MODESHOW oerc ien Het draait allemaal om samenwerking Venray in de pas met rest van politiedistrict Deken Coenen wil onderzoek naar praktijken oud kapelaan Vredeskerk PvdA stoort zich aan procedure Milleniumprobleem in 1998 opgelost 25 jaar Oostrums Weekblad Nieuw hulpverleningsvoertuig Rode Kruis Weinig mensen die achteraf toch slachtofferzorg willen Ex-voetbaltoppers naar"ServaasArenA" dames- heren- kinderkleding ZATERDAG 14 SEPTEMBER aanvang 10.00, 11.30, 14.00, 15.30 uur MODEHUIS Business Vision ontmoette Duitse ondernemers PEEL EN MAAS Donderdag 5 september 1996 - Pagina 7 Nieuwe plaatselijke verordening (APV) Burgemeester en wethouders hebben afgelopen dinsdag de nieuwe algemene plaatselijke ver ordening (APV) goedgekeurd. In deze verordening staan een groot aantal regelingen met betrekking tot openbare orde en veiligheid. Door de vaststelling van deze APV loopt Venray in de pas met de rest van bet politiedistrict. Binnen het district is met betrekking tot de APV aangedrongen op zoveel mogelijk uniformiteit. Het APV- model van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. BEPALINGEN Enkele van de belangrijkste bepa lingen is de wijziging in het slui tingsuur van alcoholvrije horeca- inrichtingen. Moeten die nu nog om 2.30 uur de deuren sluiten, in de nieuwe APV is de sluitingstijd om 3.00 uur gesteld. In de APV staat nu ook dat er met oud op nieuw geen sluitingsuur meer is. Honden moeten voortaan aan het lijntje, tenminste binnen de bebouw de kom. Daarbuiten mag een hond onder toezicht vrij rondlopen. Verder dient de hond door middel van een halsband of tatoeage voor zien te zijn van een identificatie- merk. waaruit blijkt wie de eigenaar of houder van het dier is. Verder zijn in de APV zaken gere geld zoals bestrijding van heling. drugsoverlast, een bordeelverbod en een seksclub en -bioscoopverbod. Ook zijn bepalingen opgenomen tegen gemotoriseerd en ruiterver- keer in natuurgebieden. De bepalingen rondom drugsover last zijn overgenomen uit de APV van Venlo. Daar heeft men reeds ruime ervaring met drugsbestrij ding. De bepalingen hebben betrek king op sluiting van drugspanden, verkoop van drugs, verzameling van personen, verblijfsontzeggingen, het openlijk gebruiken van drugs alsme de het weggooien van spuiten e.d. NIET OPGENOMEN Niet meer opgenomen in de APV is de gladheidbestrijding op trot toirs, dat tot op heden door de bur gers zelf gedaan moet worden. Om juridische en praktische redenen is van deze bepaling afgezien. Ook het kienen, dat nu nog in de APV is geregeld, is niet meer terug te vin den. Hetzelfde geld voor het uit vaardigen van een sproei- en auto- wasverbod (wat door de Waterleidingsmij gebeurt) en de bepalingen rondom het onderhoud van tuin, afscheiding en het verwij deren van onderwerp. De nieuwe APV zal eerst onaf hankelijk worden getoetst om het risico's van schadeclaims te voorko men. De APV gaat op een nader te bepalen tijdstip in werking. Deken J. Coenen van Venray w il dat er een internationaal onder zoek komt naar de gang van zaken bij de priester- en zusterge- meenschap Het Werk. Leider van deze gemeenschap is de voormali ge kapelaan van de Vredeskerk, van Galen. Gisteren, woensdag, werd de kwestie Het Werk - de gemeenschap wordt verdacht van sektarische praktijken - aan de orde gesteld tij dens de dekensvergadering van het Bisdom. Omdat deken Coenen van wege een verblijf in het buitenland deze bijeenkomst niet kan bijwonen, heeft hij zijn collega's per brief z'n standpunt laten weten. Het resultaat van deze bijeenkomst was bij het ter perse gaan nog niet bekend. Kapelaan Bouman van de St. Petrus Bandeuparochie bevestigde maandag, bij afwezigheid van deken Coenen, dat deze een brief aan z'n collega's heeft gestuurd. Daarin vraagt Coenen om een onderzoek binnen het bisdom Roermond en een in Westeuropees verband. Coenen dringt hierop aan omdat niet