Intratuin zet haar 'warenhuis op stelten' UW MIVA brengt mensen tot elkaar Inschrijftijden peuterspeel zalen Venray Oud papier Vegetarische keuken Oude fofo wet milieubeheer - wet milieubeheer AL PE.ÜL EN MAAS Donderdag 22 augustus 1996 - Pagina 18 Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraat 6. tel. 581275: kapelaan H de Wit ofm. Whistleistraat l. tel. 582385. kape laan R. Wouterina. Horsterwea 57. Castenray. tel. 571215 of 580202: kapelaan H. Bouman. Dr Poelsstraal 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via balie zieken huis. tel. 522222. Opgeven misin- tenties: Eindstraat 6: ma l/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: H. Bartolomeus. apos tel. 9.00 H. Mis voor Harrie Messemaeckers; overl lam Janssen-Huijbers. 19.00 H. Mis v oor moeder Rongen-Engels (coll); Michiel Arts: Miet Vermeulen-v. Gerwen (coll): jrd. Bèr Helden: Frans Loeffen. Zondag: 21e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor ouders M. Janssen-v. Gerwen en overl. fam.: overl. ouders Janssen- Muis: jrd. Theodorus Pouwels- Maessen en overl. kinderen en overl. fam.: Nellie v.d. Berg- Munninghof: Martha Gerrats- Slienen en zoon Hay. 11.00 H. Mis ouders Janssen-Wijnhoven en zoon Antoon en dochter Nora: Lies Sijbers-Heinen (coll): Jos Buiyssen: ouders Truyen-v. Gerven: jrd. Lei van Mil: Lei Manders-Stevens en overl. fam.: jrd. Martien Janssen. Maandag: 9.00 H. Mis Teng en Maria Jeuken-Euwals: jrd. Martinus Janssen: Sjef Giesberts en dochter Emmy en kleindochter Auke. Dinsdag: H. Monica. 9.00 H Mis overl. ouders Van Pell-Stumpen en overl. kinderen: Jo Custers: Mariet en Martha Goumans-Janssen. Woensdag: H. Augustinus. bis schop en kerkleraar. 9.00 H Mis voor de slachtoffers van hel verkeer. Donderdag: Marteldoor van de H. Johannes de Doper. 9.00 H Mis ouders Van Es-Barends en kinderen en Helm: Fien Beckers (verjaardag, coll). Vrijdag: 9.00 H Mis voor roepin gen tot het priesterschap. 15.30 Feestelijk H. Mis en huw. bruid spaar Berkhout. Dienbeurten: za 19.00: Suzanne. Sylvia. Elena. Nadine/Matt. Thijs: zo 9.30: F. Mingels. G. Hoppebrou- wers: zo 11.00. Leon. Ties. Erik. Martijn/Anna. Marcha. Lectoren: za. 19.00: W. Bistervels; zo 11.00: J. Truijen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen; lector: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de Si. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen; lector: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45 Yoga en meditatie. Donderdag: 16.45 Yoga en medita tie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Dit weekend zal de jaarlijkse MIVA-coIlecte gehouden worden. Zaterdag: 13.30 Huw. Patricia Thijssen en Peter Linskens, De Schoevert 46. Wanssum. 16.30 Doop Daryl Dechnar. Serenade straat 43. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang: jrg. Rosa en Twan Webers-Keuien: Jan en Mia en verdere fam.: overl. ouders Lormans-Gerrats. Gerrit en Wim; ouders Peters-Wijnhoven en zonen Jan en Ben. Zondag: 8.30 Jrg. Fleurkens-Op het Broek en zn.. 10.30 M.m.v. Zangers van Sl. Frans; Sef Claessens (coll); Jacqueline Jacobs (coll). 12.00 Doop Jordi Janssen. Melchiorhof 9. Maandag: 19.00 Voor de parochie Dinsdag: 19.00 Elizabeth Sanders- v.d. Heyden; Sraar Verstegen en overl. ouders; Sjeng Wilms en overl. kinderen. Woensdag: 19.00 Ferdy Dobbelaer en fam. Donderdag: 9.00 Schoolmis (beg. schooljaar). 19.00 Jan Mandigers: overl. ouders V.d. Laar-de Wit. Vrijdag: 19.00 Voor wereldvrede. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202 Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tol 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pasto rie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Wim en Antonet Jakobs- Hanen: overl. Hendrika Huisman; Dien Willems-v.d. Broek: overl. ouders Piel Wismans en Toos Sanders (coll); Grad Kusters (de vrienden). Zondag: 9.30 M.m.v. Mannenkoor Vredeskerk: voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze beide parochies; overl. ouders Jansen- Peters en zoons Gerrit en Piet: Theo Simons-van Grunsven. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Johan Camps en overl fam.: Mia Houba; Gicl Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans 10.00 Overl. ouders Jans-Verheg gen: jrd Annie Theeuwen-Derks. overl. ouders Camps-Willems; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Ben Valckx. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- \.d. Voort. Woensdag: 9.00 Uil dankbaarheid voor alle verkregen gunsten (met Rozenkransgebed Donderdag: 9.00 Voor een jarige. