Heb je het al gehoord? Gratis Telebankieren, alleen bij uw Rabobank! Nieuwe klokken De Easy Aloha's in De Volle Maan J De Springplank start nieuw seizoen REGIOKALENDER Internationaal Volksdansfestival Geslaagd Live muziek in De Bonte Koe Rommelmarkt Blitterswijck Luikse Markt in Op 't Nipperke [inaj t>EEL EN MAAS Donderdag 22 augustus 1996 - Pagina 3 j De Volle Maan is bezig een zeer (cherp programma op te zetten. Op II augustus het eerste van een maandelijks optreden van groepen ie op dat ogenblik in het midden ran de belangstelling staan. De Easy iloha's. deze undergroundhelden an de Easy Tune avonden in de loXy. die met veel 'succes op 'inkpop stonden, verzorgen een iele avond totaal entertainment. De Easy Aloha's zijn Bas Albers filosoof. 27) en Gerard Janssen fysicus. 28). Zij zijn revolutinaire eejays. die de Anything goes filo sofie aanhangen. Hun grote liefde jetreft obscure en vergeten muzick- tijlen als popcotn. Bachelor Pad. iasy Listening. German Party Beat. oft Porno deuntjes. Spy Music en Ie eeuwse Easy Tunes waaronder lun eigen hit Aloha. De Aloha's werden underground- elden tijdens de maandelijkse Easy 'une avonden in RoXy en verover- n nu de provincie, ongeschreven nuziekwetten met voelen tredend en klassieke granzen tussen het dance- en het clubcircuit overschrij dend Het belangrijkste is dat de Aloha's geboren entertainers zijn. prettig gestoord, net zo lief draaiend in de RoXy of Paradiso, als bij een bowlingavondje of een bruiloft. Een avondje Aloha's betekent een avondje feest! De Easy Aloha's zijn metgezellen in de strijd legen de saaiheid en de sleur van het dage lijkse leven. Bleke wangetjes krij gen weer kleur, er komt een glinste ring in de matte oogjes. Een avondje Easy Aloha's is daar naast een uitgelezen kans om uw stijldanskunsten weer eens op te halen. De Viewmasters vergezellen de Aloha's tijdens hun optreden in De Volle Maan. Zij zorgen voor een extra dosis ambiance door het cafe en de zaal om te toveren in Easy Tune Style, wat dat dan ook zijn moge. Kaartjes ƒ12,50 in de voorver koop en ƒ15,- aan de kassa. Tienkamp als openings-topper Zaterdag 24 augustus start jeugd- :lub De Springplank haar seizoen S)6/'97. Zij doet dit met een tien- amp voor iedereen. Tien zeskam- achtige spelletjes staan opgesteld, waaronderspiegelhengelcn, kleef- löwn. waterbalanceren, doolhof tic. Met een deelnamekaart gaat ten het spellencircuil af. De leiding ie bij de spellen staal, vult de rcsul- ïlen hierop in. Deelname staal open voor ieder- in van de basisschoolgroepcn 3 'm 8. Gespeeld wordt in drie cate- orieën: de groepen 3 en 4. de groe- en 5 en 6 en de groepen 7 en 8. 'oor deze drie categorieën zijn :der drie prijzen beschikbaar. Vanaf 13.00 uur kan men inschrij- en. om daarna te beginnen. De rijsuitrciking is rond de klok van 6.00 uur. Plaats van handeling is et veldje langs het clubgebouw Vat is De Springplank? De Springplank is een jeugdver- niging die zich bezig houdt met :ugdwerk van groep 3 t/m 15 jaar !ij doet dit door het draaien van vier vonden Maandag van 18.30 tot 10.00 uur voor de kinderen van de ;roepen 3 en 4: dinsdag van 18.30 )t 20.00 uur voor de kinderen van e groepen 7 en 8. plus de school- erlaters; donderdag van 18.30 tot 0.00 uur voor de kinderen van de groepen 5 en 6 en zaterdag van 19.30 tot 22.30 uur voor jeugd van 12 t/m 15 jaar. Met name voor de basisschoolgroepcn wordt een zo breed mogelijk programma samen gesteld. De Springplank is aangesloten bij de VJL (Verenigde Jeugdclubs Limburg), Deze koepelorganisatie