Voor een gezonde. Christus en Paus liefhebbende kerk (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00T.e.v. O.L. Vrouw uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, Schepper van alle leven. 9.00 Herman Bruggeman. Misdienaarsbeurten: za 19.00 Rianne Rijshouwer. Danielle Wij nen. Dianne v.d. Mortel. Loes Rouwette: zo 8.30: Gebr. Gloudemans. Rik Op den Camp; 10.00: Susan Janssen. Judith Philipsen. Maud Lepsi. Loes Kessels. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H Mis (Dameskoor): Jan Peeters: Jan Heidens; overl. ouders Schulz- Thunau en dochter Maria: Nel Verstappen-Stevens. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor): Jan Verheijden: overl. fam Pouwels-Egelmeers: Jan Custers (studieclub): Nora Classens-Wi- mans (ouderver. St. Machutus); Frans Michels. Woensdag: 9.00 H. Mis pastoor Gerards en ouders. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de inten ties van de parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen: Huub van Rhee; Thei Strijbos; jrd. Dora Willemssen-Martens; zwd. Grad Drabbels; Diny Martens-van Haa- ren (fam. Van Haarenj; Lei Heidens. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za 19.00: Peggie en Sjekky. Contactadres voor de Zorggroep: Ans Kunen, Leiksewei 4, tel. 571454 b.g.g. Lien Heidens. Schoor I, tel. 571532. Mededeling: Het gras op het nieu we gedeelte van hel kerkhof is afge lopen week ingezaaid. Vriendelijk verzoek om hiermede, tijdens even tueel onderhoud van de graven, rekening mee te houden. Parochie Leunen 24e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis b.g.v. opening van hel Schooljaar 96/97. Thema: "Zijn we startklaar? 'Lsm. overi. fam Versteegen-Moorrees; Sjaak Classens en overl. fam.: Johan Meijers; Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen; Teng van Vegchel. overl. ouders Peeters-Raaymakers; Martin Jilesen: Wim Jenneskens: jrg. overl. fam. Swinkels-van Rijswijck: gest. jrd. Ben Voermans. echtgen. en dochter Mia; gest. jrd. Sjang Weijs en Drina Weijs-Direks. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; Wiel Keijsers. 1115 Lsm. Piet de Lauw. 14.30 Doopviering Sjoerd Frederix. 15.00 Doopviering Mare Nellen. Maandag: HH. Vornelius, paus en Cyprianus, bisschop, martelaren. 19.00 Lsm. voor priesterroepingen. Dinsdag: 19.00 Lsm. overl. fam Koenen-Janssen; Piet Janssen, echt gen. en overl. fam. Janssen- Martens. Woensdag: 19.00 Lsm. Bertus Vogelsangs en overl. fam. Donderdag: 19.00 Gest jrd. Willem Vervuurt en Ida Vervuurt- Keijsers. Vrijdag: 13.30 Hoogmis b.g.v. 25- jarig huw. Jeu Janssen en Marietje Janssen-Jansen. Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Jop Janssen en Jeanne Theunis; zo 10.00: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar; II.15: Geert van Gorp en Dennis v.d. Heuvel. Lektoren: za 19.00: Geen: zo 10.00: Jan Reintjes; 11.15: Lies van Bavel. Rectoraat Heide Zaterdag: 20.00 H. Mis reünie fam Maas. Misd.: Ivo. Chiel. Rob en Roel. Zondag: 24e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen; ggjg. Jan Droesen en Jozephina Droesen-Janssen: jgt. Sjef Janssen en tot int. voor de overl. fam. Van Kempen en overl. ouders Spee-Arts en kinderen. Misd.: Inge, Gemma. Gerard, Caronline, Margje en Rian. Donderdag:Gedachtenis van de H. Januarius. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Antonius. Misd.: René. Elke, Frank (18.10 oefenen). Rectoraat Veulen 24e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Wim v.d. Goor en Hendrika v.d. Goor- Baltussen en zoons Leo en Jan; jgt. To Classens-Swinkels en Grad Classens en zoon Jac: jgt. Jos Ewals; jgt. Dien Burgers-Driessen; Petronella Aarts-Roosen; Moniek Spee; Harry Weys; t.e.v. H. Machutus t.z.i. Zondag: Herdenking 50 jaar Rectoraat Veulen. 13.00 Bijeen komst bij zaal "t Veule waarna ver trek in processie naar de kerk. 13.30 PI. Eucharistieviering samen met mgr. Castermans uit Roermond; J. Coenen. deken van Venray; S. Wijsman, rector van Veulen; Sh. Slangen: pastor en vroegere dorps genoot; F. v. Gassel, diaken en vroe gere dorpsgenoot. Deze Hgm. tot int. van de zeer eerwaarde heren rector Verbugt, Rector Geurts, rec tor Hoogers en voor alle lev. en overl. parochianen. Maandag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Engel de Lauw. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Richard Mulders en Steffan Mulders; zo: Ruud Bexkens. Marcel Vermulst, Roy Smets. Parochie Ysselsteyn 24e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); jrd. Jep Arts; jrd. Peter Johannes Philipsen en echtgen.: jrd. Hub. Maessen en echtgen.; jrd. Grad Verheijen; Jeu v.d. Ven. Zondag: 10.00 (Lat. en Ned. Gezangen): mndd. Gijs Broeders: mndd. M. Swinkels-Jeuken: jrd. Wiel Claessens; Tr. Mulders en overl fam. Maandag: 19.00 Voor onze overl. parochianen. Woensdag: 19.00 Voor onze overl. parochianen. Vrijdag: 19.00 Voor onze overl. parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M Arts en H. v.d. Hoff; zo 10.00: R. Hesselmans. R. Oomen, N. Pouwels, M. Verheijen; ma: E. Spreeuwenberg en D. v. Soest; wo en vr: F. Crienen en R. Poels. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Sylvia Gielens, Deumeseweg en Renske Peeters, Ysselsteynseweg. Doopschema: (oktober) Op de zon dagen 6 en 20 oktober kan in onze kerk hel Heilig Doopsel worden toe gediend. Mededeling: De heer G. Michels heeft van onze bisschop eervol ont slag gekregen als kerkmeester van onze parochie. Op voordracht van het Kerkbestuur heeft de bisschop ind e vacature voorzien door de heer J. Scheepens te benoemen als nieuw lid. Voor de vele jaren dat hij zich heeft ingezet voor kerk en parochie zeggen wij de heer Michels van harte dank en wensen wij de heer Scheepens veel toewijding toe in zijn werk voor dezelfde kerk en parochie! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Peter Poels en Johanne Poels; Anna en Antoon Arts-v.d. Zanden en overl. fam. Misd.: Erik Janssen en Danny Willems. Zondag: 10.00 Jgt. Mathieu v.d. Venne; Teun Janssen: Marie Janssen-Muyzers. Misd.: Yvonne Poels en Linda Hoedemakers. 14.30 Doop Loes Claessens. Rozendaal. Dinsdag: 8.30 Jgt. Gerardus Emonts. echtgen. en kinderen. 20.00 Ouderavond in voorbereiding op het Vormsel. Woensdag: 19.00 Jgt. Harrie Bou ten; Piet Janssen. Vrijdag: 8.30 Voor de parochie. Kerk poetsen: mevr. Michels- Michels en mevr. Jacobs. Vormsel: Ouders die hun kind vol gend jaar willen laten vormen, zijn hartelijk uitgenodig voor een bijeen komst op dinsdag 17 sept. om 20.00 uur in de school. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Grad Hendrix (ver jaardag); fam. Arts-Lucassen. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Fam. Nabuurs. Misdienaars: za: Anke en Niek; zo: Anita en Ronnie. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rectoraat Smakt Zondag: 24e Week door het jaar; 16e Zondag na Pinksteren. In de St. Jozefkerk. Gezinsviering. 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen; vader en moeder Mulder: MM. Lensen; Jeu Custers; Harrie Janssen (buurt); fam Seijkens-Cuppen; lec tor: Th. Reijnders. Dienb.: Geert Geurts. In de St. Jozefkapel; t.e.v. St. Jozef. Woensdag: 9.30 H Mis voor Jeu Custers: bijz. int; Harrie Janssen Vrijdag: 14 15 Huw.mis fam. Kes sels. 15.45 Huw.mis fam. Litjens; 19.00 Huw.jub. fam. Moorrees. Opbrengst Miva-collecte op 25 aug.: ƒ120.05. Hartelijk dank hier voor. 15 sept. is er een kerkdeurcollecte voor het Prinses Beatrix Fonds. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 15 september zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt geen kindernevendiensl gehouden aangezien de kinderen naar kamp zijn. Na afloop van de dienst is er koffiedrinken. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D V. zondag 15 sept. om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J Bals. Horst, 's Middags is er kinderoppas. Zondagsschool: Begint om 16.10 uur Ieder kind tussen 4-12 jaar mag komen. Bijbelonderw ijs/Catechisatie: Voor jongeren 12 jaar zondagmid dag om 16.10 uur. Voor -12 jaar op dinsdagmiddag om 16.10 uur. Bijbel/Kontaktasond: Donderdag 19 sept.. thema 'Kleinheid en verne dering' De avond begint om 20.00 uur. Ook u bent welkom. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen lol oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Tijdens het opruimen van de zolder van een woning aan de Dr. Kortmannweg. vond de bewoner twee gele potjes. Omdat hij het niet vertrouwde liet hij de potjes liggen en vroeg de politie te komen kijken. De deskundige van de politie wist onmiddellijk dat het om uiterst gevaarlijke nog intact zijn de. 52 jaar oude, fosforgranaten ging. Bij ontploffing ontstaat een golf van ontbranding en vernieti ging. De politie zorgde ervoor dat de EOC net uiterst gevaarlijk explo sief opruimde. De vinder had het enige juiste gedaan,afblijven en de politie waarschuwen. Venray stuurt rekeningen brandweer De kosten van de bijstand die de Venrayse brandweer begin vorig jaar verleende aan de gemeenten die door het Maaswater bedreigd werden, krijgt de gemeente via via toch terug. Venray gaat de gemeenten Bergen en A reen en Velden en ook het Gewest Noord- Limburg de rekening sturen. In totaal gaat het om 75.000 gulden. Tijdens de watersnood van januari 1995 rukten van overal hulpverle ners uit om de helpende band te bie den. Afgesproken werd dat de kos ten daarvoor bij de minister van Verkeer en Waterstaat gedeclareerd kon worden. Dal deed ook Venray. maar de declaratie werd door de minister afgewezen In het kader van gewestelijke afspraken moeten korpsen binnen een bepaalde regio elkaar te hulp schieten, zonder dat daar een vergoeding tegenover staal. Venray lekende beroep aan met de motivatie dat een dergelijke water snood buiten deze reguliere buren hulp valt. De minister houdt echter vast aan de letter en weigert halssta- rig met geld over de brug te komen. Aanvankelijk overwoog Venray om beroep aan te tekenen tegen de wei gering van Jorritsma. maar daarvan heeft de gemeente nu afgezien. Venray heeft via een achterdeur namelijk toch een manier gevonden om de 75.000 gulden terug te halen: bij de gedupeerde gemeenten zelf. De minister heeft die suggestie zelf aan de hand gedaan. De gemeenten kunnen op hun beurt aanspraak maken op de Rampenwet om de kosten te verhalen. Uiteindelijk betaalt het rijk dus toch de Venrayse burenhulp. Bouw mee aan vakantiebungalows voor gehandicapten Met vakantie gaan is voor de meeste mensen heel gewoon. Naar de camping of naaivBali, is vrijwel alleen afhankelijk van de portemon nee. Voor zeker 200.000 mensen en hun familie is die vrijheid niet weg gelegd. Ze lijden aan spierziekten en kunnen alleen leven in een aange paste omgeving. Hel Prinses Beatrix Fonds, hel nationale fonds ter bestrijding van spierziekten dal dit jaar 40 jaar bestaat, heeft voor deze mensen in de afgelopen jaren negen aangepas te bungalows gebouwd. Deze zijn het hele jaar bezet en daarnaast zijn er lange wachtlijsten van mensen met spierziekten die er graag met hun familie eens een weekje tussen uit willen. 'Mijn steen' Daarom is het Prinses Beatrix Fonds in het jubileumjaar een actie gestart om het aantal vakantiebun galows drastisch uit te breiden. De stichtingskosten van zo'n aangepast bungalow bedragen ƒ500.000,-. Er worden 10.000 bakstenen in ver werkt. Eén steen kost dus ƒ50.-. Met de collecteweek die 15 sep tember van start gaat, begint ook de giro-actie 'Mijn steen'. Ieder een die ƒ50,- overmaakt op giro 969 onder vermelding van 'mijn steen' krijgt een certificaat thuis gestuurd. Als bewijs te hebben meegebouwd aan een vakantie bungalow voor mensen met spier ziekten. Het andere werk Het Prinses Beatrix Fonds doet natuurlijk meer dan vakantiehuizen bouwen. Met het geld van de collec te. legaten en andere particuliere giften wordt jaarlijks veel individu ele hulp verleend en vijf belangen verenigingen op het gebied van spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Hunting ton, multiple sclerose en spastici worden ondersteund. Daarnaast worden jaarlijks miljoenen uilge trokken voor wetenschappelijk onderzoek naar de diverse ziekte beelden. In dit jubileumjaar wordt boven dien. in samenwerking met de Rijks Universiteit Leiden, een symposium 'Zorg om neurologische aandoenin gen' door huisartsen georganiseerd. Opzet is huisartsen te informeren en daardoor in staat te stellen mensen met een spierziekte beter te begelei den. Voor informatie: Lies van Bavel- van Nieuwenhoven. Albionstraal 9. 