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God. schepper van alle leven. 9.00 T.e.v. O.L Vrouw uit dankbaarheid. Misdienaarsbeurten: za 19.00 Suzan Nellen. Diange v.d. Mortel. Laura Op den Camp. Erna Gooren; zo 8.30: gebr. Gloudemans. Bart Direks: 10.00: Judith Philupsen. Susan Janssen. Maud Lepsi en Loes •Kessels. MIVA-collecte: In dit weekend in t ile H. Missen de jaarlijkse collecte voor de MIVA. Een collecte waar van de opbrengst van bijzonder belang is voor de uitvoering van het vervoersprogramma van MIVA - Missie-Verkeersmiddelen-Actie. Een collecte die het vele missiona rissen mogelijk maakt om daadwer kelijk missionair actief te zijn. Warm aanbevolen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Geerets: Nella Classens-Janssen en Geert Classens; jrd. Henricus v.d. Pasch en Anna v.d. Homberg; Sef Kunen: overl. ouders Emonts-Geurts en kinderen; overl. fam. Seijkens-Colling en Ewals-v.d. Loo: Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders van Kuyck- Verrijdt. Tijdens deze dienst speciale col lecte voor de MIVA. Woensdag: 9.00 H Mis. Misdienaars: za 19.00: Wilma en Sandra. Parochie Leunen 21e Zondag door het jaar; kerk deurcollecte voor de MIVA. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Bouten-Verheijen, Anna, Gerrit en Wim Bouten; Antoon Voermans, echtgen. en zoon Antoon: Dien v.d. Berg-Vermeulen; Wim Jenneskens: jrg. Harrij Geurts; jrg. Riky Reinders en Jacob Reijnders; jrd. Gerrit Camps en Albert Beerkens. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; Wiel Keijsers; Jos Martens en Anna Martens-Clephas: gest. jrd. Wiel Willems; Gerrit Jenmskens en Door Jenniskens-Reintjes. 11.15 Lsm. overl. fam. Leijssen-v.d. Wallen: gest. jrd. Hendrika Arts: gest. jrd. Gertrude Spreeuwenberg. Maandag: 19.00 Gst. jrd Matinus Loonen. echtgen. en overl. kinde ren. Dinsdag: H. Monica. 19.00 Lsm. Wilhelmina Loonen. Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen.. Johanna Verheijen-Loonen en echt gen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Fien Loonen- Duijkers. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: Marteldoor van de H. Johannes de Doper. 19.00 Lsm. uit dankbaarheid (B): gest. jrd. Peter Johannes van Rens en Gertruda van Rens-Litjens. Vrijdag: 14.00 Huw.mis William Steeghs en Petra Emonts. Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Joep Jenneskens en Linda Houben; zo 10.00: Ineke Voermans en Jeanne Theunis: 11.15: Ellen Geurts en Sanne v.d. Berg. Lektoren: za 19.00: Jan Jenniskens: zo 10.00: Annie Reintjes; 11.15; Lies van Bavel. Huwelijksafk.: William Steeghs uil Castenray en Petra Emonts uit onze parochie (3e roep); Mathieu Cox uit Venray en Petra Emonts uit onze parochie (2e roep). Rectoraal Heide Zondag: 21e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis ggjg. Johanna Camps. Misd.: Sanne. Karen. Niels. Wilmar. Chiel en René. Donderdag: Gedachtenis van de marteldoor van de H. Johannes de Doper. 18.30 H. Mis. Misd.: Gerard en Simone (18.10 uur oefenen). Zondag 25 aug.: Kerkdeurcollecte voor de Miva. Rectoraat Veulen 21e Zondag door het jaar. Miva- zondag. Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgl. Fr, Linders. echtgen. en overl. fam.; Jacob Ewals en Maria Ewals- Holtackers. Zondag: 10.30 Hgm. als gest. jgt. Johan Geurts; mndd. Ser Thissen; voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Engel de Lauw en uit dankbaarheid (Y Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Ser Thissen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Misdienaars: za. Richard Mulders en Steffan Mulders: zo: Annelie Reintjes en Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn 21e Zondag door het jaar (A). Zaterdag: 19.00 (Samenzang): Mndd. W. Jansen: jrd. C. Jennes- kens-Poels: J Spreeuwenberg en overl. fam.; W. Bollen en echtgen. Zondag: 9.30 (Ouderenkoor): mndd. P. Fleurkens. 11.15 Mndd. E. Potten-Coopmans; G. v.d. Munckhof en W. Bollen en echtgen. In dit weekend is er een tweede collecte voor de MIVA. Maandag: 19.00 Jrd. Jozef Mar lens: ouders Van Soest-Swinkels en dochter: ouders Pijpers-Stevens en fam. Woensdag: 19.00 Overl. parochia nen. Donderdag: 14.00 T.i.v. bruidsp. Bloemen-Geurts. Vrijdag: 14.00 T.i.v. bruidsp. Van Well-v.d. Loo. 19.00 Geen dienst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Verheijen en R Oomen: zo 9.30: M. Claessens en R. Hesselmans; 11.15: N. 