organiseert cursussen voor de lei ding Verder begeleidt hel regionale ledenactivitciten als Rollebol (een sport/spel lendag waaraan zeven jeugdclubs uit Noord-Limburg deel nemen. Heb je interesse, loop gewoon eens naar binnen op het adres Beukenlaan 4 en maak een avond mee. Je kunt ook informatie vragen aan de daar aartwezige leiding. Dit kan ook telefonisch bij Jeanne, tel. 580217 of Sjang. tel. 586117. De Springplank, al 24 jaar in beweging voor de jeugd! Aan de Katholieke Universiteit van nijmegen is geslaagd voor mr. in de rechten (Nederlands recht) Margo van Bergen. Aan de faculteit Technologie Management van de Technische Universiteit te Eindhoven behaalde onze oud-plaatsgenoot Jeroen W.J. van der Linden het ir.-diploma in de studirichting internationale techno logische ontwikkelingskunde In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van Evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 24 en zondag 25 augustus: Jaarlijkse autoshow op het circuit van Sportpark De Berckt te Baarlo georganiseerd door Borderland Custom Wheelers. BCW is een vereniging voor liefhebbers van speciale voertuigen, antieke auto's of motoren, in alle denkbare vormen. Zondag 25 augustus: Rit met historische auto's van Arcen naar Straelen en terug. Veertig race- en sportauto's uit de jaren twintig en dertig, afkomstig uit verschillende Europese Inden zijn present. Om 11.00 uur vertrekt de stoet vanaf de markt n Arcen. Drie kwartier later zijn de auto's in Straelen op de markt. Om 14.00 uur worden de oldtimers weer terug verwacht. Zondag 25 augustus: Tractor Puiling Bakel 1996 vanaf 11.00 uur aan de Hollevoort langs de weg Deume-Bakel. Zondag 25 augustus: Vlooienmarkt in Sevenum. Van 10.00 tot 18.00 uur vindt op het parkeer terrein bij het AC Restaurant voor de eerste keer een grote vlooienmarkt plaats. Het gebruikelijke vindt u uitgestald, omlijst door een tap met terras, een draaimolen en een muzikaal programma. Zondag 1 september: Natuur- en bijenmarkt in Horst. Meer dan 70 imkers, natuur- en hobby verenigingen bijeen rond het Zoemhukske in de Kasteelse Bossen. Tussen 10.00 en 17.00 uur worden meer dan 2000 imkers uit binnen- en buiten land verwacht. Voor info: Willcmicn Feldmann, tel. (0478) 53 17 05. Vrijdag 13 tot en met zondag 15 september: Grote Internationale kampioenschapstentoonstelling voor rashonden. Organisatie: Kynologenvereniging Land van Cuijk. Locatie: Tenniscenlrum de Maaskant in Nieuw-Bergen. Openingstijden dagelijks van 10.00 tot 17,00 uur Vrijdag 13 tot en met zondag 15 september: Honderden Kevers en andere typen van het merk Volkswagen in en rond Sportpark De Berckt in Baarlo. Met zo'n 3000 (luchtgekoelde) VW's, de grootste onderdelenmarkt van Europa en tal van andere wedstrijden en attracties. Tot en met 29 september: 'Van oude sok naar chipknip'. Tentoonstelling in streekmuseum De Locht in Melderslo over de ontwikkeling van het coöperatieve bankwezen, het betalingsverkeer en allerlei geldzaken. Openingstijden zondag, dinsdag en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur of volgens afspraak. Tot en met 21 oktober: Museum De Wieger, een buitenplaats voor de kunst. De geschiedenis van het museumgebouw, het voormalig woonhuis van Hendrik Wiegersma, bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het museum. Voor info: -1^(0493 )-32 29 30. Verloren en gevonden voorwerpen 1n het tijdvak van 12 tot en met 19 augustus werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Slavenarmband. I bewerkte en I gladde in bruin