alleen Belgische ex-leden van Het Werk klachten hebben geventileerd. Ook Nederlandse ex-leden hebben, zelfs recent nog, hun ongenoegen geuit over Het Werk. Coenen wil ook opheldering over de brief van kardinaal Re. Deze noemt van Galen, thans deken in Heerlen en topman van Het Werk, en bisschop Wiertz als mensen die de betrouwbaarheid van Het Werk onderstrepen. Volgens de Belgische vicaris W, de Smet heeft deze brief geen status en is kardinaal Re een sympathisant van Hel Werk. Coenen hecht bovendien veel waarde aan de uitlatingen in de media van pastoor Achten over Het Werk. "Dit omdat Achten altijd het belang van de kerk dient", verwoordt kapelaan Bouman het standpunt van Coenen. PvdA frakticleider Truus Kemmelings sprak afgelopen maandag tij dens de commissievergadering algemene zaken haar ongenoegen uit over de gang van zaken tijdens de laatste raadsvergadering. Haar ongenoegen ging uit naar procedure, die bij de discussie rondom de herindeling van Vierlingsbeek werd gevolgd. Zij formuleerde dat ech ter niet juist: "De reaktie van de VVD heeft mij gestoord" aldus Kemmelings in haar eerste bewoordingen. Dat leidde tot een reaktie van de nieuwe fraktieleider van de VVD, Frans van Hooft. Hij heeft sinds 1 september deze taak van Leo Janssen overge nomen. Van Hooft vroeg zich af wat dan wel de bezwaren richting V VD waren, waarna Kemmelings haar ongenoegen over de 'procedure duidelijk maakte. Volgens haar had de discussie anders moeten lopen. Een extra ingelaste commissievergadering algemene zaken, die na de raadsvergadering volgde, had zij nog nooit meegemaakt. "Het stoort mij dat dit zonder voorkennis geschiedde", aldus Truus Kemmelings. Ook Joost v.d. Vorle van de gelijk namige fraktie was die mening toegedaan. "Wij hebben hierover niet met onze achterban kunnen praten. Dat past niet zo". Burgemeester Waals gaf aan dat het Reglement van Orde, zoals dat door de raad is vastgesteld, deze gang van zaken mogelijk maakte maar voegde daaraan toe dat ook het college weieens fouten kan maken. "Ik heb boven dien alle fraktiéyoorzitters vooraf geïnformeerd" aldus Waals. Waals zegde in ieder geval toe dat bij een volgende keer een andere procedure gehan teerd zal worden. Venray maakt zich geen zorgen De gemeente Venray maakt zich geen zorgen over het "millenium probleem" binnen haar compu ternetwerk. Volgens automatise ringsdeskundige Oosthoek van de gemeente zijn de computerproble men rondom het jaar 2000 in 1998 opgelost. Oosthoek liet dat weten tijdens de commissievergadering Algemene Zaken. Het probleem kwam aan de orde in verband met de aanpassing van de centrale computer van de gemeente. Vanaf de publieke tribune stelde computerdeskundige Ben Roeien deze zaak aan de orde. Roeien, die ook aangaf dat de gemeente de afge lopen jaren beter met haar computer had kunnen werken, vroeg zich af hoe de gemeente het milleniumpro bleem dacht op te lossen. Het mille niumprobleem kan binnen compu ters ontstaan doordat de datering van dagen, maanden en jaren; elk met twee cijfers gebeurt. Op I janu ari 2000 moet de computer dan van 99 naar 00, wat tot problemen kan leiden. "Betrek deze problematiek in uw huidige voorstel" aldus deze bezorgde inwoner van Venray. Volgens Oosthoek is de problema tiek in 1998 opgelost. "Leverancier IBM heeft aangegeven dat dit pro bleem voor 1998 is opgelost. L&T de softwareleverancier, heeft dat probleem in al haar nieuwe software opgelost. In 1998 is alle software vervangen". Inbraak in auto Woensdagavond is tussen 20.00 en 22.00 uur ingebroken in een aan de Poststraat geparkeerde personen auto van een 22-jarige inwoner van Emmen. Hier was toegang verkre gen door forcering. Ontvreemd wer den de radiocassettespeler, enkele cassettebandjes, twee brillen en een paspoort. Inbraak in caravan Een 39-jarige inwoonster van America deed aangifte van inbraak in een in de caravanstalling