'Pouwels en F. Crienen: ma 19.00: R. Poels en J. Oomen; wo 19.00: S. Claessens en J. van Hees; vr 14.00: Th. Vogels en D. v. Soest. Mededeling: Met ingang van zon dag I sept. vervalt op zondag de H. Mis van 11.15 uur. De dienst van 9.30 uur wordt vanaf genoemde datum verzet naar 10.00 uur. Doopschenia: (september) Op de zondagen 8 en 22 sept. kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toe gediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lev. en overl. fam. Janssen-Pubben t.e.v. Onb. Hart van Maria; Piet Janssen; overl. fam. Arls-Noyen; Gien Arts-Aben. Misd.: Johan Loonen en Angela van Tilburg. Zondag: 10.00 Pastoor Vercoulen. Misd.: Richard Engels en Linda Engels. Dinsdag: 8.30 Jgt. Johannes van Vegchel, echtgen. en dochter. Woensdag: 19.00 Piel Janssen: t.e.v. St. Jan. Vrijdag: 8.30 Voor de parochie. Kerk poetsen: mevr. Hendriks- Rutten en Hendriks-Flinsenberg. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Jgt. Antoon Bolden. Maandag: 19.00 Theo v. Bakel- Peters. Donderdag: 19.00 M. Jansen. Vrijdag: 13.00 H. Mis met huw José v.d. Heuvel en Henri v.d. Heijden. Misdienaars: za: Mark en Niek; zo: Grard en Ronnie. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Rectoraat Smakt Zondag: 21e Week door het jaar; 13e Zondag na Pinksteren. In de St. Jozefkerk. 10.00 Hoogmis voor Arnoldus Reijnders; fam. Rouwens- Smits uit dankbaarheid en overl. fam.; lie jrd. Harrie van Els. Lector: O v.d. Meer. Dienb.: Bernadette Geurts en Petra Gojmans. Miva Actie: Collectebus achter in de kerk. In de St. Jozefkapel t.e.v. St. Jozef. Woensdag: 9 .30 H. Mis bijz. int. Vrijdag: 14.00 Huw.mis fam. Tetteroo. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 25 augustus zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray. ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. In de Nederlands Hervormde Kerk te Blitterswijck zal ds. W. Weersma voorgaan. Aanvangstijd is 11.00 uur. Het betreft hier een doop- dienst waarin ds. J. Plantinga zijn medewerking zal verlenen. Dit is de laatste dienst van het zomerseizoen in deze kerk. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 25 augustus is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thgma van de viering is: Verhalen van onderweg. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaar dencentrum Het Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinderne vendienst. U bent van harte wel kom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 25 augus tus om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: J.A.J. Bals. Horst. Tijdens de middagdienst is er kin dercrèche. PEEL EN MAAS WEEKBLAD de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray én omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tol oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760: giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. en doet dal dit jaar heel in hel bijzonder in het bisdom Tefe in het westelijk Amazonegebied in Brazilië. Zonder boten is men daar nergens want alle wegen zijn water wegen. Pater Toon ten Have: 'Een boot is hier als een fiets thuis. Je hebt hem voor alles nodig: om men sen te halen en te brengen, je bood schappen te doen. er mee naar je werk gaan. Naar de stad is het twin tig uur varen Een toernee door hel binnenland kost met weken'. Het bisdom, zes maal groter dan Nederland, is verdeeld in tien parochies en elke parochie beschikt in principe over een boot. Velen ervan verkeren in slechte staat. De kosten voor vervanging en reparatie zijn door het straatarme bisdom niet op te brengen. Vandaar dat bisschop MarmClemente Neto een dringend beroep op MIVA heeft gedaan. MIVA wil graag aan zijn verzoek tegemoet komen. Anno 1996 roept hel werk van het bisdom Tefe beelden op van die pio niers. veelal missionarissen, die grote afstanden moeten afleggen om hun werk in de gemeenschappen te kunnen doen. MIVA helpt hen daar bij. heel concreet met vervoermid delen. Of het nu om boten, auto's, fietsen of zelfs lastdieren gaal. Want zonder betrouwbaar vervoer is geen enkele ontwikkeling in welke vorm dan ook mogelijk. Al meer dan zestig jaar stelt MIVA daarom transportmiddelen beschikbaar aan kerken en daaraan verwante ontwikkelingsorganisatie in de landen van hel zuiden. Het kan dat alleen maar doen dankzij de steun van velen in Nederland. MIVA-Nederland. bankrek. 70.70.70.619. postbankrek. 2950. De zomervakantie is voorbij. U kunt uw peuter weer aanmelden voor de peuterspeelzaal. De laatste week van de maand is er op de peu terspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedragen ƒ15.