doosje: div. bank- pasjes o.a. Rabo. Europas: shagbui- del met identiteitspapieren en geld: bril, klein montuur met sterke gla zen: ketting, plat met geel en wit goud: dameshorloge. Pulsar: Nederlands paspoort: verlopen pas poort op naam van M. v. Dijck; rij bewijs op naam Schell en rijbewijs op naam V.d. Linden: rijbewijs op naam van Jacobs en op naam Bisselink: halskoker, zwart hals koordje; zilveren koker: portefeuille met lidmaatschapskaarten 225,-, rijbewijs, kentekenbewijs, paspoort, giropas etc.; OV Jaarkaart: div. kle dingstukken zoals herenbroek gestreept, ondergoed, spijkerrok, sportschoen maat 21 merk Nike. Portemonnees: heren met brom fietscertificaat. 200.- en Maria- beeldje; heren met huissleutel, scooterverzekering; heren met Rabopas, 3 telefoonkaarten en ƒ60,-: heren met div. lidmaatschaps kaarten. bromfietscertificaat en ver zekeringspapieren, bibliotheekpas: met Coca Cola met bankpas, school pas en 56,- GEVONDEN Slavenarmband. ovaal gouden armband met kliksluiling; leesbril: cd rock 'n roll love songs. The road to Wembley en Golden Classica: damesfiets Orkan. damesfiets Gazelle, herenfiets Gazelle; heren fiets Gazelle 1381723; damesfiets Supersport met blauw ringslot; hor loge, goudkleurig bandje met hartje: kruk; duits paspoort op naam M. Vauth e.v. Rostek; portemonnee, met Christoffelhanger; Philips radiocassette D.8060; ring. huis sleutel en Ned. vlag. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. De meeste vakanties zijn alweer voorbij, de zomer loopt op z'n eind. Zomerkleren kunnen weer in de kast en de eerste vogels vliegen richting het zuiden. Kachels gaan weer aan en het wordt weer tijd voor live muziek in De Bonte Koe. Vanaf 25 augustus is het weer zover. Iedere zondagavond een band in De Bonte Koe. Bands die zeer uiteenlopende genres muziek bren gen. Succesvolle oude bekenden en nieuwe talenten die willen laten horen dat ze een plaats op het podi um verdienen. Dus als vanouds, gewoon weer een gezellige avond in De Bonte Koe. Op 25 augustus beginnen we met een band die zich in De Bonte Koe al bewezen heeft. Stevige rock, funk en soul van Power Supply die rond 20.30 uur zorgen voor een aangena me avond live muziek. Op zondag 25 augustus organi seert Gemengde Zangvereniging Erato uit Blitterswijck voor de der tiende maal in successie weer haar jaarlijkse rommelmarkt. Het aanbod en de diversiteit van gebruikte spullen is ook dit jaar weer overweldigend. De kans dat je iets van je gading zult vinden op deze markt is dan ook erg groot. Meubels, porselein, kleding en elektrische artikelen maken onder meer deel uit van het grote aanbod en al deze artikelen worden dan ook voor Tommel -prijzen verkocht. Voor de kinderen zijn er speciale kinderactiviteiten. Bovendien kunt u er de gehele dag terecht voor een drankje of een hapje. Het geheel wordt omlijst door gezellige muziek. Kortom de moeite waard om eens te komen kijken. Hel gehele gebeuren speelt zich af op het schoolplein te Blitterswijck. Het schoolplein is toegankelijk van 09.30 tot 14.00 uur. De entree is gratis en iedereen is van harte wel kom. Gewoon thuis bankieren, in alle rust en privacy, wanneer het u uitkomt. Zou het niet prachtig zijn, een directe verbinding met de bank? Thuis betaal- en spaartransacties doen wanneer u dat uitkomt. Actuele rekeninginformatie Bij ons hoeft u géén abonnements kosten te betalen, dus maak nu kennis met Rabo Telebankieren! Snel, makkelijk en gratis. Rabo opvragen en communiceren met uw Telebankieren voor particulieren Rabobank via de elektronische N maakt het mogelijk, postbus. Bel of kom langs! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meer 1 o- Wanssum tel. (0478) 530200 530300 538200 Museum 't Freulekeshuus 'Van luidklok tot carillon' Als eerste werd in 1951 de Aposlelenklok hergoten uil materi aal van de zwaar beschadigde Apostelenklok uit 1870 en uit brok stukken van de monumentale Mariaklok, die op 16 oktober 1944 ten gevolge van het opblazen van de toren verbrijzeld werd. Op Pinkster-maandag 1951 werd ze onder grote publieke belangstel ling door deken Berden, geassi steerd door kapelaan Van Leipsig en pater Wolfgang, plechtig gewijd. Bij deze gelegenheid bracht deken Berden nog eens de klokkenroof in herinnering toen deze klok, één der grootste van Nederland, voor de vierde keer in zijn geschiedenis was verwoest. Hij sprak de hoop uit dat de nieuwe Apostelenklok in de toe komst veel vreugde en weinig leed zou mogen verkondigen. Op 31 december 1960 werd aan de NV Klokkengieterij Petit en Fritsen te Aarle-Rixtel opdracht gegeven voor hel gieten van twee nieuwe klokken voor de nieuw te bouwen Sint Petrus'Bandentore'n. Het waren de Sint Jansklok, gewicht 2.400 kg en de Mariaklok, 1.700 kg. Zij werden zodanig gegoSen. dat ze met de Apostelenklok (4.132 kg) en de ongeschonden teruggekeerde Petrusklok (450 kg) een combinatie vormden. Tijdens het gezamenlijk luiden lieten ze een akkoord horen, het zogenaamde Te Deum-motief. De nieuwe Sint Jansklok droeg als opschrift: St. Jan, de grote Gods gezant, heeft mij zijn naam gegeven. Hij voer' U en heel Uw land door dit naar 't eeuwig leven. Antonio Loonen Decano, Alfonso Vercaut- eren, Gulielmo Peters, Leone Sal, Henrico Hanssen. A.D. 1962. Petit Fritsen me funderunt. Den nieuwe Mariaklok droeg als opschrift: Maria is mijn naam en koningin van vrede. Met 's Heilands roepstem saam weerklinke mijne bede. A.D. 1962. Petit Fritsen me funderunt. Op I april 1962 (zondag halfvas ten) werden beide klokken door deken Loonen gewijd en op 21 april (paaszaterdag) luidde ze voor het eerst uit de bijna gereed zijnde toren. De zoveelste fase in een opbouwwerk van jaren werd hier mee afgesloten. Aanstaande zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en zondagmid dag van 13.00 tot 17.00 uur is de zeer interessante tentoonstelling over de Venrayse kerkklokken voor de laatste keer in museum 't Freulekeshuus te zien. Ter gelegenheid van de Venray Carillondagen houdt het museum op zondagmiddag van 13.00 tot De Sint Jansklok, die in 1962 werd gegoten en nu deel uitmaakt van het n ieuwe carillon. 17.00 uur open huis. Het museum is dan gratis toegankelijk om iedereen in de gelegenheid te stel len, naast het carillon in de Sint Petrus'Bandentoren, ook de unie ke tentoonstelling in het museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8 te bezoeken. Wegens enorm succes organiseert vereniging wijkgebouw Op 't Nipperke weer een Luikse markt. Deze wordt gehouden op 25 augustus 1996 van 10.00 tot 17.00 uur. De kraamhuur bedraagt 35.