5809 AB Leunen, tel. 0478-582193. Politie Limburg-Noord start wervingscampagne Het aantal vrijwillige politie agenten bij de politie Limburg- Noord zal van de huidige 105 wor den uitgebreid naar 200, welke sterkte in het jaar 2002 moet zijn bereikt. Landelijk geldt als uit gangspunt dat de omvang van de vrijwillige politie ongeveer 20% moet bedragen van de reguliere korpssterkte. De regiopolitie Limburg-Noord beschikt over ruim 1.000 personeelsleden. Begin september wordt gestart met een campagne om de eerste 30 vrijwil ligers te werven. Naast de beroepsagenten heeft de politie Limburg-Noord (gebied dat zich uitstrekt van de gemeente Echt tot en met de gemeente Mook en Middelaar) een korps vrijwillige politie. Dit korps bestaat thans uil 105 personen. De vrijwillige politie wordt gevormd door mensen die in hun vrije tijd bij de politie werken. Dat doen ze 's avonds of in de week enden. In hun dagelijks bestaan heb ben de mecsten een hoofd)beroep. zoals schilder, automonteur, bank employé. huisvrouw of belastingin specteur. De vrijwillige politie is er ter ondersteuning van de beroeps- agenten. VEELZIJDIG Het werk van de vrijwillige politie is veelzijdig. Voorkomen van kleine criminaliteit, uitoefenen van ver- keerstaken (alcoholcontroles), inzet ten bij evenementen en manifesta ties, controle en toezicht op milieu bepalingen. controle en toezicht op de naleving van de APV-bepalingcn en betrokken worden bij bijzondere projecten behoren tot de werkzaam heden. De vrijwillige politie-ambte- naar verricht zijn werk onder super visie van de beroepsagent. VROUWEN De 105 huidige vrijwilligers zijn verdeeld over de districten Venlo (35), Roermond (26). Weert (26) en Venray 18). De gemiddelde leeftijd is 48 jaar. Het aantal vrouwen bin nen de vrijwillige politie is zeer matig, slechts twee. Om meer balans in de leeftijdsopbouw te krij gen zal met name in de leeftijdscate gorie 25-35-jarigen nieuwe aanwas moeten komen. En aangezien er maar twee vrouwen en zelfs hele maal geen allochtonen deel uitma ken van de vrijwillige politie wordt ernaar gestreefd dat met name zij zullen reageren. OPLEIDING Tijdens vier voorlichtingsbijeen komsten. die eind september en begin oktober plaatsvinden, wordt een verdere uitleg gegeven over het werk bij de vrijwillige politie. Belangstellenden die naar aanlei ding van de voorlichtingsbijeen komsten geïnteresseerd zijn, worden uitgenodigd voor een sollicitatiege sprek. Er worden vervolgens psy chologische en medische lesten gehouden. Als alle vereiste onder zoeken niet goed gevolg zijn door lopen kan in februari 1997 de aan stelling volgen. De opleiding start in maart 1997, duurt ongeveer twee jaar en zal gemiddeld twee avonden per week in beslag nemen. Tijdens deze opleiding zijn stages inge bouwd De eerste 'nieuw' vrijwillige polilie-ambtenaren zullen in maart 1999 aan de slag gapn. De uurver goeding voor vrijwilligers bedraagt bruto ƒ7,50. INTERESSE Mensen die geïnteresseerd zijn in de functie van vrijwilliger bij de regiopolitie Limburg-Noord worden verzocht vóór 25 september 1996 te reageren door uitsluitend een brief kaart met uw naam. adres, postco de/woonplaats en telefoonnummer te sturen aan: Regiopolitie Limburg- Noord. t.a.v. de chef P&O. Postbus 52, 5900 AB Venlo. Zij die meer informatie willen hebben kunnen tijdens kantooruren bellen naar de heer Ernest Vermathen. beleidsme dewerker personeel en organisatie, telefoon: 077-3555555. Veulen herdenkt deze week het jarig bestaan van het rectoraat. 