aan de Blakterweg staande caravan. Door forcering was toegang verkregen. De hele caravan was doorzocht. Voor zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. Praten over economische perspectieven 'Noord-Limburg en oostelijk Noord-Brabant moeten soepel met bestaande bestuurlijke gren zen omgaan. Beide gebieden vor men duidelijk één geheel. Dergelijke regio's moeten zich profileren als een economische entiteit, een samenhangend clus ter van elkaar versterkende bedrijven. Samenwerking is dan waar het allemaal om draait. Er zou bijvoorbeeld gedacht kunnen worden aan één Kamer van Koophandel voor dit gebied'. Drs. R. Bemer, plaatsvervangend Directeur-Generaal voor Economische Structuur van het Ministerie van Economische Zaken benadrukte met deze woorden de noodzaak van regio- naai denken en handelen in de 'globaliserende wereld'. Hij was op vrijdag 30 augustus jl. te gast tijdens de Venray lunch, waar ruim 250 sponsors en hun gasten aanwezig waren op uitnodiging van het Comité Venray etappe plaats Ronde van Nederland. Terwijl 120 profrenners de voor laatste etappe in de Ronde van Nederland 1996 reden van Zevenaar naar Venray, sprak men in de Venrayse schouwburg onder leiding van presentator Kees Mijnten en onder het genot van Venrayse streekgerechten over de perspectie ven voor de economische ontwikke lingen van de regio Noord-Limburg en oostelijk Noord-Brabant. Deze Venray lunch was een initiatief van het Comité Venray etappeplaats Ronde van Nederland. Het comité wilde haar sponsors en hun gasten de mogelijkheid bieden om met col lega-ondernemers en de overheid van gedachten te wisselen over de toekomst. Ter inspiratie van de gesprekken nodigde het comité drs. R. Bemer uit om zijn visie te geven op de eco nomische perspectieven voor de regio. Een forum, waarin onderne mers van internationaal opererende bedrijven uit de regio zwaar waren vertegenwoordigd, sprak zich onder meer uit over de voorwaarden waar onder de regionale economie zich gunstig zou kunnen ontwikkelen. Ook burgemeester drs. J.F.H.A.B. Waals van Venray, onder meer ver antwoordelijk voor de portefeuille Economische Zaken, gaf zijn visie op de economische perspectieven. TRANSPORTCORRIDOR Drs. R. Bemer benadrukte tevens dat voor veel producten geldt dat de transportkostencomponent zwaar doortikt. Die kosten drukken is van groot belang om een concurrerende prijs te kunnen maken. Waar onder nemers naar zoeken zijn snelle ver bindingen naar de markten in Europa. Nederland is dan 'hot spot' en de zuidoostelijke regio zal in de ogen van Bemer zwaar kunnen pro fiteren van haar ligging in de brede, banaanvormige transportcorridor die reikt van zuid-Engeland, onder andere via de Belgische en Nederlandse havens, tot aan Marseille. Deze corridor sluit aan bij een tweede, zeer belangrijke cor ridor die zich vanuit noord-Italië langs de Middellandse Zee naar ver onder Barcelona buigt. BEDRIJVEN EN OVERHEID De deelnemers aan het forum onderstreepten de woorden van Bemer over de noodzaak tot samen werking. Met name ook die met de overheid. Zij waren van mening dat de contacten al beter zijn maar dat die nog aanzienlijk kunnen verbete ren. Minder regelgeving zou ook wenselijk zijn. Verder zou de politie zich meer op hoofdlijnen moeten richten en minder op 'lantaarnpa len'. En beter en meer technisch onderwijs. Ook zij gaven aan dat de ligging van de regio noord- Limburg/oostelijk Noord-Brabant ideaal is en het perspectief op een zeer voorspoedige economische ont wikkeling voor dit deel van het land opent. Venray zou haar open hou ding naar bedrijven toe verder moe ten ontwikkelen. Waar een dergelij ke houding toe leidt is inmiddels gebleken. Bedrijven zijn daar gevoelig voor en willen dan graag komen. ZELFBEWUSTZIJN Burgemeester Waals van Venray erkende de noodzaak van een goede samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven. Hij voegde er nog aan toe dal met name Venray en omge ving hard moet werken aan een gezond soort zelfbewustzijn. 