-, s.v.p. gepast. Vanaf 2.5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is een wachtlijst. Donderdag 29 augustus kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel. Beukenlaan 6a. tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos. Kruidenlaan 161. tel. 510585, van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop. Hubenhof 67. tel. 586446 en van 18.00 tot 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummel- tjeshoek. Bachslraat 14a. tel. 583077. VELTUM Donderdag 29 augustus wordt er in Veltum door leden van bil jartvereniging DOS oud papier opgehaald. Dit betreft het gedeelte gelegen tussetn Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg. Verzocht wordt om het papier vanaf 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. Dus deze maand niet op vrij dag maar op donderdag, dit in verband met de Ronde van Nederland die op vrijdag Venray aandoet. Krijgt u wel eens vrienden te eten die geen vlees of vis eten? Wilt u zelf minder vlees gaan eten? In deze cursus leert u verschillende vegeta rische gerechten bereiden met de produkten van het seizoen. Niet vol gens een strakke voedingsleer, maar met smaak en plezier geven we een vegetarische draai een diverse gerechten uit de internationale keu ken. Tijdens deze cursus zullen zoveel als mogelijk biologisch geteelde produkten worden gebruikt afkom stig van de biologische Gimsel win kel. Elke les wordt gestart met een theoretische uitleg over het vegeta rische koken, waarna begonnen wordt met het bereiden van een maaltijd. Deze cursus die bestaal uit 6 lessen en start op donderdagavond bij de Volksuniversiteit Venray, tel 0478-580185. Zomaar een leuke kiek van omstreeks 1930. Drie mannen in hun beste kostuum, verbreken op een mooie zomerdag de sleur 1 van alledag en bestijgen de fiets om gezamenlijk de wijde omge ving te verkennen. Ze fietsen door de mooie en natuurrijke i omgeving van Berg en Dal. Aangekomen bij een bord waar op de scheiding van Nederland en Duitsland wordt aangegeven, wordt even halt gehouden voor het maken van deze foto door een onbekende fotograaf. V.l.n.r. stellen zich aan u voor: Wim Teunissen uit Ysselsteyn (zijn fiets is nog uitgerust met een carbidlamp). Piet Potten uit Heide en Lei Maessen uit I Ysselsteyn. Jan v.d. Putten Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van hel besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd stuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat /ij voornemens zijn vergunningen krach tens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Houbensteyn Holding B.V.. Ysselsteynseweg 69. 5813 BK te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning opgrond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor het hou den van varkens, gelegen aan de Ysselsteynseweg 67 te Ysselsteyn; 2. V.O.F. Kersten-Duijkers. Hoogriebroekseweg l-A. 5808 AA te Oirlo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor het houden van scharrelkippen en schapen, gelegen aan de Hoogriebroekseweg l-A te Oirlo. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van hel milieu. Het ontwerp van het besluit en alle ove rige op de aanvraag betrekking hebben de stukken liggen ter m/.age van 22 augustus 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray. op maandag van 09,(K) uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). Tot 19 sep tember 1996 kunnen de stukken ook. na telefonische afspraak (0478-523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met.ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemo tiveerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hier bij verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedu rende de bedenkingentermijn in de gele genheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen het/ij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde geval len worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangeno men dat de veranderingen geen gevol gen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voorde omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrich ting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een mel ding is binnengekomen van: I. N.V. Waterleiding Mij. Limburg. Prins Bisschopsingel 2. 