-. te betalen bij voorinschrijvine. Tel. 0478-586724. b.g.g. 0478-580858. Kramen zijn incl. montage en oranje dekzeil. De toegang is gratis. PEET,EN MAAS 'n abonnement waard De Fanfare en Drumband Ons Genoegen uit Oirlo Venray heeft een mooie herinneringsbeker ontvangen. Dat gebeurde nadat op zondag 18 augustus een optreden werd verzorgd in de Wereld van Plezier, het Ponypark Slagharen. Er komen in de loop van het seizoen meer dan honderd orkesten in Slagharen om het publiek extra gez.elligheid te brengen. Dat lukte ook nu bij zonder goed. Het optreden was een groot succes. Uit handen van de gastheer van het park, Tonny Leerink, ontving men een herinneringsbeker. Het publiek stelde het geboden programma bijzonder op priis. Vanavond in de schouwburg Venray staat vandaag, donderdag 22 augustus in het teken van folklo re. klederdrachten, volksmuziek, zang en dans. De Venrayse volks dansvereniging Opanka organiseert vanavond weer het groot folkloris tisch volksdansfestival met deelna me van folklore-, muziek- en volks dansgroepen uit de zuid-Franse stad Pau, uit het Tsjechische Lazne Belohrad, vlak bij Praag. Novo Mesto uit Slovenië en tenslotte Conjunto uit Mexico. De Franse groep logeert ook drie dagen in Venray bij gastgezinnen. Woensdag 21 augustus werden de volksdansers ontvangen in de kanti ne van het Raaylandcollege aan de Sint Jozefweg. de vroegere LTS. Daar vond een verbroedering plaats, die uiteraard gepaard ging met muziek en dans. Vandaag is het grote, internationa le volksdansfestival in de Venrayse schouwburg. Vanaf 20.00 uur zullen de bezoekers kunnen genieten van de pracht en praal die elke groep aan kostuums en instrumenten te bieden heeft. FRANKRIJK Pau ligt aan de voet van de Pyreneeën. In 1934 werd de dans groep Lou Ceu opgericht om de muziek en dansen uit Pau en omge ving voor het nageslacht vast te leg gen en uil te voeren. Sommige dan sen dateren nog uit de Middeleeuwen. Zeer moeilijke dan sen worden afgewisseld met een voudiger. maar toch levendige dan sen vol symboliek. En uiteraard kent ook Pau de typische dansen voor mannen, waarin dezen hun macht en kracht kunnen tonen. Een Baskische inslag is hier en daar duidelijk merkbaar. MEXICO Uit Mexico komt Conjuntó Folclorico Magisterial naar Nederland. Deze drie jaar geleden opgerichte folkloregroep toont twee soorten dansen: de dans van de eigen, inheemse bevolking van voor de Spaanse overheersing, dus van voor de«estiende eeuw. En dan de dans van na de kolonisatie door de Spanjaarden. OOST-EUROPA Uit Novo Mesto in Slovenië komt de dansgroep Kres. die dansen uit de Sloveense en Dalmatische gebieden te zien geven. Met name de schitte rende kostuums uit deze regio's zul len tot de verbeelding spreken. Tenslotte komt uit het Tsjechische Lazne Belohrad, noordoostelijk van Praag, de dansgroep Horenak. een zeer gewilde groep bij Nederlandse folkloristische festivals. De groep staat bekend om de schitterende kostuums, wervelende muziek en snelle gevarieerde dansen. Voordat het festival begint hebben de groepen er al demonstraties opzitten. De Fransen gaan naar Huize Padua in Handel, de andere drie groepen vermaken de bewoners van Het Rijtven in Deurne. Op vrij dag brengen de buitenlanders een bezoek aan streekmuseum De Locht in Melderslo en verzorgen ze een dag voor de ouderen in het Brabantse Heeze. Daar wordt in het weekend ook opgetreden tijdens de Brabantse Dag. Met een brunch neemt Opanka zondag afscheid van de Franse gasten, die in gastgezin nen zijn ondergebracht. Kaartjes voor de voorstelling in Venray (ƒ17,50) zijn nog te koop aan de kassa van de schouwburg. /êye«ulci ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld. H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: Th. LANKVELD Langstraat 106, tel. 583558 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: A COFNFN Patersstraat 60, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling H. van WINDEN en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.513727 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3