'Wij hebben het één en ander in ons mars en moeten leren daar ook voor uit te komen'. Daarmee sloot hij aan bij de opmerkingen van de leden van het forum dat wij geneigd zijn onze regio laag in te schatten terwijl ondernemers elders in de wereld de kwaliteit van ons werk roemen. In het forum hadden zitten: drs. A.W. Bezemer, voorzitter directie Océ Nederland BV; ing. G.H.J. Kauffeld. algemeen directeur Rank Xerox Manufacturing (Nederland) BV; ir. F.J.A.M. Tiek, director Operations Stork Brabant BV; drs. F.L.M. Welschen, algemeen direc teur Inalfa Industries BV en J.A.M. van Horrik, credietadviseur Rabobank Nederland. *)n$e>yMdeMr De herindeling van Vierlingsbeek is een gelopen race schrijft Bert Aibers in zijn artikel in Peel en Maas van 29 augustus 1996. Merkwaardig dat de naïeveling Don Leo quichote zich hier niet bij wenst neer te leggen. Leo geeft zich uit voor volksverte genwoordiger. Het zal hem onge twijfeld bekend zijn dat maar liefst 94% van de Overloonse bevolking middels een enquête te kennen heeft gegeven dat zij niet bij Venray wenst te worden ingelijfd. Als recht geaarde volksvertegenwoordiger had hij respect moeteri tonen voor de wil van'het volk. Hij wil echter datzelfde volk gaan gebruiken als melkkoetje voor de bekende Venrayse bodemloze put. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat V.d. Vorle de mentaliteit van de Brabanders heel wat beter aanvoel de. Had de Raad naar hem geluis terd dan had Venray zich heel wat kunnen besparen. Don Leo heeft geen windmolens nodig om tegen te vechten. Er zijn in Venray genoeg reële zaken aan de orde waar hij zich v'oor in kan zet ten. Zo zou het hem sieren niet langer zwaan-kleef-aan met b. en w. te spe len maar in navolging van Overloon ook eens een enquête te houden over de gehele Venrayse bevolking. De navolgende vragen zou hij hierin kunnen opnemen; I .Vindt u het een goede zaak dat de schouwburg wederom ver bouwd gaat worden voor 4.3 miljoen ten pleziere van nog geen 2%> van de bevolking? 2.Vindt u het een goede zaak dat na de mislukkelingen van de herinrichting van de pleinen wederom hetzelfde adviesbureau in de arm wordt genomen? 3.Vindt u het een goede zaak dat persoonlijke post voor de frac tievoorzitters op het gemeente huis wordt achtergehouden? 4.Vindt u het een goede zaak dat wetten en voorschriften niet voor de gehele bevolking gelden doch per beroepsgroep worden geïnterpreteerd? 5. Vindt u het een goede zaak dat de wethouder die verantwoorde lijk is voor het debacle 'De Sprank' weer in de armen wordt gesloten op weg naar de volgen de ramp 'De Beejekurf'? Don Leo zou zijn post nog eens moeten doornemen. Hij hoeft dan niet meer met het vingertje te wijzen naar GS. Het zal hem dan duidelijk zijn wie hier de vuile spelletjes speelt. Wat is wijsheid vraagt Bert Albers zich af. Wijsheid is leren van je fou ten. niet doordrammen tegen beter weten in maar openstaan voor men sen met een gezond verstand - zon der aanziens des persoons. J. Sijbers, Overloon Parkeerbeugels vernield Er werd aangifte gedaan van ver nieling van vier parkeerbeugels aan het Gouden Leeuwterrein. De ver nielingen vonden plaats tussen 1 en 20 augustus. De schade bedraagt ƒ350,-. Brisantgranaat gevonden Tijdens graafwerkzaamheden aan de Energieweg kwam een nog intact zijnde brisantgranaat naar boven. In afwachting van de ruiming door de EOD, werd het oorlogssouvenier veilig gesteld. Toeganskaarten zijn gratis te verkrijgen bij: Berden Grotestraat 23 te Venray. Het wordt een flitsende mode presentatie met life muziek en de koffie staat voor u klaar. Tot ziens bij: VENRAY Eindelijk was het dan zover. Na weken van overleg, rekenen, zoe ken, passen en meten kon dhr. Jos Beunen van Autobedrijf Beunen en Weijmans uit Overloon maandag 2 