0| augustus 1946 werd hel rector; opgericht en op I september van h zelfde jaar werd als eerste ree kapelaan Verbugt feestelijk ingeha en geïnstalleerd. De dagelijkse kei I diensten werden toen nog gehoud in zaal Van Gassel Een vurige wens van de inwont van Veulen was een eigen kerk. overleg met het bisdom werd op april 1947 door het kerkbestuur e vergadering belegd. Na uitvoei beraad en onderlinge grondruil kwa men tot overeenstemming de kerk bouwen op een I ha. groot stuk groi van P. Spreeuwenberg. Om dit stuk grond anderhal meter op te hogen werd een ni tevergeefs beroep gedaan op Veulense boeren. Af het beschikba materiaal hiervoor werd ingezi Boerenkarren en kiepwagentjes wi den gebruikt voor het transport v het benodigde zand, dat werd afg graven op het perceel Spreeuwenberg. Op deze foto zien we de beken kiepwagentjes, die vroeger ook bij Peelontginningen werden gebrui Met handkracht werden de wagent met zand geladen door: v.l.n.r. Cremers, de Lauw, Wylick. Sjeng Kunen. Frans Staveren. Harrie Mulder. Gr Wilms. Handrie Verhoeven. Spreeuwenberg. onbekend. J Jacobs. Jan v.d. Putt Zondag 22 september vindt concert plaats in galerie De Lochtii Laagheidseweg 16 in Venn Saxofonist Ferdi Schukking spe zijn soloprogramma De Ontmoetii Het concert begint om 13.00 uur de entree bedraagt ƒ7,50. Om 15. uur wordt de expositie 'Mensen vorm' geopend. De entree hicrvooi gratis. Het soloprogramma De Ontmt ting belicht veel facetten van saxofoon-spelen. Naast een aai gecomponeerde werken van Ba (Ccllosuitc op bariton) tot Loevend zullen vooral thematische iniprovi ties gespeeld worden: enkele ja; standards (o.a. Th. Mon. 'round m night) en eigen composities. Elk heeft een eigen sfeer en haalt e specifiek onderdeel van de saxoft of het saxofoonspel naar voren. Ontmoeting vindt plaats tussen gé proviseerde muziek en klassi muziek, tussen de verschillende c turen, tussen verstand en gev hoog en laag, tussen de uitvoerder' de toehoorder. Zowel de sopraa alt-, tenor- als de barilonsaxofo worden bespeeld. Ferdi Senukking 1959) is af studeerd op sopraansaxofoon aan Conservatorium in Maastricht, speelt in hel Uhm-saxofoonkwar en het kamermuzick-ensemble PI, Daarnaast is hij actief in de geïmpi viseerde muziek. In 1987 won hij n Ingeborg van Stiphout (piano) I KRO-saxofoonconcours. in 1995 Dordtse Jazzprijs met zijn eigen tel. De 14cms (voormalig I4CMS foresee a m ess)) combineert jazz- popmuzick. Triosonic (met Th Hoogstins. contrabas en Menno Bruin, slagwerk) speelt hedendaaj geïmproviseerde muziek. Voor 1997 staat een toernee dc Londen op het programma. Met z soloprogramma gaat hij dit seizo naar Canada. Als studiomuziki heeft hij aan verschillende cd-pi ducties meegewerkt. Tijdens de opening van hel huis gebleken dat veel mensen do 'drempelvrees' niet durfden te komt Om deze mensen tegemoet te kom gaan we maandelijks een inloopmi dag houden. De eerste inloopmidd is op zondag 15 september van 14.1 tot 17.00 uur. In deze middag will we laten zien hoe we met jullie voi kunnen geven van het huis. In het Githa huis vinden activiti I ten plaats zoals: cursussen in medil tie. nada yoga (klank meditatie d.m zang en muziek), mandala tekene vegetarisch koken, naluurgeneesw zen en muziekles. Tevens worden er energiebehani lingen gegeven op de chakra's door middel van Reiki. Daarnaast er een mogelijkheid om je vo weekend, een week, of langer ter te trekken van de dagelijkse beslo meringen. De opzet van het Git huis is uniek te noemen voor'de regio. Wij. Anja en Martin, hebb het huis met veel enthousiasme op| knapt en in een goede sfeer gcbrac De cursisten ervaren het huis nu een thuis. Dit was vier maanden ge den wel anders. Om alles op i minst te houden zo als het is. hebt we mensen nodig die een warm h uitdragen naar het huis. Als je interesse hebt kom d gerust langs op 15 september om e gratis kopje koffie of thee te drink en een praatje met ons te maken, je niet kunt komen bel dan even wj neer dc volgende inloopmiddag is vraag naar het programmaboekje. Bij voldoende belangstelling ga we ook gratis 'proef-avonden gevt Tijdens deze avonden kun je op eigen manier ontdekken wat er in huis allemaal wordt gedaan. Anja en Martin Grob. Vcltum Kleffen 28. 5801 SG Venray. 0478-583857. Pr. k tel. VI *C 21 '*Kj Al *0

Peel en Maas | 1996 | | pagina 18