6211 JX Maastricht voor hel uitbreiden van een vergunning voor een pompsta tion t.b.v. drinkwatervoorziening in verband met het realiseren van een vijfde pompput en een derde spoel watervijver. zodanig uitgevoerd dat slib sneller bezinkt en een grotere buffering voor slib ontstaat, gelegen aan de Zuiderbergweg 25 te Oostrum. De melding kan worden ingezien van 22 augustus tot 5 september 1996 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray. op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). De stukken kunnen gedurende genoem de weken ook. na telefonische afspraak (0478-523630). worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergunning- plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen IStomerij Jacobs, Deputé Pelersstraat 4. 5808 BC te Oirlo voor het van toepassing worden van het Besluit chemische wasserijen milieubeheer op een reeds opgerichte chemische wasserij, gelegen aan de Deputé Petersstraat 4 te Oirlo. De melding kan worden ingezien van 22 augustus tot 5 september 1996 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray. op maandag van 09.00 uur lot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksba lie). De stukken kunnen gedurende deze weken ook. na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray. 22 augustus 1996 Burgemeester en wethouders voor noemd. namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. gelet op paragraaf 3.5,6 van de Algemene wet bestuursrecht, gelet op artikel 8.25 eerste lid sub b van de Wet milieubeheer. maken bekend dat zij ambtshalve de milieuvergunning, nr. 1542. voor de voormalige herstelinrichting aan de Johan van Wyttenhorstweg 2 te Venray (Vredepeel) geheel intrekken nu gedu rende driejaren geen gebruik is gemaakt van deze milieuvergunning. Het ontwerp-besluit plus de daarbij behorende stukken liggen vanaf 22 augustus 1996 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray. op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. De stukken kunnen ook na telefonische afspraak (0478-523536) op de donderdag van 16.30 uur lot 19.30 uur worden ingezien bij de publieksbalie Gemeentewerken. Gedurende een periode van twee weken met ingang van de dag na de bekendmaking, kan een ieder schriftelij ke en gemotiveerde bedenkingen tegen dit ontwerp-besluit indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray. Postbus 500. 5800 AM Venray. Er bestaat geen mogelijkheid tot het indie nen van mondelinge bedenkingen. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan het bevoegd gezag verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Venray. 22 augustus 1996 Burgemeester en Wethouders Venray. namens dezen hel hoofd van de afdeline VR O M Intratuin Venray aan de Langstraat 133 zet vanaf maandag 19 tot en met zaterdag 31 augustus, haar 'warenhuis op stelten'. Natuurlijk is het in het Groene warenhuis deze twee weken één spetterend feest. Zo kunnen klanten op koopavond (vrijdags van 19.00 tot 20.30 uur) en op beide zaterda gen (van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur) dobbelen voor korting op kamerplanten. Met een levensgrote dobbelsteen kan worden gedobbeld voor kortingen tot vijftig procent op verschillende kamer planten. Ook biedt Intratuin haar klanten tijdens de 'warenhuis op stellen'- dagen 25 procent korting op haar gehele assortiment tuinplanten. Hier verstaat Intratuin niet alleen bomen, heesters en coniferen onder, maar ook alle vaste planten, eenjarige zomerbloeiers en kuipplanten (uit gezonderd de reeds geldende aan biedingen). Met andere woorden: het groene warenhuis geeft een grote korting op alles wal buiten groeit en bloeit. Tuinplanten kunnen het hele jaar door - behalve als het vriest - in de grond worden gezet. Naast het voorjaar is het najaar een perfecte tijd voor het aanslaan van planten in de tuin. SPECIAAL VOOR KINDEREN Op zaterdag 24 augustus kunnen de kinderen de gehele dag deel nemen aan de wedstrijd stoepkrij- ten. (De krijtjes kan men afhalen bij de informatiebalie.) Iedere deelne mer ontvangt een leuke attentie. In het tuincafé zal de gehele dag een kindervideo draaien en van 14.00 tot 16.00 uur kunnen de kin deren zich geheel naar eigen keuze laten schminken in het tuincafé. Verder staat het groene warenhuis weer bol van de spectaculaire aan biedingen. Zo kunt u tegen spotprij zen allerlei tuinartikelen kopen, waar u ook in de winter nog veel plezier aan kunt beleven. Maar Intratuin zou het groene warenhuis niet zijn als wij ook niet voor binnen een aantal trendy artikelen voor een klein prijsje aanbieden. Kortom, reden genoeg om een bezoekje te brengen aan Intratuin Venray. het groene warenhuis aan de Langstraat 133 te Venray. Voor vragen en/of informatie kunt u contact opnemen via tel. 0478- 588585. Graag tot ziens bij Intratuin Venray. 03 4 i D Veil Pr.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 18