september om 19.30 uur de sleutel van de nieuwe hulpverleningsauto overhandigen aan dhr. Theo Krouwel van het Rode Kruis Venray Het kostte enig speurwerk om een geschikte auto te vinden die voldeed aan alle eisen en binnen het beschik bare budget bleef. Uiteindelijk vond autobedrijf Beunen en Weijmans een auto die voldeed, het werd een Renault Trafic. Nadat dit voertuig een metamorfose had ondergaan waren alle betrokkenen trots en tevreden. Het nieuwe voertuig kan voor vele doeleinden gebruikt wor den, buiten personenvervoer en rol stoelvervoer kan de auto ook gebruikt worden om slachtoffers lig gend op de brancard de eerste hulp te bieden. Mede door de nieuwe kleuren die gebruikt zijn, is de auto een mooie opvallende verschijning geworden. Wij wensen alle mede werkers van het Rode Kruis veel succes met hun nieuwe voertuig en met hun werk. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Alarm ging af Dankzij het inbrekersalarm bleef het bij een inbraak aan het Biezen- venneke bij braakschade. Het alarm ging vorige dinsdagmiddag omst reeks 14.00 uur af. Op dat tijdstip hebben getuigen twee mannen zien wegrennen die er vervolgens in een rood/oranje gekleurde auto vandoor gingen. De politie verzoekt andere getuigen die informatie kunnen ver strekken zich met haar in verbinding te willen stellen onder Dinsdag 3 september is na afloop van de maandelijkse dorpsraadsvergadering in een feestelijke bijeenkomst de jubileu muitgave van het Oostrums Weekblad gepresenteerd. In aanwezigheid van bijna alle oud-redactieleden, de huidige redac tie, de dorpsraad en andere aanwezi gen werd de heer Jan Verheyen het eerste exemplaar van de goed ver zorgde jubileumuitgave overhan digd. Het 'Ostrums krentje' bestaat 25 jaar en is gedurende bijna al die tijd bezorgd door de heer Verheyen die hiervoor ook nog een attentie in ontvangst mocht nemen. Zijn vrouw en de huidige redactieleden werden verrast met een boeket bloemen. De jubileumuitgave wordt deze week in Oostrum huis-aan-huis bezorgd. Enquête slachtofferzorg door politie De districtspolitie Venray streeft 'naar een zo groot mogelijke slachtofferzorg. De behoefte daar aan valt echter mee. Ook als men sen enige tijd later daar nogmaals naar gevraagd wordt. Dat blijkt uit een onderzoek van de Venrayse politie. De afgelopen tijd werden 119 "slachtoffers" enige tijd nadat zij aangifte hadden gedaan van een "groter" misdrijf, gevraagd of zij alsnog behoefte had den aan slachtofferzorg. Op het moment van aangifte hadden deze mensen aangegeven daar geen behoefte aan te hebben. Slechts zes van deze geënquêteerden bleken daar alsnog behoefte aan te hebben. Dat onderzoek is volgens politie chef Rooijmans van belang voor het beleid van de politie. Veel mensen geven volgens Rooijmans aan dat zij geen gebruik hiervan "wensen te maken" terwijl vaak de indruk bestaat dat dat toch het geval is. "Wij vinden zelf dat bij bepaalde delicten die hulp moet". Rooijmans vond het cijfer van ze;s "tegenvallen". Hij had toch op meer gerekend. De politie in Venray gaat in ieder geval door met het achteraf benaderen van slachtoffers. Een voetbaluitdaging tussen de afdeling 't Anker en de afdelingen De Halm en De Kiocht van het Vincent van Gogh Instituut is uit gelopen op een voetbalwedstrijd met grote namen. Wolfgang Overath, Peter Ressel, Mikan Jovanovic, Ove Kindvall en Johnny Rep zullen van de partij zijn bij 't Anker, dat inmiddels is omgedoopt tot "All Stars team". De komst van deze spelers is tot stand gekomen met de hulp van de veteranen van Wittenhorst uit Horst. Daar speelde de oud-topvoetballers onlangs nog een wedstrijd tegen Wittenhorst. De voormalige topvoetballers hebben een grote staat van dienst achter zich. Wolfgang Overath werd met het Duitse elftal wereldkam pioen in 1974 (wie weet dat niet meer), Johnny Rep won als speler vier keer een Europa Cup en speelde twee WK-finales, Peter Ressel is ex- international evenals Ove Kindvall (Zweden). Kindvall won met Feijenoord de Europa Cup 1. Minder succesvol maar niet minder populair in Noord-Limburg is Mikan Jovanovic die bij VVV speel de in de roemruchte zeventiger jaren. Op donderdag 12 september wordt de wedstrijd gespeeld in de "ServaasArena" (het voetbalveld aan de Oostsingel De aftrap wordt waarschijnlijk verricht door de Raad van Bestuur. Na afloop is er voor de toeschouwers de gelegenheid om met de ex-toppers op de foto te gaan. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Twaalf Venrayse ondernemers hadden zich aangemeld voor de uitwisseling met de Gemeinschaft Junger Unternehmer Krefeld bij - de Kamer van Koophandel in Venlo. Allereerst sprak dhr. M. Sprengers de zestig ondernemers toe in het duits. Zijn inleiding ging over de Politie loste 52 inbraken op Dankzij goed speurwerk konden 52 inbraken in Venray en omgeving èn in het buitenland worden opge lost. Enkele weken geleden kon de politie een 32-jarige inwoner van Heerlen aanhouden. Hij verbleef hier in een tentje. Toen het bewijs kon worden gele verd dat de man betrokken was bij een inbraak in een instituut aan de Wanssumseweg werd hij aangehou den. Tijdens de verhoren legde de man een volledige bekentenis af. Zo konden zeker zeven inbraken in het Vincent van Gogh Instituut, twee inbraken bij de NS in Oostrum, drie inbraken in Scouting Venray, een inbraak in Scouting Horst en een inbraak in de gemeenteloods aan de Testrik worden opgelost. Verder werden een groot aantal inbraken in kantines van verenigingen opgelost. De buit bij deze inbraken was meestal geld, fototoestellen, maar de man gebruikte ook snoep en drank in de kantines. De geschatte waarde van alles is ongeveer ƒ12.000,-. De braakschade bedroeg het veelvoud daarvan. Na ingesloten te zijn geweest in het politiebureau in Venray werd hij, na voorgeleid te zijn aan de officier van Justitie in bewaring gehouden. Het onderzoek is nog niet afgeslo ten. De mogelijkheid bestaat dat de man zich ook nog aan andere dief stallen heeft schuldig gemaakt. ontwikkelingen van Noord- en Midden-Limburg, de werkgelegen heid in de regio, de mentaliteit van de werknemers en de bekendheid van producten, zoals de asperges. De Euregio kwam natuurlijk ook ter sprake, met een grote afzetmarkt en vele kansen voor ontwikkelingen. Hij benadrukte de samenwerking onderling, welke gebaseerd diende te zijn op vertrouwen en kennis. Vervolgens werd de Duitse Kamer in de gelegenheid gesteld zich te presenteren, met name de Gemeinschaft Junger Unternehmer. Deze ondernemersvereniging pre senteerde zich door een uitgave van een boekwerk met daarin de leden en hun bezigheden. Verder bena drukte men de kansen van een uit wisseling en de mogelijke band die eruit kan groeien. Op het programma stond een rondrit per bus over het Venlose industrieterrein Trade Port en Trade Port West. Men kan constateren dat er een enorme ontwikkeling heeft plaatsgevonden op deze industrie terreinen. Venlo is actief ermee de boer op gegaan en de As Rotterdam - Venlo - Ruhrgebied onderstreept de belangrijkste ontwikkelingen. De A73 is voor de regio een stimulans. De Duitse ondernemers uit Krefeld stonden versteld van deze ontwikke lingen. met name vanuit planologi sche aspecten en de milieutechni sche kant. Deze groei is volgens hun in Duitsland bijna onmogelijk, kost veel tijd en energie. Tijdens het informeel samenzijn is het bestuur actief bezig geweest om zoveel mogelijk te weten te komen over de opzet van de Duitse ondernemersvereniging, mogelijk als basis vooreen uitwisseling begin volgend jaar. Verder werd er mel ding gemaakt van een Nederlands- Duitse Businessclub, waarvoor men nog enig speurwerk zal moeten ver richten. De afsluiting van Business Vision vond plaats bij Hotel de Zwaan.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7